laas: „Ik ben zeer tolerant" Snmmmm jrote drukte op de noodcamping IJilP; --- - - - ïdndleiding op lijn plaats Bromfietser gevallen „Toer in"-prijzen voor M. Wieten en K. Dogger Vlot duivenconcours - [pen dag voor •^veehouders Vernielingen SPAG31 JULI 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 3 jij, en zaterdag stond zelfs het terrein van de noodcamping Iden vol. Zeker 600 jongeren jjlkten het geïmproviseerde kam- Kltrrein. Met zoveel mensen op kluitje zijn er snel irritaties. Be- ,der Kees Maas: „In verhouding l,gt aantal mensen viel het nog „as. Maar we hebben inderdaad tiet eerst in vier jaar de politie jg gehad om enkele écht lastige „ten te verwijderen". a jaar hadden we ook al zo'n ejr", aldus Kees Maas, die vier scepter zwaait op de nood- ,pmg Het record van '89 is na jlopen weekend verbeterd. Twee ëntwintig tenten bevolkten de sjcamping. „Er waren vooral veel >e groepen, met zes, zeven, acht Ze stonden hier en daar met de oerlijnen over elkaar", lachts onderstonden er enige pro- ,tn, met name over lawaai. „De Ite moest ingrijpen, want er wa- een paar bij die écht niet wilden jorzamen. Dat komt allemaal i de drank hè, en misschien wel snog wat andere middelen. In to- Idne tenten zijn eraf gezet. Maar op zo'n hoeveelheid natuurlijk smaal niks". Naar de boot jongelui die van de noodcamping verwijderd worden naar de boot fogeerd. „Jammer natuurlijk als dne uur 's nachts is, maar als ze (maar maken is er geen pardon, week hadden we drie jongens en een meisje in een tent. Ik zeg het niet gauw, maar dat waren béésten. Er was geen goed garen mee te spin nen. En er waren enkele groepen be duidend agressiever dan andere jaren. Tja, je hebt hier vogels van zeer ver schillende pluimage. Wat je ook mee maakt is dat er hasjkikkers tussen zitten. Ook dealers. In zo'n geval doe ik niks. Waarom zou ik? Als ze voor de rest niemand kwaad doen gaan ze hun gang maar. Ze doen ook aller hande spelletjes in de tent, daar be moei ik me ook niet mee. Ze bekijken het maar". Kees Maas heeft het er dag en nacht druk mee. Nieuwe mensen inschrij ven, doorverwijzen naar campings, op spullen passen, informatie geven over het eiland, vuil ophalen..„noem maar op. Regels Hij heeft een geheel eigen aanpak, die uitstekend voldoet. „Ik ben nogal los met de regels. Er mag van mij veel en dat vindt iedereen prettig. Ik zeg altijd: als ik zelf op vakantie zou gaan, dan zou ik het zo willen zoals ze het hier allemaal mogen. Dat wordt door iedereen bijzonder ge waardeerd. Ik krijg ook van alle ver trekkende gasten een hand". Geluidsoverlast is één van de zaken waarin Maas soepel is. „Ik weet dat het voor onze naaste buren niet zo fijn is, maar de wind is meestal van hun kant af. Dus het kan hier veel hebben. Het zijn allemaal jongelui, dus ze hebben wat dat betreft onder ling geen last. Ze slapen toch niet. Pas om een uur of vijf. Maar om twaalf uur 's nachts moet die radio wél uit". Op veel andere campings moeten de gasten uiterlijk 23.00 uur stil zijn. Na twee waarschuwingen wordt iemand zonder pardon verwij derd. „Dat is hier absoluut niet zo. Ik ben heel tolerant en de nachtwacht van de firma Best die hier loopt is dat ook En als je mensen positief be naderd, dan krijg je hetzelfde terug". Kampvuurtjes Hele kleine kampvuurtjes vlakbij de tent wordt ook toegelaten. Maar al leen zo, dat anderen daar geen last van hebben. „Vaak zitten er hele krin gen jongelui omheen, pilsje erbij, préchtig. Dét is vakantie houden, dét is kamperen". Maas maakt ook veel gekke dingen mee in de zomer. Zo kwam er een groep van zes jongelui met een grote bungalowtent en een gloednieuwe auto. 's Nachts werd de auto in de tent geparkeerd en sliep men er zelf naast.... Jongeren die momenteel op Texel aankomen, worden naar de nood camping verwezen. Ze worden inge boekt voor drie dagen. De kosten bedragen f5,- per persoon en f5,- voor de tent. Als in de tussentijd een V 3 v:V-...V. 