verrassend Friezen Texel 1 besluit seizoen tegen profs FC Zwolle En Passant sterker dan NHN-motorcross te gast bij MAB Boogschutters hadden spannende competitie Bromfietsonderdelen uit schuur gestolen Politie tevreden over alcohol-controle De Koog wint eigen toernooi Hoofdklasse zaalvoetbal beleefde spannend slot Pupillen-toernooi Veteranen SVO wonnen Van Sambeek-toernooi Gamma-team senioren tte uitvoering njeugd Oosterend wtvissers tweede bij ddenuitwisseling concentratie in hotel De Lindeboom Schakers van Texel en 0-6, FC Lambiek-De Koog 0-5; Beverwijk-FC Vlotbrug 2-0; Roden-Ruinen 1-2; USVU Concordia 3-0; Uitgeest-Beverwijk 2-2, FC Vlotbrug-Amelie 4-0 Zondag: USVU-FC Lam biek 1-0; Concordia-De Koog 0-1; Gieten- Beverwijk 1-2; Roden-De Koog 0-0; FC Lambiek-Concordia 2-1; FC Vlotbrug-Uitgeest 1-2; Amelie-Gieten 1-3; USVU-Rumen 0-5; FC Lambiek-Roden 2-5; 3e/4e plaats Ruinen- Uitgeest 1-3; 1e/2e plaats Beverwijk-De Koog 0-4 Verloting Zaterdag vond de trekking plaats van de grote verloting. De uitslag: le prijs (14 daagse reis naar Spanjel nr. 3020, 2e prijs (videorecorder) nr. 1860; 3e prijs (dames/herenfiets) nr. 1232; 4e prijs (weekend Aegon rekr.) nr. 2336; 5e prijs (radio) nr. 2558; 6e prijs 3153; 7e prijs 3804; 8e prijs 64; 9e prijs 1717; 10e prijs 2725; 11e prijs 2745; 12e prijs 715; 13e prijs 1454; 14e prijs 488; 15e prijs 475; 16e prijs 563; 17e prijs 3873; 18e prijs 1726; 19e prijs 2737; 20e prijs 317. De prijzen kunnen worden afgehaald bij J. C. van Beek, Wintergroen 5. (graag eerst even bellen 17729) De MAB-club Texel staat het komen de weekend in het teken van de Noordholland-Noord competitie wedstrijd. Het is de tweede cross uit een serie van vier. De competitie wordt gestalte gegeven door de mo torclubs uit Den Helder, Nieuwe Nie- dorp. Alkmaar en nu dan ook de MAB-club Texel. Er wordt aan deel genomen door crossers van uiteenlo pend niveau, allen uit de kop van Noordholland. Het initiatief van de MAC Alkmaar om op Texel een crossweekend te or ganiseren werd door de MAB-club met beide handen aangegrepen om het eigen crosscircuit uit de anonimi teit te halen. Als de overkantse cros sers er eenmaal gereden hebben komen ze vast vaker, meent de MAB. Uiteindelijk is het dus een NHN- competitiewedstrijd geworden, aan staande zondag. Vooraf is er een aantal oefenwedstrijden op zaterdag middag om de coureurs in de gele genheid te stellen de baan te leren kennen. Dit is de eerste keer dat de MAB iets dergelijks organiseert, afge zien van de cross in het kader van het Waddentoernooi in 1988. Over de deelname is nog niets bekend, de organisatie hoopt dat het aantal eigen deelnemers wordt verdubbeld. De start van de wedstrijden is beide dagen rond 13.30 uur. voer te zullen dienen voor de honge rige jonge leeuwen van het Friese schaak. Om de schade binnen de perken te houden waren de voormali ge coryfeeën Jan Witte, Peter Berg man en Lex van Aalderen opgetrommeld om aan de hoge bor den voor een maximaal verweer te zorgen, het drietal stelde niet teleur Van Aalderen won aan het tweede bord in moordende stijl van Rob van Dijken en Peter Bergman duwde aan het vierde bord Piet Zeijlstra lang zaam maar onafwendbaar de afgrond in. Jan Witte had het een stuk moei lijker aan het derde bord tegen Her man Onderstijn, de initiatiefnemer tot de match, die Wtte in de opening een kwaliteit ontfutselde. Wtte slaag de er echter in de situatie op het bord zodanig te vertroebelen dat On derstijn na