mKtWmm (/uurwerk in De Koog; ZDH in slotfase langszij Geslaagde dressuur in Manege Akenburg Winterwandelserie Het Gouden Boltje Dubbele overwinning turners in competitie Werklust Oosterend levert overwinning op Dames Texelse Boys veroveren koppostie Team Veenbaas boekt eerste winst Busdienst Oosterend via andere route Kerstspelen als eerste in zijn geheel te zien Turners presteerden matig tijdens kampioenschappen Zaalvoetbaltopper zonder doelpunten Programma Demonstratie tegen oorlog in Golf Voetbaluitslagen DINSDAG 11 DECEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Zondag verschenen ongeveer 70 combinaties voor diverse jury's. Niet alleen deden De Waddenruiters en De Kloppertjes mee aan deze wed strijd, maar ook ruiters uit Heiloo, Starrenburg en de Wieringermeer /varen vertegenwoordigd. De proe ven werden gejureerd door de heer H. Smit, de heer H. de Hoon en me vrouw C. Pepping. Uitblinkster van de dag was Kirsten Zoetelief met Julia. In de klasse B sed zij met haar pony maar liefst 134 punten bij elkaar, dit leverde haar 2 winstpunten op. Bij de L-pony's be haalden Natasja Schroder (p.c. Hei- oo), Annemieke Kooiman en Tessa Jlom uit twee proeven twee winst- junten. Ook Tessa de Graaff behaal- je twee winstpunten uit twee proven n de klaase M dressuur. Jan Hin en tenmta de Wit presteerden ook zeer joed in hun eigen categoriën. Tevens itartten zondag een aantal nieuwe ederatieleden. Ook deze ruiters re ien niet onverdienstelijk. Ütslagen B. dressur pony's: 1e maal officiële pedstrijd: 1. Felicity de Vries, Mercy, 126 pjnt (1 winstpunt); 2 Sanne Lampers, Patty, 119 punten. J dressuur ponys's: 1. Kirsten Zoetelief, julia, I34 punten (2 winstpunten) L1 dressuur: 1 [larma Eilander, Valentine 125 punten (1 jiinstpunt); 2. Tessa Blom, Lady Daisy, 122 lonten (1 winstpunt), 3. Annemieke Kooiman, Yorton. 122 punten (1 winstpunt); 4 Natasja Wandelsportvereinging Het Gouden Boltje start zondag met de winterse- rie. De start is bij kiosk Turf veld", Nattevlakweg, bereikbaar via afslag Westerslag. Gestart wordt tussen 13.00 en 14.00 uur, over de afstanden 5 en 10 kilo meter, die voor het grootste deel door het bos lopen. Deelnamegeld voor de hele seie van vier wandel tochten bedraagt f4,50 voor perso nen tot en met 15 jaar, ouderen betalen f5,50. Ook is het mogelijk om voor een dagtocht in te schrijven, dan bedraagt de prijs resp. f2,25 en f2,50. Mensen die geen lid zijn beta len f 1,meer. Om voor een herinne ring in aanmerking te komen moet men tenminste drie tochten hebben mee gewandeld. Zonder herinnering kost de serie resp. f3,00 en f4,50; mensen die geen lid zijn betalen f1,— meer. De volgende tochten van deze serie worden gehouden op 13 januari, 3 en 17 februari. Schroder, Juzekkie 120 punten (1 winstpunt). L2 dressuur pony's: 1 Natasja Schroder, Ju zekki 127 punten (1 winstpunt); 2 Annemie ke Kooiman, Norton, 122+ (1 winstpunt); 3. Tessa Blom, Lady Daisy 122 punten (1 winstpunt). L2 dressuur pony's 2e proef: 1 Diane Tim mer, Bas, 123 punten (1 winstpunt) M1 dres suur pony's: 1. Martine de Wit, Cinderella 110+ punten; M2 dressuur pony's; Marlies Broers, Sharon (p.c Heiloo) 120 punten (1 winstpunt); Z dressuur pony's: 1. Chloë Weel, Zamba 181 punten (1 winstpunt), Z dressuur pony's 2e proef: 1. Lieneke Roeper, Arabei (Wironr.) 