f-, rco de Graaf uitgeput Bloemenmarathon' ndelrondje om Texel ïrdag van start Duivensport Eilandcompetitie tennis SV Texel Smash '68 Ronde om twee eilanden voor kajuitzeiljachten Toernooi Cocksdorp trok 70 tennissers Tafeltennis Duits/Nederlandse zomeravonddienst Mannenkoor start met repetities Zonnekindpoppen Verloting Geslaagd Speelautomaat Laatste kans op schouwburgbezoek Vader en zoon Pool winnen in België Texels kampioenschap catamaranzeilen Zeker van Texelrace zonder te surfen.... Laatste crossloop in Den Hoorn JSi JERDAG 16 AUGUSTUS 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 IjtGieaf ..Je went aan het altijd moeten leveren ven prestaties {Foto: Olivier SchillingI Lielse rolstoelatleet Arco de Iwas vorige week één van de jmers aan de negende Interna- it Bloemenmarathon, in de ;lerwereld ook wel de ..Ronde Interland'' genoemd. Arco kijkt gemengde gevoelens terug op herin geleverde prestaties. tenement bestond uit twee ge in: een wedstrijdgedeelte waarin jitelt en een etappegedeelte dat itor het klassement telt. De eer- Jigwerd de proloog, zoals ieder fllin Rijnsburg verreden. De tijd die IJljaarin reed was bepalend voor Mteg in de A- of B-poule. Jlfinishte als tiende, goed genoeg f Iran klassering in de A-poule. De week werd in verschillende U in Limburg, Brabant en Zuid- Ld gereden, zoals Valkenburg, en Leiden. Ook waren er en- Itmroutes in het parcours opge- m zoals de Slmgerberg, Cauberg Fromberg; allen meetellend ^"|ket bergklassement. klover zijn prestaties in deze ma- „De eerste dag in Rijnsburg tij goed, maar de tweede dag slecht. Ik werd wakker met ike voet, dokter erbij, conclu- ntstoken voet. Er werd mij een joticakuur voorgeschreven en met bepaald bevorderlijk voor iditie. En daarbij, de vermoeid en Assen was ik nog niet ge ler jeugdinstuif Texelse Boys s Boys houdt zaterdag voor de de maal in het nog prille voet- izoen een instuif voor de jongste 1 Op het veldje achter de kanti- in van 10.00 tot 12.00 uur alle ns en meisjes van 5 tot 9 jaar arte welkom, ook degenen die geen lid zijn van „de Boys", sen wordt verzocht op tijd aan- 3 te zijn, zodat zo snel mogelijk Ktiviteiten kan worden begon- Speciaal welkom zijn de «en, die komend seizoen met de Sng kunnen meedraaien. 118 augustus wordt de ti wandelronde om Texel verlo- Texelaars starten om 6.30 uur, listers'' om 7.00 uur. Wan- tvereniging Het Gouden Bolt- t dat diegenen die de 60 itir lange tocht rond het eiland wn, de lopers willen verwel- bij de finish naast het wacht- Nvan Teso aan 't Horntje. Naar •chtingen zullen de eerste wan- s rond 15.30 uur de 'keep bereiken. paste officiële wandelrondje om 1 waaraan gelijk al 100 lopers fhen, werd in 1970 georgani- T Dit aantal bleef een aantal ja- bbiel. Bij het 15e rondje werd fbtdoor 143 wandelaars aan- T'ide jaren die hierop volgden l™' aantal vrij sterk. Vorig jaar ™nen liefst 304 lopers aan de Uden Boltje viert dit jaar twee fibet 20ste „rondje" en het T bestaan van de wandelsport- ^'n9 zelf. Een eenvoudig reken- Ma wijst uit dat bij het 10-jarig ja van de vereniging het rondje 1™ eerst werd georganiseerd. [kste keer waren er twee deel- "bij, die sindsdien geen enkele (•"stek hebben laten gaan. Tot Rebben zij 19 ronden om Texel "t Ongetwijfeld zullen zij ook "ite met succes volbrengen. |"bs kan voor het welslagen W rekenen op medewerking *e instanties, tientallen vrijwilli- 81 sponsoring. Om de inschrij- W)s voor de deelnemers laag te ls Dit laatste onontbeerlijk. ^''9en die zich tot nu toe niet '"geschreven kunnen dat