ehavend Texel 1 ehaalt eerste zege tbaluitslagen Kleine zege Texelse Boys Oosterend kan imponeren Wedstrijd ZTS-De Koog voortijdig gestaakt Nipte nederlaag tafeltennissers Geen nieuw record voor warme Dennenoordloop Merijn Drijver (17) Texels kampioen kleiduiven schieten Nipte winst Mareis op gerenommeerd Zodiac 3 Jeugdvoetbalmiddag Monsterzeges Klif 6 en junioren De Koog 19! SDAG 16 OKTOBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 jwaar gehavend Texel 1 heeft een belangrijke overwinning J,. Texel 1 won de inhaal- slrijd tegen West-Frisia met 1-3. Vaars had het afgelopen tend de grootst mogelijke prole- met de opstelling van zijn team. Jopen zaterdag kon hij de vol- geblesseerde noteren: Paul E*el, Erwin Koning, John List, li Koning, Gerrie Plaatsman, kee- jart Heerschap en reserve er Ronald Biesboer. Weinig op- Irend voor een trainer die met uam, ondanks de goede prog- bij de aanvang van dit sei- tot afgelopen zaterdag op een (beiden plaats in de derde klasse de K.N.V.B. stond. ïiige positieve was dat Koos jtma, ondanks een blessure be- ,ias het te proberen. Trainer besloot, ondanks de vele bles- toch ook nog eens twee spe- yan het eerste team Piet sier en Klaas Dirk Koorn te pas- Koorn kon nog plaats nemen bank maar Monster werd naar •weede team verwezen. Vaars to- de volgende opstelling op pa- Doel: Dik Heerschap, achter: dert Eelman, Simon Brand, Koos rima en Nicol Schermer, midden: Beerling, Joost Brouwer en van Heerwaarden, Voor; Wim (ben, Ingmar Moerbeek en Rien m. Texel werkte in de eerste hard voor een goed resultaat. Ingmar Moerbeek werkte keid en op het middenveld bikkelde Brouwer als vanouds. Achterin het uiteraard Simon Brand die >ak regelde en aangaf aan zijn seizoen bezig te zijn. Grote ver se van Texel 1 was echter dat bereid was voor elk duel te ten. Ondanks de goede bedoe- leek het erop dat de rust met zou gaan, al moest halverwe- eerste helft keeper Dik Heer- nog een keer handelend len bij een gevaarlijke aanval fest-Frisia. Drie minuten voor Texel toe. Het was de keihard werkende Wim van I 10 oktober: Meervogels 1-4 dag 13 oktober: Iafdeling Noord-Holland: ren: B3-Texel B2 3-24 B2-ZDH B1 8-0 Ci-Oosterend C1 0-5 C2-Texel C2 2-3 C2-Tex.Boys C1 0-5 oys C2-WGW C2 5-1 ag 14 oktober: Frisia-Texel 1-2 (Afdeling Noordholland: hom-Tex. Boys 1-2 tend-Twisk 1-3 Oe Koog 2-2 !-Texel 2 4-1 'dia T.4-Texel 3 2-6 2-WGW 4 1-1 echt 3-Tex.Boys 2 uitgest. hys 3-Watervogels 6 2-4 4-SRC 4 3-2 ten: fl-Texel A1 5-2 A2-Tex.Boys A1 1-2 gen B1-Texel B1 2-4 tys-Helder 8-0 Veen die scoorde. Uit een vrije trap van Simon Brand, bracht Nicol Scher mer de bal vervolgens bij de tweede paal. De inkomende Wim van Veen kopte de bal onhoudbaar achter de West-Frisia-keeper, 0-1 voor Texel. Nog geen minuut later was het Cees van Heerwaarden, die zeer attent in het strafschopgebied aanwezig was. Hij maakte van dichtbij een voorzet van Rien Brouwer af en zette net voor rust Texel op een comfortabele voorsprong. Rien Brouwer kon de bal bemachtigen en leverde hierna de beslissende voorzet af. Angst Na de rust zette West-Frisia een of fensief in. In eerste instantie had Texel daar geen enkel probleem mee. West-Frisia nam hierna meer risico's door achterin één tegen één te gaan spelen. Bi|na onopvallend sloop na verloop van tijd toch weer de onnodi ge angst binnen in de Texelse ploeg. De