Cjrocn '/tmrtsjexels in het temelvaartsweekeinde vas drukker dan ooit Nu ook een rondje Texel voor surfers Sla'n paar Hemaatjes aan de haak. ccommodatie voor 9 procent bezet Start op 22 september bij paal 9 GEEN KRANT NA PINKSTEREN HEMA De normaalste zaak van de wereld.. DINSDAG 29 MEI 1990 JUICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.484 (jvïftcnti6S, abonnementen, etc. -ld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 02220-12741, na 18 00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon >-12741. werktijd deze week tot en met dinsdag a.s. eet Berndsen, Wilhelmmalaan 58, Den Burg, telefoon 02220-14896 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.9917.636 Rabobank nr 36.25.01.742; N.M.B. nr 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs Ml,40 per half jaar; Los H,10 t is gigantisch druk geweest. Er zal hier en daar gerust nog een kamertje leeg hebben gestaan, maar het is niet overdre- om te stellen dat de accommodatie in hotels, bungalows, artementen en logies met ontbijt voor 99 procent bezet is ieest." VVV-directeur Jaap Dekker is meer dan tevreden over Hemelvaartweekeinde. „Zonder meer de drukste Hemelvaart we ooit hebben gehad. Gelukkig hebben we bijna iedereen er dak kunnen brengen. Toch hebben we enkele mensen iten teleurstellen. Maar als je op het laatste moment een ka- met douche en toilet zoekt, gaat dat natuurlijk niet meer." den. Ik vermoed dat de verdubbeling ook te maken heeft met het feit dat we sinds vorig jaar begonnen zijn met het opnemen van caravans en campers in het voor- en naseizoen. Het kamperende publiek heeft geen enkele overlast gegeven. De gasten bestonden voornamelijk uit jonge stelletjes en gezinnen. Al met al heel plezierig." Fietsweer De fietsenverhuurders deden met het rukte barstte tot verbazing van woensdag vroeg in de avond al i Den Helder liep de wachttijd nks het vroegtijdig inzetten van iweede boot op van één naar uur. Teso maakte enkele extra irten om het verkeersaanbod het eiland te vervoeren en ver tien over elf voor het laatst ig uit Den Helder, jerdag bleef de toevoer naar het d onverminderd aanhouden. Ge- nde de ochtend moest er onge- uur op de overtocht in gewacht, een wachttijd die tegen drie uur 's middags begon minderen. Rond half zes kon het vervoer weer normaal bol- Sterke stijging Jopen vrijdag bevonden zich vol- iTeso-woordvoerder Jan Bloem [168.156 vreemde auto's op 1 Een grotere stijging dan ver ft. Verleden jaar werden op He- partsdag 61.179 vreemde auto's listreerd. „Maar je kunt appels pet peren vergelijken. Verleden iel Hemelvaartsdag drie weken r. En het weer speelt natuurlijk l bijzonder belangrijke rol," al- jUoem. pijdag en zaterdag verliepen op li toe een half uurtje wachttijd [lij geruisloos. Novak van de snack-kiosk van Itex vertelt woensdagavond over- n te zijn door de plotselinge |ta „We waren er voor de don- 3 wel op ingesteld, maar iisdagavond stonden we maar tweetjes. We wisten niet >ns overkwam. Verleden jaar t lang zo druk niet. Donder aren we met meer personeel [tegen de drukte bestand. Dat Jen we wel nodig ook, want het I maar aanlopen. We zijn zelfs fwr langer opengebleven." Volle campings jampings De Shelter en Om De t bleken het Hemelvaartwee- e totaal volgeboekt. Voor de e camping De Shelter niet onge- i, maar voor het eens zo grote peerterrein Om De Noord, een wone situatie. Vijf agenten en twee reservisten werden ingezet om het verkeer in goede banen te leiden. „We hadden wel voorzien dat het wel eens drukker zou kunnen zijn dan verleden jaar, maar helemaal vol heb ben we in deze tijd van het jaar nog nooit gezeten," vertelt mevrouw Veldman. „We hebben een aantal vaste gasten, dat hier al jarenlang op de bonnefooi naar toe komt, moeten teleurstellen. Enkelen zijn uitgeweken naar camping Kogerstrand, anderen hebben een nacht op ons erf doorge bracht en gewacht op een vrijko mend plaatsje." De bezetting van camping Ko gerstrand is in vergelijking met voor gaande jaren ook bijzonder goed geweest. Normaal verblijven in deze tijd van het jaar ongeveer 600 men sen op de camping, nu waren dat er 1300. „Een dikke verdubbeling," al dus bedrijfsleider Gerrit Verhoeven. „De meeste gasten arriveerden don derdag, om zondag weer te vertrek ken. Er is bijna niemand voortijdig weggegaan. Iets wat natuurlijk te danken is aan de weersomstandighe- uitstekende fietsweer uiteraard goede zaken. „Ik kan niet zeggen dat het op Hemelvaartsdag zelf veel drukker was dan verleden jaar, maar de da gen erna beslist wel," vertelt me vrouw C. Heijne van Rijwielverhuur 't Horntje. Ook rijwielverhuurder S. Key- ser uit Oosterend heeft de indruk dat er dit jaar veel meer klandizie is ge weest dan ooit. „Fietsen is tegen woordig ook weer „in". Eerder werd het toch wat ouderwets gevonden. En het mooie weer speelt in de ver huur natuurlijk een rol. Met keiharde wind en regen is er niet zoveel ani mo, hoor." Wachten Zondag liep het bij de afvoer van de vakantiegangers naar de vaste wal spaak. Velen moesten urenlang wachten op de overtocht. Om 11.00 uur riep Teso de hulp in van de poli tie