183 punten (1 winstpunt), B dres suur paarden: 1. Anne-Marie Reiding, Candy 120+ punten (1 winstpunt); 2- Laila Timmers, Bianca 120 punten (1 winstpunt); B Dressuur paarden 2e proef 1. Dorethè Koorn, Dublin, 121 punten (winstpunt); L1 dressuur paarden: 1 Jan Hin, Antoinette, 128 punten (1 winst punt); 2. Marian van der Geest, Ciochrant, 118 punten; L2 dressuur paarden: 1 Ria Bak ker. Animo, 112 punten; L2 dressuur paarden 2e proef: 1. Ria Bakker, Animo, 113 punten M1 dressuur paarden: 1. Hannita de Wit, Dempsey, 127 punten (1 winstpunt), 2. Tessa de Graaff, Davy 124 puten (1 winstpunt); M2 dressuur paarden: 1. Tessa de Graaff, Davy, 126 punten (1 winstpunt) De tweede competitie voor turners in Steedenbroec werd afgelopen za terdag voor G.V. Texel een groot suc ces. In niveau 3C behaalde Mark Jan Mulder met gemak de eerste plaats evenals Nico Stoter in niveau 1B. Edwin Zwanenveld en Bastiaan Willem Witte werden respectievelijk vijfde en achtste. Voor Edwin Zwanenveld was dit een kleine vooruitgang ten opzichte van de vorige keer. Iets meer de benen leren spannen, nog wat extra oefe nen op voltige en brug, dan komt een plaats bij de eerste drie turners in zicht. Voor Bastiaan Willem Witte liep de wedstrijd op een kleine ter- leurstelling uit. Brug en rek werden zwak geturnd terwijl voltige niet per fect was. Vooral dit laatste toestel staat een hogere klassering in de weg. Anders is dat bij Mark Jan Mul der. De meeste wedstrijden worden beslist op paardvoltige. Aangemoe digd door trainer Nico Stoter is dit één van Mulders beste toestellen ge worden. Ook de overige toestellen heeft hij goed in zijn macht met uit zondering van de afsprong van de brug en het grootste gedeelte van de rek-oefening. Ondanks deze foutjes kon de concurrentie niet dichtbij ko men. Met een verschil van ruim een vol punt werd Mulder eerste. In het hoogste niveau van de competitie 1B, turnde Nico Stoter. Voor hem weinig concurrentie en met gemak ging hij op weg naar de eerste plaats. In de wedstrijd De Koog-ZDH bleek weer eens dat de wuitslag in een derby nooit is te voorspellen. Ook al doet De Koog deze competitie mee in de strijd om het kampioenschap en dobbert ZDH onderaan op de ranglijst. Toch bleek ZDH deze wed strijd zeker niet de mindere. Ondanks waarschuwingen vooraf teek De Koog het elftal van Den Hoorn vooral in het begin van de wedstrijd te onderschatten. De Koog liet ZDH in het spel komen en ging de duels veel te slap in. Zo kon het gebeuren dat de Hoornders de over hand kregen. Dat resulteerde al vrij ffoeg in de eerste helft in het eerste doelpunt van ZDH. Een goed geno men hoekschop werd door de geheel wij staande Jan de Wit doorgekopt naar Gerard Timmerman die simpel inknikte. Wakker geschrokken door het goede veldspel en het snelle doelpunt van ZDH begon De Koog toch wat beter te spelen. Een aantal lansen voor De Kogers was het ge- volg. Nico Schot zag zijn doelpoging net naast gaan. Bernard Ipenburg zag zijn schot gestopt door de goed kee pende Frans Stolk. De beste kans was voor Wally van Beek die met het hoofd dichtbij een doelpunt was. Toch bleef het lang 0-1. Pas in de tweede helft kon De Koog iets terug doen. De Kogers speelden vooral in de eerste twintig minuten van de tweede helft sterk. Goede aanvallen volgden elkaar in snel tempo op, maar een doelpunt bleef lang uit. Tot de mee naar voren gekomen verdedi ger Hans Polderman de bal snoeihard in de rechterbovenhoek van ZDH schoot: 1-1, een stand die de verhou dingen goed weergaf. Het goede spel van De Koog kreeg een vervolg. Mar co Vos kwam vlot na een knappe steekpass van Peter Brons, alleen voor de keeper en faalde