Het lijkt zo wel een oeristische rondleiding ooi weer 'teistert' Wampex: L - ->T - -• Tevoko dames nog zonder punt verlies Het blik is uit de brandende baal stro 'gered' en bevat naast wat zand een stenen scherf Even voelen of ik hier veilig mijn voet neer kan zetten. WIELRIJDERS HIER opstelled EH WACHTEN ER KRN NOG EEN RRM KOMEN. 1 'j' ^8j%, lor het rode licht is gedoofd, midden op een fietspad in het Texelse land. SDAG 16 OKTOBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 7 en De Cocksdorp. De Wampexers werden op platte wagens achter trek kers vervoerd en moesten hun fiets laten staan. Hoewel vrijwel ieder jaar wordt geklaagd over de grote fiets- afstanden, waren veel deelnemers ook niet erg te spreken over dit uit gebreide 'loopblok'. Via een schaakstelling op de kaart van Texel, waarbij de koning in drie zetten mat moest worden gezet, gevolgd aan de hand van een lijn op een kaartje, voerde dwars door enke le tuinen en bossages en door huidi- Via een schaakstelling op de kaart van Texel kon de plek worden gevonden waar de volgende post zat. kwam men bij de boerderij „Labora" aan de Hollandseweg. Met een klein bootje werd de dijksloot overwonnen. Via een cryptische omschrijving kwa men de deelnemers op de Oor- sprongweg uit. Het gebied met de lage duintjes ten noorden ervan was omgetoverd tot een camping, waar wederom de goedkoopste plaats moest worden gevonden. Een uitver grote hoogtelijn van de topografische kaart leidde naar de Krimweg, In die omgeving werd de loop van een aan tal sloten gevolgd, die onverwachte wendingen nemen. In het Krimbos was een kompasroute uitgezet. Eén van de deelnemers, die goed thuis is in dat werk, had be hoorlijk de pest in dat hij er niet uit kwam. „Nu heb ik een kompas van /400,- en het is zó helder dat je alle sterren kunt zien. En nóg kon ik de post niet vinden. Ik ga de route nog eens bij daglicht lopen, want volgens mij heeft de organisatie fouten ge maakt". Het einde van het blok was bij paal 28, waar de deelnemers eerst in het paviljoen op verhaal kon den komen en daarna in tenten op het parkeerterrein konden slapen. Omdat deze plaatsen al gauw vol waren, zochten anderen overnach tingsplaatsen op het terras en in de laadbak van een vrachtwagen. Vuilnisbak Nauwelijks uitgerust vertrokken de Wampexers zaterdagmorgen per bus naar de fietsen en ging men naar het zuiden van het eiland. Op een kaartje was een gebied van de veerhaven tot de vuilnisbelt zwart gemaakt. In dit deel moest men zoeken naar een ob ject dat daar niet thuishoort. Dat was een vuilnisbak op de vuilnisbelt Enkele groepen passeerden de bak zonder te stoppen, onder het maken van opmerkingen als: „wat raar, wie zet er nou een vuilnisbak op de belt".... Bij een volgende post werd een floppy-disc verstrekt. Deelnemers die vol goede moed naar een computer op zoek gingen kwamen bedrogen uit. Bijna niemand haalde het in z'n hoofd om de floppy open te maken; de oplossing stond gewoon met viltstift op de disc geschreven. Bij camping „Loodsmansduin" moest weer de goedkoopste plaats worden gezocht aan de hand van een kaartje, dat echter in spiegelbeeld was af gedrukt. In en rond Den Hoorn was een route uitgezet aan de hand van foto's van naambordjes. Via alweer een crypti sche omschrijving werden de Wam pexers naar de Niozhaven geleid. Met een bootje werd men overgebracht naar de blokkendam, die daar midde nin ligt. In een rubberboot die aan een touw kon worden voortgetrok ken, kon men weer veilig op de wal komen, ware het met dat de dop uit het bootje was gehaald en de helft daarop het adres waar de volgende post staat. met ïloneren lukte dit jaar zonder natte voeten )e tiende Wampex (Weekend Amfibische Expeditie) zal de ge- ïhiedenis in gaan als een uiterst geslaagde. Wel zwaar, maar (oor het mooie weer bleken de ontberingen voor de deelnemers Iragelijker dan in andere jaren. Dat deed één der organisatoren «rzuchten: ,,Dit is niks hoor. Het lijkt zo wel een toeristische ondleiding, in plaats van een amfibische overlevingstocht". Vinaars werden Andrew Albers, Gert Pansier, Albert Hoven en lans Koorn. draad door deze jubileum- kmpex was de speurtocht naar de fnetisch gemanipuleerde slakken ■nde dol geworden professor Juli- Werner von Braun. De deelne- srs kregen bij het begin van de icht een 'geheim' dossier, waarin ond dat zij moesten helpen bij het sporen van de gevaarlijke slakken, na enige tijd zouden veranderen vleesetende monsters van enorme ootte. del geel geverfde slakkenhuisjes ede deelnemers her en der konden hden, leverden extra punten op. kt eerste blok speelde zich af in en De Koog. Op het fietspad van de ipersdijk naar de Ruigendijk, die boreen cryptische omschrijving fifd aangegeven, stonden diverse ïrassingen opgesteld. Zo was er nheuse spoorwegovergang nage- fitst, met stoplicht, slagbomen en st geluid van een passerende trein, stond een politie-agent om de mensen die niet keurig wachtten tot het rode licht was gedoofd te bekeu ren. Het was aanvankelijk de bedoe ling deze agent eerder op het pad bij een stopbord te plaatsen, maar het bord bleek vlak voor aanvang van de Wampex verdwenen.... De