Honderdduizend slagen per dag "WIJ WERDEN WÈL WERELD KAMPIOEN" Mama, bestaan er nog echte panda's? fr Ruim /8000,- schade op Kogerstrand Zeehondensamba wordt gezamenlijk bezongen nederjandse hartstichting Schooljeugd per fiets naar Ecomare GEEF OM DE TOEKOMST. Nationale Hartweek 14 t/m 20 april 1991 X/ vrienden van de hartstichting Hun Schuld Onze Schuld „WW IK ZEGGEN WOU" Sporen van welvaart Kunststofafval van meierblis gehaald it de lucht in ens geslaagd Ie milieu weekend Helder te sterk voor :lere basketballers Opbrengst collecte Poging tot inbraak ,AG 9 APRIL 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Word voor 130,- donateur van het Wereld Hatuur Fonds.Giro30, Zeist Dat zijn 3 miljard slagen in een mensenleven. Als alles goed gaat tenminste. Helaas vormen hart- en vaatziekten nog steeds de grootste bedreiging voor onze gezondheid. Daarom financiert de Nederlandse Hartstichting wetenschappelijk onderzoek, geeft voorlichting over een gezonde leefstijl en stimuleert betere patiëntenzorg. Dat is niet zonder resultaat gebleven. Sinds 1972 is de sterfte aan hart- en vaatziekten met 25% gedaald. Dank zij uw hulp en die van vele anderen. Toch worden jaarlijks nog steeds 60.000 mensen getroffen door een hartinfarct of een beroerte. Er moet dus nog heel veel worden gedaan. Uw financiële steun is daarbij letterlijk van levensbelang. Giro 300 - Bank 70.70.70.600 Postbus 300, 2501 CH Den Haag. $>SOUU1IOM Uneven toalcn vér. 4» In de TC van 4 april j.l. staat een aar dige foto over eieren aan de Ploege- landerweg; behalve eieren zoeken nog tal van andere spelletjes. Wie een dag later op de speelweide kwam, trof een enorme bende aan. In de bosjes, in de zandbak, op de speelwei, overal kapotte eieren, ach teloos achtergelaten. Ik heb er een 100 verzameld en de kippen waren er blij mee. Maar moet het nou zo'n zootje worden? En is het niet godge klaagd tegenover een wereld die ver rekt van de honger? Overal waar mensen komen vervuilt de boel te genwoordig. Overal zijn de wel vaartssporen achtergebleven: flesjes, blikjes, papieren zakdoekjes, plastic zakjes etc. Er wordt wat afgegeten en gedronken overal en de resten worden gewoon weggesmeten. Zo zijn er hardlopers aan de Ploegelan- derweg die voor of na hun rondje steevast hun sinasappelschillen ach terlaten. Moet de hele wereld nou één grote vuilnishoop worden? Wel vaart is een voorrecht; laten we daar verantwoord mee omgaan! Gerard van der Kooi Rozendijk Op een weiland tussen De Grie en de Hoornderweg is kunststof en ander plastic afval op een meierblis ge gooid. De politie heeft de eigenaar van het afval opgedragen de milieu onvriendelijke vuilnis naar de stort plaats te brengen, zodat het bij ver branding geen gevaar voor de omstanders kan opleveren. Arno de Jong verdedigt het doel van het Nederlands voetbalteam van spastici, dat In 1990 wèl wereldkampioen werd. Veel gehandicapten zouden evenals Arno door sport hun handicap kunnen overwinnen. Maar het aanpassen van accommodaties en sport te materialen kost veel geld. U kunt helpen! Geef gul aan de collectant. Of stort een bijdrage op bank of giro. Bedankt! SPORT HELPT GEHANDICAPTEN OVERWINNEN. GIRO 5855 - ABN BANK 70 70,70.058 T.N.V. NATIONAAL FONDS SPORT GEHANDICAPTEN TE DEN HAAG /an de afsluiting van het milieuweekend op Kogerstrand ent ging de lucht in en een an- waaide kapot, maar dat mocht et met drukken. Het elfde mi- eekend van Scouting Texel was >t laatst -in de nacht van zater- 3p zondag- winderig, maar werd het grootste deel vergezeld door enaam voorjaarsweer. Bijna 150 ms en meisjes van 12 tot en 15 jaar reinigden zaterdag tradi- trouw een deel van de Slufter, irwijderden nogal wat aan- oelde rommel, „maar", aldus een ve deelnemer, „er heeft wel eens ■gelegen". Verder bracht het ge- hap, bestaande uit scoutinggroe- mt Wieringerwerf, Langedijk, laar, Heemskerk, Bunnik, Heiloo 'jteraard Texel, onder meer een lek aan EcoMare. Twee anonieme isors maakten dit bezoek