andbouw lijdt slechts einig onder droogte joei consumptieaardappelen blijft achter, maar: Van zuurvat tot zuurtjeskraam Tkv")- COURANT Wadexcursies. Naar aanleiding van de publiciteit vorige week, is de be langstelling voor deelname aan de excursies op het wad explosief geste gen. De leerzame rondleidingen zijn nu al enkele dagen vantevoren volge boekt. Korte tijd moest men zelfs drie gidsen inschakelen. Verlenging van de excursies deze zomer zit er echter niet in: aanstaande zaterdag (11 augustus) staat de laatste op het programma. Volgend jaar komt wad- gids Frank van Es zeker terug, zo kondigde hij aan. Bierglazen. Het stelen van biergla zen uit horecagelegenheden komt veelvuldig voor. Zondagavond hield de politie een 16-jarige jongen uit Pannerden aan die liefst vijf glazen onder zijn trui had verstopt. De sur veillerende wachtmeesters kwamen tot deze ontdekking, nadat zij hoord en dat de jongen een merkwaardig rinkelend geluid voortbracht.... De jongen kreeg een proces verbaal en moest de glazen terugbrengen naar het café in de Dorpsstraat waar ze vandaan kwamen. Geen bord. De politie doofde in de nacht van dinsdag op woensdag in de duinen bij De Cocksdorp een bar becue, die was aangestoken door een zestal Belgen. Ze zeiden geen bordjes te hebben gezien waarop stond dat het niet was toegestaan. Teveel. Een chauffeur van een bus je van een taxibedrijf kreeg in de Dorpsstraat een bekeuring omdat hij maar liefst twaalf personen tegelijk vervoerde. Dit gebeurde in de nacht van maandag op dinsdag. Dure ruit. Een etalageruit van een winkel in de Dorpsstraat is in de nacht van maandag op dinsdag inge trapt, waardoor ook enige erachter staande spullen werden vernield, de schade bedraagt zo'n f850,-. Bena deelde is een 45-jarige ondernemer uit De Koog. Maïs. Een nachtelijke fietser heeft uit een land enige maïskolven ge roofd. De politie zag hem langs de Pontweg met zijn buit onder de snel binders en slingerde hem op de bon. Vernieling. Een 16-jarige jongen uit Monnikendam werd door de eigenaar van een hotel aan de Nikadel aange houden omdat hij een witte bol van een sierlantaarn had vernield. De da der werd overgedragen aan de politie. Tarieven. De gemeenteraad zal worden voorgesteld de tarieven voor zwempark Molenkoog per 1991 met 5 procent te verhogen. Dat zelfde is dit jaar ook al gebeurd. Verdeling. Het college van B en W wil de onroerend goedbelasting niet verhogen. Maar er moet wel een ver schuiving plaatsvinden tussen het deel dat de eigenaars en de gebrui kers betalen. Het is namelijk door de rijksoverheid bepaald dat die verhou ding 125:100 moet worden. Het gaat om zeer kleine veranderingen (rond één gulden). Eigenaars die tevens ge bruiker zijn, zoals bij koopwoningen, merken er uiteraard niets van. Voetbalselectie. Twee jeugdspelers van SV Texel, Gerko van Putten en Marco Koorn, zijn opgenomen in de Noordhollandse selectie voor jongens van 14 tot 16 jaar. 9 AUGUSTUS 1990 TEXELSE verkopen, dan moet er geld bij. Er zijn momenteel een hoop soorten die eigenlijk niet te verkopen zijn." Kooiman heeft achter zijn schuur veertig ton bollen staan waar hij nau welijks afkomt. Het zijn veelgebruikte soorten, die makkelijk groeien. ,,De exporteurs weten dat de kwekers er mee op de markt komen. De veiling