Wezenputten krijgen grondige opknapbeurt Couveuse in Georgië dankbaar aanvaard iiè»2V van 9 en 10 maart ,,From Texel with love Kerkdiensten 10 maan Zendelinge vertelt over project Egypte PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 7 MAART rière. „My Blue Heaven" ging eind december in première. Het verhaal gaat over een Indisch ge zin, bestaande uit Maatje (Bo Bo- joh) en Paatje (Ruud de Wolf) Benoit, dat in 1961 naar Neder land komt. Als Maatje een suc cesvol Indisch restaurant opent, zet dat kwaad bloed bij de eige naar (Leen Jongewaard) en de klanten van een naburige snack bar. Wat begint met pestren ein digt in een gewelddadig conflict, de verhouding tussen de Neder landse zoon (Koen Wauters) en de Indische dochter Brenda (Ivon Pelasula) heeft deze vete als ach tergrond en is een variant op het klassieke Romeo en Julia-thema. Zaterdag 9 maart Om 10.15 uur begint in De Bijen korf te Oosterend de jaarvergade ring van de Vissersvereniging DETV. Voor-de tiende keer wordt de halve marathon van De Waal ge houden. Na een voorwedstrijd door skeelers die om 11.30 uur begint, gaat om 13.30 uur de jeugd van start voor de 1 en 2 km loop en om 13.50 uur voor de 4 en 8 km loop. de start voor de 10,6 en 21,1 km is om 14.00 Om 16.00 uur begint op het Wie- Iercircuit te Den Burg een oefen wedstrijd van de Wielervereniging Texel. In Cinema Texel draait „My Blue Heaven"; 20.00 uur. In dorphuis De Waldhoorn brengt De Vriendenkring de klucht „Ik voel nattigheid"; 20.00 uur. Zondag 10 maart In Cinema Texel draait „My Blue Heaven"; 20.00 uur. Maandag 11 maart In De Schakel vertelt Nelly van Doorn over het zendingswerk in Egypte, waarvoor de diakonieën van de Texelse NH kerken vorig jaar actie hebben gevoerd. Aan vang 20.00 uur; toegang gratis. In het zaaltje bij de Doopsgezi de kerk in Den Burg wordt eer Leerhuisbijeenkomst gehouden aanvang 20.00 uur. De heer l Evers uit Amstelveen houdt et inleiding over het Achttiengebi Dinsdag 12 maart In het Koffiecentrum, We verstraat 58, begint om 20.3(3 uur de jaarvergadering van Gy nastiekvereniging Texel. Uitger digd worden alle leden van 16 |aar en ouder en de ouders va de jeugdleden, zowel van de j mafdeling als de jazzafdeling. agenda vermeldt onder andere bestuursverkiezing. Kandidater kunnen zich tot en met 8 mai opgeven bij Kees Schijl, Postw 113 De Cocksdorp, telefoon 11446. De Vrouwenbond FNV heeft |i vergadering in De Buureton in Molenstraat: 20.00 uur. De afdeling stambomen van d Historische Vereniging heeft e bijeenkomst in d'Ouwe Ulo, ai vang 20.00 uur. Ook niet-lede zijn welkom. Verder deze week. Woensdag laatste ronde om het clubkam oenschap klaverjassen in het i erlandsche huis en informatieavond voor de curs» „Voorbereiding op verder leren in dorpshuis d'Ouwe ULO. Vrij dag: Damsimultaan in De Bijei korf met Harm Wiersma en Karen van Lith. zaterdag; oefe wedstrijd Wielervereniging, UI reünie schooljaar 70-71 en S\ toneel. Hoogwater Oudeschild Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. 13 Do. 14 7 8 9 10 11 12 11.20 en 23 11.50 0.24 en 12 1.20 en 14 2.25 en 15 4.10 en 17 5.50 en 18 7.15 en 19 Aan het strand is het een uur eerder b water. Laagwater valt gemiddeld 6.1E na hoogwater De zon komt 10 maai om 7.07 en gaat onder om, 18.34 u 8 maart laatste kwartier; 9 maart doi Donderdag 7 maart In dorpshuis 't Skiltje te Oude schild worden sjoelkampioen schappen gehouden: van 15.00 tot 17.30 uur (tevens gymnastie- kinstuif) en van 19.30 tot 21.30 uur. In EcoMare geeft Arthur Ooster- baan een lezing over de verande ringen die zich de afgelopen vijftig jaar hebben voorgedaan in de flora en dauna van de Texelse kust. Entree f5,-inclusief con sumptie. Vrijdag 8 maart Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in kapel Bethel in Zuid-Eierland een spelletjesmiddag voor de jeugd gehouden. Tevens verkoping van allerlei artikelen ten bate van het onderhoud van het gebouw. Van af 20.00 uur bingo. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 ui*r ds. Ter Haar De Waal 9.30 u. dhr. Kuiper De Koog 9.30 uur ds. J. Kok Den Hoorn 11.00 uur ds. J. Kok Oosterend 9.30 uur ds. Fibbe Oudeschild 11.00 uur dhr. Kuiper De Cocksdorp 19.00 uur ds. Fibbe, m.m.v. The singers of the Lord GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 17 00 uur dhr. Rienstra, Barsingerhorn. Oosterend 10.00 Gez. themadienst in de Geref. Kerk, ds. Wilmink en Ds. Fibbe. 19.00 uur ds. Timmerman uit Dirkshorn. 10.00 uur Uitzending Radio Texel GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat 10.00 en T6.00 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur, ds. Knip- scheer. Uitzending via De Lichtboei. Kerkbusje Den Hoorn Vierde zon dag in de veertig-dagen-tijd. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10.00 uur voorganger ds. Panneman uit Nieuw Vennep. 19.00 uur Welkomsdienst o.l.v. voorganger ds. Tensen. 19.15 Uitzending Lichtboei. Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur, da meskoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur, herenkoor kindercrèche Oudeschild 9.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing: 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: ,,Eer Jehovah - Waarom en hoe?" Opgaven voor vermelding in de lijst ,,Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingeleverd worden. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 uur tot maan dag 8.00 uur: Dokter R. A. van den Bent Kik- kertstraat 12, De Cocksdorp, tele foon (02220) 16234. Aanvragenvisites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00 - 17.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: *Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance vervoer bellen: 06-11. ^Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tele foon 12527. •Kruisvereniging Texel Van vrijdag 18,00 uur tot maan dag 8.00 uur: tel. 02230-23024. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15 00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Eén van de twee vernieuwde Wezenputten op nog geen steenworp afstand van Brakestein. Degenen die een fietstochtje onder nemen over het Skillepaadje zullen voortaan bij de Wezenputten wel even pauzeren. Dankzij een opknap beurt hebben de historische drink waterputten een ware metamorfose ondergaan. Buurtbewoners zagen in de restauratieplannen echter een aantasting van hun privacy. B en w vinden hun argumenten niet krachtig genoeg, zodat de renovatie door gang vond. Het restauratiewerk heeft betrekking op de putten, die het publiek van dichtbij met goed kon bekijken. Erom heen is nu een hek geplaatst en bestrating aangelegd, zodat passe rende fietsers die interesse hebben een kijkje kunnen nemen. De plannen hiervoor waren afkomstig van de steunstichting van Samen Eén/Gol- De bezwaarmakers vonden bij monde van de heer S.G. Vreede dat de op hoping van publiek bij het toe gangspad, dat pal naast de woonkamer van hoeve „Brakestein" ligt, hun privacy zou aantasten. Ze zouden bovendien hinder ondervinden van geparkeerde auto's en fietsen. Daarnaast zou het werk volgens hen in strijd zijn met het daar geldende bestemmingsplan. Tenslotte kon de restauratie afbreuk doen aan de mo numentale waarde van Brakestein. B en w zijn van mening dat, hoewel de publieke aantrekkingskracht voor de putten wel zal toenemen na de facelift, de fietsroute van Den Burg naar Oudeschild evengoed al redelijk in de belangstelling stond. Voor mas saal toerisme wordt derhalve niet ge vreesd, aldus het college. Overlast van fietsers die voor het monument halthouden zal naar verwachting dan ook niet het gevolg zijn. Parkeervoor zieningen voor auto's zullen zeker niet nodig zijn, omdat het geen door gangsroute is voor automobilisten. Vergunning Vergunning aanvragen voor de restauratie is gezien de geringe om vang van het werk niet nodig, vol gens b en w. De bestrating bedraagt slechts acht vierkante meter. De ge schiedkundige betekenis van Bra kestein, en daarmee de monumentale status, zal dan ook eerder toe- dan afnemen. Het effect zal nog worden versterkt wanneer ook het natuurmo- In Cinema Texel draait voor het eerst „My Blue Heaven", aan vang 20.00 uur. Clouseau is niet meer weg te denken uit het Ne derlandse taalgebied. Nadat Bel gië twee jaar geleden massaal door de knieën ging, moet nu ne- derland eraan geloven. Afgelopen zomer zette zette lead-zanger Koen Wauters zijn eerste schre den op de weg naar een filmcar- nument de Schans een restauratie- beurt krijgt, aldus b en w. De heer Vreede, die nog niet op de hoogte was van het gemeentelijke besluit, betreurde het dat hij van de gemeente nog niets had vernomen. „Ze hebben de eigenaar van Bra kestein, net als de huidige pachter, niets gevraagd, dat is jammer." Alexander Labartkeva. directeur van de kraamkliniek Irechtsleest de gebruiksaanwijzing van de juist uitgepakte couveuse. Verder op de foto gynaecoloog Apellon Meskhi. Merab Matjarashili en onderdirecteur David Tavamaishvili De couveuse die werd aangeschaft met geld dat op 15 december j.l. door de Texelaars bijeen werd ge bracht, is goed terecht gekomen. Het apparaat is door Maria de Graaf van het Texel-Georgië Kontakt per soonlijk overgedragen aan de