Texel komt weer niet tot een overwinning KORT TEXELS Thuisnederlaag tegen Alcmaria (0-2) Voetbaluitslagen SVO in extra tijd naast kampioen ZDH na nieuw verlies muurvast onderaan G.V.T. turners in play off wedstrijden Texelse voetballerij krijgt er tien scheidsrechters bij Meermarkt kampioen EHBO-basisdiploma Texelse Boys beha verdiende overwin Vinke en Wiersmai naar kampioenschai PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 9 APRj zal Strandvogels 0-1 scoren De Oosterend-defensle Is In enkele Alcmaria Victrix is na de winterstop aan een imposante opmars begon nen en lijkt de degradatie te ontlo pen. Ook Texel 1 kon deze opmars niet stuiten en verloor de voorlaatste thuiswedstrijd met 0-2. Texel heeft dit seizoen thuis nog geen overwin ning behaald. Trainer Vaars had zondag weer een verrassing in petto. Ruud Beerling en Arjan van der Knaap waren naar het tweede team teruggezet en de twee jonge beloftes Postma en Kraaij ont braken eveneens in de basis. Postma wegens een lichte blessure en Kraaij moest na de zijn gespeelde wedstrijd in Al genoegen nemen met een plaats op de bank. Naast hem zat eveneens een belofte voor de toe komst, Hans Boswijk. Beide jeugdspelers kwamen zaterdagmiddag in actie tegen Reiger Boys A1 en wonnen met hun team deze voor Texel A1 belangrijke wedstrijd. Texel A1 heeft nu weer alle kans op een kampioenschap. Voor menigeen was het onbegrijpelijk dat Vaars deze jon ge spelers op de bank liet zitten, ter wijl de laatste twintig minuten van de wedstrijd een aantal spelers voor vervanging in aanmerking kwam. De dit seizoen bijhouden statistieken we zen na afloop van de wedstrijd uit dat Texel 1 dit jaar nog maar één Zaterdag 6 april: KNVB afdeling Noord-Holland Junioren: Texel A1-Reigerboys A1 2-0 HRC B2-Texel BI 0-4 W. Waard B1-Texel B2 afgelast Tex. Boys V1-Con Zelo C1 1-2 Oosterend C1-Con Zelo C2 4-3 Dirkshorn C1-Texel C1 4-1 Tex. Boys C2-Succes Cl 0-4 Texel C2-Helder C2 4-2 Pupillen: Texel D2-De Koog D1 1-0 Oosterend D1-Tex. Boys D1 7-0 Tex. Boys El-Oosterend El afgelast Texel E1-ZDH E1 2-2 Oosterend E2-Tex. Boys E2 10-2 Texel E2-De Koog E1 2-9 Oosterend F1-Tex. Boys F1 2-14 Texel F1-SVC F1 1-2 SVC F2-ZDH F1 7-1 Texel F2-De Koog F1 0-5 SVC F3-Texel F3 3-2 Zondag 7 april KNVB Texel-AIcmaria Victrix 0-2 KNVB afd. Noordholland Kreileroord-Tex. Boys 1-2 Oosterend-Strandvogels 2-2 WMC-De Koog 4-0 Westzaan-ZDH 5-1 Texel 2-Grashoppers 2 1-2 Sint Boys 2-Texel 3 4-2 De Koog 2-Petten 2 9-1 Oosterend 2-WGW 4 4-2 Geelzwart 3-Tex. Boys 3 6-2 Texel 4-Kreileroord 2 0-3 Junioren: Winkel A1-Tex. Boys A1 9-0 Recreatie: Tex. Boys-ZDH 2-0 De Koog-Oosterend 1-5 Cocksdorp-Texel 3-0 keer twee wedstrijden achtereen in dezelfde opstelling heeft gespeeld. Goede start Texel startte voortvarend. Met Paul van Exel op de linker en Ingmar Moerbeek (sinds lange tijd terug in de basis) op de rechtervleugel was er duidelijk wat gevaar voorin. Het mid denveld met de eveneens terugge keerde Joost Brouwer zette de voorhoede-spelers aan het werk. In deze beginfase kwamen er ook kan sen voor Texel. Achtereenvolgens wa ren Ralph Koning, Ingmar Moerbeek en John List dicht bij een Texelse voorsprong, maar de echte scherpte ontbrak. Leendert Eelman, zondag rechterverdediger, speelde met name in de eerste helft uitstekend. Hij kwam veelvuldig op en speelde vaak als vierde middenvelder. Achterin speelde Nicol Schermer als laatste man een goede wedstrijd. Het was voor hem jammer dat hij na ongeveer twintig minuten verzuimde de bal voldoende op te ruimen. Hij verspeel de de bal, de vrijstaande Alcmaria- spits werd aangespeeld en wist Alc