Bouw 10 bejaardenwoningen aan Sluyscoog van start - 10 van 6 en 7 oktober Ook plannen voor AchteromDen Hoorn en Oudeschild Raadsvergadering Rose Harmony Singers geven najaarscoricert Waterschap Texel houdt zaterdag open huis Wie mist z'n bakkie? e Mannenkoor treedt op met „Frohsinn" Filmavond reumapatiënten Kerkdiensten 7 oktober 'T PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 4 OKTOBER II Bouwbedrijf Duin is begonnen met de bouw van tien bejaarden woningen aan de Sluijscoog en de Verlaet in de Mars in Den Burg, in opdracht van de Stichting Bejaardenzorg Texel. Het wor den geschakelde huizen, uitgevoerd in één woonlaag en met plat dak, die het tweede kwartaal 1991 voor bewoning gereed zullen zijn. berging hoofd slaapkamer adiator zithoek woonkamer eethoek keuken kookfotsftl logeer kamer koelkisl ingang Plattegrond van twee woningen. Alles is gelijkvloers uitgevoerd, geschikt voor ouderen met af nemende validiteit Bij voorbaat staat vast dat de huur ders voor deze woningen in de rij zullen staan want vooral in Den Burg is op het gebied van seniorenwonin gen veel meer vraag dan aanbod. Tot 1995 wordt de behoefte ge raamd op veertig tot vijftig wonin gen. Om die reden heeft de Stichting Bejaardenzorg bouwplan nen in de maak voor het Achterom en de Beatrixlaan-Gasthuisstraat in Den Burg, de De Ruyterstraat in Ou deschild en het terrein in Den Hoorn waar nu nog de voormalige schuur van Axel Lap staat. De aan Sluyscoog en Verlaet te bou wen huizen brengen het woningbezit van de Stichting op 194 stuks. De door architectenbureau Alkema ont worpen woningen lijken wel wat op de huizen die aan de Schoorwal tot stand zijn gekomen. Ze bestaan uit een woonkamer met open keuken, hal, douche/wc, slaapkamer, logeerka mer en berging. Ze zijn voorzien van CV, dubbelglas en andere isolatie. De huurprijs wordt ongeveer f560,- per maand, exclusief eventuele service kosten. Alleen als blijkt dat dit finan- De Texelse gemeenteraad houdt dins dag a.s. zijn maandelijkse vergade ring, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Vaststelling volgorde van stemming. 3. Vaststelling besluitenlijst raads vergadering de dato 11 september 1990. 4. a. Ingekomen stukken. b. Mededelingen. c. Beantwoording vragen. 5. Plaatsing openbare basisschool de Bruinvis op Overzicht Vermeerde ring Huisvesting 1992-1993-1994. 6. Huisvesting peuterspeelzaal De Cocksdorp. 7. Bijdrage ontwikkelingshulp ten behoeve van Afrikaanse vluchtelingen in Portugal. 8. Educatief plan basiseducatie 1991 9. Voorzieningen en extra investerin gen ouderen en gehandicapten. 10. Brandpreventiemaatregelen spor thal Ons Genoegen 11. Aanwijzen van de heer W. Vos tot gemeentelijk lijkschouwer. 12. Rioool Egalisatie Fonds. 13. Voorbereidingsbesluiten ten be hoeve van het bouwplan van: a. Tebo voor de bouw van een showroom annex kantoorruimte aan de Bernhardlaan te Den Burg; b. Firma Zegel voor de bouw van een schuur aan de Heemskerck- straat te Oudeschild. 14. Overzicht post onvoorziene uitgaven. 15. Aangaan vaste geldlening f3.000.000,— 16. Herhalingsvoorbereidingsbesluit ten behoeve van P.E.N. voor het plaatsen van windmolens te Oude schild. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. ciëel gunstiger is zal het complex collectief op de kabeltelevisie van Ka- beltex worden aangesloten, waarbij het kabelabonnement in de huur wordt opgenomen. Anders moeten de bewoners dat zelf regelen. Voor alsnog komt er ook geen alarm systeem. De huurders kunnen dat voor zichzelf regelen door zich aan te melden bij Sociaal Alarm Texel. Gegadigden voor de woningen kun nen zich nu nog niet aanmelden maar moeten wachten op een adver tentie die begin volgend jaar in de Texelse Courant zal verschijnen. Er wordt dan ook een voorlichtingsbij eenkomst gehouden, in het zaaltje van Starkenburgh. Toewijzing van de woningen (bij voorkeur aan personen van 65 jaar of ouder) geschiedt vol gens urgentie. De Stichting Bejaar denzorg werkt niet met een wachtlijst. De huizen komen in het gedeelte van het Marsplan dat vrij dicht bij het centrum van Den Burg is gelegen. ,,De mensen denken dat het ver weg is, maar dat valt erg mee", zegt oud- wethouder Piet Zegers die sinds juni voorzitter is van de Stichting Bejaar denzorg als opvolger van Johan Bak ker. ,,We hebben