Vlargret Prins naar WK Beheerderspaar 't Skiltje bereikt zilveren jubileum hairstyling 1990 Visserskoor bracht familie Bekker ochtendlijke aubade Ik maak net zoveel kans als een ander" mpionoptocht Oosterend kt veel kinderen oppelboei in Den leider nagekeken wvergadering Boys Weer spelbreker bij sluiting Molenkoog Geslaagd Jachthonden voor examen geslaagd IER ij NSDAG 25 SEPTEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Voor deze wedstrijd geldt vrije in schrijving van alle voortgezette kap persopleidingen. De eerste drie van iedere provincie gaan door naar het landelijk kampioenschap, zo ook Mar- gret. Door een eerste plaats te beha len op het Nederlands Kampioenschap werd ze uitgenodigd voor de B-equipe. Dit is de selectie- ploeg voor het Nederlands Team. Oud-kampioenen In principe zou Margret iedere maandag- en woensdagavond trainin gen in Utrecht moeten volgen. Er wordt hier door oud-kampioenen en grote namen in het kappersvak lesge geven. In deze B-equipe wordt ook weer geselecteerd. Deze uitverkore nen gaan door naar de A-equipe: het Nederlands Team. Maar twee avon den in de week naar Utrecht vanaf Texel is niet haalbaar, dus gaat Mar gret nu om de week naar Utrecht. De ene week Utrecht, de andere week Alkmaar, waar op de Techni sche Club alle nieuwe trends worden onderwezen. Op grond van de be haalde resultaten is Margret uitgeno digd voor het komende wereldkampioenschap hairstyling. Naast de 30 landen die ieder jaar meedoen zullen er dit jaar ook selec- tie's uit Rusland, Oost-Duitsland en Azië meedoen. Modelhoofd Gevraagd hoe dat nu in z'n werk gaat zo'n wereldkampioenschap, ant woordt Margret: „Je kan 36 uur van te voren het modelhoofd (kunst) op halen in Rotterdam en dat ga je be werken. Dat bewerken bestaat uit verven en knippen van het haar. Daarnaast worden ook haarstukjes van echt haar als accessoire inge bracht.". Het kampioenschap wordt gestart met een consumentenkapsel dat zo'n twintig minuten in beslag neemt. Hierna volgt een vrije omwerking tot een avondkapsel. De creaties worden beoordeeld op kleur, techniek en ar tistieke waarde. Is hairstyling een sport?: „Jazeker, het is zelfs topsport. In de week die aan de wedstrijd voorafgaat, kost het je zo'n 100 uur aan vrije tijd. Als je levende modellen gebruikt, ben je de week van te voren iedere dag aan het trai- doprscommissie van Oosterend n zich zaterdag verheugen in een ste opkomst van kinderen bij de irlijkse lampionoptocht. Niet alleen opkomst was groot, maar ook de ginaliteit waarmee het thema port en spel" werd uitgebeeld is verrassend. kinderen hadden zich veelvuldig »n inspireren door de huidige ^mogelijkheden in Oosterend, zo tennis, voetbal, volleybal en dam- sn. Ook biljarten en zelfs het •achutespringen wisten ze in een ■pion te verwerken. Veel creativi- 'dus in Oosterend. Voorafgegaan w muziekkorps Excelsior - met Mdragers - werd een optocht if het dorp gemaakt die eindigde ie muzieknis. Terwijl de jury be- :d hield gaf het muziekkorps nog n paar stukken ten gehore. bjen; tfngen: 1 De speeltuin van Lea van der :2 Het voetbalveld van Marco Eelman en ■1st tennisracket van Leonie Moor. Parachutespringen door Greetje Haak Vaartje Dros; 2 Vissen van Suzan en Ma -'Wiennga en 3. Dammen van Richard en 'ska Brouwer. De winnende groep was: 'dominospel van Anika, Stefan en Erik Sin. a'le kinderen was er tot slot een zakje 'koppelboei die wegens defekten ^aldelijk voor ernstige vertragin- abij de zandsuppletie heeft ge- 'jd- is gerepareerd. Het ding is ^oor naar de werf van Visser in fl Helder gesleept, waar men be- kkt over een kraan waarmee de uit elkaar kon worden gehaald f diepgaande inspectie. Combinatie Texel hoopt dat de ^nugeen problemen meer zal fc^ren. Vanmorgen is het gevaarte *rnaar