maria op een simpele 0-1 voorsprong te zetten. Na de pauze had Texel de wind in de rug en nam het initiatief weer in handen. Het moet gezegd worden, Texel werkte hard en speelde misschien één van de betere wedstrijden van dit seizoen. Het dichtst bij de gelijkmaker was de goed spelende Joost Brouwer, die van dichtbij keihard inschoot, maar een Alkmaarse verdediger wist het schot te blokkeren. Terwijl het wach ten was op een Texelse treffer, scoor de Alcmaria de beslissende 0-2. Texel leed, in de buurt van de mid denlijn, onnodig balverlies en de daar opvolgende counter werd door één van de Alkmaarse spelers afgemaakt. Doelman Heerschap redde nog een keer uitstekend door een bal net over de lat te tikken, anders was de ne derlaag nog hoger uitgevallen. Na de 0-2 achterstand was het met Texel 1 gedaan. Er volgde nog wat irritatie over en weer en de uitstekende Alcmaria-doelman verspeelde zelfs één of meerdere tanden bij een lucht duel met Simon Brand. Zondag speelt Texel uit tegen Den Helder. Vermoe delijk kan dit team in eigen huis kam pioen worden. Aan het begin van het seizoen schakelde Texel Den Helder uit voor de K.N.V.B.-beker, het kan dus verkeren in het voetbalwereldje. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft S.V. Oosterend zondagmiddag een verdienstelijk gelijkspel behaald te gen kampioen Strandvogels uit On- derdijk. Bij de rust keken de Oosterenders nog tegen een hope loos lijkende 0-2 achterstand aan. Met kort combinatiespel en een to meloze inzet wist SVO diep in de tweede helft echter nog op gelijke hoogte te komen. Als het vizier van de spitsen nog wat scherper had gestaan, had een overwinning zelfs tot de mogelijkheden behoord. Oosterend moest het deze laatste thuiswedstrijd stellen zonder de ge broeders Kaspers (vakantie) en de nog altijd geblesseerde Johan van 't De geslaagden van de scheidsrechterscursus. Zittend op de voorgrond Gerda Koopman en Anke Burger. Staand voorste rij, v.l.n.r.: Ruud Beers Frank de Grave. Arie de Veij en Paul van Putten Achterste rij: Jacob Pieter Duyzer, Rob Vonk. Paul Witte en Norbert Kager. Na de 5-1 nederlaag die ZDH in de laatste uitwedstrijd tegen Westzaan incasseerde, rest de ploeg uit Den Hoorn met nog één wedstrijd te gaan weinig perspectief om van de onderste plaats af te komen. Westzaan, dat de tweede plaats be zet, beschikt over een technisch vaardig team, dat ZDH in de duels vooral tijdens de eerste helft de baas was. Straffe wind in de rug speelde de thuisploeg in de kaart en droeg belangrijk bij aan de inleidingsgoal. Het schot vanaf zestien meter, nadat het aanvallende spel steeds stokte op deze lijn, belandde hard in de rechter bovenhoek. Ook de tweede goal van Westzaan verraste de ZDH-defensie volkomen. Keihard verdween het lage schot vanaf twintig meter achter doelman Sander Stolk. Een tegenof fensief van ZDH leidde tot een scher pe voorzet van Stefan Witte, maar bleef onbenut. Verdedigers van ZDH verkeken zich op een laag inkomende bal en verschaften de Westzaanders vrije doorgang, zodat ZDH de eerste helft al tegen een 3-0 achterstand aankeek. Wind mee vergemakkelijkte het coun terspelletje van ZDH na rust aanzien lijk. Westzaan zag geen kans van de eigen helft af te komen. Veel diepte- passes van de Zwaluwen waren toch te onbehouwen en verdwenen onaan geroerd over de achterlijn. Het was de jarige Jan de Wit die zichzelf trac- teerde. Een fabelachtig schot van dertig meter scheerde over de kanslo ze Westzaangoalie en opende voor ZDH de score. De tegentreffer bleek slechts boter aan de galg voor de Zwaluwen: 4-1 volgde snel. Een doorgebroken