Texelse voorhoede kon, moe gestreden, niet meer terug komen om aanvallende verdedigers van West-Frisia af te stoppen. Ondanks de keihard werkende en sturende Joost Brouwer op het middenveld en Slmon Brand in de verdediging kwam het middenveld hierdoor enigszins in de problemen. Men liep een beetje achter de feiten aan en het laatste kwartier leek het noodlot opnieuw toe te slaan. Vanaf de rand van het strafschopgebied passeeerde de West-Frisia-spits keeper Dik Heer schap onhoudbaar. Vijf minuten voor het einde maakte Wim van Veen een einde aan alle onzekerheid. Een cor ner van Rien Brouwer, werd door de West-Frisia verdediging weggewerkt, direct voor de voeten van Joost Brouyi/er. Deze nam de bal direct op rechterschoen. Een West-Frisia- verdediger blokkeerde echter het schot. In tweede instantie belandde de bal voor de voeten van Wim van Veen die de kans benutte 1-3 voor Texel. Het verzet van West-Frisia was gebroken en Texel 1 kon met na de eerste overwinning van dit seizoen voldaan de kleedkamer opzoeken Blessures Ondanks deze overwinning liggen er toch nog wel problemen voor trainer Vaars. Met aankomende zondag de thuiswedstrijd tegen koploper Helder voor de boeg kan- hij deze week het hoofd buigen over het feit wie er misschien kan worden afgeschreven van de blessurelijst. Mogelijk zijn Ger rie Plaatsman en Ralph Koning weer inzetbaar. En hoe heeft de enkel van Koos Tjepkema zich afgelopen zon dag gehouden? Zeker is in ieder geval dat Paul van Exel niet speelt. John L ist zal eveneens nog geduld moeten hebben. Hij zal vermoedelijk pas over Dat Texelse Boys een benauwde ze ge op Dirkshorn behaalde, was ver dienstelijk. Helaas brachten de eilanders zichzelf in de slotfase flink in de problemen. Vele riante moge lijkheden werden door de Boysvoor- waartsen onbenut gelaten. Toen Dirkshorn een kwartier voor de tijd de aansluitende treffer produceerde werd de Boysdefensie flink onder druk gezet. Onder leiding van de op nieuw excellerende Ruud van de We tering klaarden zij het karwei. De als zwaar bestempelde wedstrijd tegen Dirkshorn begon uitstekend voor de Boys. Met goed circulatiespel werd de thuisploeg van het kastje naar de muur gestuurd. Vooral over de rechtervleugel wisten de Boys goed door te komen. Al na zeven mi nuten bediende Rob Boogaard uit zo'n aanval Bert Witte op maat, Osterend heeft afgelopen zon dag in de thuiswedstrijd te- «isk weer niet kunnen ï'en, Voor rust kwamen de "nders nog op voorsprong. In 'ede helft echter, moesten zij "ug en konden de gasten zelfs <1 naar een ruime 1-3 over ig. earste helft was nog enigszins '»an een „gelijke" strijd, al wa- eerste kansen in de openings an deze wedstrijd voor Twisk. fïerwege de eerste periode SV.O. wat meer grip op het 'anvalsspel van Twisk en kon- Jelfs eens gevaarlijk worden. Iliet harde schot van Leon Eel- 5'e overigens wél prima speel- nbeter lot verdiend. Even later Qelegenheid-spits Ben Witte "16e openingstreffer. Na een "gevoerde counter kon hij ™e.t genoeg kracht meegeven F kopbal. Tien minuten voor I'm S.V. Oosterend dan toch 'voorsprong. Een lange diepte- ybcht topscorer Maurice 5 "rij voor de keeper van Twisk. Met een simpel tikje wist Kaspers de Twisk-goalie te verrassen, 1-0. Vlak voor rust kreeg S.V.O. de kans op nog een positievere ruststand. Ben Witte, vrij voor de Twisk- doelman, had eigenlijk voor 