Verhalend kleinkunstenaar Schuring op de goede weg Uitvoering Visserskoor trok veel publiek Pax Christi zoekt nog gastgezinnen op Texel Den Burg welkom bij opvoering blijspel in Oosterend Optocht in Den Burg gaat 30 april wèl door „Voorspeeluur" van muziekleerlingen I.V.INI. gaat het Wad op Schilders vervuilen wateroppervlak Jeugd Zuid-Eierland verzorgt feestavond Meisje verdwaald Voor vakantieverblijf Berlijnse jeugd Simavi-collecte r» opbrengst Den EM PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 9 APRIL Job Schuring: .boelend verteller... Boeiend, maar nog weinig verras send. Zo kun je het voorproefje sa menvatten, dat Job Schuring léén van 's lands grootste kleinkunst- talenten) gaf van zijn nieuwe show „De Antiquair", donderdagavond in vol Klif 12. Als verteller was Schu ring op dreef en spitsvondigheden waren in ruime mate aanwezig. De basis is hiermee gelegd, maar onver getelijke humoristische momenten ontbreken nog. De 29-jarige Amster damse cabaretier met een zwak voor Texel heeft nog tot aan de premiere in september de tijd om te sleutelen aan een gouden formule. De eerste officiële voorstelling is dichterbij dan hij lijkt, want veel try outs heeft Schuring niet geprogram meerd. Den Hoorn was nummer ze ven van de totaal 24. In juli en augustus zijn de theaters gesloten, zodat enige haast is geboden. „Het programma nadert zijn definitieve vorm", meldde Schuring dan ook na afloop. De kritiek dat hij te weinig liedjes in het programma heeft gestopt, deelt Schuring. „Klopt. Mijn liedjesschrijver is helaas nog niet klaar. Het is de bedoeling zowel vóór als na de pauze nog tenminste één liedje toe te voegen. Het maakt de try outs voor mij lastig, omdat ik weet dat er nog liedjes worden inge past." Jammer ook voor het Texelse pu bliek, want zingen is een sterk punt van Schuring. Hij heeft een mooie Toneelgroep Oosterend speelt zater dag het toneelstuk „Getrouwd of niet". Het blijspel, geschreven door Ephraim Kishon. wordt opgevoerd in de Bijenkorf in Oosterend. De groep hoopt dat toneelliefhebbers uit Den Burg, die er dit jaar vanwege de pe rikelen rond schouwburgzaal De Lin deboom bekaaid afkomen, het initiatief nemen eens naar Oosterend te komen. Aanvang: 20.00 uur. Het blijspel, geregisseerd door Nettie Molenaar, speelt zich af rond een echtpaar dat 25 jaar getrouwd is. Als hun dochter wil trouwen, worden ze geconfronteerd met het feit dat ze niet meer weten hoe dat bij henzelf vroeger is toegegaan. Zijn ze nu echt officieel getrouwd of niet? Om zeker heid te krijgen zouden ze het nu als nog met rechtsgeldige papieren in orde moeten maken. Op dat mo- mentbegint de vrouw zich af te vra gen of ze eigenlijk wel met haar man getrouwd wil zijn. Rob Maas maakt tijdens de opvoering zijn debuut. Zoals ieder toneelgezelschap kampt ook toneelgroep Oosterend met een tekort aan medewerkers, waardoor de keuze van de te spelen stukken wordt beïnvloed. Mensen die interes se hebben in toneelspelen of zin heb ben zich op een andere manier met toneel bezig te houden, bijvoorbeeld met het bouwen van decors, kunnen zich tijdens de uitvoering tot de to neelgroep wenden. zangstem, waarmee hij uitstekend gevoelige songs weet te vertolken, zo bleek donderdagavond. Tirade De voormalige student geschiedenis kondigde aan verder weinig nieuwe onderdelen toe te voegen. „Het enige wat ik nog wil is een tirade. Nee, po litieke grappen niet. Politiek heeft niet mijn interesse. Ik ga liever nog meer de