Shellshop mag na 18.00 uur geen alcohol meer verkopen Zutphen en Witte winnaars nieuwjaars-toernooi bowlen A en C junioren onder hun niveau MST Programma Damclub goed op dreef Toernooi z.v.v. Mantje Dressuurwedstrijd in manege Akenburg Nieuwjaarswedstrijd Oosterend wat later Eilandcompetitie basketball -i'l# sap Nieuwe winkelsluitingswet legt Kaczor aan banden: S.V. Texel Conditietraining Apartheid Brievenbus vernield Stuurgroep zoekt inzamelaars plastic afval Onverwachte winnaars in klaverjasstrijd Opgave biljarters Programma Mixtoernooi volleybal DONDERDAG 10 JANUARI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Afd. Basketball Zaterdag 12 januari: Bgm. De Koninghal 17.00 u. Marels-Marmag Afd. Volleybal; Donderdag 10 januari: Niedorphal te Winkel: 19.00 u. VCW 1-Tevoko 1 (H) Zaterdag 12 januari: Sporthal Ons Genoegen 12.30 u. Tevoko 1-Seahawks 1 (M-b) 13.30 u. Smash'68 1-HCSC 5 13.30 u. Tevoko 1-Noordkop 1 (D) 13.30 u. Tevoko 2-Zeemacht 1 (H) 15.00 u. Tevoko 3-Tevoko 2 (D) 15.00 u. Smash '68 2-HCSC 6 15.00 u. Tevoko 1-Seahawks 2 (H) Voor de tweede keer dit seizoen trad de Oosterender damclub aan tegen SNA 2 uit Heerhugowaard. Eerder werd thuis met 12-4 gewonnen en ook deze keer trok Oosterend met dezelfde uitslag aan het langste eind. Aan het eerste bord nam Piet Bake- I laar het wederom op tegen C. Filmer en net als de vorige keer eindigde de partij in remise. Op het tweede bord had Rinus Vittali een prima stand op- gebouwd en toen zijn tegenstander N. Konijn een vreselijke blunder be ging, was partijwinst een koud kunst- 1 |e. Aan de borden drie, vier en vijf speelden Victor Voskuil, Cees Vinke en Harry van der Wetering volkomen gelijkwaardige partijen, die dan ook allemaal in remise eindigden. De par tijen aan de laatste drie borden wer den allemaal door de Texelaars Adriaan Bruin, Gerit Vlaming en Wim Timmer gewonnen, alhoewel Bruin aan bord zes en Timmer aan bord acht niet over geluk te klagen had den. In het klassement bezet Ooster- end nu de tweede plaats, nog maar één punt verwijderd van koploper Damlust 2 die verrassend onderuit was gegaan tegen SNA 2. Promotie I kansen zijn nu dus wel degelijk aan- I wezig. Op 19 janauri speelt Ooster- 1 end de volgende bondscompetitie- wedstrijd en 9 februari is de ontmoe- I ting tegen Damlust 2. j 1. Damlust 2 4-6; 2. Oosterend 4-5; 3. SNA 2 5-3; 4. EDC 3-2. Zaterdag 12 januari houdt zaalvoet- balvereniging Mantje in sporthal Ons Genoegen haar jaarlijks toernooi. Dit bestaat uit een prestatiepoule en een recreatiepoule, terwijl ook de Mantje-dames hun beste beentje zul len voorzetten in een wedstrijd te gen een combinatie van de gerenommeerde damesvereniging Danschool Biersteker uit Noord Scharwoude. Hopelijk kan van deze wedstrijd een stimulans uitgaan voor het Texelse damesvoetbal. In de recreatiepoule komen uit: de i Florabar uit Bovenkarspel, BWC uit Badhoevedorp, Texel veteranen en het tweede en derde team van Mantje. De prestatiepoule wordt gevormd door het Helderse Noorderhaven, het Zuidhollandse De Maten, Texel, Klif en het eerste team van de organise rende vereniging. De scheidsrechters D. Eelman, B. Heerschap en J. Duin- ker zullen het geheel in goede banen leiden. Het Mantje-toernooi is mede mogelijk door steun van de sponsors Nauta, de Texelse Wol Onderneming en Mantje Sport. Het toernooi begint om 17 00 uur en duurt tot 23.20 uur. De dameswedstrijd begint om 18.25 uur. Zondag is er weer een dressuur wedstrijd in manege Akenburg ge organiseerd voor de federatie-leden van Ponyclub De Kleppertjes en Lan delijke Rijvereniging De Waddenrui- ters. De eerste combinatie wordt om even na negenen voor de jury ver wacht, de laatste ruiters zijn tot dik na zeven uur te zien. Deze dag zullen ongeveer zeventig combinatie starten. De jury-leden zijn: mevrouw Bakker- Speur, de heer P.J. Beets en de heer H.B. Dijken. ledereen is welkom, de toegang is gratis. De Nieuwjaarswedstrijd van voetbal vereniging Oosterend, die afgelopen zaterdag zou worden gehouden, is verzet naar zaterdag 12 januari. Aan vang: 13.00 uur. De jeugdleiders en het bestuur nemen het op tegen de A-junioren. Programma 11 januari 1991: 20.30 u. Datamarkt-Vespert. Balcken 21.00 u. 12 Balcken-Dikke M. Datam. 