Heerlijke revanche van Dans- en Showorkest" VAH HET RAADHUIS Klif op stelten op 3e verjaardag htpaar Bakker wint dgecom petitie gdkampioenschap ing Noorderkwartier iTennispark Deuce ndcompetitie volleybal Kleine marathon menvereniging MST Programma Aanrijding Casino 4 kampioen jeugdzaalvoetbal Motocrossers trotseren Texelse knippenbaan 't Allegaartje ZDH en Oosterend spelen vriendschappelijk Verkeer kan nu via nieuwe ingang Mars Voetbalprogramma IdERDAG 25 APRIL 1991 |r een gewijzigde opzet van de Epetitie is de hele bridgeclub in E |jjn ondergebracht, ledereen nu de kans om elk ander paar tmoeten. Tot het einde toe was ttrijd om de eerste plaats in de rjaarcompetitie open. Maar het paar Bakker uit Bargen heeft liend gewonnen. lames Ten Hoeve en Backer zijn sar liefst achttien plaatsen geste- n jn het klassement en vormen Lend jaar wellicht een reële con ventie. Op 29 april wordt gestre- hom de HV beker, een wissel- ee voor de nauwkeurigste bie- Op 6 mei is er een vergadering j prijsuitreiking. Op 13 mei be en de zomerdrives met prijzen en i deelname. Een ieder is welkom je maandagavonden in de kantine de manege aan de Akenbuurt en dan zijn bridgekennis en kunde ;en aan de clubspelers. Men kan de sfeer proeven van denksport, ezelligheid paart aan competitie. gen: itpaar Bakker 566,73; 2 Echtpaar Hoo ide 558,94; 3. Heren Blonk-Veenema 11; 4. Mw. Elzmga-Hr. Chavonnes 12; 5 Mw. Zevenhove-Hr. Ten Hoeve 'O- 6 Mw. Witte-Hr. Kellner 539,20; 7 i/a'n Gent-Hr Grootjen 537,05, 8. Echt- ;|jp 537,00, 9. Mw. De Laat-Hr. Drevel 10; 10. Heren Kooiman-Elzinga 532,53; Geus-Hr. Wessel 527,50; 12 Dames oeve-Backer 524,40; 13 Echtpaar van en 520,00; 14. Dames Wielmga-van en 519,40; 15. Heren Bakker-Bakker 16. Echtpaar Schuyl 512,16; 17. Mw. man-Hr. Ruigrok 512,00; 18. Dames wer-Boere 507,70; 19 Echtpaar Hop- 507,30; 20. Dames Oskam-Dogger 50, 21 Echtpaar Blok 505,00; 22. Echt- Van Heerwaarden 503,40; 23 Dames erkhof Zutphen 494,69, 24. Dames De i-Veenema 492,10; 25. Echtpaar isterboer 490,30, 26. Dames De Brok- neveld 488,00; 27. Dames Moeskops- 1481,00, 28 Dames Rijk-Van Esschoten 56, 29. Echtpaar De Jong 461,30; 30. i Dubbeldam-Jonkergauw 460,00; 31. Buijs-Van Empel 453,10 32. Dames lan-Schwab 437,77. ■finalewedstrijden voor het Jeugd- Bjkampioenschap Tennis 1991 votden op 3 mei in het Tennispark )euce. nabij sporthal „Ons Genoe gen'' in Den Burg gehouden. De monden van het kampioenschap, iraan tennissers uit het gehele irderkwartier deelnemen, worden liverse sportparken aan de over- Iop 1 en 2 mei afgewerkt. isvereniging Deuce is blij dat de van dit sportevenement naar kon worden gehaald. Veel jon- n uit alle leeftijdscategorieën zul- lun beste beentje voorzetten, imuleerd door trainer Theo van nen nemen ook dit jaar weer Deuce-leden deel aan de strijd, ilgorde van leeftijd zijn dat bij de ïns: Frank Boeyen, Wietse Baars, Es Geus, Ivo Lauers en Erik Plaats- Bij de meisjes doen mee: Nien- jjaars, Marike Westerlaken, Hans wijk, Arjen Saai en Nienke Post- ■Belangstellenden kunnen op 3 bun verrichtingen tijdens het ten- enement komen bekijken. dag 7 mei BA mannen: |0 u. RWS-Versluis Paal 9 [2 u. Bestuur-Paal 9 Versluis 4 u. V.d. Woude-Graaf Sp. Music 3 u. Bremakk. 2-Music S. Graaf 0 u. Teso-Gr. Soek De Krim u. P/D wedstrijden mannen engd, vrouwen en mannen: 30 u. Listig-NBC St. Jan |2 u. LenR-St. Jan NBC 4 u. Euroase-Moerbeek LenR u. Autocentr.