de looptijden gemeten met een stopwatch. In vier minuten kun je in rustig tempo naar het zaaltje van Starkenburgh wande len, dat we ook voor deze huizen als ontmoetingscentrum beschouwen. Albert Heijn bereik je in acht minuten en het postkantoor in tien minuten". Toegelaten De Stichting Bejaardenzorg bouwde voor het laatst in 1987: vier wonin gen aan het Robbenpad in Ooster end. Als gevolg van een wetswijziging per 1 januari j.l. had de stichting van overheidswege erken ning nodig als „toegelaten instelling" om opnieuw bouwactiviteit te mogen ondernemen. Daartoe moesten de fi nanciële administratie, de bestuurlijke draagkracht en de statuten aan be paalde eisen voldoen. De inspecteur van de volkshuisvesting stelde daar naar een onderzoek in dat positief af liep, zodat de stichting sinds 1 januari een echte woningbouwcorpo ratie is, gespecialiseerd in sociale wo ningbouw voor ouderen. De tien woningen die nu aan Sluy scoog en Verlaet komen, werden op basis van open begroting aanbesteed, nadat de Provinciale Directie van de Volkshuisvesting zonder problemen met ontwerp en prijs accoord was gegaan; „Een prima woning voor een acceptabele prijs", zo werd gesteld. Het bestuur van de Stichting Bejaar denzorg was blij weer met Duin in zee te kunnen gaan. Met hem zijn bij de bouw van de vier Robbenpad- huizen goede ervaringen opgedaan. Gehoopt wordt dat onmiddellijk na het gereed komen van de tien wonin gen in De Mars direct kan worden doorgebouwd met vier woningen vol gens hetzelfde ontwerp in Den Hoorn, op de plaats waar nu nog de schuur van Axel Lap staat. Als het één bouwstroom is, werkt dat kostenbesparend. Tegen de bouw in Den Hoorn zijn in het kader van de artikel 19-procedure enkele bezwaren ingediend, die inmiddels van gemeen tewege ongegrond zijn verklaard. Een eventueel beroep bij de provincie kan echter nog vertraging opleveren. Het Texelse zanggezelschap „The Rose Harmony Singers" geven dins dag 9 oktober het najaarsconcert, in de Roomskatholieke kerk van Den Burg, aanvang 20.00 uur. Het be looft een zeer afwisselend concert te worden, zowel qua inhoud als qua stemgebruik. Ontroerende treurmuziek, delen uit de beroemde „Misa Criolla" en jube lende operettemuziek passeren de re vue. Voorts gaat dinsdagavond het „Rose Harmony Quartet" officieel van start en bovendien treedt voor de eerste maal het RHS heren dubbel- kwartet op. Solisten zijn Marijke Wit te, Hanny Roos, Dirk Breedveld, Brem Vlaming en Rob Manse. Zij worden aan de piano begeleid door lemke Roos en Wim Luiken. De algehele lei ding berust bij Hanny Roos. De toegang is vrij, maar na afloop is er een collecte bij de uitgang. Programma 1.Funeral Music of Queen Mary (Henry Pur- Zaterdag houden de waterschappen in het gehele land open huis. In ver band daarmee kan het publiek tussen 10.00 en 16.00 uur een kijkje nemen in het Polderhuis aan de Vismarkt in Den Burg. Hier kan men een indruk krijgen van de (geautomatiseerde) ad ministratie van het waterschap Texel, het tekenwerk en het kadaster. Door lopend wordt de videofilm „De vol harding" vertoont, die een indruk geeft van de diverse werkzaamheden van de waterschappen. Er is perso neel aanwezig om te vertellen over de taken en technieken waarmee het waterschap zich bezig houdt. Ook de deuren van het gemaal P.H. Polder aan de Rede staan open. De machi nist is aanwezig om te vertellen over de werking van de onlangs gereedge komen automatisering van het ge maal en over de waterbeheersing op Texel in het algemeen. cell); a Man that is born of a woman, bin the midst of life; c.Thou knowest Lord (1e zetting); d.Thou knowest Lord (2e zetting). 2.Misa Cri olla (Ariel Ramirez); a.Kyrie; b.Agnus Dei 3.a-Steal away, negro spir. (bew. B. Renden); b.De twaalf rovers (X Imjalof); c.ln the shade of the old appletree (arr. Th. Westman). 4 All the things you are (Kern/lemke Roos). 5.0perettemelodieèn (6 st. zetting en bew. lemke Roos); a.Leise, ganz leise (Strauss); b.Dunkelrote Rosen (Millócker); c.Komm, Zigé- ny (Kélmén); d.Viljalied (Lehér); e.lm Salzkam- mergut (Benatzky); f.lch bin nur ein armer Wandergesell (Künneke); g.Liebe, du Himmel auf Erden (Lehór); h.Reich mir zum Abschied die Hande (Abraham) In de tuin van een appartement in de Ploosterstraat in De Cocksdorp is dinsdag een 27 mc „bakkie" aange troffen. Het betreft een zwarte bak van Duits fabrikaat met afmetingen van 10 bij 10 bij 4 centimeter. Men sen die een bakkie missen, worden verzocht contact met de politie te zoeken. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oud papier.-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde we reld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat. Tjak- kerstraat. Wilsterstraat. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. Vrijdag 5 oktober Van 17.30 tot 20.30 uur wordt in de Jacob Daalderschool te Oosterend fancy fair gehouden ten bate van het jaarlijkse kamp. In Cinema Texel draait voor het eerst „Total recall", aanvang 20.00 uur. Na „Robocop" toont landgenoot Paul Verhoeven op nieuw dat Hollywood geen enkel geheim meer voor hem heeft. Vi sueel vuurwerk als „Total recall" kan niemand hem daar verbete ren. Zijn wereld van de toekomst met zijn vanzelfsprekende techni sche verworvenheden is even im ponerend als overtuigend en hetzelfde geldt voor de trucages, vloeiend onderdeel van Verhoe- vens beeldengolf. De film speelt in de 21e eeuw. Bouwvakker Doug Quaid (Arnold Schwarze negger) wordt geplaagd door steeds terugkomende dromen over een ander leven op de pla neet Mars. Wanneer Quaid hier voor wordt behandeld, is er voor hem geen andere mogelijkheid dan naar Mars te vertrekken. Dat is een betrekkelijk rustig begin al vorens Verhoeven zijn publiek de achtbaan opstuurt. Net als voor Schwarzenegger is er daarna geen ontkomen meer aan. „Total recall" is een explosie van beeld en geluid die het publiek tegen de stoelen drukt en het gevoel geeft in een kermisattractie te zijn gestapt... Zaterdag 6 oktober In het politiebureau in Den Burg wordt een veiling van gevonden fietsen gehouden, aanvang 10.00 uur. Mensen die het afgelopen jaar aangifte hebben gedaan van vermissing of diefstal van een fiets hebben het recht maximaal één rijwiel te kopen. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in de Beatrixzaal in Den Burg een GVT-gyminstuif gehouden voor kinderen vanaf 6 iaar. Het Texels Christelijk Mannen koor en het koor „Frohsinn" uit Bodelschwingh (Duitsland) geven in de Nederlands Hervormde kerk in Den Burg een gezamenlijk con cert, aanvang 19.30 uur. Toegang vrij. Na afloop wordt gecollec teerd ten bate van Unicef. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Total Recall". Zondag 7 oktober Om 12.00 uur begint in theater- restaurant Klif 12 in Den Hoorn een koffieconcert, verzorgd door de Georgische pianist Temur Na- turelli. De uitvoering duurt twee keer ruim een half uur. Entree f12,50; vriendenprijs f10,-. Om 14.00 uur start op het crossterrein in Eierland een mo torcross van de MAB-club. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Total recall". Maandag 8 oktober In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk is een vergadering van het Overkoepelend Orgaan van Vrouwenorganisaties Texel; aan vang 13.30 uur. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gegeven, verzorgd door de heer J.J. vd Berg 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Total Recall" Dinsdag 9 oktober Vandaag wordt de actie „Geef Max de zak" gehouden. Alle Texelaars worden verzocht zak ken afgedankte kleding uiterlijk 15.00 uur aan straat of weg te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Om 19.00 uur begint in de Doopsgezinde kerk aan de Ko- gerstraat de viering van het 35-jarig bestaan van de Federate van Doopsgezinde Zusterkringen Om 19.00 uur is in „De Poort' bij de Gereformeerde kerk in Dk Burg een bijeenkomst van de CNV-cursus Arbeidsrecht. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in het raadhuis in openbare vergadering bijeen. In De Buureton in de Molenstrjj wordt een videofilmavond gehou den van de vereniging van Reu- mapatiënten Texel. Leden en partners zijn welkom; 20.00 uur De afdeling Stamboomonderzot! van de Historische Vereniging Texel heeft in dorpshuis d'Ouwe ULO een bijeenkomst. De Rose Harmony Singers gever in de R.K. kerk in Den Burg een najaarsconcert, aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. In Cinema Texel draait om 20.M uur „Total Recall". Hoogwater Oudeschild 9.40 en 22.1I 10.20 en 22.30 10.55 en 22.10 11.24 en 22.50 u 12.00 en 23.5™ 12.47 1.10 en 14.10 2.15 en 