\jn Den Helder al aangeven it men auto moet laten staan Groot pool-biljart toernooi Lindeboom FNV-voorman Stekelenburg naar Texelse manifestatie Instructie van topspelers jpport verkeersstromen ommets winnaar haak-paastoernooi geinig opkomst oor jubileum rrrm Geslaagde paasrit nieuwe vereniging Gast sluipt in Uitslag kleurwedstrijd Bromfiets zwaar beschadigd Jeugdbowlen: Spare Time kampioen Sneeuwklokkendief Nieuw materiaal plantsoenendienst Twee goede scores in klaverjassen Goede resultaten Texelse lopers Jelleboog en Casino zijn titelkandidaten DERDAG 19 APRIL' 1936" TEXELSE COURANT PAGINA 13 in< i moeten de aandacht meer op jarkeerterreinen richten. Er moet I |,n Helder al duidelijk morden ge- ikt dat men hier meer gebruik moet maken en de fiets moet ien" Dit zei Tine Krijnen (Texels ingl gisteravond in de vergade- van de raadscommissie voor itelijk- en huisvestingsbeleid, het rapport over de ver- isstromen op Texel werd be- deld. Roeper (PvdA) vond zes miljoen len voor de verbreding van de tweg met 50 centimeter wel erg r. Hij twijfelde of dit de veiligheid aanmerkelijk verhoogde. Bert menberg legde uit dat de Postweg fc.10 m. breed is en momenteel fte kleine capaciteit heeft. „Dit |n de toekomst alleen nog maar ir worden. Jaarlijks vinden er veel avallen plaats omdat de weg fnlijk te smal is". 1 januari 1992 heeft de gemeen- ;ans op subsidies van de provincie de aanpassing van enkele ge- 'li|ke punten. Wethouder Schilling ilaarde dat na die datum een an- systeem in werking treedt, waar de kans op een bijdrage veel der wordt. Roeper vond dat hier- wel enige druk op de uitvoering ie aanpassingen komt te staan. iar misschien stabiliseert het ver- zich in de toekomst. We moeten wel kritisch bekijken, want het is relatief kleine ingreep voor veel Terugstroom >r Bakker (PSP) stipte aan dat de louder zelf had opgemerkt dat autoverkeer waarschijnlijk wel (stabiliseren, in de discussie over maatregelen voor het terugdringen het autogebruik op Texel. Hij de voor om de Hoofdweg een traditionele paastoernooi van akclub En Passant dat dinsdag- nd in de Lindeboom werd gehou- i is gewonnen door oud-Texelaar ipRommets uit Leiden. Het toer- h trok slechts twintig deelnemers naar sterkte werden ingedeeld in groepen van vijf. jroep A deelde Rommets de la- isuit. Weliswaar stond hij in de Ie ronde met de rug tegen de ir in zijn partij met Jaap Dros ir toen deze het resterende Ispel niet al te nauwkeurig behan- le won Rommets op fraaie wijze Ipionnenrace aan het slot van de :ij en daarmee het toernooi, iroep 2 eindigden Auke Terpstra Piet Cornelisse samen bovenaan t 3 punten. Vooral in tijdnood ek de slimme Terpstra een gevaar- tegenstander. In het gevecht te- 1 de klok moesten zowel Van gen als Cornelisse in Terpstra hun erdere erkennen. Martien Witte en nk Tuinema brachten gezamenlijk ep 3 op hun naam terwijl Martien kenhager met 5 uit 5 in groep 4 >ermachtig bleek. itegen spa: 1. J. Rommets 4 uit 4, 2. R. Bak- 1 Dros 2 uit 4; 4. R. Vittali 1 5. P. Ba- af Vj Groep b: 1. A. Terpstra/P Cornelisse H Broekema 2; 4. W. Hoekman/T. van jen 1 Groep c: 1. M. Witte/H. Tuinema 3; van Tatenhove 2; 4 A. Zijm/J. Comman- 1. Groep d: 1. M. Birkenhager 5 uit 5; 2. kevel 3'/2; 3 D. Hoekman 2%; 4. K. Brui- |M van de Rijke 2; 6. R Zijm O. |Tasiel werd zaterdag