Texel gesleept. Zodra de ^omstandigheden het toelaten 'Nop zijn oude plek aan de an- 15 worden gelegd en het opspuiten 'zand zou dan tegen het eind van ^ek kunnen worden hervat, wat «ent dat de jongste vertraging kweken heeft geduurd. ^vereniging Texelse Boys houdt r<-erdag 4 oktober de jaarlijkse le- ^r9adering, aanvang 20.00 uur •kantine. De leden krijgen alle- n°g persoonlijk een uitnodiging ®®9enda toegezonden. Ook dona- ouders van jeugdleden en an- ^belangstellenden zijn van harte m. I brommer hup even naar Den Burg om te kijken wat er in de J'elleboog te doen is. De jeugd heeft zo'n on rust, ze kijken niet echt uit naar iets en hebben geen concentratievermo gen, misschien doordat het aanbod van allerlei zaken zo groot is. Het is nu een stille tijd voor de jeugd in Ou- deschild. Maar als je op de basis school kijkt zie je dat de klassen nu weer veel groter zijn dan de laatste jaren het geval is geweest. Straks komt er weer een hele groep bij." Quotering Er zijn méér veranderingen, vertelt Martha „Door de visquotering zijn de mensen in Oudeschild een ander le ven gaan leiden. Men heeft nu meer tijd en zin in andere bezigheden. De mensen volgen nu cursussen, bijvoor beeld de lessen stijldansen van Corry Raateland, die komende zaterdag be ginnen. Ook de oprichting van het visserskoor onder leiding van Alfons Boom is een voorbeeld van de toena me van vrije tijd in het dorp. De men sen zijn tiier méér gaanleven. Wij hopen er nog een hele tijd getuige van te mogen zijn." M.M. Slechts weinigen bezochten de feestelijke laatste openingsdag van zwempark Molenkoog. Het slechte weer was zondag de grote spelbre ker. Wel in ruime mate aanwezig wa ren de leden van de zwemclub, die het zwemseizoen op waardig wijze afsloten. Eerst speelden ze om 11.00 uur een vriendschappelijke waterpolo- wedstrijd. Enkele andere leden maak ten van de gelegenheid gebruik het diploma „zwemvaardigheid 3" te be halen. Om 14.00 uur was er de tradi tionele familie-estafette. Zes families zwommen een kwartier lang zoveel mogelijk baantjes. De familie Van Lu- bek slaagde erin 1200 meter af te leggen en bleef daarmee de families Keyser en Van Beurden respectievelijk 100 en 200 meter voor. De andere deelnemers waren de families Van Groeningen, Duinker/Tijsen en een TX '71-groepje. Verder werden door en kele zwemclubleden pogingen onder nomen bestaande clubrecords scherper te stellen Dat lukte bij Coen Zoon, Ingrid van Lubek en Peter Haker. Om 16.00 uur sloot de poort van het zwembad voor de laatste maal in 1990. Zeiljacht. De KNZHRM-wipperploeg van De Koog kwam zaterdagmiddag in actie voor een zeiljacht dat op de Noordzee enkele mijlen uit de Texelse kust in moeilijkheden zou verkeren. Ook de Helderse reddingboot „Prins Hendrik", „De Zeeleeuw" en de sleepboot „Lies" zochten mee. De actie kon alweer snel worden afge blazen, omdat het jacht op eigen kracht was losgekomen. De jachthonden met hun bazen, staand van links naar rechtsHenk Boeijen. Jan van Benne- kom. Sieb Keyser. Klaas Houwing en Marcel Tielemans. Zittend: Hans van der Slikke en Hetty Seepma Kapster Margret Prins uit Den Burg neemt vandaag deel aan het wereld kampioenschap Hairstyling, dat in ons land wordt gehouden. De 21-jarige Texelse, die eerder succes sen oog ste bij het Noordhollands en Nederlands kampioenschap, bindt met het Nederlands team de strijd aan met teams uit bijna dertig lan den. Ze noemt hairstyling een vorm van topsport. Aan het WK gingen dan ook tientallen uren intensieve training vooraf. Margret leerde reeds op twaalfjarige leeftijd knippen van haar vader, de eigenaar van Salon Henri in Den Burg, Henk Prins. Meteen wist ze wat ze later wilde worden: kapster. Na de middelbare school volgde ze in Den Helder een opleiding in het leer