]u al meer dan veertig akantiehuizen verkocht irkoop Beachparkmet champagne van start lv;-' ~v;v - - i lERDAG 4 APRIL 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Open ruimten Texel. Met slogans als „Texel, één van de weinige plekjes waar uw kinderen nog iets van de natuur kunnen opste ken!" trachten de projectontwikke laars koopklanten over de streep te trekken. Startsein Het startsein voor de verkoop werd gegeven door burgemeester Ton Schipper. In gezelschap van Livingstone-directeur J.H.L. Tebbe en een grote schare genodigden ont kurkte Schipper een kolossale cham pagnefles die was opgesteld bij één der modelwoningen. Een sterretjesre gen in plaats van bruisend vocht be tekende een origineel beginsignaal. De Sea Side Jazzband verhoogde de feestvreugde zowel buiten bij de mo delhuizen als binnen in de grote tent, waar het officiële gedeelte plaats vond en de gasten onder het genot van hapjes en drankjes met elkaar van gedachten konden wisselen. Upgrading In de toespraken werd het belang van het project voor Texel, en De Koog in het bijzonder, benadrukt. De heer Tebbe nam weer de term „up grading" in de mond, waarmee hij doelt op het mogelijke positieve ef fect van het Beachpark op het imago van de badplaats. Cruciaal hierbij zal de invulling van het zg. „tussenge bied" zijn, het terrein tussen het va- kantiehuizenpark en het dorp. Momenteel bestudeert een commis sie, waarin gemeente, bedrijfsleven en bewoners zijn vertegenwoordigd, hoe het gebied rond de Nikadel het beste kan worden gereconstrueerd. Tebbe (ook lid van de commissie) riep op tot een „creatieve invulling". „Wat mij betreft krijgt het estetische de voorkeur boven het financiële. Pas dan is sprake van echte upgrading van De Koog. Ik hoop op een mooi park voor lust en plezier, waar het treintje naar het strand dichtbij stopt", aldus de voormalige textiel handelaar uit Breda. Stroomversnelling Wethouder Barendregt reageerde met de verzekering „de suggesties van de heer Tebbe ter harte te nemen". „Dit is het laatste project van deze aard en omvang op Texel. Hopelijk vervult het een trekkersfunctie voor De Koog, zoals De Krim voor het noor den van het eiland. De bouw van dit villapark kan als een katalysator wer ken voor verdere invulling van het tussengebied. Zo kan de ontwikkeling van De Koog na jaren stagnatie in een stroomversnelling raken", aldus Barendregt. Livingstone-directeur Tebbe sprak ly risch over het project. Hij omschreef het Beachpark als „een land schapsmozaïek, compleet met hoog teverschillen, waterpartijen en zelfs een eiland op een eiland". Lovend was hij over Ed Momberg van advies bureau B&M, die in de totstandko ming van het project een doorslaggevende rol heeft gespeeld. Dankzij tussenkomst van Momberg slaagde de gemeente erin het project tijdig weg te slepen uit het faillisse ment van Jarino, de voormalige Ro- dense bouwgigant die jarenlang de eerste rechten op ontwikkeling van 't Stappeland had. Livingstone, gesteund door de Rabobank Breda, was echter kapitaalkrachtiger dan B&M en nam het project over. Laser-apparatuur B&M is nog wel bij de uitvoering be trokken (planning van de infrastruc tuur, in samenwerking met de firma Tatenhove). Tebbe roemde in dit ver band de creatieve inbreng van Mom berg, die op de computer het hele terrein in kaart heeft gebracht. De coördinaten en hoogteverschillen worden gecontroleerd met behulp van laser-apparatuur, die op Texel nog niet eerder werd gebruikt. Tebbe noemde het oorspronkelijke ontwerp van de Texelse architect Jan Visser „knap". „Met alleen kleine aanpassingen aan het Livingstone- bouwsysteem heeft Visser het ont werp verrijkt, met als resultaat een beter totaal-concept." Desgevraagd zegt Visser dat de ver schillen inderdaad klein zijn. „Deze modellen zijn iets langer en iets smal ler, maar de oppervlakte is gelijk ge bleven. Verder is de serre eruit gelaten op verzoek van de opdracht gever. Ik denk dat er zowel qua bouwprijs als verkoopprijs weinig ver schil is met het vorige ontwerp. Een opmerkelijk verschil is dat alle huizen nu los staan, terwijl in het Jarino- plan drie geschakelde huizen voor kwamen. Hierdoor heb ik in het park als totaal weer moeten woekeren met ruimte. Sommige kavels zijn iets rtvarendheid en 't Stappeland zijn twee begrippen die jaren- niet met elkaar konden worden verbonden. Daarin is nu idering gebracht. Gezien