Westzaner slaagde er, na tweemaal Sander Stolk te treffen, uiteindelijk in het leer tegen de tou wen te werken. Een verbeten strijd volgde, waarin de verdraagzame arbi ter zelf, de scherpst defensieve ingre pen onbstraft liet. De vijfde tegengoal was het resultaat van de gestroomlijnd slotoffensief van Westzaan. Met een zevende plaats voor Mark Jan Mulder en een vijde voor Nico Stoter tijdens de districtskampioen schappen afgelopen zaterdag in Waddinxveen, zijn beide turners weer een stap dichter bij de nationa le kampioenschappen gekomen. Een plaats bij de eerste drie hield rechtstreekse plaatsing in. Hiervoor was de concurrentie echter nog te sterk. Plaats vier tot en met zeven gaf recht op een plaats in de play off wedstrijd die op 27 april in Olst wordt afgewerkt. Hier moeten Mulder en Stoter zich dan een plaats bij de eerst drie veroveren binnen een se lect gezelschap van 12 turners. Voor al Mark Jan Mulder, die momenteel wat uit vorm lijkt, had het zwaar. Op alle toestellen haalde hij net wat pun ten te weinig om zich met de beste turners te kunnen meten. Dat ook op voltige nog een extra half punt werd verloren door een mislukte afsprong maakte de stand in het algemeen klassement bijzonder spannend. Met een gedeelde zevende plaats is hij echt met de hakken over de sloot. Deze maand zal bijzonder hard moe ten worden getraind om straks een goede uitgangspositie te krijgen in Olst. Nico Stoter had zich al gewa pend tegen de sterke concurrentie. In de voorgaande periode was bijzonder veel en hard getraind, hetgeen vruch- Sinds zaterdag is Texel tien voetbal scheidsrechters rijker. Het gezelschap, bestaande uit acht mannen en twee vrouwen, slaagde voor de scheids rechterscursus, die de KNVB voor het eerst in tien jaar weer eens op Texel organiseerde. Voor de Texelse voet ballerij is „vers bloed" hard nodig, want na het stoppen van een aantal geroutineerde arbiters werd de spoe ling erg dun. Voor menig club was het een groot probleem om wekelijks voor voldoende scheidsrechters te zorgen. Mogelijk komt daarin nu ver andering. Vijf geslaagden hebben de B-status, wat inhoudt dat zij uitslui tend bij de eigen vereniging in actie komen. De vijf overigen zijn A- scheidsrechter, met de beperking dat ze alleen op het eiland wedstrijden fluiten. De cursus bestond uit een theoretisch en een praktisch deel. De theorie was verdeeld over zes lessen, die werden gegeven in de kantine van Texelse Boys. Oorspronkelijk had den dertien personen, afkomstig van alle Texelse voetbalverenigingen, zich voor de cursus aangemeld. Drie van hen haakten vrij spoedig af. De reste rende tien gingen met succes door. Alle slaagden voor het theoretisch examen. De praktijk bestond uit het fluiten van tenminste drie wedstrij den. De kandidaten werden daarbij beoordeeld en geadviseerd door (oud- Ischeidsrechters. Docent Cor Nielen en cursusleider André van der Weide van de scheidsrechterscommissie Den Helder toonden zich tevreden over het resultaat. „Het was ons méér dan waard naar het eiland te komen, gezien het gebrek aan scheidsrechters. In vergelijking met Den Helder was het aantal aanmel dingen op Texel prima te noemen. Of deze cursus ook goede scheidsrech ters oplevert, moet je afwachten. Dat moet de praktijk uitwijzen. Maar ik denk zeker dat er enkele goede bij zitten", aldus Nielen, zelf ooit grens rechter in het betaald voetbal. Tegelijk met deze cursus hield de KNVB (in de SV Texel-kantine) een verkorte cursus voor wedstrijdrappor teur. Uit de circa zeventig personen op Texel die als scheidsrechter zijn opgeleid wist de KNVB zes be langstellenden te