Noordwester storm lorgt voor afslag Onder invloed achter het stuur M.S.T. Programma Veel records in koude boscross Zangdienst in kerk De Cocksdorp Visvergunningen via Waterschap Grote vraag naar dorpsfilm Oosterend Invalster Janny Wonder eerste bij klaverjassers Uitslagen eilandcompetitie: MAB-motorteam in Gelderse enduro Pupillen-judoka's presteerden goed /lishandeling lusroute Badminton houdt mix-toernooi Inbraakpoging W, Ploeg D. Ploeg-Stark Bij L&R Parkstraat 10, Den Burg lONDERDAG 13 DECEMBER 1990 TEXELSE COURANT PAGINA 3 )e noordwester storm, kracht negen net uitschieters tot 10 Beaufort, eeft gistermiddag en -avond voor de erste kustafslag in deze winter ge- orgd. Hoeveel kubieke meters duin and in de kolkende zee is erdwenen, is nog niet bekend. Rijks- vaterstaat Texel meet in de loop van dndaag de schade op; afslag langs 'e gehele westkust ligt in de lijn der erwachtingen. Ook het nieuw ge- uppleerde zand zal ongetwijfeld door e zee zijn aangevreten. Gehoopt lordt dat de schade meevalt, omdat et strand in het algemeen niet te diep lag. Op de foto, die gistermiddag omstreeks vier uur werd gemaakt bij paal 20 IBadwegl is te zien dat het water niettemin met kracht tegen de duinen sloeg. De afrit was aan beide zijden afgebrokkeld. De storm stuwde het water op tot een hoogte van bij na 2.40 meter boven NAP De nor male hoog waterstand zou plus 0.43 meter zijn geweest, een verhoging van bijna twee meter dus. Extreem was dit niet; pas bij 2.60 meter bo ven NAP moet worden gedacht aan uitgebreide dijkbewaking. Een deel van het RWS-personeel kon afgelo pen nacht niet te Ouwe Sunderkla- zen, omdat men paraat moest zijn voor een eventueel seintje van de stormvloedwaarschuwingsdienst. In de Ouwe Sunderklaasnacht be trapte de voortdurend patrouilleren de politie twee mensen die onder invloed hun auto bestuurden. Om half vijf vanmorgen werd op de Nieuwlanderweg een vrouw uit Am sterdam aangehouden nadat een half uur eerder een andere alcoholzondaar was bekeurd, ook afkomstig van het vasteland. Afd. Volleybal Zaterdag 15 december: Sporthal Ons Genoegen, Den Burg; 12.30 u. Tevoko 1-Juvoc 2 (m-b) 13.30 u. Tevoko 1-LOS '82 1 (d) 13.30 u. Tevoko 1-De Boemel 2 (h) 13.30 u. Smash'68 1-Tevoko 3 15.00 u. Tevoko 2-Juvoc 2 (d) 15.00 u. Tevoko 2-Juvoc 2 (h) 15.00 u. Smash '68 2-Juvoc 4 Maandag 17 december: Sporthal sportlaan. Den Helder: 18.50 u. HSCS 6-Smash '68 2 18.50 u. Juvoc 3-Tevoko 2 (h) Donderdag 20 december: Sporthal de Groet, Tuitjenhorn: 19.00 De Boerel 2-Tevoko 1 (d) Sporthal Quelderduin, Den Helder: 18.45 u. Los 1-Tevoko 2 (h) 18.45 u. Seahawks 2-Tevoko 1 (h) 18.45 u. HSCS 4-Tevoko 3 (d) 18.45 u. Juvoc 3-Smash '68 1 Afd. Basketball: Zaterdag 15 december: Burg. de Koninghal, Den Burg 17.00 u Marels-Amiga 3 Ondanks de kou werden goede tij den genoteerd tijdens de zondag ge houden boscross. Er sneuvelden 26 persoonlijke records. Twee atleten zetten voor de eerste maal een tijd neer op de 8640 meter: Jan Dogger (38.56) en Ruud Cornelje (36.09). Maarten Dogger slaagde er bij de jeugd weer in om eerste te worden. Hij realiseerde een toptijd van 5 mi nuten en 11 seconden. Stefan Tysen zit hem echter op de hielen, want Maarten kon pas in de eindsprint zijn overwinning veilig stellen. Bij de meisjes was de prestatie van Lisa