m Ui Recreatieplan Theaterstuk door DG-vredesgroep Uitslagen pupillenvoetbal Meer eierenzoekers tijdens paasdagen I ALARM ALS ELKE SECONDE TEL! Programma benefitconcert H.S.V. Texla start buitentrainingen van 21 en 22 april Kerkdiensten 22 aprii Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 19 APR|L VERVOLG VAN PAGINA 1 niet het risico lopen later te horen: hoe kun je dat er nu inzetten!" Content Riet Huitema (CDA) toonde zich uiterst content met het plan. „Er staat zoveel in waarvan ik denk: ja, zo zou het eigenlijk moeten". Haar mening werd door alle commissiele den gesteund. Hans Roeper (PvdA) vond dat er en kele verrassende nieuwe initiatieven inzaten. Met name het in ere herstel len van oude wandelroutes leek hem geweldig leuk en ook de plannen voor het Nioz. „Misschien kan er een soort zomeracademie worden opge zet. Er kunnen zeer interessante din gen worden georganiseerd en dat trekt ook weer een ander soort pu bliek naar hjet eiland". Hij waar schuwde voor een te grote uitbreiding van het aantal excursies in natuurgebieden, uit angst dat daar door toch verstoring ontstaat. Kwaliteitsverbetering in de verblijfs- sector houdt naar Roepers mening niet in dat kampeerterreinen moeten worden vervangen door bungalowpar ken. „We móeten ruime mogelijkhe den voor tentkampeerders behouden". De wethouder was het roerend met hem eens, maar wees erop dat in het verleden de balans te veel doorsloeg in de richting van de campings. Werkgelegenheid Peter Bakker (PSP) miste iets in het recreatiebasisplan, waarvan hij niet zeker was of het erin thuis hoort. „Ik zou willen weten hoe groot de werk gelegenheid in de toeristische sector is, wat de verhouding is tussen jaar betrekkingen en enkele maanden werk en wie deze baantjes vervullen. Ik zou ook willen weten hoe lang een gulden van een toerist op Texel rolt. Er zijn tenslotte bungalowparken van investeerders van de overkant. Wat is de invloed van dit alles op de Texelse economie?" Bakker waarschuwde dat er op de stand van de schapenteelt moet wor den gelet, omdat dat een door Texe laars en toeristen gewaardeerde „stoffering" van het landschap be treft. Tot besluit van zijn betoog wil de hij de wethouder (die voor de laatste maal deze functie in deze De paashaas vermaakte zich in De Koog uitstekend tussen de lammetjes. commissie bekleedde) nog even pla gen: „we lopen allemaal wel te schreeuwen om geld voor de be scherming van de kust, maar neem dan ook geld om het duingebied te onderhouden. En daarmee kom ik op de Nationaal Park-status...." Papegaai Het leek wethouder Schilling zeer in teressant de werkgelegenheidsaspec ten eens te onderzoeken, bijvoorbeeld ter actualisering van de nota werkge legenheid. „We kunnen natuurlijk nooit al het geld dat in de zomer wordt besteed op Texel houden. Je kunt een papegaai niet altijd de kop afschieten, als je 'm maar wel bij de strot houdt zeg ik wel eens. Er blijft heus behoorlijk wat geld op Texel". Als voorbeeld noemde hij De Krim, waar veel eilandbewoners in vaste dienst zijn. Tine Krijnen viel hem bij. „Er wordt daar zelfs gezegd dat men Cocksdorpers ziet werken die men nog nooit had zien werken...." Wat betreft de Nationale Park status begaf de wethouder zich niet op glad ijs. „We hebben er in de nota juist zo voorzichtig omheen gefietst". Vandaag om 20.00 uur wordt in Bloem en Bos aan het Gerritslander- dijkje een theaterstuk opgevoerd door leden van de Doopsgezinde Vredesgroep. De toegang is gratis, iedereen is welkom. Net als ieder jaar houdt de doopsge zinde vredesgroep een paaskamp op Texel. Het thema is „Ruzie maken is vrede stichten". Het werken met dit thema moet resulteren in het thea terstuk. Zaterdag 14 april: Texel F1-Texel F2 15-0 Tex.Boys F1-Oosterend F1 1-6 De Koog F1-SVC F1 8-3 ZDH F1-Tex.Boys F2 4-9 Texel E1-Oosterend E1 2-9 De Koog E1-Tex.Boys E1 2-1 Texel E2-Texel E3 2-3 SVC E1 -Tex.Boys E2 8-0 ZDH Dl -Texel Dl 0-16 Texel D2-Oosterend D2 8-3 Tex Boys D1-Tex.Boys D2 5-0 Vijf van die gladde dingen, het valt niet mee om die vast te houden met zo'n wind. Zowel in De Koog als in De Cocks- dorp was eerste paasdag het aantal kinderen dat zich, ondanks het gure weer met de harde wind, de natuur in begaf om eieren te zoeken hoger dan vorig jaar. In De Koog werd gretig gebruik ge maakt van de gelegenheid om kinde ren op schoot van de paashaas te laten fotograferen. De organisatie had een slimme zet uitgehaald door een hok met lammetjes op het Dorpsplein op te laten stellen. De aandacht en waardering hiervoor was