Allerlei diersoorten in keuringen en wedstrijden Zesde Hoornder Landbouwdag: Geslaagd Brandweer rukte vijfmaal uit Tesseltoernooi '90 een groot succes PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 24 JUlIjjj Ruim 150 schapen zijn te zien tijdens de zesde Hoornder Land bouwdag. Het duinbrandje van donderdagmiddag was de eerste in een reeks van vijf. kend gemaakt door keurmeester Van Diepen, die dan tevens zal uitleggen hoe men tot die plaatsing is gekomen. De keuring van de rammen begint om 10.30 uur en wordt gevolgd door de overige schapenrubrieken. Het is op de hoek Kerkstraat/Her- enstraat/Diek. Vanaf 11.00 uur zijn hier ook keuringen van konijnen, dui ven en cavia's van de leden van kleindierensportvereniging Kotex. De ze vereniging plaatst vandaag al een broedmachine met eieren in de etala ge van supermarkt Goënga. Het is de bedoeling dat donderdag de kuikens uit het ei komen. Waterschap Vogelvereniging „Op eigen wieken" heeft een show met verschillende vo gelsoorten in de schuur van Joh. Bakker. Er is de hele dag iemand aanwezig om uitleg te geven. Nieuwe deelnemer aan de landbouw- dag is het Waterschap. In de schuur van J. Duinker aan de Kerkstraat wordt voorlichting gegeven over de waterhuishouding van Texel en ande re zaken waar deze instelling zich mee bezig houdt. Ook de Landbouw voorlichting Texel geeft acte de pre sence met een stand aan het begin van de Herenstraat. In het Hobbycentrum is een ten toonstelling van het werk van enkele creatieve hobbyisten. In de Her enstraat en in de Kerkstraat is een krantenmarkt. Voor de landbouwdag is een bijdrage van verschillende sponsors noodzake lijk. Gemeente Texel heeft dit jaar ook voor een financieel steuntje gezorgd. De landbouwdag is afgelopen rond half zes, maar 's avonds gaat in Den Hoorn het feest verder met de ge bruikelijke Hoornder donderdag, waar bij verschillende dorpsbewoners een tandemsprong met een parachute zullen maken. Ook is er zeepkistenra ce, die om 19.15 uur begint. Voor het doktoraal examen klinische psychologie aan de Universiteit van Amsterdam slaagde oud-Texelaar Mar- ja Bakker. De Texelse brandweer kreeg de afge lopen dagen liefst vijf brandmeldin gen te verwerken. Viermaal betrof het berm- of containerbrandjes. Donderdagmiddag omstreeks 15.00 uur ontdekten toeristen vuur in een duinachtig terrein aan de Mokweg. Onmiddellijk sloegen ze alarm, waar door zeer waarschijnlijk erger kon worden voorkomen. Brandweercom mandant Henk Groote was vol lof over dit attente optreden: „In zulk soort gevallen zijn we afhankelijk van de medewerking van het publiek. Ge lukkig blijkt telkens weer dat de men sen spontaan de brandweer bellen." Of de brandweercommandant 's avonds ook zo blij was, is de vraag. Toen rukte de brandweer uit voor een bermbrand aan de Ruigendijk. Er bleek een hoeveelheid riet te zijn ver brand, die echter al was gedoofd voordat de brandweer ter plekke was. Zowel 's middags als 's avonds was het niet eenvoudig om de brand te lokaliseren, omdat bollenboeren in de omgeving bollendek aan het ver branden waren. Zondag moest de brandweer liefst driemaal in actie komen, 's Middags tegen twee uur ontstond brand in een papiercontainer aan de Achtertu ne in Oosterend. Kinderen uit de buurt die in de container wilden gaan spelen, sloegen alarm. Toen de snel gearriveerde brandweer nog aan het blussen was, kwam een tweede mei- precies staat welke deelnemers er zijn en hoe laat de diverse activitei ten beginnen. Hekjes Vanaf 9.30 uur wordt er al dressuur gereden door de paarden en pony's van de Waddenruiters en de Klep- pertjes in drie rijbanen op het terrein aan de Kerkstraat. De hoogste dres- suurring zal keurig zijn omringd door witte hekjes, die speciaal voor be langrijke wedstrijden zijn aangeschaft door de Stichting Overdekte Manege Texel, De Kleppertjes/Waddenruiters en Tussen Wad en Duin. Naast de dressuurbanen is de stadspoort opgesteld die indertijd bij de viering van 575 jaar stad is ge bruikt. Dit obstakel zal later op de dag bij de springwedstrijden worden gebruikt