verloop van tijd mispakte en een stuk verloor. Ook Kees Kiste- maker en Auke Terpstra zorgden in prima gespeelde partijen voor een vol punt voor En Passant. PAGINA 13 De wintercompetitie van handboog- schietclub De Eilandschutters is ten einde. De strijd om de bovenste plaatsen bleef tot de laatste pijl span nend. De nieuwe competite begint na de zomervakantie. Einduitslag wintercompetitie: Eerste klasse: 1. Henk Witte 1121, 2. Pieter Boon 1032; 3. Han Keijser 1021 Tweede klas se: 1. Paul van Heerwaarden 1005; 2. Jaap Keyser 995; 3 Theo Kikkert 982; 4 Maarten Hoogenbosch 958; 5, Henny van Heerwaar den 956; 6. E van Bockom Maas 936; 7. Rem Buisman 924; 8. Marcel Tielemans 921; 9 Kees Bakker 874; 10. Herko van Heerwaar den 851; 11. Sjoerd Eelman 844; 12. Kees van Heerwaarden 676. Derde klasse: 1. Merijn Drijver 984; 2. Ed Vermeulen 895; 3. Ewoud Huisman 870; 4. Dirk Slot 717; 5. Marcel de Ridder 672; 6. Vincent Bakker 595; 7. Wiebe Smit 331; 8. Jaap Kiewiet 121. Vanuit een schuur achter een woning aan de Nesweg zijn maandagavond twee carburateurs en een cylinder ontvreemd. De inbrekers kwamen binnen door het schuurslot te force ren. De bromfietsonderdelen verte genwoordigen een waarde van f200,- en zijn eigendom van een 19-jarige Texelaar. Rijkspolitie Texel is zeer te spreken over een alcohol-controle die in de nacht van zaterdag op zondag is uit gevoerd. Hoewel vele tientallen men sen in het pijpje bliezen, hoefden er slechts twee bekeuringen uitgedeeld te worden. Hiervan bleek er slechts één te veel aan Bacchus te hebben geofferd. De andere persoon weigerde de blaasproef af te leggen. „Het motto .glaasje op, laat je rijden" wordt ein delijk bewaarheid," aldus een tevre den woordvoerder van de rijkspolitie. In de nacht van vrijdag op zaterdag kreeg een inwoner van De Koog die te veel had gedronken een rijverbod van vier uur opgelegd. Tegen de man, die 475 ugl/l in zijn bloed had, werd proces-verbaal opgemaakt. 'Scouting koek. Gidsen van Scou ting Texel komen deze week langs de deur met Ketellapper koek. De koek kost f2,50 per stuk. De opbrengst is bestemd voor de jubileumpot. Tot troost van de Friezen behaalde hun veertienjarige eerste bordspeler Pieter-Jelle Broersma een gedegen overwinning op Jaap Dros. In een Si- ciliaan beging Dros in de opening slechts een klein slordigheidje maar dat bleek voor het kleine Karpovje te genover Dros genoeg om onmiddellijk af te wikkelen naar een eindspel waarin de Texelse kampioen geen en kele kans meer kreeg. Dros gaf op toen hij in een elegant mat net met twee lopers terecht kwam. „Die Broersma is een echt talent en wij zullen zeker nog van hem horen", al dus Jaap Dros. Het duel tussen de beide clubnestors H. Broekema (EP) en G. Gaarstra (NEO) eindigde in een overwinning voor de laatste tijd zeer goed spelende Broekema. Uitslagen: (resp. Speler En Passant-speler Tiet- jerkstradeel) J. Dros-P. J. broersma 0-1; L v aalderen-R. v. Dijken 1-0; J. Witte-H. Onderstijn 1-0; P. Bergman-P. Zijlstra 1-0; K Kistemaker-T. Hoekstra 1-0; A C Bakker-S. v.d. Wal 0-1; P. Cornelisse-S. Hoekstra 0-1, a Terpstra-A. Raap 1-0; W. Hoekman-A Sikkema %-%; H. Broekema-g Gaarstra 1-0; T. van Lingen-J. Cnossen 5-5; M. birkenhager-S. elzinga 1-0; M Witte-M. Haisma 1-0; D. Hoekman-J. Post- ma 0-1; eindstand: En passant-Tietjerkstradeel 9-5. TEXELSE COURANT Voor het vierde achtereenvolgende jaar organiseerde S.V. De Koog een groot tweedaags voetbaltoernooi. De thuisclub won ditmaal