wordt hardstikke vol bollen gegooid. Dat vinden die exporteurs natuurlijk préchtig, want ze kunnen voor een prikkie kopen! Vooral akkerbouwers die zijn overgegaan op bollenteelt en Engelsen die in coöperatief verband werken hebben de markt verpest." Het ziet ernaar uit dat ook op Texel klappen gaan vallen in de bollensec- tor, maar dat is een verhaal dat los staat van de momenteel heersende droogte. Reinigingsrecht. Het bedrag voor reinigingsrecht dat de Texelaars in 1991 moeten betalen wordt toch iets hoger dan wat in de B en W verga dering van vorige week globaal was berekend. Dit komt omdat met het openhouden van de stortplaats aan 't Horntje tot het overslagstation klaar is ook nog wat kosten zijn verbon den. De belasting komt nu op f204,- voor een eenpersoonshuishouden en f229,40 voor een meerpersoons. Dit jaar was het nog f79,80 en f129,-. In 1992 volgt nog een prijsstijging, omdat men dan echt naar kostendek kende tarieven toegaat. Granaat. Een inwoner van Den Hoorn was dinsdag nietsvermoedend in zijn tuin aan het werk, toen hij op een grote granaat stuitte. Voor de veiligheid besloot hij het explosief buiten het dorp te brengen. De politie werd gewaarschuwd, die de Duik- en Demonteergroep van de Koninklijke Marine inlichtte. Tijdens de rommelmarkten staat in het centrum van Oosterend dit aardige snoep- kraampje. Het bijzondere is dat het is gemaakt van een der kunststof zuurvaten die deel uitmaakten van de zojuist gesloopte waterfabriek van het PEN bij Oudeschild. De Ooste- render PEN-medewerker Siep Eldering wist de hand te leg gen op het ding en droeg het over aan de Oosterender onder nemersvereniging. Door een eenvoudige verbouwing en be schildering werd het een leuke kraam, van waaruit zuurtjes en ander snoepgoed Izonder scha delijk kleur- geur- of smaakstoffen) worden verkocht ten bate van het Oosterender verenigingsleven. (Foto Dirk Kuiter). Wits temidden van zijn gedeeltelijk verdorde consumptieaardeppelen. Het loof is als ge en droogte en warmte meer dan oen maand eerder afgestorven dan in normale Jaren. 14 hor is de groei van de knollen vroegtijdig gestopt, zodat op een beduidend lagere op- J 5 II moet worden gerekend. igolf, droogte. Leuk voor de toeristen, maar de boeren zou- het liever anders zien. Uiteraard wordt er geklaagd, maar nd is het huidige weerbeeld vooralsnog niet voor de ilse landbouw. Alleen de teelt van consumptieaardappelen schade van enige omvang verwachten. „De gevolgen zijn lilijk precies aan te geven", aldus landbouwvoorlichter Jan «lof. landen liggen er dor bij, zodat direct afneembaar gras nauwelijks nog voorhanden is. Verhalen over aanvoer van gras van de overkant om de koeien bij te voeren, kloppen volgens Koolhof echter niet. „Dat is op Texel nog niet nodig. Bijvoeren kan gewoon vanuit de wintervoorraden: die zijn vrij groot. Voordelig is bovendien de vroege oogst van de eerste twee sneden gras. Men moet ook beden ken dat we tot en met de eerste week van juli wisselvallig zomerweer hebben gehad, het warme weer en de droogte zijn alleen van de laatste weken." Tevens kan met mais wor den bijgevoerd: dit produkt is in nor male hoeveelheden voorradig en de prijzen zijn ook normaal. Overstekende schapen Een ander direct gevolg van de droogte openbaart zich vooral