/olie te sterk voor Texel potje zomeravondvoetbal Loning winnaar Gouwe Bol-race grt/n Koorn tekent 1-jarig profcontract Aanrijdingen T5 vooral in trek bij gezinnetjes aaie derde plaats 5°r Coen zoon Eerste clubwedstrijd kustzeilvereniging Mantje buitentoernooi had ideaal verloop Vandalisme SV Texel A1 wint tweede toernooi Casino 7 junioren wonnen de beker Vlot duivenconcours I!«dAG 29 MEI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 |l 1 9n FC Zwolle (voorheen PEC) ien er vrijdagavond een aange- j partij voetbal van gemaakt. (earns gaven elkaar volop de ■enheid tot aanvallen. Ondanks Lterk laatste kwartier van Texel (rust wonnen de beroepsvoet- s gemakkelijk met 4-1. In de jeren van de Zwollenaren speel led Texel-speler Martin Koorn een wedstrijd. Na afloop maak- [eorn bekend dat hij, na eerst laar op amateurbasis, komend isn als prof voor FC Zwolle zal |3 jarige Koorn ziet met deze ver- ïms, die geldt voor een jaar, zijn (□en om als profvoetballer te sla- [worden bekroond. Voordat hij 1 pEC werd aangetrokken, speel- (oorn een jaar op amateurbasis Utrecht. Aan het eind van vo- leizoen keerde hij terug op het i nest, het juist naar de derde |e KNVB gepromoveerde Texel 1, Ir aan het begin van het nieuwe jen plukte PEC hem weg. Zwolle- t Theo de Jong over zijn Texel- lupil: «Hij maakt vorderingen." Jens De Jong heeft Koorn te wei- lechniek in de „kleine ruimte" Top zijn geliefde linkerspits-positie let betaalde voetbal te kunnen Jen, „Van achteruit komt hij beter tin recht, vandaar dat hij links- li staat bij ons", aldus De Jong. e thans geblesseerde Duin heeft |n een concurrent voor een plaats basis. Ook tegen Texel stond a linksachter en verruilde zijn de- lieve taak slechts zelden voor een lallende actie. Texels kwartiertje Jet door zo'n 350 mensen beke- jduel op het ZDH-veld greep na ongeveer een half uur de j dankzij een kopbal in de bo- loek van Meijerman. Daarna be- |het Texels kwartiertje. Texel 1 ide de Zwollenaren vroeg in de luw en kreeg hierdoor kansen op jslijkmaker. Simon Brand, Piet [ster, leendert Eelman en Erwin j misten echter precisie in de liking. Scheidsrechter Henk de Jsr uit Den Hoorn had weinig Ite het vriendschappelijke partijtje a hand te houden. Als er ook li de geringste twijfel bestond leen overtreding, floot luyter voor een vrije trap, daar- I alle mogelijke venijn uit de wed- j) halend. Zwolle was overigens Ivan plan de duels op het scherp |de snede uit te vechten. Op ba- ran een betere techniek en condi- lou men Texel toch wel de baas ist werd dit klasseverschil in cij- uitgedrukt. Alle nog levende van SV Texel werd de bodem islagen toen na vijf minuten een «hard schot in de kruising 0-2 ikende. Tien minuten later teken- Ie begeerde spits Roelofsen met snoekduik 0-3 aan. Een minuut na deze treffer leek Paul van Exel de eer voor Texel te redden, maar zijn stiftbal werd van de lijn gehaald. Uit de eropvolgende corner kopte de zo juist in het veld gekomen Ralph Ko ning echter toch raak: 1-3. Weekend In de dertigste minuut tilde Roelofsen het verschil weer naar drie doelpun ten door een schot van buiten het strafschopgebied. Zwolle en Texel ga ven elkaar in het laatste kwartier nog de ruimte voor leuk voetbal, maar in de stand kwam geen verandering meer. Voor Zwolle betekende het pot je zomeravondvoetbal de laatste wed strijd van het seizoen. Op Texel vierde de groep de afsluiting met een gezellig weekend, waarvan het pro gramma werd verzorgd door Willem Koorn, bestuurslid van SV Texel en vader van prof Martin. Een uitje dat trainer De Jong uitstekend beviel. De tegenstand van Texel 1 noemde hij „niet slecht". „Er zit voetbal in die ploeg", meende de oud-international. De Gouwe Bol-race (toertocht 't Horntje-Dijkmanshuizen) die zondag door de Windsurfclub Texel werd ge houden trok elf deelnemers. Door de weersvoorspelling (noord tot noord oost 2 - 3 Bf) viel de deelname wat tegen. Met weinig wind tegen de wind opkruisen schrikt menig surfer af. De werkelijkheid was anders. Zuid west 3, wat later een goed windje bleek. Na het startsein was het even spannend