-Sportsh. Zegel M. u. De Krim-Kobeko Sportshop u. P/D wedstrijden Vrouwen: 0 u. Klif 23-Leydekk. Haarstudio 2 u. Haarst.-Durper Dr. Leydekk. 4 u. Zegel M.-7 Prov. Durper Dr. 3 u. Sportsh.-Westerlaken 7 Prov. 0 u. Verfbus-Mantje Westerl. u. Ass. Bremer P/D wedstrijd s nog niet precies bekend wie er otie/degredatie wedstrijden moe- Pelen, maar de teams waar het aat zijn allemaal aanwezig. Mis wijn er dus teams die twee dijden moeten spelen, let dus at de wedstrijdleiding beslist. trijdleiding Guus en Leontine |en 23 april: tol9 0"? Eelman-'t Steigertje 2-1; ersiuis 2-1; Bremakker 2-Graaf Spuiterij uc v.d Woude-Kobeko 2-1, Cocky's 0 2-1; RaboIJzer-Ecomare 0-3; uaio-7 Provinciën 2-1; Westerlaken-Klif 7? M°des-Leydekkers 2-1: Verfbus- "n U-3; Visser Bouw-De Rival 2-1; Sla- ,,°f De Wier 0-3, Smash 4-DA 2-1, SWiersma 3-0, Ass. Bremer- lke"l 2-1; Nioz-ASC 2-1; TEXELSE COURANT PAGINA 11 Menvereniging „Tussen Wad en Duin" organiseert op Hemelvaarts dag, (9 mei) een kleine marathon. Er wordt gereden in vier categorieën: enkel-dubbelspan pony's en enkel dubbelspan paarden in een A- en B- klasse. Inschrijfgeld is zowel voor A- als B- klasse ƒ10,— per deelnemer. Opge ven voor deze marathon kan tot 30 april bij Carlo Witte, telefoon 19561. Gestart wordt bij de „Zilvermeeuw" aan de Randweg. Voor de samen gestelde menwedstrijd op 28 sep tember zijn inschrijfformulieren verkrijgbaar bij Tiny Bakker, telefoon 19369. Opgave voor deze wedstrijd tot en met 9 mei. In de A-klasse gaat een bokrechter mee en is een vierwielig rijtuig ver plicht, in de B-klasse wordt zonder bokrechter gereden en is het type wagen vrij. Afd. basketball: Sportlaan te Den Helder. 19.00 u. Marmag 1-Marels Kampioensteam Casino 4 Staand v.l.n.r. Kasper Zijm. Martijn Bos. Martijn Beers. Roel Bakker en coach Piet Zijm. Gehurkt v.l.n.r, Joost Bakker. Bram Kuip. Alfons van Heerwaarden en Jeroen Smit. Het eerste kampioenschap in de Texelse zaalvoetbalcompetitie is be kend. Casino 4 greep deze week de titel bij de jongste jeugd klasse juni oren 2). Doelpunten maken ging het team dit seizoen goed af, getuige het verbijsterende doelsaldo 200 voor 50 tegen. Topscorers zijn Kasper Zijm en Alfons van Heerwaarden, die allebei meer dan zestig maal raak hebben geschoten. Coach Piet Zijm maakt ook de andere spelers een compli ment: hij vindt dat iedereen er hard voor heeft gewerkt. In de junioren van Oosterend 3 had het team de grootste concurrent, maar alleen van De Koog 2 werd verloren ttweemaal zelfs). Zelfs de meest gelouterde Texelse motocrossers hadden het zwaar tij dens de dit weekend gehouden wedstrijden om het Noordholland- noord kampioenschap. Het vlakke MAB motocrossparcours aan de Hoofdweg in Eierland werd door de onophoudelijke geseling van ruim 40 crossmotoren herschapen in een loodzware knippenbaan waar de Bra bantse zandbanen zeer berucht om zijn. De oefenwedstrijden van zaterdag, die tevens meetelde voor het club kampioenschap van de MAC-Alkmaar, gaven al aan dat het zondag een slij tageslag zou worden. De MAC- Alkmaar beschikt niet over een eigen permanente baan en grijpt derhalve elke mogelijkheid aan om ergens een clubwedstrijd te houden. Naast Den Helder en Heemskerk is de MAB de enige club in de kop van Noordhol land die over een eigen baan be schikt! Sander Witte liet zaterdag ai blijken goed in vorm te zijn en won de 80 cc met grote