Kwaliteit artikelen Lionsveiling hoger serkrachten als mariniers \xamenstunt RSG vrolijk \aar vochtig evenement Tussen Wad en Duin gaat op excursie Texelse molens open op Nationale Molendag Eilandcompetitie tennis Pupillentoernooi ZDH otorzwevers Düden „fly in" pjwelijksbootje VpERDAG 10 MEI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Op de jaarlijkse boedel- en materia- lenveiling van de Lionsclub Texel, die morgenavond om 19.00 uur van start gaat, zullen 750 kavels onder de hamer gaan, waaronder kwalita tief zeer goede artikelen. Tussen de weer massaal ingebrachte goederen zitten veel schilderijen (Ad Blok van der Velden, Souwtje de Wijn), fiet sen, magnetrons en een complete windmolen voor energie-opwekking. Nieuw is dat de veiling niet op zater dag pas aan het eind van de middag begint (17.00 uur). Vanavond is de eerste kijkavond. „We hebben besloten het tweede deel naar de zaterdagavond te ver plaatsen, om meer belangstellenden te krijgen. Andere jaren liep de zaal 's avonds nog wel eens leeg", aldus veiling-medewerker Joop Groen. De veiling is in enkele opzichten ver nieuwd. Er is een strikte scheiding gemaakt tussen de plek waar de arti kelen zijn tentoongesteld en waar wordt geveild. Het is tijdens de vei ling nog maar beperkt mogelijk de goederen te bezichtigen. Wie belang stelling heeft, zal dus op de kijkdagen Enkele prachtige modelboten, waaronder dit houten exemplaar zijn te koop tijdens de Lions veiling. moeten komen. Deze zijn donderdag (19.00-22.00 uur), vrijdag (17.00-19.99 uur) en zaterdag (15.00-17.00 uur), uiteraard in het Groothandelsgebouw aan de Schil- derweg. Donderdag wordt tijdens de kijkavond een rechtstreekse uitzen ding van Radio Texel gehouden. Monitoren De artikelen zullen tijdens de veiling, via TV-monitoren aan de kopers wor den getoond. Via diverse beeldscher men, onder andere op het podium, in de zaal en bij de horecastand, zullen de artikelen goed te zien zijn. Wie iets koopt op de veiling kan het artikel na betaling meenemen. Men kan ze echter niet zelf meer pakken. Aan de hand van de afrekennota zal het gekochte door medewerkers van de veiling worden overhandigd. Het is verstandig om aankopen zo snel mo gelijk mee te nemen, want direct na aankoop zijn deze voor rekening en risico van de koper. Uiterlijk tot maandag 14 mei van 10.00 -12.00 uur kunnen de goederen bij het vei linggebouw worden afgehaald. Wie vragen heeft kan zich wenden tot C. Boersen, telefoon 13016 of tij dens openingsuren van het veilingge bouw rechtstreeks via nummer 10155. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zaterdag een excursie naar de overkant. Ook niet-leden kunnen zich hiervoor aanmelden. Met de boot van 08.00 uur gaat men naar de overkant. Een bus van Robert Aris van Boven vervoert de reizigers naar Lelystad, waar een bezoek zal worden gebracht aan het proefbedrijf „Waaiboerhoeve" voor de paarden- houderij. Er zal een twee uur durende rondleiding worden gedaan. Na de middag gaat men naar Evert Jan van der Bunt in Nijkerk. Hij is fokker en opfokker van tuigpaarden. Er zal ook een kijkje worden geno men bij zijn broer Koos, die er vlakbij woont en die de concourstuigpaarden rijdt (onder andere nationaal kampi oen Alfred B). Als laatste wordt een bezoek ge bracht aan de fokstal van Henk van Middelaar in Hoogland. Op de terug weg wordt gezamenlijk gedineerd in motel Akersloot. De kosten van de excursie zijn ƒ55,-. Dat is