=x.t Texel verspeelt zege in de blessuretijd rcksafvakken gereed Innodige nederlaag oor SV Oosterend logramma zaalvoetbal Sportvissers vingen 2V2 meter vis Radio Texel beantwoordt vragen over de raad Winteractiviteiten „Tussen wad en duin" spoedig van start ZDH komt tijd te kort voor gelijkmaker Lezing paddestoelen Onnauwkeurig spel kost Hema overwinning Minder belangstelling voor het Waterschap Winst voor De Mareis in thuiswedstrijd Winst voor Texelse Boys in slechte wedstrijd - 9 OKTOBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Texel heeft niet de eerste overwin ning van dit seizoen mee naar het eiland kunnen nemen. In de blessu retijd. de scheidsrechter trok zes mi nuten bij, kwart) Alcmaria Vitrix toch nog langszij. Uit een doorkopbalbal vanuit een inworp, verzuimde Texel op te ruimen, waardoor een Alcmaria-voetje de bal tergend lang zaam over de doellijn kon werken. Grote verslagenheid in het Texelse- kamp, want deze wedstrijd had ze ker gewonnen kunnen worden. Texel kwam goed uit de start blok ken, terwijl Alcmaria in heel slechte indruk maakte. Dat de trainer van Alcmaria ook niet tevreden was over het vertoonde spel bleek uit het feit dat hij reeds in de twintigste en vij fendertigste minuut van de eerste helft twee wissels inbracht. Toen reeds leidde SV Texel met 2-0. De eerste goal ontstond uit een vrije trap van Gerry Plaatsman, die door de goed spelende Hans van Exel doorge- kopt werd, waar Jan van Veen aan wezig was om Texel de leiding te geven. Twee nul werd het weer uit voorbereidend werk van Hans van Exel, die de bal richting Ralph Koning lobte. Met enig behulp van de Alcmaria-verdediging, die onvoldoen de ingreep kon hij makkelijk 2-0 laten aantekenen. In de eerste helft had Texel de over winning al veilig kunnen stellen. Een voorsprong van 4 of 5 nul met de rust was niet overdreven geweest. Zo verscheen Ralph Koning alleen voor de keeper, maar scoorde niet. En Jan van Veen kreeg een geheel vrije schietkans, die ook geen doel trof. Desondanks ging Texel rusten met een 2-0 voorsprong en de Alcmaria-bestuurders gaven geen cent meer voor hun eigen ploeg. Maar, dat pakte helaas voor Texel ge heel anders uit. Alcmaria nam het heft in handen en sloot Texel in, wéar Texel slechts spaarzame coun ters tegenover kon zetten. Na tien minuten in de tweede helft resulteer de dit voor Alcmaira in de eerste treffer. Uit een corner kon een aan valler geheel vrijstaand aannemen en rondde dit koeltjes af. Alcmaria bleef drukken. Piet Monster werd gewis seld voor Joost Brouwer en later kwam Ruud Beerling nog voor de leeggespeelde Hans van Exel in de ploeg. Éénmaal was Texel nog dicht bij een doelpunt, maar een schitte rend genomen vrije trap van Simon Brand belandde op de lat. Ondanks de pressie van Alcmaria Vitrix zag het er naar uit dat Texel met twee punten naar Texel terug zou gaan, tot dat cruciale moment in de blessure tijd. Alcmaria - Texel eindigde alsnog met een desillusie; 2-2. [maandag gereedgekomen linksafvak bij de kruising Pontweg/ Califomiëweg. j Daan Koopman leren zijn de linksafvakken bij de jtomiëweg, het Gerritslanderdijkje de kruisingPostweg/Slufterweg ge- d gekomen. Afslaand verkeer et voortaan via het middelste vak isorteren, zodat het achteroprij- dende verkeer dat de weg vervolgt, geen hinder meer ondervindt. Er resteren nu nog slechts kleine werk zaamheden. De belijning wordt deze week aangebracht. De door de pro vincie gesubsidieerde werken zijn uit gevoerd door aannemersbedrijf De Vries en Van der Wiel. I Oosterend heeft afgelopen zon- gmiddag een onnodige nederlaag leden tegen het, vooraf gelijkwaar- Iingeschatte, Jisp. SVO kwam in rste instantie nog wel op voor rong, maar moest uiteindelijk de nten aan de gasten laten. tin deze wedstrijd kon trainer Bep