het jubileum het Jeugd- en Jongerenwerk ge- 'b. De opkomst viel tegen. De ge ide voetbalwedstrijd ging niet ar, maar er werd wel een tafel- stbalcompetitie gehouden. De ani- 1 voor de optredens 's avonds was duidend groter. Met name de band lo,ean kreeg veel bijval. Op de foto lah huidige en oud-bestuursleden. grotere rol te laten spelen, met name bij de „terugstroom" van verkeer vanuit De Cocksdorp. „Zo kan wat druk van de Postweg worden weggenomen". Volgens Erna Eelman (VVD) is dat geen goede oplossing, omdat langs die weg geen fietspad is en er dan dus weer nieuwe gevaarlijke situaties zouden ontstaan. „De Postweg blijft een aanvoerweg voor de noordkop van het eiland, en ook al zou het ver keer stabiliseren, dan nóg moet er wat aan worden gedaan, want het is er nu al te druk". Ook de berm Bert Dennenberg vertelde dat de plannen zich niet alleen richten op de 50 cm. extra, maar op een totale aanpassing van de weg, waarbij ook de tussenberm en de berm van de Postsloot breder worden gemaakt. Ook zijn er plannen voor enige boch ten, om de rechte weg iets te onder breken. Riet Huitema van het CDA wees erop dat er snel iets moet worden gedaan aan de situatie bi) het vliegveld, waar een gevaarlijk punt is doordat veel mensen er blijven staan om een kijkje te nemen. Ze vroeg of de Nieuwlan- derweg geen „flessehals-effect" zou geven als de Postweg wordt verbreed. De wethouder constateerde dat er duidelijk iets aan de hand is met de Postweg, anders zou er niet zoveel over worden gepraat. Hij beloofde dat er aan de plannen zal worden gewerkt. Waterschap Ook de verschillende mogelijkheden om in Oudeschild te komen werden door de commissieleden onder de loep genomen. Albert Hut verklaarde dat indertijd een bewuste keuze is gemaakt om het verkeer via Den Burg naar Oudeschild te leiden. Hij had gehoord dat het Waterschap plannen heeft om de Redoute te ver breden. „Wij staan dat niet in de weg, maar we blijven bij ons stand punt". Peter Bakker vond het een suggestie voor het Waterschap op witte strepen op de weg te zetten. „Die dingen hebben heus een functie". Erna Eelman waarschuwde dat de richtingsborden voor De Cocksdorp te dicht bij het stoplicht van Aken- buurt staan, waardoor veel mensen al voorgesorteerd staan in de richting van De Koog. „Het is uw bedoeling die mensen juist minder over De Koog te laten rijden. Dan moet u dus eerder aangeven waar ze langs moeten' De nieuwe menvereniging „Tussen Wad en Duin" hield tweede paasdag een gezamenlijke rit. Een paar stevige buien deerden mens en paard niet en men genoot met volle teugen van de fraaie tocht. Maar toch werd er door In een hotel te De Koog werd in de nacht van zondag op maandag een ruitje van een branddeur ingeslagen. Eén van de gasten hoorde dat en zag een lange man op de gang. Later bleek dit een 20-jarige inwoner van Woudenberg te zijn die in het hotel verbleef, maar de nachtsleutel was vergeten. Hij had het ruitje ingesla gen om binnen te kunnen komen en had dit nog niet bij de eigenaar gemeld. Tijdens de vrouwenmanifestatie in De Lindeboom is een kleurwedstrijd voor kinderen gehouden. De prijswinnaars zijn: Arjan Nieboer, Richard Quartel, Marijke Steenis, Fia Kooiman, Marja Dros en Marjan Barendregt. De prijzen worden thuisbezorgd. Ter inwijding van de nieuwe pool biljarttafels