Nieuwe recordpoging met dezelfde boot? Taptoe Texel vervroegd wegens concurrentie Rubberboot nog niet naar wipperploeg Voor het Pinksterweekend van 2, 3 en 4 juni Muziekkorpsen in actie op 6 j Kerkdiensten 3 juni Artsen Dierenartsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging iel hil po Badweg voortaan doodlopende weg PAGINA 2 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar Uitzending Lichtboei De Waal 11.00 uur dhr. Kuiper De Koog 9.30 uur mw. Vlaming De Koog 11.00 uur ds. Kok Den Hoorn 9.30 uur ds. Kok Oosterend 11.00 uur ds. Blauw Oudeschild 11.00 uur mw. Vlaming De Cocksdorp 11.00 uur ds Blauw GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Van Dijk uit Noord Scharwoude 19.00 uur ds. Faber uit Den Helder Uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 uur kand. J. J. N. Wilmink 19.30 uur drs. Salakay GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst Maandag 4 juni 19.00 uur ds. A.W Verhoef DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur Themadienst: „De Geest krijgen" GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 1615 uur dienst BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur ds. J. Tensen Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur her enkoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur dameskoor kindercrèche De Koog, zondag 9.30 uur Woord- Communiedienst Oosterend, zondag 9.30 uur Woord-Communiedienst Oudeschild, zondag 9.30 uur De Cocksdorp zondag 9.30 uur Woord-Communiedienst 4 juni: Den Burg 10.45 uur St. Jan 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal. Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing „Hoe goed kent u God?" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie „Ons voorbereiden op een bevrij ding die ons in een nieuwe wereld brengt" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur totr dinsdag 8.00 uur: Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. Van vrijdag 18.00 uur tot dinsdag 08.00 uur: telefoon 02230-23024. Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp raadpleeg de ingesproken boodschap op de nummer 12270, 14727, 14669 of 13086. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. Donderdag 31 mei In de Hervormde kerk van De Waal wordt een zangavond ge houden, met medewerking van de koren „Advendo" en „The Gospeltrain"; 20.00 uur. In dorpshuis d'Ouwe ULO begint om 20.15 uur een openbare bestuursvergadering van de S.O.W. De agenda vermeldt onder meer: wijziging van het regle ment Dubbele Von Sion, de si tuatie waarin het jeugd- en jongerenwerk verkeert en het be heer van het gebouw. Vrijdag 1 juni Zaterdag 2 juni Om 9.00 uur begint op De Krim de eerste dag van de zeekano- instuif. Van 10.30 tot 15.00 uur houdt de Muziekschool Texel (in dorps huis d'Ouwe ULO) open huis. Van 9.00 tot 14.30 uur houdt de zwem- en poloclub TX 71 op de Groeneplaats in Den Burg rom- meltjesmarkt. De Folklorestichting verzorgt van af ongeveer 11.00 uur activiteiten op de Groeneplaats in Den Burg: demonstraties schapen scheren, optreden kinderdansgroep en kraampjes met Texelse pro ducten. In Cinema Texel draait om 20.00 uur de cynisch-komische film „The war of the Roses". In Cinema Texel gaat de film „The war of the Roses" de tweede week in. Het huwelijk van het echtpaar Rose (Michael Douglas en Kathleen Turner) ein digt als adembenemend luchtge vecht. Het is een film in cynisch-komische stijl, soms grenzend aan horror, maar de glimlach van de bioscoopbezoe ker hoeft nauwelijks te wijken. Zondag 3 juni Om 9.00 uur begint de tweede dag van de Krim zeekano-instuif, nu met een rondje om Texel. Om 9.15 uur komen op het par keerterrein aan de Emmalaan kin deren bijeen om vandaar gezamenlijk naar het „bossie" van de Hogeberg te gaan, waar met spelletjes e.d. „Bossiesdag" wordt gevierd. Zie voor meer in