GIRO 969 Stamboek zoekt „supermannen Gemeente wil reserveren in Riool Egalisatiefonds w- i actiespandoeken r veilig verkeer IG Illegale buitenlander uitgewezen Aanrijding Aanrijding op haven 1 n Brief Autowrakken weggesleept Aanrijdingen Kogerstrand MULTIPLE SCLEROSE SPASTICITEiï SPIERZIEKTEN ZIEKTE VAN HUNTINGTON ZIEKTE VAN PARKINSON NATIONALE COLLECTEWEEK MOTORISCH GEHANDICAPTEN 17-23 SEPTEMBER 1990 PRINSES BEATRIX E#NDS Waar gaan wij naar toe? Kleine aanrijding Bouwvergunningen Doorrijden na aanrijding Inbeslagneming Trabant Botsing Bridge van start Gelukkig heeft-ie Z'N WERK NOG". Maar WAT HEEFT-IE NA ZESSEN? R| ERDAG 13 SEPTEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 11 egionaal Orgaan voor de Ver- uiligheid (ROV) is niet in staat jrde actie ,,We gaan weer chool" benodigde spandoeken ,,sn. Onlangs besloot de ge- e aan deze actie - die voor de inte voornamelijk bestaat uit gangen van spandoeken en de haf van documentatiemateriaal le nemen. Dit alles in het ka ïn de verkeersveiligheid. landoeken worden echter niet geleverd. Wethouder Barendregt tijdens de raadsvergadering I te betreuren. „De fout zit aan die zijde, niet bij ons." raag van Nel Eelman-van 't CDA) tijdens de rondvraag mn of meer direct op de mede van de wethouder aan. Het <j merkte op dat de verkeers- aid in de Weverstraat ver te is. „Oudere mensen zeggen de schooltijden boodschappen i, omdat in de Weverstraat «n haast niet te lopen is." De oor de straat fietsende jeugd het - naast de drukte die al oeristen wordt veroorzaakt - aderen die onzeker of slecht m zijn heel moeilijk door de straat te lopen. Het raadslid voor de problematiek in han stellen van het bevoegd gezag openbare scholen, bijvoor tijdens het gezamenlijk OTO- uder Barendregt merkte op nog kunnen overzien wat er voor ien genomen zouden kun- me: irag KI bij schapen voor kwaliteit en gezondheid ZE VEN AA R/D ID AM - Het gut bergilwearli met bel »««- lieven vin de leselaari, het beUngnjksle nbapeoiii to Ne derland dal hel ook to de Uemcn en to de Acbterboek to goed doel. Kuostmioge uncmiojUc veordt ook voor deze v Icrvoelcrt hel Iovtt»o<j«<1oid Ir Lom co lol eed betere kwi jlden en eeo gezooder dier De pat btooemde voorziller van ,de Stichting Schapen-hl U> NedcrUnd, LTbJ lloUcmao uil Didim, denkt dal de KI zicb In cervlc UutanOc zal beperkro ttot de topfokkers Maar ook in dal geval zal dal In de tocy l^orml een gunstige uitstraling bebbeo oaaz de biilv nen worden, maar zei toe er aan dacht aan te besteden. Wethouder Krijnen had ten aanzien van het aan kaarten bij het OTO-overleg haar be denkingen. „Als bevoegd gezag van openbare scholen kun je moeilijk zeg gen wat bijzondere scholen moeten doen." In het gemeentehuis verscheen dins dagmorgen een 39-jarige Turk aan het loket. Hij wilde zijn verblijf in Ne derland legaliseren. Hij was niet in het bezit van een geldig paspoort, een visum en een werkvergunning, dus werd de politie gewaarschuwd. De man bleek al drie jaar illegaal in Nederland te zijn, waarvan drie we ken op Texel. Hij werkte bij een eet gelegenheid in De Koog. In 1984 en in 1989 werd hij al eerder het land uitgezet. Onder begeleiding van de politie wordt hij vandaag naar de ma rechaussee op Schiphol overgebracht, waar hij voor de derde maal op een vliegtuig naar zijn vaderland zal wor den gezet. Jenny Kartman uit Duiven vond in de Arnhemse krant van 16 augustus een bericht over het Texelse schaap. Twee toeristen zijn maandag op het parkeerterrein aan de Nikadel in De Koog met