Tarieven overig vervoer olgen onherroepelijk" VRAGEN OVER 06-022 2220 )llege over gelijkstelling tarief zakelijk autovervoer: demsprong tijdens frnder donderdag eputeerde Staten: /|)V-jaarkaart moet ik gelden voor veerdiensten" Zomeravondconcert Meer geld voor inzameling klein chemisch afval Jassen gestolen Bestgaande rijpony Hoornder landbouwdag ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Volle zaal voor Marinierskapel Rampenbestrijding Oorkonde voor Rode Kruis Eilandcompetitie tennis Vijfde Tesseltoernooi weer veelbelovend JERDAG 12 JULI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 5 heeft verleden week eg gehad met de Teso-directie de gelijkstelling van de tarieven alle zakelijk autovervoer. „Het B duidelijk geworden dat harmo- le van de tarieven van het zake- erkeer onherroepelijk zal leiden elijkstelling van de overige tarie- Het college voorziet voor Texel lantal zeer negatieve ontwikke- aldus wethouder Barendregt antwoord aan Jan van Asselt. jdens de rondvraag van de rergadering naar de stand van informeerde. huidige situatie krijgt het zake- irkeer vanaf Texel (d.w.z. met ip Texel ingeschreven kenteken) op de veertarieven, terwijl het er van de vaste wal het volle betaalt Volgens Barendregt ko- Texeiaars bij totale harmoni- van de tarieven nóg meer in lolement te verkeren. „Het feit ior de eigen inwoners een ho- |tariefs-barrière wordt opgewor- vinden we een eenzijdige kkeling. Daarnaast zullen ver- bedrijven Texel in de toekomst eer als vestigingsplaats kiezen, al leiden tot verminderde «-verlening en verminderde 1 lelegenheid. Alhoewel het Mini- L van Economische Zaken zegt I elijkstelling van de tarieven op p van de wet niet meer is tegen uden, is het college van mening beschikbare middelen moeten aangewend om deze ontwik- L tegen te gaan. Wij vinden dat «else bevolking centraal moet en gesteld." ollege heeft besloten een door Ate Rienstra (CDA) in- nde motie op te sturen naar de :eries van Economische Zaken n Verkeer en Waterstaat. De gaat vergezeld van een brief. Jregt drong er bij de politieke in op aan hun invloed aan te en bij de fracties in de Tweede Prijsverhoging Links Texel heeft verleden een schrijven gericht aan Peter orst. Tweede Kamerlid van a' i Links. Hoewel Teso eerder be- maakte geen enkel zakelijk eel bij gelijkschakeling van de iy' en te hebben, omdat het totale iraag een tandem- hutesprong wil maken, heeft nu ns: als het weer goed blijft wor- )m 20.00 uur vanavond enkele igen uitgevoerd in Den Hoorn. Er luctie mogelijk op de prijs van sprong. Wie hier meer over wil n kan zich wenden tot Willem ga, telefoon 19252. 'amenmarkt van de Hoornder begint al om 16.00 uur. lijkt ons niet redelijk dat stu- In die op de Waddeneilanden in en ook op hun beurs worden tt. geen gebruik kunnen maken Ie OV-jaarkaart op de veerver- ngen". Aldus hebben Gedepu- Staten van Noordholland aan inister van Onderwijs ge lven. Mvinciebestuur dringt er bij mi- Ritzen op aan, zo spoedig mo- contact op te nemen met de «tartten van de veerdiensten. Ge leerde Staten steunen daarmee titiatief van de gemeente Ame- dle els spreekbuis van de ge- debesturen van alle 'eneilanden dit probleem bij de 'er heeft aangekaart, maar tot er nog geen bevredigend ant- heeft gekregen. „Het is nu "oodzaak dat vertegenwoordi- van uw ministerie onderhande lt de veerdienstexploitanten ie vergoeding die zij krijgen na ['"9 van de jaarkaart. De tijd want uw bedoeling is immers atkaart op 1 januari 1991 in te !naldus GS. "°vincie schat dat dagelijks en- fientallen studenten n Texel lijks iland naar een plaats op het bedrag dat de Texelaars meer gaan betalen gelijk staat aan de„korting" die de „overkanters" krijgen, wordt in de brief van Groen Links de vrees uitgesproken