Cjroen ^warL- Jexelin het harL. Kade van 170 meter in vernieuwde Nioz-haven ïeen strafvervolging voor uitenlandse overtreders GESLOTEN Ütj De zon te slim af voor 99,- sa T Overdracht Pelagiaop 1 mei olitie loste veel zaken op v eatief: „Afspraak er verhuur villa's stond al langer" Reddingboot voor niets uitgerukt s» Meer warmte-krachtkoppeling voor instandhouden PEN? Texel brengt voetbalkampioen in de problemen Paardesport: Joop Noom wint mencompetitie en geslaagde onderlinge wedstrijd voor Waddenruiters/Kleppertjes s+ Scouting maakt Slufter weer brandschoon s» Tijden voor laagtarief PEN veranderen w „Toneeldier" drukt stempel op stuk in Oosterend Aanhanger schiet los en ramt bijna woning „Aurelia" verkocht aan Helders bedrijf :R|CHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10572 DINSDAG 16 APRIL 1991 advertenties, abonnementen, etc veld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, on 02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45. Den Burg, telefoon D 12741 tie buiten werktijd Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, telefoon 02220-17266 inelijk is er sprake van een mis- land." Aldus reageert directeur not van Creatief Vakantieparken et feit dat kopers van villa's op hpark Livingstone eerst wel zelf hten verhuren, maar later wer verplicht de verhuur in handen Creatief te geven. Volgens de linger ondernemer is dit laatste de bedoeling geweest. m artikel in de Texelse Courant 7 maart j.l. hadden de betrokke- onder wie Sloot, nog duidelijk >ld dat de eigenaren de verhuur tonden regelen. Nu stelt Sloot lit kennelijk is gezegd toen hij een moment afwezig was. „Wij en met Livingstone nooit een re afspraak gehad. Ook met :e| Coltof van Inproject hadden irecies dezelfde afspraak, dus ik geen idee waarop dit mis- and stoelt", aldus Sloot. De tief-directeur zegt dat hij al in ja- een schriftelijke bevestiging in de verplichte verhuur door tief aan Livingstone heeft jurd. Sloot: „Kennelijk heeft men iet goed gerealiseerd, waarna de tting dat de eigenaren ook zelf iten verhuren een eigen leven is leiden." Volgens Sloot is pas in Blaat stadium ontdekt dat deze Sttmg bovendien zwart op wit ■bevestigd in de concept- fcopovereenkomst die aan lirant-kopers werd toegestuurd. De Mffende bepaling is toen, medio iart, onmiddellijk veranderd. >ot erkent dat Creatief exclusiviteit ijjverkoop heeft bedongen in de idferhandebngen met Livingstone, lok Livingstone vond eenheid van ■huur een goede zaak. Als ze dat Ijhadden gewild, hadden ze wel Heen ander verhuurbedrijf in zee jaanaldus Sloot. Bals Coltof (in de vorige Texelse ant), die de verkoop van de va- ihuizen leidt, noemt ook Sloot rgument dat eenheid van ver- de rust in de parken bevordert, u huurt een bungalow voor nd gulden en u hoort van uw nan in precies zo'n zelfde bun dat hij honderd gulden minder lit. Wat denkt u dan?" ins Sloot gaan de kersverse aren niet slechts akkoord met irhuurverplichting, maar zijn ze mee. „De meesten realiseren iat aan zelf verhuren enorm veel I zit. Neem alleen maar alle tele- jes per jaar. Bovendien loopt het risico dat men de huisjes rol krijgt." Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742, N M B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags Abonnementsprijs /43,95 per half jaar; Los /1.20 Op de voorgrond wordt gewerkt aan de voet van de nieuwe walkant, terwijl verderop de 170 meter lange nieuwe kade verrijst. Haast ongemerkt ondergaat het haventje van het Nederlands In stituut voor Onderzoek der Zee nabij 't Horntje een gedaantever wisseling. De contouren van de nieuwe, 170 meter lange kade, zijn inmiddels zichtbaar. Gehoopt wordt dat kade en toegangs weg nog vóór de bouwvak gereed zijn, zodat het nieuwe onder- zoeksschip „Pelagia" daar kan worden afgemeerd. De' officiële overdracht van dit schip is nu vastgesteld op 1 mei. De „Pela gia" zal eerst tijdelijk worden gestationeerd in de haven van Ou- deschild. tenschappen, via de Nederlandse Or ganisatie van Wetenschappelijk Onderzoek (formeel de instantie waaronder het Nioz valt). Sinds januari is aannemersbedrijf Lees verder pagina 5 Reddingboot „Siegfried Egmundis" was zaterdagmiddag ruim twee uur lang betrokken bij een zoekactie op de Waddenzee naar aanleiding van een noodsignaal dat via een satelliet werd ontvangen. Positiebepaling naar aanleiding van dit signaal wees uit dat de onbekende zender van dit signaal zich circa anderhalve mijl ten oosten van de Eierlandse vuurtoren zou bevinden. De zoekactie had ech ter geen resultaat. Het signaal werd kort na half elf door twee vliegtuigen opgevangen op de 121.5 MegaHerz, de internationale noodfrequentie voor de burgerlucht vaart. De vliegverkeersleiding op Schiphol seinde vervolgens het kust wachtcentrum in IJmuiden in. Na contact met het grondstation van de betreffende satelliet, in Toulouse (Frankrijk), kon een peiling worden verricht. Besloten werd tot een zoe kactie, waarbij behalve de Texelse reddingboot ook die van Harlingen (de „Abt" en de „Tjerk Hiddes") en de whipperploeg van Vlieland werden ingeschakeld. Daarnaast werd uitge keken door de luchtmachtbasis Leeu warden, kustwacht Eierland (vuurtoren bezet) en vliegtuigen van Vliegveld Texel. Na ruim twee uur besloot het kustwachtcentrum om de actie af te blazen. Vermoedelijk is het loos alarm geweest, aldus een woordvoerder van „IJmuiden". Vol gens hem is het systeem van de noodfrequentie nogal kwetsbaar. Naast technische mankementen komt het meer dan eens voor dat per abuis een signaal wordt uitgezonden. Een mogelijkheid is bijvoorbeeld dat watersporters per ongeluk de e.l.t.- zender („emergency location trans mitter") die ze in hun zwemvest dra gen, in werking stellen. Vergelijkbaar voorbeeld is de grootscheepse red dingactie die enkele jaren geleden bij Texel op touw werd gezet, omdat zo'n zender in de kofferbak van de auto van een Texelaar onbedoeld was geactiveerd. Op de Wilhelminalaan vond vrijdag een ongeval plaats doordat een aan hangwagen los schoot van een bestelwagen. De tandemasser vloog dwars door een aangrenzende tuin en kwam vlak voor de gevel van een woning tegen een boom tot stilstand. Niemand raakte gewond. Oorzaak van het losschieten was een ondeugdelijke bevestiging van de aanhangwagen aan de trekhaak van de bestelauto. De aanhanger, eigen dom van een 48-jarigeinwoner van De Burg, was bovendien niet voor zien van de vereiste losbreekremin- richting. De politie maakte tegen de eigenaar proces verbaal op. Het nieuwe schip ligt al een tijdje aan de afwerkkade van de Verolme- scheepswerf in Dordrecht. Gisteren werd de eerste proefvaart gemaakt. Tevens werd gisteren bekend dat de voorganger van de „Pelagia", de „Aurelia", is verkocht aan N. Tee- renstra BV uit Den Helder; dit bedrijf zal het schip verhuren aan een Haar lems ingenieursbureau voor visserij- onderzoek op de Middellandse zee. Haven-uitbreiding, nieuw schip en aanschaf van geavanceerde appara tuur vormen tesamen een project ter