verhalende kant op, dat vind ik leuk om te doen." Inderdaad ontpopte Job Schuring zich wederom als een begenadigd verteller. Vóór de pauze vormde het sprookje van een koning met drie chagrijnige dochters de rode draad. Voortdurend maakte Schuring zijsprongetjes naar de actualiteit, vaak in combinatie met alledaagse, voor iedereen herkenbare thema's. Hij bezit het vermogen razendsnel te ver tellen en daarbij van de hak op de tak te springen in de trant van Freek de Jonge. Als persoonlijkheid is Schuring meer charmant dan contro versieel. Tot tweemaal toe kreeg Schuring een open doekje voor een enorme spraakwaterval die hij over het publiek uitstortte. Treintjes Een ander sterk punt is zijn vermo gen tot relativeren, iets waarmee hij enkele malen zelf de draak stak. Even tekstvast was zijn vervolg na de pauze. Daarin bleek pas waarom de show de titel „De Antiquair" heeft meegekregen. Na de pauze stond na melijk het verhaal van een opgroei-, end jongetje en een met treintjes spelende bejaarde antiekhandelaar centraal. „Je bent pas volwassen als je toegeeft dat je eigenlijk kind bent", orakelde Schuring bij herha ling. belangrijkste thema in dit deel was het verwerken van schuldgevoe lens. Na afloop gaf Schuring aan dat hij dit thema hier en daar nog wat duidelijker uit de verf wil laten ko men. Het programma kreeg een merkwaar dig slot, dat wat de bedenker betreft tot en met de premiere wordt ge handhaafd. Schuring liet het publiek kiezen hoe het stuk zou aflopen: open eind, slecht of goed. Volgens verwachting koos een overgrote meerderheid voor een goede afloop. En zo kon iedereen tevreden naar huis.... F.H. Den Burg zal het op koninginnedag dit jaar zonder „wijk tegen wijkspel" en kinderspelletjes moeten stellen. Koninginnedag valt dit jaar in een vrije week en velen nemen de gele genheid te baat met het gezin een korte vakantie te vieren. De organisa tie wil benadrukken dat de optocht wèl doorgaat. Mensen die het plan hadden een wagen op te sieren, we ten dus wat ze doen moeten. De da tum nadert met rasse schreden. Leerlingen van de Texelse muziek- en dansschool verzorgen volgende week dinsdag weer een „voorspeeluur". In de voorspeelzaal van d'Ouwe Ulo treedt een orkest op dat bestaat uit leerlingen op dwarsfluit, viool, accor deon, gitaar, saxofoon en piano. Het optreden begint om 19.30 uur en is om 20.30 uur ten einde. De toegang is gratis. Wim Loning verzorgt vrijdagavond om 20.00 uur een lezing over het Wad voor I.V.N.-leden en belangstellenden. Op zaterdag 13 april volgt er een Wad-excursie, aanvang 13.00 uur. De start is bij het monument op de dijk bij De Cocksdorp. De lezing wordt gehouden in het LHNO-gebouw aan de Haffelderweg. Voor verdere infor matie: 13582 of 13078. De milieu-politie constateerde in de Oudeschilder haven dat bij het schil deren van een kotter ook het water oppervlak gedeeltelijk werd meebespoten. De politie zou graag zien dat diverse bedrijven worden aangeschreven om dit soort milieu vervuiling in de toekomst te voorko men. Hiertoe is contact opgenomen met Rijkswaterstaat, die ook de vis serijvereniging DETV bij de kwestie wil betrekken. De jeugdclub van Zuid-Eierland geeft vrijdag in kapel „Bethel" de jaarlijkse uitvoering. Met toneelstukjes en play- backshow zal de jeugd zorgen voor een leuk avondje uit voor jong en oud. Vanaf 20.00 uur is te zien wat het resultaat is van maanden repete ren. De toegangsprijs bedraagt f 5,-, voor de basisschooljeugd f 2,50. Zaterdagmorgen