of de surfers op tijd de veerhaven gepasseerd zouden zijn. Dankzij oplettendheid van het Teso- personeel en de mensen in de volg boot verliep alles zonder moei lijkheden. Al snel na de start werd een kop- groepje gevormd, die tot de finish om de ereprijzen streed. De eerste surfer, Menno boning, kwam na 38 minuten op het surfstrandje bij Dijkmanshui zen aan. Eckar Boot was in 1.07 uur de laatste, maar die tijd was voor hem een prima prestatie. Een half uur nadat de laatste was gefinisht, kon de wedstrijdleider de door de sponsor beschikbaar gestelde ereprijzen en herinneringen bekend maken en uit delen. De inmiddels traditionele taart van Het Gouwe Boltje die onder deel nemers en medewerkers wordt ver loot, werd gewonnen door een deelnemer die zondagmorgen al vroeg van huis was vertrokken en 's avonds nog lange tijd bij de boot moest wachten: Peter Wiersma uit Steenwijk. Uitslag: Poule A: 1. Menno Loning; 2 André v.d Berg; 3. Peter Wiersma; 4. Jeroen de Geus; 5. An dré Barhorst. Poule B; 1. Maarten Willem Roe per; 2. Hans v.d. Berg; 3. Eckar 8oot. Haast onvermijdelijk vonden tijdens het drukke Hemelvaartsweekend en kele aanrijdingen plaats. De schade bleef beperkt. Bij een aanrijding op de Wilhelmina- laan werden woensdag twee auto's beschadigd, alsmede een tuinmuurtje. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. De betrokken bestuur ders waren allebei Texelaar. De veroorzaker was een 34-jarige inwo ner van De Cocksdorp, die met zijn personenauto in een inrit was ge keerd. Bij het achteruitrijden botste hij op een Mercedes autobus, bestuurd door een 25-jarige man uit Den Burg. Op Hemelvaartsdag weken twee el kaar tegemoetkomende auto's op de in een derde plaats in een tijd van 1.40.5. Opnieuw een verbetering van zijn tot nu toe beste prestatie op de ze afstand. Na afloop van de kringkampioen schappen mocht Coen bij de prijs uitreiking een medaille in ontvangst nemen. A.s. zaterdag neemt de Texel se zwemmer deel aan het Pinkster- toernooi in Zuid-Oost Beemster, waar hij opnieuw kan proberen zijn tijden op de 100 meter schoolslag en 100 meter vrije slag scherper te stellen. Het toernooi wordt georganiseerd door W.Z.S.P.C. uit Purmerend. Ploeglanderweg niet ver genoeg uit, zodat lichte materiële schade ont stond. Zowel van een Ford Escort, bestuurd door een 73-jarige man uit Den Helder, als van een Opel, met een 22-jarige inwoner van Sneek achter het stuur, was de buitenspie gel beschadigd. Op de Ruigendijk werd zaterdag om streeks vijf uur 's middags de auto van een 67-jarige inwoner van De Koog aangereden door een automobi list uit Wageningen. Deze toerist wil de de Maaikeduinweg inslaan, maar zag de naderende auto uit De Koog daarbij over het hoofd. Motorrijder. De 32-jarige man uit Eierland die vorige week na een mo torongeval ter hoogte van ,,'t Vosse- hol" gewond naar het ziekenhuis werd gebracht, bleek een arm uit de kom te hebben en een hersenschud ding. Maatschappelijk werk. De stichting voor Maatschappelijk Werk in de Kop van Noordholland vraagt van de ge meente Texel een bijdrage van bijna een ton voor 1991. B en W zijn in principe akkoord gegaan met deze begroting. Oneens is het college het met het verzoek om bespaarde pensi oenpremie te benutten voor uitbrei ding van personeel bij de stichting. B en W willen eerst de resultaten van het onderzoek naar mogelijke samen werking tussen de verschillende regi onale instellingen voor maatschappelijk werk afwachten. Dekking. De f30.000,- subsidie voor het project „Begeleid wonen" zal, als het aan B en W ligt, worden gefinancierd uit het potje waarin geld zit voor....de realisatie van een scheepsarcheologisch depot op Texel. Daar komt in 1990 toch niets van te recht. Roeien met de riemen die je hebt, of straks begeleid wonen in de oude melkfabriek? "Nieuw programma. Radio Texel in troduceert een nieuw programma. Het gaat over „vakantielanden" en wordt op vrijdagen (in juni elke week; daarna om de veertien dagen) uitge zonden van 22.00 tot 24.00 uur. De eerste aflevering van a.s. vrijdag gaat over Indonesië. Er wordt aan meege