als- *be dag zelf doen, bij de start F'esoterrein aan 't Horntje. heel te boven. Kortom: een slechte start. De bergetappe van die dag vergde dusdanig veel van me dat ik helemaal uitgeput aankwam. Daarbij komt nog dat klimmen niet mijn sterkste kant is, een slechte rit dus." „De derde dag nog maar eens probe ren om een beter resultaat te beha len. Het parcours ging over de Cauberg, ook wel de Koninginnerit genaamd, met een helling van 12 procent voelde ik me niet bepaald ,de koninglinl te rijk". Totaal uitgeput besloot ik alleen nog de Bloemenma rathon te rijden en niet meer voor het klassement. Ik ging dus niet meer voluit, of ik nu twintigste of vijfentwintigste werd dat maakte me niet zoveel uit. Het seizoen is nog niet voorbij en er komen nog ver schillende belangrijke wedstrijden waarin ik goed wil presteren", aldus Arco. „Deze week was voor mij een rust- week, waarin ik mijn sportstoel abso luut niet aangeraakt heb, om daarna weer uitgerust aan mijn herstel te gaan werken. Al met al kijk ik toch terug op een gezellige, sfeervolle week." Presteren Gevraagd of hij het niet vervelend vindt om altijd maar weer te moeten presteren, zegt Arco: „Nou nee, niet echt. Je weet dat als je op dit niveau meedoet. Het zit denk ik ook een beetje in je; ik wil ook vooral voor mezelf presteren. Je wilt natuurlijk al tijd zo goed mogelijk rijden, dat kan heel goed gaan, maar je kunt ook „op je bek" gaan. De mensen den ken vaak: „Hij zal wel weer eerste worden". Je stelt jezelf daar ook een beetje op in, maar dat kan ook wel eens tegenvallen. Ik heb dit jaar trou- Zaterdag werd het laatste jonge dui- venconcours gevlogen vanuit Roye (Frankrijk). Er waren 32 Texelse dui ven mee en met een zuidenwind werden de duiven gelost om negen uur, voor een afstand van ongeveer 400 kilometer. De eerste duif kwam om 14.04.35 uur op het hok van Arie Ellen en behaalde een snelheid van 1309,99 m/min. Uitslag: Arie Ellen: 1, 4; Meyert de Waard: 2, 5; Sjoerd Feenstra: 3; Herman Groeneveld' 6. Zondagochtend 19 augustus: Deuce R. Buitenweg-Ard Saai 10.00 u. Zondagochtend 26 augustus: Heri Hodie Ard Saal-N. Boon 10.00 u. De nog niet gespeelde wedstrijden moeten voor 26 augustus worden af gerond. De prijsuitreiking van de ei landcompetitie tennis vindt 26 augustus om 19.30 uur plaats in de kantine van Deuce. Voor de eerste ronde om de KNVB- districtsbeker moet Texel uit naar tweede klasser SEW. Het zal daar in Nibbixwoud wel niet meevallen om een goed resultaat te behalen maar Texel staat bekend als een goede cupfighter zodat er toch wel een klei ne overwinning inzit. Bij winst speelt Texel in de tweede ronde uit tegen de winnaar van Helder-Limmen. De training van volleybalvereniging Smash '68 uit Oosterend begint woensdag 22 augustus weer. Om 19.30 uur wordt dan zowel de re creatiegroep als het Nevobo-team verwacht in de zaal van De Bijenkorf. De training staat onder leiding van Jitze Beintema. Nieuwe leden zijn van harte welkom. tg* wens nog geen wedstrijd gewonnen, dat was twee jaar geleden wel an ders. Toen heb ik nog verschillende bekers en prijzen verdiend. Een wed strijd winnen is goed voor m'n moti vatie. Dat is weer een injectie om er keihard tegenaan te gaan. En natuur lijk speelt de gedachte aan Barcelona (Paralympics 1992, red.) ook een be langrijke rol, want dat moet de grote klapper worden." Op 25 augustus wordt de Ronde om Texel en Vlieland voor kajuitzeiljach ten gevaren. Deze tocht is een soort vervolg op de in '86, '87 en '88 ge varen tochten, die gezien de belang stelling