inclusief diner, maar exclusief consumpties en bootkosten. Wie meegaat moet zelf een lunchpakket meenemen. Opgeven kan bij M. Huitema, tel. 18300 of P. Daalder, tel. 18611. Ljernat, maar zeer opgetogen zaten de RSG-leerkrachten bij- [na de beproeving die ze hadden doorstaan. Als echte mari- is volbrachten ze een amfibische oefening op de Joost Tfleinkazerne. Dit maakte deel uit van een examenstunt die Logste klassen Mavo, Havo en Atheneum hadden verzon- Bennie velt zijn oordeel. leraren dachten vrijdag dat we een stunt zouden komen. Ze toen die dag argwanend rondgelo- maar er gebeurde niks. Daarom verrassing nu groot", vertelt van de scholieren, als terroristen, beulen en solda- erklede leerlingen werden de do- uit hun lokalen naar de gesleept en daar „op- Helaas weigerden enkele mee te doen. Later bleek ech- zij afspraken hadden gemaakt besprekingen en daarom niet ervoor was de school on- gekraakt door enkele leer- Dit gaf echter geen problemen de geplande stunt. Schandpaal aula was een „rechtbank" ge- compleet met schandpaal, verdedigers en een stren- rechtvaardige rechter.... Eén een kregen de leerkrachten te waarvoor ze waren veroor- Dat liep uiteen van nagelbijten onduidelijk uitleggen van Nadat de aanklacht en het van de verdediger (die onder van de leerlingen eigenschappen van de betref fende docent naar voren bracht) was gehoord, kreeg de jury het woord. „Schuldig" was over het algemeen het oordeel. De rechter had echter het laatste woord. Hoewel hij af en toe kon meevoelen met de verdedi ging, wees hij de „advocaten" er re gelmatig op dat zij niet eens les hadden van de leerkracht waarover ze praatten! Ook hij verklaarde de le raren schuldig en veroordeelden hen tot een dagje in een „heropvoe dingskamp".... Verdacht bleek Met het treintje van Bruining werden de docenten en de examenleerlingen naar de Mok vervoerd. De mariniers hadden duidelijk plezier in de stunt en verleenden alle medewerking. In een leslokaal kregen de arme ee nentwintig schuldigen een film voor geschoteld over het werk der mariniers. Een voorproefje op wat ze zelf zouden moeten ondergaan? En kele gezichten zagen verdacht bleek, toen het licht weer aanging. Allen kregen een legergroene overall aan. Drie rubberboten met bijbeho rende peddels lagen gereed. In het kader van de „heropvoeding" moesten deze naar het water worden gedragen, waarna een flinke roeitocht volgde. De leerkrachten kregen vrij snel de slag te pakken. Luidkeels uitten ze hun trots, omdat ze nog geen nat pak hadden opgelopen („lekker een tegenvaller voor de jeugd"), maar de mariniers hadden nog een verrassing in petto. In een snelle boot, met de motor zo hoog opgedraaid dat de schroef bijna boven water kwam, ging een marinier langzaam naast de rubberboot vaten en vervolgens werd het gas opengedraaid. Gevolg: een enorme fontein van water. De twee de boot kreeg zelfs twee keer een douche. Toevallig zat daar rector Heetveld aan boord... Deze was der mate nat dat onder de leerlingen jolig werd opgemerkt: „Heetveld deed de schoolslag" Op adem Na het roeien mochten de vermoeide leerkrachten (nou ja, kréchten?) aan boord van een landingsvaartuig dat midden in de Mokbaai lag afgemeerd even op adem komen. Maar niet voor lang. In de snelle boot werden ze per team naar het strandje bij de Tesoha- ven gevaren, waar ze een landing moesten uitvoeren. Dat betekende: tot het middel door het water waden naar het strand en weer