1 „J-side": alternatief voor alle jongeren Evangelisch „open huis" in d' Ouwe Ulo: Gamma stevent af op zaalvoetbaltitel Zaalvoetbalprogramma Rouwenhorst wint sjoelwisselbeker SVO mist kracht en wedstrijdritme Grote nederlaag ZDH na pech in beginfase Revanche voor basketballers Voetbaluitslagen SV De Koog MST programma Texelse Boys naar 2e periodetitel? PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 12 MAAR Voor de J-slde avonden bestaat tot dusver weinig belangstelling, maar afgelopen donderdag stroomde de jeugd onverwacht binnen Jongeren en evangelisten poseren hier bij de biljarttafel. In jongerensociëteit „Time Out" (het voormalige Asiel) in d'Ouwe Ulo is sinds de jaarwisseling elke donder dag een contactavond voor jonge ren. Zowel RSG- en LBO-scholieren als twintigers en „oudere jongeren" zijn er welkom. De avonden worden georganiseerd door een groep Texel se evangelisten. „Het is niet de be doeling om bezoekers onze mening op te dringen. Op de eerste plaats gaat het om gezelligheid en ontspan ning. Met deze avonden proberen we een alternatief te bieden voor het bestaande uitgaansvermaak, zo als discotheken en café's." De uit negen personen bestaande ini tiatiefgroep heeft de bijeenkomsten de naam „J-side" gegeven. Een woordspeling de „J" staat voor Je zus en „side" verwijst naar sommige groepen voetbalsupporters. „J-side" betekent vrij vertaald „Aan Jezus zijn kant"; daarnaast klinkt het vlot en sluit het aan bij de naam van de jon- gerensoos. Thema-avond De avonden worden tot dusver slecht Terwijl de concurrenten elkaar in on derlinge wedstrijden punten afsnoe pen, komt Gamma in de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal steeds dichter bij de titel. Het team ver sloeg De Koog met 5-1, terwijl con current Texel met 2-1 van Casino verloor. Het onderlinge duel in de subtop tus sen Jelleboog en Klif werd door Jel- leboog gewonnen. Hierdoor is Jelleboog (de kampioen van vorig sei zoen) het enige team dat nog in het spoor van Gamma kan meedraaien. In de eerste klasse wonnen beide koplopers. Oosterend 4 zegevierde met maar liefst 12-2 over De Koog 3, terwijl Rab met 8-1 uithaalde tegen Casino 4. Ook Klif 4 blijft zich goed in de kopgroep handhaven door de 2-0 winst op Jelleboog 2. Van de twee overgebleven titelkandi daten in de tweede klasse kwam al leen Texel 3 in het veld. Het team versloeg Klif 5 met 12-1. Een goede generale voor de wedstrijd van ko mende woensdag, als om 20.30 uur Texel 3 medekoploper Gamma 6 ont moet. Wint Gamma, dan lijkt de titel hen niet meer te kunnen ontgaan. In de derde klasse gaat het tussen Texel 4 en De Koog 4. Beide teams wonnen hun wedstrijd van respectie velijk ZDH 3 met 12-3 en Oosterend 6 met 3-0. ZDH 2 blijft het uitste- bezocht. De groep hoopt daarin ver andering te brengen door maandelijks een thema-avond te organiseren. De eerste thema-avond is deze week donderdag. De zaal is open om 19.00 uur; bezoekers kunnen dan iets te drinken krijgen, met elkaar kletsen of een spelletje doen. Tussen 19.30 en 19.45 uur begint de film „Caught", een uur en drie kwartier durend ver haal over een Amsterdamse jongen die in drugs dealt en naar op zoek is naar zijn vader. Onderweg ontmoet hij een evangelist en dat verandert zijn leven. „Waarom het