Peet opmerkelijk. Met 6.44 dook ze maar liefst 56 seconden onder haar vorige tijd. Bij de jeugd over 4320 meter blijft Johan van der Star zich verbeteren. Nu was zijn tijd 21.37, wat 19 seconden sneller is dan zijn vorige record. Bij de meisjes presteer de Nancy Sieling hetzelfde, met 20.05 was zij 27 seconden sneller dan ooit. Ingrid van Lubek verbeterde het ron derecord bij de dames. Ze liet de klok staan op 17.59. Ook Colinda Brouwer brak haar persoonlijk record; met 18.53 werd ze tweede. Angeline Smit werd derde. Zij loopt nog niet zo lang en wist zich ook nu weer flink te verbeteren (20.47). Dames veteraan Tilly Eelman liet het ronde- Zondag 16 december wordt in de Hervormde kerk van De Cocksdorp een kerstzangdienst gehouden. Deze zangdienst is bestemd voor be langstellenden van alle gezindten. Met name diegenen die verder weinig kerkdiensten bezoeken zijn in deze dienst van harte welkom. Voorganger in deze dienst is Ds. Fibbe. Naast en kele aangegeven liederen worden ook op verzoek kerstliederen gezongen De zangdienst wordt muzikaal bege leid door organist W. Stam en een kopergroep o.l.v. J, Wieten. De dienst begint om 19.00 uur. In de vorige krant meldden we dat het met ingang van het nieuwe jaar verplicht is om vergunning aan te vragen voor amateurvisserij langs de kust met vaste visnetten. Dat blijkt echter alleen te gelden voor dijken die in onderhoud en beheer bij het rijk zijn. De waddenzeedijk op Texel is in beheer van het Waterschap Texel. Huidige vergunninghouders hoeven daarom voor 1991 geen nieuwe ver gunning bij het rijk aan te vragen. Eventuele nieuwe gegadigden dienen zich bij het waterschap te melden. Slechts als men verder dan honderd meter uit de kant wil vissen, moet toestemming van het rijk worden ver kregen (directie visserij Den Haag). record eveneens sneuvelen. Ze verbe terde zich tot 19.46. Bij de heren over 4320 meter hielden Nico Peet (18 261 en Henk Schraag (20 02) hun stijgende lijn vast. Piet Bakelaar was de snelste heren-veteraan. Ook hij scoorde een ronderecord, met 33.55. Erna Kuip deed een poging om onder de 41 minuten-grens te bereiken, maar kwam ondanks veel aanmoedi gingen in de laatste meters een se conde tekort. Rien Brouwer won bij de heren vrij gemakkelijk bij afwezig heid van zijn concurrenten, maar dat nam niet weg dat hij zijn record aan scherpte tot 31.06. De volgende cross is op 23 december. De uitgave van de videoband van de Oosterender dorpsfilm uit 1954 is een groot succes. Nog steeds komen er aanvragen binnen, voornamelijk van oud dorpsgenoten van de over kant en zelfs uit het buitenland. Met de leverancier is afgesproken dat de inschrijving zal worden verlengd tot zaterdag 29 december a.s. De prijs van de band is ƒ40,—. Opgave is mogelijk bij: Fam van Dijk, Wulkpad 5 te Oosterend, tel. 18670; Marian Krotje, Cor Bremerstraat 27 te Ooste rend, tel. 18930 en Piet Bakker, Mul derstraat 17 te Oosterend, tel. 18616. Op de tiende competitieavond van klaverjasclub Den Burg eindigde het koppel Bert Witte-WI Kamminga als eerste. Omdat één speler van dit kop pel deze avond was verhinderd viel Janny Wonder in. Het ging haar uit stekend af getuige de 7231 punten die het koppel scoorde en waarmee zij alle anderen voor bleven. In het klassement klommen zij vier plaatsen