de professionele aanpak van Li- itone heb ik alle vertrouwen in een goede afloop." Aldus 'ouder Klaas Barendregt vrijdag bij de feestelijke start van erkoop van 144 vakantiehuizen op „Beachpark Livingstone", 't Stappeland tegenwoordig heet. Barendregts woorden len de afgelopen dagen onderstreept door de eerste verkoo- ultaten. Van vrijdagmiddag tot en met tweede Paasdag wer- liefst veertig woningen definitief verkocht. r succesvol", omschrijft verkoo- 3r Marcel Coltof van Inproject erend Goed uit Callantsoog de lopcampagne. „Zelf had ik een lenschap afgesloten dat met Pa- >5 woningen zouden zijn ver- I. Die voorspelling is nu ver roffen." Na de paasdagen zijn er enkele woningen aan de man scht. Een verkoopteam is dage van 10.00 tot 17.00 uur pre- in de twee luxueus ingerichte elwoningen om belangstellenden formeren en eventueel koopcon- en rond te maken. Voor de hele I zijn afspraken geprikt, aldus de nistisch gestemde Coltof. de verkoop is een kantoortje in- :ht op de bovenverdieping van der modelwoningen. Met behulp de daar opgestelde computer ien de contracten direct worden rerkt. „Perfecte kwaliteit in com- tie met een goede aanpak ter ke, dat is de manier om te sco- aldus Coltof. oedkoopste serie, villa's ter ■de van f199.000,-, is inmiddels irkocht. „Dit type is vooral in bij degenen die een zo groot ilijk rendement uit verhuur willen en", verklaart Coltof deze „run". Verhuur chat dat ongeveer 70 procent de kopers uitsluitend in verhuur sinteresseerd. De overige 30 pro- gebruikt het vakantiehuis voor >elf, al dan niet in combinatie /erhuur. Deze categorie kopers het vooral gemunt op de duur- villa's. Zo komt het dat ook de ngen uit de duurste serie 5.000,- per stuk) op één na alle- zijn verkocht. De prijsverschillen zitten niet in de uitvoering, maar in de ligging. Voor de aan het water ge legen woningen moet men het diepst in de buidel tasten. Prijstoppers in de duurste klasse zijn de woningen op het eilandje in de waterpartij. Waar schijnlijk zullen deze villa's als eerste worden gerealiseerd. Geen trucs Volgens Coltof zijn de woningen tot dusver alleen door particulieren ge kocht, onder wie twee Duitsers. Sommigen mogen zich van meerdere villa's in het Beachpark eigenaar noe men; een enkeling heeft er zelfs vijf gekocht, oftewel een investering van een slordige miljoen gulden. Op kor ting hoeft echter ook deze klant met te rekenen, aldus Marcel Coltof. „Ik verkoop topkwaliteit op een toploka- tie. Daar heb ik geen speciale trucs voor nodig", vergelijkt Coltof desge vraagd zijn aanpak met de vrijwel ge lijktijdig gestarte verkoopcampagne voor vakantiehuizen op De Krim. In grote advertenties wordt getracht de kooplust voor De Krim op te wekken met exclusieve cadeaus als jachten en auto's. Zakelijk brein hierachter is Coltofs broer René, directeur van RCB uit Zierikzee. In antwoord op de vraag of hij bij de verkoop concurrentie ondervindt van de De Krim-campagne, zegt Marcel Coltof dat eerder het tegendeel het geval lijkt. Hij baseert dat op enkele ervaringen met kopers, die van plan waren een woning op De Krim aan te schaffen of die doelbewust naar Texel waren gekomen om een keuze tussen beide projecten te maken. „Overigens", haast Coltof zich te zeggen, „wil ik hiermee niet zeggen dat ik De Krim geen goed project vind." Aspirant-kopers kunnen sedert zater dag geen optie meer nemen. Hooguit wordt een villa vastgehouden voor geïnteresseerden die na een tele foontje met Inproject nog dezelfde dag naar De Koog komen. „Voor op ties moet men naar de optiebeurs", redeneert Coltof. Hij kan deze houding aannemen om dat de vraag groot is. In het paas weekend zou sprake zijn geweest van een ware stormloop (met name op de goedkoopste categorie), waarbij het absoluut nodig was om te wer ken volgens het principe „wie het eerst komt, die het eerst maalt". Sommige kopers waren op de bonne fooi naar De Koog gekomen, anderen waren toevallig op het eiland en wa ren zó onder indruk dat ze direct tot koop over gingen. De meesten rea geerden echter op de advertenties in landelijke dagbladen. Veel kopers zijn vaste klanten van Inproject, beleggers die op diverse parken woningen be zitten, Coltof weet dat woningen op een vergelijkbaar project in Friesland voor tienduizenden guldens winst zijn doorverkocht. Ook voor het Texelse Beachpark ziet hij dergelijke mogelijk heden op handel, want: „De prijzen zijn scherp voor deze toplokatie met topvilla's." Luxe inrichting Driekwart van de kopers maakt bij aankoop tegelijk een keuze voor de inrichting van de villa. Wie voor een standaard inventaris kiest, moet f19.000,- bijbetalen. Voor f24.500,- heeft men een luxe interieur. Extra opties zijn vloerverwarming, sauna en zonnebank. Eigenaren die laatstge noemde voorziening laten aanbren- gen, mogen een tien procent hogere huurprijs bedingen. „Dat levert ze op een investering van f8000,- jaarlijks een bruto rendement van f2500,- tot f3000,- op", rekent Coltof voor. Voor klanten die dit verkooppraatje nog eens op het gemak willen bestu deren heeft Livingstone een fraai uit gevoerde folder laten vervaardigen. Behalve aandacht voor de indeling en inrichting van de 70 m2 grote villa's en de beleggingsmogelijkheden, wordt de nodige ruimte ingenomen door informatie over Texel, geïl lustreerd met kleurenfoto's van Pieter de Vries, Nauta en het Paracentrum 'x- applaus van de genodigden spuit de reuze champagnefles sterretjes de lucht in. Geheel rechts burgemeester Schipper die de openingshan- verrichtte. Links staat de heer Tebbe. De Sea Side Jazzband zorgt voor een feestelijke stemming. BEACH PARK LIVINGSTONE Interieur van de woonkamer in een van de modelwoningen. Livingstone-directeur Tebbe: ..upgrading. kleiner uitgevallen, maar de gedachte met betrekking tot de open ruimten in het plan is recht overeind geble ven", aldus Visser. Visueel vindt hij het Livingstone- concept aantrekkelijker wegens de hoogteverschillen. Het huizenterrein dat door Jarino zou worden aange legd, was vlak. „Momberg heeft de hoogteverschillen uitstekend toege past", concludeert de architect. „Aar dig is dat de heuveltjes worden gemaakt van de grond die wordt weggegraven ten behoeve van de vij ver. Bijkomend voordeel is dat de weg door het park nu op sommige plaatsen wat lager komt te liggen, zodat de eventueel onder de villa's aan te leggen garages gemakkelijker bereikbaar zijn." Geen zwemparadijs.... Visser kan worden beschouwd als de geestelijk vader van het plan. Al van af 1975 is hij er mee bezig, eerst voor de RST, daarna voor Jarino en nu dan voor Livingstone. Is dit start sein voor hem een mijlpaal? Visser: „Zeker. Ik heb de plannen al zo vaak moeten verknippen en veranderen. Of ik spijt heb dat sommige onderdelen uit oude plannen niet worden gereali seerd? Ja, op zich vind ik het jam mer dat bepaalde centrale voorzieningen ontbreken, met name een overdekt subtropisch zwembad. Het belangrijkste is nu dat we bekij ken wat dit project voor De Koog kan betekenen, maar daar heb ik mijn twijfels over." Twijfels? Visser: „Tja, De Koog blijft een apart dorp, met tegenstrijdige be langen. De belanghebbenden zijn vaak moeilijk op één lijn te krijgen. Het ene bedrijf heeft belang bij een jongerencamping, dus bij een drukke piek, de ander wil liever spreiding van gasten over het hele jaar. In elk geval is de invulling van het tussengebied belangrijk voor de facelift die De Koog nodig heeft. Vooral de Nikadel is geen gezicht, daar krijg ik lichte ril lingen van. Ik denk en weet dat er ondernemers zijn die dit willen oppik ken. Het college van b en w moet nu de knoop doorhakken." Dennen Visser neigt net als Tebbe naar een fraaie oplossing. „Een doorbraak langs de nieuwe Amro-bank maken en verder de Nikadel afbouwen aan de zijde van het dorp. In het gebied tussen dorp en Beachpark zou je dan een beetje de natuur kunnen terug brengen, bijvoorbeeld door het plan ten van dennen. Daarmee versterk je het eilandgevoel en wordt De Koog weer echt een dorp tussen duin en bos.' De villa's zullen worden gebouwd in series van tien. Volgens planning moeten alle 144 huizen van het Beachpark eind februari 1993 zijn op geleverd. Hoofdaannemer is Elko Ver meulen uit Oosterend, die dealer is voor Livingstone op het eiland. Texel se onderaannemers zijn B&M, Taten hove, Schoo, Duvekot, Veltkamp en Drijver Bouw. In de fraai ogende prospectus voor aspirant-kopers van een villa in Beachpark Livingstone troffen we bij gaand sfeervol tafereel, kennelijk be doeld om bij de klanten de indruk te wekken dat gezelligheid troef is in de Texelse dorpen. Op Texel zal men echter tevergeefs zoeken naar dit straatbeeld, want afgebeeld is een terrasje in het dorp Oost-Vlieland.... linsrp

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5