in Koning maakt m als spits waar Loop in Oosterend prima op z'n plaats J. Dros weer kampioen van schaakcompetitie RAjrrs \exel I blijft definitief in 3e klasse A/a weinig spectaculaire strijd: fougd nam afscheid ran Kees Riemens Drents team verslaat hoofdklassers Texel Geen verrassingen in zaalvoetbal-beker Vernielde fiets Ton Dorst geplaatst voor NK kustvissen '■iNSDAG 1 MEI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 gebleken." Franchimon consolideerde vervolgens zijn tweede plaats en stel de daarmee het Texels kampioen schap stratenloop veilig. De Texelaar was zeer tevreden met zijn prestatie, die hij leverde middenin ïijn training- sopbouw voor de marathon van Am sterdam. Franchimon wil daar het Texels record van Albert Floven (2.38.55! aanvallen. Winnaar Jörg Muller vond de wed strijd lang niet gemakkelijk. Net als de anderen had de warmte hem par ten gespeeld en bovendien is hij ge wend om atletiek te bedrijven op de baan. De 25-jarige inwoner van Wip- perführt (nabij Keulen) loopt de vijf kilometer binnen een kwartier en dat is erg snel. Muller komt al vijf jaar op Texel en brengt ditmaal met zijn ge zin de vakantie door op bungalow park De Parel in Gerritsland. Dat hij aan de wedstrijd deelnam was puur toeval: „Ik was het niet van plan, maar zag de aankondiging op een poster in Den Burg." Veteraan Piet Bakelaar had al vroeg in de wedstrijd een ruime voorsprong genomen en stond die niet meer af. Bij de dames had Colinda Brouwer nauwelijks tegenstand. Potentiële kanshebbers als Marijke Stark (ge blesseerd, fietste mee als „bezemwa gen") en Ingrid van Lubek (studie) ontbraken gisteravond. Over haar tijd toonde de winnares zich tevreden. Haar doel was een tijd van 21 minu ten en daar wist ze een halve minuut onder te blijven. Veterane Tilly Eel- man hoefde met veel op de beste da me prijs te geven en eindigde in de totaalstand bij de vrouwen keurig als tweede. Uitslagen Jongens t/m 12 jaar 1.Jeroen Burggraaf 3.41; 2.Tolka During 3.42, 3.Hessel Kampstra 3 55. Meisjes t/m 12 jaar: 1-lnge Rentenaar 4.13; 2.Daisy Daalder 4.27, 3.Daniëlle Brouwer 4.29 Jongens t/m 16 jaar: 1.Robin Mets; 2.Ronny van der Slikke; 3.Jan Bloem. Meisjes t/m 16 jaar: 1.Sabine Beijert. Recreanten: 1.Hardy Harren, 2.Rien Mosk, 3.Cor van der Vis. Dames I.Colmda Brouwer 20.30; 2.Tilly Eel- man 21.52 (eerste veterane); 3.Coby fJakelaar 23.35 (tweede veterane); 4.Mirjam Arkenbout 23.35; 5 Alie Schuitema 23 53; 6.Anneke Hoogenbosch 26.28, Ina Gerritsen 27.03 (derde veterane). Heren: Uörg Müller 27.12; 2Theo Franch:- mon 27.39, 3.Michael Pollerhoff 27.48; 4 Joost Brouwer 30.14; 5.Rien Brouwer 30.49; 6.Piet Bakelaar 31.56 (beste veteraan); 7.Kees Timmer 32.37; 8.Wim Daman 32.50 (tweede veteraan); 9.Kees Vinke 33.07 (derde veteraan); 10-Martin Baars 34.17. letegenstander Casino er zelfs met de winst vandoor (1-0). De Kooi had het in de halve finale wederom moei lijk: Jelleboog nam een verrassende 1-0 voorsprong. Een incident gooide roet in het eten. Een speler van Jelle boog beging een overtreding en kreeg hierop een vuistslag toegediend door een Drentse speler. Scheids rechter Aad Eelman staakte de wed strijd ogenblikkelijk. Jelleboog hield de eer aan zichzelf, waardoor De Kooi tot winnaar werd uitgeroepen en naar de finale doorstoomde. Later, bij