ik weer eens niet over zijn fikste formaïtie beschikken; de bei debutanten van de afgelopen we- Frans Stark en Mervin rperhart konden wegens blessures meespelen. Piet Koning, al maan- uitgeschakeld wegens een verve liesblessure, moest daarom, zij nog steeds geblesseerd, ver- egd zijn rentree rbaken. Ook op iB kracht bleek Koning een duide- versterking voor de Oosteren- Mede onder zijn aanvoering rtte SVO het duel voortvarend. Te- stander Jisp werd direct terugge- ngen op de eigen helft en SVO eg al meteen een aantal kansen de score te openen. Vooral de efle Maurice Kaspers kon een aan malen voor gevaar zorgen. Maar zeer sterk op dreef zijnde Jisp- t>er stond een vroege treffer in de I- halverwege de eerste helft lukte de Oosterenders een bres te zn in de verdediging van Jisp. Ben ite stuurde Maurice Kaspers met lange pass de diepte in, die na paar prachtige kapbewegingen Jisp-verdedigers de hielen liet Ditmaal moest ook de Jisp- sper zich gewonnen ^even: ook hij I met een schijnbeweging het ingestuurd waarna Maurice ftnsdag 10 oktober: '5 u. De Koog 2-Texel 4 (j) 00 u. Gamma 4-Jelleboog 2 50 u. Casino 4-Albert Heijn 10 u. Attent-Rab L30 u. Oosterend 4-Mantje 2 20 u. Mantje 3-Gamma 5 u. Gamma 6-Oosterend dienst: Casino ^derdag 11 oktober: 15 u. Oosterend 1-Texel 1 (j) ÖOu. Selectie '50 u. Klif 3-Texel 2 l*0u. De Koog 2-Gamma 3 '30 u. Jelleboog 3-De Muy 20 u. Klif 6-Jelleboog 4 W u. Oosterend 6-Rab 2 j'dienst: Gamma 12 oktober: OOu. Casino 3-Oosterend 2 (j) 15 u. Klif 2-Gamma 2 25 u. Oosterend 2-Casino 3 5 u. Gamma-De Koog 5u. Mantje-Jelleboog ^5u. Casino-Oosterend 55 u. Klif-De Krim •J5 u. De Krim 2-De Koog 3 Wenst: Texel *ndag 15 oktober: 5u. Casino 5-Casino 4 (j) 5 u. De Koog 2-De Krim (j) Kaspers zijn solo-actie besloot met een simpel tikje in het lege Jisp-doel. Lang konden de Oosterenders niet genieten, van deze voorsprong. De eerste de beste tegenaanval was het al raak. Appelerend aan vermeend handsspel van de Jispmiddenvoor, bleef de gehele SVO-verdediging stil staan, waarna het voor dezelfde spits een koud kunstje werd om de gelijk maker aan te laten tekenen. In de laatste tien minuten voor rust kreeg SVO nog een goede kans om met een voorsprong te gaan rusten. Het schot van Vincent Kaspers, schitterend vrijgespeeld door Bennie Visser, mistte echter de kracht om de Jisp-keeper een tweede maal te verschalken. In de tweede periode pakte Jisp direct het initiatief op. De Oosterenders moesten ver terug en konden slechts via een aantal snel uitgevoerde counters af en toe iets terug doen. Beide ploegen leken ech ter niet bij machte om de kansen in doelpunten om te zetten. In de zestigste minuut was het dan toch raak. Nadat Koen Schoonheden eerst nog een Jisp-aanvaller met een sli ding het scoren wist te beletten, schoot een andere Jisp-speler de bal in de rebound keihard tegen de nog op de grond liggende Schoonheden aan. tot verbijstering van de Ooster enders, reageerde de - soms wat irri tant optredende - scheidsrechter op het appelleren van de Jisp-spelers en legde de bal op de stip wegens hands. Keeper Hans Eelman kon de ingeschoten penalty nog wel even toucheren maar via zijn handen ver dween de bal toch in het SVO-doel. De Oosterenders, duidelijk uit het veld geslagen door deze scheidsrech terlijke beslissing kregen na dit tegen doelpunt nog wel een aantal mogelijkheden om gelijk te maken. Een misverstand in de eigen defensie maakte echter aan alle illusies een eind: vlak voor tijd bepaalde Jisp de eindstand op 1-3. Aanstaande zondag krijgt SVO de kans om zich te her stellen van deze onfortuinlijke neder laag. Dan namelijk wordt de inhaalwedstrijd tegen Twisk gespeeld. Aan de wedstrijd die zondag aan de IJsdijk werd gehouden werd deelge nomen door 16 vissers. Van de afde ling jeugd