door er een hindernis onder te bouwen.. De prijsuitreiking van de dressuur is rond 12.45 uur. Het sprin gen begint om 14.00 uur. Tussendoor wordt een Klavertje Drie-wedstrijd verreden en een rubriek bestgaande rijpony. Enkele jonge leden van de ponyclub rijden een carroussel onder leiding van instructrice Karen Bakker. Werkpaarden Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt om 14.45 uur een show waar aan zo'n twintig aanspanningen mee doen, van hoogst modern tot zeer ouderwets, met sport-, hobby- en werkpaarden. Aan de landbouwdag is dit jaar geen concours voor tuigpaarden verbon den. Dit komt door de aangespannen evenementen die gelijktijdig in Mid den Beemster zijn. Op hetzelfde terrein worden ook de keuringen van de geiten, koeien en kalveren gehouden. De kalveren be ginnen om 11.00 uur en de koeien drie kwartier later. De kampioenskeu ringen zijn om 14.45 en 15.45 uur. Hierbij komen de hoogstgeplaatste dieren uit de verschillende rubrieken nogmaals voor het voetlicht. Bij de kalveren is ook een prijs voor het schoonste geheel/ beste voor- breng(st)er en bij de koeien is een extra beker voor het dier met de bes te uier. Lammeren Bij de geiten zijn er rubrieken voor bonte, witte, Toggenburger en Nubi- sche dieren. Ook de lammeren ko men in de keuringsring. Aan de landbouwdag is een karkas- senwedstrijd verbonden voor lamme ren uit 1990. Ze worden tentoongesteld in een koelwagen en de winnaar wordt om 13.30 uur be- wen; 2. Marcel Wernand*/Hein van Daalen*. DD35 1. Dames Poor- ten/Thiele; 2. Ria v. Donderen/Jopie v. Dee. DED1: 1. Meike Beukering; 2. Jacqueline Klein. GD35 1. Wil van Daalen*/Fetse de Haan*; 2. Janny Zutphen*/Aad Souwer* HED35 1. Frans van Leeuwen; 2. Fré van Don deren. HEC: 1. Hans van Slooten; 2. Jeroen Stoop. HED: 1. Teus van Leeuwen; 2. Arno Nap. HEb: 1. Je roen Meijer; 2. Paul Jan de Graaf. GDD1: 1. Jacqueline Klein/Peter v. Buuren; 2. Meike Beukering/Bastiaan Geurtsen. HDD1: 1. Frans v. Leeu- wen/Fetse de Haan*; 2. Michel Flohr/Daan Pruijs. GDC: 1. Debbie v. Dee/John Mensinck; 2. Barbara Stork/Rudi Grünewald. DEC1: Debbie van Dee. DDC: Barbara Stork/Stefa- nie Margadant. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt op het strand bij paal 28 een zeehengelwedstrijd gehouden, in het bijzonder bedoeld voor toe risten. Op het circuit bij de Haffelder- weg wordt een wedstrijd van de Wielervereniging Texel gehouden. Start jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Back tot the future lil". Woensdag 25 juli De zesde Hoornder Landbouwdag, die donderdag om 10.00 uur officieel wordt geopend, borduurt voort op een bekend thema: keuringen, shows en wedstrijden voor diverse diersoorten. Een evenement voor de beroepsagrariër en de hobbyist. Nieuw is dit jaar de uitnodigingswedstrijd voor paarden en pony's, de rubriek productieklasse koeien en de keuring van de Nubische geiten. Ook nieuw is de extra parkeergele genheid voor de toeschouwers, die is ingericht op een landje aan de kruising Kleiweg/Westerweg. Er zijn veel meer dieren opgegeven dan andere jaren: ruim 150 schapen en 51 koeien. Het was de bedoeling dat de land bouwdag de vierjaarlijkse fokveedag zou herbergen, maar dit ging op het laatste moment niet door. Met het oog hierop is de datum van de land bouwdag echter wèl een week ver vroegd. De show met de qrote Shire-horses van bierbrouwerij Heme- ken kon met meer worden verzet, maar die zal dan volgende week tij dens de Hoornder dag van het ver voer voor het nodige publiek zorgen. Op het plein De Naai wordt om 10.00 uur de opening verricht door H. van Diepen, oud-medewerker schapenonderzoekcommissie van het ministerie van landbouw. Hij is het brein achter het zg. „Europsysteem" en zal daar later op de middag een uiteenzetting over geven. Er is een uitgebreid programmaboekje gemaakt door Tiny Bakker, waarin ding. Ditmaal be'trof het brand op camping Kogerstrand. Daar bleek een afvalcontainer in brand te staan. Na dat pogingen om zelf het vuur meester te worden, waren mislukt, vroeg men de brandweer om hulp. Later