voor schapenhouders. Omdat het slootwa ter op raakt, is er weinig te drinken voor de dieren. Bovendien ontsnap pen de dieren op deze wijze nogal eens het weiland. Menig automobilist zal in de afgelopen weken op de rem hebben gestaan, om verschrikt wegspringende schapen te ontwijken. Beregening is op Texel verboden. Maar volgens de landbouwvoorlichter moet daar ook niet alle heil van wor den verwacht. „Beregenen brengt ook kosten met zich mee en boven dien stijgt het risico op schimmelvor ming en virusziekten." Kluiten De bloembollensector heeft weinig last van de droogte. We informeerden bij kweker Theo Kooiman uit De Koog. „De groei hadden we al te pakken. Het enige nadeel van de droogte is dat je bij wat zwaardere grond veel last van kluiten hebt", al dus Kooiman. „Door die kluiten komt er bij het rooien van de narcisbollen teveel grond mee. Als het vochtiger is lossen de kluiten op" De regen van deze week was de bloembol- - lenkwekers dan ook zeer welkom, al was het maar een klein beetje. Lage bollenprijzen Wèl een probleem voor de bollenboe- ren zijn de slechte prijzen van het moment. Met name de narcissen doen het slecht, tulpen brengen nog redelijke prijzen op. Kooiman: „De kostprijs van een kilo narcissen is een gulden. Als je voor minder moet Hk wnptieaardappelen (die voor ver- 0 et >ng tot chips en friet zijn n, só sffld) dreigen onder invloed van ven oge temperaturen en droogte te :dsp 'te blijven. Van de (geringe) (schade eind mei heeft het ge- t'Ch redelijk hersteld, zodat dat wel geen extra negatieve factor en gevaar dat nog loert, is de zo- sten „doorwas" van consumptie- sppelen. Dat betekent de groei «Ie kleine knolletjes, terwijl de re knollen glazig worden. De (se aardappeltelers verbouwen ps meer areaal pootaardappe- o'npjkn consumptieaardappelen. Voor iardappelen zijn de verwachtin- redelijk. De bietenteelt zal waar de w hl'jk weinig last ondervinden van sn van neerslag. Alleen de van bieten op diep bewerkte stokt, omdat de bieten daar (het blad komt niet op). Bijvoeren acute problemen zijn er mo- ?sel voor de veehouderij. De wei- geromantiseerde aankondiging •t augustusnummer van „Cosmo- In dezelfde rubriek („Cosmo Svard") aandacht voor Klif 12 et dubbelleven van een kok") en ■«urant Het Kompas („eiland- Sfrandbiken Een paar beeldschone blaren kweken? Op zater dag 18 augustus kun je georganiseerd rond Texel lopen. Zestig kilo meter. Je start 's morgens vroeg en als het gaat schemeren, laat je je over de finish en naar je hotelkamer dragen. Wie niet aan lintjes hecht, huurt een moun tainbike en trapt het eiland rond. PAGINA 3 Voor uw grote belangstelling, persoonlijk, schriftelijk en in de vorm van bloemen, bij het overlijden van mijn man, onze vader en opa CORNELIS KAGER zijn wij u allen bijzonder dankbaar. Dit was voor ons een grote steun. M. Kager-Smit Texel, augustus 1990 Wilhelminalaan 84, 1791 AP Den Burg Voor uw belangstelling en meeleven tijdens het ver blijf in het ziekenhuis en het verpleeghuis en bij het overlijden van mijn lieve vrouw AAFKE BAKKER - POSTMA wil ik u heel hartelijk danken. Het is door mij zeer op prijs gesteld en in eerste instantie ook door haar toen ze niet meer thuis kon zijn. W. L. Bakker Texel, augustus 1990 Wij willen u langs deze weg bedanken voor