werkt door diverse Texelaars die bin dingen hebben met het land omdat ze er zijn geboren of er wel eens ko men. De presentatie is in handen van Henk Slikker. De Texelse sportvijfdaagse T5 heeft zich in een goede belangstelling mo gen verheugen. In totaal namen on geveer honderd personen deel aan het op recreatieve leest geschoeide sportevenement. Circa 45 van hen namen aan alle vijf onderdelen deel. Het meest bezochte onderdeel was de bosloop van vrijdagmiddag in de Dennen, waarvoor zich ongeveer 65 lopers aan de start meldden. De af sluitende mini-triathlon werd door ve len kennelijk als een te zware opgave gezien. De vijf onderdelen konden door de deelnemers op hun eigen ni veau worden afgewerkt. In de lichtste categorie (C) namen opval lend veel gezinnen deel. Enkele va ders en moeders waren soms dagelijks met hun kroost sportief in de weer. Dat leeftijd geen enkel be letsel hoeft te vormen voor beweging op dit niveau, bewees Joh. Bakker van „Scholleboe", die met zijn 66 jaar de oudste deelnemer was en uit kwam op de onderdelen wandelen, zwemmen en fietsen. Het vaste in- schrijfbureau had het vijf dagen lang druk, zoals blijkt uit bijgaande foto. *00n wordt na het omhangen van het brons gefeliciteerd met zijn uitstekende prestatie. "'open zondag heeft de Texelse 'nvner Coen Zoon (10 jaar) op ls van zijn seizoenprestaties deel den aan de kringkampioen- typen, georganiseerd door de Noordholland van de KNZB. In !Portfondsenbad te Beverwijk "i Coen voor het eerst in actie r^dstrijd met een baanlengte 0 meter, wat normaal langza- 'I en oplevert dan wedstrijden bij een baanlengte van 25 meter. Bij het inzwemmen realiseerde Coen tweemaal ongeveer 46 seconden op de 50 meter schoolslag, wat een goede indicatie voor zijn uiteindelijke tijd op de 100 meter schoolslag leek te zijn. De start was echter allesbehalve veelbelovend. Na het 50 meter keer punt stond een tussentijd van 50 se conden op de klokken. Op dat moment een laatste plaats in de snelste serie. Een meer dan goede tweede 50 meter resulteerde echter De eerste clubwedstrijd van kustzeil vereniging Westerslag bij Paal 17 af gelopen zondag, liet zich omschrijven als een echte Noordzeewedstrijd. Zware deining en een straffe westen wind maakte dat er hard op de cata marans moest worden gewerkt. Om een driehoeksbaan werden drie man ches gezeild. De wedstrijden gaven steeds hetzelfde beeld. De tornado van Herman Boks met fokkenist Klaas Jan van der Vis lag steeds een stukje op voor (de laatste manch een flink stuk) daarachter een drietal cats Onder ideale omstandigheden is za terdag het buitentoernooi van zaal voetbalvereniging Mantje gehouden. In de finale van de recreatiepoule werd Texel veteranen eerste door het Engelse Ajax United met 2-1 te ver slaan. De Postiljon werd derde door een 7-5 overwinning op Mantje 2. In het prestatietoernooi werd Cor Steijn ongeslagen eerste. Casino werd tweede voor SV Texel door een beter doelsaldo. Zaterdagmiddag vonden in de Ka merstraat in De Koog enkele vernie lingen plaats. Er werd een PTT-bus ontvreemd en enkele jonge boomp jes uit de grond getrokken. De zwar te elzen werden later op de dag elders in De Koog teruggevonden. De Rijksscholengemeenschap in Den Burg is zaterdag bewerkt door graffiti-vandalen. Diverse buitenmuren werden bekladderd met spuitlak. in hevige strijd om de tweede plek. Waarbij de nieuwelingen Martin en Yolanda Maat vielen op door goede zeilkunst. Het team heeft absoluut voordeel gehad van het wat hogere gewicht van de bemanning. Ondanks de zware omstandigheden werd er goed gezeild en werden de hoge snelheden waarom de catamarans berucht zijn waargemaakt. Menig zei ler verzuchtte: „Ik hoop dat het ook zo is met het rondje". Wegens tech nische problemen vielen er twee bo ten uit. Uitslagen: 1. Herman Boks, Klaas Jan vxJ. Vis, Tornado; 2 Martin Maat, Yolanda Maat, Pnndle 18.2; 3 Willem Howing, Cory Kuip, Prindle 18.2; 4. Gerard v. Uunen, gerard v. Uunen Junior, Ho- bie 18 formula; 5. Kees Dros, Elles Reinders, Prindle 16; 6. Hans Bakker, Yvonne de Vos, Prindle 16, 7. Onno Zijlstra, Frederike