niet. Deze 2-1 voorsprong bleef lang behouden maar het angstig spelende De Koog bleek toch een punt te verspelen aan ZDH. Het elftal uit Den Hoorn kwam vlak voor tijd verdiend gelijk. Na al weer een hoekschop kon Ruud Wil- ner uit een scrimmage de bal over de lijn krijgen. Over twee weken staat ZDH-De Koog op het programma, misschien kan De Koog dan de ver houdingen in de competitie ook in de uitslag tot uitdrukking brengen. S.V. Oosterend heeft zondag een verrassende overwinning behaald in de uitwedstrijd tegen D.E.S.S. uit Sij- bekarspel. Toch was de zege ver diend want S.V. Oosterend deelde 85 minuten lang de lakens uit en D.E.S.S. kon daar maar weinig tegen over stellen. In de zestigste minuut maakte Dennis Vonk de enige treffer uit een strafschop. Pas in de laatste vijf minuten kwam de overwinning nog enigszins in gevaar. Maar liefst vier spelers van Ooster end konden om uiteenlopende reden den niet meespelen. Daarom werd deze keer een beroep gedaan op drie A-junioren, te weten Sil van Dijk, Je roen Schroeder en Dirk Jan Wuis. Ondanks het feit dat zij in eerste in stantie moesten wennen aan het ho gere speltempo speelden zij alle drie zeer verdienstelijk en toonden zij zich waardevolle vervangers. Door de komst van deze drie debutanten had men bij S.V. Oosterend de spelwijze aangepast. Nu spelend met drie spit sen werd de opbouw van D.E.S.S. vroeg ontregeld. Doordat beide vleu gelverdedigers Leon Eelman en Dirk Jan Wuis hun directe tegenstanders volledig uit de wedstrijd speelden kwam S.V. Oosterend in de eerste helft nauwelijks in gevaar. Keeper Marco Drijver had slechts werk aan enkele terugspeelballen en strakke voorzetten die hij allen tijdig onder schepte. Zo kreeg halverwege de eer- Door een verdiende 1-0 overwinning op KGB heeft het damesvoetbalteam van Tex. Boys de koppositie overge nomen. KGB kwam duidelijk voor een punt en hield voortdurend veel speelsters achterin. Triest voor uit blinker Margreet Vriend van KGB was de eigen goal waarmee zij de overwinning aan Tex. Boys schonk. Tex. Boys startte tegen de straffe oostenwind in een goed combina tiespel. De linies sloten bijzonder goed aan, waardoor KGB steeds moeizaam uitverdedigde. Het balbezit was dan ook voortdurend voor Tex. Boys. Al snel gaven de gasten de ge vaarlijke Boysspits Anita Witte een straffe dekking in de persoon van Margreet Vriend, die een uitstekende wedstijd speelde. De thuisploeg trachtte de rood-witte KGB-muur vaak met afstandschoten te slechten, maar doelvrouw Jansen deed haar werk naar behoren. Al snel moest Gretha Oosterhof met een kniebles sure uitvallen en de licht belesseerde Marieke Kooiman nam haar oude stek als linksback weer in. Aan- voerdster Gerda Koopman schoof daarom weer naar voren, wat gezien haar schotkracht aanvallend een ver sterking was. In de tweede helft kreeg Boysgoalie Marjo van Heer waarden vrijwel geen werk meer. Het Boysoverwicht was enorm, maar knalharde schoten van Monique Smit en Gerda Koopman misten net de juiste richting. Anita Witte soleerde zich nog eenmaal knap vrij, maar stuitte op Monique Jansen. Een on zorgvuldige terugspeelbal van Mar greet Vriend en een aarzeling bij Jansen bezorgden Tex. Boys een kwartier voor tijd toch de felbegeerde goal. Een prachtig afstandschot van Marieke Kooiman zorgde nog bijna voor een verdiende tweede treffer, maar het bleef bij 1-0. ste helft S.V. Oosterend zelf wat kansen en waren met name Sil van Dijk en Bennie Visser dicht bij de openingstreffer. De