uw war me belangstelling en oprecht medeleven na het overlijden van mijn lieve man, onze onvergetelijke Heit en Pake CORNELIS JOUSTRA U mag weten dat het ons erg goed heeft gedaan dat hij zo'n grote plaats in uw midden innam. B. Joustra-de Boer Kinderen en kleinkinderen Den Burg - Texel, augustus 1990 Jaap Vlaming en Sandra van der Vis gaan trouwen op vrijdag 24 augustus 1990 om 15.00 uur in het gemeentehuis Texel te Den Burg. Graag nodigen wij u uit op onze receptie van 19.30 tot 21.00 uur in restaurant Theodorahoeve, Ko- gerstraat 26, Den Burg. Achtertune 26, 1794 BM Oosterend. Voor de vele blijken van belangstelling welke ik mocht ontvangen in het ziekenhuis en bij thuis komst mijn hartelijke dank. Voorlopig liever geen be zoek en telefoon aan huis. Fam. B. Smits Wilhelminalaan 112. T.h. zolderetage in Alkmaar v. student. Inf. tel. 072-112414 vanaf 12/8, 20.00 uur. Hoveniersbedrijf J. A. van der Werve voor al uw aanleg en onderhoud. K.v.K 60112. Kogerstraat 76a, tel. 12925. Tuincentrum - Bernhardlaan. Woningruil Hilversum Texel. Eengezinswoning. Voor inf. mw Van Os, p/a fam. v/d Star, tel. 11277. Te koop vouwwagen La Bo hème. Vr.pr. /650,—i.g.st Camping Bregkoog, nr. 152. Te koop tv-kastje met uit- schuifblad v. video. Tel. 13635. Gevraagd medewerkers voor direct tot 31-12-'90. Super markt De Krim, tel. 16354 of 16426. Zondag 12 aug. Middel eeuws Bruiloftsmaal in Klif 12 (Warenar en Bourgondi sche maaltijd). Tel. 19633. Verhuisd G. Witte van Nes- weg 10 naar St. Jan, kamer 202, Beatrixlaan 45, 1791 GA Den Burg. 200 nieuwe CD's in de Openbare Bibliotheek. Te koop aangeboden Puch Maxi. In goede staat. Loopt prima. Tel. 12928. Uw haar verdient de beste verzorging! Daarom werken wij met Calmare (op natuur- basis). Qnipp Kapsalon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Te koop gevr. gasoven op bu- tagas. Tel. 19534 Te huur kamer in Amsterdam t/m november. Tel. 12460. Te koop Miele industrie wasmachine, 7 kg. droog goed, krachtstroom. Voor inf. brieven onder nr 1302 aan bur. Tex. Crt. Feestje of partijtje Zwembad Eierlandsche Huis elke dag geopend. Tel. 16507. We zijn verhuisd van Water munt 7 naar Orchismient 20, 1796 AC, De Koog, tel. 17768 Roelie Holtewes en Henk Kuip. Met spoed woonruimte ge zocht. Omg Den Burg Bel len na 17 00 uur tel. 13581, vragen naar Marja. Fitnesstrainingen voor alle Tevoko-leden op do. 9, ma. 13, do. 16 en ma. 20 aug. om 21.15 uur. Sportschool Oudeschild. Te koop gevr oud theekast je Tel. 14040. Op 21 juli heeft onze boxer 6 puppies ter wereld gebracht. Eind sept. mogen ze bij hun moeder vandaan, maar voor die tijd willen we in contact treden met mensen die graag een stamboom-boxer willen kopen. Zaterdag 11/8 kunt u bellen tussen 10 00 en 13.00 uur 14954, bg.g 12177. Welke jongen of meisje wil ons helpen met de paarden- verhuur. Manege Zoetelief, tel. 17335. Te koop Honda MTX, bj, 1986 Tel 030-933762. Duur zo'n plavuizen vloer? Vraag om een prijsopgave bij.... Tegelzetbedrijf Toine, 15379. Tuincentrum C. P. van der Werve heeft bloembollen van prima kwaliteit voor scherpe prijzen. Alles in doorzichtige verpakking. U ziet wat u koopt! Bernhard laan, tel. 12925. Jongeman biedt zich aan voor tuinwerk. Tegen kleine vergoeding. Brieven onder nr. 1304 aan bur. Tex.Crt. Stilleven