lingenstelsel. Dat was de primaire kappersopleiding: één dag in de week naar school en de rest van de week werken in de salon van haar vader. Haar eerste wedstrijd was het Westertoren toernooi, het Noord- Hollands Kampioenschap, waarbij het alleen om föhnen gaat. Zij haalde daar een vijfde plaats. Hierna deed zij mee aan de Gouden Tulp 1987, hoofdzakelijk om wedstrijdervaring op te doen. De hierna gehouden school- wedstrijden leverden een tweede plaats op. Haar tweede Westertoren- toernooi in november 1987 was een voorronde voor de landelijke finale, waar ze als derde eindigde. De landelijke finale het jaar daarop was niet zo'n succes, de tijd was te kort en de creatie te nat. In juni en november slaagde zij voor de diplo ma's primaire opleiding dames en he ren. Hierna begon zij aan de voortgezette opleiding aan de Amsterdamse „Groene School", een zogenaamde vakopleiding voor onder nemers. Hiervan heeft zij inmiddels het praktijkdiploma behaald. Bij de wedstrijden van de provincie Noord-Holland eindigde ze als eerste. nen, ook in het weekend. M'n familie leeft ook erg mee, die zijn bijna nog zenuwachtiger dan ik voor een wed strijd". Morgenavond wordt in een program ma van RTL Veronique aandacht ge schonken aan het wereldkampioenschap. Het program ma heet Kappersgala" en is ter ere van het 100-jarig bestaan van de AN- KO (Algemene Nederlandse Kappers Organisatie). Aan de Universiteit van Amsterdam slaagde Marja Witte voor het docto raalexamen in^Je Culturele Antropolo gie en de Sociologie der niet-Westerse samenlevingen. Hinder. Wegens herhaaldelijk over treden van de hinderwet werd de eigenaar van een bedrijfje aan de Schilderweg door de politie bekeurd De man was 's avonds, ondanks eer dere waarschuwingen van de politie, aan de gang met machines in zijn werkplaats. Omwonenden deden hier van hun beklag. Zeven Texelse honden namen zater dag met hun voorjagers deel aan de jachthondenproeven van de KHJV in het Lauwersmeergebied in Friesland. Vier honden behaalden het C- diploma, één hond wist ook het B- diploma in de wacht te slepen. Circa zestig combinaties hadden in geschreven, hoofdzakelijk uit de pro vincies Groningen en Friesland. Dat er zoveel Texelse deelnemers waren, kwam doordat de organisator van de jachthondenproeven, de heer R Kem penaar uit Kollemerzwaag, afgelopen zomer op Texel een jachthondencur sus leidde. In de Lauwersmeer slaag den voor het C-diploma Marcel Tielemans met de Duitse langhaar „Nina", Klaas Houwing met de Labra dor Retriever „Lady", Sieb Keyser met de Grote Münsterlander „Bo" en Hetty Seepma met de Golden Retrie ver „Hazca". Alle geslaagde honden mochten ook aan de zwaardere B- proeven deelnemen, bestaande uit drie onderdelen. Twee van de vier Texelaars struikelden op het tweede onderdeel, het „verloren apport"; al leen Lady en Bo gingen door. De der de proef, het „apport boven water", werd alleen door Bo goed volbracht. zoveel mensen in de zaal gehad. We konden niet eens meer het buffet uit. Zo vol zat het. De hele jeugd van Texel zat er, de Tyfoons traden op voor f75,— per avond. Om half acht ging de deur open, dan stond het al helemaal vol met wachtende mensen tot achteraan toe. Exact om acht uur werd begonnen met de muziek. Tot half twaalf, dan moest er worden gestopt in plaats van om twaalf uur. ledereen pikte dat. We hebben het gehad dat om twaalf uur alles opge ruimd was. Alle tafels en stoelen, de hele zaal was leeg. Dat red je nu niet meer. Het was een heel fijn sfeertje toen." Bijzaaltje Er waren vaders en moeders die hun kinderen op kwamen halen. Als ze wat te vroeg waren, zaten ze ge woon in het bijzaaltje te wachten tot het half twaalf was. Later hadden we ook optredens van andere artiesten zoals Shocking Blue, Cuore (ook een Texelse