Texel met negen man gelijk tegen De Valken Brouwer en Tjepkema uit veld gestuurd De Koog staat op degraderen ■wegggia Texelse basketballtitel voor Paracentrum Bingo Buureton Theo Boom winnaar wedstrijd WVT „Strender Koers" wint in Schagen Paasrit voor leden van menvereniging Veel belangstelling bij dressuurwedstrijd Schout bezoekt Dourleinkazerne Uitslagen pupillenvoetbalj PAGINA 8 TEXELSE COURANT In de Buureton wordt vrijdag 20 april om 14.00 uur een bingo-avond ge houden. Kaarten hiervoor zijn verkrijg baar in de Buureton op donderdag aanstaande vanaf 14.30 uur. Daarna kan men nog bij mevrouw Wassenaar terecht, telefoon 12181. Vrijdagavond werd het laatste pro gramma afgewerkt voor de play-offs van de basketballcompetitie. Daarin wist Paracentrum het kampioen schap veilig te stellen middels een 80-75 overwinning op Tasiel. dat daarmee op de derde plaats eindig de. Dikke Mik won haar wedstrijd te gen Sportshop Texel met 62-45 en bleef op een tweede plek staan. Sportshop Texel moest met een vier de plaats genoegen nemen. De eerste wedstrijd van de avond was die tussen de teams van Dikke Mik en Sportshop Texel en daarin kon Sportshop Texel het tempo aan het begin nog wel even bijbenen. Daarna moesten zij toch wel toegeven op het spel van Dikke Mik. Na een ruststand van 31-22 verloren zij uit eindelijk met 62-45. Daarna volgde dus de ontmoeting tussen Paracen trum en Tasiel. Tasiel miste een be langrijke speler in de persoon van Jesse Helder en het leek daarom wel of ze zich met een nederlaag hadden vefrzoend. Eventjes wisten ze Para centrum in slaap te sukkelen en tot vijf punten te naderen maar verder kwam Tasiel ook niet. Paracentrum schrok wakker en speelde de wed strijd gecontroleerd uit: 80-75. Eindstand play-offs: 1 en kampioen Paracentrum 3-6-202; 2. Dik ke Mik 3-4-171; 3. Tasiel 3-2-177; 4. Sport shop Texel 3-0-116. Ook op Texel is het wielerseizoen weer losgebarsten. Op de wielerbaan hield Wielervereniging Texel (WVT) onderlinge wedstrijden, die in de meeste gevallen een spannend ver loop hadden De wedstrijd van de jeugdrenners moest in de sprint wor den beslist. Uitslag: 1 .Thijs de Boer; 2.Roel Bakker; 3. Onno Terpstra. Bij de B-senioren was het een gelij- kopgaande strijd tot een paar ronden voor het einde. Martijn Bakker en Kees Koopman moesten toen Wil en Jasper Braam laten gaan. Wil won de sprint voor Jasper. Koopman werd derde, Bakker vierde. Vanaf de start was de strijd bij de A-senioren fel. Er scheidde zich een kopgroepje af met Jordi Vinke, Jan Nico van der Ploeg en Theo Boom. Zij gaven hun voor sprong niet meer prijs en maakten in een sprint uit wie zich winnaar mocht noemen. Boom haalde het voor Van der Ploeg en Vinke. Evert Koopman eindigde als vierde vóór Dirk Vinke en Piet Roeper. De volgen de wedstrijd is vanavond. De jeugd start om 18.15 uur en de senioren om 19.00 uur. Koersbalclub Strender Koers" uit Oosterend heeft woensdag tijdens een toernooi in Schagen de dagprijs gewonnen. Donderdag bleek dat men ook in aanmerking kwam voor de totaalprijs. Er deden achtenveertig teams uit de kop van Noordholland mee aan het koersbaltoernooi. De Oosterenders haalden woensdag een dagtotaal van 113 punten. Dit aantal zou niet meer worden verbeterd. Gisteren kwamen voorzitter T. Uitter- dijk en vice-voorzitter C.P. Vlaar van koersbalclub Schagen naar Texel om de prijzen uit te reiken. De club uit Oosterend oefent één keer per week. Als tweede eindigde een team uit Den Helder met 105 punten. De winnaars van „Strender Koers" zijn: de dames R. Kuipers, N. Rente naar, T. Kalis en W. Sytsma en de heren H. van der Brink en M. Vlaming. De trotse winnaars van ,£trender Koers" met hun ereprijzen Op tweede Paasdag houdt de nieuwe menvereniging „Tussen Wad en Duin" een paasrit. De start