21.30 u. Sportshop-GollardsDikke Mik S*» 2- r-rïW,d»l fcjill De Shellshop mag sinds 1 januari bepaalde artikelen na 18.00 uur niet meer verkopen. „Sigaretten en drank moeten door de week na zes uur achter slot en grendel. We zijn het er niet mee eens, want we zijn geen noemens waardige concurrent voor normale winkels. Mensen (die niet tanken) komen namelijk alleen in uitzonderings gevallen bij ons om een fles wijn of Cola te halen. Je betaalt hier tenslotte iets meer. De regeling is natuurlijk gemaakt voor shops in het land die in de loop der tijden halve supermarkten zijn ge worden, maar die heb je op Texel niet." Cor Kaczor is niet blij met de nieuwe winkelsluitingswet die per 1 januari van kracht is geworden. De nieuwe regeling houdt onder meer in dat gedurende 24 uur per etmaal een „weggebonden assortiment" mag worden verkocht, andere goe deren moeten buiten de normale winkelsluitingsuren achter slot en grendel. Kaczor heeft inmiddels een speciale kast aangeschaft, waar de rookwaren na sluitingstijd in worden afgesloten. Ook het bier en de wijn moeten dan achter slot en grendel. Op zondag mogen genoemde artikelen helemaal niet meer worden verkocht. ,,We mo gen gedurende 52 uur per week (de normale winkelopeningsuren) ons he le assortiment verkopen. Door de week tot 18.00 uur 's avonds (vrij dagavond tot 21.00 uur) en zaterdags tot 17.00 uur. Voor de klanten is de situatie heel verwarrend. Vóór 18.00 uur kunnen ze bepaalde artikelen wél kopen, na die tijd niet meer," aldus Cor Kaczor. Om de klanten na 18.00 uur tóch aan sigaretten te kunnen helpen, schaft Kaczor binnenkort een auto maat aan. Het vreemde is dat dit na melijk wél mag. „Maar al met al kost de nieuwe regeling een smak geld, alleen al door de praktische proble men waar het tijdelijk afsluiten van een deel van je winkel mee gepaard gaat." Op eventuele omzetdaling heeft Kac zor nog geen zicht. „Maar je zult na tuurlijk wel wat derving hebben." Voor de winkel van Dirk Kievit van het tankstation aan dePontweg en het Tankstation Eierland van Kees Dekker heeft de nieuwe regeling geen gevolgen. De winkels voeren in vergelijking met Kaczor een minder uitgebreid assortiment (uitsluitend weggebonden) en liggen bovendien aan een auto- of autosnelweg buiten de bebouwde kom. Dit houdt in dat tabaksprodukten buiten de normale winkelopeningsuren (via de auto maat) verkocht mogen worden. Het „weggebonden assortiment" dat de twee laatstgenoemde winkels voeren, en waaraan Kaczor zich na de normale winkelopeningsuren óók moet houden, ziet er volgens de „benzinepompbepaling" als volgt uit: brandstof en smeermiddelen voor voer- en vaartuigen; benodigdheden voor gebruik, reiniging of urgente re paraties van voer- of vaartuigen en accessoires (routekaarten, accu's, lampen, enz.) daarvoor. Ook artikelen voor lichaamsverzorging (papieren zakdoekjes en verbandmiddelen) be horen tot deze categorie. Eetwaren als belegde broodjes, snoep, consumptie-ijs, koffie, thee en bouil lon uit de automaat, alcoholvrije dranken en tabaksprodukten mogen ook altijd worden verkocht. Kortom, eetwaren die niet ter plekke hoeven te worden bereid en die in betrekke lijk kleine hoeveelheden worden ver kocht. Het ter plekke bereiden van een broddje kroket is dus niet toege staan, een saucijzebroodje uit een warmhoudkastje mag wél worden verkocht. Goederen die niet tot het „wegge bonden assortiment" behoren, moe ten buiten de normale winkelopeningsuren