de prijsuitreiking, bleek dat de co ach van De Kooi enorm met het ge val in de maag zat. Hij bood de organisatie, tegenstander en scheids rechter zijn welgemeende excuses aan. De andere halve finale was een kraker tussen de rivalen Casino 1 en Gamma 1 (zonder Simon Brand) Ca sino bouwde een 2-0 voorsprong op en won tenslotte met 2-1 In de fina le was Casino vanaf de eerste mi nuut kansloos. De Drenten combineerden naar hartelust, waar door de Texelaars met binnen de kortste keren met 3-0 achter ston den. De eindstand werd na 19 minu ten voetbal 6-1. De zes tegengoals mochten niet verhinderen dat Casino doelman Marco van Leersum tot de beste keeper van het toernooi werd uitgeroepen. De strijd om de derde en vierde plaats was een schijnvertoning. Gam ma en Jelleboog gaven elkaar de ruimte om de score naar 5-5 te tillen, waarna Jelleboog beter bedreven bleek in het penalty schieten. Texel BV werd vijfde door Mantje met 3-2 te verslaan en Casino 2 (uitgeroepen tot sportiefste deelnemer) drukte Klif via een 1-0 overwinning op de laatste plaats. 11 heeft afgelopen zondag een lima 2-1 overwinning op Alcmaria jctrix behaald. De groenzwarten „nu definitief vrij van degradatie- ligen. In spits Erwin Koning had weer eens een koele afmaker. |rst scoorde hij met het hoofd op ingeven van Ruud Beerling en één Luut voor tijd zorgde hij zelf met L prima actie voor het belangrijke [eede Texelse doelpunt. ,sel 1 heeft zich op de zevende iats genesteld en heeft zelfs nog theoretische kans op een perio- ■titel. Absolute uitblinker aan Texel- zijde was laatste man Simon (Band. Trainer Vaars heeft deze speler de winterstop op deze positie ge- steerd en beleeft daar veel plezier n. jos Tjepkema nam zondag na zijn Ihorsmg weer zijn vertrouwde voor- ■opperspositie in. Dat de punten be- ligrijk waren, werd al snel duidelijk, tide teams mochten eigenlijk niet Iriiezen, maar beide teams hadden Ik nog kans op een periodetitel. Lidaar dat de kat eerst wat uit de lom gekeken werd. Na zo'n twintig fouten namen beide teams toch it meer initiatief. Wim van Veen Jischeen alleen voor keeper Koppies n Alcmaria Victrix. De matchwin- ir van vorige week lepelde de bal r net over de lat. Even later jcht Texel niet mopperen toen jtsspeler Strabbing via Bart Heer- p de paal raakte. Na ongeveer j minuten was Erwin Koning tddels een prima omhaal vlak bij de leningstreffer maar zijn schot werd ftstekend door keeper Koppies tot tekschop verwerkt. Texel was in die e nog een keer dicht bij een tref- l toen de weer keihard werkende t Monster uit een hoekschop in k te koppen. De bal werd echter it de hand door een verdediger uit I gewerkt. De overigens uit- ekend leidende scheidsrechter wilde [hier mets van een strafschop we pel liet doorspelen. Vlak voor de het initiatief weer bij Alc- i Victrix, maar Texel gaf eigenlijk n kansen meer weg. Texelse achterhoede stand tot de 88e minuut. Bij een vreemd opstuiterende bal raakte Piet Monster deze binnen het strafschopgebied met de hand. Nu besliste de scheidsrechter wél een strafschop. De strafschop werd onhoudbaar ingeschoten en iedereen leek zich toen te verzoenen met een gelijkspel. Niet echter Erwin Koning die een slecht door Alcmaria Victrix uitverdedigde bal onderschepte, twee man uitspeelde en de bal langs kee per