KORT TEXELS Giro 300 - Bank 70.70.70.600 nederlandse hartstichting vrienden van de hartstichting Van het raadhuis Middenmoot werd eerste Schoorsteenbrand Biertapwedstrijden Lezing over doelmatig bouwen in d'Ouwe Ulo Nationale Hartweek 14 t/m 20 april 1991 Dat is niet zonder resultaat gebleven. Sinds 1972 is de sterfte aan hart-en vaatziekten met 25% gedaald. Dank zij uw hulp en die van vele anderen. Toch worden jaarlijks nog steeds 60.000 mensen getroffen door een hartinfarct of een beroerte. Er moet dus nog heel veel worden gedaan. Uw financiële steun is daarbij letterlijk van levensbelang. Postbus 300, 2501 CH Den Haag. Dat zijn 3 miljard slagen in een mensenleven. Als alles goed gaat tenminste. Helaas vormen hart- en vaatziekten nog steeds de grootste bedreiging voor onze gezondheid. Daarom financiert de Nederlandse Hartstichting wetenschappelijk onderzoek, geeft voorlichting over een gezonde leefstijl en stimuleert betere patiëntenzorg. jetbalpu pillen 4 APRIL 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 15 De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Bouwvergunningen A. Ott voor het gedeeltelijk verande ren/vernieuwen van een etalagepui aan Dorpsstraat 15 te De Koog, E. Albers voor het gedeeltelijk verande ren van een woonhuis aan de Hem- merkooi 16 te Den Hoorn; E. Kreutzgrabe voor het plaatsen van een kiosk aan het Jan Ayeslag te Den Hoorn; P. Stiggelbout voor het veranderen van een kap aan de Schansweg 12 te Den Burg; Hr. Bruns voor het gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis aan het Ger- ritslanderdijkje 108 te De Koog. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Met de hoge score van 7531 punten wisten Peter van Heerwaarden en Wil Derksen van klaverjasclub Den Burg als eerste te eindigen. Met een zestiende plaats staat dit koppel nu precies in het midden van het klas sement genoteerd. Jelle Wiersma en Johan Vinke blijven erg goed scoren. Met 7291 punten werden zij deze keer tweede en za gen hiermee de kans hun leidende positie aanzienlijk te verstevigen. Ook in de vierde periode gaan zij nu ruim aan de leiding. Het koppel Henk Bak ker en Cees Vinke scoorde ook weer goed. Zij werden met 7077 punten derde en met twee plaatsen winst staan zijn nu weer op de tiende plaats. Na enkele minder goede sco res kwamen Nel van der Veen en Corrie Zijm ook weer goed voor de dag. Met 6826 punten werden zij vierde en stijgen weer drie plaatsen waardoor ze nu weer op de vierde plaats op de ranglijst staan. Annie Vermuë en Marrie Timmerman wer den met 6679 punten vijfde. Met nog drie competitie-avonden voor de boeg is de totaalstand als volgt: Een niet goed schoongemaakte schoorsteen was tweede paasdag de oorzaak van een brandje bij H. Boks in de Kikkertstraat te De Cocksdorp. De brandweerwagen uit die plaats hoefde maar een paar honderd meter af te leggen om bij de plaats des on- heils te komen. Brandweermannen Erik Schuurman en Joost Smit tilden de rokende kachel naar buiten en na het verwijderen van de roetaanslag in de schoorsteen was het euvel ver holpen. Kenteken. Een in de Julianastraat geparkeerde auto werd donderdag aangereden door een passerende auto. De dader reed door, maar een voorbijganger noteerde het kenteken. Het betreft de wagen van iemand uit Den Haag. Hond vermist. Een vrouw uit Den Burg mist sinds zaterdag haar hond, een kruising tussen een herder en een Golden Retriever. Hij draagt een vlooienband met een naamkokertje. Wie de hond heeft gezien wordt ver zocht de politie te bellen, telefoon 12222. Getuigen gezocht. De auto van een inwoonster van Den Burg werd vrijdag op het parkeerterrein bij Bak kers Ijzerhandel aangereden. De da der heeft zich uit de voeten gemaakt. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden, telefoon 12222. Een voorronde van de nationale bier tapwedstrijden 1991 wordt dinsdag van 14.00 tot 18.00 uur gehouden in hotel De Lindeboom. De wedstrijd bestaat uit twee voorronden, een se lectieronde en twee finaleronden. De jury wordt gevormd door brouwerij deskundigen en horeca ondernemers. Afhankelijk van het aantal deelne mers vindt de prijsuitreiking plaats tussen 17.00 en 18.00 uur. De win naars worden uitgenodigd voor de grote landelijke finale, die wordt ge houden tijdens de Horecava in de RAI te Amsterdam. Totaalstand: 1. J- Wiersma-J Vinke 167660; 2. Echtp. F. Veeger 166284; 3. G. Festen-G Smit 165445; 4. C. Zijm-N van der Veen 163953; 5. B. de Bloois-B. de Bloois 163472, 6. G. van der Slikke-J. Witte 163148; 7. Echtp. J. Spaans 162825; 8 A Bakker-D. Winters 162642, 9. E. Eelman-F. Halsema 162326; 10 H Bakker-C Vinke 162103 In de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe Ulo wordt maandag 15 april een lezing gehouden over het onder werp „doelmatig bouwen", aanvang 20.30 uur. Spreker is ir. C.A.J. Duij- vestein, hoofddocent aan de Techni sche Universiteit in Delft. Centraal staat het gebruik van materialen, ruimte en energie, die in de toekomst steeds schaarser zullen worden. Omdat ook op Texel de bebouwing toeneemt, waardoor milieu en leef omgeving steeds meer belast dreigen te worden, leek het de Bouw- en Houtbond FNV, afdeling Texel, zinnig om eens over dit onderwerp van ge dachten te wisselen. Niet alleen le den, maar alle belangstellenden zijn bij de lezing welkom. Bouwen staat gelijk aan beïnvloeden van het milieu. Materiaalkeuze, instal latiekeuze en plattegrond zijn facto ren die het binnenmilieu bepalen, de plaatsing van een gebouw in de ruimte beïnvloedt het buitenmilieu. Architecten kunnen meewerken aan het beperken van de problemen. Het Nationaal Milieubeleidsplan Plus spreekt in dit verband van „duurzaam bouwen". Dat is een manier van bou wen die erop is gericht de negatieve gezondheids- en milieu-effecten te verminderen. Mogelijkheden zijn ener giebesparing, gebruik van milieuvrien delijke materialen en planten binnen en buiten het gebouw. Honderdduizend slagen per dag iashazen verkleed vermaakten de voetbalpupillen zich (Foto Dirk Kuiter) terdag leek het Krimbos één groot I vol paashazen. Ongeveer zeven- tupillen van de voetbalverenigin- |SVC, SVO en ZDH speurden als ihaas vermomd naar paaseieren, leiders van de drie verenigingen len gezamenlijk een speurtocht zet die de paashaasjes vanaf Eierlandsche Huis naar het Krim- leidde. ■paashaasjes bleken zich daar pri- ,a te vermaken met het uitvoeren an de diverse opdrachten. Na een ■napenng vertrokken ze voldaan üfewaans. Deze speurtocht was de eerste gezamenlijke activiteit van de drie verenigingen. In de toekomst vol gen er meer, zoals een bezoek aan een eredivisiewedstrijd en de komst van enkele bekende topvoetballers naar Texel. De activiteiten zijn mede bedoeld naast het voetballen ook de gezelligheid binnen de verenigingen te benadrukken. Booster weg. Uit een natuurreser vaat in De Koog is donderdag een „booster" gestolen, dat is een appa raat ter grootte van een autoradio om vogelgeluiden mee op te nemen. Het behoorde toe aan een 36-jarige be woner van die plaats. Brandweerman Joost Smit uit De Cocksdorp tilde de brandende kachel met een collega naar buiten.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 15