van jachten van buiten Texel toch wel enige populariteit genoten, maar sinds de laatste tocht in 1988 niet meer georganiseerd is. Dit jaar is door Rob Arensman en Rob Souverein dan toch de draad weer opgepakt. Gehoopt wordt dat op zaterdag 25 augustus met zo'n 15-20 schepen gestart kan worden voor de ongeveer 60 zeemijlen lange tocht. Mochten de weergoden op de betreffende dag niet meewerken, dan zal een alternatieve tocht over de meer beschutte Waddenzee en het IJsselmeer worden gevaren. De opzet van de tocht is een zuivere prestatie toertocht waarbij de gezelligheid de boventoon voert en - door de organi satoren althans - ieder wedstrijd aspect is vermeden. Wel zal gelet worden op de veiligheid: ieder schip dient voldoende veiligheidsmiddelen aan boord te hebben en enkele in stanties zijn benaderd met het ver zoek een oogje in het zeil te houden. Wanneer op het einde van de middag alle zeilers weer teruggekeerd zijn, staat voor de deelnemers een gezon de hap klaar. Het is aan de aanwezi gen of de dag besloten wordt met een gezellige avond. Er bestaat nog de mogelijkheid om in te schrijven voor de tocht, en informatie hierover kan men krijgen op het telefoonnum mer (02220) 18811 of 14870. Alle winnaars en winnaressen van het ..Heri hodi" recreatietennistoernooi bijeen. De 88 gespeelde wedstrijden verliepen vlekkeloos, mede dankzij de wedstrijdcommissie onder leiding van Coby Kooiker. IFotoHenk Maas) De Cocksdorper tennisvereniging „Heri hodi" kan terugzien op een geslaagde tennisweek. Het recreatie ve toernooi voor toeristen en Texe laars kende een forse deelname (70 tfeelnemefs) en werd gekenmerkt door veel gezelligheid. De Texelse deelnemers waren overigens stevig in de meerderheid, hetgeen blijkt uit de uitslagen. IU Uitslagen Dames enkelspel 1-Gretha Beijert; 2 Yvonne Middel. Heren enkelspel: I.Theo van Maanen; 2.Simon Brand. Dames dubbelspel: l.Wil van Daalen/Yvonne Middel; 2.Janny Zutphen/Mar- griet Reij Heren dubbelspel 1 Simon Brand/Marcel Boogaard, 2 Dirk Jan van War- neveld/Roland Sapulette (Groningen). Mixed dubbel 1 Yvonne Middel/Simon Brand, 2.Gretha Beijert/Marcel Boogaard Verliezersronde: Heren dubbelspel: "I.Hans Boswijk sr. en jr.; 2.Arjan en Leo Saai Mixed dubbel: "I.Nienke Baars/Theo van Maanen; 2 Wil van Daalen/Gerrit Lely Tafeltennisvereniging Tetak, afdeling van de MST, begint op maandag 20 augustus weer met de training. De nadruk ligt met zozeer op de training, maar meer op het gezellig bezig zijn De trainer/begeleider is Lieuwe van der Veen. In sportzaal de Ferrever speelt de jeugd tot 16 jaar van 18.30 tot 19.5 uur. De senioren spelen van 19.45 tot 21.30 uur. Voor informatie kan men bellen naar L. v.d. Veen, te lefoon 16395. Nieuwe leden of be langstellenden zijn elke maandag van harte welkom. Zondagavond wordt in de Roomska- tholieke kerk in De Koog een interker kelijke zomeravonddienst gehouden voor Nederlandse en Duitse gasten. In deze dienst gaan voor de heer A.M. Guiljam, mevrouw E. van Heer waarden en Pfarrer A. Hermann. Mu zikale medewerking verlenen leden van de Koninklijke Texelse Fanfare en een Pausanen Gruppe. De dienst be gint om 19.30 uur. Het Texels Christelijk Mannenkoor be gint vrijdag met de repetities voor het nieuwe seizoen. In het Muziek centrum in Oosterend zijn belangstel lenden en eventuele nieuwe leden van harte welkom van 19.30 tot 21.30 uur. Het koor werkt toe naar een concert met een koor „Frosin" uit de omgeving van Dortmund (Duitsland), dat op 6 oktober zal wor den gehouden. Met dit koor heeft in de voorbije jaren een uitwisseling plaatsgehad: zes jaar geleden waren de Duitsers al eens op Texel te gast en drie jaar geleden bracht het Man nenkoor een tegenbezoek. In septem ber zal het Texels Christelijk MAnnenkoor optredens verzorgen in kerken op Texel en voor het Schuilhut-werk Uitslagen: Vrije inschrijving, 8 kilometer: 1 Theo Fran- chimon 29.15, 2. Rien Brouwer 30.14; 3. John Ekelschot 31.34 Veteranen. 