en staan nu op de 21e plaats. Met 7100 punten werden Rob Caspers en Karei van Heerwaarden tweede. Na de heel lage score van de vorige avond nu dus een mooi herstel. Zij klimmen weer vier plaatsen en staan nu op de 12e plaats. De leiders van het klassement Geri van der Slikke en Jaap Witte werden met een score van precies 7000 punten derde. Zij wisten hun eerste positie hiermee aanzienlijk te verstevigen. Met 6979 punten eindigden Tiny Huisman en Dina van der Molen als vierde en Elly Eelman en Freek Halsema scoorden 6813 punten waarmee zij vijfde werden. Dinsdag 11 december: Versluis-Paal 9 3-0; Bestuur-B.C.T. 3-0; Music Shop-vd. Woude 3-0; Bremakker 2-RWS 3-0; Gr. Slock-Autocentrale 2-1. DGM-Bremakker 1 0-3, Twaalf Balcken-St. Jan 0-3, Moerbeek- Rabo IJzer 1-2, Ecomare-LenR 3-0; Rival- Visserbouw 1-2, Vlier-ASC 3-0; Wiersma Antiek-Verfbus 0-3; Ass. Bremer-Klif 23 0-3; Leydekkers-Question 2-1; B.C.T. Sport-Gr. Slock 0-3; Westerlaken-Mantje Sport 3-0; Haarstudio-Meermarkt 3-0; Zegel Modes- Zeven Provinciën 3-0 Zaterdag heeft een MAB off-the- road- team de enduro in het Gelderse Neede gereden. Na formaliteiten als de inspectie van de motoren kon tij dig worden gestart voor de 65 km lange rit. Die was in drie tijdvakken verdeeld. In het eerste tijdvak liepen de MAB-rijders een aanzienlijk aantal strafminuten op. Hans de Winter de meeste van een harde val op het be vroren maïsland. In het tweede tijd vak was een cross opgenomen, bestaande uit een ongeveer twee ki lometer lang slalom-labyrint met eni ge lage schansen. Ron Hin en Jan Breman maakten hier allebei een schuivertje, waardoor Hans de Winter de snelste Texelaat werd. Het aantal strafminuten bleef in dit vak beperkt. Het derde tijdvak bevatte veel kruip- door/sluipdoor paadjes van nauwelijk een stuurbreedte, die veelal slechts stapvoets bedreden konden worden. Ondanks dit oponthoud bleven de MAB-rijders goed op schema. Een diep prutgat waarin de motor van Jan Breman afsloeg, zorgde ervoor dat Ron Hin enkele minuten voor de beide anderen rijders finishte. Veel oudere rijders en organisatoren (er is een aparte 40+ klasse) herinneren zich bij het horen van ,,MAB-Texel" onmiddelijk de C.R Mooijenrit die jaarlijks op Texel werd verreden. Ge zien het grote aantal OTR-rijders op Texel zou herleving van deze rit in een behoefte voorzien. Wie eens een georganiseerde OTR-rit wil proberen kan vrijdag 28 december in Staphorst terecht. Deze veldrit is zeer geschikt voor beginners. Opgaven bij Hans de Winter, tel. 13911. Vervoer wordt ge combineerd. Op de regionale wedstrijden voor be ginnende judoka's (maximaal gele band) behaalde een vijftal judoka's van de Texelse vereniging Shima goede resultaten. In het goed bezet te toernooi, met ongeveer 60 deel nemers wist Dennis Jonker zelfs een tweede plaats te behalen. Het doel van dit soort wedstrijden is de beginnende judoka vertrouwd te maken met de wedstrijdsport. De strijd speelde zich af in de dojo van de Helderse vereniging Dun Hong. Vier van de Texelse deelnemers wa ren ingedeeld tot 28 kg. In één van de poules tot 28 kg. behaalde Mat thias Schrame de eerste plaats en mocht door naar de finalepoule. In de snel op elkaar volgende ronden ging de conditie een woordje mee spre ken. Matthias kwam nu tot een vier de plaats. In