Groen cZwartsJexeU in het harG EUGDT0ERISME IN OPMARS 1990 «LI 1 430 schoolkinderen maakten rondvlucht Jit eigen onderzoek blijkt: zakelijk •D Komst t.v. kroon op publiciteitsstunt REKREATIEKRANT Verdronken visser na etmaal gevonden Gesloten 1 t/m 6 oktober bakker bv. Nel Eelman op verkiesbare plaats statenverkiezing? Kleine olievlek ten noordwesten Texel Voor carport blijft vergunning nodig Bakker Optiek Bakker Juwelier «gericht 15 SEPTEMBER 1887 NR. 10.518 DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1990 gdvertenties, abonnementen, etc o,-,«ld De Rooy B.V, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 02220-12741, na 18 00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 <tj6 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 20-12741. «'werktijd deze week tot en met dinsdag a.s. «de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, telefoon 02220-17266 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs 741,40 per half jaar; Los 71,10 „aantal jongeren dat op Texel de vakantie doorbrengt groeit, mals het aantal „jongerenplaatsen" (speciaal voor jongeren stemde overnachtingsplaatsen). Voor jongeren van 15 tot 20 blijkt het Waddengebied de favoriete vakantiebestemming. Al- s enkele opmerkelijke resultaten van een door de redactie van Texelse Courant gehouden onderzoek, dat wij elders in dit mmer in detail publiceren. (onderzoek is verricht naar aan- Sng van de voortdurende discus- over het aantal jongeren dat de Untie op Texel doorbrengt. In be- 4de kringen leeft de vrees dat, jinks het toenemend aantal toe- un dat Texel bezoekt, het jonge- ibezoek zich in een neerwaartse ■aal bevindt. De resultaten van onderzoek bewijzen echter het jendeel. Voorts mag worden ge- icludeerd dat een continu onder- ik van het vakantiepubliek nodig De VVV en de gemeente zijn de lest aangewezen instanties om dergelijk onderzoek te (laten) ten eerste reactie meldt directeur ip Dekker van de Stichting VVV el Promotie verheugd en verrast te met de uitkomsten van ons on- toek. Verrassend vindt Dekker dat cijfers blijkt dat jongeren op dmeer plaatsen welkom zijn dan nu toe werd aangenomen en ver- jjd is hij over het toenemende Het laatste nummer van de REKREATIEKRANT «rschijnt op 6 oktober. Activiteiten voor de maand oktober kunnen tot en met dinsdag 2 oktober worden ipgegeven. Mvertenties tot en met jt oktober aan de baHe bij imkkerij/uitgeverij Langeveld en de Rooy. Parkstraat 10. Den Burg telefoon 02220 12741 W EEN KONINKLIJK 06-NUMMER! Dag en nacht bereikbaar 06 - 022 6 0 33 «t twee klaaglijnen aangesloten 5Peen antwoord-apparaat. Jfi kunt dus bijna altijd met je tochten over militair vliegverkeer tocht, en NIEMAND die je tegen spreekt. e wordt zelfs ongevraagd terug meld als je je telefoonnummer «oemt! banden van het antwoordappa- 3at worden dagelijks door de •°ninklijke Luchtmacht zelf "Beluisterd. Jdan niet met rode oren, afhan- °'i|k van het lawaai en de presen te van de klachten over militair ^Qverkeer. knknu niet: „Klagen kost niets." 1 klachten zijn serieus geno- ^nin Den Haag. Dat willen we zo tölJden, dus: loos?! maar ...klaag kritisch! '^'machivoorlichting publ: Gomeonto Toxol aantal jongeren dat de weg naar Texel weet te vinden. Bevestiging „Het feit dat nu eens exact boven water komt hoeveel jongeren er op de diverse lokaties hun vakantie doorbrengen kan een einde maken aan de tot nu toe gevoerde discus sies," aldus Dekker. In de resultaten van het onderzoek ziet hij een be vestiging van de juistheid van de ge voerde Texel-promotie. „Ik heb altijd gezegd dat bij een algemene, goede promotie van het eiland de resultaten over de gehele toeristenmarkt wor den verdeeld, en niet over alle groe pen, behalve de jongeren." Verder ziet Dekker in de cijfers een bevesti ging van de resultaten van de adver tentiecampagne voor sportieve vakanties: „In die vakantie arrangementen zit een enorme groei en dat vind je ook terug in de toena me van het aantal jongeren op het eiland. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Als die uitdrukking waar is, gaan we een rooskleurige toe komst tegemoet." Op onze vraag waarom de VVV niet eerder gebruik heeft gemaakt van de voor de Waddeneilanden zo gunstige CBS-cijfers, antwoordt Dekker dat hij deze cijfers tijdens vergaderingen eer der dit jaar wel degelijk gehanteerd heeft, maar men heeft blijkbaar slecht naar hem geluisterd. Prima Ook burgemeester Ton Schipper is positief over de resultaten van ons onderzoek. Hij noemt het een prima initiatief dat de „jongerenmaterie" nu eens van een andere kant benaderd wordt. Opvallend vindt Schipper het dat de resultaten niet overeenstem men met de geluiden die met name uit een deel van de horeca komen. De burgemeester is het eens met de conclusie dat méér onderzoek nodig is naar de samenstelling van het Texelse vakantiepubliek. „Je wel iets denken of voelen, maar het is beter als je dat kunt onderbouwen met fei ten." Schipper kan nog niet zeggen in hoeverre de gemeente zelf actief betrokken dient te zijn bij zo'n vakan- tieonderzoek. De burgemeester bestrijdt dat met de gegevens uit het toeristenbelastingre- gister niets wordt gedaan. Deze wor den onder meer gebruikt ter Er is een redelijke kans dat Nel Eelman-van 't Veer uit Den Burg een verkiesbare plaats zal innemen op de CDA-lijst voor de komende verkie zing van Provinciale Staten. Het CDA heeft thans 21 leden in het provinciebestuur. Nel Eelman staat als 22e op de groslijst. Die groslijst gaat nu naar de diverse kamerkringen die veranderingen kunnen voorstellen, waardoor kandidaten hoger of lager worden geplaatst. „Er kan nog van alles gebeuren", aldus Nel Eelman, die vertelt dat de nummers 22, 23 en 24 allemaal vrouwen zijn. „Het CDA vrouwenberaad voert actie om dat drietal hoger op de lijst te krijgen. Maar in Amsterdam is men ontevre den omdat er maar drie Amsterdam mers op verkiesbare plaatsen staan en daar wordt ook actie gevoerd. Er zijn dus nog verschuivingen in beide richtingen mogelijk". Eind oktober moet de lijst definitief worden vastgesteld. Zoals bekend is ook Hans Roeper van de PvdA een Texelse kanshebber voor de statenverkiezingen Als een of meer Texelaars werkelijk worden gekozen is dat een bijzondere gebeur tenis. Sinds het midden van de negen tiende eeuw hebben geen Texelaars zitting meer gehad in Provinciale Staten. voorbereiding van het recreatieba sisplan. Tenslotte merkt de burgemeester op dat hij de resultaten geheel los ziet van het openbare orde beleid. „We moeten oppassen dat we niet alleen aan de jeugd denken als we praten over leefbaarheid," aldus Schipper. De resultaten van ons onderzoek zijn te vinden op pagina 5. w Duik in de historie van 125-jarig bouwbedrijf 9* Politie veilt record aantal gevonden fietsen Maritiem- Juttersmuseum: nu al 50.000 bezoekers! sw Arco de Graaf krijgt supportersvereniging s» Gezamenlijke kerken houden „vredeszondag" S4 Zuster Arsène: „Je moet worden geroepen, anders hou je het niet vol" Dinsdagavond rond half elf werd het stoffelijk overschot gevonden van de 26-jarige visser Renée Katsmar uit Oudeschild, die de avond tevoren verdronk nadat hij overboord was geslagen. Het tragische ongeluk gebeurde op de kotter TX 29 „Helena Elisabeth" van Drijver, 100 mijl ten Noorden van Texel, ter hoogte van de Deense kust. Katsmar was aan dek bezig met reparatiewerk. Hij moet zijn ge raakt door een zich spannende kabel die aan een slingerende giek hing, waardoor hij overboord viel. Hoewel dit met op hetzelfde moment werd gezien door de andere opvarenden, werd hij wel direct gemist en werd begonnen met zoeken. Aan deze zoe kactie, bij vrij slecht weer, werd ook meegedaan door alle andere Texelse kotters en enkele Deense schepen in de buurt. Het was de TX 68 „Ver trouwen" die het stoffelijk overschot dinsdagavond in de netten kreeg. De 29 nam het lichaam over en bracht het gisteravond binnen in Oudeschild. De Rijkspolitie te water onderzoekt de preciese toedracht van het ongeluk. De Wieringer viskotter WR 244 ont dekte gistermiddag een olievlek op de Noordzee, circa tien mijl uit ten noordwesten van de Eierlandse vuur toren. De rijkspolitie te water werd ingeseind, evenals de kustwacht. Vol gens een woordvoerder van het kust wachtcentrum IJmuiden is er sprake van een lichte verontreiniging van be trekkelijk kleine oppervlakte. Het