houdt hotel De Linde boom de komende dagen allerlei ac tiviteiten. Vrijdag en zondag geven vier top-biljarters een demonstratie annex instructie. Zaterdag mag ieder die dat wil, het zélf proberen door deel te nemen aan een groot toer nooi, waarbij een aantal geldprijzen valt te verdienen. Sinds een paar weken staan vier zo geheten „pool-biljarts" in De Linde boom, Pool-biljart, ook wel Amerikaans biljart genoemd, is erg in opmars de laatste tijd en De Linde boom wil ter verbetering van de ex ploitatie graag op deze trend inhaken. Pool-biljart wordt gespeeld met één witte bal (de stootbal) en vijftien ge kleurde ballen. Met de stootbal moet men proberen de gekleurde ballen in de zes gaten aan de rand van de ta fel te spelen. Er zijn allerlei spelre gels, waardoor spelers moeten oppassen om geen foutieve stoot te maken. Verloren heeft degene die de zwarte bal in een gat speelt, terwijl er nog ballen van zijn of haar serie op tafel liggen. Ook verliest men als de stoot bal gelijktijdig met de zwarte bal in een gat wordt gespeeld. Voor het „eerste Texel Open Pool Toernooi" komen vier goede biljarters naar Texel. Uit Nederland zijn dat Steve en Patrick Fodor; eerstgenoem de is bestuurslid van de Nederlandse poolbiljart-bond. Zij zijn erin geslaagd om de Westduitse kampioen Andy Kolin voor een instructie/demonstratie te interesseren. Kolin neemt zijn vrouw mee. Programma De instructie begint vrijdag om 15.30 uur en duurt tot 19.00 uur. Tussen 20.00 en 21.00 uur zal de officiële opening worden gehouden en van 21.00 tot 23.00 uur wordt de in structie voortgezet. De hele tijd is er gelegenheid tot inschrijving voor het toernooi van zaterdag. Daaraan kun nen maximaal vijftig personen deel nemen, dus vol is vol. Inschrijving kost een tientje en men moet mini maal 16 jaar zijn om te mogen deel nemen, Het toernooi begint om 10,00 uur, de loting is een half uur eerder. De duur van het toernooi is afhankelijk van het aantal inschrijvin gen. Het toernooi gaat volgens de knock out-formule en kent een winnaars- en verliezersronde. De eer ste plaats levert f150,- op, de 2e plaats 7100,-, de 3e plaats f50,- en voorts is er een troostprijs van f25,- (door de jury te bepalen). Zondag is er wederom instructie, van 11.00 tot 15.00 uur. De instructie is gratis. Voorzitter Johan Stekelenburg van de landelijke Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) zal zaterdag 12 mei aanwezig zijn op de „Manifesta tie FNV 1000", die door de Texelse FNV-afdeling wordt georganiseerd. Alle bij de FNV aangesloten vakbon den zullen zich dan presenteren op een uitgebreide informatiemarkt in d'Ouwe ULO in Den Burg. De titel „FNV 1000" houdt verband met het eventueel bereiken van 1000 Texelse FNV-leden in 1990. Vakbondsleider Stekelenburg, een be kend gezicht voor wie regelmatig naar het t.v.