8 kilometer: 1, Kurt Kaiser 31.11; 2. Piet Bakelaar 31.58; 3. Leo de Mol 32.50 Vrouwen vanaf 15 jaar, 4 kilometer: 1. Colinda Brouwer 18 01; 2 Nata- scha v.d. Vis 20.15; 3. Ina van Sambeek en Corrie Witte 20.49. mannen vanaf 15 jaar, 4 kilometer: 1 Marcel Boertien 13.52; 2. Roland Visser 15.02, 3. Remko Nagtegaal 15.03. Jeugd tot en met 14 jaar, 4 kilometer: 1 Ro- ald v.d. Slikke 16.52; 2. Joost van Beek 18.08; 3. Coen Kuiper 18.21 Komende week gaan de cursussen poppenmaken weer van start. De poppen die gemaakt worden zijn zo genaamde „zonnekindpoppen", pop pen gemaakt van natuurlijke materialen, zoals wol, katoen en zijde en gevuld met schapenwol, zodat ze warm en zacht aanvoelen. Het fijne gevoel dat deze poppen je geven wordt zowel beleefd door degenen die ze maken als door de kinderen die ze krijgen. In de cursus wordt het knuffelpopje gemaakt, de lijzepop, de ledematenpop en de babypop. Vanaf half september gaat ook de cursus kerstgroep maken weer begin nen. Bij voldoende belangstelling wordt ook een cursus gegeven op de woensdagochtenden. De cursussen worden gegeven door Jeannet van Abs, tel. 13644. Inlichtingen over tijd, plaats en kosten zijn bij haar in te winnen. Uitslag van de Hoornder Donderdag van 9 augustus: Geel 259, 334, 301, 221, 223, 331, 13, 361, 103. Prijzen zijn af te halen bij Ferry Zwa nenburg Naalrand 9, telefoon 19272 of donderdag tijdens de rommeltjes markt in Ons Huis aan de He renstraat. Erwin Gieling is afgestudeerd aan de Technische Universiteit te Delft voor ingenieur in de Technische Na tuurkunde. Op een camping in De Koog is zon dagavond een speelautomaat open gebroken. De beheerder hoorde gerucht, maar toen hij op het geluid afging, kozen de daders het hazen pad met de geldla. Daarin zat onge veer dertig gulden. Tot uiterlijk vrijdag 24 augustus is het nog mogelijk in te schrijven voor één van de voorstellingen die het ko mende winterseizoen in de Helderse schouwburg ,,De Kampagne" te zien zijn. Telefonische informatie: sectie Kunst, Kuituur en Hobby, tel. 15582. In samenwerking met Teso zal na af loop van de avondvoorstellingen een extra boot terug naar Texel varen, on geveer twintig minuten na de voor stelling. Voor busvervoer van de schouwburg naar de boot wordt ge zorgd. Reductie is mogelijk voor jon geren in bezit van een CJP en bejaarden met een Pas 65. Beide reductiekaarten zijn op het ge meentehuis verkrijgbaar. De voorstel lingen waaruit nog kan worden gekozen, zijn: Toon Hermans (woens dag 12 september, f45,-), musical „Sweet Charity" met Simone Kleinsma (donderdag 18 oktober, f40,-), komedie „Mosterd na de maaltijd" met John Leddy en Nelleke Burg (donderdag 25 oktober, f25,-), muziekprogramma „Magnificent 7" met o.a. Henny Vrienten en Fay Lovs- ki (donderdag 22 november, f20,-), toneelstuk „Het koekoeksnest" met o.a. Peter Faber (donderdag 29 no vember, f22,50), Seth Gaaikema (vrijdag 21 december, f25,-), Adele Bloemendaal (vrijdag 8 februari 1991, f27,50), ballet „Cinderella" van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen (vrij dag 8 maart 1991, f40,-), operette „Orpheus in de