deden drie deelnemers mee, die echter niets vingen. De der tien senioren haalden in totaal 255 centimeter vis boven water. Casino-De Koog 2-10, Mantje-De Krim Hwen: De Koog-Mantje 1-5; Gamma- H Jelleboog-Texel 4-1; Casino-De Krim ■«serve Heren: De Koog 2-Casmo 3 2-3; ?nd 2-Texel 2 6-4, Casino 2-Klif 2. Eer Texel 4-Casino 6 8-2, Nioz-Gamma Oosterend 3-Krim 2 5-1 Tweede klas- Je' 3-Jelleboog 3 6-1; De Muy-Klif 5 ^terend 5-Gempo 3-5. Derde klasse: 3 4-ZDH 2 1-6, ZDH 3-Oosterend 6 y2-De Koog 4 2-6. Junioren Casino j,210 1; Casino 2-Oosterend 1 2-4; 0e Krim 0-11; Casino 5-Oosterend 3 3-De Koog 2 2-4 Radio Texel gaat vanavond van start met een nieuw program ma. Iedere tweede dinsdag van de maand begint om ze ven uur een uitzending waarin de raadsvergadering van die avond centraal staat. Luiste raars die vragen hebben over de inhoud van de vergadering, kunnen direct telefonisch con tact opnemen met Radio Texel. De vragen worden zo spoedig mogelijk beantwoord. Het half uur dat aan de rechtstreeks uit te zenden raadsvergadering vooraf gaat, wordt onder meer gebruikt voor toelichting en het melden van de agendapunten. Daar naast wordt een maandelijks raad(s)spelletje gepresenteerd. Vanavond wordt het spits afge beten met een stukje uit de geschiedenis van de Texelse raad. Voor de vergadering zelf wordt om half acht doorge schakeld naar het gemeen tehuis. Radio Texel is te ontvangen op FM 106.1 en telefonisch bereik baar op 12199. 1. Cor Huisman, 2 vissen, 56 cm; 2. Frans Bos, 1 vis, 49 cm; 3. Theo Bu ren, 1 vis, 33 cm. De volgende wedstrijd is op 21 okto ber, aanvang 8 uur, bij het PEN Bas sin. En de laatste wedstrijd om het kampioenschap 1990 is op 4 novem ber, aanvang 8 uur bij het Reddings boothuis te Cocksdorp. Op 10 november is de jaarlijkse feestavond in 't Skiltje. Binnenkort beginnen de winteractivi teiten van de menvereniging „Tussen wad en duin". Voor de cursus voor het koetsiersbewijs zijn nog enkele plaatsen vrij. Gegadigden kunnen zich uiterlijk 17 oktober nog opgeven bij mevrouw Luyckx-Bakker, telefoon 12405. Op 18 november is de eerste wed strijd voor de competitie om de „Jaap de Graaf-bokaal". Ook hiervoor is tot 17 oktober opgave mogelijk, via hetzelfde telefoonnummer. De op zet wordt iets veranderd. Daarom wordt voor de deelnemers een infor matiebijeenkomst gehouden op 19 oktober in de manege. In verband met het overvolle pro gramma heeft de recreatiecommissie in overleg met het bestuur besloten nog één inplaats van twee ritten te organiseren en wel op 4 november. Nadere informatie volgt op 27 okto ber. Ook wordt verwezen naar de nieuwsbrief van vorige week. De uitwedstrijd van zondag tegen GSV duurde iets te kort voor ZDH. De Zwaluwen brachten een aanvan kelijke 3-0 achterstand in de tweede helft terug tot 3-2. Mede door dis cutabele arbitrale beslissingen sloeg de vlam tijdens de eindfase in de pan. Het slotoffensief van ZDH zag er veelbelovend uit maar resulteerde uiteindelijk wederom in een ne derlaag. Met tien man trad ZDH aan tegen de Grootschermers. Zelfs trainer/coach Willem Olthof moest eraan geloven. Na 30 speelminuten arriveerde de elf de speler eindelijk. Toch oogde dit ZDH niet slecht. ZDH had goed door zien dat een gesloten defensie aan de basis stond van snel countervoet bal. Toch ging het mis. Door een bij zonder ongelukkige handsbal, kreeg GSB een strafschop toegewezen. Dit luidde de eerste tegentreffer in. Alsof ZDH nog niet voldoende tegenslag te verduren kreeg sloeg het noodlot nogmaals toe. Een voorzet werd weer via een arm, ditmaal van Bram Brou wer, van richting veranderd. Doelman Sander Stolk werd hierdoor op het verkeerde been gezet en was kans loos. Nog geen tien minuten later waren onzuivere passes op het mid denveld oorzaak van balverlies. GSV zag