voor jonge ren interessant kan zijn om deze film te zien? Nou, bijvoorbeeld omdat de hoofdpersoon op zoek is naar achter gronden. Met de vraag „wie ben ik" houden heel veel jongeren zich be zig", vertelt Magda Halsema, één van de leden van de initiatiefgroep. Van de volgende thema-avonden zijn nog geen programma's bekend. Ge dacht wordt aan het optreden van een gospelband, een forumdiscussie en zelf theater maken. De avonden duren gemiddeld tot een uur of tien, half elf. Speels De andere donderdagavonden hebben Woensdag 13 maart: 17.15 u. De Koog 2 - Casino 5 18.00 u. Jelleboog 3 - Gamma 5 18.50 u. De Krim 2 - Casino 1 19.40 u. Mantje - De Krim 1 20.30 u. Gamma 6 - Texel 3 21.20 u. Oosterend 7 - Rab 2 22.10 u. Casino 3 - De Koog 2 Zaaldienst: Klif Donderdag 14 maart: 17.15 u. Casino 4 - Texel 4 18.00 u. Oosterend 7 - Klif 6 18.50 u. De Koog 4 - ZDH 2 19.40 u. Jelleboog 2 - De Koog 3 20.30 u. Casino 2 - Texel 2 21.20 u. Gempo - Mantje 3 22.10 u. Oosterend 4 - Attent Zaaldienst: De Krim Vrijdag 15 maart: 17.00 u. De Koog - Oosterend 1 17.45 u. Nioz - Klif 4 18.35 u. Casino 4 - Oosterend 3 19.25 u. Gamma 4 - De Krim 2 20.15 u. Texel - Jelleboog 21.05 u. Gamma - ZDH 21.55 u. Klif 2 - Oosterend 2 22.45 u. Klif 3 - Gamma 3 Zaaldienst: ZDH Maandag 18 maart: 17.15 u. De Krim - Texel 3 18 05 u. Casino 3 - Casino 2 kend doen en staat nu op de derde Klif 4 - Jelleboog 2 2-0 plaats na de overwinning van 7-2 op Tweede klasse: Rab 2. uitslagen Texel 3 - Klif 5 12-1 De Muy - Gamma 5 2-3 Oosterend 5 - Mantje 3 7-3 Hoofdklasse: Derde klasse: Mantje - ZDH 4-2 ZDH 2 - Rab 2 7-2 Texel - Casino 1-2 ZDH 3 - Texel 4 3-12 Klif - Jelleboog 2-5 Casino 6 - Klif 6 2-8 Gamma - De Koog 5-1 Oosterend 6 - De Koog 4 0-3 Reserve hoofdklasse: Jelleboog 4 - Oosterend 7 3-3 Gamma 2 - De Koog 2 1-1 Junioren 1: Eerste klasse: Casino 2 - Texel 1 1-3 Attent - Albert Heijn 1-6 Casino 1 - Casino 3 7-0 Mantje 2 - Nioz 2-2 Junioren 2: De Koog 3 - Oosterend 4 2-12 Casino 5 - De Krim 2-6 Casino 4 - Rab 1-8 Texel 3 - Casino 4 1-8 De Krim - Albert Heijn 5-0 Texel 4 - De Koog 2 0-8 geen thema en ook geen vast pro gramma. „Het gaat er hier vrij en speels aan toe." Wel zal op een mo ment tijdens de avond om aandacht worden gevraagd. Dat kan zijn voor het opwerpen van een stelling, of het vertellen van een bepaalde persoonlij ke ervaring. Naar aanleiding hiervan kan een discussie ontstaan, maar dat is met per se de bedoeling, leder kan met het aandachtspunt doen wat hij of zij zelf wil. Eventueel zal ook worden verteld over de eigen geloofsbeleving. „Maar dat gebeurt niet op kerkgerïchte wij ze. Dus niet in de trant van „kom bij ons". Het praatje richt zich niet op een of andere kerk, maar op de bij bel. De mensen hebben hier de vrije keus. Wij beschouwen de avonden niet als concurrentie voor de kerken, of de jeugdclubs daarvan. Op de J- side avonden is niet alleen kerkelijke jeugd, maar alle jeugd welkom." Lange adem Tot nog toe lukte dat niet zo. Op de eerste avond, met kerst, wist een handvol jongeren de weg naar de soos te vinden. Een bandje zorgde toen voor vermaak. In de eerste we ken van dit jaar kwamen op donder dagavond slechts twee jongens opdagen, en daarna viel de zaak stil. „Toch hebben we ons niet gefrus- treerd gevoeld. We wisten