2-0 moe ten zorgen. In eerste instantie redde de keeper, in tweede instantie schoot hij de bal, vrij voor een leeg doel, jammelijk naast. Dit steuntje hadden de Oosterenders goed kunnen gebrui ken want in de tweede helft ontbrak het aan enige vorm van zelfvertrou wen bij de groen-witten. Even leek het er nog op dat zij hun voorsprong zouden gaan vergroten toen Frans Stark na een fraaie solo-actie een hard schot lostte op het Twisk-doel. Maar ook deze keer kon de keeper weer redding brengen. Dit was ken nelijk voor Twisk het sein om de rol len eens om te draaien want hierna was het alles Twisk wat de klok sloeg. Nadat zij snel in de tweede helft op gelijke hoogte waren geko men, breidden zijn hun voorsprong gemakkelijk uit naar 1-3. S.V. Ooste rend kon slechts sporadisch iets te rug doen maar duidelijk was dat zij deze middag de vorm en het zelfver trouwen ontbeerden om het de te genstander echt moeilijk te maken. drie weken zijn rentree kunnen ma ken. Erwin Koning zal mogelijk pas weer inzetbaar zijn tijdens de beker wedstrijd tegen Volendam 2. Bart Heerschap is echter de grootste zorg voor trainer Vaars, want tot nu toe is met bekend hoe lang zijn schouder blessure zal gaan duren. Zeker is wel dat Vaars geen beroep kan doen op de tweede keeper Ronald Biesboer want die is zeker uitgeschakeld tot na de winterstop. Wel kan hij weer beschikken over de broers Joost en Rien Brouwer. Beiden hebben zich duidelijk kandidaat gesteld voor even tueel opengevallen plaatsen in Texel 1 en ook Kees van Heerwaarden lijkt op de goede weg. Hieruit blijkt weer eens dat de selectie van Texel 1 zo Tien minuten voor het einde van de wedstrijd tussen ZTS uit Zaandam en De Koog moest de scheidsrechter wegens hartklachten het spel bij een 2-2 tussenstand stil leggen. Zondag speelde De Koog de lastige uitwedstrijd tegen ZTS. Dit elftal, be staande uit Turkse spelers, staat be kend als een moeilijke tegenstander. Dat bleek overigens tijdens deze wedstrijd niet het geval te zijn. Vooral door uitstekend scheidsrechterlijk op treden werd het een harde, maar eer lijke wedstrijd. De eerste helft domineerde De Koog nadrukkelijk. Via goed opgezette aanvallen over de flanken wist het Texelse team enkele malen gevaarlijk te zijn. Barry Betse- ma, goed aangespeeld door Nico Schot, kon veldoverwicht via een doelpunt uitdrukken. Op snelheid schoof hij de bal langs de Turkse keeper in de rechterhoek. Vlak voor rust krulde Wil Wassenaar de bal naar de hoek en liet zo de 0-2 stand op het scorebord brengen. Al vrij vlot in de tweede helft scoor de het thuisspelende elftal tegen. De bal werd verlengd via de kruin van de ZTS-spits en vloog over Charles Ipenburg het doel in. De Koog bleef onder druk staan en via een rommeli ge situatie kon ZTS gelijk komen. Hierna kon De Koog toch weer wat vat krijgen op het technisch fraaie spel van het elftal uit Zaandam. Een vrije trap, net buiten het 16-meter ge bied van ZTS, werd door Wil Wasse naar weer naar de kruising getild. Maar de lenige doelman van de Zaandammers ging gestrekt naar de waarmee een vroege voorsprong ver kregen werd. Na zo'n twintig minu ten veranderde het strijdbeeld wat. De Boys maakten meer en meer de fout om het sterke middenveld over te slaan. Dat speltype bleek een kolf je naar de hand van de potige Dirks- hornformatie. Zij kregen een behoorlijk veldoverwicht