recruteren. Deze zes nieuwe rapporteurs zullen in eer ste instantie voornamelijk op de be ginnende scheidsrechters worden gezet. Allegaartje. In het Radio Texel- programma ,,'t Allegaartje" is donder dagavond een interview te beluiste ren met de nieuwe muziekschooldirecteur H.J. Trooster. In de studio praat presentatrice Mar- ga Bruin met Hansje van der Kooi over haar nieuwe schoonheidssalon. Het programma duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Snoepgoed Een 13-jarig Texels jon getje is vrijdag betrapt op het stelen van een zakje snoepgoed uit een winkel in Den Burg. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Hoeft. De invallers, de A-junioren Sil van Dijk, Dirk-Jan Wuis en Jasper Boks toonden zich echter prima ver vangers. Oosterend startte de wed strijd met de harde wind in de rug en met lange ballen van achteruit werd geprobeerd om Strandvogels onder druk te zetten. Ondanks het feit dat SVO hierdoor een optisch overwicht verkreeg, leverde dit geen echte doel kansen op. Slechts Sil van Dijk was éénmaal dichtbij een doelpunt maar hij kon na een mooie actie zijn schot niet de juiste richting meegeven. Strandvogels deed het beter want hun eerste serieuze doelkans bracht hen direct op voorsprong. De Ooste renders waren na dit tegendoelpunt even de kluts kwijt en leken een ver loren wedstrijd te spelen toen Strand vogels vlak voor rust de voorsprong vergrootte tot 0-2. In de tweede helft nam SVO direct het heft in handen. Met vloeiend combinatiespel werd Strandvogels vastgezet op de eigen helft. Onder leiding van de uitstekend spelende aanvoerder Piet Koning werd de ene na de andere aanval opgezet en had SVO eigenlijk al binnen tien minuten minimaal twee keer moeten socren. Het duurde tot de 25e minuut voor dat S.V. Oosterend iets kon terug doen. Routinier Jan de Vries mocht een vrije trap nemen, en waar ieder een rekende op een voorzet, joeg hij de bal bij de eerste paal ineens in het doel. S.V. Oosterend zette hierna alles op alles, maar de verdiende gelijkma ker leek uit te blijven. Pas in de bles suretijd viel het verlossende doelpunt. Na een overtreding op de hardwer kende Coen Schoonheden schoot Dennis Vonk de vrije trap keihard op doel. De strandvogels-keeper kon het schot niet vasthouden en Dirk-Jan Wuis was er als de kippen bij om SVO aan de gelijkmaker te helpen. Gezien het spel in de tweede helft en het feit dat de jeugd bij SVO op doorbreken staat, biedt dit voldoende perspectief voor volgend seizoen. Een hogere positie op de ranglijst behoort dan zeker tot mogelijkheden. Supermarkt Meermarkt uit De Koog is tijdens het zaterdag gehouden zaalvoetbaltoernooi voor supermark ten kampioen geworden. Attent uit Oudeschild werd tweede, Goënga uit Den Hoorn derde. Zeventien kandidaten slaagden 26 maart voor het EHBO-basisdiploma. De lessen werden georganiseerd door het Texelse Rode Kruis. Geslaagden: H. Breemen-Glijn; J. J. Keizer-van Beek, I. van Delft; C. M. van Vliet; E.A. Plaatsman-Franchimon, R. Tuitman-Bos; G. Plaatsman; A. Plaatsman-Tjepkema; H. Eilander-Hottentot; C. J. M. Philippart, J. Si mons; M. Vlaming-van Loon; A, Blom-van der Heide, R. C. Beers; J.W. van der Wal; A P. J, Zegers en Z. W. Stolk. Na de matige resultaten vand ste weken vond Boystrainer 6i het tijd om iets aan de opstel! doen. Zijn opzet slaagde, wan: se Boys speelde aanvallend gg creëerde een behoorlijk aantal sen. Jammer voor de sportief nen wedstrijd was het dat thuisploeg Kreileroord in de t» helft ontspoorde, ten koste va: rode kaart. Texelse Boys liet L niet intimideren en verdedigde 1-2 voorsprong bekwaam. Tex. Boys