laatste verrassing van het fietspad was een telefoon in het wa ter. Dit grapje is door de Wampex - organisatie al eens eerder uitgehaald, maar omdat toen maar weinig deel nemers aan die opdracht toekwamen, werd besloten het nog eens te probe ren. De telefoon kon met enige moei te vanaf de kant worden bereikt. Pré-historie In het centrum van De Koog moest een route worden gevolgd aan de hand van bedrijven die er in 1975 waren te vinden. Volgens de organi satie is dat voor De Koog ongeveer uit de pré-historie, maar de deelne mers kwamen er toch aardig uit. Een andere route die moest worden Doktor Julius Werner von Braun. de genetische manipulator die de vreselijke vleesetende slak ken ontwikkelde ge cafébedrijven. Geen van de Wampexers waagde het erop met fiets en al de kroeg te doorkruisen. Met behulp van een fax moest de lo- katie van de post bij de sauna aan de Parnassiastraat worden ontdekt. Vanaf hotel „De Pelikaan" werden de deelnemers het bos in gestuurd, waar zij fluorescerende lichtjes moesten volgen (ook een opdracht uit een eerdere Wampex). Wie hier de fiets meenam kwam bedrogen uit, want het grootste deel van de tocht voerde over ruiterpaden. Op enkele plaatsen waren lichtjes verwijderd door onbekenden, zodat veel deelne mers letterlijk door de bomen* het bos niet meer zagen. Op camping Kogerstrand moest aan de hand van plaatsnummers de goed koopste worden gezocht. Blok twee speelde zich af in Eierland Een vuilnisbak op de vuilnisbelt, wie zou die daar nou neerzetten... van de lucht eruit was gelaten. De Wampexers kwamen dus tot hun knieën in het water te staan. Video Bij „Donatus" werd een koffiestop gemaakt. Het laatste blok speelde zich in en om Den Burg af. Aan de hand van een video die in de etalage van Nauta werd afgedraaid, moesten de deelnemers letters verzamelen bij diverse winkeletalages. Op het oefenterrein van de brand weer (het voormalige autowrakken- terrein aan de Pontweg) zat de volgende opdracht in een blik dat in een brandend pak stro was verbor gen. Met een hoge drukspuit moest eerst het brandje worden geblust. Eén van de Wampexers (een brand weerman) wist niet waar het oefen terrein was. Twee groepen die tegelijk bij dit punt aankwamen, koppelden enthousiast brandslangen aan, waar bij ze niet in de gaten hadden dat ze dezelfde slang aan verschillende zij den te pakken hadden. Dit leidde tot chaotische taferelen. Blinddoek Op de speelweide in de Dennen wer den de groepsleden geblinddoekt. Eén van hen mocht het gezichtsver mogen tijdelijk behouden en praatte de slachtoffers door en over de hou ten speeltrein 'Flossy'. Aan het eind daarvan kreeg ook de begeleider een blinddoek voor en moest men een touw volgen, dat over een prutsloot was gespannen en door het bos. Aan de hand van een luchtfoto uit 1945 kwamen de deelnemers bij de vol gende post, waar ze tevens een biljet van vijf gulden moesten inleveren. De Wampex eindigde traditioneel op camping „De Bremakker" Moe, maar niet zo afgedraaid als anders, werden de sterke verhalen uitgewisseld. Als winnaar met maar liefst 320 punten kwam de groep van Gert Pansier, Al- bert Hoven, Andrew Albers en Hans Koorn uit de bus. Tweede werden Gerard Bakker, Frans van Wegen, Jan Verboom en Bert Verschoof met 292 punten. Op de derde plaats was een ex ae quo met 281 punten: de groep van Ingrid Uitgeest, Willem van Tatenho- ve, Arie Maat en Ben Eelman en de groep van Eric Hin, Arjen Rienks, Pie- ter Jan Boekei en Martin van Veen. Het eerste damesteam van volleybal vereniging Tevoko heeft weer ge wonnen. Na vier wedstrijden zijn zij nog steeds ongeslagen. Het eerste herenteam kende een sterke start, maar kon daarna geen vuist meer maken. Zaterdag werd voor de derde maal op rij verloren. Tevoko-dames speelde donderdag al na de eerste set een gewonnen wed strijd 1-15. De tweede set ging iets moeizamer, maar werd ook eenvou dig met 5-15 gewonnen. In de derde set was Polisport aanvallend beter op dreef en won deze set dan ook nipt, met 15-13. De vierde set was Tevoko weer oppermachtig, wat resulteerde in een 8-15 overwinning. Na de over winning op Juvoc vorige week lijkt niets een hoge eindklassering in de weg te staan. Het Tevoko-herenteam is nog steeds niet echt op gang. De wedstrijd tegen Polisport werd zater dag een 3-1 nederlaag. In de eerste set liep Polisport snel weg naar 6-1. Tevoko kwam na een time-out rede lijk terug, maar trok niet genoeg door (15-10). In de tweede set werd Jan Koopman ingebracht. Mede door zijn goed verzorgde passes en een sco rende opslag werd de tweede set met 12-15 gewonnen. In de derde en vierde set was Tevoko meer met zichzelf en de scheidsrechters bezig, dan met ballen slaan, zodat beide sets met 15-1 werden verloren en de wedstrijd met 3-1. Er zal tot de vol gende wedstrijd, op 10 november, veel getraind en gepraat moeten wor den om het team weer op het goede spoor te zetten. Heren 2 speelde met vier jeugdige spelers en een aantal routiniers tegen Seahawks een moe dige partij, maar kon een nederlaag niet voorkomen. Het tweede da mesteam won uit eenvoudig met 3-0 bij WSOV 3.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 7