en creëerden ook enkele kansjes. Boysdoelman Kees Kooij was zelfs volkomen kans loos toen een schot van Peter Tijsen van richting werd veranderd. De lat bracht redding. Dirkshorn probeerde nog een tandje hoger te schakelen, maar de Boysspelers pakten het oude spelletje weer goed op. Martijn Beer ling brak op rechts gevaarlijk door maar gaf een iest te royale voorzet. De tweede helft startte de Boys op nieuw voorvarend. Enkele flitsende aanvallen leidden echter niet tot go als. In de zevende minuut kwamen De Boys ietwat gelukkig, maar zeker verdiend op 0-2. Germain Raalte, re gelmatig goed over zijn tegenstander heen komend, bediende vanaf de achterlijn Ronald van de Wetering. Hij kon in de scrimmage de bal niet ach ter doelman Met krijgen. Het leer dreigde onbereikbaar voor iedereen achter te hobbelen. Germain Raalte taxeerde de situatie juist en kon van uit een zeer moeilijke hoek via de grabbelenden Met scoren. Hierna brak een fase aan waarin Dirkshorn risico's nam en de Boys een waar kansenfestival startte. Germain Raal te, Martijn Beerling, Bert Witte, Rob Boogaard en Jelte van der Kooi kwa men allen oog in oog met doelman Met niet tot scoren. Toen na een la conieke actie in de verdediging Piet Hellinga kans zag om Kees Kooij te verslaan leek een verrassing niet uit gesloten. Dirkshorn putte moed uit de aansluitende treffer en gaf alles. Trainer Bakker bracht Marcel Witte nog in voor de licht geblesseerde Germain Raalte. In de veertigste mi nuut kroop Texelse Boys door het oog van de naald. De uitstekende so lo van linkerspits Ron van Balkom leidde tot een schot net langs de paal. In de laatste minuut van de blessuretijd kreeg de thuisploeg nog een vrije trap op een kansrijke posti- tie. Kees Kooij toonde zich daarbij weer een betrouwbare sluitpost. De 1-2 zege was verdiend maar had veel ruimer uit moeten vallen. breed mogelijk dient te zijn want eni ge jaren geleden was een dergelijke blessuregolf catastrofaal geweest. Doordat men in de loop van de voor gaande jaren een actief beleid voor nieuwe spelers heeft gevoerd, kun nen blessures aardig worden opge vangen. Het is natuurlijk wel te hopen dat Texel 1 na de winterstop over een geheel fitte selectie kan be schikken want dan kunnnen zowel Texel 1 als Texel 2 op volle kracht de tweede helft van de competitie ingaan. De stand: Helder 6-9; EVC 6-9; Spirit '30 6-8, Z A P 6-8; De Rijp 6-7; S.V.W. '27 7-7; Meervogels 6-6, Texel 6-4;Schagen 6-4; De Valken 6-4; Alcmaria Victrix 6-4; West-Frisia 6-2. hoek en nipte over. Vlak hierop legde de sterk leidende scheidsrechter het spel stil en greep naar de hartstreek. Na hartmassage van begeleider Ekke Sipsma werd hij even later per ambu lance weggevoerd. Volgende week staat de eerste thuiswedstrijd van De Koog op het programma. Eindelijk een mogelijkheid voor het publiek om het vernieuwde De Koog aan het werk te zien. Tafeltennisverengiging Tetak speelde zaterdag in Breezand tegen koploper Be Fair 2. Lieuwe van der Veen startte sterk en won in twee sets zijn partij. Fred Mosk begon'goed en won de eerste set, daarna ging het niet meer en verloor hij in drie sets. Alex Bak ker speelde na een blessure voor het eerst mee. Hij miste het wedstrijdrit me en dat brak hem in zijn eerste twee partijen op. Tetak stond na zes partijen op een 5-1 achterstand door verliespartijen van Van der