formatie het bericht in de vorige krant. Van 10.00 tot 11.00 uur wordt in de Doopsgezinde kerk in Den Burg een themadienst gehouden. Thema: „De geest krijgen". Van acht tot acht is er een luilak-programma in jongerencen trum Tasiel in Den Burg. Om 20 00 uur wordt begonnen met een muziekfilm, voorts zijn er te kenfilms en optredens van de bands „78 Hoeren" (24.00 uur) en REEB (02.00 uur). Om 06.00 uur is er een verrassing. Om 10.30 uur begint bij het ge bouw van de Aankoopcentrale aan de Waalderstraat in Den Burg een rondrit met oude mo torfietsen. leder die beschikt over een „historische" motor, mag aansluiten. Het trieste einde van de record-poging. De boot wordt in Mallaig uit het water gehesen. TEXELSE COURANT DONDERDAG 31 IDEF De voortijdig onderbroken recordpoging van de stichting „Texel Around Britain" heeft tot gevolg dat de rubberboot voorlopig niet aan de KIMZHRM wordt geschonken. Het budget laat dit niet toe. Als de financiële stand van zaken exact bekend is, wordt bezien of er volgend jaar met de zelfde boot een nieuwe recordpoging kan worden ondernomen. Het geld dat voor het Sofia-kinderziekenhuis was bestemd, ongeveer f7.600,- kan wél worden afgedragen. De overgebleven benzine is geschonken aan de Engelse reddingsbrigade. Om 11.00 uur begint bij paal 17 de eerste wedstrijd om het Texels kampioenschap branding- surfen. Inschrijven vanaf 10.00 uur. Ook om 11.00 uur begint op de velden van Texelse Boys bij de Haffelderweg het Texelse Boys Pinkstertoernooi. Deelname van 24 teams, 's Avonds feest in de grote tent. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „The war of the Roses". Het is de laatste keer; Cinema Texel is maandag, dinsdag, woensdag en donderdag gesloten. Maandag 4 juni Om 9.00 uur begint de derde dag van de Krim kano-instuif. Gymnastiekvereniging Texel houdt voor de jeugd een „zeero versdag" in de gymzaal aan de Beatrixlaan: van 10.00 tot 16.00 Van 12.00 tot 17.20 uur wordt op het evenemententerrein bij de Nikadel in De Koog het concours hippique van de paardensportve reniging „Tussen wad en duin" gehouden. Het programma staat elders in deze krant. Om 10.00 uur begint de tweede dag van het Texelse Boys Pinkstertoernooi op de velden bij de Haffelderweg. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild door poppentheater De Regen boog het stuk „Waar is Lode- wijk?" opgevoerd, bestemd voor kinderen van 4-11 jaar. In hotel De Lindeboom in Den Burg wordt de zomerdrive van de bridgeclub gehouden, aanvang 20.00 uur. Toeristen die willen meedoen zijn welkom. Kosten f5,- p.p. Voor nadere informatie en inlichtingen kan men tussen 17.00 en 18.00 uur bellen met nummer 13646. Woensdag 6 juni Om 9.30 uur begint een koffie- inloopochtend van het Groene Kruis in het Groene Kruis- gebouw. Elisabeth de Weijer spreekt over homeopathie. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in verzorgingshuis Sint Jan bazaar gehouden. Van de opbrengst wordt materiaal aangekocht voor de aktiviteitenbegeleiding. Om 19.30 uur begint op de Groeneplaats in Den Burg de Taptoe Texel 1990, met mede werking van Koninklijk Texels Fanfarekorps, muziekkorps DEK en Excelsior. In de LBO-kantine aan de Emma laan in Den Burg wordt een mo deshow gehouden, georganiseerd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de SOS- wereldwinkel in Den Burg en het 5-jarig bestaan van de winkel in Oosterend. De kleding is ge maakt door de vrouwengroep Sa ri. Entree vrij. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 7 juni De Meersportenvereniging Texel heeft om 20.00 uur in De Scha kel bij de Herv. kerk van Den Burg de algemene ledenvergade ring. Leden en ouders/verzorgers zijn welkom. Hoogwater Oudeschild Za. 2 Zo. 3 Ma. 4 Di. 5 Wo. 6 Do. 7 Vr. 8 Za. 9 2.44 en 15.04 3.34 en 16.15 4.30 en 17.10 5.37 en 18.10 6.46 en 19.10 7.40 en 19.40, 8.17 en 20.35 9.04 en 21.15 Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6.1 5 uur na hoogwater. De zon komt 3 juni op om 5 24 uur en gaat onder om 21 53 uur. 8 juni volle maan; 1 juni doodtij, 9 juni springtij Nu alle feiten rond de mislukte po ging bekend zijn, nog even een terug blik. De start van de poging verliep flitsend. De boot liep met slechts een half uur achterstand de havenplaats Wich binnen. Voor het wisselen van bemanning en brandstof was een uur uitgetrokken. Dit verliep echter zo voorspoedig, dat de boot een half uur eerder dan verwacht vaarklaar was. Om precies 9.00 uur, volledig volgens schema, werd de reis weer aanvaard. Alles leek mee te zitten, want Fent- land Firth, een gedeelte waar van te voren tegenop werd gezien, kon met grote snelheid probleemloos worden gerond. Om half elf passeerde de ploeg, op dat moment bestaande uit Wout Bruggeman, Dirk Swanborn en Andre Menning het beruchte punt Cape Wrath. De afgelegde afstand bedroeg toen 76 mijl. Na de kaap gerond te hebben werd de bemanning geconfronteerd met zuid-westelijke deining en een noord oostelijke wind. Omstandigheden die regelmatig korte steile golven van on geveer drie meter hoogte veroorzaak ten. Dit kwam de snelheid uiteraard niet ten goede. Deining De crew, intussen ook nog geplaagd door regenbuien, volgde tot aan het eiland Skye de kust op zicht-afstand. Dit omdat de marifoon-antenne was afgebroken en contact met de wal niet meer mogelijk was. De schipper koos voor een route door The Little Minch, in de hoop dat de deining zou afnemen. Er was vernomen dat het weer zuidelijker beter was. Na tien uur tegen de weersomstandigheden opgebokst te hebben bevond de boot zich ergens tussen het eiland Skye en Muck en moest worden overge schakeld op de hoofdbrandstoftank. Door een kleine lekkage was daar echter water in gelopen, zodat op een gegeven moment één van de Yamaha-motoren uitviel. Toen de bemanning probeerde de motor weer aan de praat te krijgen, gaf ook de tweede motor de geest. De crew gooide een drijfanker uit. Omdat de lijn onverwachts afbrak, kwam de boot dwars op de golven te liggen en spoelde er een hoeveelheid zeewater over het schip heen. Een kwalijke zaak, omdat de electriciteits- en brandstofkast in verband met de in volle gang zijnde reparatie van de motor, nog openstond. De bemanning kreeg er zodoende nog een probleem bij: kortsluiting. Omdat de avond inviel besloot de crew een vuurpijl af te steken. Een nabije visser schoot te hulp en nam de boot op sleeptouw 02.00 uur arriveerde de ploeg laig, waar de dodelijk vermoed manningsleden werden ondergebracht in een visserslo: ment. F. Stracke en H. Kasbei van de reparatieploeg bereikten laig om 06.00 uur. De boot v« een kraan op de kant gehesen na de reparateurs onmiddellijk slag togen. Terwijl de bemanning nog pen werd met behulp van depj lijke bevolking nieuwe leidingen gelegd en motoren gecontroleei marifoon, die de strijd niet had leefd, werd spontaan vervanger, een lokale ondernemer. In de namiddag was de boot v; Je"aj zien van nieuwe electrische bei ding en klaar om uit te varen, haast om weg te komen werd» twee brandstofzakken echter naar behoren bevestigd. Een ai zaamheid die de recordpoging zou worden. Door de enorme b ^jj die de boot te verduren kreegg ::vc twee zakken verloren. Doorvar? j in verband met de enorme afsti H die nog overbrugd moest wor:; J'c m tt. iath noo in geen zin. De bemanning zou dj weer in brandstofproblemen lijsp isd >ken het ïou i er g> eed ijvo rk\ id iet' ier restte de crew niets anders ds- terugtocht naar Mallaig weer vaarden. Omdat de avond inviel was hei langer verantwoord in donker q nieuw het ruime sop te kiezen 175 mijl naar Port Patrick afie leggen. Laatste pi iel I ij de De bemanning besloot een laan poging te wagen en bij het een