-journaal kijkt, zal met na me betrokken zijn bij een discussie met als thema „De toekomst van de vakbeweging". Stekelenburg zal dan een uiteenzetting geven over zijn vi sie hierop. Vervolgens is er gelegen heid om samen met Stekelenburg, diverse vakbondsbestuurders en an dere belangstellenden van gedachten sommigen wel jaloers gekeken naar het lekkere warme plekje dat de jon gedame op de foto had Na afloop werd er in manege Aken- burg een gezellig lunch gebruikt. De bromfiets van een 17-jarige jon gen uit Den Hoorn werd dinsdag vrij ernstig beschadigd als gevolg van een aanrijding met een auto op de Emmalaan. Een Mercedes, bestuurd door een 33-jarige toerist uit Munster, wilde vanaf de Emmalaan een parkeerter rein opdraaien en verzuimde daarbij vrije doorgang te verlenen aan de op het fietspad rijdende bromfietser. Fra me en voorvork van de bromfiets werden ontzet; de Mercedes liep schade op aan het rechter achter wiel. Niemand werd gewond. In de vrijdagavond jeugdleague van Bowlingbond Texel is het team Spare Time kampioen geworden. Broer en zus Marcel en Ingrid Witte haalden in de laatste wedstrijd één punt bin nen. genoeg voor de eerste plaats. Bij de Rollers gooide Neelima Bakker een mooie 178 game en ook Erik Witte met 117 stond mooi te bowlen. Strandplevier-jeugd behaalde 3-1 winst op Verseput Verzekering. In de donderdagmorgen damestrio- league werd weer enthousiast ge bowld. Er waren weer verschillende hoge games te melden. Hanneke Veldman (191), Winnie Schraag (176) en Margriet Mets met een uitschieter van 204. In de woensdag/donderdag-league werd ook de laatste competitie wedstrijd verspeeld. La Casserole met John van Schaik (201) kon één punt je halen tegen de Champion Sisters die de andere vier punten „binnen gooiden". Debbie van de Slikke sloot het seizoen af met een hoge 212-game en was zo verantwoordelijk voor de 4-1 winst op Dubbel El. IBS kon slechts één puntje halen tegen Question. De kampioen van vorig jaar, Reisburo Texel, viel nu met in de prijzen, al werd de laatste wedstrijd met 3-2 van Kiosk Pad Opduin ge wonnen. Tabakspec Mets II won de laatste tijd veel wedstrijden, maar kon nu tegen Jutter slechts één puntje halen. De winnaar van dit jaar. Hotel de Weal, moest met 4-1 de eer aan Hotel Tatenhove laten. Jan Plaatsman (187 en 188) en Corine Plaatsman (193) bleken te goed in vorm. Voor De Kegelvreters gooide Rinse Dijt een 234-game en met een teamserie van 622 werd BBT versla gen. Texel BV, met Marcel Bakker (178), won met 4-1 van Tabakspec Mets III. Sietske van Vliet gooide bij de Lamperije een goede 182 game en 4-1 tegen de Spare Timers, die de competitie feestelijk afsloten, was het verdiende resultaat. Klaas Veld man sloot voor Strandplevier af met 183 en 186, zodat 5-0 op Het Kwar tet de eindstand was. Verseput Ver zekeringen moest met twee punten genoegen nemen op De Sommeltjes, hoewel Kees Keyzer (213) nog wel al les op alles zette. Ton Witte die de hele competitie schitterend heeft staan te bowlen sloot waardig af met een 754-serie; toch gin Tabakshop van der Vis met een 354-114 overwin ning naar huis. B/w.*n van Km bwleo v»n d» Wil diegene die zijn of haar nieuwe sport aan het uitoefenen is (namelijk sneeuwklokjes stelen) aan de rand van Den Burg een ander stekkie zoe ken. Deze sneeuwklokken hebben een rechtmatige eigenaar. Ze zijn ge kweekt van zaadbolletje tot bolletje en daar is die rechtmatige eigenaar al 28 jaar mee bezig. Dat is hobby! Wat u doet is geen hobby en ook geen sport. Het is ge woon misselijk! Cees en Janny Wonder Den Burg De raad zal worden voorgesteld en kele bedragen beschikbaar te stellen voor nieuw materiaal voor de plant soenendienst. Er is ƒ10.000,- nodig voor de vervan ging van twee bakfietsen. Deze wor den in de dorpen gebruikt voor