elkaar in botsing gekomen. Op het moment dat een 19-jarige in woner van Bleskensgraaf met zijn auto linksaf het terrein van de Jan Plezier wilde inslaan, en dat middels zijn richtingaanwijzer ook aangaf, haalde een 21-jarige Duitser uit Bre men op de motor de auto in. De auto raakte licht beschadigd. Een aanrijding op de haven veroor zaakte maandag aanzienlijke blikscha de. Een 36-jarige bestuurster uit Oosterend verleende geen voorrang aan een van rechts naderende auto van een 43-jarige inwoner van Oude- schild. Beide wagens raakten aan de voorkant beschadigd. De riolering op Texel is, in tegenstel ling tot die van veel andere gemeen ten in Nederland, in een goede staat. Toch moeten maatregelen worden genomen om te voorkomen dat in de toekomst kosten voor ver vanging en onderhoud zodanig hoog worden dat er lastenverzwaringen van wel 300 procent voor de bevol king ontstaan. De gemeente wil dit doen door zo snel mogelijk een Riool Egalisatiefonds in te stellen. Volgen de week wordt hierover gepraat in de raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid. Jaarlijks wordt door de gemeente in het kader van een afbouwregeling een bedrag ontvangen van het rijk, een zogenaamde „verfijningsuitke ring". Deze uitkering stopt 25 jaar na de investering. Het rijk heeft deze verfijningsuitkering afgeschaft, waardoor onderhouds- en herstelwerkzaamheden, evenals nieuw aan te leggen riolering geheel voor rekening van de gemeente komt. De uitbetaling van de nog lo pende verfijningsuitkeringen lopen langzaam af, dus er komt steeds minder geld binnen. Door de relatief grote investeringen die Texel de laatste jaren in de riole ring heeft gedaan, is het net in goe de staat. Maar als op dezelfde wijze met investeren wordt doorgegaan ontstaan in de nabije toekomst grote financiële tekorten. Dit jaar was de gemeentelijke bijdrage aan de riole ring nog ƒ565.000,-. Dit zal oplopen tot ƒ710.000,- in 2007 en zelfs tot ƒ1.107.000,- in 2030. Bij deze bereke ningen is al uitgegaan van een jaar lijkse tariefsstijging van 2 procent. Om dit probleem op te lossen zullen grote tariefsstijgingen moeten worden doorgevoerd of zal het mes moeten worden gezet in gemeentelijke uitga ven. Een andere oplossing is het in stellen van een Riool Egalisatie Fonds. Dit zou onder andere moeten worden gevoed met het geld van de jaarlijkse rioolheffing (uitgegaan is van een tariefsstijging van 3 procent per jaar), een bijdrage van de alge mene dienst (bijvoorbeeld ƒ565.000,-, het bedrag dat men dit jaar ook aan riolering kwijt was) en eenmalige uit keringen. Een grafiek toont aan dat in 2022 het fonds positief wordt. Dan zou het fonds kunnen worden opgeheven of er kan tariefsdaling worden doorge voerd. RIOOLUITG. VIA FONDS c 1 2 2020 2025 A O «CL, 3.5 TON. *3% B EX CL 35 TON. *2% 8RIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE 565 Ie heren van de Telecommunicatie tordt PTT Telecommunicatie, naren worden werknemers en hniek schrijdt voort. De innova- vernieuwingsdrift slaat toe. In arte tijd is alles op technisch hopeloos ouderwets en staat ling weer vol met te dumpen Maar niet elke vernieuwing int vooruitgang of verbetering, grijzen denken wij terug aan dat wij onze oude getrouwe degelijke telefoons hebben in- id bij de mobiele PTT Telecom- atiewinkel die zo nodig ook aan moest doen. De arbeids- de is met sprongen omlaag ge- In plaats van de heerlijk nde bellen, die je hard en nog kon zetten, zitten we nu op- tept met een paar stukjes van een onbestemde kleur, die