z'n kans schoon en deelde de derde tegentreffer uit. ZDH kon voor in tijdens de eerste heflt niet veel kansen creëren. De aankomst van de elfde speler aan het eind bracht daar niet veel verandering in. ZDH tapte na rust uit een ander vaatje. Met de wind in de rug verlie pen de aanvallen soepel. Na vijftien minuten haalde ZDH-speler Jan de Wit uit vanaf 25 meter. Het schot stuitte af tegen de paal, maar Rob Bruyn kaatste de terugstuitende bal Voor leden van het IVN, afdeling Texel, wordt vrijdagavond een lezing gehouden over paddestoelen. Spreker is Klaas Druif uit Den Burg. De lezing begint om 20.00 uur in het LHNO- gebouw aan de Haffelderweg. Naar aanleiding van deze avond wordt zon dag een excursie gehouden. keurig in de goal. Tien minuten daar na werd Jan de Wit binnen de 16 meter tegen de grond gewerkt. Henk de Ruyter schoot de penalty echter te zacht in. Marcel Witte onderschep te vervolgens de bal en speelde zich vrij. De GSV-doelverdediger was kansloos tegen zijn afstandschot dat spectaculair in de linkerbovenhoek draaide. ZDH zag weer mogelijkheden en zette een slotoffensief in. Het bloed van enkele spelers begon defi nitief te koken door enkele arbitrale dwalingen. Diezelfde arbiter had voor aanvang een dikke bovenlip opgelo pen, door een onzuivere ZDH-pass.,.. Paal en lat stonden de gelijkmaker in de weg. Afgelopen vrijdagavond werden weer drie wedstrijden voor de eilandcom petitie basketball afgewerkt. In de eerste wedstrijd speelden de teams van de Hema en Vespertina tegen el kaar. Tot aan de rust wist de Hema knap bij te blijven (8-10) mede door de onnauwkeurige afwerking bij Vespertina. Na de rust moest Hema toch flink toegeven op het spel van Vespertina en verloor uiteindelijk met 32-15. Daarna volgde de ontmoeting tussen Sportshop Texel en Veenbaas bouw. Nadat Veenbaas bouw even van de schrik was bekomen en doorhad in welke richting er gespeeld diende te worden, stond Sportshop Texel al met 16-0 voor. Deze voorsprong werd door Sportshop Texel met regel matige scores behouden. Ondanks nog vele gemiste vrije worpen bij Sportshop Texel verloor Veenbaas bouw dan ook dik met 40-15. De laatste partij van de avond was die tussen Dikke Mik en Tasiel. In het begin had Dikke Mik moeite om het netje te vinden en nam Tasiel brutaal weg een minieme voorsprong. Toen er éénmaal door Dikke Mik werd ge scoord was de basketball-machine niet meer te houden en won Dikke Mik overtuigend de wedstrijd met 46-18. Programma vrijdag 12 oktober 20.30 u. 12 Balcken-Gollard Datam. 21.00 u. Datamarkt-SportshopBalcken 21.30 u. Vespertina-Tasiel Sportshop Als onderdeel van een landelijke open dag waren twee panden van het Wa terschap Texel zaterdag opengesteld voor publiek. De belangstelling viel wat tegen vergeleken met vorig jaar: zo'n 50 mensen namen een kijkje in het Polderhuis en het gemaal in de PH-polder werd bezocht door zo'n 30 personen. H.Vonk van het Waterschap verklaart: „De mensen die vorig jaar zijn ge weest Waren er nu niet bij. En we hebben deze zomer tijdens de Hoorn der donderdagen ook al veel informa tie over ons werk en de structuur van onze organisatie verstrekt". Toch noemt hij de open dag geslaagd. „Het is duidelijk dat het voorziet in een behoefte. We doen volgend jaar ook beslist weer mee". Mensen die meer willen weten over het werk van de Nederlandse water schappen kunnen deze maand hun hart ophalen. In vijf uitzendingen van het NOS programma Van Gewest tot Gewest (Nederland 3, woensdags om 19.10 uur) wordt er aandacht aan besteed. Dit gebeurt op 10, 17, 24, 31 oktober en 7 november. Zaterdag speelde de dames basket ball in Den Helder, tegen Stede- broec. Met maar vijf spelers, dus geen wisselspeler, gingen de Mareis van start. De eerste minuten was het aan beide kanten vrij