keeper van D.E.S.S. kon echter steeds redding brengen. Vijf minuten voor rust was hij echter kansloos na een prima vrije trap van Jan de Vries die Dennis Vonk vanaf 25 meter liet aanleggen. Het keiharde schot verdween via de paal helaas naast het doel van D.E.S.S. In de tweede helft, nu met wind in de rug wist S.V. Oosterend met een enorme werklust D.E.S.S. nog meer onder druk te zetten. Zo kreeg Piet Koning, na een prima pass van Je roen Schroeder, de kans om de score open te breken. Met inzet wist hij zich langs twee D.E.S.S.-verdedigers te worstelen en kwam vrij voor de keeper. Ditmaal kon deze het harde schot nog pareren. In de zestigste minuut kreeg S.V. Oosterend loon naar werken. Twee D.E.S.S.- verdedigers trokken onnodig een spe ler van S.V. Oosterend onderuit in het strafschopgebied. De scheidsrechter kon niets anders doen dan deze actie te bestraffen met een strafschop. Dennis Vonk benutte die keurig waar door S.V. Oosterend op 0-1 voor sprong kwam. D.E.S.S. hield hierna hoop op een beter resultaat en zette in de laatste vijf minuten nog even alles op alles. Keeper Marco Drijver wilde echter van geen wijken weten en met enkele schitterende reddingen stelde hij de overwinning veilig. Afgelopen vrijdagavond behaalde Veenbaas Bouw de eerste overwin ning in de eilandcompetitie basket ball. Ten koste van het team van De Twaalf Balcken Na een 11-6 ruststand werd het uiteindelijk een nipte 16-15 zege voor het aanne mersbedrijf, De sponsor had een Chi nees etentje in het vooruitzicht gesteld bij een overwinning van zijn team en dat was goed te merken aan het spel. Ze hielden de verdedi ging knap dicht en De Twaalf Balc ken kon maar moeilijk een gaatje vinden. Zodoende kwam Veenbaas Bouw na acht competitiewedstrijden eindelijk van de gehele nul af. Tasiel tegen Hema leek meer op eenm walk-over. Hema gooide vanaf het eerste fluitsignaal alles op de aanval en verwaarloosde de verdediging. Ta siel strafte dit oppertunisme genade loos af. Met 58-9 werd Hema aan de zegekar gebonden. Tot slot de ont moeting tussen Vespertina en Dikke Mik waarin Vespertina maar weinig te bieden had. Met 42-14 moest Vespertina er dit keer aan geloven en daarmee blijft Dikke Mik goed mee draaien in de top van de ranglijst. Programma voor 14 december: 20 30 u. Sportshop Tex.-Tasiel Vespertina 21.00 u. 12 Balcken-Vespertina Tasiel 21.30 u. Hema-Datamarkt 12 Balcken 22.00 u Dikke Mik-Veenbaas Datamarkt (inhaalwedstrijd) Door wegwerkzaamheden rijdt de AOT-bus niet volgens de oorspronke lijk aangegeven route. Uit Den Burg komt de bus via de Koningsweg te rug naar Oosterend. Vanuit de Kot- terstraat rijdt de bus naar de bushalte die zich nu tijdelijk op de hoek Peperstraat/Oranjestraat be vindt. Daarvandaan wordt de normale route richting Zevenhuizen weer vervolgd. In navolging van het Paradijsspel en het Kerstspel zal nu ook het Drieko ningsspel op Texel worden op gevoerd. Voor het eerst worden daarmee de „Oberufer Kerstspelen" in zijn ge heel ten tonele gebracht. Op sobere, naive en soms humoristi sche wijze worden de gebeurtenissen rondom de geboorte van Jezus uitge beeld. Zondag was het de beurt aan de jongens t/m 12 jaar om Texel te ver tegenwoordigen op de Nationale kampioenschappen, voor clubteams in Alkmaar. De allerbeste turnvereni gingen ontmoetten elkaar hier en ba kenden de verhoudingen onderling af. Voor Texel eindigde de strijd in een lichte teleurstelling. De ploeg wist verder niet te komen dan een 14e