tevoren dat we een lange adem nodig zullen hebben, voorèl ook omdat we moe ten afrekenen met vooroordelen. Maar als we een groep van de grond willen krijgen, moet toch op een ge geven moment aanloop komen." Toe val of niet, tijdens het interview voor dit artikel, afgelopen donderdag avond, werd het zomaar gezellig druk in de soos. Tien jongens en meisjes in de leeftijd van ongeveer 12 tot 15 jaar kwamen binnenstormen en ver maakten zich met de vele spelletjes in „Time Out". „Wat betreft mogelijkheden voor spel en dingen zelf doen, is dit een ideale ruimte", oordelen de initiatiefnemers Bert en Magda Halsema, Nel en Nico Drenth, Jan en Paula Brouwer, Leo Beekhuis, en Fred en Jikke Gerrits. Ze voegden de daad bij het woord en daagden de jeugd uit voor een spel letje tafelvoetbal, biljart, tafeltennis en Memory. In Oudeschild werden donderdag de jaarlijkse sjoelwedstrijden gehouden. Er was zowel 's middags als 's avonds een gezellige drukte en er werd fanatiek gespeeld om de hoog ste punten. Bij de categorie 13 tot en met 16 jaar eindigde Jeroen Rouwenhorst op de eerste plaats. Omdat hij voor het derde achtereenvolgende jaar eerste in deze categorie is geworden, mag hij de beker houden. Uitslagen: Jeugd tot en met 6 jaar: 1 Olie Jansen (102); 2 Rinus van der Star (93); 3. Petra Brouwer (92). 7 tot en met 12 jaar: 1. Laura van der Werve (131); 2 Marike «rij nen (128), 3 Esther Duinker (126). 13 tot en met 16 jaar: 1. Jeroen Rouwenhorst (132); 2. Jolanda «rij nen (128); 3. Carlo Timmer (127). 17 jaar en ouder: 1. Iman Reyerse (147), 2. Martha Westdorp (129); 3 Harry Bakker (127). SV Oosterend heeft de eerste wedstrijd na de winterstop met 1-2 verloren van Sint George uit Spier dijk. De einduitslag was overigens al bij rust bereikt. In de tweede helft misten de Oosterenders echter de kracht en het wedstrijdritme om het de tegenstander nog echt moeilijk te maken. Dat SV Oosterend nog niet geheel uit de winterslaap was ontwaakt, bleek al na vijf minuten spelen. Na een dekkingsfout in de Oosterend- defensie kon Kunst, de spits van Sint George, vrijstaand zijn hoek uitkiezen. Met een laag schot in de uiterste hoek liet hij keeper Marco Drijver kansloos. Ook na dit doelpunt behield Sint George nog even het beste van het spel. Met steeds prachtige com binaties werd het doel van SVO bestookt. Piet Koning en Vincent Kaspers staken echter in prima vorm en voorkwamen in deze fase dat SVO onder de voet werd gelopen. Halverwege de eerste helft kwam SVO enigszins verrassend op gelijke hoogte. Na een prachtige pass van routinier/invaller Gerard Legierse pro beerde Bennie Visser zich door de verdediging van Sint George te wer ken. Op de zestien meterlijn werd de SVO-spits onreglementair afgestopt door twee tegenstanders en scheids rechter Essen besloot SVO een vrije Het voorproefje op het aanstaand ZDH-trainerschap had voor plaats vervangend coach Henk de Ruyter een bittere bijsmaak. Zijn ploeg maakte bij het hervatten van de voetbalcompetitie met een 7-1 ne derlaag een diepe knieval voor het thuisspelende Huiswaard. Nog voordat ZDH in balbezit was ge weest, had Huiswaard de openings goal gescoord. Een onstuitbare aanvalscombinatie over de linkervleu gel verraste de Texelaars volkomen. De tegenpartij werd geen