Cjrocn ^wartr jexelin het harL, Tappen en serveren met flippers en snorkels.... R. IJskaschool wacht op overname gemeente LUDIEKE BIERTAPWEDSTRIJD OP STRAND bo-directeur herhaalt waarschuwing: Nieuwbouw bereikte hoogste punt Toch weer zebrapad op Wilhelminalaan Rake klap op de kin I.V.N-Texel viert 2-jarig bestaan GEEN KRANT NA PINKSTEREN In verband met het uitvallen van tweede Pinksterdag als werkdag zal er dinsdag a.s. geen Texelse Courant ver schijnen. H. van Wijk directeur ra afvaarten ld Pinksteren Ober Aris van Zeijlen bezig met het volbrengen van de eerste opdracht Op veler verzoek wordt het zebrapad op de Wilhelminalaan dat na de her- strating is verdwenen, in ere hersteld. Nadat een nieuw zebrapad in eerste instantie was afgewezen (volgens de overleggroep Verkeerszaken Texel is een zebrapad daar uit oogpunt van verkeersveiligheid niet nodig), hebben B en W de hand over het hart gestre ken. Het college kon niet om de roep van met name oudere omwonenen- den (Starkenburgh) heen. Ook ex- raadslid Beumkes had in de gemeen teraad menigmaal op aanleg van het zebrapad aangedrongen. De kosten van aanleg worden gedekt uit het budget „voorzieningen ouderen en gehandicapten". Sunderklaas werd dit onderwerp dankbaar door menig speuler aange grepen. De onderhandelingen tussen gemeente en dorpshuis nemen nu ruim een jaar in beslag. Waarschijnlijk duurt het nog tenminste tot het eind van het jaar voordat de overname een feit kan zijn. Positief Volgens de dinsdagmiddag aanwezige betrokkenen is wat het beheer van het gebouw betreft het dieptepunt voorbij en zijn de afgelopen maanden veel positieve ontwikkelingen in gang gezet. De belangrijkste ontwikkeling is ongetwijfeld de bouw van het der de lokaal. Voor de IJskaschool komt hiermee het eind in zich van een pe riode van hoge nood. Het explosief toegenomen aantal leerlingen (nu 72) moest zich de afgelopen drie jaar be helpen in een noodlokaal op het schoolplein. Die situatie ging tevens ten koste van de speelruimte, waar door het grasveldje in een zandvlakte c.q. modderpoel veranderde. Het zanderige terrein bestaat niet meer. In de afgelopen tijd is door de firma Westerlaken een keurig betegel de speelplaats aangelegd. Het enige zand bevindt zich nu in de zandbak. Een verbetering dus, al hoopt de schoolleiding dat het plein met nog wat vierkante meters kan worden uit gebreid. Invalidentoilet Het nieuwe lokaal meet net als de twee bestaande lokalen zeven bij ze ven meter. Behalve deze uitbreiding voorziet het bouwplan in een veran dering van de toiletgroepen. Er komt een extra toilet bij ten behoeve van invaliden. Verder zal de entree enkele meters in de richting van de straat opschuiven, zodat tussen de oude hal (waar nu nog de bar is) en de nieuwe ingang een gang ontstaat. Het is de bedoeling dat de bar wordt gesloopt. De vrijkomende ruimte zal de gemeenschapsruimte van de school worden. Zodra de grote va kantie begint (twee weken voor de bouwvak) zullen ook de kozijnen van de huidige lokalen worden vervangen. De nieuwbouw, die op 2 april is be gonnen, ligt precies op schema. Hoofdaannemer is bouwbedrijf Frans Zegel (Siep Schellinger) uit Oude- schild. De jaarlijkse biertapwedstrijden zijn een ingeburgerd begrip op Texel, De Lindeboom is dan bom- en sfeervol, terwijl de plaatselijke barkeepers el kander de loef proberen af te ste ken. Dat evenement steekt echter bleek af bij de dolle taferelen dins dagavond op het strand bij paviljoen Paal 12, toen daar een parodie op de biertapwedstrijden werd opgevoerd. In de hoofdrollen: Aris van Zeijlen (restaurant De Gravenmolen) en Klaas Fris (café De Pilaar), leder be weerde dat hij de beste biertapper was en ze daagden elkaar uit tot een krachtmeting. Kennissen die in de or ganisatie zitten van de „Zeskamp" die 's winters door een groep avon tuurlijk ingestelde Texelaars wordt ge houden, waren wel te porren om een match te organiseren. Uiteraard wel volgens speciale, door de organisatie bedachte regels. Beide heren zouden moeten aantonen niet alleen een kundig tapper, maar tevens een per fecte horecavakman te zijn. De jury moest beoordelen op basis van pres tatie (tappen en serveren), stijl (oplossen van moeilijke situaties) en tijd. Per bus van Van Boven reisden 40 tot 45 supporters met de twee oppo nenten mee. Het strijdperk was strandpaviljoen Paal 12, neutraal ter rein dus. Zowel Van Zeijlen als Fris verscheen keurig in oberskostuum. Dit tenue vond in de ogen van de ju ry echter geen genade. Ze moesten omkleden en de strijd