waarde van ƒ31 miljoen. De investe ring wordt geheel gefinancierd door het ministerie van Onderwijs en We- Texelse politie heeft vorig jaar goed werk geleverd. Het eiland t weinig last van zware criminaliteit, maar veel van de straf- taken die zich voordeden werden opgelost. De rijkspolitie- «P haalde zelfs het hoogste „oplospercentage" in de regio imaar. Wat niet is opgelost is de (on-)mogelijkheid tot vervol- 9 van buitenlandse verkeersovertreders. Het probleem is eer- tVerergerd, daar goedwillende buitenlanders hun bon niet er aan het bureau kunnen betalen. Zij moeten dit middels een •eptgiro doen. jxelse Rijkspolitie moet worden breid om in het seizoen het werk goed te kunnen uitvoeren. Dit is één van de conclusies uit het jaar- !?-m. officiële heropening zijn wij donderdag 18 april gesloten. DROGISTERIJ mJ parfumerie verslag van de eilandelijke Herman dad, dat gisteravond werd besproken in de raadscommissie voor algemeen en organisatorisch beleid. Op 1 ja nuari 1990 bestond de groep Texel nog uit 21 medewerkers, maar door ontslag op eigen verzoek en verhui zing werd dit aantal voor het eind van het jaar gereduceerd tot 19. „De roep om versterking, waaraan de ge meente ook heeft meegedaan, heeft in zoverre resultaat opgeleverd dat we voor het eind van dit jaar weer op 21 mensen hopen te zitten", al dus plaatsvervangend groepscom mandant M. Smit. Gedetacheerden In de zomermaanden van vorig jaar werd de Texelse politie traditiege trouw versterkt door middel van de tachering, maar omdat door zwangerschapsverlof, ziekte en een langdurig onderzoek enige perso neelsleden niet in de normale dienst konden worden ingeroosterd, kwam met name het met zes personen pa trouilleren in de nachtelijke uren wel eens in de knel. Dit toonde eens te meer de kwetsbaarheid van de huidi ge bezetting aan. „Hoewel de gevol gen niet exact zijn weer te geven, zijn enkele strafbare feiten vorig jaar Deze foto. zaterdag gemaakt in Dordrecht, maakt in één oogopslag duidelijk waarom de Nioz-haven moet worden uitgebreid. Rechts de ..Pela gia". links de veel kleinere ..Aurelia". toch toegenomen", aldus Smit. De toename van het toerisme en ook de seizoensverbreding betekent voor de politie een verzwaring van de taak. Buiten het zomerseizoen wordt een zware wissel op de beschikbare manschappen getrokken in verband met werkzaamheden, vergaderingen en cursussen aan de overkant. De Texelse rijkspolitie maakt deel uit van een samenwerkingsverband in de kop van Noordholland, maar door de geïsoleerde ligging had men hier wei nig profijt van. Lik op stuk De kleine criminaliteit, waaronder diefstallen uit auto's en vernielingen is toegenomen. De politie wil het lik op stuk-beleid verscherpen. Smit: „De beslissing hierover moet worden genomen door de officier van justitie. Die is niet blij met de situatie op Ameland, waar voor het uittrappen van een lantaarnpaal ter plekke ƒ350,- moet worden neergeteld. Maar hij is het wel met ons eens dat welke vorm ook wordt gekozen, de zaak meteen moet kunnen worden Lees verder pagina 5 Nu montuur met meekleurende glazen op sterkte geslepen voor maar 99,-. En toch keus uit 750 monturen. Inclusief gratis HANS oogmeting. OPTICIENS I BEI GMT1S 06 - 0226776 L. Max sterkte van -4 lot +4 enkelvoudig tot cylinder 2. v De aanbieding is geldig t/m 18 mei 1991 en bij inleve- ring van deze advertentie Andere kortingsregelingen O' zijn hierop niet van toepassing

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 1