overmacht. Overigens maakte ook nieuweling Egbert van de Werf een sterke indruk in deze klas se. Bij de wedstrijd op zondag werd de spits afgebeten door de 60 en 80 cc coureurtjes. Door een geweldige hagelbui werden deze minicrossers afgevlagd als ware modderklompjes. Tegen een ontketende Sander Witte was ook ditmaal geen kruid gewas sen, hij won de beide manches met grote voorsprong. Nanning Kikkert won de 125 cc junioren klasse. Dit was tevens de laatste Texelse zege van deze dag. Ronald Zijm bleef we gens een te slap afgestelde schok demper in de eerste manche wat onder de maat. Door winst in de tweede manche zat er toch nog een tweede plaats in. In de daar op vol gende liefhebbersklasse wist Hans de Winter een vijfde plek te bemachti gen, geen slechte prestatie, gezien het niveau van de overkantse liefheb bers. Dat het er hard aan toe ging bleek wel uit het feit dat de winnaar van zaterdag. Jan Duin uit Breezand, moegestreden het strijdperk moest verlaten. De 125 cc seniorenklasse was een absoluut dieptepunt. Alle Texelse coryfeën lieten verstek gaan. Sijf Goudsblom uit Zuid Scharwoude kon vrij eenvoudig beide manches controleren en kwam derhalve met de maximum score van 100 punten uit deze eerste confrontatie tevoor schijn. Nico Bakker was er op ge brand de 250/500 cc winnaar van In het Radio Texelprogramma 't Alle gaartje (vanavond tussen 19.00 en 20.00 uur) is Bert Weijdt te gast. Hij vertelt over zijn leven, werk en zijn hobby, waarbij uiteraard zijn fraaie scheepsmodel ter sprake komt dat onlangs aan het Maritiem- en Jut- tersmuseum is overgedragen. Omdat beide teams voor de competi tie zijn uitgevoetbald spelen a.s zon dag ZDH 1 en Oosterend 1 een vriendschappelijke wedstrijd op het ZDH-veld in Den Hoorn. Aanvang 14.00 uur. zaterdag ditmaal klop te geven, hij reed immers op eigen terrein. Hoewel Bakker er alles aan deed kon hij nooit dichter dan zo'n 50 meter bij de soe pel koersende Martin Hink in de buurt komen. Wellicht kunnen de Texelse crossers komende zondag tijdens de tweede NHN-wedstrijd, ditmaal op Helderse bodem, hun gedeukte reputatie weer enigzins oppoetsen. Uitslag NHN wedstrijd 60 cc: 1. Kike Stoop; 2. Christiaan Landsman; 3. Sjors de Jonge; 80 cc: 1. Sander Witte; 2. Kevin Kruisveld; 3. Step- hano Siebeling; 125 cc junioren: 1. Nanning Kikkert; 2. Ronald Zijm; 3. Ben Bakker; Liefhebbers: 1. Dré van Sikkelerus; 2. Bert Boom; 3. Cees Goudsblom, 125 cc senioren: 1. Sjf Goudsblom, 2. Simon Hoenson; 3. Mar co Steenvoorden; 250/500 cc: 1. Matin Hink; 2. Nico Bakker; 3. Rob Peetom. Nieuwbouwwijk De Mars is sinds gisteren ook bereikbaar vanaf de voormalige kruising Bernhardlaan- Hallerweg. Deze tweede ontsluiting heeft de naam „Sluyscoog" meege kregen. De nieuwe straat sluit rechtstreeks aan op de Bernhardlaan. De Hallerweg wordt in de nieuwe si tuatie een zijweg van de Lieuwstraat. Op zijn beurt zal de Lieuwstraat op de Sluyscoog uitmonden. Aanne mersbedrijf De Vries van der Wiel, dat het werk uitvoert in opdracht van gemeentewerken, verwacht de re constructie van de kruispunten Sluyscoog-Lieuwstraat en Hallerweg- Lieuwstraat eind volgende week te hebben afgerond. Bouwverkeer zal vanaf heden niet meer vanaf de Waalderstraat de wijk mogen inrijden, maar is verplicht gebruik te maken van de nieuwe entree. Een 57-jarige man uit Den Burg reed dinsdag vanaf de Bernhardlaan de Thijsselaan in op het