Bemel- mans, Hobie 16. Na het winnen van het Hotel Opduin Toernooi hebben de A1 junioren van SV Texel ook hun tweede toernooi gewonnen. Op een zeer sterk bezet toernooi in Broek op Langedijk trok ken de Texelaars aan het langste eind. Tegen SC Castricum A1, Jong Hercules Al (Beverwijk) en het orga niserende SV BOL werd gelijk gespeeld. V.V. Oosthuizen werd met 3-0 door SV Texel verslagen. Omdat alle ploegen heel goed voetbal speel den bleef het tot het laatst toe span nend wie de winnaar zou worden. Texel Al eindigde als eerste op een beter doelsaldo. Alle teams spelen in de eerste klasse. Uitslag van het toernooi: 1. SV Texel; 2. Jong Hercu les; 3. BOL; 4. Castricum; 5. Oost huizen. De junioren 1 van het Texelse zaal voetbal speelden woensdag de beker finales. Geheel onverwacht won Casino 7 de beker. Eerst drong het team via een 2-0 overwinning op Texel BV verrassend door tot de fina le. Daarin werd favoriet Gamma 7 na een spannende wedstrijd en penalties verslagen. Na een 1-0 voorsprong bij rust draaide Casino met twee doel punten de rollen om. Een sensatie hing toen al in de lucht, maar Gam ma scoorde drie minuten voor tijd de gelijkmaker. Met penalties hield Casi no de zenuwen het best in bedwang. Op de foto staan v.l.n.r. Ronald Witte, Anne Baretta, keeper Dennis Schouwstra en coach Hans van Heerwaarden. Gehurkt v.l.n.r.: Stefan van Heerwaarden, Jacco Zandstra, Marco Beers en Sieme Zijm. Familie-toernooi. Texelse Boys hield zondag een toernooitje met teams van bekende Boys-families. De neven en achterneven van de familie Boo gaard bleken het sterkst. Ze versloe gen de Van Heerwaardens met 2-0 en bleven tegen de Veegers op 1-1 steken. Het is de bedoeling dat na dit geslaagde experiment volgend sei zoen een groot familietoernooi wordt gehouden. Om ook kleinere families een kans te gunnen zal dan waar schijnlijk met 5- of 7-tallen worden gestreden. Rode Kruis. Op de toren van de Ned. Hervormde kerk van Den Burg wappert momenteel een kolossale witte vlag met een rood kruis. De vlag dient ter ondersteuning van de Rode Kruis-collecte, die dezer dagen wordt gehouden. Vernieling. Een 68-jarige inwoner van Den Burg deed bij de politie aan gifte van vernieling aan zijn auto, die op de parkeerplaats op de hoek Waalderstraat/Bernhardlaan stond ge parkeerd. Tijdens het weekend wer den een buitenspiegel, ruitenwisser en sierstrip beschadigd. Penaltykoning. Met een grote bo kaal keerde jeugdvoetballer Jan Wil lem Bakker van Texelse Boys zaterdag terug uit Den Helder. Hij had zich bij het penaltyschieten de koelbloedigste schutter getoond van alle D-pupillen die deelnamen aan een toernooi van v.v. Watervogels. Speel-o-theek. Teleurstellend be richt voor onze jonge lezers: de speel-o-theek gaat met vakantie. Morgen is de laatste inleverdag van al het uitgeleende speelgoed. Dus kijk allemaal goed of thuis nog wat ligt. In augustus gaat de speel-o- theek weer open. Handwerk. Bij de landelijke ten toonstelling van de Ned. Bond voor Plattelandsvrouwen zijn drie Texelse handwerkstukken beloond. Een pop van mevrouw M. Heetveld viel in de prijzen en mevr. I. van der Werf oogste met twee wandkleden (een golf en een baai) veel succes. "Prijzen. Er zijn nog enkele prijzen af te halen van de verloting die werd gehouden bij de feestmarkt van za terdag j.l. in Oudeschild. Het gaat om een „olifant" (lotnummer 408) en een gebreid kleed (lotnummer 209). De winnaars worden verzocht zich binnen twee weken te melden bij mevr. F. vd Meer, Kerkesteeg 4 in Oudeschild. Zaterdag werd op St. Niklaas (België) gevlogen, waarbij de afstand onge veer 220 kilometer bedroeg. Bij goed weer met een overwegend Noorden wind gingen de 48 Texelse duiven om 8.30 uur op de wieken. Het werd een vlot concours, waarbij de duiven vlot achter elkaar thuis kwamen en Meyert de Waard om 11.53.45 uur de eerste duif constateerde. Deze duif behaalde een snelheid van 1114,94 m/min. De uitslag: Meyert de Waard: 1, 0; Herman Groeneveld: 2, 6; Sjoerd Feenstra: 3, 4, 7, 8, 10; Arie Ellen: 5.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7