kustwachtcentrum heeft gezien deze informatie geen opdracht gegeven om de vlek te bestrijden. Het ligt niet in de lijn der verwachting dat de ver ontreiniging de Texelse kust zal berei ken, al wordt dat niet geheel uitgesloten. Voorlopig blijft het noodzakelijk om een bouwvergunning te hebben voor een „carport", ongeacht de techni sche uitvoering daarvan. B en w hebben besloten niet vooruit te lopen op de nieuwe woningwet, die het mogelijk maakt om objekten die niet als een echt gebouw kunnen worden aangemerkt, zonder vergun ning neer te zetten. De pes 18-jarige zweefvlieger Peter Zijlstra vertelt over zijn hobby. Kinderen van de Jacob Daalderschool luisteren ademloos toe. leunend op de vleugel van het motorzweefvliegtuig Sperber RF 5B Vorige week woensdag veroorzaakte stormweer hevige te leurstelling bij Texelse basisschoolkinderen uit de groepen zeven en acht. De beloofde rondvlucht boven het eiland kon wegens het slechte weer niet doorgaan. Gelukkig was het gisteren wel prima vliegweer, zodat 430 leerlingen de uitgestelde vliegtocht konden maken. Mede dankzij de overige activiteiten op het vliegveld was het een dag die de kinderen nog lang zal heugen. De organisatie kreeg dan ook louter positieve reacties. Een t.v.- ploeg van de commerciële zender ,,RTL Veronique" maakte de hele dag opnamen en zal de komende weken vier „Texel- specials" uitzenden in het jeugdprogramma Telekidsop de woensdagmiddag Het 20-jarige Paracentrum Texel en de 25-jarige Zweefvhegclub Texel gre pen hun jubilea aan voor de organisa tie van een grootschalig kinderfeest. Hoofdmotief was het opwekken van positieve belangstelling voor alles wat op de Texelse luchthaven gebeurt. Naast het kweken van goodwill bij de eilandbewoners, hoopte de organisa tie ook op ruime aandacht van de di verse media. Pogingen om op televisie te komen met het „kinder- vliegfeest" lukten. RTL Veronique bleek geïnteresseerd en greep de ge legenheid aan om ook andere onder werpen op Texel onder de loep te nemen. Zo werd gistermiddag op het strand een reportage gemaakt met Phtlrf C 7,£* strandjutter Cor Ellen, samen met kinderen van de Jacob Daalderschool uit Oosterend. Ook zal aandacht wor den besteed aan de tandemsprong van een 10-jarige scholiere. Verder was het de bedoeling dat ook auto coureur Huub Rothengatter op Texel zou worden gefilmd. Dat ging echter niet door. Rothengatter zou vorige week met een formule 1-wagen op het vliegveld present zijn, maar giste ren was hij wegens races op het cir cuit van Zandvoort verhinderd. Wel stonden twee snelle bolides op gesteld, waaronder Rothengatters eigen formule 3-wagen. Uiteraard een trekpleister van de eerste orde voor vooral de jongens, die gretig achter het stuur kropen (onder toezicht). Promotie Veronique zal in totaal vier onderwer pen (items) uitzenden, die in de ko mende weken'te zien zullen zijn in het programma „Telekids" op woens dagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. Aanstaande woensdag wordt het eer ste item uitgezonden. Volgens mede organisator Bob Rienks, directeur van het Paracentrum, heeft de organisatie niet voor de aanwezigheid van de te levisie in de buidel hoeven tasten. Een tevreden Rienks beschouwt deze publiciteit niet alleen als reclame voor zijn bedrijf, maar ook als een aardige vorm van Texelpromotie. „Publiciteit met het oog op seizoenverlenging is een belangrijke reden om dit evene ment in het najaar te houden." Schoolplein De schoolkinderen bezochten de dag verdeeld in groepen, zodat sprake was van een redelijke spreiding en voor de diverse demonstraties niet lang hoefde te worden gewacht. Een andere reden voor deze verdeling was het strakke tijdschema voor de rondvluchten. Met vier toestellen van Tessel Air gingen de kinderen de lucht in voor een rondvlucht van een minuut of tien. Daarbij vlogen ze tel kens over hun woonplaats en de school. De Jacob Daalderschool had hierop handig ingespeeld door een le vensgrote tekening op het school- Lees verder pagina 2 'n Jongensdroom wordt waarheid. De formule 3-raceauto van Huub Rothengatter was een ech te trekpleister

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 1