Cjrocn ^warL-Jexels in het hart-, fexel blijft druk, maar irootste piek is voorbij oodcamping na ruim drie weken nu bijna leeg Mercedes uitgebrand vaar hoofdletsel botsing met bus ik op stuk op Texel; vet direct betalen.... Met f2800,- naar het strand... Nachtelijke duinbrand was aangestoken Waarschuwing; zakkenrollers Geld weg Zuidhollands zeehondje naar EcoMare gebracht Juli-cijfers Teso hoger dan in 1989 it iERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.503 DINSDAG 7 AUGUSTUS 1990 advertenties, abonnementen, etc. *«ld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ion 02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 ,e Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 20-12741 „werktijd deze week tot en met dinsdag a.s. Hopman, Pater Witteplein 27, Den Burg, telefoon 02220-15472 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs ƒ41,40 per half jaar; Los /1,10 wtl het afgelopen weekend aan Ie zijden van het Marsdiep weer mder druk was met verkeer van aar Texel, lijkt de piek van het erseizoen inmiddels gepasseerd, het eiland is het nog altijd erg i, maar er verblijven nu minder éten dan twee weken geleden, in de kampeersector zit momen- weer ruimte: zondagochtend m plotseling een uittocht op j, waardoor gistermiddag de {camping zo goed als leeg was. aldo werden van vrijdag tot en zondag iets meer personenauto's theept naar het vasteland dan het eiland (6000 om 5801). Me ierdoor liep het aantal „vreemde" 5 weer een stukje terug. Zon- «ind bevonden zich volgens nog 9175 auto's van niet- retenen op Texel. Vorige week waren dat er nog ongeveer 9500 zn week eerder zelfs 10.000. os het extreem warme weer tonden vrijdag en zaterdag al «roeg lange rijen wachtenden, tl op Texel als in Den Helder was ig vanaf ongeveer negen uur 's aids sprake van wachttijden. In op van de ochtend liepen deze «maximaal twee uur op Texel 45-jarige vrouw uit Doorn werd agmiddag met vermoedelijk een delbasisfractuur naar het Gemini- nhuis vervoerd. Zij had haar ver fingen opgelopen toen zij op de werd aangereden door een AOT- De vrouw verzuimde voorrang te oen toen zij de kruising Ruys- Mkaanweg op wilde fietsen. De hauffeur, een 47-jarige Texelaar, laar niet meer ontwijken. en één uur in Den Helder. Na het middaguur nam het aanbod aan Texelse zijde af, in Den Helder duurde de aanwas wat langer. Aan het eind van de middag waren er geen wach tenden meer. Teso vervoerde vrijdag 2476 personenauto's van Texel naar Den Helder, in de omgekeerde rich ting waren dat er bijna honderd min der (2382). Er gingen 208 caravans van het eiland af, maar er kwamen er 130 op. De aanhangers gaven een soortgelijk beeld: 182 richting Den Helder en 140 richting Texel. Vroeg druk Zaterdag lagen de verhoudingen be duidend anders. Die dag kwam méér verkeer naar Texel dan omgekeerd. Het aantal personenauto's dat de oversteek naar het eiland maakte be droeg 2292. Richting Den Helder transporteerde Teso 1682 persone nauto's. Deze verhouding was terug te vinden in de categorieën caravans en aanhangers. Waarschijnlijk om de voorspelde hitte voor te blijven, stond al voor de eerste boot vanuit Den Helder het hele opstelterrein vol. Er moesten zelfs drie auto's blijven staan! De toestroom ging onvermin derd voort en om half negen re gistreerde Teso al een uur wachttijd. Het wachten liep op tot twee tot 2'/z uur, met een uitschieter van drie uur voor een enkele Texelganger. Zo snel de vakantiegangers zich hadden aan gemeld, zo vlot stokte het aanbod in Den Helder ook. Vanaf 16.00 uur Een 35-jarige inwoner van Kaatsheu vel meldde vrijdag bij de politie dat van hem een tas was gestolen, waarin zich f2800,-, twee horloges en een camera bevonden. De man vertelde dat de witlederen tas in een onbewaakt moment op het strand moet zijn weggenomen. De diefstal gebeurde al op 29 juli. Het is onduidelijk waarom de gedu peerde met zoveel geld naar het strand is gegaan en waarom hij zo lang heeft gewacht met het doen van aangifte. hoefde niemand meer te wachten. Zondag waren er in Den Helder geen wachttijden, op Texel bleven alleen tegen de avond auto's staan. In to taal werden zondag 1127 