i iKippevel" bij Heren Op Zicht L JmLX wx 4 - fe t Riooltarieven deif ramma zaalvoetbal ft uri Lezing kinderruzie Sporthal vierde 15e verjaardag gezellig Marcel Witte ploegt zich tijdens NK naar 5e plaats Voetbaluitslagen JAG 25 SEPTEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ■X (OLG van PAGINA 1 negatief fonds tot gevolg kan De eenmalige storting van )000,- heeft volgens de wethou- «n „gigantisch positief effect op ends' Erna Eelman-van der Kooi (VVD) ,j3t er meer keuzemogelijkheden Op zich is ze het wel eens instellen van het fonds, om ynstige problemen voor te zijn tia betoogde dat het, voor een ,jle werking van het fonds, no- er zo vroeg mogelijk veel geld stoppen en dat er zo laat moge- set uit te halen. Mevrouw Eel- Itek overtuigd. Spartelen Bakker (Groen Lmksl „spartelde Lo- Ook hij dacht eerst meer keu- !0.3 gelijkheden te hebben, maar be- s zich nu tot een aanval op de slige storting van f350.000,-. louter toeval dat we dit be- kas hebben als gevolg van ositief saldo van een vorige ikening. Zoiets kan in de komen- trtig jaar best nog eens voorko- lk ben er niet van overtuigd dat t bedrag in de volle omvang in «iste jaar in het fonds moeten tl," Bakker gaf hiermee een «oor de boeg met het oog op Hjmende begrotingsdiscussie. Van 350.000,- zou hij best 000,- willen gebruiken voor «dingen" volgend jaar. „Die be- rijheid wil ik me permitteren". Bakker. Terpstra vond dit niet lig. „Je kunt beter niet spe- op toekomstige meevallers en mde lasten naar de toekomst Ctl thuiven. Wij kiezen voor een matige ontwikkeling van de ta- bec Overzicht van de volle wedstrijdvloer tijdens de ..mix triathlon" zaterdagavond in de sporthal. t Plaat >l0» rs rde ifdw s ijn sdag 26 september: li. Oosterend 3-Texel 4 (J) Ju. Attent-Oosterend 3 di u. ZDH 3-Casino 6 u. De Koog 2-Texel 2 |u. Gamma 2-Oosterend 2 lu. Rab-Mantje 2 u. Jelleboog 2-Oosterend 4 enst: ZDH hoe n gt ndag 27 september: u. Oosterend 1-Oosterend 2 (J) u. Jelleboog 3-Mantje 2 u. Texel 3-Gamma 5 Gempo-Gamma 6 u Klif 5-Oosterend 5 ZDH 2-Klif 6 De Koog 4-Jelleboog 4 enst: Texel tem fruk 1» 28 september: u. Texel 1-De Koog (j) I. Albert Heijn-Klif 4 i. Gamma 3-Casino 2 i. De Kooq-Jelleboog Morgenavond zal Martine de Keuning spreken over het onderwerp „Kinder ruzies, hoe ga je er mee om?" in de Vrije School aan de Gasthuisstraat, aanvang 20.15 uur. De Vereniging voor Vrije Opvoed kunst heeft mevrouw De Keuning uit Bi It hoven "uitgenodigd. Zij heeft grote ervaring met kinderen doordat zij ja renlang voor de klas heeft gestaan en door haar werk voor de Landelijke Schoolbegeleidingsdienst voor Vrije Scholen. Verder heeft zij de studie MO-pedagogiek gedaan. Zij zal spre ken over de ontwikkelmgensleeftijd van 0-7 jaar. De toegangsprijs is f5,—. 20.15 u. De Krim 2-Casino 4 21.05 u. ZDH-Mantje 21.55 u. Oosterend-Klif 22.45 u. Casino 3-Klif 3 Zaaldienst: De Krim Maandag 1 oktober: 17.15 u. Casino 1-Texel 2 (J) 18.05 u. Texel 4-De Krim (J) Uitslagen Junioren: Casino 4-De Krim 7-2; Texel 3-Oosterend 3 0-2, Casino 1-Texel 1 11-1; Texel 2-De Koog 1 4-1; Casino 2-Casino 3 4-1, Dames: De Krim-Casino 9-0; Mantje-De Koog 6-1; 3e kl.: Oosterend 6-Texel 4 3-3; 2e KI.: Oosterend 5-Gamma 5 4-3; Klif 5-Gempo 2-2, Mantje 3-Gamma 6 2-3; De Muy-Texel 3 3-2; 1e kl.: Mantje 2-Attent 2-1, Gamma 4-Oosterend 3 1-8, De Koog 3-Rab 3-6, Oosterend 4-Nioz 2-2; Klif 4- De Krim 2 6-6; Res. Hfd. KI.: De Koog 2-Oosterend 2 5-2, Casino 2-Casino 3 0-6; Gamma 2-Klif 3 2-3, Texel 2-Klif 2 4-5; Hfd. KI.: ZDH-Casmo 4-3, Mantje-De Krim 1-1; Klif-Gamma 3-3. Met een geslaagde „mix-triathlon" werd het 15-jarig bestaan van sport hal Ons Genoegen op waardige wij ze gevierd. Zaterdagavond traden twaalf teams van zes personen te gen elkaar in het strijdperk op de on derdelen volleybal, badminton en zaalvoetbal. Na een zes uur durende strijd bleek het team onder aanvoe ring van Koos Doeve, bestaand uit Nynke Spijker, Nico Blonk, Marianne Hilhorst, Sandra Belt en Richard Bakker, als beste uit de bus te zijn gekomen. De teams waren hoofdzakelijk sa mengesteld uit leden van drie langge- bruikers van de sporthal, rayon Texel zaalvoetbal, badmintonclub Texel en de MST. Elk team moest drie dames en drie heren opstellen. De formule bleek een succes bij de deelnemers. Zo raakte men eens in contact met andere sporters en bovendien viel er veel te lachen. Het was zaterdag avond duidelijk dat uitblinken in de ene sport met automatisch betekent dat men ook de andere sport onder de knie heeft. Eén deelneemster ver ging het lachen al snel, want zij moest zich met een enkelblessure onder doktersbehandeling laten stel len. Na het eerste onderdeel, volley bal, ging team 11 van teamleider Arend Nijkamp aan de leiding. Bij het badminton sloeg de latere winnaar team 2 de grote slag. Ruimschoots stond het team bovenaan, vóór de landelijke premiere van het programma „Zicht Op Heren l n theater/restaurant Klif 12 in Den Hoorn zijn twee dingen 'er meer bewezen. Namelijk dat de drie Heren Op Zicht abso- toppers zijn in de Nederlandse cabaretwereld. En ook dat Klif 'eze presentatie mag zien als een -voorlopige- bekroning op feeks van kleinkunstvoorstellingen. de Vries. Herman Fluitman en 'Hoogeboom hadden juist voor tiiance en het enthousiaste, kritische publiek van het »der theater gekozen voor de volledige voorstelling van hun programma. De formule van m Op Zicht" is traditioneel, "net hun uitwerking van liedjes ttches staan zij op grote hoog teer muzikaal gevoel koppe laar) gedegen vakmanschap. "ordt ondersteund door een C'je ervaring, die niet verzandt euze maniertjes. en. jren ite lankj am* ndpi f*s enkele, niet hinderlijke hape- kwam de show over alsof die Smalen was uitgevoerd. Niet is minder waar, want een aantal *ers was slechts kort voor deze voorstelling gemaakt. De Stings- en stampvolle zaal werd al direct bij de opening inge pakt door Evert de Vries, die op fluisterende toon („Mijn stem is niet zo best") collega Herman veront schuldigde: „Hij heeft het in zijn rug, maar dat weet bijna niemand...." Vrij wel direct gevolgd door een gelijkna mig lied. Het teddybeertje van „Joost" Hoogeboom en „Waar zou den we zijn zonder de trein" zijn speels terugkerende grappen. Drie L's Centraal in de teksten staan Liefde, Leed en Leut, die elkaar in hoog tem po afwisselen. De „Heren" gaan in een scherp uitgespeelde haat-liefde verhouding met elkaar om. Het ene moment heb je de tranen in de ogen van het lachen, maar vlak daarna van echte ontroering bij het droomlied over een man die vanuit zijn doods kist zijn medemensen beschouwt. De in een karakteristieke pose Aan de piano Johan Hoogeboom. in het midden 1 G?l®^^u"'nan en rechts Evert de Vries IFotoArend Nijkamp) team 5 van Gretha Beijert en team 6 van Dirk Hoogendijk. Dit laatste team haalde