edikaat kunststof niet eens u verdragen. Ergens binnenin wel een stukje technisch ver iet een klodder soldeer aan el- i|n gesmolten door een nens van een of andere ondui- etnische minderheid. Het eind lat van de vernieuwingsdrift is «ooglijk veel te licht, met een futuristisch geluidje uitgerust waarvan men zegt dat het Hoontoestel is. Wij hebben gen deze kantoormeubelen: «neer je niet uiterst secuur de fop de „haak" legt, dan zit ije het weet een dag zonder telefoon. Of ie d'r nou op ligt of er net naast is door het handzame futu ristische model niet te zien. b. Het verbindingssnoer tussen „toestel" en „hoorn" kringelt op een dusdanige manier dat bij normaal ge bruik een en ander zes zeven keer per dag moet worden ontward. c. Het opnemen van de hoorn moet omzichtig worden gedaan; doe je het tè schielijk dan heb je het complete toestel net naast je oor hangen en ruk je bijna de aansluiting de muur uit. Gemeentewerken heeft in samenwer- kingmet de Rijkspolitie twee autow rakken uit Oudeschild verwijderd. De wrakken stonden geparkeerd op het Molwerk (een Citroënl en op de Trompstraat (een BMW). Volgens de politie hebben de eigenaren niet ge reageerd op een aanschrijving de wrakken weg te halen. Op het parkeerterrein bij paal 33 vond vrijdagavond een aanrijding plaats. Een 52-jarige inwoner van Vaassen reed met een camper ach teruit op het moment dat een 77-jarige Duitser in een Honda pas seerde. De schade viel mee. Zaterdagmorgen botste een 34-jarige man uit Den Burg op de Maricoweg met zijn Mercedes bestelwagen op een Datsun van een 47-jarige Cocks- dorper. De inwoner van Den Burg kwam uit een uitrit. d. Het geluid dat wordt geproduceerd door dit technisch vernuft zou ik zelfs niet uit een wekker willen horen komen. Het is gewoonweg afgrijselijk en ligt tegen de pijngrens aan. Kortom we zijn het beu. Graag willen wij zo spoedig mogelijk met u een afspraak maken wanneer en waar wij deze onooglijke gedroch ten kunnen omruilen tegen onze eigen heerlijke ouderwetse telefoon toestellen, die haast op machines leken. Gelijk oversteken! Al is het op de Zeelandbrugi! In afwachting van uw antwoord verblijven wij, inmiddels met de meeste hoogachting, (nou, ja meeste.,..) Havendienst Vliegveld Texel Postweg 120 1795 JS De Cocksdorp, Texel OF BANKREKENING 70.70.70.325 LAAT DE ZON WEER SCHIJNEN /~1 r>-, Naar aanleiding van het artikel over het jeugdterrein op camping „Ko gerstrand" in uw blad van 9 augus tus j.l. meen ik als oud-kampeerder te moeten reageren: Logisch dat direc teur Menno Hofmann „positief" schrijft over zijn werkterrein de RST camping Kogerstrand. Je zou zeggen geen vuiltje aan de lucht, maar de „negatieve" kanten wil ik hierbij even belichten: Veel oud-kampeerders betreuren de gang van zaken op het zuidelijke ge deelte van de camping waar we vele jaren rustig konden genieten van on ze vakantie. Maar nu twee jaar gele den „ons" gedeelte plaats moest maken voor de uitbreiding van het jeugdterrein is een tijdperk van „on rust" en vernielingen c.q. misbruik in getreden. Als je nu het eens zo mooie terrein ziet krijg je tranen in de ogen. Dat in twee jaar tijd een terrein zo kan verloederen. We kunnen ons dan ook niet begrijpen dat de eige naar (ik meen Staatsbosbeheer) dit zomaar kan toelaten. De heer Hof mann schrijft in dit artikel dat hij het opneemt voor zijn kampeerders, waar wie zijn dat dan.... in elk geval niet de oud-kampeerders die toch ook fi nancieel wel aantrekkelijk waren. De ze groep wordt door dit beleid gedwongen