directie van een kraamkliniek in Tbilisi. De kraamkliniek is de grootste van Georgiè. In dit „Delivery House" wor den jaarlijks 4500 baby's geboren. Daaronder bevinden zich tientallen kinderen die een couveuse nodig hebben omdat zij veel te vroeg zijn geboren of om andere redenen. Toch beschikte de kliniek tot dusver over geen enkele couveuse, zodat jaarlijks tal van kinderen overlijden. In de kraamklinieken en ziekenhuizen van Georgië is overigens aan veel meer dingen gebrek. Noodzakelijke medicij nen die bij ons volop en voor ieder een beschikbaar zijn, zijn niet of nauwelijks te krijgen en er is ook schreeuwend gebrek aan simpele za ken zoals luiers. De couveuse, verpakt in een grote doos met het opschrift „From Texel with love" werd getransporteerd door Aeroflot. De overdrachtsplechtigheid had plaats in een der kantoren van de kliniek in aanwezigheid van de di recteur, de onderdirecteur en enkele afdelingshoofden. De blijdschap was groot toen het apparaat was uitge pakt en geprobeerd. Sponsors Zoals bekend bracht de door Radio Texel gevoerde actie op de dag van „Help de Russen de winter door" f7500,- op. Al gauw stond vast dat dit bedrag ten goede zou moeten ko men van de gezondheidszorg in Geor gië omdat de nood in die sector het grootst is. Het Texel-Georgië Kontakt had vastgesteld dat couveuses zeer hoog op het verlanglijstje staan, maar een probleem was dat deze appara ten aanmerkelijk meer kosten dan de opbrengst van de actie. De firma Hoek Loos bleek bereid een exem plaar te leveren voor f10.000,-. Er was dus nog f2500,- tekort maar een Texelse onderneming die zich al tevo ren en ongevraagd bereid had ver klaard een eventueel tekort voor zijn wordnr^ër^ërTantörën van de Kraamkliniek aangeboden aan de Maandag aanstaande zal Nelly van Doorn in „De Schakel" te Den Burg vertellen over haar zendingswerk in Egypte. Zij zal onder meer vertellen rekening te willen nemen, legde dit bedrag op tafel. Medicijnen Naast de couveuse bracht Maria de Graaf ook ca vijftig (II kg medicijnen naar Georgië, merendeels afkomstig van artsen, de apotheek en drogisten van Texel. Een der artsen had vijftig kuren penicilline en 400 spuiten en naalden beschikbaar gesteld. Dank zij goede voorbereiding kon vrijwel alles direct worden bezorgd op de plaatsen waar de spullen nodig waren. In één geval werd er een officiële plechtig heid van gemaakt, waarbij de Georgi sche minister van volksgezondheid een partijtje geneesmiddelen persoon lijk in ontvangst nam. Vergeten Televisie en andere media besteedden ruime aandacht aan de Texelse actie. Hoewel de omvang van deze hulpver lening bescheiden is, werd opgetogen gereageerd. De Georgiërs voelen zich met de enorme problemen waarmee zij kampen miskend en vergeten. Se dert september, toen SV Texel een uitwisselingsbezoek bracht aan Geor gië, is de toestand in het land nog aanmerkelijk verslechterd. Er is vrij wel niets meer te koop, openbare voorzieningen zoals electriciteit en waterleiding vallen herhaaldelijk uit, een situatie die nog werd verergerd omdat in Georgië een ongewoon strenge winter heerste. Aan de sfeer van ontreddering wordt ook bijgedra gen door de spanningen die het naar onafhankelijkheid strevende land over het werk dat door de „D: ters of St. Mary" wordt verric de opvang van geestelijk gehai te kinderen. De diakonieën van de Hervorrr ken van Texel hebben hiervoor 1 april 1990 op verschillende i ren geld ingezameld. Zo willen financieel steentje bijdragen ai bouw van onder andere een S' een werkplaats en de inrichtin van. De informatie die hierovei toe uit Egypte werd ontvangei nogal summier. Nu kan Texel I de eerste hand horen. De avond wordt gehouden in Schakel" en is voor iedereen 1 gankelijk. De aanvang is 20.0( heeft met Moskou en door de ge botsingen tussen Georgiërs seten. Volgens gangbare West opvattingen zouden de Georgii Osseten gruwelijk onderdrukke wijl het volgens de Georgiërs andersom is: de vrijwel ongevi Georgische militie staat tegeni Osseten die door de Russen t permoderne tanks en ander vi tuig zijn voorzien. Maria de Gi bezocht in een opvangkamp v ven Georgiërs die er zich over klaagden dat het westen zich hun situatie verkeerd heeft lal lichten. Elke onverdachte handreiking van sympathie uit het buitenli geeft de Georgiërs een moreli ker en dat willen zij laten blijk Men zou graag zien dat de bs contacten tussen Texel en Ge worden uitgebreid. In Tbilisi is om in januari het „Georgië-Te> takt" opgericht, een organise elf mensen, waaronder regerii tegenwoordigers.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2