zelf. Aan het toernooi werd deelgenomen door teams uit diverse regio's. Op vrijdagavond kwam de toernooi- leiding in grote problemen door de afzegging van het team van Watervo gels. De leiding van Watervogels zag geen kans meer om met een team naar De Koog te komen. Na eerst alle Texelse verenigingen benaderd te hebben zag de toernooi-leiding geen andere mogelijkheid om het toernooi aan te vangen met elf teams in plaats van twaalf. Hierdoor speelden alle teams in de B-poule een wed strijd minder. Voor het eerst werden een beste speler en beste keeper van het toernooi geselecteerd. Beste spe ler werd John List, die zijn afscheids- wedstrijd speelde, en beste keeper werd „good old" Charles Ipenburg. De Fairplay cup werd voor het twee de achtereenvolgende jaar gewonnen door FC Lambiek. Uitslagen: Zaterdag: Ruinen-De Koog 0-2; Gieten-FC Vlotbrug 3-1, Concordia-Roden 1-0; De Koog- USVU 1-0; Amelie-Beverwijk 0-2; FC Lambiek- Ruinen 0-5, Gieten-Uitgeest 0-0; Roden-USVU 0-0, Ruinen-Concordia 3-0; Amelie-Uitgeest Vrijdag speelt Texel 1 ter afsluiting van het seizoen 1989 - 1990 tegen FC Zwolle (voorheen PEC Zwolle). Tegen deze eerste divisieploeg. die een weekend lang op Texel verblijft, speelt Texel op het veld van ZDH in Den Hoorn, in verband met werk zaamheden aan het eigen veld (de gemeente Texel brengt dit veld opti maal in orde voor de profweek van 28 juli tot en met 8 augustus en uiteraard de nieuwe competitie 1990 - 1991.) De wedstrijd begint om 18.30 uur. Het is voor de toeschouwers weer eens een kans om oud-Texelaar en Texel 1-speler Martin Koorn aan het werk te zien. Koorn vertrok twee jaar geleden naar FC Utrecht, speelde daar in het tweede team en kreeg aan het eind van dat seizoen geen contract aangeboden maar mocht op amateurbasis wel blijven. Koorn had daar geen trek in en leek terug te ke ren bij zijn oude club SV Texel. Vlak voor de competitie 1989 - 1990 Voor het eerst in de historie van het Texels zaalvoetbal werd de strijd om het Texels kampioenschap op de laatste speeldag beslist. Jelleboog werd dankzij een 0-0 gelijkspel te gen De Koog kampioen in de hoofd klasse. Het was geen makkelijke wedstrijd voor Jelleboog, temeer daar een ge havend De Koog uitstekend tegen stand bood. Uiteindelijk haalde Jelleboog ongeschonden de eindstreep en kon het het kampi oensfeest vieren. Casino 1 won in z'n laatste wedstrijd van Rab en ein digde op de tweede plaats met één punt achterstand. Saillant detail is dat Casino deze achterstand heeft te danken aan de twee extra verliespun- ten, die de KNVB aan Casino gaf naar aanleiding van de gestaakte wedstrijd tegen Gamma 2. Gamma 2 speelde z'n laatste wedstrijd gelijk te gen ZDH, terwijl de Krim het seizoen afsloot met een 7-2 overwinning op Casino 2. Klif haalde uit tegen Texel BV 2 (11-1) en Gamma 3 won met 2-1 van Mantje. Gamma 2 beëindigde de competitie als derde terwijl Mant je vierde werd. iets lager dan vooraf was ingeschat. Op de vijfde plaats eindigde heel verrassend en verdiend ZDH. Na een goede eindsprint werd De Krim zesde, al had er zeker méér in gezeten. Na een slechte sei zoenstart vond Klif de laatste wedstrijden eindelijk z'n draai en ein digde op een zevende plaats. Rab tenslotte, dat op de twaalfde en te vens laatste eindigde, gaat het het volgend seizoen in de eerste klasse proberen. Eindstand: (uit 22 wedstrijden) 1. Jelleboog 35. 