aanbinden in boxer en t-shirt. Deze uitrusting had alles te maken met de opdrachten die zij moesten uitvoeren, zo zou blij ken. Een 22-jarige inwoonster van Den Burg heeft bij de politie aangifte ge daan van mishandeling. De Texelse vertelde in een dancing door een mede-discogangster ergens ten on rechte van beschuldigd te zijn. Toen de Texelse ontkende kreeg zij van haar sexe-genote een harde klap op de kin. Een bloedneus en een opge zet gezicht waren het gevolg. Het Instituut Voor Natuureducatie (I.V.N.) viert morgen (vrijdag) het 2-jarig bestaan met enige gezellige activiteiten. Om 20.00 uur start een fietsrally bij de woning van Ed van Egmond aan de Ploeglanderweg 5, gevolgd door een bijeenkomst op de speelweide aan de Rozendijk (schuin tegen over Jan Wolkers) met diverse attracties. Leden en „aanhang" zijn van harte welkom. Opdracht 1 leek heel gewoon: twee vazen bier tappen en uitserveren. Maar,.,, de klanten bevonden zich op een tafeltje in zee! De obers werden verplicht aan de vloedlijn flippers en snorkels aan te doen, tot grote hilari teit van de omstanders. Lastig De tweede opdracht was op het eer ste gezicht gemakkelijker, maar het tegendeel bleek waar. De te bedienen klanten zaten weliswaar op het ter ras, maar ze waren wel héél lastig. Bovendien zaten ze aan een wiebelig tafeltje met een volle vaas bloemen en volle asbak. Daarvan bleef weinig overeind, maar Aris van Zeijlen hield zich knap staande. Klaas Fris hield er een andere methode op na om deze klanten te „temmen", maar die lever de hem slechts boegeroep op. De ju ry concludeerde dat Van Zeijlen méér overwicht had en riep hem op dit on derdeel tot winnaar uit. Opdracht 3 stelde meer acrobatische eisen: vier bierglaasjes moesten op een klein plateau waaronder een stok was bevestigd naar het terras wor den gebracht. Tot verbazing van ve len ging dit uitstekend. „Allebei waren ze heel zorgvuldig en spanden zich geweldig in. Je kon merken dat het respect voor hun vakmanschap danig groeide", aldus één der juryle den achteraf De laatste opdracht be stond uit het biertappen in verschillende glazen, waaronder bor relglaasjes. De eindprodukten ston den ter beoordeling van jury en publiek, dus hoe dat afliep valt niet moeilijk te raden. De jury kwam tot de conclusie Klaas Fris de eerste prijs toe te kennen, al werd daar nadruk kelijk bij gesteld dat dit niet betekent dat Fris ook werkelijk de beste bier tapper van Texel is. „Winnen is 1, kunnen biertappen is 2", aldus het juryrapport. Over de tweede plaats van Van Zeijlen deed de jury een soortgelijke uitspraak: „Winnen is 2, fans hebben is 1", daarmee aange vend dat Van Zeijlen een echte pu- blieksman Is. JUICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.485 DONDERDAG 31 MEI 1990 idvertenties, abonnementen, etc. eld De Rooy B.V.. Postbus 11, 1790 AA Den Burg, |n 02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 t,e Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 1-12741. werktijd deze week tot en met dinsdag a.s. eet Berndsen, Wilhelminalaan 58, Den Burg, telefoon 02220-14896 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr 46.99 17 636 Rabobank nr 36.25.01.742, N.M B. nr 67 34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs /41,40 per half jaar; Los /1.10 grenzen aan de groei zijn op ons schone eilandje bereikt, blijf ik van mening. Het is nu de zorg van de politiek en de fijvert om hierop inventief in te spelen." In zijn jaarlijkse iegeling over de algemene economische situatie op Texel, directeur Ft. Veenstra van de Rabobank Texel terug op zijn jaar geuite waarschuwing. ,,De conclusies van toen staan og keihard overeind", aldus Veenstra. hebben niets aan korte termijn- in, zoals nu bijvoorbeeld met kking tot de bouwsector ge- Op dit moment is er volop in de bouw. maar over een jaar is de grens in zicht. Het zal zijn de infrastructuur van de ie economie drastisch te wijzi- Daarbij denk ik aan het aan- m van nieuwe bedrijvigheid", lid Veenstra zijn gehoor tijdens „Bosch en Zee" gehouden al- me vergadering van de Rabo- Texel voor. Itra hield zijn betoog over de al- ne economische situatie kort, it hij niet in herhalingen wilde iband met de te verwachten e rond Pinksteren zet Teso vrij- juni vanaf 06.35 uur vanaf een tweede schip in. De reser- Dt vaart tot en met 's avonds dag 2 juni wordt vanaf 07.35 èxel een tweede schip in de gebracht. De extra boot vaart tot dat het verkeersaanbod is lewerkt, in ieder geval tot een drie 's middags. trste Pinksterdag vindt de eerste