rustig. Enkele doelpogin gen mislukten. In de achtste minuut werd de eerste punt gescoord door de Mareis. De punten gingen gelijk op tot de zeventiende minuut, toen de Mareis uitliepen met vier punten. De ruststand was 12-8 voor de Ma reis. In de tweede helft ging de pun- tenstand weer gelijk op. Hierdoor veranderde er niets in het puntenver- schil. Eindstand: 20-16 voor de Mareis. Punten: Yvette Gieles 4 punten; Gatske Ykema 8 pun ten, Ria van Maldegem 8 punten Texelse Boys heeft ondanks een 3-1 overwinning op het laaggeklasseerde Oudesluis het in ruime mate aanwe zige publiek maar matig kunnen boeien. De thuisploeg kwam geen moment lekker in het spel, en slechts door een gezonde dosis werklust kon in de tweede helft het pleit worden beslecht. Ook scheids rechter Schoon paste zich moeite loos aan bij het niveau van de wedstrijd. Hij zorgde voor veel irrita tie door zeker drie zware gevallen, waar een rode kaart op zijn plaats was, nauwelijks te bestraffen. Texelse Boys startte weer met Bert Witte op het middenveld, maar zon der Bart en Joost van Heerwaarden. Na de aftrap, met een fraaie bal van de kantinebeheerders, keken beide ploegen eerst de kat uit de boom. De thuisploeg verwachtte een offensief van Oudesluis, dat de harde wind in de rug had. De gasten bleken echter niet voor niets puntloos onderaan te staan. Ze kwamen desondanks na 10 minuten op 0-1. Een onschuldig kop duel werd bestraft met een directe vrije trap op de rand van het straf schopgebied. Hoewel doelman Kees Kooij een royale muur posteerde, draaide de boomlange voorstopper Jaap Slikker het leer keurig in de lin kerhoek. Vijf minuten later presteerde Ronald van de Wetering hetzelfde. Zijn vrije trap van zo'n vijfentwintig meter was onhoudbaar voor doelman Ambuul, omdat hij nog alle aandacht voor het opstellen van de muur had. Ondanks deze opsteker bakte de Boys er in het laatste half uur niets van. Ook Oudesluis bleek niet bij machte om gevaarlijk voor de Boysdefensie te zijn. In de rust werd stevig gesproken in de Boyskleedkamer, wat echter niet tot beter veldspel leidde. Wel stroopte de jonge Boysformatie de mouwen op en gooide er een portie werklust bovenop. Vooralsnog stelde dit echter de lange centrale verdedi gers van Oudesluis niet voor grote problemen. Wel nam de druk steeds meer toe. Rob Boogaard, een van de weinige Boysspelers die wel goed speelde, had 2-1 op zijn schoen toen Bert Witte een voorzet van Frank de Gra ve goed teruglegde. Hij mikte iets te hoog. Halverwege de tweede helft kwam de Boys dan toch op voor sprong toen Oudesluis zich net even onder de druk uitworstelde Goed doorzetten van Germain Raalte leidde tot een dieptepass op Frank de Gra ve. Beheerst schoof hij de bal langs doelman Ambuul. Vlak daarna besliste Rob Boogaard het duel. Een goede actie bekroonde hij met een loepzuiver schot in de rechterhoek. Texelse Boys ging niet gemakkelijker spelen, maar haalde toch ongeschon den het einde. Trainer Bakker haalde in de slotfase Martijn Beerling en de geboekte René Boogaard nog naar de kant voor Jelte van der Kooi en Bart van Heerwaarden, die beiden al een goede wedstrijd in het tweede elftal (ook 3-1 winst) hadden afgeleverd. De twee punten verzachtten het leed van het zwakke spel. Texelse Boys staat er goed voor. Met zes punten uit vier wedstrijden kan Vesdo op de tweede plaats met 8 uit 5 achterhaald worden. Er zal wel uit een ander vaatje getapt moeten wor den, want niet alle opponenten zijn van dit kaliber. |P SST T- Het bevrijdende derde doelpunt van Texelse Boys. Op de eerste foto komt schutter Rob Boogaard in botsing met de Oudesluis-keeper, terwijl de bal richting doel rolt. Foto 2 toont vreugde en ver driet nadat het doelpunt is gevallen.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7