het verplaatsen van gereedschap, klein plantmateriaal, teeltaarde en het wegbrengen van plantsoenenafval naar een centrale plaats. De huidige fietsen zijn sinds 1982 in gebruik. De kleine vrachtwagen met open laadbak die sinds 1980 in gebruik is, is hard aan vervanging toe. Met deze wagen wordt plantmateriaal en ge reedschap vervoerd. Er is ƒ50.000,- nodig voor een nieuwe. De oude zal worden ingeruild. Voor de aanschaf van een nieuwe gazonmaaier is ƒ70.000,- nodig. De huidige machine is in 1986 aange schaft, maar is door intensief gebruik nodig aan vervanging toe. Omdat er veel mee wordt gereden tussen de verschillende dorpen, wordt gestreefd naar een machine met een hogere transportsnelheid. Op de afgelopen competitieavond van klaverjasclub Den Burg wisten van de bovenste tien koppels in het klassement er maar twee tot een goede score te komen. Alle andere koppels bleven op een middelmatige of lage score steken. Alleen de kop pels Ellie Eelman, Freek Halsema en Bertus en Gerda Ofrein scoorden hoog en klommen hiermee naar een derde en vierde plaats in het klasse ment terwijl Rob Caspers en Karei van Heerwaarden, die zo lang het klassement aanvoerden, zijn terugge zakt naar de vijfde plaats. De hoogste scores van de avond werden gemaakt door koppels die veel lager in het klassement staan. Winnaars werden Annie Vermuë en Marie Timmerman, die met 7239 punten een mooi succes boekten. In het klassement staat dit koppel nu op de zeventiende plaats. Met 6869 punten werden Henk van Loo en Freek van der Gracht tweede. Na een goed begin in deze competitie is dit koppel nogal teruggezakt en staat nu op de tweeëntwintigste plaats. Bern- hard de Bloois sr. en Bernhard de Bloois jr. werden derde met 6835 punten. Met 6815 punten behaalden Geb Douma en Leida Bessels de vier de plaats terwijl Bertus en Gerda Of- rein met 6789 punten als vijfde eindigden. Totaalstand na 108 partijen: 1. W. Derksen-P. van Heerwaarden 172885; 2. Echtp. M. Bakelaar 172725; 3 E. Eelman-F. Halsema 171632; 4 Echtp. B. Ofrein 171620; 5 R. Caspers-K. van Heerwaarden 171499; 6. Fr Boer-Fr. Bos 170221; 7. Echtp. J. van Heer waarden 170063, 8. Echtp. F Veeger 169662, 9. F Hopman-R. de Ruwe 169592, 10. J. Wiersma-J. Vinke 169400 Vierde periode na 21 partijen- 1. Echtp B. Ofrein 34869; 2. H. Bakker-C Vinke 34024; 3. A. Vlas-R Harbers 33621; 4. J Kloosterman-A van Heerwaarden 33543; 5. W. Derksen-P. van Heerwaarden 33519. te wisselen. De discussie begint om 14.00 uur. In grote lijnen ziet de rest van het programma er als volgt uit. Om 10.00 uur worden de eerste bezoe kers ontvangen, waarna om 10.30 uur de manifestatie wordt geopend. Dat is tevens het startsein voor de informatiemarkt. Alle bij de FNV aan gesloten bonden hebben dan een stand ingericht. De markt duurt tot circa 13.30 uur, als een muzikaal pro gramma wordt geboden door „De fanfare van de eerste liefdesnacht". Na afloop daarvan begint eerderge noemde discussie, die inclusief muzi kale intermezzo's ongeveer twee uur in beslag zal nemen. Tot de sluiting om 16.30 uur gaat dan de info-markt nog even open. Maandag (2e paasdag) werd in Nieu we Niedorp voor de vijftiende keeer de Paas-Polderloop georganiseerd over de afstanden 5 en 10 kilometer. De weersomstandigheden waren niet optimaal (windkracht 5 a 6. af en toe een