Winderig „Muziekland" waar massaspektakel 5 udeschilder haven vormde fraai decor Wethouder opent clubhuis Texelse modelspoorclub 'Vy Info-ochtend herintreedsters lOERDAG 16 AUGUSTUS 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Cor Ellen en Bennie Joling konden het goed met elkaar vinden presenteerde. Een paar jaar geleden gebeurde dat in de winter vanaf ver schillende lokaties, zoals de Slufter en Paal 9. Tevens was het de laatste keer dat hij het programma aan el kaar praatte omdat hij volgende maand overstapt naar het presente ren van het programma De Neder landse Top-40. Hij roemde vooral de speciale entourage van de haven van Oudeschild als decor voor het pro gramma. Bijzonder spijtig vond hij het dat de tandemsprong niet door kon gaan. De oefensprong twee weken geleden was hem prima bevallen ondanks dat het zijn luchtdoop was. „Ik had een grenzeloos vertrouwen in de instruc teur. Hij stelde mij bijzonder op mijn gemak. Alleen het moment dat je uit het vliegtuig moet springen is even slikken", vertelde De Zwart. Burgemeester Onderwerp van gesprek gedurende de gehele dag was de weigering van de burgemeester en zijn wethouders voor de radio-uitzending van Veroni ca, die gepland was voor woensdag via Radio 2. De medewerkers van Veronica konden weinig begrip op brengen voor dit besluit. Producer van Nederland Muziekland, Lody Crabbendam, had met name moeite met de betiteling „amateuristisch" naar aanleiding van de late aanvraag van Veronica voor het radio programma. Crabbendam: „Voor het betreffende programma waren 40 lo katies gepland voor het zomersei zoen. Toen twee weken geleden tijdens de hittegolf het idee ontstond om een strandlokatie te creëren, dachten wij gelijk aan Texel in ver band met de daar al geplande t.v.- opnamen. Het veranderen van de ene in de andere lokatie is voor een radi oprogramma geen enkel probleem. Anders ligt dat met t.v.-opnamen, waarvoor de faciliteiten ruim een half jaar van tevoren besproken moeten worden. Het late besluit voor veran dering van lokatie was dus niet ama teuristisch maar gewoon flexibel." Dat de gemeente Texel en in het bij zonder de burgemeester dat niet als zodanig erkende vond hij jammer. De optie de radio-uitzending ook in Ou deschild te plaatsen was volgens Crabbendam niet haalbaar, omdat een radio-uitzending slecht samen gaat met de tamelijk luide t.v.- repetities die tegelijkertijd plaats vinden.... Directeur Ook aanwezig was Veronica radio directeur Lex Harding, die zijn mening als volgt verwoordde: „Ik was onaan genaam verrast toen ik van het besluit hoorde. In de tien jaar dat ik dit soort radioprogramma's maak is het nooit eerder voorgekomen dat een gemeente zoiets weigerde. Vero nica maakt er verder geen probleem van, al is het mogelijk dat er in de volgende jaren bij het plannen van lo katies enigszins terughoudend wordt gereageerd als Texel ter sprake komt." Harding wees nog even op het feit dat het betreffende radiopro gramma een typisch familieprogram- ma is met een gemiddelde van 2.000.000 luisteraars. Angst dat het teveel de nadruk zou leggen op een jong publiek, of een te eenzijdige be nadering van het eiland Texel, verwees hij hiermee naar het rijk der fabelen. Eventuele problemen over de openba re orde waren ook niet van toepas sing omdat Veronica overal en altijd zelf de ordedienst naar behoren re gelt. Het bewijs hiervoor leverden de opnamen van Nederland Muziekland. Het Texelse bewakingsbedrijf BEST was aanwezig met twaalf mensen die onopvallend en korrekt de zaken regelden. VVV Texel Veronica heeft de gehele organisatie in nauwe samenwerking met de Texelse VVV gedaan. Coördinator van het geheel was Robert van Hees, die De sinds twee jaar bestaande Texel se Modelspoorclub heeft een eigen clubhuis: de voormalige kantine van de zuivelfabriek De Eendracht aan de Schilderweg (nummer 214a). Za terdagmiddag om half drie zal het officiéél in gebruik worden gesteld door wethouder Tine Krijnen-Bays. Dit gedeelte van de voormalige fa briek is eigendom