1 jxelaar zwaar gewond Ijdens wielerronde De Waal exel 1 eindigt competitie 1989-1990 met overwinning Zaalvoetbalontknoping werd slaapverwekkende vertoning AVT wijzigt training Duivensport Zaalvoetbalprogramma Geen kampioenschap jeugd-atletiek Klif succesvol in Texels zaalvoetbal Zaalvoetbalkampioen Lezing over rijkunst linilSDAG 8 MEI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 |de wielerronde in De Waal namen 59 renners deel. n Keetman uit Winkel heeft zater- Jjmiddag de wielerronde van De kal gewonnen. Ondanks de warm- wisten de renners nog een gemid- |de snelheid van 40 kilometer per te behalen. In 24 ronden werd kilometer verreden. Voor Texelaar I Braam had de wedstrijd een fcrst ongelukkig verloop. De renner lkte met zijn race-fiets in een btje langs de weg en verloor de Icht over het stuur. Bij de hierop Igende val tegen een huis brak hij J heup en liep hij een hersen- ludding op. De Texelaar werd per [bulance afgevoerd. n de ronde namen 59 renners Tjanny Bercx en Jan van der t (beiden uit de kop van Noord- land) werden nummer twee en LJan-Nico van der Ploeg was de Jste Texelaar. Hij eiste de vierde lts voor zich op. 110 ronden maakte een kopgroep - bestaande uit Keetman, Bercx, Van der Vaart, Van der Ploeg en Herzog - zich los van het peloton. Zij namen een voorsprong van ruim één minuut en wisten die tot het einde toe te behouden. Een paar ronden voor het einde wisten Ron Clowting en John Raaimakers uit het peloton te ont snappen. Zij legden beslag op een zesde en zevende plaats. Ron Wassenburg, Erik Feenstra en Siebe Bloemberger werden respectie velijk achtste, negende en tiende. Met ingang van deze week zijn de trainingen van Atletiekvereniging Texel op andere tijden. Woensdag avond is de training nu van 18.30 tot 19.30 uur en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur. Beide trainingen staan onder leiding van Roland Visser en worden gehouden op het terrein van Texelse Boys. il 1 behaalde zondag voor de Ie achtereenvolgende keer een inning. Na de overwinningen Ichagen en Alcmaria Victrix won nu van Meervogels. Door 2-0 m Texel op een gedeelde vijfde lts op de ranglijst. Na de win- lop heeft men dus kans gezien zich vanuit de onderste regionen [te werken naar een alleszins ac- :abele vijfde zesde plaats op de llijst. Een prima prestatie van li 1 dat de opdracht had gekre- zich te handhaven in de derde se van de K.N.V.B. s eerste helft lieten beide teams dat er vrijuit gevoetbald kon den. Het opnieuw talrijke publiek genieten van aanvallend voetbal rbi| alleen van Texelse zijde nog meer interesse was bij een over- ting, omdat men theoretisch ge- nog kans had op een periode- ipioenschap. Echte kansen deden met voor, tot de 20ste minuut, i de opnieuw uitblinkende Simon id Erwin Koning de diepte in- i'de. Koning kwam echter niet Ier dan een voorzet die door de )er onderschept werd. Even later len drie, vier Texelspelers achter er de kans om de score te ope- maar steeds weer zat er een n of hoofd van een Meervogel- lediger tussen. Tegen het einde de tweede helft raakte Koning de rug geblesseerd bij een veel 'arde charge van een Meervogel lediger, toen Koning leek door te ;en. Ook Ruud Beerling raakte de rug geblesseerd. Beide spelers dan zich tijdens de rust laten ver- Sen door respectievelijk Ralph Ko- en Ingmar Moerbeek, die leuw, als rechterverdediger, een 13 indruk achterliet. Moerbeek zal land jaar zeker een gegadigde Texel 1 zijn. Gerrie Plaatsman tweede helft startte Texel voort- .nd en kreeg enige kansen, die 'ar onbenut bleven. Na twintig u'an was het Gerrie Plaatsman me' een prima pass Wim van n °P links de diepte in stuurde. e leverde vanaf de achterlijn