met Bols-kruik Een aquarel van Matthie Wieg man uit 1927 Wiegman was een van de belangrijkste le den van de Bergense School. Werk bevindt zich ook irr div. belangrijke musea. Ook bij Kunsthandel Hans van der Klift. Gezocht kame/ in A'dam. Tel. 02220-12144 Marija, Sara en Ruud zijn ver huisd naar de Lieuwstraat 3, tel. 15564. Ter overname aangeboden: 10 aandelen zwemparadijs Calluna en nog 450 reductie coupons. Pr.nxï.t.k. Brieven onder nr. 1301 aan bur. Tex.Crt. Snel en vakkundig uw keu ken betegeld? Bel dan naar Tegelzetbedrijf Toine, 15379. Te koop 1 Philips CM 8802 kleurenmomtor f350,—. Tel. 13575. Te koop Opel Ascona 1.9, bj. 1978, i.zg.st., nieuwe uit laat, trekhaak, APK tot juni '91. B. Oostra, Buytengors 58, tel. 13478. Te koop gevr. tafelmodel koelkastje, in goede staat. Tel. 18498. Te koop Off the road-motor, merk Kreidler 50 cc ƒ1150,-. Tel. 14936 na 18.00 uur. Bel even op hoe laat en u bent snel aan de beurt in de Waalderstraat Qnipp Kapsa lon, tel. 12227. Hoeveel bitterballen zal Kees eten op 7 september? T.k poly. visboot, 4.5 rti., compl. met motor exJ. Daal der, Peperstraat 45, O'end. Te koop 1 tweezitsbank (leer), 1 draaistoel (leer), 1 fornuis (aardgas), 2 geluids boxen (100 Watt), 1 electri- sche citruspers (bedrijfs). Tel. 12515. 15 en 16 aug. worden de jon ge hennen bezorgd. Er kan nog besteld worden. Nic. Witte, tel. 12238. Wie heeft dinsdag j.l. mijn kinderdekbed en onderdeken gevonden op parkeerplaats bij Paal 9. Tel. 15107 Te koop wegens omstandig heden Citroen BX 16 TRS, in prima staat. Tel. 12151 na 18.00 uur. 13010. Oude gecastreerde rood witte kater met afgebroken hoektand; 10 - 12 weken oude poes, zwart met gele ogen. Dierenpension Slufter- weg, tel. 11477. Brugklassers de bestelde boeken kunnen afgehaald worden bij Het Open Boek. Verloren bij De Slufter: han gertje met inscriptie. Aan denken. Brieven onder nr. 1303 aan bur. Tex.Crt. Vanaf 1 september op jaar basis mooie standplaats voor caravan (afm. 9 x 3.5 m.) gezocht Aanb. tel. 17931. Te koop gevraagd damesfiets (in redelijke staat). Frans Hopman, tel. 12741 (werk), of 15472 (privé). Gevraagd medewerkers voor direct tot 31-12-'90. Super markt De Krim, tel. 16354 of 16426. Zondag 12 aug. Middel eeuws Bruiloftsmaal in Klif 12 (Warenar en Bourgondi sche maaltijd). Tel. 19633. 200 nieuwe CD's in de Openbare Bibliotheek. Wie heeft mijn blauwe Ga zelle herenfiets (sport) ge zien, merk Tour de France Afgelopen vrijdagavond is hij verdwenen. Tel. 17789. Cocky's Kapsalon is in De Koog weer zes dagen ge opend In De Koog zonder en in Oosterend met afspraak Nu weer volop rode bessen. L. Huisman, Fruitkwekerij De Veen, tel. 12203. Voor al uw bloembollen naar Pontweg 160. Tel. 17344. Strandpaviljoen De Krim, Paal 28 alle dagen geopend. Piet. Kunstgebitreparaties klaar terwijl u wacht. (02220) 16441. Uiterste inlevertijd adverten ties Texelse Courant maan dag en woensdag vóór 10 uur. Advertenties TC3 don derdag vóór 10.00 uur. VTB voor verhuizingen. Verkoop van gebruikte brom fietsen. Bruining, De Koog, (02220) 17333. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op af spraak Tel. 15224. Te koop nieuwe aardappelen Doré en Gloria. Fruitkwekerij De Veen, tel. 12203.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3