is om 11.30 uur bij de manege. Na de tocht is daar een paasmaaltijd. Opgeven voor deze rit kan tot don derdagavond 12 april bij J. de Wit, telefoon 19499 en A. Siebeling, tele foon 14464. Het team ..Paracentrum" werd basketball-kampioen.Bovenste rij v.l.n.r Niek Witte. Marco Tuntelder. sponsor Bob Rienks. Ronald Witte en Bennie den Haan. Onder v.l.n r Jan Moeskops. Nienke Bloem en Yvonne van Leeuwarden. Texel 1 behaalde in de uitwedstrijd tegen De Valken een op zich prima resultaat: een 0-0 gelijkspel. Echter: Texel 1 zal vermoedelijk de resteren de drie wedstrijden van deze compe titie zonder de beide steunpilaren Joost Brouwer en Koos Tjepkema moeten spelen, beide spelers wer den uit het veld gezonden. Voor trai ner Vaars komt het dan ook zeer goed uit dat afgelopen zondag Texel 2 middels een 3-2 overwinning op HSV Sport voor de tweede maal in successie kampioen werd. Zodoende kan hij zonder verdere gevolgen spe lers uit het tweede team halen om Texel 1 aan te vullen. Texel liet direct in de eerste helft al merken dat men niet de kaas van het brood liet eten. Eindelijk eens vech tend in elk duel en voetballend op de helft van de tegenstander zette men De Valken onder druk. Zonder de van een knieblessure herstellende Rien Brouwer, Piet Monster (werkzaamhe den) en Arjen van der Knaap (familie omstandigheden) probeerde Texel sportief wraak te nemen voor de thuis opgelopen 7-3 nederlaag. Op de toen zes maal scorende Van der Laan werd nu Leendert Eelman gezet en deze gaf Laan geen enkele kans, zoals de gehele Texelse achterhoede onder leiding van Simon Brand eigen lijk geen enkele kans weg gaf. Vrij kort na het begin kopte Erwin Koning de bal uit een corner over de keeper, maar een verdediger bracht redding op de doellijn. Texel, met een keihard werkende Wim van Veen op de rechtsbuitenplaats, bleef komen. Paul van Exel leek na goed doorkoppen van Erwin Koning Texel op een 1-0 voorsprong te zetten. De Valken- keeper redde echter uitstekend en Texel hield slechts een corner aan de ze actie over. Vlak voor de rust kreeg Koos Tjepkema in de middencirkel, al vallend in een duel, de bal tegen zijn bovenarm. De zeer irritant fluitende scheidsrechter vond dit opzettelijk hands en Tjepkema kreeg een boeking. Scheidsrechter Na de rust was het de scheidsrechter die een hoofdrol voor zich zou gaan opeisen. Als in een soort one man show floot hij voor het meest onbe nullige. Van beide zijden stond men regelmatig verbaasd. Vijf minuten na de rust werd de doorgebroken Leen dert Eelman onderuit gehaald en ter wijl iedereen rekening hield met een vrije trap voor Texel liet de scheids rechter gewoon doorspelen. Hij floot echter enige seconden later toch toen Joost Brouwer een duel aanging met een tegenstander waarbij de laatste ten val kwam. Prompt toverde de man in het zwart zijn boekje weer te voorschijn en noteerde Brouwer. Terwijl de scheidsrechter nog bezig was zijn boekje op te bergen, maakte de reeds weggelopen Brouwer nog een opmerking tegen zijn medespe lers over diens optreden. De man hoorde dit en toonde weinig gevoel voor Brouwers reactie (die zeker niet onhebbelijk was) en stuurde Brouwer uit het veld. Texel kreeg opnieuw wat kansjes maar kon deze niet verzilve ren. Ongeveer 15 minuten na de rust haalde Koos Tjepkema een doorge broken Valken-speler onderuit en ver dween opnieuw (terecht) in het boek van de scheidsrechter. De niet te rechte boeking uit de eerste helft had nu grote gevolgen voor Tjepkema. Ook hij kreeg rood, zodat Texel met negen man de wedstrijd (ongeveer een half uur) uit moest spelen. Beste kansen ledereen verwachtte dat dit de gena deklap voor Texel zou zijn en De Val ken de overwinning alsnog naar zich tot zou trekken. Niets van dit alles, Texel blééf komen. Wim van Veen