strobreed in de weg gelegd. De tweede tegen treffer ontstond kort daarop zeer on gelukkig. Bedoeld als een subtiel terugspeelballetje stiftte captain Bram Brouwer de bal over zijn boomlange doelman Sander Stolk: 2-0. ZDH besloot de inzet te verhogen, het spel kwam in evenwicht. Met dieptepasses probeerde de verdedi ging spits Marcel Witte te bereiken, maar een hardnekkig verdedigersduo stond succes in de weg. Eenmaal stond Witte oog in oog met de vijan delijke doelman. Het ontbrak de zwoegende spits echter aan de ver eiste koelbloedigheid. Huiswaard trof in de tweede helft vanaf de zestien meterlijn wederom doel. Sander Stolk was kansloos te gen de diagonale schuiver die uiterst rechts in de goal verdween. ZDH zet te een tegenoffensief in. Marcel Wit te zag, weliswaar via een tegenstander, zijn inzet beloond: 3-1. Een scrimmage-goal van Huiswaard boorde alle hoop van ZDH de grond in. Moegestreden kreeg ZDH het in de slotfase zwaar te verduren. De ploeg bood geen verweer meer tegen de niets ontziende aanvalsdriften van de thuisploeg, die ZDH met nog drie extra tegengoals huiswaarts stuurde. Het vrije weekend volgende week komt ZDH goed van pas bij de voor bereiding op de wedstrijd tegen HOSV, die over twee weken op de kalender staat. trap te geven. Dennis Vonk benutte deze kans door de bal keihard direct door het muurtje en onbereikbaar voor de keeper in te schieten. SV Oosterend putte duidelijk moed uit dit doelpunt, want ineens ging het beter spelen. De druk op het doel van SVO nam wat af en aan de an dere kant konden de spitsen van SVO steeds vaker voor gevaar zor gen. SV Oosterend was geheel terug in de wedstrijd, maar moest toch vlak voor rust toestaan dat Sint George voor de tweede maal een voorsprong nam. Weer kwam een speler van Sint George geheel vrij voor keeper Marco Drijver. Deze kon het schot nog toucheren maar, jam mer voor de Oosterenders, niet ge noeg om een treffer te vookomen. In de tweede helft probeerde SVO met de prima spelende Jasper Boks, inge vallen voor de leeggespeelde Ben Witte, er nog van alles aan om de gelijkmaker te bewerkstelligen. Er ontstonden enige chaotische tafe relen voor het doel van Sint George en met name de vrije trappen van onder andere Jan de Vries en Piet Koning stichtten telkens gevaar. Maar de vediende gelijkmaker bleef helaas uit en SV Oosterend moest daarom genoegen nemen met een wat onver diende nederlaag. De Mareis speelde zaterdag de ze ventiende basketballwedstrijd van dit seizoen. Van de tegenstander, WGWS, had De Mareis in de uit wedstrijd nodeloos met 22-20 verlo ren. De Texelaars zinden dus op revanche. De eerste zes minuten van de wed strijd werd niet gescoord. Beide teams probeerden elkaar uit. De Ma reis kwamen goed in het spel en tot de 24e minuut stonden ze met 15-6 voor. Die marge was door WGWS snel echterhaald in de resterende twee minuten: 15-13. WGWS is een gemiddeld tien jaar ouder team en zeer geroutineerd. Het samenspel is strak en zuiver en de opbouw snel, waardoor De Mareis nogal eens de mist in gingen. Qua conditie had De Mareis toch iets meer in huis en bij de afronding van Zaterdag 9 maart: KNVB afdeling Noord-Holland Junioren: Texel A1-HCSC A2 ZAP B1-Texel B1 Zwaluwen A2-Oosterend A1 Con Zelo B1-Texel B2 Winkel B1-ZDH