Veen en het dubbel door Mosk en Van der Veen. Fred Mosk speelde zijn laatste twee partijen zeer sterk en won bei de in twee sets. Ook Alex Bakker _speelde in zijn laatste partij als van- "ouds en won met 21-19 in de derde set. Lieuwe van der Veen verloor zijn derde partij met 21-14 en 32-30. zo doende verloor Tetak in Breezand met 6-4 van Be Fair. De komende twee weken is er geen competitie. Wel is op 28 oktober het Duinstreektoernooi in Schoorl waaraan door een aantal Texelaars wordt deelgenomen. De vijfde dennenoord-mijlenloop vond zondag plaats onder zeer stra lende omstandigheden. Zo stralend, dat menig loper zich daarop had ver keken en zich te warm had gekleed. Er werd heel wat afgezweet. Het re cord van vorig jaar (tien mijl in 53 minuten) werd niet gebroken. Op het evenement kwamen 83 atle ten af. Zij hadden weinig oog voor de prachtige herfstkleuren op de route, maar snelden voort over de paden in de Dennen. Winnaar op de tien mijl werd Lutz Lohse in een tijd van 57.09. De deel nemers waren na afloop zeer tevre den oVer het parcours en de organisatie, die met veel vrijwilligers de loop in goede banen leidde. Alleen een verversingspost werd met node gemist. Volgend jaar gaat ATV vol goede moed beginnen aan het tweede lustrum van de mijlenloop. Uitslagen Jongens t/m 9 jaar 1 E M 1. Michiel Jenner 7.06; .2. Kick Hiemstra 7,27. 3. Jeroen Maes De vliegende start van de vijf Engelse mijlen. Texels kampioen Merijn Drijver gehurkt bij zijn trofeeën. Achter hem staan Marcel Tielemans (2e) en Ed Drijver (3e) De 17-jarige Merijn Drijver uit Den Hoorn is zaterdag winnaar geworden van het Texels kampioenschap klei duiven schieten. Op deze jaarlijkse schietdag van de Koninklijke Neder landse Jagers Vereniging (KNJV), af deling Texel, vond tevens het kampioenschap voor jachtopzichters plaats. Beste schutter bij de jachtop zichters was Ed Drijver, de vader van Merijn. moesten schieten. Daarbij konden maximaal 25 punten worden ge haald. Dankzij de eenvoud van het eerste parcours werden veel punten gehaald. Het tweede en derde par cours kostten beduidend meer pun ten. Vier schutters schoten vervolgens in een barrage voor de eindoverwinning. In de barrage eindigden alle schutters echter gelijk (allen één keer mis), waarna er nogmaals een barrage moest worden geschoten. Merijn Drij ver scoorde als enige twee punten en werd zo automatisch winnaar. Twee de en derde werden Marcel Tiele mans en Ed Drijver. Het Texels kampioenschap bij spor thotel „Nieuw Breda" trok 26 deel nemers, die verschillende parcoursen In de Texelse zaalvoetbalcompetitie werden de volgende resultaten geboekt: Junioren 1; Casino 3-Oosterend 2 5-5; Oosterend 1-Texel 1 7-2. Junioren 2: Casino 4-Texel 3 4-0; De Krim-Casino 5 5-3; De Koog 2-Texel 4 18-0. Hoofdklasse: Gamma-De Koog 5-1; Mantje-Jelleboog 3-3; Casino-Oosterend 1-6, Klif-De Krim 4-1. Reserve hoofdklasse: Klif 3-Texel 2 3-2; De Koog 2-Gamma 3 3-3; Klif 2-Gamma 2 3-4. Eerste klasse: Gamma 4-Jelleboog 2 1-2, Casino 4-Albert Heijn 1-6; Attent-Rab 1-7; Oosterend 4-Mantje 2 3-3; De Krim 2-De Koog 3 4-4 Tweede klasse: Mantje 3-Gamma 5 3-3; Gamma 6-Oosterend 5 3-2; Jelleboog 3-De Muij 4-3, Derde klasse: Klif 6-Jelleboog 4 16-0; Oosterend 6-Rab 2 5-1. Voor het programma van deze week wordt verwezen naar het secretariaat van de eigen vereniging. Voor de pupillen van de