'V y „.v* Kees Maas: ..Ze moeten het wel hóü bont maken, willen ze mij kwaad krijgen' voorbereidingen van de idsuppletie verlopen perfekt. iijlag werd het eerste zin t/stuk van 750 meter in het «ter geduwd, drijvend op zijn bats gebracht en afgezonken, 'iterdag en zondag werden Men van resp. 900 meter egd en gistermiddag volgde laatste stuk van 900 me- r. Om 15.00 uur zat het kar- erop, precies volgens het :hema en zonder dat zich technisch probleem van tekenis had voorgedaan. Op augustus zal het hefeiland 'den geplaatst, waarop zich tussenstation bevindt en is de bedoeling om 13 Justus het eerste zand op 1st strand te spuiten. Het ver- tal om het strand ten noorden paal 28 te betreden in ver met gevaar en hinder, |»erd gistermiddag opgeheven. foto laat zien hoe de sleep een der nog drijvende lei- 'ngen op zijn plaats nmevreert. Een 17-jarige bromfietser uit Nieuwe- gein kwam vrijdagmiddag ten val op het fietspad langs de Pontweg toen hij een fietser wilde inhalen die erg slingerde. De bromfietser kwam in de berm terecht en verloor zijn even wicht. Hij zette zelf zijn brommer nog aan de kant en viel vervolgens be wusteloos neer. Per ambulance werd hij naar het ziekenhuis in Den Helder vervoerd, maar men kon geen kwet suren van betekenis vinden. De kwaliteit van de „Toer in"- expositie met thema „wind en wa ter", die tot voor kort in de expositie ruimte van het raadhuis was te bezichtigen, was zodanig, dat geen van de tentoongestelde werken voor de kwaliteitsprijs in aanmerking kwam. Aldus het oordeel van de jury, bestaande uit twee leden van de ge meentelijke adviescommissie kunst en kultuurbeleid. Wel deelde de jury een aanmoedigingsprijs uit: voor een knipwerk van Marie Wieten uit Den Burg, voorstellende twee figuurtjes op het strand. De publieksprijs ging naar Kees Nan Dogger. Zijn foto's kregen 35 van de 204 door de be zoekers uitgebrachte stemmen. Fietsendief. In de nacht van zater dag op zondag werd een 19-jarige jongen uit Kockengen betrapt op het stelen van een fiets in het centrum van Den Burg. Hij had het slot gefor ceerd. De schade (f25,-) moest hij ter plaatse vergoeden. Gebroken. In de nacht van zondag op maandag is een toerist op cam ping Kogerstrand van een duin geval len, waarbij hij een enkel brak. De bewaking waarschuwde een am bulance. Vernielers. In De Koog zijn in de nacht van zondag op maandag twee jongens gepakt die de verlichting van een hotel op de Nikadei vernielden. Zij moesten de schade (f250,-I ver goeden. Trabant. De politie werd gewaar schuwd dat vrijdag tegen 18.00 uur een Trabant op het strand ter hoogte van de vuurtoren stond. De bestuur der, die enigszins in overspannen toestand verkeerde, werd niet in de buurt van zijn wagen aangetroffen. Een inwoner van De Cocksdorp sleepte de wagen van het strand met een tractor en deze werd later door de eigenaar opgehaald. plaatsje op een kampeerterrein vrij komt, worden ze doorverwezen en krijgen ze het resterende geld terug. Is er na drie dagen nog geen plaats, dan moeten ze eigenlijk weg, maar een paar extra dagen op de nood camping wordt wel eens toegelaten. „We zijn daar met heel streng in, maar het mag niet uit de hand lopen. We mogen geen concurrentie vormen tegenover de campings", vertelt Mar- ja Nicolai van ede gemeente. Oproerkraaiers Het komt regelmatig voor dat na drie dagen nog geen plaatsen vrij zijn. Men is voornamelijk aangewezen op camping Kogerstrand, omdat andere terreinen geen jongeren toelaten. Voor ouderen is bijna altijd nog wel een plekje te vinden. „Eigenlijk niet eerlijk. Maar het komt natuurlijk om dat men geen „oproerkraaiers" wil hebben. Zulke vooroordelen zouden eigenlijk niet mee moeten spreken, maar ze doen het wel". De noodcamping heeft geen dou- Zaterdag werden de vluchten uit gesteld, omdat het op de losplaats Arras (Frankrijk) regende. Zondagmor gen om 8.00 uur gingen de 52 Texel se duiven wél op de wieken voor een afstand van ongeveer 340 kilometer. De wind kwam oorspronkelijk uit het Noordwesten, maar draaide spoedig naar Zuid-west, zodat het concours vlot verliep. Winnaar werd Meyert de Waard, die de eerste duif constateer de om 12.29.40 uur, waarbij de duif een snelheid maakte van 1287.10 m/min. Uigslag: Meyert de Waard: 1, 3; Herman Groeneveld: 2, 4, 6, 7, 9, 10: Arie Ellen.' 