auto's naar Texel vervoerd en gingen er 1842 richting Den Helder. Bij de caravans waren deze aantallen resp. 102 en 88 en bij de aanhangers resp. 46 en 55. Noodcamping Dat de noodcamping na afgelopen weekend niet meer nodig zou zijn, kon zaterdag nog niet worden ver moed. Het terrein aan de Westerweg moest zelfs worden uitgebreid met een naastgelegen weiland om alle tenten kwijt te kunnen. Zondagoch tend pakten plotseling veel kampeer ders hun biezen, waarschijnlijk mede onder invloed van het omgeslagen weer. Ook op andere campings kwam ruimte vrij, zodat een groot scheepse verhuizing op gang kwam. Campingbaas Kees Maas adviseerde nieuw aankomende kampeerders die liefst op het jongerenterrein van cam ping Kogerstrand wilden staan, te wachten met het opzetten van hun tent, omdat zij wellicht meteen 's avonds al in De Koog terecht zouden kunnen. Uiteindelijk bleven veertig tenten in de nacht van zondag op maandag op de noodcamping staan. Gisterochtend stonden er nog twin tig. Maas verwachtte gisteren dat dit aantal in de loop van de dag tot maximaal één zou zijn teruggebracht. Hoewel er waarschijnlijk niet meer zal worden gekampeerd, zal de nood camping de komende dagen nog wel zijn verwijsfunctie behouden. Ook verwacht Maas dat zijn aanwezigheid gewenst is omdat anders „oude klan ten" (kampeerders die in de voor gaande jaren ook op de noodcamping stonden) rechtstreeks naar de Westerweg gaan en er zomaar hun tentje opzetten. Vernielingen Het laatste noodcamping-weekend was overigens de rumoerigste van deze zomer. In de nacht van zaterdag op zondag pleegden enkele terugke rende kampeerders diverse vernielin gen. Onder meer maakten zij een smeerboel in de toiletten en sloopten een houten schutting om er een kampvuurtje van te maken. De nacht wakers schakelden de politie in, maar die trad niet op. In totaal is de noodcamping deze zo mer ruim drie weken bezet geweest. Officieel ging het terrein op donder dag 12 juli voor het eerst open. Hoe wel de noodcamping vorig jaar langer open was (exact vier wekenl, was het aantal kampeerders ditmaal gro ter. Er zijn nog geen exacte cijfers bekend, maar vast staat dat de re cordscore van vorige zomer ruim schoots is overtroffen. In de zomer van 1989 werd eindelijk het aloude record uit 1973 gepasseerd. In tus senliggende jaren kwam het zelfs voor dat in het geheel geen nood camping nodig was. Overigens was voorheen het campingpubliek geme- leerder; in de afgelopen weken fun geerde de noodcamping hoofdzakelijk als opvangterrein voor jongeren. Ge zinnen die zich aanmeldden konden meestal elders nog wel een plaatsje bemachtigen. Of de camping op de huidige lokatie blijft gehandhaafd, is momenteel de vraag. Onderzocht wordt of een noodcamping kan wor den ingericht op de plaats van de voormalige rioolzuivering aan de Pontweg. Aangenomen wordt dat de duin brand die in de nacht van zondag op maandag woedde in de buurt van Korvers kooi bij De Koog is aan gestoken. Getuigen hebben jongelui bij de net begonnen brand zien weg lopen; de politie heeft hen echter niet kunnen achterhalen. De brand werd tegen twee uur ont dekt door voorbijganger Jan Veltman die van De Koog opweg was naar De Cocksdorp. Het was toen nog een klein vuur. Vanuit café De Slufter waarschuwde hij de brandweer. De alarmcentrale maakte daarop echter melding van „duinbrand bij de Muij- weg". De brandweer ontdekte geluk kig gauw dat zij een stuk zuidelijker moest zijn, waardoor de bestrijding van het vuur toch vrij spoedig begon. Een probleem daarbij was dat de brandweerwagens in eerste instantie alleen beschikten over het water dat zij zelf aan boord hadden; in de di recte omgeving van het aan het fietspad gelegen terrein bij de Ruige- dijk zijn geen sloten of brandkranen. Het was daarom nodig om met ladin gen water te pendelen. Het vuur was snel onder controle, mede dank zij Texelaars en toeristen die met vuur- zwepen een handje hielpen. Toch ging begroeiing van enkele duizenden vierkante meters verloren. Staatsbos beheer bewerkte een strook grond rond het verbrande terrein met de ploeg, waardoor het ondergronds uit breiden van het vuur werd voorko men. De