eiste in die periode een hoofdrol voor zich op. Spelende als voorstopper na het wegzenden van Koos Tjepkema gaf hij het voorbeeld voor zijn ploeg genoten door keihard te verdedigen maar waar nodig ook mee naar voren te trekken. De beste kansen in dit half uur waren voor Texel. Zo kwam Klaas Dirk Koorn in een riante positie op twee meter van het Valken-doel na een prachtige solo van Paul van Exel. Met meer geluk dan wijsheid bracht de Valken-keeper redding. Vlak voor tijd hield deze keeper de stand opnieuw op 0-0 toen hij met de grootste moeite een enorme knal van Simon Brand uit een vrije trap op zo'n meter of vijfentwintig uit zijn doel hield, terwijl de scheidsrechter nog eens vijf minuten te lang liet doorspelen kreeg Texel via een indi recte vrije trap in het strafschopge bied nóg een kans. Het moegestre den Texel kon ook deze kans niet ver zilveren: 0-0. Zowel de meegereisde Texel-supporters en de Valken supporters waren het er over eens dat Texel de overwinning had ver diend. Bovendien vond iedereen na afloop ook dat de man in het zwart weer eens een negatieve rol had gespeeld in deze sportieve wedstrijd. Jammer dat dit de laatste tijd toch steeds vaker voorkomt. Dit geldt voor het amateurvoetbal maar ook in het betaalde voetbal. Het is dus ook niet verwonderlijk dat er geen Nederland se scheidsrechter op het aanstaand Wereldkampioenschap actief zal zijn. Spanning blijft Texel moet thuis nog tegen Schagen, uit naar Alcmaria Victrix en tenslotte thuis tegen Meervogels. Men zal ze ker thuis punten moeten pakken en de wedstrijd tegen (uit) mede- degradatikandidaat Alcmaria Victrix is van groot belang. De stand van nu is: L.S.V.V. 19-28 Schagen 19-18 S.V.W. 19-27 Texel 19-16 Spirit 19-23 Alcmaria Victrix 19-16 De Valken 19-21 llpendam 19-15 E.V.C. 19-20 M.F.C. 19-13 Meervogels 19-19 H.S.V. 19-11 Voor H.S.V. en M.F.C. kan het doek op 29 april (met Pasen word niet ge voetbald in deze afdeling) vallen. Maar de derde degradant zal vermoe delijk pas in de laatste wedstrijd be kend worden. Hoewel de score aan winstpunten niet zo hoog was als in vorige wedstrijden, werd door de leden van de Waddenruiters en de Kleppertjes zondag toch een geslaagde wed strijd gereden. Het mooie weer en de ruime publieke belangstelling was daar zeker debet aan. In de ochtenduren werd gejureerd door H.B. Dijken. Naarmate de proe ven hoger werden, beoordeelde hij steeds strenger, wat niet onterecht is. Hij vond de kwaliteit van het rij den op Texel in enkele jaren sterk verbeterd. Bij de Ll-pony's kreeg Marleen Roe per met Pascal 130 punten, dat zijn twee winstpunten. Zij promoveerde hiermee naar de zwaardere Lll-klasse. Marjet Loning haalde met Marina in de L II dressuur pony's 127 punten en werd daarmee M. Voor het eerst werden op Texel Z- proeven gereden door twee Texelse combinaties: Lieneke Roeper met haar pony Arabei en Anjo Kikkert met het paard Amber. Lieneke had wat problemen met Arabei waardoor er veel foutjes werden gemaakt. Anjo liet een keurige proef zien, waar zij een applaus van het publiek voor kreeg. Jolanda van der Krogt jureerde in de voormiddag. Ook zij was zuinig met de punten. Hoogste score was voor Kirsten Zoetelief met llkayso, die 131 punten haalde in de B-dressuur po ny's. Martine de Wit haalde met haar pony Cinderella 123 punten in de Lil, waardoor ook zij naar de M- dressuurklasse promoveert. De laatste proeven van de lange wedstrijddag werden beoordeeld door Ineke van der Welle. Diane Kooiman kreeg in de B-dressuur de eerste prijs en 127 punten. Kirsten Zoetelief haalde ook een winstpunt, waardoor zij promoveert naar de LI. Bij de Ll-dressuur paarden vielen drie winstpunten. De eerste prijs was voor Ria Bakker met Animo, die haar Door een 4-3 nederlaag, in de uit wedstrijd bij ASV