regenbui en open terreinl. Toch waren er drie Texelaars die de strijd met de vele atletieklopers uit Noordholland durfden aan te gaan. Voor de 5 kilometer waren dat Den- hardt van der Slikke en Roald van der Slikke. Meteen na de start van de 5 kilometer lieten Denhardt en Roald zien dat ze goed mee kunnen draaien in zo'n wedstrijd. Samen liepen ze op kop na 254 kilometer, Roald liep plot seling een blessure aan de knie op en finishte toch nog op een goede twintigste plaats met een tijd van 22 minuten en 10 seconden. Denhardt wist wel goed door te gaan en liep zich naar een derde plaats met een nieuwe persoonlijke recordtijd op de 5 kilometer van 17 minuten en 58 seconden. Theo Franchimon liep mee met de 10 kilometer KNAU-loop. Evenals vorige week moest hij ook nu weer tegen een zware tegenstand opnemen, waaronder Gerard Huynen en Mari- nus Siemens van de Noordkop. In een voorvarende start wist Franchi mon de kopgroep goed bij te houden, maar moest deze al na drie kilometer laten gaan. In de daarop volgende ki lometers vocht hij een verbeten strijd met de Noordkop-atleet Marinus Sie- mons, die werd gewonnen door Fran chimon. Hij eindigde op een negentiende plaats met een knappe tijd van 33 minuten en 5 seconden, terwijl Siemons ongeveer 20 secon den later binnen kwam. De nummer één liet een tijd noteren van 30 mi nuten en 2 seconden. Met nog vier wedstrijden te gaan, is het vrijwel zeker dat het kampioen schap betwist gaat worden tussen Jelleboog en Casino. Beide andere concurrenten Mantje en Gamma 2 verspeelden de laatste kans om nog aanspraak te maken voor de titel. Gamma 2 verloor van Texel BV 2 met 2-0, ondanks dat men het meeste in de aanval was. De confrontatie tus sen Mantje en Casino 1 eindigde in een verdiende overwinning van 5-3 voor Casino 1. Koploper Jelleboog maakte geen fout en won ruim van Gamma 3 met 5-1, zodat het verschil tussen Casino en Jelleboog nog steeds vier punten bedraagt in het voordeel van Jelleboog. Een uitstekend seizoen maakt ZDH door. Na een ruime overwinning op Casino 2 nestelt ZDH zich met 20 punten op de vijfde plaats in de hoofdklasse. In de onderste regionen won Klif van De Krim met 3-1. Vrij dag staat de topper Mantje-Jelleboog op het programma. In de eerste klas se lijken de kaarten geschud. Texel (opnieuw verlies tegen Casino 4 met 5-4) lijkt de strijd met Klif 2 te heb ben opgegeven voor een eventueel kampioenschap. Opmerkelijk is de op mars van Texel BV 3. Dit keer werd Casino 3 verslagen. In de derde klas se zijn nog twee kandidaten voor het kampioenschap overgebleven: Gam ma 5, dat met 3-1 mede- kampioenskandidaat Oosterend 2 ver sloeg en Klif 5, dat veel moeite had met Gempo en uiteindelijk krap met 2-1 won. De stand bovenaan met nog één wedstrijd te spelen: 1. Klif 5 17-28, 2. Gamma 5 17-26. In de vierde klasse zijn er nog twee teams die zij aan zij strijden om het kampioenschap. Rab 2 won met 2-1 van ZDH 3 en Texel 6 won met 7-3 van Casino 7. De stand is 1. Texel 6 17-29, 2. Rab 2 16-27. Ofschoon bij de dames de kampioen reeds lang bekend is, gaat de strijd (met nog twee wedstrijden te spelen) om de tweede plaats gewoon door. Voor die tweede plaats komen nog drie teams in aanmerking: Gamma 20-19, De Krim 20-19 en De Koog 21-19.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 13