enorm. Ook in De Cocksdorp was het druk. In de duinen van paal 28 werd, geas sisteerd door twee paashaasjes, vlij tig gezocht naar vijf verschillend gekleurde eieren, die konden worden ingewisseld tegen een verrassingsei. De opkomst was zó groot dat deze tractatie op raakte en men overging op het uitdelen van ijsjes, wat ook in goede aarde viel bij de jeugdige zoekers. Donderdag 19 april Tot 17.30 vanmiddag en van 19.30 tot 21.30 uur vanavond worden in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild sjoelwedstrijden ge houden om het kampioenschap van Texel. In „Happy Days" in Den Hoorn begint om 20.00 uur een schaaksimultaan met Joop Rom- mets. Voorafgaand pri|suitreiking Texelse schaakcompetitie. Vrijdag 20 april Om 14.00 uur begint in „De Buureton" in de Molenstraat een bingo-bijeenkomst. Om 13.15 uur stelt gedeputeerde W.T. van Gelder de nieuwe wa terzuiveringsinstallatie van „Eco- Mare" officieel in gebruik. Vanaf 19.00 uur is in de Doops gezinde kerk in Den Burg kijka- vond ivm de kerkeveiling van de volgende dag. Tevens rommelt- jesmarkt. De Windsurfclub Texel houdt om 20.00 uur de voorjaarsvergade ring in de kantine op de dijk bij Dijkmanshuizen. De Watersportvereniging Texel heeft om 20.00 uur ledenverga dering op het clubschip. Teso houdt in het Havenrestau rant van 't Horntje een buitenge wone aandeelhoudersvergadering in verband met een wijziging van de statuten, aanvang 20.30 uur. In De Witte Burcht houdt de stichting „Delphi" een avond over psychometrie, aanvang 20.00 uur. Entree f7,50 (dona teurs f5,-). De psychometrie gaat ervan uit dat voorwerpen (zoals ringen en kettinkjes) die reeds enige tijd in gebruik zijn bij een persoon, na verloop van tijd de „uitstraling" (gesteldheid) van die persoon overnemen. Een psycho- metrist zegt in staat te zijn deze voorwerpen te „lezen" en iets te vertellen over karakter, gezond heid en problemen van de betref fende persoon. Aan de avond wordt meegewerkt door Fons de Blok uit Almere en Frank Kwaai- taal uit Den Helder In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Black Rain". De film is het derde achtereenvolgende succes van het producersduo Lansing en Jaffe. De eerste twee (Fatal At traction en The Accused) staan nog vers in het geheugen. Mi chael Douglas en Andy Garcia, twee geharde New Yorkse agen ten, moeten een Japanse moor denaar terugbrengen naar Osaka. Al bij aankomst wordt hen deze slechterik ontfutseld door de Ja panse onderwereld en wat dan volgt is de wraakzuchtige zoek tocht van het tweetal naar de voortvluchtige. Hoe dieper beide cops zich in het Japanse wespennest steken, des te har der slaat de plaatselijke onderwe reld terug. Andy Garcia moet dat met zijn leven bekopen. Michael Douglas is nu niet meer te hou den. Black Ram is een zeer harde actiefilm met alle bekende ele menten: razende achtervolgingen, wilde schietpartijen en een door de straat gedicteerd taalgebruik. De director of photography was (net als in de twee voorgaande films) de Nederlander Jan de Bont. Van 15.30 tot 23.00 is er een in structie pool-biljart in De Linde boom onder leiding van topspelers. Zaterdag 21 april De Waddenruiters en De Klep- pertjes hebben een onderlinge wedstrijd op het terrein aan de Ploegelanderweg, aanvang 9.30 uur. Het Verpleeghuis Texel bestaat 12,5 jaar Van 11.00 tot 16.00 uur is er feest voor de bewo ners/cliënten in De Lindeboom. Om 13.30 uur begint in de Doopsgezinde kerk in Den Burg een kerkeveiling ten bate van het hulpwerk in de krottenwijken bij Lissabon. Om 17.00 uur begint in sporthal „Ons Genoegen" het Parkstraat- boulevard zaalvoetbaltoernooi. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Black Rain". In de R.K. kerk in Den Burg wordt een benefitconcert (ten bate van het Tesselhuus) gege ven door de „Siegbürger Holzbla- zer". Kamermuziek van Handel, Telemann, Haydn, Mozart en We ber. Toegang gratis. In De Lindeboom begint om 10.00 uur het „Texel open pool toernooi". Zondag 22 april Bij het strandje van Dijkmanshui zen wordt een slalom-wedstrijd voor surfers gehouden. Inschrij ven vanaf 13.30 uur; start 14.30 uur. In de Hervormde kerk van Oosterend neemt dominee C de Jong afscheid als predikant van de Hervormde Gemeente Ooster end, aanvang 14.30 uur. Theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn viert van 14.00 tot 17.00 uur het tweejarig bestaan, onder andere met het poppenspel De Razende Donder. Toegang gratis. Tevens presentatie van het nieu we programma. Om 21.00 uur optreden Montezu ma's Revenge; diner