heeft een driejarig meisje haar moeder een angstig uurt je bezorgd. Het kind had vrijdagnacht bij een kennis gelogeerd en was na het ontwaken alvast maar richting huis gelopen. Hierbij verdwaalde zij. Even na 09.00 uur meldde zij zich bij een winkel in Den Burg. Omdat ze niet kon vertellen waar ze woonde, werd de politie erbij gehaald. Het meisje werd meegenomen en tijdelijk bij een politieagent thuis onderge bracht. Een half uur later kwam de moeder bij het politiebureau. Samen met een kennis had zij heel Den Burg afgezocht. De opgeluchte moeder kon haar kind snel weer mee naar huis nemen. Het Visserskoor uit Oudeschild heeft zaterdag voor een uitverkocht Skiltje een geslaagde uitvoering gegeven. Het repertoire bleek veelzijdig en va rieerde van oude liedjes van Jannie Craanen tot nieuw werk, waarbij Corrie Witte en Roy Helleman be staande melodieën van eigen teksten voorzagen. Uiteraard werden ook enkele shanty's (gangspilliedjes) ten gehore gebracht, die vroeger aan boord van oude zee schepen werden gezongen. Het overwegend Oudeschilder publiek kon voorts genieten van een optre den van een accordeon-formatie on der leiding van Corrie Witte. De Dinsdag 9 april Tot 18.00 uur wordt in hotel De Lindeboom in Den Burg de Texel se voorronde gehouden van de Nationale Biertapwedstrijd. De gemeenteraad komt in hét gemeentehuis in openbare verga dering bijeen, aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel draait „The Wit ches"; 20.00 uur. De afdeling Stamboomonderzoek van de Historische Vereniging Texel heeft om 20.00 uur een bij eenkomst in dorpshuis d'Ouwe ULO, ook toegankelijk voor niet-leden. De Vrouwenbond FNV heeft in De Buureton in de Molenstraat een bijeenkomst met als thema: „Wijzer Ouder Worden"; 20.00 uur. Woensdag 10 april Op de velden van Texelse Boys en SV Texel wordt het school- voetbaltoernooi gehouden vanaf 13.15 uur. Prijsuitreiking om 17.1 uur in de SVT-kantine. Om 20.00 uur begint in het Eiei landsche Huis te De Cocksdorp de jaarvergadering van de Ge meenschap Eierland. Komende dagen: Vrijdag: Bloe dafname in RSG-gebouw, leden vergadering kustzeilvereniging Westerslag in Den Hoorn, lezing over straatkinderen in het Ama zonegebied in „Eben Haezer", jaarvergadering ZPC TX 71 in D- Schakel, INV-lezing over het wac in LHNO-gebouw, uitvoering van de jeugdclub Zuid-Eierland in „Bethel". Zaterdag: Tweede mi lieuweekend Scouting Texel, IVN wadexcursie bij De Cocksdorp, uitvoering toneelgroep Ooster end, sportviswedstrijd bij Kras- sekeet. Hoogwater Oudeschild Di. 9 Wo. 10 Do. 11 Vr. 12 Za. 13 Zo. 14 Ma. 15 Di. 16 02.55 en 16.0 04.40 en 17.! 06.05 en 184 07.30 en 19.5 08.30 en 204 09.14 en 21.3 10.11 en 221 10.56 en 22.5 Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. De zon komt 14 april opo- 06.46 uur en gaat onder om 20.35 u» 14 april nieuwe maan; 15 april springt; groep, die uit zeven dames bestaat, maakte haar debuut. De formatie is driftig op zoek naar bladmuziek voor accordeon, met verschillende orkest partijen. Ook één partij van een be paald stuk is welkom. Corrie Witte heeft het vermoeden dat er op het eiland nog verschillende partijen rond zwerven, vooral omdat er vroeger meerdere accordeon-orkesten op Texel waren. Mensen die de groep aan bladmuziek kunnen helpen, wor den verzocht contact op te nemen met Corrie Witte, tel. 13740. Binnenkort worden opnamen van het Visserskoor gemaakt in één van de Texelse kerken. De muziek wordt op een cassette-bandje