moment dat hij werd ingehaald door een 70-jarige automobilist uit Oosterend. De man uit Den Burg had wel richting aange geven. Bij de aanrijding die volgde lie pen beide auto's aanzienlijke plaatschade op. Zaterdag 27 april: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel AT HCSC A2 14.45 u. Reigerboys A2-Oosterend A1 14.30 u. Texel B2-SVAP BI 14.45 u. ZDH Bi-Geelzwart B2 13.30 u. Tex. Boys CTWinkel C1 13.30 u. Oosterend CTSchagen C2 13.30 u. Con Zelo C2-Texel C1 13.30 u. Vios (W) C2-Tex. Boys C2 14.30 u. Schagen C3-Texel C2 12.45 u. Pupillen: Tex. Boys F2-SVC F3 10.00 u. De Koog El-Oosterend E2 11.00 u. Tex. Boys El-Oosterend E1 11.00 u. De Koog DTTexel 01 12.00 u. Tex. Boys D1-SVC D1 12.00 u. Texel D2-Oosterend D1 12.00 u. Zondag 28 april: KNVB ZAP-Texel 14.00 u. KNVB afd. Noordholland: AGSV-Tex. Boys 14.00 u. Texel 3-Callantsoog 2 11.30 u. De Koog 2-Zeemacht 3 14.00 u. Tex. Boys 2-Callantsoog 3 12.00 u. AGSV 2-Tex. Boys 3 12.00 u. Junioren: Tex. Boys Al-Kwiek a1 12.00 u. MEDEDELINGEN VAN B EN W De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Bouwverguningen J. Beintema voor het vergroten van een berging tot garage aan de Duy- kerdam 15, Den Burg; M.J.B. Broeke- ma voor het plaatsen van een schuurtje aan de Sluyscoog 64 te Den Burg; M. Goënga voor het plaat sen van een berging aan de Sluys coog 29 te Den Burg; D. T. Pels voor het plaatsen van een schuur aan de Sluyscoog 24 te Den Burg; S, de Wit voor het plaatsen van een bijkeuken aan het Verlaet 16 te Den Burg; H.P. Roeper voor het plaatsen van een berging aan de Sluyscoog 26 te Den Burg; A.H. Krafft voor het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis aan de Thijsselaan 10 te Den Burg; A. Schaatsenberg voor het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis aan de De Ruyterstraat 46 te Oudeschild; G. de Ridder voor het gedeeltelijk ver groten van een zomerhuis aan de Bosrandweg 516 te De Koog; ZW. Stolk voor het gedeeltelijk vergroten van een berging aan de Ba- rentszstraat 11 te Oudeschild; D. Lap voor het gedeeltelijk veranderen van een stolp aan de Mokweg 19, Den Hoorn; Gemeenschappelijk Admi nistratiekantoor voor het gedeeltelijk vergroten van zomerhuizen aan de Pelikaanweg 2-16 te De Koog; C. Rijk voor het plaatsen van een garage aan de De Ruyterstraat 67 te Oude schild; C. Vinke voor het plaatsen van een woonhuis aan het Vroonlant te Den Burg; P.A, Bakker voor het plaatsen van een tunnel-/schapenstal aan Westergeest 2 te Den Burg; W. Mets voor het veranderen van een winkelpand aan de Parkstraat 20 te Den Burg. Derden belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 0.12. De derde verjaardag van Klif 12 is bepaald niet geruisloos voorbij ge gaan. Het „Groot Niet Te Vermijden Dans- en Showorkest" heeft het Hoornder theater zondag- en dins dagavond op de grondvesten doen trillen. Dankzij een mixture van mu zikaliteit, acteertalent en humor bracht dit Rotterdamse vijftal het publiek tot tweemaal toe in een uit gelaten stemming. De artistieke mu zikanten (of muzikale artiesten namen hiermee op overtuigende wij ze revanche voor hun mislukte op treden vorig jaar augustus in hetzelfde theater. Drummer Jochem Kroon struikelde toen op de trap in het appartement bij Klif 12 en brak zijn pols. Hoewel in Texelaar Wobbe Visser een ver dienstelijke plaatsvervanger werd ge vonden en het alsnog een fijne muzikale avond