foto toont Texelse brandweerlieden en toeristen bezig met het bluswerk. Een personenauto van het ty pe Mercedes 200 werd gister middag op de Limietweg in Eierland door brand verwoest. De elf maanden oude wagen had een nieuwwaarde van f85000,-. De eigenaar van de auto, de heer D. van de Werken uit De Koog, was van Oosterend op- weg naar zijn woonplaats, waarbij hij afweek van de ge bruikelijke route en voor de ver andering over de Limietweg ging. Halverwege dit zeer slechte weggedeelte rook hij een brandlucht en toen hij ach terom keek zag hij dat rook en vlammen uit de achterklep van de wagen braakten. Van de Werken sprong naar buiten en moest toezien hoe de auto in korte tijd over de hele lengte in vlammen stond. De brandende banden veroorzaakten daarbij een zwarte rookzuil die op een groot deel van Texel was te zien. De brandweer doofde het vuur met schuim (foto) maar kon niet voorkomen dat de all risk verzekerde wagen geheel verloren ging. Hoe het vuur achterin de Mercedes kan zijn ontstaan is nog een raadsel. Brandbaar materiaal was daar wel voorhanden want in de kofferruimte bevonden zich on der meer rollen toiletpapier en spiritus. S4 Woolstock voor schapen Basispaard Geronda kampioen Georgische filmregisseur overleden Nieuwe outfit voor Georgiërs Sn Extra rust voor voetbalvelden Texel kansloos tegen RKC Er worden op Texel de laatste tijd veel diefstallen gepleegd die wijzen op de aanwezigheid van zakkenrol lers. De politie waarschuwt iedereen goed op te passen. Uit een tas die over de schouder van een 34-jarige toeriste uit Leusden hing, is woensdagmiddag in Den Burg een portemonnee gestolen. De sluiting van de tas was geopend. Woensdagavond werd een tas van een 51-jarige toerist gestolen. Deze hing over een stoel op een terras in de Dorpsstraat te De Koog. Erin zat een fototoestel, een verrekijker en vijf girobetaalkaarten. Een 31-jarige man uit Nieuwe Tonge liet de politie weten dat uit zijn por temonnee f500,- was gestolen. De portemonnee zat in een tas die hij had achtergelaten in de toiletruimte van een camping-kantine in De Cocksdorp. Uit een woning in De Koog is T1600,- gestolen. Dit zat in een afgesloten kast. Omdat geen sporen van inbraak zijn gevonden vermoedt de politie dat gebruik is gemaakt van een valse sleutel. De benadeelde is een 25-jarige inwoner van De Koog. Een op het strand van Wassenaar ge vonden zeehondje werd vrijdagoch tend in alle vroegte naar EcoMare gebracht. Het dier, dat ongeveer een maand oud is, verkeert in redelijke gezondheid en komt momenteel op krachten. Net als de zeehond die eer der vorige week op het Texelse strand werd gevonden, had dit dier last van een ontstoken bek. Het dier, door de vinders Ossie genaamd, woog ongeveer tien kilo. Een nacht ploeg van de politie in Wassenaar wist het dier in de nacht van donder dag op vrijdag te vangen, nadat het half etmaal eerder al op het strand was gesignaleerd. Met de Haagse dierenambulance werd het zeehondje 's nachts naar Den Helder gebracht, waar het voor dag en dauw door EcoMare-medewerkers werd opge haald. Het was voor de eerste maal dat een ter hoogte van Den Haag aangetroffen zeehond naar het Texel se opvangcentrum werd getranspor teerd. Gewoonlijk werden de Zuidhollandse zeehondjes naar de creche in het Groningse Pieterburen gebracht. De stijgende trend van de Teso- vervoerscijfers heeft zich in juli door gezet. Gerekend naar personenauto equivalenten (pa.e.'s), de door Teso gehanteerde vervoerseenheid, werd afgelopen maand 2,79 procent méér overgezet dan in juli 1989. De groot ste stijging deed zich voor bij de ca ravans, waarvan het vervoer al het hele jaar veel hoger ligt dan vorig jaar. In juli werden 4648 caravans vervoerd in beide vaarrichtingen, te genover 3670 vorig jaar, een toena me van 26,64 procent. De veruit grootste categorie, de personenau to's, vertoonde een stijging van 1,74 procent. In juli gingen 79.675 auto's het Marsdiep over, een jaar eerder waren dat er nog 78.310. De enige categorie die een daling vertoonde, was die van de autobussen (332 dit jaar tegen 363 vorig jaar).

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1