ochtendgloren te vertrekken, lm probeerde de reparatieploeg hs steeds aanwezige lek in de hm brandstoftank op te sporen. Hs bleek niet te vinden. De bemas besloot op de reservetanks Pon trick te halen. Toen men de beu te water wilde laten, bleek toll ns maat van ramp de kraanmachir zoek. De uiterste tijdslimiet om de poKjitie nog met succes te kunnen ver, |ej,0 bleek inmiddels verstreken. (4J Wout Bruggeman besloot te geven. Een moeilijke beslis» maar volgens Ab de Wijn van stichting Texel Aroud Britain, di ge juiste. „Onze sponsors zoul blij zijn geweest als het behaal K cord ten koste van de gezondh ^j, van het materiaal was gegaan.' Volgens De Wijn is de gang va ken voor veel betrokkenen een me teleurstelling geweest. „O reden willen we volgend jaar d graag opnieuw een poging waj De zwakke punten zijn nu beë ff I de boot zelf heeft zich fantas# gehouden. Eerst moeten weed ®,zl de financiële situatie op een ijs J9S gen." Voor een nieuwe poging moe» tuurlijk weer sponsors worden den. Uit de mensen die op het formulier van de prijsvraag hadlj"611 ingevuld dat de poging niet zoi gen, wordt binnenkort een prjsi naar getrokken. 8 ju itierr er unsl raai. hei dal is a poel uer, get iteur ters. dive er 100.- icha warn De jaarlijkse muzikale Taptoe op de Groeneplaats wordt woensdag a.s. gehouden. Dat is een paar weken eerder dan gebruikelijk, om concur rentie van het wereldkampioenschap voetbal te vermijden. Speaker is Ja cob van Wolferen. Het programma: 19.30 u. Opstellen gezamenlijke korpsen. 19.45 u. Gezamenlijke korpsen op mars Parkstraat. Royal Jubilee. Intra- da. Graf Waldersee, afmars Gammel Jagermars naar Binnenburg, dirigente Betty Witte-Bakker, tamboer-maïtre Carla Veeger-Roeper. 20.00 u. Optreden DEK, opmars Bin nenburg, afmars Binnenburg. Drumbo, Patrouille, Eye level, Marsvaardig, Gi ve us Peace, Mars der veteran# 20.14 u. Optreden Excelsior, op Parkstraat, afmars Parkstraat. nenmars, Flying Birds Fantasia bada, Washington Grays, Holl«| gewesten. 20.28 u. Optreden KTF, opmsi Parkstraat, afmars Parkstraat.M noeuvre mars, Icecream, Varia, sess Street Parade, Jubilissimo 20.42 u. finale, opmars DEKtf Binnenburg, Excelsior vanuit Parkstraat, KTF vanuit Parkstra? zamenlijke mars Over and Out' U|j. gent Klaas Modder, tamboer-na not) D. Haker. 20.57 u. Afmars gezamenlijk Id afmars zo kort mogelijk) Uitwijkdatum is donderdag 7 ju' ^j. 12' De Badweg in De Koog blijkt vaak een fuik: toeristen denken dat ze een weg naar een boulevard, par keerplaats of strandslagen inslaan, maar belanden al na een paar hon derd meter bij een rotonde en kun nen niet verder. Besluiteloos rijden ze nog een rondje over het RST- parkeerterrein en maken dan maar weer rechtsomkeert. De overleg groep Verkeerszaken Texel heeft zich over deze situatie gebogen en heeft enkele oplossingen voorgesteld, die deze week door B en W zijn overge nomen. De belangrijkste besluiten zijn: plaat sing van een bord .doodlopende weg" aan het begin van de Badweg en verder een goede verwijzing naar het parkeerterrein aan de Nikadel. Daarnaast is besloten om drie P keermeters op het parkeerterrer aan de rotonde te verwijderen plekke zullen extra duidelijke dingen worden aangebracht vfl invalideparkeerplaatsen. Een andere situatie die door de leggroep is bestudeerd, is de* Waalderstraat/Paelwerck (de to* tot De Mars). Andere verkeerssiN Geadviseerd werd een inhaaWj te maken op de Waalderstraat WE middel van een ononderbroken' streep op het midden van de^ van 50 meter vóór tot 50 met* de afslag. B en W zijn het hief eens. Ook werd besloten tot het ii van een parkeerverbod in de kerstraat aan de linkerzijde g* vanaf de Kogerstraat. Het verj geldt voor het stuk vanaf de gerstraat tot de eerste aansluj] met de Willem van Beierenstrc'l

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2