Koninghal voldoet goed voor geslaagd Zonnebloem-feest Daverende uitvoering van Oudeschilder Nieuw Leven „Goudhaantjes in het bestuur Na 37 jaar vertraging: Jordi Vinke nu al kampioen veldrijden Van Slageren toont zijn stuurmanskunst Weinig vangsten sportvissers Festen/Smit gaan door 8000 punten-grens Er is weer ruimte bij Scouting Texel Vrijdag: gemeente houdt open huis Sportlokaal zendt uit op lokatie INSDAG 22 JANUARI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 'en zoen van één van de Maywood-zusjes. als dank voor do bloemen na hun enthousiaste optreden, (foto Bert Koning) Dankzij zijn overwinning in de voor laatste velddrit is Jordi Vinke onbe reikbaar geworden voor de op de tweede plaats in het klassement staande Tijmen Wit. Vinke was ook zaterdag veruit de snelste. Richard Koopman kon hem nog even volgen, maar viel toen ver terug. Achter Vin ke ontspon zich een mooie strijd om de tweede plaats met steeds wisse lende posities. Het was Loek van keer in enkele weken een hoge score. Ook Theo Witte en Henk van Loo zijn de laatste weken goed in vorm. Met 6718 punten werden zij deze keer vierde. Gerda en Freek Veeger scoor den 6670 punten, wat genoeg was om als vijfde te eindigen. Zij scoren ook erg goed en zijn nu opgeklom men naar de tweede plaats in het klassement. Stand na 64 partijen: 1. G. Festen-G. Smit 104243; 2. Echtp. F Veeger 102735; 3 Echtp J Spaans 102448, 4, J. Wiersma-J. Vinke 102419; 5 C. Zijm-N. van der Veen 101743; 6. E Eelman-F. Halse- ma 100859; 7. B. Ofrein 100722; 8. A. Dijker-N. van der Veen 99702; 9. F. Witte-R. Kleinveld 99286; 10 G van der Slikke-J. Wit te 99213. Vliet die, rustig begonnen, steeds meer oprukte en uiteindelijk als twee de finishte. Ook Thijs de Boer reed ondanks zijn jeugdige leeftijd goed mee achterin het veld. De laatste veldrit van de competitie wordt gehouden op zaterdag 2 fe bruari om 14.30 uur op het parcours aan de Biesboschweg. Na afloop van die wedstrijd is de prijsuitreiking om 15.15 uur. Uitslag: I. Jordi Vinke; 2. Loek van Vliet; 3. Jan Zijm; 4. Richard Koopman; 5. Tijmen Wit, 6 Evert Koopman; 7. Theo Boom; 8 Willem Keijser; 9. Jordi van Heerwaarden; 10. Piet Roeper, II. Thijs de Boer; Henk van Slageren heeft de derde menwedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal gewonnen. Zondag bleef Van Slageren (vorig jaar winnaar van de bokaal) op de dressuur- en vaardig- heidsproef Nicole Kalk nipt voor. Nummer drie John van der Zwaag ging na de dressuur nog aan de lei ding, maar moest op het afsluitende onderdeel teveel punten toegeven. De moeilijkheidsgraad van de vaardig- heidsproef (waarbij binnen een be paalde tijd een parcours tussen De sportviswedstrijd aan de dijk nabij de Ottersaat bracht een deelnemers veld van elf sportvissers op de been. Deze wedstrijd in de winterserie bracht niet veel vis op de kant. Eer ste werd Paul Verhagen met 2 vissen en 48 cm, tweede Johan Hopman met 2 vissen en 43 cm en derde Cor Huisman met 1 vis en 41 cm. Totaal gevangen: tien vissen, 237 centime ter. In deze winterserie volgen nog twee wedstrijden; op 3 februari bij De Kaap (rechts) en op 17 febrauri bij Ankerpark te Oudeschild. Op 28 februari is er een jaarvergadering in 't Skiltje. kegels moet worden afgelegd) wordt per wedstrijd hoger: meer krappe bochten, minder „lange lijnen". Bij de dressuurproef was duidelijk te mer ken dat de deelnemers meer ervaring en stuurmanskunst krijgen. Gejureerd werd door de heer F, Wijnen. Uitslagen 1 Henk van Slageren (dressuur 148. vaardig heid 80. totaal 228), 2 Nicole Kalk (dressuur 148. vaardigheid 79, totaal 227); 3.John van der Zwaag (dressuur 149. vaardigheid 75, to taal 2241; 4.Willy Zi|m 1142, 78. 