fman- I mogelijk. Zaterdagavond was er jaard een feestavond. Omdat het IIfde keer was, stond ditmaal het nog twee competitieronden in ilandcompetitie basketball voor oeg tot de play offs, is het de mer drie, Sl-Gollards, niet gelukt ;oploper Datamarkt/Kapsalon Jo- i eerste nederlaag van het sei- toe te brengen. gekkengetal 11 centraal. Een narre- feest" dus, waarbij alle deelnemers narremutsen droegen en tijdens een spel het fictieve land „Narromë" kon worden veroverd. Het feest was niet in het eigen clubhonk aan de Bern- hardlaan, maar in de Kaapsnol, de kantine van camping Kogerstrand. Op dit kampeerterrein hadden de scouts hun tenten opgezet, omdat het nieu we veldje bij het clubgebouw nog niet klaar is. Volgens Scouting-nestor Nick Slijderink sr. is de uitwijk naar Kogerstrand uitstekend bevallen. Bij de afsluiting van het weekend, zon dagochtend, stond de vereniging nog een aangename verrassing te wach ten. Hotelier Harry Wuis overhandig de een bedrag van f700,- als bijdrage in de kosten. Naast hotel Opduin hadden ook De Koog Promo tion en de Hotelgroep Texel aan deze gift bijgedragen. „Het besef dat die rommel moet worden opgeruimd vind ik zeer waardevol", verklaarde Wuis zijn spontane actie. „Als de kinderen het in dit weekend doen, is dat een stimulans voor hen om ook thuis het afval te lijf te gaan." baas Bouw vond geen doorgang om dat Dikke Mik te weinig spelers kon aanleveren. Deze wedstrijd is ver plaatst naar vrijdag 26 april waarop nog meer wedstrijden worden in gehaald. Programma vrijdag 12 april: 20.30 u. Hema-Time Out Vespertina 21.00 u. Dikke Mik-Vespertina Hema 21.30 u. 12 Balcken-Veenbaas Dikke Mik n fraaie wedstrijd wist S1- rds de eerste helft knap bij te n en keek bij rust tegen een ver- telijke 39-23 achterstand aan, il door mooie scores van Hans 'ijk. Echter tegen het „geweld" i/larco Tuntelder van Data- t/Kapsalog Joke is in deze com- e nog geen enkele ploeg wassen. In de tweede helft t S1-Gollards jammer genoeg toegeven op het spel van de kop 61-30 eindstand. Omdat shop Texel vaak over te weinig :racht beschikt, bedienden zij deze avond van twee gastspe- te weten Niels van Arkel en o Tuntelder. Tegenstander De If Balcken probeerde wel hfet joed op de verdediging te hou- maar moest toch lijdzaam toe- ioe Tuntelder met zijn vele s de verdediging openbrak. Met 51-20 nederlaag kon De Twaalf en dan ook de kleedkamers op- in. De laatste wedstrijd van de i. tussen Dikke Mik en Veen- Stand tot en met 5 april; 1. Datamarkt/Kapsalon Joke 15-30-816; 2. Dikke Mik 14-23-483; 3. S1-Gollards 15-20-380; 4. time Out 15-18-413; 5 Sport- shop Texel 16-15-505; 6. Vespertina 14-14-311; 7. Hema 15-6-239, 8 Twaalf Balc ken 15-4-244, 9. Veenbaas Bouw 14-2-186. •Slapen Twee Duitsers vatten het feit dat ze met de wielen van hun auto boven de sloot hingen, zater dagnacht nogal nuchter op. Zij beslo ten zich bij de situatie neer te leggen, letterlijk, en vleiden zich op de voor- en achterbank neer voor een slaapje. De politie trof het tweetal in deze positie aan op het Mienterglop, ter hoogte van het Oude Dijkje. De jongens vertelden dat bij het keren van de wagen de achterwielen boven de sloot kwamen te hangen. Een adem-analyse bevestigde dat er drank in het spel was. De wagen is weggetakeld door Van Boven. ting en ramen), maar zo erg als dit jaar is het nog nooit geweest. De vernielingen worden volgens hem gepleegd door het zogenaamd „nette publiek" dat elders in De Koog ver blijft. Als sommige toeristen zich van de badplaats naar het strand ver plaatsen, willen zij gebruik maken van de toiletten. „Als ze die afgeslo ten aantreffen, is dat zeker reden de boel maar gewoon te vernielen." Vooral in het hoogseizoen wordt vol gens Verhoeven door mensen die niet op de camping thuishoren, veelvuldig gebruik gemaakt van de sanitaire voorzieningen. „Het waterverbruik van deze passanten bedraagt zeker 20 procent van het totale verbruik op jaarbasis." De collecte ten bate van de