nog wat op door het zaalvoet bal te winnen, maar team 2 kon niet meer worden achterhaald. Muziek van Jaap Dros zorgde na afloop in de kantine nog voor verdere verhoging van de sfeer. Eindstand I.Team 2 27 punten; 2 team 6 26 ptn; 3.team 5 en team 11 25 ptn. Marcel Witte van boerderij De Nes is tijdens het Nederlands Kampioen schap ploegen in de twee- scharwentelklasse vijfde geworden. In deze klasse werd door 26 ploe gers om de eer gestreden. De pres tatie van Witte is uitstekend, vooral als in aanmerking wordt genomen dat hij in vergelijking met de Lim burgse ploegers, eigenlijk niet over het vereiste materiaal beschikt om met de top mee te kunnen draaien. Witte bereikte verleden jaar een 15e positie op het NK. Het uitgangspunt „een goed begin is het halve werk" maakte Witte donderdagochtend vol ledig waar. Zijn „begm-voor*' was kaarsrecht, hetgeen hem een goede start bezorgde. Witte is voor het vervoer naar het NK gesponsord door Bonne-Mechanisatie, Cebeco-Mechanisatie en Rabobank Texel. Het Nederlands kampioenschap be vatte voorts een ploegwedstrijd voor oude tractoren, waaraan de Texelaars Jan Uitgeest, Kees Koopman en Maarten Koorn deelnamen. Kees Koopman uit Den Burg werkte zich uit tien deelnemers op naar de 4e plaats. Jan Uitgeest wist uit 25 deel nemers beslag te leggen op de 15e plaats. Maarten Koorn kwam inde zelfde klasse uit en eindigde op een 5e plaats. De oude tractoren trokken veel pu blieke belangstelling. Zaterdag 22 september: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel Al-JVC Al 8-2 Texel B1-DWOW BI 1-1 Texel B2-JVC B2 9-0 Oosterend C1-WGW C2 7-0 Tex. Boys C1-HRC C2 14-0 HSCS C2-Texel C1 1-13 HCSC C2-Texel C2 6-1 Pupillen: Tex. Boys D2-Texel D1 10-1 Oosterend D2-De Koog Dl 4-0 Oosterend E2-Tex. Boys El 2-20 Oosterend E1-De Koog El 8-6 Tex. Boys E2-Texel E2 2-2 Tex. Boys F1-ZDH F1 5-0 Texel F1-SVC F1 4-2 Texel F2-SVC F2 2-5 Zondag 23 september: KNVB Afdeling Noordholland: Oosterend-DESS 2-1 De overige wedstrijden zijn afgelast. snelheid blijft hoog: het is opletten en erbij blijven! Het publiek wordt daarbij niet ontzien, maar niet op let terlijke wijze zoals bijvoorbeeld bij Waardenburg De Jong, die eerder in Klif 12 optraden. Het zogenaamde „kippevel-gevoel" wordt schitterend op de hak genomen. Evenredig Sommige bezoekers wisten al wat ze konden verwachten: spitse, humoristi sche, cynische, bitter ernstige teksten en fraaie driestemmige zang, geraffi neerd begeleid op piano Hun ver wachtingspatroon werd méér dan beantwoord. „Zicht Op Heren 2" bleek een sterk programma, waarin - méér dan in het eerste- alle drie „He ren" een evenredig aandeel hebben. Er zitten liedjes en sketches in die je meteen bijblijven: „Beelden die je nooit vergeet", „Kut met peren", „Kerstdiner uit een vuilnisemmer", Anna die eigenlijk (gléén vriendin heeft" en de schitterende parodie op een carnavalsschlager „Ik heb nog nooit zo ene grote geile gans gege ten", dé uitsmijter voor de pauze. Vervoering Het totale, anderhalf uur durende pro gramma brengt de toeschouwers echt in vervoering. Het aangrijpende slotlied, vol zwarte humor, laat de zaal min of meer perplex en gelaten achter. Gelukkig brengt de toegift „De juffrouw van de biblio-biblio- bibliobus" alles weer in evenwicht. De teksten en muziek zijn voorname lijk van de groep zelf en kwamen voor een klein deel op Texel tot stand. Uitzonderingen zijn