terug. Els Whyte was namens de Ouderraad aanwezig om een oogje in het zeil te houden tijdens de stunt. Zij wilde so lidair zijn met de leraren en landde Al bleven ze misschien droog bij het roeien, na deze ..douche" dropen ze gegarandeerd al lemaal. De zondag kan Ieder naar eigen in zicht op Texel doorbrengen. Verwacht wordt dat de meeste toestellen even na het middaguur weer zullen ver trekken, Voor zover bekend is nooit eerder in Nederland een speciale fly- in voor motorzwevers gehouden. Aan het initiatief zit ook een promotioneel kantje. De meeste vliegers die zater dag komen zijn nooit eerder op het eiland geweest. Als de kennismaking goed bevalt zullen zij mogelijk nog eens terugkomen of zelfs regelmatige bezoekers van Texel worden. Zoals voorgaande jaren zijn ook nu de twee Texelse molens op de natio nale molendag weer te bezichtigen. De Traanroeier te Oudeschild is ge opend van 10.00 tot 13.00 uur en zal bij voldoende wind ook draaien (minstens windkracht 4). De molen heeft de laatste jaren vele restaura- tie's ondergaan onder andere kreeg hij een geheel nieuw achtkant. Dit jaar zal de stelling worden gerestau reerd, waardoor de molen zo langza merhand weer in een zeer goede staat komt. De molen, die eigendom is van het P.E.N., is voorzien van een 50 kW generator. De hiermee opge wekte energie wordt aan het Texelse electriciteitsnet geleverd. De molen van het Noorden is ge opend van 10.00 tot 16.00 uur. De twee voorgaande jaren was de molen niet te bezichtigen in verband met de roedbreuk in oktober 1987, waarbij ook schade aan de kap ontstond. De molen is nu echter weer „draaivaar- dig", is voorzien van twee compleet nieuwe roeden en ook de kap is ge heel hersteld. Water verzetten kan de molen echter nog niet. Hiervoor zul len eerst de waterlopen, wachtdeuren en pompen hersteld moeten worden. Dit kan nog wel twee jaar duren maar dan is Texel weer een compleet werkende watermolen rijk. De molen is overigens altijd te bezichtigen als hij draait of als er een blauwe wim pel op de molen staat. Vaak wordt op zaterdag gedraaid. De vrijwillige molenaars Willem en Andrè Keijzer leggen met plezier bezoekers alles uit over de molen en molens in het al gemeen. Rector Heetveld wordt voor het oog van alle leerlingen in het schandblok gezet mee....helaas ging er iets mis bij de overgang van boot naar water, waar door zij min of meer gestrekt kennis maakte met het zilte nat. Dit werkte echter alleen maar vreugdeverho- gend! Zij werd, eenmaal weer aan wal, door de mariniers galant aan een droog pak geholpen. Diploma De laatste beproeving voor de leer krachten was een roeitocht naar het klimnet in de Mokhaven. Hier werd getoond dat onderwijzend personeel over karakter beschikt: allen over wonnen deze zware hindernis. Als beloning voor de sportiviteit kre gen de deelnemers een „mariniersdi ploma". Rector Heetveld kon de examenstunt wel waarderen. „Het is uitstekend georganiseerd en, mede door het mooie weer, is het een uiterst vrolijk evenement geworden. Wij zijn allemaal geslaagd voor ons diploma, ik hoop dat de leerlingen dat straks ook kunnen zeggen. Ze hebben ons mooi te pakken gehad, dat wel...." Zondagochtend 13 mei: Deuce W. Vos-A. Rijs (h) 9.00 u. R. Wielinga-A. Steenhuizen(d)10.00 u. D. de Wit-R Barendregt (d) 10.00 u. Heri Hodie R. v/d Bent-N. Boon (h) 9.00 u. Oosterend J. Bloem-A. Saai (h) 10.00 u. Zondagavond 13 mei: Deuce H. Pastoor-H. Maas (h) 19.00 