om de stroom van terugkerenden in goede banen te leiden. Rond 12.30 uur had de file de Amaliaweg bereikt, om 15.00 uur stond de rij wachten den ter hoogte van de Redoute. De file passeerde om 16.30 uur de Leemkuil, waarna de rij rond 17.00 uur een hoogtepunt bereikte door ter hoogte van de Emmalaan te staan. De politie zette zeven man in om de verkeersdrukte af te wikkelen. Teso- woordvoerder Jan Bloem zegt over de goede samenwerking zeer tevre den te zijn. De info-telefoon (tel. 69690) heeft volgens Bloem de afgelopen dagen goed gefunctioneerd. „Alleen wordt de raad die we geven niet altijd op gevolgd. Mensen die een beetje vroeg uit de veren zijn gestapt, heb ben totaal geen last gehad. We heb ben steeds de raad gegeven om zondagmorgen vroeg op 't Horntje te gaan staan. Maar tot en met de boot van negen uur zijn er 380 plaatsen gewoon niet benut. Als die plaatsen wel door auto's ingenomen waren, had dat in de verwerking een stuk gescheeld. Zo'n achterstand blijft de hele dag doorwerken." Teso maakte de laatste afvaart om 23.40 uur van af Texel. Dringend beroep Hoewel de drukte even is afgenomen, maken de betrokkenen zich alweer Tegen de avond reikte de rij wachtende auto's tot aan Zuidhaffel. op voor het aanstaande weekeinde: Pinksteren. De VVV is druk doende met boekingen. „Omdat veel mensen op het laatste moment besluiten naar Texel te komen, is het belangrijk dat we precies weten wat er aan accom modatie beschikbaar is," vertelt VVV-directeur Jaap Dekker. „De af- Lees verder pagina 2 Naar voorbeeld van de catamaranronde om Texel zal dit jaar ook een ronde om Texel voor windsurfers worden gehouden: de „Texel Race". Deze nieuwe wedstrijd vindt plaats op zaterdag 22 september, met start en finish bij paal 9. De bedoeling is dat de vijftig beste lange afstand-surfers van Nederland aan de start verschijnen. Deelname is slechts mogelijk op uitnodiging. Het doorgaan van de „Texel Race" werd gisteren definitief, toen burge meester Schipper zijn fiat gaf. Voor de organisatie, de kersverse Stich ting Texel Race, was deze toestem ming het sluitstuk van maandenlange voorbereidingen. Za ken als veiligheid, publiciteit, spon soring, medewerking van instanties en onderdak deelnemers zijn vrijwel geheel geregeld, zodat het nu een kwestie is van uitnodigingen versturen en de reacties van de top- surfers afwachten. Het idee van een rondje Texel voor surfers bestaat al langer, maar werd tot dusver nimmer uitgevoerd omdat garanties voor de veiligheid op zee niet waterdicht waren. Een groepje Texelse durvers bewees vier jaar gele den wel dat rond Texel zeilen per surfplank mogelijk is. Maar ook toen vorig jaar het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond in het kader van het 100-jarig bestaan een Ronde om Texel wilde houden, ging dat om vei ligheidsredenen niet door. Het in de gaten houden van twee- of driehon derd surfers, van wie de capaciteiten niet of nauwelijks bekend zijn, werd te riskant geacht. Toen kwam het idee op om de wed strijd slechts toegankelijk te maken voor een selecte groep goede plank zeilers. In januari j.l. werd vervolgens de Stichting Texel Race opgericht en de naam „Texel Race" werd gedepo neerd. Gerrit Spanhaak van de wedstrijdcommissie: „Wij wilden graag een unieke afsluiting van het surfseizoen, niet alleen voor Texel maar voor heel Nederland. Een hap pening op Texel, waarbij het een eer is om te mogen deelnemen." Samenwerking De stichting functioneert in nauwe samenwerking met de Windsurfclub Texel en de kustzeilvereniging Westerslag. Uit beide verenigingen zijn leden afgevaardigd in het stich tingsbestuur, dat in voormalig KNWV-bestuurder Jan Thomsen uit Haarlem een onafhankelijk en ge respecteerd voorzitter heeft. Secreta resse is Margo Noom, penningmeester is André van den Berg en leden zijn Joris Lamens en Wieb van den Berg. Letterlijk heeft het stichtingsbestuur ten doel „het organiseren van windsurfwedstrijden rondom het eiland Texel, en voorts al hetgeen wat hiermee rechtstreeks of zijdelings mee te maken heeft of daartoe bevorderlijk kan zijn, waaron der ook valt het bevorderen van het toerisme naar, en de recreatie op Texel". Het laatst genoemde aspect (bevor deren van toerisme) komt tot uiting in de sponsoring. Als hoofdsponsor treedt vakantiecentrum De Krim op, een bedrijf dat sportief toerisme een warm hart toedraagt. De bedoeling van de organisatie om Texel middels de „Texel Race" als ideale lokatie voor een watersportvakantie te pro moten, sluit hierbij aan. De deelne mers krijgen gratis overnachting aangeboden door De Krim, terwijl ook aan de pers faciliteiten wordt ge schonken. Tevens vinden op de cam ping de prijsuitreiking en een feestavond plaats. Andere grote sponsors zijn hotel Opduin en strand paviljoen Paal 9. Lees verder pagina 2 In verband met het uitvallen van tweede Pinksterdag als werkdag zal er dinsdag a.s. geen Texelse Courant ver schijnen. H. van Wijk directeur Hollandse Nieuwe per stuk 2.25. 5 voor 9 werd door attente omwonenden rond koffietijd niet vergeten. f

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1