dat de aangekondigde gelijkstelling van de tarieven voor het zakelijk verkeer zal leiden tot een al gehele prijsverhoging voor het ver voer van auto's. „Texelaars zullen voor een overtocht met de auto een extreem hoog bedrag moeten gaan betalen," stelt Groen Links die dit een vorm van rechtsongelijkheid vindt. Teso heeft volgens Groen Links de oorspronkelijke doelstelling „het ver voeren van passagiers" losgelaten en de nadruk gelegd op het vervoer van auto's, waarmee het bedrijf zich in een moeilijke positie heeft gema noeuvreerd. „Er moet meer en meer gemikt worden op rentabiliteit en het maken van grotere winst. Gezien de hoge kosten betekent dit maar één uitgangspunt. Hogere tarieven. Deze ontwikkeling was mede de oorzaak dat Teso, wilde zij als private onder neming niet in de rode cijfers gera ken, haar tarieven herhaaldelijk meer dan trendmatig diende te verhogen," aldus de Texelse Groen Links fractie, die van mening is dat Teso vanuit de ze gedachte zo snel mogelijk van ta riefsdifferentiatie af wil en de prijzen wil aanpassen aan de hoogst gelden de. „De druk die door het Ministerie van Economische Zaken op Teso wordt gelegd is hen geenszins onwel kom." Openbaar vervoer Groen Links stelt dat Texelaars ook Nederlanders zijn die via belastingen bijdragen aan de kosten van open baar vervoer in den lande en pleit daarom voor het verkrijgen van de status van openbaar vervoer voor de veerverbinding. „Uitgangsgedachte is hierbij dat voor de afstand Texel-Den Helder en vice versa (vier vaarkilome- ters) niet meer betaald zou hoeven worden dan twee strippen op de na tionale strippenkaart. Voor het ver voeren van auto's zou een regeling in het leven moeten worden geroepen die eensluidend is aan die welke thans voor de inwoners van Zeeuws- Vlaanderen geldt op de verbinding Vlissingen-Breskens. Deze inwoners kunnen voor een luttel jaarbedrag hun auto laten overzetten." Groen Links verzoekt Lankhorst het probleem nader te bekijken en aan de orde te stellen. Ook de VVD heeft de landelijke poli tiek benaderd om hun vertegenwoor digers in de Tweede Kamer uit te leggen hoe de zaak op Texel in elkaar steekt. VVD-raadslid Erna Eelman sloot zich bij het verzoek van Baren dregt aan. „Ik zou alle partijen willen oproepen stappen te ondernemen." Dinsdag om 20.15 uur wordt in de. R.K. kerk te Den Burg weer een zo meravondconcert gegeven, georgani seerd door de Raad voor het Zomerwerk van de gezamenlijke ker ken op Texel. Spelers zijn Bert Koele- wijn (orgel), Herman en Henk Jan Drost (trompet). Het programma: 1. Trumpet Duet (H. Purcell). 2. Hornpipe, March (G. F. Handel). 3. Toccata en Fuga in F (D. Bux- tehude). 4. Nun danket alle Gott en Wohl mir, dasz ich Jesum habe (J. S. Bach). 5. Sonate II: - Grave; - Adagio; - Alle gro Maestoso en Vivace; - Allegro Moderato (Fuga). (F. Mendelssohn Bartholdy). 6. Grand March from Aïda en Adagio from Clarinetconcert (G. Verdi, W. A. Mozart). 7. Tuba Tune in D major en Finale (C. S. Lang, N. J. Lemmens). 8. How lovely is your house „Psalm 84" (J. Zwart). 9. Battle Hymne „Glory glory hallelu ja" (Trad). Bert Koelewijn is als docent verbon den aan de Regionale Amersfoortse Muziekschool. Hij voltooide in 1979 onder leiding van Emiel Simonis zijn Elektr. Orgelstudie en in 1980 onder leiding van Kees van Houdten zijn Or gelstudie, beiden aan het Utrechts Conservatorium. Dit jaar behaalde hij het D.M Pianodiploma aan het Hilver- sums Conservatorium onder leiding van Matthijs Verschoor. Tevens volg de hij verschillende dirigentcursussen. De trompettisten Herman en Henk Jan Drost uit Amersfoort - vader en zoon - treden reeds enkele jaren sa men op als trompet-duo. Herman speelt al meer dan 30 jaar trompet. Zijn eerste lessen kreeg hij van