dus achter slot en grendel, óf in een kast met rollui ken, aldus de gewijzigde „Benzine pompbepaling". De rolluiken moeten via electronische sloten in verbinding staan met de alarmcentrale van het benzinestation. Als de kast wordt ge opend of gesloten, gaat er een sig naal naar de alarmcentrale. De pomphouder moet de registratiegege vens een half jaar bewaren, zodat de gegevens op verzoek van de contro lerende ambtenaar van de ECD kun nen worden getoond. Protest De Stichting Beta heeft een kort ge ding aangespannen tegen de staat om te voorkomen dat houders van benzinepompen aan banden worden gelegd. Het geding dient 11 januari in Utrecht. De stichting is eind oktober opgericht. Branche-organisatie Bovag (deel van het KNOV) verzet zich hier niet tegen. Bij Kaczor wordt de uit slag met spanning tegemoet gezien. „Zelf hebben we geen bezwaar ge maakt, nee. In je ééntje begin je toch niets. Dat kun je beter aan een orga nisatie overlaten." Zondag speelt S.V. Texel een oefen wedstrijd tegen het Amsterdamse Animo (3e klasse AVB), aanvang 14.00 uur. Vrijdag start Gyvo weer met een cur sus conditietraining voor dames in De Kaapsnol. De cursus bestaat uit tien lessen van één uur. Aanvang 14.00 uur. De kosten bedragen f32,50. n k«renr<soord«lijVh*>d vin de redikiw Geachte Roy M. Helleman, Op het stukje „Een tien met een grif fel voor Teso" wil ik even rageren. En wel op de zin „voor gehandicapten zijn er APARTE RUIMTEN" Dat maakt mij verdrietig. In een land waar iedereen gelijk moet zijn accep teer jij 'n aparte ruimte voor een groep die jouw heilige overtuiging wel waar zal maken, aangezien er geen andere mogelijkheid is. Ik heb met je gesproken en weet nu dat dat je bedoeling niet was. Wat ik je nu wil vragen is: Zou het mogelijk zijn dat je de vrije tijd die je nu aan TE SO aanbiedt gebruikt voor het zoe ken naar een oplossing die het mogelijk maakt dat de apartheid die TESO nu heeft ingevoerd snel weer wordt opgeheven. Zoenen van velen zullen je dan tegemoet komen. Jannig de Bloois 't Horntje De Texelse A- en C-junioren selecties bleven afgelopen zondag op de Noord-Hollandse kampioenschappen onder hun niveau. De A-junioren werden vierde. De C-selectie werd derde. De C-junioren selectie was favoriet voor de titel. In de voorbereiding was gebleken dat de Texelaars fysiek en taktisch de sterkste ploeg zou zijn. De eerste wedstrijd ging gelijk tegen titelverdediger West-Friesland. Een wedstrijd die gelijk het toernooi zou kunnen beslissen. Texel startte voor tvarend. De West-Friese selectie werd onder druk gezet en het was wachten op de eerste Texelse treffer. Een foutje van de Texelse doelverde- diger, die de bal tweemaal vastpakte, werd bestraft met een vrije schop die door West-Friesland werd benut 1-0 achter. Texel slikte de terleurstelling en ging op jacht naar de gelijkmaker. Texel scoorde ook, maar deze treffer werd afgekeurd. Ondanks verwoede pogingen van de Texelaars kwam men niet meer gelijk. Gebrek aan durf bij de spelers en pech stonden een verdiende winst in de weg. De twee latere wedstrijden tegen West- Friesland en Den Helder werden wel gewonnen zodat Texel in de laatste wedstrijd met 3-0 van Almere moest winnen om alsnog de titel binnen te halen. Texel, dat drie keer op paal en lat schoot, kans op kans miste en een Almere dat scoorde. Derhalve een derde plaats. Coach Willem Oo- osterhof was danig teleurgesteld. Oosterhof na afloop van het toernooi: „Texel had hier het kampioenschap moeten pakken, maar speelde te ver krampt om hun voordelen volledig te benutten. Bijna iedere speler bleef onder het niveau van de oefen wedstrijden en dat is vreselijk jam mer." De A-junioren selectie ging als titel verdediger het toernooi in. In de eer ste wedstrijd kwam Texel tegen Zaanstreek op een 1-0 voorsprong door Jeffrey Androg, een prachtige individuele