elders rust te zoeken en daarom reageren wij op deze manier. Misschien is het nu financieel „aan trekkelijker" om op een plaats waar voorheen één gezinstent stond, nu vier of vijf kleine tenten te plaatsen. Maar als je gaat rekenen wat het „voordeel" van deze werkwijze in de toekomst zal zijn, kon dit wel eens een „nadelig saldo" betekenen. De oud-kampeerders kwamen steeds weer (wij al voor de vijftiende keer) en ook hun inmiddels getrouwde kin deren worden al vaste gasten. Wij vragen ons af, zou de jeugd die nu dit terrein bevolkt „vaste gast wor den!" Wij hopen van niet. Als je ziet wat er nu wordt vernield op het terreintoiletgebouwen e.d. (en dat weet de heer Hofmann zeer goed) dan wordt of is Kogerstrand een aanfluiting voor Texel. Ook de in stanties ANWB en Recron waarbij deze camping is aangesloten, zullen zeker in hun promotie Kogerstrand niet meer invullen nu ze hiervan op de hoogte worden gebracht. Wat gebeurt er dan zoal: 1. 's Nachts na sluiting van de bars enz, bij terugkomst van de jeugd veel lawaai en rumoer (ondanks be waking). 2. Vervuiling van het terrein cxj. plat trappen natuur enz. (nog nooit waren er zoveel ratten op de camping als dit jaar). 3. Overlast van motoren, auto's op terrien er wordt geraced (levensge vaarlijk voor de kinderen). 4. Oud-kampeerders worden afgeblaft en soms bedreigd wanneer de jeugd verzocht wordt zich aan te passen. 5. Toiletgebouwen op gezinskamp worden gebruikt terwijl op het jeugd terrein deze voorzieningen zijn (het zou verstandig zijn om aparte douche-munten te maken voor gezins-jeugdtoiletten). 6. Vernielingen aan toiletgebouwen - deurkrukken-kranen-spiegels enz. 7. Overdag overlast van schreeuwen de en vloekende „bierdrinkers" om nog maar niet te spreken over de „taal" die wordt gebraakt tegenover de vrouwelijke gasten op het ge zinskamp. Positief staan we tegenover het per- soneel van de camping. Zij proberen er alles aan te doen om het ons naar de zin te maken maar zij kunnen ook niet overal tegelijk zijn. Oplossing? Verplaatsing of in ieder geval inkrimping van het jeugdterrein zou ons allen en vast ook de dorps genoten in De Koog welkom zijn. Wij als oud-kampeerders zouden graag weer de oude situatie terug willen hebben want Kogerstrand verloederd nu. Texel promotie goed ....maar wat doen we met deze „rotte plek" wan neer hier niet aan gedaan wordt wor den wij genoodzaakt elders onze vacantierust te zoeken. We hopen dat de RST eens gaat nadenken waar ze mee bezig zijn. Namens enige oud-kampeerders D. Visser, Drogeham Als abonnee van de Texelse Courant moet ik toch mijn hart eens luchten. Al die beruchten over „lawaaischop pers" en „vakantie-vierders" in de TC van deze zomer vind ik erg. Steeds meer mensen op Texel (47.000 waar naar wordt gestreefd)! Is dat nu zo goed voor dit prachtige stukje natuur in ons zo dichtbevolkte Nederland? „Vakantievieren" betekent toch uit eindelijk: tot rust komen in de natuur en weer bijkomen van en voor opga ven in het dagelijkse leven? Natuurlijk behoort daartoe ook het uitgaan in gezellige kring, maar niet schreeu wend, brullend en vernielend door de straten trekken en mensen in hun rust storen (want die bakker of wie dan ook moet er weer vroeg uit om onze broodjes te bakken?! Vernielen en lawaaischoppen, dat is toch geen vakantie? „Texel moet met worden zoals het overal is" (burgemeester bij de opening van het Krimbad op 7 ju ni j.l.) Neen, beslist niet. En maar nieuwe vakantiebungalows laten bou wen in natuurgebieden, want wij moeten toch