enkele be werkte covers en bijdragen van Siet- ze Dolstra. De „bloknotenpremiere" (zoals de „Heren" het zelf zeggenl voor de landelijke pers is op 1 no vember in theater „Klein Bellevue" in Amsterdam. De liefhebbers op Texel hebben al een smakelijk voorproefje gehad en mogen hopen dat Cor van Heerwaarden Heren Op Zicht snel weer naar zijn theater/restaurant haalt. De „Heren" zijn alvast be dankt. D.W. Na een arbeidzaam leven is onverwachts van ons heengegaan mijn lieve man onze vader en opa Leendert Heerschap echtgenoot van Johanna Halsema geboren 17-1-1911 overleden 24-9-1990 J. Heerschap-Halsema L. Heerschap E. Heerschap-Wuis Kees B. Heerschap E. Heerschap-Verstegen Bart en Thera Dick Texel, 24 september 1990 „De Gollards" De Zes 12, 1791 EX Den Burg Gelegenheid tot condoleren woensdag 26 september van 19.00 tot 20.00 uur in de Gollards en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op donderdag 27 september om 15.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizer- weg 3. Na een zeer liefdevolle verzorging in rusthuis de Gollards te Den Burg, is vredig ingeslapen mijn broer, zwager en onze oom Dirk Koning in de ouderdom van 79 jaar en 5 maanden. G. Jimmink-Koning W. Jimmink en kinderen Texel, 20 september 1990 De Gollards Correspondentie adres: W. Jimmink, Bargen 10, 1793 EM De Waal De crematieplechtigheid heeft inmiddels plaatsgevonden. ,,Werk als of je eeuwig zult leven en leef als of je morgen zult sterven Na een werkzaam leven is plotseling op 87-jarige leeftijd heengegaan onze dierbare man, vader, schoonvader en opa Pieter de Graaf Mzn., echtgenoot van Maria Bakker. M. de Graaf-Bakker Els en Peter Witte Thijs-Jan Texel, 20 september 1990 Vuurtorenweg 5, „Bouwlust" 1795 LJ De Cocksdorp De begrafenis heeft reeds plaatsgevonden. „Buurman" we zullen u missen, bedankt. Thea en Meijert Boon en kinderen De Cocksdorp, 20 september 1990 Met droefheid geven wij u kennis dat nog on verwachts van ons is heengegaan mijn lieve broer, zwager en oom Lambertus Johannes Weijdt in de leeftijd van 73 jaar. R. Sleutel-Weijdt J. J. Sleutel kinderen en kleinkinderen Met verslagenheid hebben wij kennis geno men van het overlijden van onze oud voorzitter L. J. Weijdt Meer dan 25-jaar was hij actief in onze afde ling, een vakbondsman in hart en nieren. Texel, 21 september 1990 Bouw- en Houtbond F.N.V.-afdeling Texel Als bestuur en beheerscommissie van kamp huis „Bloem en Bos' op Texel hebben we af scheid moeten nemen van onze voorzitter Henk M. Koopman Bedankt, Henk, voor je grote inzet en betrokkenheid. Texel, 17 september 1990 Voor de zeer, zeer vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn zo lieve vrouw, wil ik U uit de grond van mijn hart langs deze weg heel erg bedanken. Het beeld van TRUUS van wie ik zo ontzettend veel heb gehouden, en die bij zo velen zo geliefd was, is voor mij onvergetelijk. A. A. van Opstal Den Burg, Texel September 1990 Hallo, hier ben ik dan BRAM Texel, 23 september 1990 Mijn vader en moeder zijn Jacques Ruarus en Antoinette Welle We wonen op De Ruyterstraat 85 1792 AL Oudeschild Tel. 02220 - 14919 Hé moet je horen. Bij ons is een kindje geboren. Marissa is haar naam. Ferry en Cees vinden het prachtig Wij vinden het machtig. Texel, 25 september 1990 Melle en Annemarie Zegel Achtertune 10 1794 BM Oosterend, Telefoon 18665

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3