uitgebracht. De organisatie „Pax Christi" wil graag in contact komen met Texelse gezinnen, die in de zomer een maand lang kinderen uit Berlijn te gast willen hebben. Het gaat om kinderen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar die geen normaal gezinsleven kennen. Wie belangstelling heeft, wordt verzocht contact op te nemen met Jaap en Tineke Tuk uit Alkmaar (tel. 072-624733) of Ans en Jos Kortekaas uit Velsen-noord (tel. 02510-28498). Pax Christi houdt zich al dertig jaar bezig met Berlijn, naar aanleiding van de in 1961 gebouwde Muur. Tegen woordig bemiddelt de organisatie ook voor kinderen uit andere Oostbloklan den. Komende zomer komen 1200 kinderen uitwaaien in Nederland, waarvan zo'n 120 in de regio Alk maar, waaronder ook Texel valt. „Texel is voor de kinderen de mooiste bestemming", zegt Tineke Tuk. Ze vertelt over haar ervaringen met een 9-jarig Berlijns jongetje, dat onlangs op Texel te gast was. „Het kind heeft voor het eerst van zijn leven echt ge leefd", concludeert ze. „Thuis in de stad mag hij de straat niet op. Toen hij samen met zijn broertje in Neder land aankwam, huilde hij verschrikke lijk. Hij was heel bang, maar aan het eind van zijn vakantie zag hij eruit als een goudvis. Hij heeft hier lekker bui ten gespeeld, heeft leren fietsen, een schaap zien lammeren, is naar zee geweest en heeft een vuurtje gestookt zonder hiervoor te m gestraft. Een gewoon gezinsle» werkt als vitaminen voor dezel ren." Bijna alle geselecteerde kinder? afkomstig uit probleemgezinr» zijn op een of andere manier J schadigd", bijvoorbeeld omdat ouder ziek of dood is, of aan a of drugs zijn verslaafd. In het meen hebben ze in de buurt opgroeien niet of nauwelijks s legenheid en vaak kunnen zei fietsen en zwemmen. De peri de kinderen naar Nederland 9 juli tot 9 augustus. De Simavi-collecte, die in de J van 17 tot 23 maart werd geha heeft op Texel 71624,50 opget' De opbrengst in de deelnemen] pen is ongeveer gelijk aan vork In Oosterend werd circa 780,- gegeven. Gespecificeerd naar De Cocksdorp 7344,70, Eierlan 7352,50, Oudeschild 7290,60' Oosterend 7636,70. In het groi dorp van het eiland, Den Burg, geen collecte plaats, omdat er mand beschikbaar was om de natie op zich te nemen. Wie belangstelling heeft om volgem de collecte in Den Burg in goei nen te leiden, kan zich aanmeli Lenie Bremer, tel. 18672. Onder de bezielende leiding van Alphons Boom zong het Visserskoor zaterdag de longen uit het lijf. tfoto Bert KoningI i Wat is uw enige troost in leven en sterven? Dat ik met lichaam en ziel, in leven en sterven het eigendom ben van mijn getrouwe Zaligmaker Jezus Christus. Plotseling is van ons heengegaan mijn inni geliefde man, onze lieve vader en opa Luitje Huisman echtgenoot van Nely Daalder op de leeftijd van 66 jaar. Oosterend: N. Huisman-Daalder Den Helder: Jannie en Bert Post esther en mark Den Burg: Nettie en Cees de Brok ricardo, ruth, monique Zaandam: Annie Huisman karin en peter Anna Paulowna: Ria en Jaap Rienstra renate, marieke, chris De Waal: Willy en Ben van Heerwaari simone en jan Den Burg: Grietje en Frans van Sambe meivin, naomi, leon Texel, 5 april 1991 Mulderstraat 34, 1794 AB Oosterend De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad de Algemene begraafplaats te Oosterend. Nog onverwachts heeft God van ons weg! nomen onze zwager Luit Huisman echtgenoot van N. Huisman-Daalder Joh. Daalder B. Daalder-Waterham

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2