actie van Texels beste zaalvoetballer. Zaanstreek kwam te rug en nam 2-1 voorsprong, beide keren ging de defensie niet vrij uit. De gelijkmaker van Texel werd afge keurd. De scheidsrechter oordeeelde op advies van de grensrechter dat de bal niet over de lijn was geweest. De tweede wedstrijd tegen Den Helder ging opnieuw verloren, al was het Texel dat opnieuw een voorsprong nam. Domme pech in deze partij stond de Texelaars in de weg. In de laatste twee wedstrijden, een tweede plaats was toen nog mogelijk, begon de selectie wel ineens te draaien. Eerst werd West-Friesland met 3-1 verslagen en daarna werd Alkmaar met 5-1 weggeveegd. Het doelsaldo bepaalde uiteindelijjk dat Texel vierde werd. „Te laat in vorm", oordeelde coach Willem Oosterhof hier. Texel had in de laatste twee wedstrijden het niveau van vorig jaar. Het beetje extra vorm ontbrak in de eerste twee wedstrijden. „De ploeg werkte ont zettend hard, maar dat extra beetje vorm ontbrak net in die eerste twee partijen, waardoor het geluk ook niet aan onze kant was", aldus Oosterhof. Germaine Raalte werd met zes tref fers topscoorder van het toernooi. Doordat de Texelse Bowlingbond een andere manier van inschrijven had toegepast, telde het Nieuwjaarstoer- nooi bowlen dit jaar maar liefst 72 deelnemers. Om iedereen een kans te geven, werd de vrijdagavond als extra speelmogelijkheid ingelast. Drie dagen lang werd fel gestreden om de begeerde eerste plaats. Een rechtstreeks verslag van het toer nooi was te beluisteren via Radio Texel. Al tijdens de voorrondes werden leu ke games gegooid. Rinse Dijt, Ingrid Witte en Harry van Splunter gooiden respectievelijk 235, 212 en 252, ter wijl Corrie van der Slikke afsloot met 204. Ook de doubles zorgden voor sensatie. Ronald Keijzer en Erik Daal der gingen er met de eerste prijs vandoor, op de voet gevolgd door Kees Veldman en Harry van Splunter. De derde prijs was voor Joop van Hove en Cora Groen. Jolanda Mets plaatste zich verras send voor de damesfinale. Helaas moest ze wegens een handblessure na vier games stoppen. Roelie Holte- wes gooide in haar vijfde game nog een mooie 171 en Corrie van der Slikke legde met een game van 172 nog beslag op een vierde plaats. Margriet Mets kwam uit op een der de, en Tiny Kok gooide zich met constant spel naar de tweede plaats. Kampioene werd Wendy Zutphen met zes mooie games: 163, 188, 124, 151, 173 en 155. De heren zorgden voor een bijzonder spannende finale. Piet Kok kon zich, Onbekenden hebben op zondag 5 ja nuari 's nachts de brievenbus van een bewoner van de Beatrixlaan in Den Burg opgeblazen. Een ooggetui ge zag om 02.00 uur vier jongens wegrennen nadat het viertal aan gestoken vuurwerk in de PTT-bus had gegooid. Mogelijk wordt in de Texelse dorpen al spoedig begonnen met het inza melen van plastic afval. Het is de bedoeling dat dit per straat of wijk wordt georganiseerd. Een belangrijke rol is daarbij weggelegd voor con tactpersonen uit de straat. Het is een initiatief van de Stuur groep Conciliair Proces waarin vrijwel alle op Texel aanwezige kerkgenoot schappen zijn vertegenwoordigd. Mi lieubehoud („Heelheid van de Schepping") hoort tot de aandacht punten van het Conciliair Proces. Het inzamelen van plastic gebeurt nog niet door de gemeente. Door het toch apart te houden zou de hoeveel heid huisvuil die straks van Texel voor vernietiging naar het vasteland wordt vervoerd, aanzienlijk kunnen worden teruggebracht, hoewel niet alle soorten plastic geschikt zijn voor hergebruik. De benodigde contactper sonen hebben de taak daarover infor matie te geven en het plastic in ontvangst te nemen. Vervolgens wordt het bij hen periodiek wegge haald door de familie Amsing. Mensen die contactpersoon willen zijn, worden verzocht te bellen met Janneke Buitenweg (telefoon 14010) of Eilke Berghuis (telefoon 19625 - alleen 's