van aannemer Kees Dros. De kantine is een tijd ille gaal als woning in gebruik geweest. De gemeente maakte daar onlangs een eind aan, waarna de woning voor ander gebruik te huur werd aan geboden. De Modelspoorbouwclub meldde zich als gegadigde en kwam snel tot zaken. De ruimte van 85 m2, verdeeld in drie vertrekken, was zon der verbouwing direct voor zijn nieu we doel geschikt. Tot dusver kwam de modelspoorclub bijeen in dorpshuis d'Ouwe ULO. Het probleem was dat spullen die hier werden neergezet telkens weer moesten worden opgeruimd. In het nieuwe onderkomen kan een model baan worden opgezet, waaraan onon derbroken maanden en zelfs jaren wordt gebouwd. Bloei De Modelspoorclub bloeit. Er zijn nu 31 leden, waaronder negen jeugdle den. In de nieuwe clubhuis komen de volwassen leden elke dinsdag en vrij dag om 19.30 uur bijeen en de jon geren elke woensdag en zaterdag om 14.30 uur. Er wordt dan gebouwd, informatie uitgewisseld en naar dia's, video of films over de hobby geke ken. De club geeft zes keer per jaar een eigen blad uit en organiseert af en toe excursies. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom, ook mensen die zelf (nog) geen modelspoor hebben, maar op andere manieren in de hob by zijn geïnteresseerd. „Iemand die bijvoorbeeld ansichtkaarten van trei nen verzamelt, willen we ook graag hebben", zegt clubmentor en pen ningmeester Jaap Halsema. „Zo krijg je binnen de club allerlei specialis men, waardoor de leden veel van el kaar kunnen leren". Wie lid wil worden kan zich bij Halsema (War moestraat 66, telefoon 14063) aan melden. Eerst kennis maken door het vrijblijvend bezoeken van een cluba vond, kan ook. De contributie be draagt voor volwassenen f100,- en voor jeugdigen f30,- per jaar. Het nieuwe onderkomen vormt voor de Modelspoorclub wel een zware fi nanciële belasting. De huidige in komsten zijn daarvoor niet toereikend. Het bestuur heeft daarom exploitatiesubsidie gevraagd bij de gemeente en hoopt ook nog een sponsor te vinden. Er zijn vrij veel mensen die zich in het verleden met modelspoortreintjes hebben bezig gehouden, maar daar wegens gebrek aan tijd of ruimte mee zijn opgehouden. De treintjes, rails en andere spullen liggen soms al jaren ongebruikt op zolder. Het bestuur van de Modelspoorclub hoopt dat dat deze mensen dit mate riaal aan de club willen afstaan zodat het weer een zinnige bestemming krijgt. Bij de officiële opening van zaterdag middag zal voor enig feestgedruis worden gezorgd zodat er voor geno digden en belangstellenden wat te beleven is. Peter Kaan geeft met zijn orgeltje muzikale medewerking, er is een popcornstand en de modulen- baan wordt gedemonstreerd. Woensdag om 10.00 uur Is in d'ouwe Ulo een informatie ochtend over de cursus voor herintr edende vrouwen. Deze opleiding is bestemd voor vrou wen die (weer) willen werken, maar de stap om één of andere reden niet maken. De cursus geeft inzicht op het gebied van werk en opleidingen. Zwart waren de juryleden van de spandoekenwedstrijd. De bedoeling was dat de toeschouwers spandoe ken met een zo origineel mogelijke tekst zouden meenemen en aan dit verzoek was massaal gehoor gege ven. Dat de twee jongetjes tijdens de generale repetitie te vroeg hadden gejuicht bleek toen Bennie Jolink de uitslag bekend maakte. De winnaars bleken twee meisjes te zijn: Karin Moes en Monica Wagenaar uit Zut- phen en Assen. Deze dames, werk zaam op camping Loodsmansduin bij het Recreatieteam, hadden een schit terend met verf bespoten spandoek gemaakt dat veel weg had van een schilderij met het eiland Texel als middelpunt. Unaniem wees de jury dit doek als winnaar aan en de da mes werden de gelukkige eigenares sen van een radio/cassette-combinatie. Erik de Zwart Presentator Erik de Zwart had het bij zonder naar zijn zin gehad. Met name het publiek vond hij prima: „Men leefde, ondanks het slechte weer, bij zonder goed mee." Het was de twee de keer dat hij het programma Nederland Muziekland vanaf Texel zingt de menigte op de dijk toe. contact met