Koppies in het doel schoot. Zo bepaalde Koning persoonlijk de eindstand op 1-2 in het voordeel van Texel. Koning, in menige wedstrijd vaak onzichtbaar, deed dus weer waarvoor hij in het elftal staat: sco ren. Intussen heeft hij alweer vijftien doelpunten op zijn naam Veilig Dankzij deze overwinning heeft Texel 1 zich in veiligheid gebracht. Hoe zwaar deze competitie is geweest, blijkt uit het feit dat Texel 1 zich door deze overwinning op de zevende plaats heeft genesteld met bovendien het vooruitzicht op een nog betere eindpositie. Dan zal men echter aan staande zondag (aanvang 14.30 uur) thuis tegen Meervogels moeten win nen. Zelfs is er dan nog kans op een periodekampioenschap maar dat is zuiver theoretisch. Stand LSVV 21-31, SVW 21-39; Spirit 21-26; De Val ken 21-22, EVC 21-21; Meervogels 21-21; Texel 21-20; Schagen 21-18; Alcmaria Victrix 21-18; MFC 21-16; llpendam 21-15, HSV 21-14. Periodestand: Spirit 6-9; Texel 6-8; LSVV 6-8, Alcmaria Victrix 6-7; EVC 6-7. De belangrijkste wedstrijden voor zondag zijn: MFC tegen Schagen, Texel tegen Meervogels en Spirit te gen Alcmaria Victrix. Winst van Texel en verlies van Spirit kan een periode- titel voor Texel betekenen. De Texelse favoriet Theo Franchimongetooid met Marti ten Kate-zonnebriT'. eindigde in het gezellige Oosterend op de tweede plaats maar mocht zich toch Texels kampioen noemen. De gezellige, nauwe straatjes be zorgden de Koninginneloop, die na een lange reeks van jaren nu eens in Oosterend werd gehouden, een pas sende entourage. Colinda Brouwer van der Vis liep bij de vrouwen een prima thuiswedstrijd, maar bij de he ren ging net als verleden jaar een Duitse toerist met de hoogste eer strijken. Favoriet Theo Franchimon uit Den Burg moest wederom genoe gen nemen met de tweede plaats, maar was tevreden over zijn snelle tijd. De opkomst was in alle deelnemer scategorieën prima. Bij de jeugd tot en met 12 jaar verdrongen zich liefst 52 jongens en meisjes aan de start lijn, die was getrokken in de Kerkstraat voor de deur van sponsor 't Cafeetje. De snelste jongen was de 11-jarige Jeroen Burggraaf uit Den Helder, die slechts een seconde voor Tolka During uit Oosterend over de fi nish holde. De 9-jarige Inge Rente naar won met ruim verschil bij de meisjes. De overige categorieën werden na af loop van de jeugdwedstrijd op weg geschoten door de voormalige Texel se atletiek-voorvechter Roel Berken bosch, Aan kop nestelden zich onmiddellijk twee Texelaars en twee Duitsers. Bij de eerste doorkomst had Theo Franchimon een lichte voor sprong genomen op de Duitsers Jórg Müller en Michael Pollerhoff, terwijl het vroegere loopwonder Joost Brou wer (lang niet te zien op Texelse hardloopwedstrijden) nog in een kansrijke vierde positie vertoefde. De vier hadden een groot gat met de rest van het deelnemersveld gesla gen. Brouwer bleek zijn krachten te hebben overschat: hij moest zijn blik- semstart fors bekopen. Franchimon moest in de tweede ronde toezien hoe Müller hem passeerde en lang zaam maar zeker zijn voorsprong uit bouwde. Na afloop hijgde Franchimon: „Wéér een Duitser! Maar goed, ik heb vandaag flink strijd gele verd en dat geeft veel voldoening. Met demarrages gooide hij me los. Wij Texelaars kunnen die tempovers nellingen met aan, dat is al eerder Aanvallend Jtweede helft