2 Casi no 34, 3 Gamma 2 29; 4 Mantje 26; 5, ZDH 22; 6. De Krim 21; 7 Klif 20; 8 Gamma 3 19, 9. Texel Bv 2 19, 10, Casino 2 16; 11. De Koog 16, 12. Rab 5. klopte PEC Zwolle aan de deur en bood hem een plaats aan in de A- selectie. Het afgelopen jaar heeft Martin Koorn diverse malen in het eerste team gespeeld en aan het eind van de competitie was hij min of meer vaste basisspeler. Momenteel is hij in afwachting van een contract aanbod. Er zijn onderhandelingen gaande over een eenjarig contract maar de zaak is nog niet afgesloten. Het lijkt er in ieder geval niet op dat Martin Koorn op korte termijn terug zal keren naar SV Texel. In ieder ge val een reden om vrijdagavond naar het ZDH-terrein te gaan om Koorn nog eens op Texel aan het werk te zien. Ambitie PEC Zwolle, thans FC Zwolle, eindig de afgelopen jaar in de onderste regi onen van de eerste divisie. De verwachtingen voor het nieuwe sei zoen zijn volgens trainer Theo de Jong ambitieus. Men wil bovenin mee gaan draaien en zeker een perio- detitel pakken, om eventueel via de nacompetitie terug te kunnen keren naar de ere-divisie. Een aantal Texel-spelers zal vrijdag avond moeten kiezen tussen zaal voetbal en veldvoetbal, voor Texel is de wedstrijd een aardige test. Moge lijk zal men aan het eind van de zwa re competitie minder gemotiveerd zijn, maar „afgaan" komt in het woordenboek van trainer Vaars en zijn spelers niet voor. Voor de aanko mende Texel 1-spelers is het nu zaak om hun kans te grijpen nu waar schijnlijk een aantal spelers afwezig zullen zijn. Zaterdag vindt er op het complex van S.V. De Koog een pupillen-toernooi plaats, waaraan wordt deelgenomen door Texelse verenigingen. De wedstrijden duren 13 minuten, het programma is als volgt: F-pu pillen: 9.00 u. ZDH F1-Oosterend F2 9.00 u. Tex. Boys F2-Texel F2 9.14 u. De Koog F1-SVC F1 9.14 u. Oosterend F2-Texel F2 9.28 u. SVC F1-ZDH F1 9.42 u. Tex. Boys F2-De Koog F1 9.56 u. Texel F2-SVC F1 10.10 u. ZDH Fl-Tex. Boys F2 10.24 u. Oosterend F2-De Koog F1 10.38 u. Texel F2-ZDH F1 10.52 u. SVC F1-Tex. Boys F2 11 08 u. De Koog F1-ZDH F1 11.22 u. Oosterend F2-SVC F1 11.36 u Texel F2-De Koog F1 11.50 u. Tex. Boys F2-Oosterend F2 12.15 u. Prijsuitreiking in de kantine E-pu pillen: 9.42 u. Tex. Boys E2-Texel E1 9.56 u. Texel E2-SVC E1 10.10 u. De Koog E1-Tex.Boys E2 10.24 u. Texel E1-Texel E2 10.38 u. Tes.Boys E2-SVC E1 10.52 u. Texel E1-De Koog E1 11.08 u. Tex. Boys E2-Texel E2 11.22 u. SVC E1 -De Koog El 11.36 u Texel E2-De Koog E1 11.50 u. SVC E1 -Texel E1 12.15 u. Prijsuitreiking in de kantine Voor de tweede achtereenvolgende maal is SV Oosterend erin geslaagd het Ab van Sambeek-toernooi van Texelse Boys te winnen. Onder lei ding van hun aanvoerder Piet de Vries, die voor de twaalfde keer mee deed en zodoende alle afleveringen van dit voetbaltoernooi voor (Texelse) veteranenteams heeft meegemaakt, behaalden de Oosterenders vier over winningen van 1-0. Aan het toernooi, dat zondag onder ideale omstandig heden werd afgewerkt, namen vijf teams deel. De veteranen van SV De Koog en SV Texel zegden af, maar Zeemacht (met Tex. Boys-trainer Piet Bakker) was wel present. Texelse Boys werd tweede, SVC derde, ZDH vierde en Zeemacht vijfde. De wedstrijden stonden onder leiding van de scheidsrechters Hank Witte, Piet Koopman en Jaap Kager. Oud Texelse Boys-voorzitter Kees de Grave reikte de prijzen uit, geassisteerd door Loes Smit-van Sambeek. JVa Gamma 4. Staand v.l.n.r. keeper Hans Kraay. Erik Wuis. Barry de Vries. Gerko van Putten en coach Martin Land. Gehurkt: Henk Marco Koorn, Marcel