avonds bereikbaar). ondanks een game van 202, niet tus sen de „cracks" handhaven en ein digde op een zesde plaats, terwijl Rob Beumkes met een game van 209 vijfde werd. Marco van der Vis en Dirk Bakker streden onderling om de derde en de vierde plaats. Zij ga ven elkaar geen duimbreed toe, maar uiteindelijk bleek Bakker de sterkste. De als eersten geplaatsten Harry van Splunter en Ton Witte gooiden beiden hoge games. In de eerste game gooi de Van Splunter zelfs nog dertig pins meer, maar tijdens de tweede game kwam Witte opzetten met een nieuw baanrecord van 267. Dat bracht hem uiteindelijk op een verdiende eerste plaats. Al met al kan de Bowlingbond Texel terugkijken op een zeer geslaagd toernooi, dat nog de nodige publici teit opleverde dankzij een rechtstreekse uitzending van Radio Texel. Op de veertiende competitieavond van klaverjasclub Den Burg wisten deze keer Martien en Marja Bakelaar met 7155 punten als eerste te eindi gen. Dit koppel, dat het vorige sei zoen zo goed speelde en het kampioenschap maar op een haar miste, is in deze competitie nog niet erg succesvol geweest, maar mis schien dat deze score een aanzet is tot een betere periode. Zij staan nu op de 26e plaats in het klassement. Opvallend zijn de mooie scores van Henk Bakker en Cees Vinke. Voor de derde keer op rij scoorden zij boven de 7000 punten. Nu werden zij tweede met 7140 punten. Ze zijn in drie weken tijd van de 24e naar de negende plaats opgeklommen. Ook Henk van Loo en Theo Witte zijn de laatste tijd in prima vorm. Met 7086 punten werden zij deze keer derde en zij bezetten hu de 18e plaats. Met 7077 punten werden Jan en Corrie Spaans vierde en zijn hiermee nu naar de tweede plaats van het klas sement opgerukt. Corrie Zijm en Nel van der Veen behaalden met 6978 punten de vijfde plaats. Dit koppel is nog volop kanshebbers om winnaar te worden van de tweede periode. Er moeten nog twee partijen worden gespeeld en het verschil met de lei ders Jelle Wiersma en Johan Vinke is maar 149 punten. Erg spannend dus. Totaalstand na 56 partijen: 1. J. Wiersma-J Vinke 89967; 2. Echtp J Spaans 89196; 3. G. Festen-G. Smit 89122; 4 N van der Veen-C. Zijm 89007; 5. Echtp. F. Veeger 88793; 6. Echtp. B. Ofrein 88536; 7. E. Eelman-F. Halsema 88146; 8. G. van der Slikke-J. Witte 87879; 9. H. Bakker-C. Vinke 86965; 10. D. Winters-A. Bakker 86861. 2e periode na 27 partijen: 1. J. Wiersma-J. Vinke 44719; 2. C. Zijm-N. van der Veen 44570; 3. R. de Ruwe-F. Hop- manl 43399; 4. H. van Loo-Th Witte 43302; 5. Echtp. B. Ofrein 43022 Voor de Texelse kampioenschappen biljarten, die van 13 tot en met 17 februari worden gehouden, kunnen zich nog tot vrijdag 11 januari men sen opgegeven. De in de speelgele- genheden afgegeven opgavebriefjes moeten duidelijk ingevuld worden in geleverd bij J. Moens, Haffelderweg 8 in Den Burg Dinsdag 15 januari: Veld A: 19.10 u. Meermarkt/Graaf Spuiterij - Leydekkers/Bremakker 1 19.30 u. Cocky's Kaps./Zegel Modes- Ass. Bremer/Paal 28 19.50 u. Meermarkt/Bremakker 1 Music Shop/Westerlaken 20.10 u. Winnaar 31 Winnaar 32 20.30 u. Winnaar 30 Winnaar 33 20.50 u. Winnaar 35 Winnaar 36 Veld B: 19.10 u. Verliezer 17 Verliezer 18 19.30 u. Cocky's Kaps./Durper Drup - Amro/Durper Drup/Mantje 19.50 u. Verliezer 19 Winnaar 34 20.10 u. Paal 9/Visser Bouw Bremakker 2/12 Balcken 20.30 u. BCT/Moerbeek (D) Teso/Smash 20.50 u. Verliezer 26 Verliezer 27 21.20 u. Verliezer 28 Verliezer 25 22.30 u. Winnaar 54 Winnaar 55 22.50 u. 22.10 u. Finale Veld C: 19.10 u. Bremakker2/Smash Versluis/NBC 19.30 u. Listig (H)/Rival Winnaar 45 19.50 u. Winnaar 44 Winnaar 45 20.10 u. St. Jan/Nioz Teso/Rival 20.30 u. Versluis/Nioz Autocentrale/De Vlier 20.50 u. Winnaar 26 Winnaar 27 21.10 u. Winnaar 50 Winnaar 51 21.30 u. Winnaar 49 Winnaar 53 21.50 u. Finale

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7