Texel 1 bekert verder >-y/q> van 25 en 26 augustus Texel 1 wint met 3-1 van tweede klasser S.E.W. Kerkdiensten 26 augustus Eilandcompetitie tennis Dirk en Nelie Smit kampioen ringsteken ALARM ALS ELKE SÏCONDEM PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 23 AUGUSTUS:[)Ef De eerste serieuze krachtmeting voor Texel 1 is achter de rug. Tij dens de prof-week liet Texel 1 al zien dat de ploeg in redelijke vorm verkeert. De profclubs bleken allen een maatje te groot, maar deson danks liet Texel een prima indruk achter. De eerste bekerronde, tegen een tegenstander van eigen kaliber, moest laten zien hoe Texel 1 er in werkelijkheid voor staat. De tweede klasser S.E.W. was afgelopen zondag gastheer voor de ploeg van trainer Aard Vaars. Texel 1, zonder de ge blesseerde spelers Koos Tjepkema en Paul van Exel, deklaseerde S.E.W. volledig en de thuisploeg mocht blij zijn dat Texel 1 niet verder ging dan een 3-1 overwinning. Voor hetzelfde geld had Texel de ploeg uit Nibbix- woud zeker met een 5 of 6-1 neder laag achtergelaten. Zoals gezegd startte Texel met inval lers voor Paul van Exel en Koos Tjep kema. Aad Vaars begon met de volgende spelers Doel Bart Heer schap, achter Ingmar Moerbeek, Si mon Brand, Leendert Eelman en Gerrie Plaatsman, middenveld Ruud Beerling, John List en Klaas Dirk Koorn, voor Ralph Koning, Erwin Ko ning en Piet Monster. Op de bank za ten Nicol Schermer en Wim van Veen. Vanaf het begin was het duidelijk dat Texel geen enkel ontzag had voor de tweede klasser. Met aanvallend voet bal zette Texel 1 de tegenstander on der druk. Reeds binnen vijf minuten waren er twee uitstekende kansen voor Texel 1. Eerst was het Klaas Dirk Koorn die alleen voor de S.E.W. keeper verscheen. Deze kon het kei harde schot slechts met moeite ver werken. Even later was het de uitstekend spelende Simon Brand die met een dieptepass John List in stel ling bracht. Diens schot werd ten koste van een corner verwerkt door de keeper van S.E.W. Texel behield het beste van het spel maar vergat eigenlijk te scoren. Slechts zelden kwam de tegenstander in de buurt van het doel van keeper Bart Heerschap. Voorsprong Toch was het dat, tegen de verhou ding in, de leiding zou nemen. Men had daar echter wel de hulp van een Texelse speler bij nodig, bij een cor ner op het doel van Texel raakte Ralph Koning de bal dusdanig onge lukkig met het hoofd dat deze in het inmiddels door Bart Heerschap verla ten doel verdween. Texel schrok hier niet van en trok opnieuw richting S.E.W. doel. Vijf minuten later kwam dan ook de verdiende gelijkmaker. Ingmar Moerbeek trok met de bal aan de voet over de middenlijn en gaf een prachtige dieptepass voor Ralph koning, deze stelde met een prima voorzet vanaf de achterlijn zijn broer Erwin in staat om met het hoofd de gelijkmaker te scoren. In de veertigste minuut was het opnieuw raak. Een keihard genomen vrije trap van een zeer actieve Klaas Dirk Koorn werd slechts met de grootste moeite door de keeper van S.E.W. verwerkt. De bal belandde voor de voeten van John List. Deze bedacht zich niet en schoot de bal van zo'n kleine twintig meter in de kruising. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Mulder De Waal 11.00 uur ds. Kok De Koog 9.30 en 11.00 uur ds. R. Venema 19.30 uur ds. Knipscheer Den Hoorn 9.30 uur ds. Kok Oosterend 9.30 uur ds. Fibbe Oudeschikld 11.00 uur ds. Fibbe De Cocksdorp 11.00 uur ds. Mulder 19.30 uur zangdienst o.l.v. mw. C. Kooiker, m.m.v. koor Advendo uit De Koog, organist dhr. Hordijk GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Jongsma uit Breezand 19.00 uur drs. Wilmink, m.m.v. The Messengers Oosterend 10.00 uur drs. Wilmink 19.30 uur zangdienst, ds. Fibbe, m.m.v. Rose Harmony Kwartet, or gel P. Brouwer GEREFORMEERDE GEMEENTE 11.15 en 16.30 uur dienst in de Ned. Herv. Kerk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Knipscheer. Uitzending Lichtboei GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haèzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger ev. K. de Jong uit Zeewolde Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur Woord-gebedsdienst, the Gospeltrain Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur herenkoor, ge zinsviering Kindercrèche De Cocksdorp zaterdag 19.30 uur Oudeschild zondag 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing „Maakt u Jehovah werkelijk tot uw vesting?" 