een ,ze' af die Ralph Koning bereikte. aan simpel tikje plaatste Koning 31 tergend langzaam in de uiter- en nam in deze dus de taak 'in geblesseerd geraakte broer 9ewoon over. Hij liet in het verdere verloop van de wedstrijd zien dat Texel in de toekomst nog veel aan hem zal kunnen hebben. Nog eenmaal was hij dicht bij een doel punt, toen hij twee man tussen be nen doorspeelde en de Meervogels doelman slechts ten koste van een hoekschop redding kon brengen. Meervogels nam geen genoegen met de achterstand en zette Texel onder druk. De achterhoede met aan het hoofd Simon Brand gaf echter geen kans weg. Gerrie Plaatsman eiste een hoofdrol voor zich op door uit te groeien tot de beste Texelspeler van deze wedstrijd. Op de meest be nauwde momenten was het deze speler die alles voetballend oploste, zonder lange halen van een verdedi ger in nood. Het was Klaas Dirk Koorn die in de 35ste minuut van de tweede helft bij een afgeslagen aan val de bal bemachtigde, twee spelers passeerde en de keeper kansloos liet: 2-0. In de Texelse kabelkrant werd afgelopen zondag gesuggereerd dat het mogelijk Koorn zijn laatste sei zoen zou zijn. Koorn, inmiddels 41 en reeds 23 seizoenen onafgebroken in Texel 1, heeft echter medegedeeld het zeker nog een jaar te willen pro beren. Ondanks de uitbreiding van de s.v. Texel-selectie volgend seizoen zal hij toch willen proberen ook zijn 24ste seizoen in Texel 1 vol te ma ken. Meervogels gaf zich in ieder ge val na het doelpunt van Klaas Dirk Koorn gewonnen en Texel speelde de wedstrijd moeiteloos uit. Geen periodetitel Na afloop van de wedstrijd bleek de naaste concurent in de periodestrijd. Spirit, eveneens gewonnen te hebben en Texel greep dus naast de derde en tevens laatste periode-titel. Niemand treurde echter om dit feit om de een voudige reden dat Texel 1 middels een gedeelde vijfde plaats had bewe zen dat men ruimschoots mee kan draaien in de derde klasse van de K.N.V.B. Ook volgend jaar moet Texel zich kunnen handhaven en mogelijk zelfs (opnieuw) een gooi doen naar een periode titel. De eindstand van deze competitie is als volgt: L.S.V.V. 22-33 S.V.W. 22-31 Spirit 22-29 E.V.C. 22-23 Texel 22-22 De Valken 22-22 Meervogels 22-21 Schagen 22-19 Alcmaria V 22-18 M.F.C. 22-17 llpendam 22-15 H.S.V. 22-14 Woensdag 9 mei: 16.45 u. Texel 5-Texel 6 (j) 17.10 u. Koog 2-Texel 7 (j) 17.35 u. 3/4 plaats beker (j) 18.00 u. Finale beker (j) 18.35 u. Texel 2-Attent 19.25 u. Selectie Dames-Casino 1 (d) 20.15 u. Mantje 3-De Muy 2Ï.10 u. ZDH 3-Klif 6 22.05 u. Rab-Gamma 3 Zaaldienst: Nioz Donderdag 10 mei: 17.15 u. Oosterend 1-Texel 2 (j) 17.55 u. Texel-Gamma 1 (j) 18.45 u. Texel 3-De Koog 3 19.35 u. Texel-Klif 3 20.25 u. Casino 3-Jelleboog 2 21.15 u. Mantje 2-Albert Heijn 22.05 u. Tex. BV 4-Casino 5 Zaaldienst: Texel BV Vrijdag 11 mei: 17.45 u. Klif-Casino 2 18.35 u. Tex. BV 2-ZDH 19.25 u. De Koog-Casino 1 20.15 u. Jelleboog-Mantje 21.05 u. Gamma 2-De Krim 21.55 u. De Krim 2-De Koog 2 22.45 u. Nioz-Klif 2 Zaaldienst: Texel Maandag 14 mei: 17.30 u. Casino-Texel (j) 18.15 u. Casino 4-De Krim (j) Woensdag 16 mei: 18.35 u. Texel BV-Casino 1 (j) 19.25 u. Beker halve finale (B) 20.15 u. Beker halve finale Zaaldienst: Albert Heijn L.S.V.V. kampioen, M.F.C, llpendam en H.S.V. degraderen en S.V.W. en Spirit zijn de periode-kampioenen. Zaterdag (12 mei) vindt er op het s.v. Texelcomplex een groot pupillen- toernooi plaats, met onder andere een Duitsteam en zaterdag 19 mei sluit S.V. Texel de competitie af met een zogenaamde „vijf tegen vijf" Toernooi. De deelnemende teams be staan uit vijf spelers (inclusief vlie gende keeper) en spelen op een kwart van een speelveld een soort „straatvoetbal". Vorig jaar was dit toernooi een groot succes en ook nu hebben zich reeds twintig teams in geschreven. Inschrijven kan nog steeds (ook jeugdteams) bij Rob Dap per, telefoon 14337. Uiteraard kun nen ook niet leden van de S.V. Texel zich inschrijven. Na dit toernooi wor den de velden gesloten, zodat de ge meente ze weer in orde kan brengen voor de eerste prof-week wedstrijd op zaterdag 28 juli tegen de Oud- Internationals. Vrijdag stond in de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal de wedstrijd van het jaar op het programma tus sen de nummers 1 en 2 van deze klasse: Jelleboog en Casino 1. Nog niet eerder kende de hoofdklasse een dergelijk spannende ontknoping. Casino moest, om nog aanspraak te kunnen maken op de titel, winnen. Dan zouden beide ploegen weer op gelijke hoogte komen in de stand. De werkelijkheid bleek echter an ders. Het werd een slaapverwekken de vertoning, een hoofdklasse onwaardig. Jelleboog probeerde er tenminste nog iets van te maken en kwam zelfs op een 2-0 voorsprong. Dat Casino met een minimale inspanning weer langs zij kwam zegt wel iets over de moge lijkheden van het team. Als er voluit was gespeeld, zou Jelleboog het erg moeilijk hebben gehad. Nu beperkte men zich in plaats van een alles of niets offensief tot het terugspelen op de keeper. Dat door Casino zo gespeeld werd is, gezien de conse quenties van een eventueel kam pioenschap, niet eens verwerpelijk. Het is echter verre van sportief om Jelleboog de dupe te laten worden van een zaak waarvoor Casino als enige verantwoordelijk is. Als tweede belangrijke wedstrijd stond de confrontatie tussen beide overkantgangers Gamma en Texel BV op het programma. Ondanks het war me weer probeerden beide ploegen er een aantrekkelijke wedstrijd van te maken. Tot aan de wissel ging de wedstrijd gelijk op. In de tweede helft echter gaf toch de individuele klasse van Gamma de doorslag, zo dat dit team uiteindelijk met 6-3 won. In de hoofdklasse speelde Gamma 3 Wegens gebrek aan deelnemers gaat het jeugdatletiekkampioenschap, dat zondag zou worden gehouden, niet door. Nog niet de helft van het als minimum gestelde aantal deelnemers werd bij de inschrijvingen gehaald. tegen De Koog. Deze wedstrijd kende geen eindstand. De scheidsrechter moest het duel zeven minuten voor tijd staken, doordat Gamma 3 door een teveel aan strafminuten met te weinig spelers in het veld kwam te staan. Op dat moment leidde Gamma 3 met 9-4 In de eerste klasse won Klif 2 (dat door de nederlaag van Texel een week eerder reeds kampioen was geworden) van de Krim 2 met 5-3, al was een punten verdeling hier meer op z'n plaats ge weest. In de vierde klasse werd het kampioenschap in de allerlaatste wedstrijd beslist. Texel 6 deed wat het moest doen en versloeg Klif 6 met 3-2. Dit hield in dat Rab 2, wil de men nog een beslissingswedstrijd uit het vuur slepen, moest winnen van Oosterend 3. Dit leek te lukken, maar vlak voor tijd gooide Oosterend roet in het eten door alsnog de ge- Zaalvoetbalvereniging Klif oogst dit seizoen succes in de Texelse compe titie. Zowel het tweede als het vijfde team werd kampioen. Klif 2 trad in de voetsporen van het eerste team, dat vorig seizoen ook al beslag wist te leggen op het kampioenschap van de eerste klasse. Onder leiding van coach Arno van Heerwaarden wist het tweede zich al ruim voor de laat ste wedstrijd zeker van de bovenste plaats. Na de nederlaag van naaste concurrent Texel Veteranen 1 was Klif niet meer te achterhalen. Klif 2 had geen uitgesproken doelpunten makers in de ploeg, maar toonde zich als collectief sterk. Éénmaal werd verloren (van Texel Veteranen) en driemaal speelde het team gelijk. Klif 