ut om 7.05 uur plaats en vaart én reserveboot. vervallen. Over Teso, een stokpaardje, wilde de bankdirecteur nog wel iets kwijt. Hij toonde zich verheugd dat de bootonderneming, na eerdere kriti sche kanttekeningen van Veenstra's zijde, zich thans ook bezorgd heeft uitgelaten over de exodus van aande len. Veenstra riep de Texelse bevol king op om Teso „Texels" te houden. Solidariteit onder de Texelaars zou bovendien kunnen leiden tot instand houding van het Texels tarief. ,lk hou van Teso, maar Teso zal wel voor een voor Texelaars acceptabele tariefstel ling moeten zorgen", aldus Veenstra. Bijkantoren De vergadering werd een stuk minder goed bezocht dan vorig jaar. Toen was openstelling van de bijkantoren in De Koog en De Cocksdorp een heet hangijzer, waardoor de belang stelling groter was dan gebruikelijk. Volgens Veenstra is er geen sprake van dat de bijkantoren in de toe komst verdwijnen, omdat ze te kost baar worden gezien de normen die aan de beveiliging van deze gebouwt jes worden gesteld. „We zullen de hiervoor noodzakelijke investeringen doen", aldus Veenstra. Over het bijkantoor De Cocksdorp is na overleg tussen de bank en de dorpscommissie een oplossing be reikt voor dit seizoen. Het knelpunt was het wisselen van vreemd geld. Daardoor ontstonden 's zomers soms lange wachttijden in het Rabo- kantoortje, zodat de openingstijden eigenlijk niet voldoende waren en de vaste Texelse klanten nauwelijks voor hun gewone bankzaken terecht kon den. De oplossing is gevonden in de medewerking van de firma Van der Linden, die met een „Wechselstube" is gestart. Veenstra zei hierover „bui tengewoon tevreden" te zijn. Hij constateerde dat de toeristen daar hun geld omwisselen, ook als de Rabo-vestiging is geopend. Het doel is daarmee bereikt. Vandaar dat de bank heeft besloten om de zitting op de maandag (vorig jaar nog gedurende acht weken in de zomer) te laten vervallen, om Van der Linden geen concurrentie aan te doen. „Van der Linden verdient er wat aan en voor de Rabo is deze oplossing kostenbesparend", aldus Veenstra. De bank houdt wel op woensdag en vrijdag zitting in De Cockdorp. Geldautomaat In de vorige jaarvergadering was ook kritiek gekomen op het functioneren van de geldautomaat. Te vaak kamp te de „g.a." met storingen. Veenstra: „We hebben er veel aandacht aan besteed en inmiddels doet de g.a. het best goed. Het enige dat nu soms nog voorvalt, is een tijdelijke lijnsto- ring op piek-uren. Een ander pro bleem was dat het nieuwe briefje van vijfentwintig niet paste. Dat eu vel is nu verholpen." De directeur zei te weten dat ook een ander bankkantoor op Texel bin nen afzienbare tijd een geldautomaat gaat plaatsen. Als het zover is, kun nen Rabo-klanten in geval van een defect van de „eigen" g.a. het probe ren bij de ander. Het gebruik van de g.a. is in elk geval in het afgelopen jaar flink gestegen. Dat is niet zo Lees verder pagina 5^ *- °"Oerwijzers en vertegenwoordigers ven dorpshuis, gemeente en ouderraad bijeen voor de nieuwbouw van de Redmer IJskaschool. up tweede Pinksterdag wordt er 07.05 uur gevaren. Vanaf uur wordt er tot en met 's Is een tweede schip ingezet. 5 juni vinden extra afvaarten 09.35 uur plaats. De reserve- vaart door tot de drukte is weg- rkt, in ieder geval weer tot twege de middag. Vreemde auto's lantal vreemde auto's dat in de van dinsdag vermeld stond was treem hoog, dat veel lezers be lt zullen hebben dat het hier Irukfout betrof. De juiste aantal- je als volgt: tijdens het Hemel- "eekeinde in 1989 bevonden )p donderdag 4 mei 6179 Ie (personen)auto's op het Het afgelopen weekeinde wer- 'iniet Hemelvaart op 25 mei vreemde auto's geteld. De Redmer IJskaschool in De Waal wordt momenteel uitgebreid met het al zo lang vurig gewenste derde lo kaal. Dinsdagmiddag werd met enig feestgedruis het hoogste punt be reikt, zodat de vlag in top kon. Naar verwachting is de bouw voor de bouwvak afgerond. De Waalder ba sisschool hoopt echter op méér: dat de gemeente en het dorpshuis- bestuur nog dit jaar tot over eenstemming komen over gemeentelijke overname van het ge bouw, waarin zowel school als dorpshuis De Wielewaal zijn ge vestigd. In de huidige situatie is het gebouw eigendom van de dorpscommissie. De gemeente huurt een deel van het gebouw ten behoeve van de school. Dat leverde wel eens onduidelijkhe den op inzake de exploitatie. Meest schrijnende voorbeeld was: wie be taalt het toiletpapier als dat op is, dorpshuis of gemeente? Met Ouwe

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1