u. B.Trap-H. de Brok (h) 20.00 u. M. Arkenbout-C. Kooiker (d) 19.00 u. Heri Hodie L. Saal-P de Bloois (h) 19.00 u. E. Ooyevaar-N. Bertrand (d) 20.00 u. M. Bos-M. v/d Bent (d) 20.00 u. Maandagavond 14 mei: Deuce G. Poster-J. Zoetelief (h) 20.00 u. M. v/d Wetering-G. Bol (h) 19.00 u. T. Visser-J. Warnaar (d) 19.00 u. Heri Hodie H. Dekker-B. v/d Vis (h) 19.00 u. Uitslagen: E. Wïchers-H. Schraag 6-8; R. Buitenweg-R. v/d Bent 13-4; D. de Wit-A. Steenhuizen 6-10; B. Trap-H Maas 11-5, H. de Brok-P. de Bloois 14-3; C- Kooiker-M. Bos 4-11; E. Ooyevaar-M. Arkenbout 6-9; M. v/d Wetering-B. v/d Vis 13-2; T. Buningh-G. Bloem 13-1. ZDH houdt zaterdag een voetbaltoer nooi voor pupillenteams. Op het veld aan de Witteweg komen vanaf 10.40 uur negen teams in actie: vijf bij de F-pupillen en vier bij de D-pupillen. De F-teams hebben hun eerste wed strijd om 10.40 uur, de D-tjes begin nen om 11.00 uur. De prijsuitreiking is in beide gevallen om 13.50 uur. De deelnemende verenigingen zijn: QSC (Wormerveer), Schagen, SV Cocks- dorp, BKC (Anna Paulowna) en uiter aard ZDH. Oosterend G. Bloerh-A. Saai (d) Den Hoorn T. Buningh-F. Visser (d) en zondag a.s. wordt op Vliegveld Texel een fly-in (bijeen- nst) van motorzweefvliegers ge lden. Verwacht wordt dat ter genheid van dit evenement 16 20 motorzeefvliegtuigen Texel en bezoeken. in wordt georganiseerd door ïexelse zweefvliegclub in samen- ing met de havendienst van het veld Texel. Dat gebeurt in het ervan het 25-jarig bestaan van Texelse zweefvliegclub, een jubi- ndat in september uitgebreider 'orden gevierd. meeste vliegtuigen, met totaal eveer 40 inzittenden, strijken in de loop van zaterdagochtend op het vliegveld neer. Ze zijn afkomstig uit Nederland, maar ook uit Duitsland en Engeland. Allen worden ontvangen met een welkomstdrankje („Jutter- tje") dat beschikbaar is gesteld door de firma De Wit. Er staan huurfietsen klaar waarmee de vliegers vervolgens het eiland gaan verkennen. Daarbij bezoeken ze het Maritiem en Jut- tersmuseum en doen zich halverwege tegoed aan lunchpakketten die be schikbaar zijn gesteld door Albert Heijn. 's Avonds is bij het restaurant op het vliegveld een barbecue, die een gezellige ontmoeting belooft te worden tussen Texelse en overkantse motorzweefvliegers. Bij die gelegen heid wordt ook een door Mantje Sport geschonken beker overhandigd voor „het schoonste geheel", zijnde het toestel dat met zijn inzittenden de best verzorgde indruk maakt. 19.00 u. 19.00 u. Pjf Polman en Jeanet Keijser uit "'9 vierden dinsdag op bijzon- L hun bruiloftsfeest. Nadat r W begin van de middag in hun FPlaats in het huwelijk waren ge- n. monsterde het kersverse fcip"aar me' ru'm 30 bruilofts- f.enaan °P „De Vriendschap", de tyrmee 3e Vlieland-lijn wordt !'°fen (zie de foto van Dirk fc. balden en Jeanet wilden 7 "n trouwerij iets anders dan ■Qevvone" bruiloft. Een dagje Vlieland vorig jaar bracht hen op het idee. Aan boord van „De Vriend schap", die sinds het begin van deze maand weer in de vaart is, werden het bruidspaar en de compleet ver raste aanhang door de exploitanten Sil Boon en Janka van der Brink ver welkomd met een kopje koffie en bruidstaart. Op de Vhehors werd met de bekende truck vervolgens koers gezet naar het Posthuis, waar geza menlijk werd gegeten en gedronken. Onder genot van een borreltje werd bij volle maan, heel romantisch, de terugtocht gemaakt.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 11