5, 8. ches. Een groot gemis, volgens de beheerder. Men kan op bepaalde tij den terecht in zwembad Molenkoog. En veel „noodkampeerders" maken van de gelegenheid gebruik om even te zwemmen. Maas: „De kaartver koop wordt in positieve zin bein- vloed....". Op de geimproviseerde camping zijn zestien toiletten, maar dat is niet voldoende „Ze zijn constant vol. Het gaat dit jaar nog wel omdat we de kolkenzuiger een paar keer extra laten komen. Maar een aansluiting op het riool staat echt wel helemaal bovenaan mijn verlanglijstje hoor. En meteen daarna I* melkveehouderij wordt tegen- veel gebruik gemaakt van n van het Italiaanse vleesras "liases. In de praktijk worden F" "og tè weinig kalveren van f9 stieren geregistreerd. Een goe- Ijontrole op de afstamming van JJiveren is daardoor moeilijk, iaan open dag wil het Neder- "nemontese Stamboek (NPS) P!n op het belang van een goede "Me. Tevens wil het NPS de «uders op deze dag wijzen op lelijkheden die ze hebben bij Tl'bruik van deze dieren. rfsohillende proeven is gebleken F vieeskwaliteit van dit Italiaan- uitsteekt boven het vlees van r's tassen. Verder hebben de die- ptirag problemen met afkalven, rWze een goede vlees/vet- rjadmg en zijn ze bijzonder mak. I"an hebben een goede vrucht- |ïïen een lange levensduur. E, heeft voor vrouwelijke _J®en die niet officieel zijn gere- K» een hulpboek ingesteld. Bij "yan de dieren kan een per- ,s piemontesebloed worden toegekend van vijftig of vijfenzeven tig- Veehouders die zich willen laten in formeren over het Piemotese ras kun nen daarvoor op elf augustus terecht op het bedrijf van de gebroeders Hoedjes, Postweg 184 in Eierland. Het bedrijf is geopend voor bezoekers van 10.00 tot 16.00 uur. In de nacht van zaterdag op zondag is in de Keesomlaan ter hoogte van de Molenstraat een spiegel vernield van de bestelbus van een 30-jarige Texelaar. In de Oranjestraat in Oosterend is in dezelfde nacht de achterruit van een auto van een 37-jarige man uit Heemstede ingeslagen. De auto stond naast een woning. In de nacht van zaterdag op zondag zijn van geparkeerde auto's aan de Ruyslaan, de Nikadei en de Elemert antennes en spiegels afgebroken. In de Keesomlaan moest een verkeers bord het ontgelden. Dat was ook het geval in de Dorpsstraat, waar tevens een winkelruit sneuvelde. Op de Nikadei werd een VW golf van een 32-jarige Duitser opengebroken. Er werd niets uit ontvreemd. De poli tie vermoedt dat de dader heeft ge probeerd de wagen te stelen. Met droefheid geven wij kennis dat na een kort ziekbed van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoe der en oma Fijgje Cornelia (Friedl) Plaatsman echtgenote van G. van Beek 14 maart 1914 30 juli 1990 G. van Beek Kinderen en kleinkinderen Texel, 30 juli 1990 Gasthuisstraat 76, 1791 GM Den Burg Gelegenheid tot condoleren donderdag 2 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in De Poort bij de Gereformeerde kerk, Elemert te Den Burg, en na de crematie in het crematorium. Een afscheidsdienst zal worden gehouden op vrijdag 3 augustus om 13.30 uur in de Gere formeerde kerk te Den Burg, waarna de cre matie om 15.30 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3, zal plaats vinden. Met blijdschap en dank baarheid aan God geven wij u kennis van de ge boorte van onze dochter Jeanette Christina Simon van Tatenhove Margo van Tatenhove- van der Knaap 30 juli 1990 Mulderstraat 2 1794 AB Oosterend-Texel Hartelijk dank voor alle belangstelling tijdens mijn verblijf in het Gemi ni ziekenhuis. Vanaf mor gen, 1 augustus, wordt m'n nieuwe adres voor lopig Verpleeghuis Texel. A. Huizinga-Kalis komen de douches!" De gemeente wil in de nabije toe komst de noodcamping verplaatsen naar het meer beschutte voormalige autowrakkenterrein aan de Pontweg. Daar zullen zeker betere voorzienin gen komen. Marja