gaf ongeveer het- i spelbeeld te zien. Beide teams telden op de overwinning middels rallend voetbal. Texel kroop door j van de naald toen één van Ie Alcmaria Victrix-spitsen van dicht- S hoog over schoot en aan de ande- e kant werd de doorgebroken Erwin lening op de rand van het straf- Jthopgebied grof onderuit gehaald, e directe vrije trap van Simon Brand verde voor Texel geen resultaat op. i 35e minuut onderschepte Ruud lerling de bal op rechts en behield ft overzicht. Zijn uitstekende voor- It belandde op het hoofd van Erwin lining die Texel simpel aan de lei- lig bracht. Met nog tien minuten te pan werd Texel vanaf dat moment Jet de rug tegen de muur gezet. On- |r leiding van Simon Brand hield de lp Hartelijke wijze werd zaterdag ochtend in de SVO-kantine afscheid lenomen van Kees Riemens, die zijn fak als jeugdvoorzitter bij de sport- peniging heeft neergelegd. Rie- heeft zich elf jaar lang voor de Nd ingezet. SVO-voorzitter Albert (oven vertelde dat het bestuur zo- 'I waardering heeft voor de wijze Kaarop hij dat heeft gedaan, dat pemens is benoemd tot lid van ver flenste. Bovendien zal het jaarlijkse lugdtoernooi voortaan ,,Kees peniens-toernooi" heten. jjemens zal telkens aan het slot van Jt toernooi de beker uitreiken. De lugdvoorzitter wordt opgevolgd door ^ne Marie Laan, maar zal beschik- Nr blijven voor het geven van ad- |es ^d. De inzet van Kees Riemens 1 het jeugdvoetbal had gevolgen het gezinsleven en daarom werd 'kzijn vrouw bij de huldiging be- |°kken. Voor haar waren er bloemen beiden een geschenkbon in diner De interne competitie van schaak club En Passant waarin wordt gestreden om het Texelse schaak kampioenschap is maandagavond in De Lindeboom geëindigd in een over winning voor Jaap Dros, die zijn achtervolgers een straatlengte ach ter zich liet. Het schaakkampioen schap was dit jaar een weinig spectaculaire aangelegenheid omdat Dros al in een pril stadium van de competitie een grote voorsprong op bouwde op concurrenten als Rinus Vittali, Kees Kistenmaker, Piet Cor- nelisse en Taeke van Lingen. Met het veroveren van de titel maak te Dros het dozijn schaakkampioen schappen vol. De enige schakers die de hegemonie van Dros wisten te doorbreken in de afgelopen vijftien jaar waren Rinus Vittali, Gerard van Es en Joop Rommets die allen één maal het kampioenschap veroverden. Van dit drietal speelt alleen Rinus Vit tali nog bij En Passant, maar een zwakke start aan het begin van het seizoen zette hem al spoedig op een niet meer te overbruggen achter stand. Desondanks behaalde Vittali nog een royale tweede plaats, terwijl Kees Kistenmaker derde werd. De flitsend gestarte Taeke van Lingen viel in de tweede helft van de com petitie ver terug en finishte tenslotte als negende. Ook Wim Hoekman, die vorig jaar volop in de strijd om de ti tel was verwikkeld, kon dit jaar geen rol van betekenis spelen en slaagde er zelfs niet in zich bij de eerste tien te voegen. Verrassend hoog eindigde Frans Eijgenraam die met zijn oppor tunistische, a-theoretische aanpak vierde werd. En Passant wacht eigenlijk op een groep jonge spelers met ambitie en talent om eindelijk eens de gevestig de reputaties te attaqueren en aan diggelen te spelen. Maar ondanks het feit dat de jeugdgroep van En Pas sant met zo'n twintig schakers groter is