onderwereld", jubileu muitvoering van de Hoofdstadoperet te (donderdag 4 april, f35,-) en BZN (vrijdag 26 april, f40,-). De zeven surfers die zondag werden uitverkoren voor deelname aan de Texelrace De organisatoren Wieb van den Berg Irechtsl en Joris Lamens Imlddenl overhandigen hier de startbewijzen aan respectievelijk Menno Loning en Mark van Rijsselberghe. Verder staan Jeroen de Geus en Andró van den Berg en zitten Peter WiersemaJacob Roeper en Eddy Bakker Iv.l.n.r.l op de foto. Afgelopen zaterdag en zondag wer den de Open Belgische Nacra kampi oenschappen verzeild te Knokke, georganiseerd door de Royal Belgian Sailing Club. In een sterk veld met 35 deelnemers werden vier wedstrijden verzeild on der wisselende weersomstandighe den: zaterdag windkracht 4 - 5 Bft, zaterdagmiddag en zondag afnemend tot 1 - 3 Bft. Dirk en Eddy Pool zeil den twee eerste plaatsen en één tweede plaats. Deze drie uitslagen betekenden dat ze kampioen werden in de Nacra 5.5 klasse, maar ook in het overall-klassement behaalden zij de eerste plaats. Het evenement was perfect georganiseerd door onze zui derburen, dat is een compliment waard! Zondag wordt de eerste wedstrijd om het Texels kampioenschap catamaran zeilen gehouden. Gevaren wordt voor het strand bij paal 17. Inschrijving en start zijn bij de clublokatie van kust- zeilvereniging Westerslag bij paal 17. De briefing is om 10.30 uur, de start van de eerste manche om 11.00 uur. Deelname staat open voor alle zeilers van de Texelse catamaranverenigin gen. De organisatie is in handen van k.z.v. Westerslag en CKZ. De tweede kampioenswedstrijd zal op 2 septem ber worden gehouden bij paal 33. De Texelse windsurfers Menno Lo ning, André van den Berg, Mark van Rijsselberghe, Jacob Roeper en Eddy Bakker hebben zich gekwalificeerd voor de „Texelrace", de ronde om Texel voor surfers die op zaterdag 22 september wordt gehouden. De voor deelname beslissende wedstrijd De Cocksdorp-Oost Vlieland v.v. moest zondag echter wegens gebrek aan wind worden afgelast. De Texelrace- orgamsatie besloot toen om de resul taten van drie voorgaande club- wedstrijden de doorslag te laten geven. Naast genoemde vijf Texelaars kregen ook twee trouwe overkantse clubleden, Jeroen de Geus uit Mep- pel en Peter Wiersema uit Steen wijk, een uitnodiging. In het klassement over drie clubwedstrijden behoorden zij tot de beste vijf. Op de wedstrijd heen en weer Vlieland lijkt overigens een vloek te rusten. De wedstrijd van zondag was dit jaar al eerder uit gesteld en vorig jaar kwamen de sur fers eveneens tweemaal voor niets naar de start bij paal 33. Gehoopt wordt dat de wedstrijd op zondag 9 september a.s. weI doorgang kan vin den. In plaats van de wedstrijd werd zondag een toertocht gevaren naar de draak" op de Vliehors. Aanstaande vrijdag wordt in Den Hoorn alweer de laatste crossloop van deze zomer gehouden. De strijd om de klassementsprijzen is vrijwel beslist. Theo Franchimon, Piet Bake laar, Colinda Brouwer en Norbert Eel- man leiden onbedreigd. Roald van der Slikke kan de eerste plaats bij de jeugd alleen mislopen als hij niet ver schijnt, omdat hij nog een tijd te weinig heeft staan. Bij de mannen op de 4 kilometer vechten Ronny van der Slikke en Remko Nagtegaal nog om de tweede plaats; zij hebben allebei een gemiddelde tijd van 15.22 minuten. Afgelopen vrijdag deden 47 lopers mee. Marcel Boertien uit Rotterdam verbeterde op de 4 kilometer zijn beste seizoenprestatie van 13.55 mi nuten naar 13.52 minuten.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9