220); 5.Bert van den Hoff (143, 77, 220). gezichten veranderen als ik voor mensen zing." Hij mengde zich tus sen de mensen en maakte in de pau ze hier en daar een praatje. „Soms word ik wel eens gevraagd of ik het niet minderwaardig vind om in een gewone sporthal op te treden. Ik heb in allerlei grote operagebouwen gestaan. Maar de mensen praten zo dom. Het maakt toch niet uit waar je zingt en voor wie? We zijn allemaal mensen van vlees en bloed." Ook presentator Hans van der Togt mengde zich tussen het publiek, maar om heel andere redenen. Hij vroeg de aanwezigen of ze wel eens naar zijn programma keken en vroeg zich bezorgd af of op Texel RTL Vero- nique wel te ontvangen was.... Eigen bijdrage Zo'n f12.000,- kost het organiseren van het evenement. Dit geld wordt enerszijds opgebracht uit giften en donaties, anderszijds door een eigen bijdrage van f5,-. Volgens Bruijnincx bevordert deze toegangsprijs de eigenwaarde van de bezoekers. „Het haalt het geheel wat uit de liefdadig heidssfeer. Het is gewoon een feest waar men heengaat, wij zorgen voor een klein beetje extra zorg." Jan Keesom is al lang als vrijwilliger bij de Zonnebloem betrokken. Nog nademend op de klanken van „Adieu mein kleine Garde offizier" verklaart hij zelf ook te genieten van de mid dag. „Ik vind dat je je best een paar dagen per jaar kunt opofferen voor zieken en gehandicapten. Zoiets is toch prachtig? Je moet rekenen dat er mensen bij zijn die het hele jaar de deur niet uitkomen." Voor elck.... De 73-jarige J. Schrama uit Den Burg neemt zich voor volgend jaar weer te gaan. „Keurig hoor, allemaal. En zo veel mensen hè. Ach, het ene optre den is leuker dan het andere. Die operazanger had van mij wel wat korter gemogen. De meisjes May- wood, zegt u? Komen die ook nog? Nou, dat lijkt me wel wat...." C. Bakker uit de Warmoesstraat is met zijn vrouw lopend naar De Ko ninghal gekomen. „Wij zijn vorig jaar ook al geweest, toen was het ook al zo geslaagd." Mevrouw Bakker had nog nooit van Willy Caron gehoord, maar vond dat hij erg goed kon zin gen. „Toen ik zijn stem hoorde dacht ik even dat het Marco Bakker was!" Ook mevrouw Hin uit de Kogerstraat was enthousiast. „Ik ben net 65 ge worden, dus ik hoor er net bij. Het is aardig hoor. Echt voor elck wat wils...." Op de zestiende competitieavond van Klaverjasclub Den Burg wisten Gerard Festen en Gerrit Smit met de zeer hoge score van 8031 punten een nieuw recordscore in deze com petitie neer te zetten. Zij wisten hiermee het op de eerste plaats staande koppel Jelle Wiersma en Jo han Vinke te passeren en gaan nu met ruime voorsprong aan de leiding van het klassement. Ook Jan en Corrie Spaans blijven goede resultaten boeken. Met 7370 punten werden zij tweede en blijven hiermee hoog in het klassement staan. Met 6913 punten werden Mar- tien en Marja Bakelaar derde, zij boekten hiermee voor de tweede „Goudhaantjes, dat zijn het." Ton Bruijnincx, districtshoofd van de Zonnebloem is vol lof over Ans Gieles en Dolly van den Oe ver, de twee bestuursleden van de Texelse onder-afdeling. In vijf aar tijd hebben zij kans gezien de Texelse Zonnebloem tot een volwaardige afdeling te maken. Uiteraard met hulp van mede bestuursleden. Afgelopen zaterdag werd de jaarlijkse ontspanningsmiddag ge houden, met een keur aan beroemde artiesten. Het feest stond dit keer in het teken van het vijfjarig jubileum en werd, naar vol le tevredenheid van alle partijen, voor het eerst gehouden in de Burgemeester De Koninghal. Zo'n 37 jaar geleden is het stuk „O, bella donna Lucia" ook al eens ingestudeerd door de Oudeschilder toneelvereniging Nieuw Leven. Door allerlei omstandigheden kon het toen niet worden op gevoerd. Het had niet veel gescheeld of het was zaterdag wéér misgegaan. Maar met hulp van een gastspeler uit De Waal (Dirk Roeper) lukte het toch, en hoe! Vooral de mannelijke spelers kwa men tot grote hoogte. Zaterdag wordt het stuk nogmaals opge voerd in 't Skiltje. Het verhaal gaat over drie studen ten. Eén van hen heeft een zeer rijke tante in Brazilië Deze weduwe komt op bezoek. Jack en Charley zijn he vig verliefd op Kitty en Arabella, die echter zeer kort worden gehouden door hun oom. De meisjes zijn zeer geïnteresseerd in de tante en belo ven een avond langs te komen. Maar dan krijgt Charley een telegram dat zijn tante enige dagen vertraging heeft. Om de meisjes toch naar hun huis te