vooraf. In hotel „Opduin" in De Koog opent strandjutter Cor Ellen een expositie van foto's en schilderij en (thema De Wadden) van Pie- ter Wiersema. In Cinema Texel draait „Black Rain"; 20.00 uur. Van 11.00 tot 15.00 uur is en» De Lindeboom weer een mstruc- tie pool-biljart. Maandag 23 april De Plattelandsvrouwen van I Cocksdorp-Eierland bestaan 30 jaar. Om 20.00 uur begint de feestavond met medewerking van een cabaretgroep uit Zuid Zijpe. Entree f5,-. Het Overkoepelend Orgaan van Vrouwenorganisaties heeft in hes zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg vergadering, aan vang 13.30 uur. In Cinema Texel draait om 2000 uur „Black Rain". In tropisch zwemparadijs Callunj wordt 's avonds een personeels feest gehouden van de Stichting Samen Een Gollards ter gelegen- heid van het 12,5 jarig bestaan van het Verpleeghuis. Om 20.30 uur begint in Klif 12 een optreden van Montezuma's Revenge (zonder diner). Dinsdag 24 april De Historische Vereniging heeft om 19.30 uur een bibliotheek avond in dorpshuis d'Ouwe ULO. In Cinema Texel draait om 20,00 uur „Black Rain". Hoogwater Oudeschild Za. 21 5.20 en 18.0 Zo. 22 6.40 en 18.0 Ma. 23 7.44 en 19.5 Di. 24 8.50 en 210 Wo. 25 9.35 en 215 Do. 26 10.15 en 223 Vr. 27 11.16 en 232 Za. 28 11.34 en Aan het strand is het een uur eerder hco} water. Laagwater valt gemiddeld 6.15w na hoogwater De zon komt 22 april opcr 6.28 uur en gaat onder om 20.50 uur 2 april nieuwe maan; 26 april springtij Het uit vijf jonge Duitse musici be staande ensemble .Siegbürger Holz- blaser" biedt zaterdagavond 21 april om 20.30 uur een gevarieerd con cert in de R.K. kerk in Den Burg. De toegang is gratis, maar gehoopt wordt dat de bezoekers de collecte (bestemd voor vakanties van spier- dystrofiepatiënten in het Tesselhuus) royaal zullen gedenken. PROGRAMMA: J. S. Bach (1685-1750) Preludium en Fuga in F. G. Ph. Telemann (1681-1767) Trioso nate in e voor twee dwarsfluiten en basso-continuo. Affettuoso-Allegro- Grave-Allegro. C. M. von Weber (1732-1826) twee de deel uit het Concert voor klarinet en orkest in f Adagio ma non troppo. J. Haydn (1732-1809) Londons Trio nr. 3 in G voor twee dwarsfluiten en fagot Spirituoso-Andante-Allegro. W. A. Mozart (1756-1791) Quartett in G „Eine kleine Nachtmusik" in een bewerking voor vier houtblazers Allegro-Andante-Allegretto-Allegro. R. Schumann (1810-1856) Marsch in d uit „Bunte blatter" in een bewer king voor vijf houtblazers van An dreus Herkenrath. Honk- en softbalvereniging Texla start weer met buitentrainingen. Elke woensdagavond om 18.15 tot 20.15 uur onderleiding van MST-trainer Ro land Visser en incidenteel door Dhr Waltes Weellé uit Den Helder. De trainingen en wedstrijden zuP? ook dit jaar weer worden gehoude oq het honkbalgedeelte van de spi weide (ijsbaan) aan de Elemert. Texla viert feest dit jaar, wantde» eniging bestaat 10 jaar. Dit zal do? extra activiteiten een feestelijk tms worden gegeven. w w w HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar De Waal: dienst in De Koog De Koog 9.30 uur ds. Kok Den Hoorn 11.00 uur ds. Kok Oosterend 14.30 uur afscheids- dienst van ds. De Jong van de ge hele Waddencombinatie GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19.00 uur mw. Hartman uit Winkel. 19.00 uur uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 en 19.30 uur drs. B. M. Baakman uit Doorn GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur zr. J. Groenveld-Kiestra uit Hardegarijp Uitzending Lichtboei GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur ds. J. Tense: Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur da meskoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur Gospeltrain kindercrèche Oosterend, zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing „Het bewijs van Gods bestaan» de wereld om ons heen" 11.20-12.30 uur Wattorenstudie „Volg Jezus' voorbeeld van god vruchtige toewijding" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend' moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 08.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Van vrijdag 18.00 uur tot dinsdag 08.00 uur: telefoon 02230-23024. Voor spoedeisende tandheelkunde ge hulp: raadpleeg de ingesprokf11 boodschap op de praktijknumme® 12270, 14727, 14669 of 13088 In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19 uur gebeld worden met mevr. Dijkstra, tel. 18832. Moest ik ineens mee in dat rotweer, kreeg ik een paar oren op mijn kop en nog eieren zoeken óók

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2