o, zo nodig die 47.000 overnachtingen bereiken! Texelaars, denk er eens over na en laat uw nog mooie eiland met tot een „toeristi sche attractie maken voor „vierders". J.G. Dezee-Robers D 4300 Essen 12/ NL Oosterend Maandagmiddag vond een kleine aanrijding plaats op de parkeerplaats bij Albert Heijn aan de Wilhelmina- laan. Een 74-jarige vrouw uit Berg- senhoek botste bij het achteruit verlaten van de parkeerplaats tegen de over de Wilhelminalaan rijdende auto van een 40-jarige Duitser uit Truschenhof. De schade bleef beperkt. MEDEDELINGEN VAN B EN W Burgemeester en Wethouders van Texel hebben aan de volgende perso nen en instanties bouwvergunning verleend: P. Schuyl voor het gedeeltelijk veran deren/vergroten van twee zomerhui zen aan de Bosrandweg te De Koog: St. Passantenhaven Texel voor het plaatsen van een restaurant aan de Haven te Oudeschild: H.J. Wijsman voor het plaatsen van een kippenhok aan de Slufterweg 223 te De Cocks dorp; M.A. de Ridder voor het ge deeltelijk vergroten van een woonkamer/keuken aan de Postweg 31 te De Cocksdorp; S.P Groot voor het plaatsen van een garage aan de Herenstraat 17 te Den Hoorn; J. v.d. Veen, Sud 18 te Workum voor het veranderen/vergroten van een zomer huis aan het Gerritslanderdijkje 178 te Den Burg; H.L. Bakker voor het plaatsen van een berging aan de Sluyscoogh 17 te Den Burg; Fa. Wit te voor'het plaatsen van een bedrijf- schuur aan de Hoornderweg 27 te Den Burg; Mevr. E. Kreutsgrabe voor het plaatsen van een strandpaviljoen aan het Jan Ayeslag te Den Hoorn; F.J. de Visser voor het plaatsen van een dakkapel aan de Redoute 12 te Den Hoorn; A.D. Slagh voor het plaatsen van een berging aan de Duykerdam 7 te Den Burg; O.J. Werkman, Vaargeul 22 te Den Burg voor het plaatsen van een garage aan de Duykerdam 10 te Den Burg; Th.M.J. Bakker, Schilpbanck 29 te Den Burg voor het plaatsen van een berging aan de Sluyscoogh 28 te Den Burg en M. Tromp, Hallerweg 55 te Den Burg voor het verbouwen van een winkel/woonruimte aan de We verstraat 48 te Den Burg. Derden -belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Een 46-jarige inwoner uit Hardenberg vond maandagochtend bij terugkomst op parkeerplaats Vogelenzang zijn auto licht beschadigd terug. De da- der(es) is zonder briefje achter te la ten weggereden. De auto heeft schade aan het voorspatbord op gelopen. De politie heeft maandag een inge voerde Trabant in beslag genomen. De auto stond geparkeerd bij 't Horntje en bleek niet in het bezit van Nederlandse kentekenplaten. De Tra bant is eigendom van een man zon der vaste woon- en verblijfsplaats. Op de Postweg is een jongeman uit De Cocksdorp in botsing gekomen met een automobilist uit Krimpen a/d Lek. De bestuurder van de auto ver zuimde bij het afslaan aan de brom fietser, die op het fietspad reed, voorrang te verlenen. Lichte materiële schade was het gevolg. De nieuwe competitie van bridgeclub „Groot Slem" gaat maandag van start. Speelzaal is weer De Linde boom, de aanvang 20.00 uur. Nieu we deelnemers zijn van harte welkom. Bij verhindering: tel. 13514. Als je je partner verliest, valt er een gat in je leven. En daar komen snel meer gaten bij. Omdat veel men sen zich niet realiseren dat je opeens alleen staat. Maar een nieuw leven opbouwen kan niemand in z'n eentje. Daar heb je anderen bij nodig. En één daarvan bent u. MEDEUIOEN HELPT NIET. MEELEVEN WEL PuWikjiie aangeboden dooi d>t Nad m samenwefkmg ma de Stichting idceie Reclame

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 11