lokken besluiten ze ten einde raad hun vriend Will verkleed als tante te laten optreden. Deze kwijt zich en thousiast van zijn taak en trekt de hele avond innig met de meisjes op, tot afgrijzen van zijn twee vrienden. Kolonel Chesney, de vader van Jack is de tafeldame van de „tante" en heeft een oogje op haar, of eigenlijk meer op haar goedgevulde porte monnee. Datzelfde geld voor advo caat Spettique. de oom van Arabella en de voogd van Kitty. Als dan on verwacht de echte tante tóch ten tonele verschijnt, in het bijzijn van haar nichtje Ellen, die een romance heeft gehad met Will, zijn de verwik kelingen niet van de lucht. In geen van de mannelijke rollen viel enige zwakte te ontdekken. Van Mar- tien de Vries (als Will Babberley) is bekend dat hij goed acteert. De rol lag hem uitstekend. Verkleed als tan te kreeg hij al snel de lachers op zijn hand. Met sterke mimiek, stemge bruik en gebaartjes maakte hij er nog veel meer van dan wat in het tekst boekje stond. Dirk Roeper vertolkte als gastspeler Jack Chesney. Hij verhuist binnenkort naar Oudeschild en kan dus eigenlijk al als grote aanwinst voor de plaatse lijke toneelvereniging worden be schouwd. Hij en Dick Witte (Charley Wickman) hadden eigenlijk niet van die supergrappige rollen. Ze stonden ieder bedrijf veel voor het voetlicht. Het is tekenend voor hun talent dat ze geen moment verveelden en met gevoel voor timing en gezichtsuit drukking zoveel komische lading aan het stuk wisten te geven, dat de zaal voortdurend dubbel lag. Bromstem Herke Zeilstra debuteerde als Kolonel Chesney. Hij heeft al wel regelmatig op de planken gestaan in kinderto- neelstukken en die ervaring hielp hem. Na de plankenkoorts, die hem in het eerste bedrijf een beetje parten speelde, acteerde hij met verve. Bij een kolonel zou je een zware bromstem kunnen verwachten. Die bleef uit, maar door zijn spel wist Zeilstra toch een waardige kolonel neer te zetten, mede dankzij de uit stekende aankleding. Een glansrol was weggelegd voor Jaap Zuidewind als de stijve advo caat Spettique. Strak en zeer correct tegenover zijn nichtje en pupil, maar later lekker harkerig in zijn aanbidding van de nep-tante, ging Zuidewind met een air over het toneel waar me nig beroepsacteur jaloers op zou zijn. Ook bij hem maakte de aankleding het geheel extra fraai. Niek Blom had een kleine rol als de bediende Brasset, die niet helemaal te vertrouwen is. Hij was eigenlijk een soort aangever en kweet zich zeer goed van zijn taak. Kordaat De dames bleven in al dit acteerge- weld een beetje achter. Niet dat ze het slecht deden, maar hun rollen waren in de eerste plaats al wat min der indrukwekkend en daarnaast valt het niet mee om nóg iets vlammends neer te zetten terwijl de heren de spetters er al af lieten vliegen. Emmy Zijerveld was een zeer kordate echte Donna Lucia, Ze speelde haar verbazing over haar dubbelgangster goed. Haar nichtje Ellen werd op de planken gezet door Tina Smit. Die hield zich uitstekend: zeer koele reac ties op alle verwarring en later hartstochtelijk in haar adoratie voor Will. Kitty en Arabella, gespeeld door José Pool en Yvonne van Beek, kwamen eigenlijk constant samen op het to neel. Logisch dat ze dan ook wat op elkaar leunden. De samenspraak had nog iets meer uitgebuit kunnen wor den, maar ook zij hadden maar een kleine rol en vervulden die lang niet onverdienstelijk. Conference De regie was in handen van „Ome" Jaap Bakker. Hij verzorgde ook het voorwoord en maakte daar meteen zo'n conference van dat menigeen moet hebben gedacht dat het to neelstuk al was begonnen. Hoewel hij tijdens de repetities ook ongetwij feld voor het nodige vermaak zal hebben gezorgd, heeft hij toch ook hard gewerkt met de spelers en het resultaat mocht er zijn. Souffleuse Tineke van Beek zat er bijna voor spek en bonen bij, want de rolkennis was goed. Ria Buisman en Karin Somers verzorgden de grime en Henk Barhorst tekende voor de techniek en het geluid. Bezorgd groeperen CharleY IDick Wittel. Arabella IYvonne van BeekI en Kitty (José