de voorronde kwamen Dirk Domhof, Jan van Heerwaarden en Joost Hoogerheide tot tweede plaatsen. In de gewichtsklasse tot 25 kg, haalde Dennis Jonker ook de fi nale poule. Tot twee keer toe moest de scheidsrechter beslissen. Zich taai verwerend, kreeg Dennis een ver dienstelijke tweede plaats en een mooie medaille. en 15-jarige jongen uit Den Burg ip gisteravond vrij ernstige verwon- ngen op als gevolg van mishande- ïg. In de Kantoorstraat in Den Burg ram hij rond half tien in conflict iet een 16-jarige jongen uit De aog die hem een vijftal klappen iediende en hem met het hoofd te- !n de muur sloeg. ij moest zich onder doktersbehan- ïling stellen en deed aangifte bij de jlitie. Voor zover vanmorgen was na gaan, zijn er bij de Ouwe Sunder- aasviering verder geen wanklanken iweest. inaf vandaag volgt de bus in osterend weer de normale route. De erkzaamheden aan de weg zijn af- irond. Maandagavond a.s sluit de Badmin tonclub Texel het jaar af met een mix-toernooi voor haar leden. Leden kunnen zich nog opgeven, eventueel met partner, tot zaterdag 15 decem ber bij Nellie Wtte, tel. 14239 of Margriet Reij, tel. 12345. De maan dagen 24 en 31 december vervallen als trainingsavonden i.v.m. de feestda gen. De eerste trainingsavond is weer op 7 januari a.s. Onbekenden hebben een raam van een vakantiehuisje aan de Monnic- kenweg ingeslagen en zijn binnenge drongen. Ze hebben kennelijk niets van hun gading kunnen vinden, want volgens de 64-jarige eigenaresse uit Zaandam wordt niets vermist. Na een kort ziekbed is toch nog onverwacht van ons heengegaan mijn lieve man, onze va der en opa Klaas Mantje Dzn. echtgenoot van T. M. Mantje-Peper op de leeftijd van 72 jaar. T. M. Mantje-Peper Hetty Klaas, Maarten Jan en Wil Egbert, Renée, Ursula Nico en Grietha Henk en Maria Dirk, Martien Texel, 12 december 1990 Mieland 2, 1792 CL Oudeschild Gelegenheid tot condoleren vrijdag 14 de cember van 19.30 tot 20.30 uur in de zaal bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Een rouwdienst zal worden gehouden op za terdag 15 december om 10.30 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Oudeschilder begraafplaats zal plaatsvinden. Geen bezoek aan huis. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde broer en zwager Klaas Mantje op de leeftijd van 72 jaar. D. M. Brans-Mantje M. Mantje G. C. Mantje-Bloos E. Mantje-Koopman Texel, 12 december 1990 Na een hechte vriendschap van bijna 60 jaar hebben wij afscheid moeten nemen van Klaas Mantje De goede uren samen zullen wij nooit vergeten. Wij wensen Trijn en de kinderen heel veel sterkte in deze moeilijke dagen. Cor en Willy Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van ons oud-bestuurslid en mede-oprichter Klaas Mantje Wij hebben in de vele jaren zijn bestuurlijke wijsheid bijzonder gewaardeerd. Bestuur en leden Kiesvereniging Texels Belang Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden na het overlijden van onze moeder en oma JOHANNETTA SOPHIA SCHAAP zeggen wij u hartelijk dank. In het bijzonder ds. Ter Haar en directie en personeel van de Gollards voor hun goede zorgen. Kinderen en kleinkinderen Texel, december 1990 Het is zó moeilijk de juiste woorden te vinden om u allen te danken voor de warmte die u gegeven heeft aan haar, tijdens haar ziekte, en