Ris en Arie van der Vis. l 4, een zaalvoetbalteam met middelde leeftijd van 75 jaar, de tweede klasse van de competitie alle senioren anders voor te blijven. De ileef zelfs ongeslagen. Het enschap werd vorige week esteld, toen de laatst overge- concurrent Texel BV 4 na een tide strijd met 3-1 werd ge- Seillant detail in die wedstrijd it jeugdspeler Barry de Vries is) het moest opnemen tegen (lees de Vries. Met nog één ijd voor de boeg is Gamma 4, nd uit merendeels eerstejaars ren die bij SV Texel op het ieten, liefst zes punten voor- te A sp en rlijkse uitvoering van Gym vereniging Oosterend (GVO) ijdag geslaagd. In een vlotte ieten bijna élle groepen een van hun kunnen zien. nd werd geopend door de al- isten, de peuters, die hand in ien kastsprong maakten met nat-landing. De kleuters, die aan de beurt waren, lieten at koppeltje-duik geen gehei meer had en ook het springen springplank over en op de kast en goed af. De jongens oep 3 en 4 hadden „vliegles", le uit een aanloop, sprong in litramp en dan „vliegen" naar >eze die boven hun hoofd in de ling. Al even acrobatisch de- groep meisjes 3 en 4 het, inoefening met biertonnen, Is en ballen. Na de pauze, een verloting werd gehouden, e groep extra training voor het ht met een gevarieerde de- ratie op de grote trampoline sen buiklandingen), lange mat lacks en radslagen) en de balk. igens groep 5, 6, 7 en 8 gaf inng-show, waarbij de sprongen iilijkheidsgraad opliepen. Zelfs Xtra minitrampoline vormde onoverkomelijk obstakel, inte- bI: met mooie zweefrollen ein de jongens op de dikke mat. oisjes groep 5 en 6 maakte een ese tweeling"-rol op de lange n een bloedstollende „doden- an de trapeze. Meisjesgroep 7 •n meisjes van het voortgezet wijs toonden een groot aantal 9en met minitramp over de kast opzwepend muziekje. De 9en gebeurden in twee groe- J|e elkaar spectaculair tijdens Pfong in het midden van de egenkwamen. gelopen weekeinde deden len Texelse sportvissers mee W Waddentoernooi op Schier- jjkoog. Zij visten zich naar een de plaats in het eindklasse- 'n het persoonlijke klassement ries Veltkamp tweede. Er was end meer vis dan bij het vori- •ernooi op Schiermonnikoog. Werden slechts twee vissen ge- en Nu vingen de 59 vissers llefst 29 meter, len LJon9. Ameland 151 cm; 2. D. Velt- £*el 143 cm; 3. J. Kooiker, Ameland Tl. demerit: JJ1 vissers, 774 cm Igem. 70 36); "»«s. 918 cm (gem 65.6); Ter- vissers, 737 cm Igem 46.31; "vissers, 136 cm Igem 27.2); nn'k°og 13 vissers, 327 cm (gem. t"I6 We<*str|jd voor het clubkampioen- 10 juni bij De Krassekeet. De schakers van En Passant hebben zaterdagmiddag in De Lindeboom te gen de Friese club NEO uit Tie- tjerkstradeel fors uitgehaald en de schaakmatch over veertien borden met de royale score van 9-5 op hun naam gebracht. Die einduitslag overtrof op Texel alle verwachtingen, want in de Noordhol landse competitie komt En Passant uit in de derde klasse. NEO opereert in de Friese competitie met een plaats in de promotieklasse drie klas sen hoger. Weliswaar is bekend dat met name de onderbondswedstrijden van Noordholland, Amsterdam en Rotterdam op een hoger niveau lig gen dan elders in het land, maar dat het verschil zó markant zou zijn had men bij En Passant toch met ver wacht. De Texelaars gingen er zelfs vanuit dat zij duidelijk als underdog aan de match begonnen en men vreesde - gezien de reputatie van de jeugdspelers van NEO - als trainings-

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 13