startte zoals gewoon met twee spitsen, Bert Witte t do Banda. Nieuw in de opstel# was de vrije rol die trainer Bakl Martijn Beerling vlak achter de sen teobedeeld. Al zwervend e zijn snelheid opfimaal gebruikt kend van de gaatjes in de Kreileroord-defensie, speelde fe een sterke wedstrijd. Een flink overwicht van de Boys vormde basis voor een handvol goede i lijkheden. Pech hadden de gast toen John Boogaard binnen de ruchte lijnen tegen het gras ge werd, maar scheidsrechter Van Woude nergens van wilde wet! Guido Banda werd twee keerp tig vrij gespeeld maar had in di werking gaan geluk. Ook Kreile liet zich niet onbetuigd. De ws ker gestarte doelman Kees Koo eenmaal een mooie rebound v, maar de gevaarlijke Ab Comms kon nog net van scoren wordei houden. Kooij revancheerde zie later met een attente redding! doorbraak. Meteen na rust bra Witte de score open. Slordig# rugspelen strafte hij beheerst a 0 1. Onmiddelijk sloeg de irnt de thuisploeg toe. Er werd haro doorgelopen op Boysspelers iti theater, waarbij aanvankelijk schoppen werden verkregen. Boysspelers lieten zich niet ve om in het verbale geweld van derbewoners mee te gaan. Dt punt vormde het natrappen yJ Voorsluis tegen Jasper Joostel Voorsluis meende dat Joosterl ging in een duel en speelde el rechter. De rode kaart was zijl Van de vele kansen die de Bel hierna nog wisten te scheppel alleen Ronald van de WeteriiJ klassieke defensiefout van Kr-sj te benutten. Uitverdedigen d o hart van de verdediging is er u voor iedere trainer. Even late o van de Wetering ook 0-3 no« schoen maar zijn lob over del gelopen goalie mislukte Vlak tijd benutte Ab Commandeur moment van onachtzaamheidi Boys-defensie: 1-2. De leiders van het algemeen# ment, Johan Vinke en Jelle W lieten er in de competitie vanl jasclub Den Burg geen twijfel ij bestaan dat zij dit seizoen kaïrl saspiraties hebben. Met de zei ge score van 7767 punten vrij zij wederom eerste en verste»! hun leidende postitie aanzien® Het lijkt erop dat alleen het ra Freek en Gerda Veeger hen nut nodige concurrentie kan bezotoj Ook dit koppel scoorde weere goed: tweede met 7378 punte staat nu met nog twee speelavj voor de boeg met 1800 pul achterstand op de tweede plad toon van Heerwaarden en Jan Kloosterman scoorden 7108 pj waarmee zij als derde eindigde" een score van 7006 punten w Fenny Hopman en Ruth de Ru" vierde. Geri van der Slikke enJ Witte scoorden 6959 punten f den daarmee vijfde. Totaalstand na 108 partijen: 1. J. Wiersma-J. Vinke 175427, 2 Ec# Veeger 173662; 3. G. Festen-G. Smit] 4. G. van der Slikke-J. Witte 170107; Echtp. J. Spaans 169481; 6. C Zijm* der Veen 169320; 7. B. de Bloois-8. 169297; 8. F. Hopman-R. de Ruwe tö 9. E. Eelman-F. Halsema 168763; 10-' Bakker-D. Winters 168640. Stand 4e periode na 21 partijen: 1. J. Wiersma-J. Vinke 37843; 2 Echj Veeger 35471; 3. Echtp. M. Bakelaar; 4. H. Bakker-C. Vinke 33564; 5. A Winters 33483. ten afwierp tijdens de wedstrijs trainingsarbeid ten spijt zat dire plaatsing er niet in. Problemen zich nog voor op voltige, ring^ vrije oefening. Het laatste voo" lijk omdat er op deze wedstri|d beschikking was over een go# oefeningvloer. Om ongelukken' voorkomen liet de Texelse turn< een belangrijke serrie met verpi onderdeel weg, wat de nodige opleverde. Op voltige werd enk len zwaar aangetikt en ook da' de geen extra punten op. Met' een halve maand te gaan en e* gende vorm is er een geweldig kans om tijdens de play off een plaats af te dwingen bij d- 12 turners van Nederland dief in Rotterdam de strijd om de ft Ie titel aangaan.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 6