drie samen werkende voetbalclubs SV Ooster end, SV De Koog en Texelse Boys wordt donderdag een voetbalmiddag gehouden De pupillen D, E en F die niet op vakantie zijn, zijn vanaf half twee welkom op het veld van Texelse Boys in Den Burg. Half twee is de in schrijving en om twee uur gaat de middag van start. In groepjes werken de kinderen een speciaal circuit af met diverse (voetbal-)spelletjes. leder een krijgt na afloop een diploma met de behaalde resultaten, maar voor de drie besten is er een hoofdprijs be schikbaar. Na afloop van het circuit kan er nog een balletje worden ge trapt. De middag is rond vijf uur ten einde. 7.52. Meisjes t/m 9 jaar 1 E.M.: 1 Merlin Huisman 7.30; 2. Debby Sangers 8.32; 3. Marlou Beelen 9.12 Jongens t/m 15 jaar 2 E.M 1. Ronnie van der Slikke 12 30, 2. Wim Noordzij 13.06; 3. Rob Schraag 13.13 Meisjes t/m 15 jaar 2 E.M 1 Sabine Beyert 15 33; 2 2. Barbara Glebbeek 19 07 Dames 16 jaar en ouder 2 E M 1. Natascha van der Vis 16.51, 2. Anneke Hoogenbosch 19.21; 3. Carla van de Peel 23.00; Heren 5 E.M.: 1. Joost van Loo 28.41; 2 Norbert Eelman 30.53; 3. Tony van der Vis 32.49 Heren veteranen 5 E.M.: 1. Jan Beelen 33.20; 2. Jan van Dijk 36.42; 3 Ed Mooien 39 47 Dames 5 E.M: 1 Colinda Brouwer 36 52; 2 Corry Witte 43.07; 3 Ina van Sambeek 43.37 Dames veteranen 5 E.M. 1. J. Bekkema 39.47 2 Pauline Beelen 39.49, 3. Hanneke Kooger 48 50.Dames vete ranen 10 E.M 1. Marijke Stark 116 48; 2 Hanme van der Weide 119 06. 3. Nel Bruming. Heren veteranen 10 E.M,: 1. Louk Herber 59.41; 2. E. Slootheer 101.16; 3. Theo van der Schaaf 104.02 Heren 10 E.M 1 Lutz Lohse 57.09, 2. Egon van der Peet 58.56; 3. Jan Zijm 59.36. Zaterdag vond er een teffen in de basketballcompetitie plaats tussen de dames van De Mareis en Zodiac 3 uit Den Helder. Dt alles gebeurde in de De Konninghal. Zodiac 3, de kampioen van vorig sei zoen, is niet gepromoveerd naar de tweede klasse. Een gerenommeerd tegenstander derhalve waarvan De Matrels nog nooit hebben gewonnen. De thuisspelende ploeg had dus niets te verliezen. Van het begin af aan werd door De Mareis offensief gespeeld. Zodiac liet zich ook niet onbetuigd maar De Mareis speelden meer dan collectief. De tussenstand 18-16 bewees dat de teams aan el kaar gewaagd waren. In de tweede helft kon De Mareis vijf punten weg lopen van de tegenstander, maar ze werden weer bijgehaald. Toch zat het verdedigend goed bij de thuisploeg. Geen enkele rebound werd uit han den gegeven. Vooral Karin Zegers speelde een belangrijke rol in de aan val met 18 punten. Ook Marjo van Heerwaarden bewees een waardevol le aanwinst te zijn en scoorde haar eerste punten in de competitie. In de laatste minuten werd het nog span nender omdat Zodiac met 3-punters begon. Maar door het hoofd koel te houden en de bal professioneel rond' te spelen trokken De Mareis met één punt verschil aan het langste eind. Punten: K. Zegers 18; J. Wilner 6; M. van Velzen 4; M. van Heerwaarden 3. De uitslag: De Marels-Zodiac 3: 31-30. Doorgesneden. In de nacht van vrijdag op zaterdag is de bedrading in het motorcompartiment van een Ford doorgesneden. De wagen stond onaf gesloten op een terrein aan de Pont- weg en behoorde toe aan een 30-jarige Texelse. Tevens werden twee geluidsboxen uit de auto ge haald. Deze werden in de buurt te ruggevonden.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9