wijlen Jac. Broer en de studie werd voltooid aan de Regionale Muziekschool te Amersfoort onder leiding van Dick Radstake. Herman, die als solo trompettist is verbonden aan de Amersfoortse politiekapel, is tevens vaste trompettist bij de bekende Ve- luwse koren. Henk Jan speelde als 9-jarige reeds trompet en kreeg les van Henk Brouwer aan de Regionale Muziekschool te Amersfoort, thans zet hij zijn studie voort aan het Ste delijk Conservatorium te Utrecht on der leiding van Wim van der Vliet, het repertoire dat Herman en Henk Jan spelen bestaat uit populair klas sieke stukken en bewerkingen van geestelijke liederen. Volgende week is er weer een con cert. In de R.K.-kerk van De Cocks- dorp musiceren dan Henk Gijzen (orgel) en Helma Lydon (fluiten). Bij de uitgang van de kerk wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. De kosten voor inzameling van klein chemisch afval vielen vorig jaar F21.774.49 hoger uit dan geraamd. De raad had er geen problemen mee dat de begrotingspost hiervoor wordt verhoogd. PvdA-er Gerard van der Kooi wilde weten of er ook gecontroleerd wordt hoeveel klein chemisch afval bedrij ven evengoed nog gewoon weggooi en. Het leek hem geen slecht idee als op Texel zogenaamde „milieu boxen" in de huizen worden ge plaatst, zodat men wordt aangezet tot het scheiden van huisvuil. Jan van Asselt wilde wel eens precies in cijfers zien hoeveel klein chemisch afval er vorig jaar meer was. Want dat is de oorzaak van de kostenstijging. Wethouder Tine Krijnen vertelde dat de gemeente in stappen werkt aan het milieu en dat men nog niet toe is aan de milieubox. Ze beloofde schrif telijk te antwoorden op Van Asselts verzoek om cijfers. Woensdag zijn uit een winkel in Ou- deschild vier jassen ontvreemd. De kledingstukken, één spijkerjas en drie base-ball jacks, hebben een waarde van f550,-. De diefstal is vermoedelijk gepleegd door vier jongens, in de leeftijd van 16 tot 18 jaar oud. Tijdens de Hoornder Landbouwdag op 26 juli is om 14.30 uur een ru briek bestgaande rijpony. Hieraan kunnen ook niet-ponyclubleden mee doen. Opgeven kan (liefst zo spoedig mogelijk) bij Marja Roeper, telefoon 18373. Beschonken. De politie trof maan dagavond voor een horecagelegen heid in Den Burg twee duidelijk beschonken toeristen uit Sint Pancras aan in een auto. Zij werden geadvi seerd deze te laten staan, welk ad vies werd opgevolgd. Zwalkend over straat heeft het tweetal de nacht toen maar doorgebracht. Het optreden van de Mariniers kapel, dinsdagavond in de Bur gemeester De Koning-hal, mag een eclatant succes worden genoemd. Het IgratisI concert trok een overstelpende belang stelling, merendeels toeristen. Er was dan ook geen stoel meer vrij. De Mariniers zorgden voor een gevarieerd programma van hoog muzikaal niveau. pendelen waar zij hun stu ken. Gedeputeerde Staten vin- onjuist dat die studenten zelf Jjlocht moeten blijven betalen, 'ensten horen bij het openbaar VERVOLG VAN PAGINA 1 ren. Het meest spektakulaire onder deel van de demonstratie volgde erna: met een reddingsbrancard en drie touwen moesten de gewonden van het dak getakeld worden. Een linke klus die tot opluchting van het publiek en waarschijnlijk de gewon den zelf goed slaagde. De toeschou wers barstten in luid applaus uit toen de gewonde op de begane grond lag. Als de Texelse brandweer over een ladderwagen zou beschikken zou de operatie aanmerkelijk eenvoudiger uit te voeren zijn. Van Trigt deelde tegen het eind van de demonstratie mee dat er nog een vermiste is. Met een locason (een soort stethoscoop) werd de puinhoop afgezocht. Nadat een zwaaiende hand is gesignaleerd wordt voorzich tig de hoop puin afgegraven en wordt de laatste gewonde in veilig heid gebracht met behulp van een snijbrander. Hiermee