in Venhuizen, heeft De Koog realistisch bekeken weinig kans meer om in de tweede klasse te blijven. In deze wedstrijd moest blijken dat De Koog niet wenst te degraderen. Het eerste gedeelte van de eerste helft gaf inderdaad aanleiding tot een positief resultaat. Na een kwartier was het namelijk al 0-2. Eerst scoor de John List met het hoofd na een corner van Bernard Ipenburg. Daarna was het Barry Betsema die direct in schoot nadat Cees van Beek de bal panklaar had gelegd. Toch kwam ASV gedurende de eerste helft beter in het spel en kreeg enkele kleine kansen. De Koog echter ook, maar het vizier van onder andere Jaap van Kranenburg stond iets te hoog in gesteld, toen hij de bal ineens het doel in wilde werken. Net voor rust kwam ASV terug in de race door 1-2 te scoren. De tweede helft gaf het zelfde spelbeeld te zien als het laat ste gedeelte van de eerste drie kwartier. Het was dan ook geen ver rassing dat ASV terugkwam op 2-2. Daaraan ging een blunder in de ach terhoede van De Koog vooraf. Bij De Koog werd alles op alles gezet maar Schout bij nacht C.R. van der Berg uit Den Helder bracht donderdag een bezoek aan de Joost Dourleinkazerne. Hij kreeg een uitgebreide rondlei ding met toelichting van com mandant E. de Koning en eerste officier R. Kuling. Hij werd geinformeerd over de nieuwbouwplannen die er zijn voor een hoofdgebouw. DINSDAG 10 APRIL lace.H tweede winstpunt in deze klassj haalde. Andrea Keyser die voorl eerste keer met de schimmel Um in LI uitkwam, haalde meteen ea winstpunt. Ook Tessa de Graaflj Davy haalden een winstpunt, J door zij promoveren naar de klaa Lil. De uitslag: B-dressuur pony's: 1 Kirsten Zoetelief-llkayso 13lpt +2, 2 Kirsten Zoetelief-Julia 123 pt +1, 3 AjJ ke Kooiman-Norton 121 pt +1, Petra 1 Kooiman-Storm en Elisa van der Vis-LpJ 120 pt. +1. Ll-dressuur pony's 1 Marleen Roeper-Pascal 130 pt +2 nul 2.Jannechien Makelaar-Medoc 128 pt.+j 3.Ilse Geus-Chamir 124 pt. l. Thirza vJ Lucretia 120 pt +1. Lll-dressuur pony's 1. Marjet Loning-Marina 127 pt. 1 nu Martine de Wit-Cinderella 126 pt. 1. MI-pony's:1.John van der Zwaag-Wendy pt. 1 MII-pony's:1 Chloe Weel-Zamba 115 pt ZI-pony's:1.Lieneke Roeper-Arabei 158 p B-pony's tweede proef; 1 Diana Kooiman-Tessa 127 pt 1, 2. K| Zoetelief-llkayso 122 pt 1 nu LI, 3. An ke Kooiman-Norton 121 pt. 1 Lll-pony's: 1. Martine de Wit-Cinderellai pt 1, nu Ml. B-paarden:1. Afra Stoop-Ikke 124 pt Suzanne van Tongelen-Caprice Surprise! pt. 1 Ll-paarden: 1 Ria Bakker-Animo 125 pti 2.Andrea Keyser-Umcum 124 pt. 1, Tess Graaff-Davy 121 pt. l, nu Lil Ml- paarden;Hannita de Wit-Demsey 105 pt ZI-paarden:Anjo Kikkert-Amber 175 pt. B-paarden tweede proef: 1 Addy van tatenhove-Bianca 120 pt.+l Afra Stoop-Ikke 114 pt. Lll-paarden tweede proef: 1 Tessa de Graaff-Davy. voor niets, want wéér was het dat tot scoren kwam. Hans Polde man zag geen andere oplossing dan een ASV-speler binnen het si schopgebied onderuit te halen. D?| penalty werd koel afgemaakt. De schade voor De Koog liep even nog verder op toen een bal achtej bij De Koog direct werd ingelevei de tegenstander. Ook nu wisten Venhuizers van dit buitenkansje tel profiteren: 4-2. Vlak voor tijd sclw een speler van ASV in eigen doel verkleinde daarmee de achterstal) van De Koog tot één doelpunt. Df na probeerde De Koog het nog maar dat mocht niet meer baten. Mede-degradatiekandidaat Vesdo bleek ook te hebben verloren, z< nog steeds een kleine kans bestas voor behoud van De Koog in deze| klasse. Zaterdag 7 april: Oosterend F1-Texel F1 Tex.Boys F1-Oosterend F2 De Koog F1-ZDH F1 Tex.Boys F2-SVC F1 Texel E1-De Koog E1 Tex.Boys El-Oosterend E1 Texel E2-SVC E1 Tex.Boys E2-Texel E3 Tex.Boys D1-Oosterend D1 Texel Dl -Texel D2 Tex.Boys D2-ZDH D1

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 8