band), Armand, BZN en Rob Hoeke. Maar de avonden met de Ty foons waren het mooist. De zaal werd daarvoor prachtig versierd met pakken stro en lantaarns, vlaggen en netten en gekleurde lampen. Het had een heel eigen sfeertje, missschïen ook mede door hun „Lifegroep", een soort steunclub die zich „Satisfacti on" noemde". Jeugdclub Piet Bekker heeft zich ook intensief beziggehouden met de oprichting van de jeugdclub, waarvoor het initiatief uitgegaan is van Hans en Annelies Jansen. „Acht jaar geleden is de jeugdclub gestart. Het is heel moeilijk om de jongens en meisjes bij elkaar te houden en iets te organiseren. Ze vliegen zo weer weg op zo'n avond. Als ze horen dat er een boot binnen gelopen is in de haven, hup iedereen is weer weg, of ze vliegen op hun Piet en Martha Bekker vertellen hun werk voor het dorpshuis altijd met heel veel plezier te hebben gedaan. Een veelheid aan acticiteiten die in het dorpshuis plaatsvond kunnen zij de revue laten passeren. De klaverjasavonden waar na een terug val in het ledenbestand nu weer een groei te zien is, de soos-middagen voor de ouderen, de toneelrepetitites- en voorstellingen, de gymnastiekclub voor peuters, kleuters en ouderen, de juniorenjeugdclub voor 9-, 10- en 11-jarigen en de jeugdclub voor 12- tot 16-jarigen, Het visserskoor, dat vijf jaar geleden vanuit een bonte avond van de Gemeenschap Oude schild is opgericht, repeteert er. De peuterzaal was er gehuisvest. Zelfs de kleuterschool heeft er in 1971 bij gebrek aan ruimte gebivakkeerd. Rouwtjes en trouwtjes, clubvergade ringen en feesten. Kortom het dorps huis is onder het beheer van Piet en Martha Bekker een echt dorpshuis geweest voor de Ouweskillers. Piet: „Je kunt wel nagaan dat we ons nooit hoefden te vervelen. Elke dag moest er wel iets anders gebeuren." En Martha vult aan: „Onderhand heb ben we nog drie kinderen opgevoed. We waren altijd bezig alles in goede banen te leiden, voor Rob en de Een feestelijke aubade van het visserskoor uit Oudeschild luidde zaterdagochtend, klokslag acht uur, het feest in voor Piet en Mar tha Bekker, die precies 25 jaar geleden hun werk als beheer derspaar van dorpshuis 't Skiltje aanvingen. Een kwart eeuw, van het beatperiode tot visserijbeperking. „De mensen in het dorp zijn méér gaan leven", vindt het beheerders echtpaar. Piet en Merthe Bekker voor de versierde entree ven het dorpshuistoegezongen door het visserskoor onder leiding van Alfons Boom llinksl IFo to: Bert KoningI Zaterdag was de toegangsdeur van 't Skiltje feestelijk versierd met een grote erepoort. Het visserskoor was op sokken, met klompen in de hand, zo geruisloos mogelijk naar de De Ruyterstraat 61 gesneld om met het lied ..Word wakker, het zonnetje is al op", het echtpaar Bekker te verras sen. Vervolgens werd door een in ja- quet gestoken ober, heel chique, op een tafeltje uit de zaal een ontbijt voor Piet en Martha geserveerd, compleet met een koeler champag ne, brood met jus, een warm pitje en thee. Een mooi begin van een feestelijke dag, die 's middags met een grote receptie (waar heel Oude schild naar uitliep) naar een climax groeide. De receptie werd natuurlijk gehouden in het dorpshuis. ijref Prins aan het oefenen op een modelhoofd. IFoto: Olivier Schilling) tweeling Monique en José. De tijd die we daarvoor hadden, hebben we heel intensief gebruikt." Beattijdperk Een periode op zich was de periode van beatmuziek. Veel Texelaars zullen daar nog herinneringen aan hebben. „Dat was een blok appart", aldus Piet. „Je pakt de jeugd nu niet meer zo. Het begon met optredens van de Tyfoons, de Texelse band. De eerste keer traden ze op in 't Skiltje op 17 november 1965, daarna met Ouwe Sunderklaas. We hadden nog nooit n ei

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7