werd, viel de theate- ract enigszins in het water. Reden om nog eens naar Texel terug te ke ren met het programma „World Tour Two' De „wereldtoernee" van de vijf heren heeft als basis een repertoire met een grote variatie aan muziekstijlen. De toeschouwer/ hoorder wordt eerst meegevoerd naar de jaren dertig met jazz en swing. Na de pauze bevat het optreden eigentijdse muziekstromin gen, zoals reggae en funk. Rode draad is de humoristische visie op het spelen in een band en de wijze waarop de show wordt gemaakt. De- groepsleden steken voortdurend de draak met bekende showelementen zoals het goochelen met drumstok jes, het spelen van een solo, het aan kondigen van een gastoptreden en het activeren van het publiek. Boeiend Het optreden van dinsdagavond was boeiend en swingend van begin tot eind. Het oubollig bedoelde „de stemming zit er meteen goed in" (na twee nummers) was een waarheid als een koe. De geestdrift van het publiek groeide met de minuut: het voorzichtig meeklappen ging weldra over in enthousiast meezingen en luidkeels joelen bij elke solo. De grap jes waren nimmer flauw en werden versterkt door de muzikale prestaties. Behalve voortreffelijke muzikanten zijn de vijf Rotterdammers stuk voor stuk ook goede acteurs, leder vervul de een bepaalde rol en speelde die ook tijdens het muziek maken. Zo viel er altijd wel wat te ontdekken op het podium en gebeurde het menig maal dat je je als toeschouwer ver eenzelvigde met de slungelige bassist Anton v.d. Burgh of „baby-face" keyboards-speler Peter Tinke, als de nukken van stertrompettist-zanger Bert van Bommel hen wat teveel werden. Van Bommel stal samen met saxofonist-zanger-acteur Louis Koc- kelmann de show. Dick Depri De creaties van Kockelmann vormden de hoogtepunten van de avond. Hij verscheen telkens in de gedaante van een „internationale speciale gast" ten tonele, variërend van de Ameri kaanse jazz-grootheid Mike Halofax tot diva Betty Bravo. Absoluut hoog tepunt was zijn vermomming als de zanger Dick Depri, een alcoholist in zwerverskostuum die zich ontpopt tot de ongekroonde koning van het levenslied zodra hij een microfoon on der de neus gedrukt krijgt. Diens op komst alleen al was een show op zichzelf. Klif 12-exploitant Cor van Heerwaarden speelde het spelletje mee door de kennelijk zwaar be schonken Depri de zaal uit te wer ken. Pas toen Depri even later via de keukendeur nogmaals de zaal binnen kwam, werd duidelijk dat hij onder deel van de show was. Zo werd het publiek op méér momenten bij de neus genomen of actief bij de show betrokken, zoals die dame op de eer ste rij die werd afgevoerd naar de kleedkamer van de Italiaanse harten breker Luciano Contalore.... Lange toegift „Tot volgend jaar!", riep Van Bom mel. Hij zal ongetwijfeld een volle zaal tegemoet kunnen zien, want het publiek nam geen genoegen met de ze afscheidsgroet en eiste een verlen ging Omdat het verjaardagsfeest was, gaf het orkest zelfs méér dan de gebruikelijke twee toegiften. Stoe len aan de kant en swingen tot mid dernacht. Rest nog een compliment aan de technicus die het licht regel de, want hij wist op uitstekende wij ze de belichtingsmogelijkheden te benutten. Het Groot Niet Te Vermijden Dens- en Showorkest hier els begeleidingsband van één van de wereldsterren. Betty Bravo, die zondag en dinsdag in Den Hoorn optraden

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 11