aan ons né het over lijden van JANNY WASSENAAR - WILMINK Wij zullen er nog vaak aan terugdenken. Bedankt! Fam. W. Wassenaar Texel - Alkmaar - Egmond - Rotterdam Piet Prins en Ria van Opstal geven u hierbij kennis van hun voorgenomen huwe lijk op vrijdag 21 december 1990 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. De kerkelijke inzegening vindt plaats om 14.15 uur in de Gereformeerde kerk te Den Burg. U bent van harte welkom op onze receptie die wordt gehouden van 18.30 tot 20.00 uur in Klif 12, Den Hoorn. Ons adres is: Rozendijk 16, 1791 PE Den Burg Overweegt u een kado, dan het liefste zó S 1965 1990 want Ik moet heden in uw huis blijven. Lukos 19:5 Op DV 17 december a.s. hopen onze lieve ouders en grootouders te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Onze wens en bede is dat de Heere hén nog lang voor ons en elkaar wil sparen. Karin en Adrie Ries en Dleneke Frits Hendrik-Jan Roel Wim 'Strendzlcht' Oosterenderweg 45 1794 GB Oosterend-Texel Gelegenheid tol feliciteren op zaterdag 22 decern- bervan 13.00tot 15.00 uur in het Havenrestouront bij de Texelse boot in 't Horntje op Texel. Irene Bakker en Bertus Bas gaan trouwen op 28 december 1990 om 15.00 uur te Egmond aan Zee. Voor onze familie en vrienden op Texel is er gelegen heid te feliciteren van 15.00 tot 17.00 uur in het restaurant van het bungalowpark So What, Califor- niëweg 29. Ons adres is: Schinkelstraat 1, 1931 GK Egmond aan Zee. Langs deze weg willen wij graag iedereen hartelijk bedanken voor de geweldige belangstelling, vele kado's, bloemen en kaarten. Ook buren Burdetstraat die het voor ons tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt. Allen hartelijk dank' Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar M. Dijker C. Dijker-Daalder Burdetstraat 22. Ik ben weer thuis en wil graag familie, vrienden en kennissen hartelijk bedanken voor alle kaar ten, bloemen, fruit, enz. die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Bedankt! Douwe en Carla Beijert Hartelijk dank voor de kaarten en bloemen die ik heb ontvangen tijdens mijn verblijf en bij thuis komst uit het ziekenhuis. Den Hoorn P. Zijm, Vrijdag 14 december spelen George, Anneke, Jan en Klaas op de kerstmarkt. Hoeveel doden heeft u over voor een Golfcrisis? Zeg nee tegen wapengeweld op za terdag 15 dec op de Dam in Amsterdam om 13 00 uur. Moeders, houd jullie dochter binne, want Etienne is weer vrijgezel. Kerststof en -lint Oók vrij dag van 19.00-21 00 uur; za. 13.00-17.30 uur. Op de Kerstmarkt in Den Hoorn. Aanbieding: St. James, wol len gestreepte trui, ecru/don- kergroen Norm. ƒ179,50, nu ƒ155,—, mt. M, L, XI Mantje Sport Meer dan 40 organisaties (w.o. Groen Links) nemen deel aan de anti- oorlogsdemonstratie op 15 dec om 13.00 uur op de Dam in Amsterdam. Een kerstkado uit de S.O.S. Wereldwinkel betekent twee maal geven. Aanbieding: Hi-tec trai ningspad, crincle-nylon, ka toenen voering. Norm. ƒ169,95, nu ƒ125,-, mt. M, L, XL. Mantje Sport. Met de feestdagen voor de deur een grote keuze feeste lijke stoffen, tevens kerstlint, breed en smal, goud- en zil verdraad en kerstkleden op elk gewenst formaat. De Stoffenboet, Gasthuisstr 14. Geen oorlog in de Golf! De monstreer mee op de Dam. (Samen met om. Groen Links).

Texelsche Courant | 1990 | | pagina 3