is het eigenlijke reddingswerk over en werd het pu bliek uitgenodigd de posten van het Rode Kruis te bezichtigen. Nadat Cor van Trigt zijn tevredenheid uitsprak over het verloop van de demonstratie werd de manifestatie afgeblazen. Tot op de minuut was alles verlopen zo als het draaiboek meldde. Na 3/4 jaar voorbereiding en de medewerking van 90 personen konden de organisa toren Van Trigt, Groote en De Boer terugkijken op een nuttige avond die ook voor het publiek zeer boeiend was. De Texelse afdeling van het Ro de kruis heeft een oorkonde gehad als blijk van erkentelijk heid voor de inzet bij de hul pactie voor Roemenië. De oorkonde werd gistermiddag Izie foto) door burgemeester A. Schipper overhandigd aan de heer M.J. den Boer, colonne commandant en tevens bestuurslid van de Texelse af deling. Dat gebeurde in de raadzaal bij de opening van voorlichtingsdag rampenbestrij ding. Het Rode Kruis is een van de organisaties die bij de rampenbestrijding is betrokken. Zondagochtend 15 juli: Heri Hodie H. Schraag-E. Wichers R. v.d. Bent-J. Bloem Zondagavond 15 juli: Heri Hodie H. Maas-B. Trap 9.00 u. 9.00 u. 19.00 u. Uitslagen: N. Boon-S. Amende 5-13; A. Steenhuizen-D. de Wit 9-5; P. de Blois-H. de Brok 5-13; E. Ooyevaar-M. van der Bent 10-8; B. van der Vis-M. van de Wetering 2-12; G Bol-J Zoete lief 12-4; R. Wielinga-D. de Wit 9-8; G. Bol-G. Poster 8-4, B. van der Vis-G Poster 8-7. M. Arkenbout-M. van der Bent 9-13; D. de Wit-T. Witte 12-3; H. Dekker-J. Zoetelief 16-4; R. Zoetelief-R Wielinga 12-4; H. de Brok-H. Pastoor 9-8. Het vijfde Tesseltoernooi van tennis vereniging Deuce, dat zaterdag van start gaat, is inmiddels volgeboekt. Tennissers vanuit het hele land, 172 in getal, komen naar het eiland om daar hun partijtje te slaan. De wedstrijden zullen in vier categorieën plaatsvinden: B, C, D1 en D2, waar bij de B-spelers tot de landelijke en de C-spelers tot de regionale top be horen. Waren de acht spelers in de B-klasse vorig jaar nog op uitnodi ging aanwezig en slechts acht in ge tal, dit jaar zijn er in deze categorie maar liefst zestien spelers actief, die zich allemaal zonder uitnodiging heb ben ingeschreven. Hieruit blijkt dat het Tesseltoernooi een goede naam begint te krijgen in de tenniswereld. Opmerkelijk is dat men bij het HRC- toernooi in Den Helder de B-klasse wegens gebrek aan belangstelling heeft moeten laten vervallen. Maar niet alleen de tennisspelers uit de nationale top dragen het toernooi van Deuce een warm hart toe, de tennisbond heeft voor de finales op zondag 22 juli vier bondsscheidsrech- ters ter beschikking gesteld. Gezien het kleine aantal beschikbare scheidsrechters, zeker iets om trots op te zijn. Een organisatorisch probleem was de financiering van het hele toernooi. Eem aantal sponsors had namelijk vorig jaar afgehaakt, terwijl de kosten behoorlijk zijn gestegen. Gelukkig bleek de ABN bereid een flink bedrag te spenderen aan het Tesseltoernooi, wat niet alleen het aankopen van de prijzen mogelijk maakte, maar ook de uitgifte van een fraai programma boekje, met op de omslag een zeef druk van kunstenaar Jurgen Fonteyn. Hoewel de wedstrijdleiding het toer nooi vol vetrouwen tegemoet ziet, is er altijd de factor van het weer. Met een vol wedstrijdschema (er worden zo'n 240 partijen gespeeld) kan de regen aardig roet in het eten gooien. Het Deuce Tesseltoernooi wordt gespeeld van zaterdag 14 tot en met zondag 22 juli, dagelijks van 9.00 tot ongeveer 21.00 uur op de velden van Deuce naast sporthal Ons Genoegen. Publiek is van harte welkom, de toe gang is gratis. AIDS Bel gratis de AIDS-infolijn Landelijke hulp- en informatietelefoon Bereikbaar op werkdagen van 1400 tot 22.00 uur

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 5