Nicolai: „Maar als de noodcamping echt vol is, moet toch worden overwogen om nieuwe kampeerders al bij de boot in Den Helder te weren. Pamfletten uitdelen bijvoorbeeld met de mededeling dat Texel vol is en dat er geen mensen meer bij kunnen die op de bonnefooi komen. Dat is al eens eerder gedaan". Hartelijk dank voor alle belangstelling en meeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man en onze vader JAN TRAP Het heeft ons goed gedaan. A. Trap-van Groningen en kinderen Oosterend, juli 1990 Voor de overweldigende belangstelling en medele ven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa JAN VISSER onze oprechte dank hiervoor. G. P. Visser-Kalf Ada Athur, Patrick Texel, juli 1990 Heel blij zijn wij met de geboorte van Bep Brand Jan de Lugt Daan, Pim en Koen Texel, 28 juli 1990 De Winstraat 3 1792 BN Oudeschild Voor bezoek graag even tel. 13750 bellen. Blij zijn we met de ge boorte van onze dochter en zoon Tessa en Martijn Maarten en Ali Drijver ter Steege 27 juli 1990 Ankerstraat 29 1794 BH Oosterend Tijdelijk adres: Gemini ziekenhuis Den Helder Geboren op 28 juli 1990 Kevin Zoon van John Koenen en Boukje Koenen-de Vries Boogerd 26 1791 GX Den Burg. Voor bezoek graag even tel. 15713 bellen. Zonder zorgen levend bij de dag vrij en niet gebonden aan de aarde fladderend zolang het mag dat heeft zoveel waarde Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van onze zoon Joffre Matieu Mijn papa is Roel Hooyschuur en mijn mama Cornelie Diepenveen 25 juli 1990 Vloedlijn 50 1791 HK Den Burg eva marijs (eva) geboren op 28 juli 1990 niek groot leni heerschap julianastraat 13 1791 ak den burg Allen die op welke wijze dan ook om ons dach ten, willen we bedanken voor hun blijken van meeleven in deze moeilij ke tijd. Wij verblijven op het adres: Rijksstraatweg 26 2022 DA Haarlem, tel. 023-254280. Truus en Adri van Opstal Voor alle blijken van be langstelling bij de ge boorte van Kees zeggen wij u hartelijk dank. Joke Drijver Jaap Stiggelbout Van Sijsenstraat 48a 9724 NR Groningen Te koop Opel Ascona 1978, i.pr.st.v. APK tot juni '91. Vraagprijs f1250,—. Tel. 13478 na 18.00 uur. Pix - Opruiming - Pix. Zaterdag 4 augustus rom melmarkt in Oosterend, aan vang 11.00 uur. Gebakken vis vanaf 10.00 uur. Nu volop verkrijgbaar bij Sint Donatus: Texelse koolzaad mosterd, lamsoor-, wilgen roosje- en boragehoning van echte Texelse kwaliteit. Hypotheken?? S. Waaijer. Kantoor (02220) 15207. Af spraken ook 's avonds en op zaterdag. Oproep: „Margaretha", vraag aan Nan hoe het is met de vloer- en wandkle den, of ben je nog in de ban van Wali? Madlobt, Aad. Luxe tropisch vakantiehuis te huur op Curacao Voor een individuele en bijzondere va kantie. Vanaf f750,— p.w. Info J. Nauta, Zevenhuizen 5, Oosterend, tel. 18398 12294. Natuurlijke zuivere zuivel van Sint Donatus Verrassend lekker. Sint Donatus., Pix - Opruiming - Pix. We hebben nog 4 rommel- tjesmarkten. Wilt u nog even lekker de zolder opruimen. Belt u dan Ferry Zwanenburg tel 19272 of A. v.d. Gaag tel 19383. Voor de restauratie t.b.v. het Hoornder kerkje T.k. Mercedes 300TD stati- onc., schuifdak, kleur ivoor, w.w. glas, aut., trekh., heel fijne auto, bj. 1980. Vraag prijs f10.500,— Tel. 16606. Wie heeft of zag één van mijn geringde bruine duiven? Bel a.u.b 14067. We heeft Vera haar blauwe bodywarmer op concours- terrein Den Hoorn gevon den? Tevens te koop houten werkbank met draaispindel (LTS). Tel. 19263. Te koop gevraagd brommer. Tel. 13254. Verhuisd: Albert Scholl en Emmy Bakker naar Sluys- coog 42, 1791 WT Den Burg, tel. 10458. Te koop biologische aardap pelen 5 kg. f5,—. Diek 20, Den Hoorn. Te koop aardappelen. Tevens te huur bollenland. P. Prins, tel 11651 Te koop een glazen schuifpui met gefigureerd glas. Tevens een grote Coca Cola verzameling met graag ge wilde stukken. Interesse? Bel 14862. Pix - Opruiming - Pix Zaterdag 4 augustus rom melmarkt in Oosterend, aan vang 11.00 uur. Gebakken vis vanaf 10.00 uur.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3