dan ooit, ziet het er nog niet naar uit dat de eerste jaren een van hen de interne competitie op zijn kop zal kunnen zetten. maandagavond 7 mei start in De Lin deboom voor leden èn andere ba- langstellenden een serie recreatie-schaakbijeenkomsten. Uitslagen: De uitslagen van de partijen uit de laatste ronde van de interne competitie K. Bruinmg-N. van Heeringen 0-1; W. Pranger- M. Birkenhager Va - ViT. Drevel-W van de Rij ke 1-0; J van Wijk-J. Dros 0-1; T. Witte-M. Witte 1-0; P. Bakelaar-P. Eelman 1-0; P Cornelisse-D Leegwater 1-0. Eindstand van de interne competitie '89-'90 1 J. Dros 331 punten, 2 R. Vittali 247; 3. K Kistenmaker 207; 4. F. Eijgenraam 199; 5. P. Cornelisse 197; 6. A. Terpstra 179; 7 Th. Witte 175; 8. P. Bakelaar 170, 9 T van Lin gen 167, 10. D, Leegwater 167, 11. W. Hoek man 157, 12 P Eelman 146; 13 G. Zoetelief 144; 14 H. Broekema 143; 15 F. van Taten- hove 137, 16 R. Riegman 128, 17. R Daan 121, 18 M Witte 115, 19. W. Pranger 113; 20 M. Birkenhager 102; 21. H. Tuinema 98; 22. K. Bruining 95; 23. N. van Heeringen 93; 24. D. Hoekman 85; 25. E. de Visser 74, 26. T. Drevel 61. 27. W van de Rijke 31. Het winnende Drentse team ,,De Kooi". Het op interregionaal niveau spelen de zaalvoetbalteam ZHW De Kooi uit Hoogeveen heeft het „Parkstraat Boulevard"-toernooi op zijn naam geschreven. In de finale werd het eerste team van de organiserende vereniging, z.v.v. Casino, met ondub belzinnige cijfers van de vloer gespeeld. Het eerste „Parkstraat Boulevard"- zaalvoetbaltoernooi was verdeeld over twee zaterdagavonden. Nadat op 21 april de reserveteams aan de beurt waren (finale Klif 2-Oosterend 3-1), speelden afgelopen zaterdag de beste Texelse zaalvoetbalteams om de hoogste eer. Gastploeg De Kooi ging er echter met de vetste kluif vandoor. Niet zo verwonderlijk omdat liefst vier spelers uit dat team zijn opgenomen in de Drentse selectie. Eén van hen, Bert Boers, is zelfs ge selecteerd voor Jong Oranje. Casino was vorig jaar uitgenodigd op een toernooi in Drente, waar men De Kooi had leren kennen. De weg naar de finale was voor de Drenten min der eenvoudig dan op grond van hun speePsterkte mocht worden aangeno men. In de poule ging de latere fina- ff kampioen! Van links naar rechts Bert LangiusMartin Dirksen. Christian de Vries. Cees Jan Laan. Jacob Keijzer. Merlljn Adema. Hessel Kampstra. Alice Blom. Wim de Smidt. Paul ven- pi6ter de Vries Itechnisch begeleider), Klaas Langius IsponsorKees Siemens (jeugdvoorzitter) en Meijert Laan (jeugdleider) Afgelopen week stond het Texelse zaalvoetbal in het teken van de kwartfinales om de beker Er deden zich geen opmerkelijke verrassingen voor, al had Mantje strafschoppen nodig om Gamma 2 na een span nende wedstrijd, waarin beide ploe gen drie keer scoorden, uit de beker te stoten. Casino 1 ging het ook moeilijker af dan mocht worden verwacht, maar uiteindelijk wist het toch met 2-1 van het een klasse lager spelende Klif 2 te winnen. Jelleboog won na een 0-0 wisselstand ruim met 4-0 van Texel BV 2, terwijl De Krim won met 4-1 van Casino 3. De loting voor de halve finales vindt plaats op 8 mei tijdens de rayoncom missievergadering. Het enige pro bleem is de speeldag in de volgende ronde, woensdag 16 mei. Mogelijk zullen de wedstrijden op donderdag 24 mei (Hemelvaartsdag) worden