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie „De geur verspreiden van de ken nis van God" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend' moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maandag 8.00 uur: Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Dokter K. Eissen Julianastraat 9, Den Burg, telefoon 12039. Aanvragen visites tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de nummers: 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: •Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance vervoer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. •Groene Kruis Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: tel. 02230-23024. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. onhoudbaar voor de keeper, 2-1 vpor Texel. Veel kansen voor Texel De tweede helft gaf een nog sterker Texel te zien. Ruud Beerling was met een blessure achtergebleven in de ka mer. Hij werd uitstekend vervangen door de weer helemaal terug lijkende Nicol Schermer. Opnieuw was het Texel dat zich kansen wist te schep pen. In de tiende minuut was het Er win Koning die tegen de keeper schoot. De terugspringende bal werd door Piet Monster ingesloten. Via de keeper en de lat bleef de bal echter buiten het doel. Kort hierna schoot Erwin Koning, na een verre uittrap van Bart Heerschap, onhoudbaar voor de keeper tegen de binnenkant van de paal. De bal sprong terug in het veld, precies in de handen van de S.E.W. keeper. Het betekende uitstel van executie. In de twintigste minuut was het John List die Ralph Koning de diepte instuurde. Vanaf de achterlijn volgde een voor zet die door Erwin Koning werd ver zilverd, 3-1 voor Texel. Hierna werd het eigenlijk een spel tussen kat en muis Texel vergat in deze fase echter te soren, al was Erwin Koning er nogmaals dicht bij. Zijn schot beland de echter voor de zoveelste keer op de paal. Niemand van de toeschou wers zou vreemd hebben opgekeken als de uitslag 5-1 of 6-1 zou zijn ge weest. Vlak voor tijd verving Wim van Veen Piet Monster, maar dit bracht geen verandering in de uitslag, die bleef 3-1 in het voordeel van Texel 1. Uitblinkers Bij Texel waren diverse spelers die de aandacht op zich vestigden. Zo speelde Ingmar Moerbeek als rechter verdediger een prima wedstrijd en Leendert Eelman vormde samen met Simon Brand een uitstekend verdedi gingsduo. Maar John List en Gerrie Plaatsman waren toch de uitblinkers aan de zijde van Texel. John List speelde als middelste middenvelder een wedstrijd alsof hij al jaren in Texel 1 speelde. Hij bezit een uitste kende conditie, heeft een enorme werklust, bezit een prima schot en heeft een uitstekende verre pass in het rechterbeen, kortom een voetbal ler waar s.v. Texel blij mee mag zijn. Gerrie Plaatsman was „de man" aan de zijde van Texel. Hij speelde een uitstekende wedstrijd als linker verde diger en loste alles „voetballend" op. Hij had geen enkele overtreding no dig, stelde zich uitstekend op en ging diverse malen mee ten aanval. Dat was overigens toch de sterke kant van Texel. De beide vleugelverdedi gers (Gerrie Plaatsman en Ingmar Moerbeek) en beide buitenste mid denvelders (Klaas Dirk Koorn, Ruud Beerling en later Nicol Schermer) speelden diverse malen als buitenvel- ders door over de spitsen Piet Monster en Ralph Koning heen te gaan. Rien Brouwer Voor de wedstrijd S.E.W.-Texel werd bekend dat Rien Brouwer terug was bij s.v. Texel. Rien Brouwer, bij de aanvang van het seizoen 1988-1989 van Oosterend naar Texel gekomen, liep in het afgelopen seizoen een ern- Donderdag 23 augustus De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19 30 uur. Onder meer wordt gesproken over aanschaf van nieuwe programmatuur voor de afdeling bouwzaken, investerings subsidies, het uittrekken van geld voor herstel van schade die in de jachthaven is ontstaan, het toe kennen van f10.000,- aan de stichting Ronde om Texel ter ge deeltelijke dekking van het teke- ort bij de Ronde van 1987, kwijtschelding van gemeentelijke belastingen en de