PoolI zich om ..tante" (Martien de Vries), die tot zijn eigen afgrijzen is bezweken in de armen van advocaat Spettique Uaap Zuidewind! LAch, het is eigenlijk meer iets voor oude mensen hè," aldus een 82-jarige Texelaar, die zaterdag toch duidelijk zat te genieten in De Ko ninghal. Zo'n driehonderd mensen vonden een plaatsje in de zaal, waar om 14.00 uur de feestelijkheden be gonnen. Velen kwamen op eigen gelegenheid naar de hal, anderen werden opge haald door het twintigtal vrijwilligers, dat de hele middag paraat was om mensen naar de toilet te begeleiden over de toch wel wat gladde gym- zaalvloer, van koffie met gebak te voorzien en later weer thuis te brengen. De nieuwe feestaccommodatie vol deed boven alle verwachtingen. Voor zitster Ans Gieles: „We zaten voorheen altijd in De Lindeboom. Daar kunnen echter veel minder men sen in en het brengen en afhalen le verde altijd veel meer problemen op. Ik zou maar één nadeel kunnen noe men van deze hal: er is nog geen in validentoilet. Maar dat is in de maak." Zelfs met driehonderd men sen, waarvan enkele in rolstoelen, was de zaal nog lang niet vol. Te overwegen valt dus ook om volgend jaar bedlegerige patiënten met bed en al de ontspanningsmiddag te laten bijwonen. Scouting Texel houdt deze week een ledenwerfactie. Doel is de vrijgeko men plaatsen bij de verkenners en gidsen (jongens, resp. meisjes van 11 tot en met 14 jaar) weer op te vul len. Alle 11- en 12-jarigen van de ba sisscholen in Den Burg krijgen deze week een uitnodiging om Scouting te ontdekken. Ook kinderen uit de bui tendorpen zijn van harte welkom om vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur een kijkje te komen nemen. Informatie: Peter van der Voort, tel. 10135. De gemeente houdt vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur open huis. Alle afdelin gen en diensten zullen dan zijn be mand (en bevrouwd), ledereen kan zich met vragen tot het personeel wenden. Mensen die met wethouders of de burgemeester willen spreken, of juist met het voltallige college, kunnen zich tot en met vrijdagmorgen aan melden (tel. 62121, vragen naar me vrouw Keijzer of dhr. Van Schaik). Er wordt dan meteen een afspraak gere geld. Tijdens het open huis is er een permanente diavoorstelling over Texel. Ook wordt de videoband van Rijks waterstaat over de zandsuppletie ge draaid. Willy Caron vertolkte bekende opera- en ope rettemelodieën. (Foto Bert Koning Districtshoofd Bruijnincx probeert alle activiteiten van „zijn" afdelingen bij te wonen. „Het is mijn taak om bestuurders met raad en daad terzij de te staan." Ans Gieles is blij met zijn aanwezigheid. „We zijn vijf jaar geleden met niks begonnen. We heb ben het helemaal zelf opgericht, met hulp van Bruijnincx." Het districtshoofd merkt op dat de ontspanningsmiddag vooral wordt bij gewoond door ouderen, terwijl de doelstelling van de Zonnebloem (het bevorderen van het welzijn van men sen die om lichamelijke redenen aan huis zijn gebonden) zich duidelijk richt op alle leeftijden. „Ik denk dat de meeste jongeren met een handi cap zelf nog wel het één en ander ondernemen en dus iets minder be hoefte hebben aan zo'n middag," concludeert hij. Goochelaar Tijdens de middag werden optredens verzorgd door de goochelaar Henk Romeyn, de operazanger Willy Caron, de 72-jarige gitarist Eddy Christiani, de zingende zusjes Maywood en de muzikanten Martin Kesseler en Hans Verhoeven. De presentatie was in handen van Hans van der Togt. De artiesten gaven veelal echte mee zingers ten beste, die door de zaal dunnetjes werden meegedaan. De Limburger Caron treedt vaak op voor ouderen en zieken. „Muziek brengt herinneringen met zich mee. Ik z(e Sportlokaal, het goed beluisterde zon dagmiddagprogramma van Radio Texel, zendt komend weekend uit vanaf lokatie. De uitzending is zondag tussen 16.00 en 18.00 uur rechtstreeks vanuit de kantine van sporthal Ons Genoegen, in verband met de Open Noordhollandse kampi oenschappen zaalvoetbal voor B- junioren.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7