gespeeld. In de eerste klasse was er bijna een volledig programma. Omdat Texel met 1-0 van Albert Heijn verloor, heeft Klif 2 komende week (tegen De Krim 2) aan een gelijkspel genoeg om kampioen te worden. In de tweede klasse was het een goede week voor Gamma 4, dat met 7-1 van Casino 5 won, terwijl concurrent Attent tegen De Koog 3 bleef steken op 4-4. Texel BV 4 blijft echter nog in de race door met grote cijfers van Jelleboog 3 te winnen. In de junioren 2-klasse werd Texel 4 door een 7-2 overwinning op Ooster end 2 kampioen. In de hoofdklasse was er één wedstrijd: De Koog won met 5-3 van Rab. De dames zijn voor wat de competitie betreft uitgevoet- bald. In de laatste wedstrijd wist De Krim de tweede plaats veilig te stel len door met 8-2 Casino 2 te ver slaan. Gamma werd derde en De Koog vierde. Woensdag komen de dames nog een maal in het veld om te strijden om de beker voor dames. De week daar op speelt het kampioensteam van Casino nog een wedstrijd tegen een selectie van dames uit de andere teams. Deze week Voor diverse teams kan deze week de kampioensvlag worden gehesen. In de vierde klasse staan Rab 2 en Texel 6 met nog één wedstrijd te spelen op een gedeelde eerste plaats. Donderdag spelen beide teams hun laatste wedstrijd tegen Oosterend 3 en Klif 6. In de derde klasse heeft Klif 5 nog één punt nodig om kampi oen te worden. Vrijdag wordt ook een begin gemaakt met de halve competitie om één plaats voor de beker in de afdeling Noordholland. Deelnemers zijn Texel BV, Gamma en de kampioen van Texel. Vrijdag ontmoeten Gamma en Texel BV elkaar. Maar de meeste aan dacht gaat ongetwijfeld uit naar de wedstrijd van het seizoen tussen de koploper van de hoofdklasse, Jelle boog, en het met twee punten min der op de tweede plaats staande Casino. Beide teams hebben na deze onderlinge strijd nog twee wedstrij den te spelen. De wedstrijd begint vrijdag om 21.05 uur. De fiets van een 24-jarige man uit Den Burg is in de nacht van zondag op maandag totaal vernield. Hij had het rijwiel in de Zwaanstraat gezet. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie, telefoon 12222. Zaterdag hebben zeven Texelse vis sers deelgenomen aan de selectie wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap kustvissen te Wie- ringen. De vangsten waren goed, de winnaar ving 951 cm. De Texelse visser Ton Dorst (28 vissen, 704 cm), plaatste zich voor de eindstrijd van het Nederlands kampioenschap in Zeeland op 27 oktober. Niet afgevaardigd zijn Paul Verhagen (358 cm, 15 vissen); Frans Bos (339, 15 vissen), Johan Hopman (338, 15 vissen), Theo Buren (319, 14 vissen), Jan Heethuis (283, 12 vissen) en Cor Huisman (162, 7 vissen). Verder werd zondag bij de Kaap de vierde wedstrijd gevist in de serie om het kampioenschap van Texel. Deel nemers: 21 senioren en vijf jeugdleden. De volgende wedstrijd is op 12 mei van 19.00 tot 21.00 uur nabij het reddingboothuis te De Cocksdorp op de dijk. Uitslagen: Senioren: totaalvangst 251 vissen, 5509 cm. 1. Stein Geus 17 vissen, 396 cm, 2 Johan Hopman 19 vissen, 366 cm; 3. Pierre de Kroon 17 vissen, 364 cm. Jeugd: totaal vangst 49 vissen, 1036 cm 1. Marcel Verha gen 18 vissen 379 cm, 2. Dolf de Kroon 12 vissen 251 cm; 3. Martijn Duinker 10 vissen, 238 cm.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7