afschaffing van de baatbelasting (voor het aardgas) in combinatie met een regeling voor terugbetaling aan degenen die deze belasting heb ben afgekocht. In het kader van Hoornder Don derdag is er vanaf 16.00 uur in Den Hoorn kramenmarkt en van af 19.30 uur veemarkt. Voor Nederlandse en Duitse toe risten wordt om 20.30 uur een interkerkelijk avondgebed gehou den in de Hervormde kerk van De Koog. Vrijdag 24 augustus Om 19.00 en 21.30 uur draait in Cinema Texel „Look who's tal king". Mollie (Kristie Alley) is werkzaam bij een middelgroot accountantskantoor. Ze heeft een verhouding met Albert, een van haar grootste klanten (George Segal). Die relatie moet geheim blijven omdat Albert nog ge trouwd is. Mollie raakt zwanger van hem, maar Albert ziet het vaderschap niet zitten en pakt zijn biezen. Intussen ontdekt em bryo Mikey de wonderbaarlijke ontwikkeling van zijn eigen li chaampje. Als de weeën begin nen, neemt Mollie een taxi naar het ziekenhuis. Met gas op de plank baant chauffeur James (John Travolta) zich een weg door de stad. Mikey weet niet wat hem overkomt als hij op hardhandige wijze ter wereld werdt gebracht. Het bevalt hem maar niks en eigenlijk wil hij di rect teruggestopt worden. Uitein delijk accepteert hij zijn nieuwe pmgeving. Mollie merkt al gauw dat de opvoeding van een kind niet meevalt. Ze vindt dat Mikey een perfecte vader nodig heeft en gaat op zoek... In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gegeven, met Duitstalige toelichting. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 25 augustus Vandaag wordt de Wielerronde van Oudeschild gehouden. Om 14.00 uur de dikke banden-race en om 15.00 uur de eigenlijke wedstrijd. Omstreeks 5.45 uur gaat in de jachthaven van Oudeschild de toertocht voor kajuitzeiljachten rond Texel en Vlieland van start. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „Look who's talking". Zondag 26 augustus De sportvissersclub Texel houdt op het strand bij paal 28 een wedstrijd, aanvang 8.00 uur. Om 11.00 uur begint bij paal 17 een brandingwedstrijd surfen om het Texels kampioenschap. Op het Vliegveld Texel wordt een fly-in gehouden van historische vliegtuigen. De eerste toestellen arriveren rond het middaguur. Q( toegang is gratis. Men wordt aangeraden zoveel mogelijk op de fiets te komen in verband me, gebrek aan parkeerruimte. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Look who's talking". Maandag 27 augustus Het Texels Vrouwenkoor heeft dj eerste repetitie van het nieuwe seizoen, van 14.10 tot 16.10 in dorpshuis d'Ouwe ULO. Ook nieuwe leden zijn welkom. Vandaag begint de zwemvier- daagse in zwempark Molenkoog. Zwemmen kan van 10.00 tot 12.00 en van 17.30 tot 19.30. ter gelegenheid van de eerste dag wordt om 17.15 uur een para-tandemsprong in het bad uitgevoerd. Verder „paalhangen" en demonstraties met bestuurba re boten en vliegtuigen. •Aanhangers.Eén aanhanger achter een personenauto mag, twee niet. De politie maakte dinsdagavond proces verbaal op tegen een Texelaar die met twee aanhangers achter zijn Range Rover over de Pontweg reed. Drempel. Binnenkort zal in het wegdek van de Klimpstraat in De Cocksdorp een snelheidsverlagende drempel worden aangelegd, direct na de Hodshonstraat. Dit conform een advies van de Overleggroep Verkeers zaken. De kosten hiervan worden ge schat op 75000,= en zullen ten laste komen van de gemeentelijke post Verkeersveiligheidsmaatregelen. Geen buurthuis. Het verenigingsge bouw van Kotex in De Mars zal niet tot buurthuis worden gemaakt. Dit heeft de gemeente besloten naar aanleiding van een brief van buurtve reniging „De Marskramer" die graag had gezien dat het gebouw een multi-functionele bestemming kreeg. De gemeente is echter van mening dat dat niet in te passen is in het huidige bestemmingsplan. De prijsuitreiking van de eiland- competitie tennis vindt plaats op zondag 26 augustus om 19.30 uur in de kantine van Deuce. Winnaars van de eilandcompetitie zijn geworden: Dames: T. Bunningh (Den Hoorn); R. Zoetelief (Heri Hodie) en M. Bos (Heri Hodie). Heren: H. Schraag (Heri Hodie); S. Amende (Oosterend); H. Dekker (Heri Hodie) en H. de Brok (Deuce). Uitslagen H. Schraag-F. Wichers 7-8; N Bertrand-M. van