Veronica zocht buiten de organisatoren om en er aldus een na re situatie ontstond die echter verder geen invloed heeft gehad op de orga nisatie van het evenement. De ge schetste situatie werd terloops wel vermeld door Veronica radio-direkteur Lex Harding toen hij meende te moe ten melden dat de samenwerking niet helemaal honderd procent was geweest. Smak geld? In de vorige Texelse Courant had VVV-directeur Dekker gemeld dat de VVV „een smak geld had betaald voor het promotiefilmpje". Hij doelde hierbij op de film die aan het begin van Nederland Muziekland a.s.zater- dag wordt uitgezonden. Het is een filmpje over Texel van twee minuten. Veronica-producer Crabbendam wilde dit even rechtzetten: „Veronica wil niet de indruk wekken dat ze geld vraagt voor een degelijk filmpje. Alles is in overleg met de Texelse VVV ge gaan met gesloten beurzen. Veronica doet de uitzending en het VVV regelt allerlei bijkomende zaken, zoals cate ring, afzetting van het haventerrein enz." Een en ander werd bevestigd door Robert van Hees, die evenwel mee deelde dat het VW wel degelijk par ticipeert in de kosten van het geheel. Het VVV heeft echter geen enkele invloed op de inhoud van de promo tiefilm die Veronica over Texel maakt. „We moeten maar afwachten hoe dat eruit ziet," aldus Van Hees. De uitzending van Nederland Muziek land is a.s. zaterdagavond om 21.20 op Nederland 2. jjiu de zes- en achtduizend mensen waren gisteravond naar jjven van Oudeschild getogen om de opnames van het po- jj t.v.programma van Veronica Nederland Muziekland" te maken. Wind en regen dreigden een spelbreker te wor- 0ar als door een wonder viel er tijdens de opnames geen regen. Bovendien had het enthousiaste publiek tientallen Idoeken met originele teksten meegenomen ter opluistering de spandoekenwedstrijd. dagmorgen om 7.00 begonnen ««bereidingen voor het evene- met de aanvoer van de beno- apparatuur en opbouwmateriaal (Ca vijftien vrachtwagens. De or atie bleek goed op de hoogte de gang van zaken bij de Texelse ivant men had de aanvoer ieid over de gehele dag en begin de avond om eventuele wachttij- voorkomen. De opbouw vor- P vlot. Mede door het prachtige waren de verwachtingen dins- hoog gespannen. Dinsdagavond 22.00 uur konden de eerste ca- ilests gedaan worden en was de i- en muziekinstallatie naar be- n uitgetest. Voor de gehele in- itie had men de beschikking over «tra stroom-aansluiting van 75 wat voldoende moest zijn voor luceren van veel licht en een iterkte van 100 Db. et haventerrein aan de Zuiderha- waren drie torens opgebouwd, «oor de muziek- en lichtinstalla- een van tien meter hoog waar technici zaten met de nodige jtafels, monitors en versterkers. 23.00 uur beëindigde men de zaamheden. Slecht weer gepland. Dit kwam omdat er 50 eters méér waren dan afgesproken en het geplande diner buiten de grote tent niet door kon gaan wegens de weersomstandigheden. Met de spe ciale NOB-bus werden de 50 extra eters afgevoerd naar restaurant De Raadskelder in Den Burg, alwaar als nog binnen de gestelde tijd gedineerd kon worden. Tijdens de generale repetitie liep het haventerrein langzaam maar zeker vol met toeschouwers die veelal een plaatsje zochten tegen de dijk aan. Ondanks dreigende bewolking bleef het een uur droog en dat was ge noeg om de gehele repetitie in één keer te doen. Kinderleed Twee keer werd de opname onder broken voor een mededeling van een kind dat zijn ouders kwijt was, maar gelukkig was dit kinderleed van korte -morgen bleken de omstandighe- geheel veranderd: de tempera- was aanzienlijk gedaald en een I ije wind woei over het haventer- i Men verwachtte grote proble- f bij het gebruik van de camera hoogwerker en bij de beide lichtinstallaties die met een ta- p een hoogte van zeven meter acht moesten worden. Bij de op- s bleek dit gelukkig mee te val- p beide installaties konden naar •J ren gebruikt worden. De gehele ag werd er druk gerepeteerd de diverse artiesten. Er werd ge- gemaakt van maar liefst zes ca- 's. Voor elke artiest of band was uur uitgetrokken