Neder landse Lever Darm Stichting die vori ge week werd gehouden, heeft op Texel f2177,45 opgebracht. De col lecte werd alleen in een deel van Den Burg gehouden, omdat het niet is gelukt voldoende collectanten te vinden om het hele eiland te „be werken". Plaatselijk contactpersoon mevrouw T. Saalmink-Eelman (Drij verstraat 2 Den Burg. telefoon 14553} hoopt die medewerking als nog te kunnen krijgen, zodat vol gend jaar een veel groter deel van Texel kan worden bestreken. De NLD-stichting is werkzaam op het gebied van alle ziekten van het spijs verteringskanaal, onder andere op het gebied van voorlichting, preventie en het financieren van wetenschappelijk onderzoek dat erop is gericht de me dische kennis op dit gebied te vergro ten en de behandelingsmethoden te verbeteren. Texelaars die geen bezoek van een collectant hebben gehad kunnen als nog een bijdrage overmaken aan de NLD-Stichting, Wilhelminastraat 45 in Breukelen. Postbanknummer 2737 Banknummer 707070538. Een 38-jarige bewoner van een huis in Zuidhaffel ontdekte deze week dat tijdens zijn afwezigheideen poging tot inbraak was gedaan. Verschillende kozijnen vertoonden sporen waaruit dit kon worden afgeleid. De inbrekers zijn er niet in geslaagd binnen te komen. Tijdens de paasvakantie is er op camping Kogerstrand voor ruim /8000,- vernield. Onbekenden heb ben met een stevige boomstam de zijwand van een rioolput dusdanig bewerkt, dat een derde deel hiervan is ingestort. De twee ton wegende afdekpiaat is hierdoor verschoven, waardoor hij in de put dreigt te stor ten. De hele put zaluitgegraven en opnieuw moeten worden op gebouwd. Ook werden verscheidene toiletdeu ren besmeurd met een brede viltsift van een watervaste soort, zodat ver wijderen onmogelijk is gebleken. De RST overweegt op het ogenblik het zuidelijkste gedeelte van de camping af te sluiten. Nadeel hiervan is dat de eigen gasten dat deel van het ter rein ook niet meer op- of afkunnen. In het voor- en naseizoen blijven de eigen gasten veelal geconcentreerd rond de receptie aan de Badweg. Volgens beheerder Gerrit Verhoeven wordt in deze tijd van het jaar op het zuidelijkste deel altijd schade aange richt (vernielingen aan buitenverlich- Ecomare organiseert zondag 21 april een open dag. Omdat dit jaar de zeehondenopvang 40 jaar bestaat, wordt het dit jaar een heel bijzonde re dag. Het is de bedoeling alle Texelse basisschoolleerlingen (waar schijnlijk via fietstochten uit de ver schillende dorp>en) tussen 14.30 en 15.30 uur naar het museum te ha len, om gezamenlijk de „zeehonden samba" te zingen. De uit Brabant afkomstige groep „Straat" zorgt voor muzikale begeleiding. De entree is de gehele dag gratis. De „zeehondensamba", door kinde ren van de Bruinvisschool ingezon gen, wordt op het ogenblik geperst. Ecomare-directeur Jan Kuiper krijgt 21 april na het zingen van het lied, door een lid van poppentheater De Regenboog de eerste cd aangeboden. Er worden 1000 cd's aan het cen trum geschonken. De opbrengst hier van is bestemd voor de zeehondenopvang. Naar het zich laat aanzien krijgt de cd ook landelijke promotie. Tijdens de open dag wordt ook een oude video-band gedraaid, die in de 50-er jaren is opgenomen. De video is, op twee onderbrekingen na, de gehele dag te bezichtigen: om 11.30 uur en om 13.30 uur worden diale zingen over de zeehondenopvang ge geven. Bij mooi weer kunnen kinderen tot ongeveer 14.30 uur tot zeehond worden geschminckt. Vanaf 21 april is ook een extra tijde lijke expositie te zien over 40 jaar zeehondenopvang. De expositie geeft een beeld van de pionierstijd over de jaren '50 en de ontwikkelingen die er sindsdien hebben plaatsgevonden. De tentoonstelling is tot en met de kerstvakantie te bezichtigen. Vrijdag 19 april besteedt de NCRV-televisie aandacht aan de expositie. Ecomare is op de open dag van 09.00 tot 17.00 uur geopend. De zeehonden worden zoalsaltijd om 11.00 en 15.00 uur gevoerd.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7