der Belt 3-18; N Boon-R. van der Bent 8-11; R Buitenweg-A. Saai 15-3 en F. Visser-T Bunningh 6 14. stige knieblessure op. Omdat het zich liet aanzien dat dit het einde van zijn voetbalcarrière zou zijn op een rede lijk niveau vertrok hij, nog streeds ge blesseerd, met broer Joost naar zijn oude vereniging Oosterend De bles sure bleek tijdens de zomer toch ge heel genezen te zijn en hij trok afgelopen zaterdag zijn overschrijving in. Afgelopen zaterdagavond nog spe lend voor Oosterend zou hij afgelo pen zondag alweer meedoen in Texel 2, zij het niet dat de tegenstander van Texel 2 met op kwam dagen. De ze week worden de papieren rond de intrekking van de overschrijving ver zonden en keert Rien Brouwer terug in de selectie van Texel. Dirk en Nelie Smit zijn gisteravond tijdens de finale van het ringsteken kampioen geworden. Zij mogen de Jan Agter Bokaal, een wisselbeker, na drie maal eerste te zijn gewor den, houden. Rein Eelman en José Schaafsma leken de grootste kans hebbers in deze finale.Twee maal mis steken kostte hen echter de eerste plaats. De kampioenen kregen naast de wis selbeker ook een paardendeken van een paardenvoederbedrijf aan geboden. Rein Eelman en José Schaafsma werden tweede, Gerard en Els de Porto derde. In totaal namen 18 aan spanningen aan de finale deel. Het bestuur is tevreden over het verloop van de ringsteekwedstrijden, die in alle zeven dorpen zijn verreden. „Zon der de hulp van vrijwilligers, mede werkers en niet te vergeten de dorpen zelf, was dit niet mogelijk ge weest." Texel 1 speelt a.s. zondag om 14.30 uur in de tweede bekerronde uit te gen Helder 1. Deze ploeg won met 4-1 van de 2e klasser Limmen. Geen bouwvergunning. Voor de tweede maal heeft de gemeente besloten geen bouwvergunning te verlenen aan de firma Eibernest voor de bouw van bungalows aan de Mo lenlaan in De Cocksdorp. Het inge diende plan was strijdig met de instandhoudingsregeling van het bestemmingsplan, met de bestem- Winnaars Dirk en Nelie Smit op de bovenste fo to. Onderste foto: Wies Hendriks bedankt alle deelnemers In De Lindeboom wordt een zo- merbridgedrive gehouden, waart in het bijzonder toeristen welkom zijn; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Look, who's talking". Dinsdag 28 augustus Tweede dag van de zwemvier daagse. Met vlottenrace en paal hangen. Voor zwemtijden zie maandag. Radio Noordholland zendt live vanuit De Twaalf Balcken een af levering uit van het programma „Gezonde Dinsdag", aanvang 12.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Look who's talking". Hoogwater Oudeschild Za. 25 0.00 en 12.1S|VI Zo. 26 0.04 en 12.2S Ma. 27 0.07 en 12. 5oier Di. 28 0.17 en 12.55 „di Wo. 29 0.57 en 13 35 m[> Do. 30 2.07 en 14.50 Vr. 31 3.40 en 16.40 Za. 1 5.1 5 en 17.50 Aan het strand is het een uur eerder hooj- nte; water. Laagwater valt gemiddeld 6.15w na hoogwater. De zon komt 26 augustus op om 6.41 uur en gaat onder om 20.42 Ortc uur. 28 augustus eerste kwartier; 21 iet augustus doodtij. j^jji een ming „eensgezinshuis" van het bestemmingsplan, met het struct F19 plan en met het Recreatiebasispl nd( Een eerder verzoek van de firma bernest werd al enkele maanden leden geweigerd. Geen geld meer. De gemeente heeft geen geld meer om de Doe na gezinde gemeente een bijdrage ven uit de post Ontwikkelingswe' Door middel van een kerkeveilmg een rommeltjesmarkt, giften en name aan de Koniginnemarkt brei de Dopsgezinde gemeente f\2.50 bijeen voor Afrikaanse vluchteling in Portugal. De kerk kwam toen de gemeente voor de gemeente!! fc|; bijdrage van 35 procent, omdat tS actie aan alle gestelde voorwaard i(e, voldeed. Het budget van de gem telijke post Ontwikkelingshulp is dit jaar echter al ruim overschredi Het college wil nu aan de raad stellen het geld beschikbaar te uit de post Onvoorzien. Stopborden. Naar aanleiding een advies van de Overleggroep keerszaken, heeft de gemeente bi ten op de kruispunten Kogerstraat/Bernhardlaan/Beatrix! en Waalderstraat/Bernhardlaan heten „stopborden" de plaatsen tomobilisten die in de richting vai het centrum rijden, worden hierdo verplicht bij het naderen van het kruispunt te stoppen. ani 6

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2