15.40 I Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Laagwater valt gemiddeld 6 15vj na hoogwater. De zon komt 7 oktober om 6.50 uur en gaat onder om 18.04 uur 11 oktober laatste kwartier; 6 oktoba springtij. Za. 6 Zo. 7 Ma. 8 Di. 9 Wo. 10 Do. 11 Vr. 12 Za. 13 rdl Het mannenkoor „Frohsinn" uit het Duitse Bodelschwingh verzorgt za terdagavond a.s. samen met het Texels Christelijk Mannenkoor in de Hervormde kerk in Den Burg een na jaarsconcert, aanvang 19.30 uur. Het Texelse en Duitse koor onderhou den al enkele jaren contact. In 1984 kwam „Frohsinn" voor het eerst naar Texel en in 1987 brachten de Texelse zangers een tegenbezoek. De 50 Duitse koorleden (met „aanhang" 110 personen) arriveren vrijdag op het eiland en worden ondergebracht in hotel De Koger Hoop. Op Texel zul len ze zich vermaken met sightsee ing, museumbezoek, beklimmen van de vuurtoren, etc. Zondagochtend wordt opgetreden in de dienst in de Hervormde kerk van Den Hoorn. De uitvoering van zaterdagavond in de kerk in Den Burg is gratis toegan kelijk. Na afloop wordt echter een collecte gehouden ten bate van Uni cef. Het programma: 1. Opening 2. Texels Christelijk Mannenkoor Heer ik kom tot U KI. J. Mulder Die Vesper Nader, mijn God, bij U KI. J. Mulder Prés du fleuve étranger (Ps. 137) Charles Gounod 3. MGV „Frohsinn" Amen Halleluja Roman Zybal Ich bete an die Macht der Liebe D. Bortniansky Gebet Smetana Carmen vespertinum W. Giessen Motette A. Ed. Grell 4. Texels Christelijk Mannenkoor Wolga Sj. Djesachar Zigeunerkoor uit „II Trovatore" G. Verdi Twee Voerlui J.J. Viotta 5. MGV „Frohsinn" Die kleine Bergkirche K.H. Steinfeld Molly Malone H. Paulsen Freude am Leben Otto Groll Vilo moja A. Kempkes Mala moja A. Kempkes 6. Gezamenlijk optreden Frieden G. Fischer Ambrosianischer Lobgesang E. Geb- hart/S. Tremersma 7. Slotwoord De vereniging van reumapatiënten Texel houdt voor leden en hun part ners een videofilmavond, aanstaande dinsdag om 20.00 uur in De Buure ton aan de Molenstraat. Vertoond wordt een film over het reisje van de vereniging naar Amsterdam en Volen- dam en ook zijn beelden te zien van de zwem- en gymnastiek-activiteiten. Na de pauze is er bingo. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar De Koog 9.30 uur mw. C. Vlaming Den Hoorn 9.30 uur ds. J. Kok m.m.v. koor Frohnsinn uit Duitsland. Oosterend 9.30 uur ds. Fibbe Oudeschild 11.00 uur ds. Fibbe De Cocksdorp 19.00 uur ds. Kok, m.m.v. Soli Deo Gloria. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19.00 uur Mer. Oosterhof uit Schermerhorn. 19.00 u. uitzending via Lichtboei. Oosterend 10.00 en 19.00 uur drs. J.J.N. Wilmink. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat 10.00 en 16.00 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur Ds. Knipscheer. Uitzending via de Lichtboei. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger ds. R. Meeuwsen uit Den Helder Kinderoppas ROOMS KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur Job gerenkoor Schayk Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur dameskoor, Crèsch Oosterend zondag 9.30 uur. JEHOVA'S GETUIGEN Konrnkrijks zaal. Schilderend. 10.30-11,20 uur Openbare toespraak „Toon liefde en respec' in uw huwelijk" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend' moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: Dokter R. coutinho/W. Vos, Schilderend 40, Den Burg, tel. 12023. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: 'Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance vervoer bellen: 06-11. 'Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. 'Groene Kruis Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: tel, 02230-23024 'Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Br de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de polits t tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtech niek Van Kralingen (samenwerker met het Tandheelkundig centrum, vergoed door het ziekenfonds), 12069. Tandtechniek R. van Oosten (pad> culiere praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd ai leen voor spoedeisende gevallen ^Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag Burg. Het bureau is dagelijks open v3! en nacht): 12222. li. k u. k k k u. ld bi

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 2