voor oefening meratests. In dit uur werd vijf es keer het nummer gezongen s avonds opgenomen werd. its dan op andere lokaties waar rland Muziekland opgenomen I L bleven de artiesten uiteraard shele dag en avond op Texel, i van de artiesten vond dat een feem, sterker nog, men vond het prettig. „Weer eens wat anders", e de de solo-gitarist van Normaal, tt jammer vond dat de band 's ds weer naar huis toe moest, i- ns de lange periodes van rust side repetities amuseerden de sten zich prima in de speciaal i. voor opgestelde tent naast het nbootkoffiehuis. Vloeibaar Iser was er bijzonder ontspan en opvallend was het verschil in rog van de artiesten. De reggae- I Revelation Tme vermaakte zich m hoekje met het maken van ek op bongo's en asbakken ter- de Achterhoekse popgroep Nor wich aan een tafel bezighield vloeibare activiteiten". In hun i Ito zat Gert Coevert, die de i «en nog kende uit zijn tijd als I iet. I "telle 130 artiesten en technici I dherpauze hadden gebruikt om I maaltijd van het cateringbedrijf Jen Stolk tot zich te nemen, be- le de generale repetities om Ouur, een half uur later dan van het Paracentrum Texel. Twee we ken geleden was dit naar tevreden heid geoefend. Het weer was echter van dien aard dat de sprong geen doorgang kon vinden. Toch verscheen De Zwart met de instructeur in para- pak op de bühne om zodoende toch de illusie te wekken dat hij gespron gen had. Vanaf het moment dat de presentator het eerste nummer aankondigde hield de regen op en het bleef gedurende de gehele opname als door een won der droog. Alle artiesten zongen „live" hun hit nummer tot groot enthousiasme van het publiek Verschillende nummers werden luidkeels meegezongen. Met name Ronnie Tober en Corry Konmgs vonden luide bijval evenals René Fro- ger. Hij was tot „artiest van de maand" gekozen door de Veronica- kijkers. Uitsmijter van de muzieka vond was het optreden van Normaal, die binnen de kortste keren de men sen op de denkbeeldige banken kreeg. Alle artiesten kregen na optre den een fles „Jutter" aangeboden door een promotieteam dat bestond uit de Texelse dames Anjo Stolk en Danielle de Lussanet, Spandoeken Cor Ellen, Bennie Jolink en Erik de tevreden terugkeek op het evene ment. Moeilijke momenten waren er uiteraard wel geweest. De catering van het gehele evenement dreigde problemen te geven omdat de Oude schilder horeca-ondernemers niet in staat bleken in deze tijd van het sei zoen een zo groot evenement te la ven en te voeden. Met instemming van de Oudeschilder Ondernemersve reniging zocht men contact met catering-expert Jan Stolk die kordaat reageerde en de benodigde contrac ten en vergunningen snel voor elkaar had. Nadat men tot overeenstemming was gekomen kwamen er alsnog an dere offertes maar dat mocht niet meer baten. Vervelend voor coördinator Van Hees was dat een van deze laatste partijen Een winderig optreden van Grant and Forsyth. duur. Zelfs de prijsuitreiking van de spandoekenwedstrijd, met Cor Ellen en Normaal-zanger Bennie Jolink, werd gerepeteerd. Twee kleine jon gens met een fraai spandoek werden aangewezen als winnaars en stonden trots met hun spandoek vooraan. He laas voor hen was het slechts een repetitie naar later bleek. Na de generale repetitie barstte het noodweer los. Het massaal opgeko men publiek toonde echter karakter en bleef op zijn plek. Op de vraag aan producer Lody Crabbendam wat te doen als het bleef regenen was het antwoord: „Wachten tot het droog wordt en dan doorgaan met opnemen, het moet er vanavond op, hoe laat het ook wordt." Dat de door de gemeen te verleende muziekvergunning tot 22.00 uur gold was van later zorg. Parasprong Om 21.15 begon de „opwarmronde" van popgroep Normaal. Zij speelden in de stromende regen twee num mers om het publiek in de juiste stemming te brengen. Hierna was het de bedoeling dat presentator Erik de Zwart op het terrein zou landen aan een parachute met een instrukteur Erik de Zwart deelt handtekeningen uit.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7