5 stelde pas in de laatste compe titiewedstrijd het kampioenschap van de derde klasse veilig. Tegen Texel 5 had het jeugdige team van coach Dick Bousma donderdagavond aan één puntje voldoende. Het werden er twee (4-1 overwinning), zodat de laatst overgebleven concurrent Gam ma 5 het hoofd moest buigen. De ploeg behaalde uit 18 wedstrijden 30 punten, met een doelsaldo van 105-25. Topscorer was Sjoerd Post- ma, die liefst 37 maal het net wist te vinden. Ofschoon Mare Hessel Hui- zinga in de laatste wedstrijd het doel verdedigde, werd zijn taak als keeper in voorgaande wedstrijden veelvuldig overgenomen door Jeroen Takes. Klif 2 werd kampioen in de eerste klasse. Staand v.l.n.r. coach Arno van Heerwaarden. Piet Koopman. Ivo van Heerwaarden. Rob Visser en Hans van Exel Gehurkt: Jerry van Heerwaar den. Jacob Roeper en Jac Rammers. Afwezig: Marco Daalder. Erik Pekel en Jacco Geus. Iijkmaker te scoren. In de derde klas se was het Klif 5 dat door een 4-1 overwinning op Texel 5 de kam- pioensvlag kon hijsen. Naaste belager Gamma 5 won ook, maar kwam toch twee punten te kort voor het kam pioenschap. De damesbeker is dit jaar gewonnen door Casino. In de halve finale versloeg Casino de Krim met 3-0. In de andere halve finale Kampioensteam Klif 5. Staand v.l.n.r. Stefan Bousma. Sjoerd Postma. Jeroen Takes, Marc Hes sel Huizinga (keeper) en Dirk Eelman reserve-coachGeknield: Denhard van der Slikke. Olivier de Koning. Jan Willem Kraay en Richard Bousma. Op de foto ontbreken Ramon Staal en coach Dick Bousma. wist, vlak voor tijd, Gamma de winst te grijpen tegen De Koog. In de finale won Casino overtuigend met 6-0 van Gamma, terwijl in de kleine finale De Krim de baas bleef over De Koog en hierdoor beslag legde op de derde plaats. Komende week is een belang rijke voor het zaalvoetbal op Texel. Vanavond komen de Texelse hoofd klasseverenigingen in het Eierlandse Huis bijeen, om zich met de R.C. Texel te beraden over de toekomst van het Texelse zaalvoetbal en in het bijzonder de promotie naar de vaste wal. Vrijdag staan in de hoofdklasse onder andere de wedstrijden Casino 1 tegen De Koog en de topper Mant je tegen Jelleboog op het pro gramma. Juniorenteam Texel 4 is in de J2-klasse van het Texelse zaalvoetbal kampioen geworden. De jongens wonnen liefst twintig wedstrijden en verloren er drie. In doelpunten: 112 vóór en 45 tegen. Ewoud Bakker toonde zich het produktiefst met ze ventig doelpunten. Op de foto staan de volgende spelers: IachterI Patrick van der Gracht, Dennis Huizinga, Ivo Lauers en coach Loes Geus. Op de voorgrond: Benno de Boer, Hans Geus, Rutger Vlas. Liggend: keeper Ward Terpstra. Op de foto ontbreekt Ewoud Bakker. Op bevrijdingsdag werden 56 Texel se duiven om 7.30 uur gelost in Doornik (Belgie), op een afstand van Ongeveer 300 kilometer. Door het prachtige weer hadden de duiven veel last van magnetische sto ringen, zodat het geheel een langdu rig verloop had. De meeste liefhebbers hadden 's avonds nog maar een paar duiven thuis. Toeval is, dat de duiven vorig jaar op twee Doornikvluchten ook veel problemen hadden. De eerste duif kwam om 11.38.20 uur op het hok van Herman Groene- veld. Deze behaalde een snelheid van 1168,36 meter per minuut. De uitslag Herman Groeneveld 1; Walter Bremer 2, 4; Meyert de Waard 3, Arie Ellen 5, 6, 9; Sjoerd Feenstra 7, 8, Mevrouw M. Barrau-Jacometti, schrijfster van het boek „Basisschool voor ruiter en paard" geeft op vrijdag 18 mei om 20.00 uur een lezing in manege Akenburg. Wie dit bij wil wonen kan tot woensdag 16 mei in tekenen op een lijst die in de foyer van de manege hangt. De kosten be dragen ƒ5,-.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7