B1 Sint Boys CTTex. Boys C1 WGW C2-Texel C1 Zeemacht C1-Oosterend C1 HCSC C2-Tex. Boys C2 Texel C2-Succes C2 Pupillen: De Koog D1-Oosterend D1 Tex. Boys D1-Texel D1 Texel D2-SVC D1 SVO E1-Tex. Boys E1 ZDH E1-Texel E1 Tex. Boys E2-SVO E2 De Koog E1-Texel E2 Tex. Boys F1-SVO F1 SVC-F1-Texel F1 ZDH F1-SVC F2 De Koog F1-Texel F2 Tex. Boys F2-SVC F3 Zondag 10 maart: KNVB afd. Noordholland: Tex. Boys-Vesdo SVO-St. George Texel 2-Spirit 2 SVO 2-Call.oog 3 Tex. Boys 2-HRC 6 Texel 4-Geelzwart 3 Hollandia T. 5- Tex. Boys 3 Junioren: Tex.Boys A1-Kolping Boys A3 Dames: RKEDO-Tex. Boys SV De Koog houdt donderdag l vergadering in de kantine. Aaa 20.30 uur. Afdeling basketball: Zaterdag 17 maart: Sporthal Sportlaan Den Heidei 19.00 u. Amiga 4 - De scores toonden de Texelaars zl heid, zodat een zeer sportief t winnend voor De Mareis kon afgerond. Eindstand De Mareis - WGWS Scores: G. Ykema 10, J. Wilner 8, M. van Leer M van Heerwaarden 2, Y. Gieles 3, K 2. Dankzij een nuttige 2-0 overwinning op het hooggeklasseerde Vesdo neemt Texelse Boys nu een gunstige positie in op de ranglijst van de tweede periode. Door de nederlagen van Vesdo en Flevo pakte Winkel het kampioenschap en doet dus niet meer mee voor de periodetitels. Ook op de totaal-ranglijst deed de Boys goede zaken en daalt nu met vier ploegen de tweede plaats. Hoewel de gasten uit Schagerbrug lange tijd het beste van het spel had den, haalde de thuisploeg met twee goals in het laatste kwart van de wedstrijd de volle buit binnen. Onder geweldige weersomstandigheden, wat tot een flinke publieke belang stelling leidde, gaven beide teams el kaar in de eerste helft weinig toe. Zonder tot goed spel te komen wisten zowel Vesdo als Texelse Boys enkele malen behoorlijk gevaar te stichten. Kees Kooij bleek voor de Boys weer een betrouwbare sluitpost en zijn collega aan de andere kant toonde zijn kunnen bij een scherpe vrije trap van Ronald van de We tering. In de tweede helft zette Vesdo de Boys de duimschroeven aan. Ti twee maal toe plukte Kees Kot bal van de voeten van een Ves dospits. Ook verwerkte hij een gend" schot tot een corner. Hl engeltje zat zondagmiddag opi van de Boys, want in zeer goei sitie mikte de aanvoerder van I op het houtwerk. Halverwege de tweede helft vu goal - zoals zo vaak - aan de i kant. Enkele slordigheden in de van Vesdo gaven de attente Be te een vrije doortocht. Heel bel omspeelde hij de doelman om< te scoren. Vesdo protesteerde I voor buitenspel, maar daar wer de arbiter niet op in te gaan. ging risico's nemen, waardoor i Boys nog enkele fraaie mogelijk kreeg. Frank de Grave werd goi weggestuurd door invaller Guid-: da, maar kon met het zwakke I been de juiste richting niet vind Even later trok junior Jordi van waarden uitstekend het gat voc razendsnelle Martijn Beerling d» de keeper op het verkeerde bee te en de wedstrijd daarmee bes Texelse Boys speelt eindelijk we eens echt mee om de prijzen. het rijtje blessures (Rob, René,. Bogaard en Alfred Bakkerl zal li met deze smalle selectie nog ei zware klus worden. Martijn Beerling Igeheel rechts) heeft de Vesdo-defensie uitgespeeld en gaat het verlossende tweede Boys-doelpunt scoren. Links op de 1o'° Boys-aanvaller Guido Banda.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 6