die middag moest de brand weer wederom naar De Koog. Op de parkeerplaats aan de Nikadel, nabij de kermis, stond een auto van een inwoonster van Den Burg in brand. Toen zij wilde wegrijden kwam er rook onder de motorkap vandaan i meteen daarna ook vlammen. Om standers gingen de vlammen met brandblussers te lijf en slaagden het vuur onder controle te krijgen nog voor de brandweer arriveerde i brandweer bluste nog even na. Hel motorcompartiment was geheel uit gebrand, zodat de auto als total te kan worden beschouwd. Dinsdag 24 juli Tot 20.00 uur verkoopt de Her vormde Vrouwenvereniging aller lei handwerken in het gebouw naast de Hervormde kerk aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp Om 17.00 uur beginnen in ma nege Akenburg KWPN-keuringen. Toegang gratis voor belangstel lenden. Onder deskundige leiding kan een excursie worden gemaakt naar het fort De Schans bij Ou. deschild, aanvang 14.00 uur Kosten f 1,-. Deelnemers dienen zich uiterlijk een dag tevoren on te geven bij het Maritiem en Jul. tersmuseum. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt op het strand van paal 17 een zeehengelwedstrijd gehouden speciaal bedoeld voor toeristen Om 14.00 uur gaat bij De Schuil hut/Hervormde kerk in De Koog een kerkentocht via de Noordelij ke route van start. In het kader van het Folklorepro- gramma wordt op de Groene- plaats in Den Burg de „Dag van het dier" gehouden. In theater-restaurant Klif 12 wordt opgetreden door Astrid van Helden met het programma „Soprano in concerto absurdo". In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Back tot the future Ml". Donderdag 26 juli OmlO.OO uur wordt de jaarlijkse landbouwdag in Den Hoorn geopend. Om 14.00 uur start bij de NH kerk in De Koog een kerkentocht via de zuidelijke route. In De N.H. kerk van Oostereml geeft organist Klaas Jan Muidei een concert, aanvang 19.30 uur Entree f5,-. Om 20.30 uur wordt in de NH kerk van De Koog een interkerks lijk avondgebed gehouden. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Recto tiekrant/TC3 die het afgelopen weekend is verspreid. Hoogwater Oudeschild Za. 21 8.15 en 20.54 Zo. 22 9.26 en 22.16 Ma. 23 10.05 en 23.0S Di. 24 11.05 en 23.66 Wo. 25 11.45 Do. 26 0.14 en 12.14 Vr. 27 0.35 en 1244 Za. 28 0.47 en 13.14 Aan het strand is het een uur eerder hwj water Laagwater valt gemiddeld 6 15u; na hoogwater. De zon komt 22 juli opon 5.45 uur en gaat onder om 21 46 uur 22 juli nieuwe maan; 23 juli springtij. Oud-Texelaar Hans van Sloten viel traditiegetrouw weer in de prijzen. Op de foto (vlnr) vice- voorzitter Gerrit Lely. prijswinnaar Hans van Sloten en Bob Coutinho. Janny Zutphen en Aya Coutinho van de toernooi-commissie. Mede dankzij het mooie weer verliep het Tesseltoernooi '90 als één groot tennisfeest. Met 240 geplande par tijen op vier banen (eigenlijk 20 par tijen meer dan de capaciteit toeliet!) was het een zware taak voor de wedstrijdleiding om het toernooi bin nen de (tijd) perken te houden, maar onder de bekwame leiding van Jan ny Zutphen slaagden zij hier prima in. Er viel afgelopen week, maar vooral in 't finaleweekend, veel te genieten van vaak spannend en soms hoogstaand tennis. De wedstrijden verliepen in een sportieve sfeer en het talrijke publiek langs de lijn en op het terras genoot zichtbaar. Opval lend was dit jaar behalve de sterke deelname in de B en C categorie ook de tien finaleplaatsen van Texelse tennisers. Hieruit valt af te leiden, dat het Texelse tennispeil de laatste jaren verheugend is gestegen. Uitslagen: Texelse speler) DDD1: 1. Janny Zutphen*/Els Postma*; 2. Meike Beukering/lngrid Blom. DED2: 1. Brigitte Paro; 2. Anka Coutinho. HDC: 1. Menno Me- lieste/Jeroen Stoop; 2. Stefan Lesmeister/Raman Vallentin. HED1: 1. Simon Brand*; 2. Paul Hin. HDB: 1, Jeroen Meyer/Paul Jan de Graaf; 2. Danny Harteveld/Thomas Ellerkmann. HD17D2; 1. Henk Hin'/Teus v. Leeu- De brand in de papiercontainer betekende zondagmiddag een lelijke tegenvaller voor het Ooft render verenigingsleven.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2