plaats. Op voorhand wisten de jongens al dat een plaatsje bij de eerste acht er niet in zat. Zeer bekende en ontzag inboezemde verenigingen zoals P.S.V. uit Eindhoven, De Halter uit Alkmaar, V. en K-H. uit Joure, O.K.K. uit Rid derkerk waren aanwezig met zeer sterke ploegen. Vanaf het begin bleek dat het een moeilijke opgave zou worden. Het eerste toestel, de rekstok, verliep niet volgens wens. De zwaaien liepen niet lekker en de afsprongen gingen slecht. De resulta ten van de ploeg, die bestond uit Ar jan Zwanenveld, Michiel Spitzer, Wilco Drijver en Jozef Smidt, vielen hier dan ook tegen. Op vrije oefening herstelde de ploeg zich licht maar had toen al een aardige achterstand. De twee steuntoestellen voltige en brug bleken ook nu de slechtste toestellen voor de Texelaars. Het ploegentotaal bleef dan ook steeds verder achter bij de hoofdmoot. Ge lukkig was enig puntenverlies op rin gen en sprong te compenseren want anders had de ploeg weieens hele maal onderaan kunnen eindigen. De topper in de hoofdklasse zaal voetbal tussen Texel en Klif is on beslist geëindigd. Het was meer een spannende dan een fraaie wedstrijd. Hoewel de spanning veel goed maakte, ontbraken de krenten in de pap in de vorm van doelpunten. Klif heeft nu twee punten voorsprong op Gamma, maar heeft twee wedstrijden meer gespeeld. Jelleboog blijft door een 3-1 overwinning op De Koog nog knap in de race om het kampioenschap. In de reserve hoofd klasse gaat Gamma 3 nu alleen aan kop door met 5-3 te winnen van Ca sino 3. In de eerste klasse speelden de nummer 1 (Rab) en 3 (Oosterend 4) tegen elkaar. Het was een gelijk opgaande wedstrijd met een 3-3 eindstand. Klif 4 kon niet profiteren van de (halve) misstap var> Rab en speelde 4-4 tegen Jelleboog 2. Klif 4 staat op de tweede plaats. In de der de klasse was de meest opmerkelijke uitslag de 26-3 overwinning van Texel 4 op ZDH 3. Deze week Vrijdag staat in de hoofdklasse als belangrijkste treffen de wedstrijd tus sen de nummers 2 (Texel) en 3 (Gamma) op het programma. De toe schouwers moeten echter wel laat naar de sporthal, want de wedstrijd begint pas om 22.45 uur. Koploper Klif speelt om 21.05 uur tegen Oosterend. Koploper Gamma 3 speelt om 19.25 uur in de reserve hoofd klasse tegen Klif 2. Uitslagen De Koog-Jelleboog 1-3, ZDH-Casino 3-3, Klif- Texel 0-0; Mantje-De Krim 7-3; Gamma 3-Casino 3 5-3, De Koog 2-Oosterend 2 1-0; Albert Heijn-De Koog 3 4-5; Gamma 4-Attent 4-0; Oosterend 4-Rab 3-3; Nioz-Casmo 4 2-0; Jelleboog 2-klif 4 4-4, De Krim 2-Albert Heijn 3-8; Texel 4-ZDH 3 26-3; Casino 3-Casino 1 0-9; Oosterend 2-Texel 2 3-2; Casino 4 -Texel 3 9-1; De Koog 2-Texel 4 6-1. biedt weerstand tegen de druk van De Koog. De score zou gelijk blijven. Donderdag 13 december: 17.15 u. Oosterend 3-De Koog 4 (J) 18.00 u. Mantje 3-Texel 3 18.50 u. Texel 4-Oosterend 7 19.40 u. De Krim-Casino (D) 20.30 u. De Muij-Gempo 21.20 u. Gamma 6-Gamma 5 22.10 u. Klif 5-Jelleboog 3 Zaaldienst; Albert Heijn Vrijdag 14 december 17.00 u. Casino 2-Casino 3 (J) 17.45 u. Casino 3 -Gamma 2 18.35 u. Casino 2-Klif 3 19.25 u. Gamma 3-Klif 2 20.15 u. Texel 2-De Koog 2 21.05 u. Klif-Oosterend 21.55 u. De Krim-Casino 22.45 u. Texel-Gamma Zaaldienst: De Krim Maandag 17 december: 17.15 u. Texel 2-De Koog (J) 18.05 u. Casino 5-De Koog 2 (J) Het Paradijsspel toont het verhaal van de schepping. Het Kerstspel, over de geboorte van Jezus, bestaat uit twee delen, de geboorte zelf en het herdersspel. Vroeger werd dit op gevoerd door „knapen", die zich in de voorbereidingstijd moesten ont houden van „Wijntje en Trijntje"Het Driekoningenspel heeft de allure van een echt toneelstuk, boordevol bere kening en list. Het einde daarvan is dramatisch. Met elkaar vormen de drie spelen niet de weergave van de historische gebeurtenissen, maar geven een beeld van het grote fantasie vermogen van de mens. Niets is ech ter toevallig, alles heeft een diepere betekenis, aldus de organisatie. Het gemaakt-oude taalgebruik versterkt dit effect alleen maar. De kerstspelen worden opgevoerd door medewerkers en vrienden van het Maartenhuis en leerkrachten van de Vrije school. Het Driekoningenspel wordt gebracht door medewerkers van Scorlewald, een instelling in Schoorl. Het Paradijsspel is vrijdag 14 decem ber om 19.30 uur te zien in de Ne derlands Hervormde Kerk in den Hoorn. Minimum leeftijd negen jaar. Het Kerstspel wordt vrijdag 22 de cember opgevoerd om 19.30 uur in de Doopsgezinde Kerk in de Ko- gerstraat te Den Burg. Toegang vanaf vier jaar. Het Driekoningenspel is zon dag 20 januari om 15.30 uur te zien in de Nederlands Hervormde Kerk in Oosterend. Minimum leeftijd tien jaar. Ook op Texel is de Golfcrisis het ge sprek van de dag, dat lijdt geen twij fel. Angst voor het uitbreken van een gewapend conflict houdt velen, onder wie ook vele Texelaars, bezig. Gezien het grote militaire vertoon en de aan wezigheid van enorme troepencon centraties, waaronder ook Nederlandse oorlogsschepen, is het ontstaan van zo'n conflict niet denk beeldig. In weerwil van wat sommi gen beweren zijn wij van Groen Links van mening dat oorlog een onge wenst middel is om het tij in ge wenste richting te keren. Het is daarom dat ook Groen Links zich van harte bij het initiatief tot het houden van een landelijke demonstratie heeft aangesloten. De demonstratie, onder het motto „Geen oorlog in de Golf", vindt aanstaande zaterdag plaats in Amsterdam op de Dam, aanvang 13.00 uur. Tal van organisaties en groeperingen op politiek, maatschap pelijk en kerkelijk gebied zijn actief in de organisatie, de „initiatiefgroep 15 december". De Texelse afdeling van Groen Links roept middels adverten ties in deze krant Texelaars op om deel te nemen aan de demonstratie. Het is niet de bedoeling om georgani seerd (bijv. met een charterbus vanaf Texel) naar de demonstratie te gaan. leder die dat wil kan op eigen gele genheid naar Amsterdam reizen. De Dam is vijf minuten van het Centraal Station. Theo van den Berg, afdelingsvoorzitter Groen Links Texel. Loos. De brandweer rukte vrijdag middag uit voor brand in hotel Op- duin in De Koog. De melding bleek echter loos. Zaterdag 8 december: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Oosterend C1-Texel C2 8-0 Tex. Boys C1-Tex. Boys C2 7-0 JVC C2-Texel C1 5-0 Pupillen: Texel F1-Tex. Boys F1 1-5 S.V.C, F1-Z.D.H. F1 afgel. Texel F2-Tex. Boys F2 7-0 S.V.C. F2-Oosterend F1 1-2 S.V.C. E1-Tex. Boys E1 0-5. Z.D.H. E1-Texel E1 0-2 Oosterend E1-Tex. Boys E2 8-1 De Koog E1-Texel E2 9-0 Texel D1-Tex. Boys D1 2-1 Zondag 9 december: KNVB Texel-Spirit 0-4 KNVB Afdeling Noordholland: DESS-Oosterend 0-1 De Koog-ZDH 2-2 Meervogels 2-Texel 2 1-0 Con Zelo 3-Texel 3 4-4 Petten 2-Tex. Boys 2 0-0. De Koog 2-Oosterend 2 3-0 Tex. Boys 3-SRC 4 2-2 Txel 4-AGSV 2 6-0 Junioren: Texel ATRkedo A1 6-0 Tex. Boys A1-Hollandia T. A2 4-3 Dames: Tex. Boys-KGB 1-0 Recreatievoetbal; De Koog-Texel 3-1 ZDH-Tex. Boys afgel.

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 9