Onverdiende nederlaag in matige wedstrijd jervol paardenweekend <els succes tijdens Zomerdienstregeling Koog 2 is kampioen Vliegend om de koffie naar Schiphol •roeders Mühren eugd SV Texel Voetbaluitslagen Strijd in competitie pupillen beslist Tenniscompetitie Eilandcompetitie Tennis G 30 APRIL 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 ,fen Schipper en Timmer bij het afnemen van de parade. Vanaf vandaag vertrekt de eer ste TESO-boot op zon- en feestdagen weer om 07.05 uur van Texel. De eerste afvaart uit Den Helder is om 07.35 uur. Deze zomerdienstregeling duurt tot en met zondag 15 septem ber. SPORT De Koog 2 had nog één punt nodig om het kampioenschap veilig te stel len. Tegen Zeemacht 3 werd het uit eindelijk een ruime 5-0 overwinning voor het team van coach Inse Daalder. De Koog begon zeer gemotiveerd aan deze wedstrijd en toonde erg veel in zet. Zemacht liet duidelijk zien dat De Koog het niet cadeau zou krijgen en bood behoorlijk tegenstand. On danks de vele goede scoringskansen duurde het tot de 23e minuut eer Ben Molanus de openingstreffer kon scoren. Een afgeslagen hoekschop belandde voor de voeten van Mola nus, die met zijn schuiver de keeper kansloos liet. Voor de rust werd het nog 2-0 door Martin Sipsma, die met een prachtige boogbal de keeper verraste. In de tweede helft ook weer een aanvallend De Koog. De sterk spelen de keeper van Zeemacht behoedde zijn team voor een grote nederlaag. Desondanks wist De Koog nog drie maal te scoren, via Jacky Borgo, Jan Plaatsman en Maarten Koorn. De Koog 2 heeft nu nog één thuis wedstrijd te spelen tegen Succes 5 en mag het volgend seizoen proberen in de reserve 3e klasse Na de wed strijd volgde er een rit met 't treintje door De Koog met de spelers van het tweede en de E- en F-pupillen, die af gelopen weekend eveneens kampioen waren geworden. Uitslagen: Koog 2 - Zeemacht 3 Recr. Koog Texel Meer dan een halve eeuw gele den was het heel gewoon, maar nu is het een bijzondere belevenis: met z'n allen vlie gend naar Amsterdam en te rug. Dertig Texelaars maakten de vlucht zondag met de histo rische Dakota van de Dutch Dakota Association Het waren bijna allemaal DDA-leden of in- troducees, die op Schiphol kof fie dronken en een kijkje namen in de DDA-hangar, waar restauratiewerk wordt verricht aan de Dakota „Doornroosje" en aan de DC 2 UiverDDA- leden worden regelmatig in de gelegenheid gesteld om tegen gereduceerd tarief een vlucht te maken, maar doorgaans ver trekken die vluchten vanuit Amsterdam en voor de Texe laars is het omslachtig om daar eerst over de weg heen te moeten. Deze keer kon er wor den gecombineerd. Overkantse DDA-ers vlogen naar Texel om het eiland te verkennen en in tussen maakte de Dakota een retourvlucht met Texelaars. De foto werd gemaakt toen het gezelschap aan boord ging. stralende omstandigheden (gelopen weekend een paar- rtfestijn afgewerkt in en om s Akenburg. De Texelse rui- amazones weerden zich dap- wisten menige prijs in de te slepen. s het overdadige aantal deel- i van de overkant, moesten de Texelaars vrijdag al aan de erschijnen voor de eerste dres- oef. Annemieke van IJsseldijk :ob Bakker haalden beiden in ■proef twee winstpunten. Voor- r Bakker is dit een leuke opste- j reed namelijk zijn eerste Ie wedstrijd met zijn nieuwe Chopin. lag oordeelden vier verschillen eden over de dressuurpro |De eerste combinatie startte 15 uur, de laatste rond 20.30 iraWiereyn van Beyaart uit renden Anjo Kikkert met Am- In de Waddenruiters haalden een winstpunt in de klasse Z. tijdens het weekend verschil- lalen kan worden gestart, bt de mogelijkheid meerdere punten in één weekend te ha pt is één van de reden waarom irkantse ruiters zo graag naar komen voor dit indoor- Drweekend. Een andere reden is felligheid. ig werd buiten gereden. Voor de tur waren negen rijbanen be- laar. Texelse successen waren r Kirsten Zoetelief met Julia 1, Arnold Muhren. <ende oud-profvoetballers Ger- Arnold Mühren uit Volendam nderdag te gast bij SV Texel. 00 tot 17.00 uur verzorgen demonstratie voor zowel pu- ils junioren. Qens vanaf 10.00 uur nemen ers, die in de jaren zeventig en I voor Ajax en het Nederlands Jtkwamen, de F-, E- en D- n onder handen. Van twee tot t 's middags komen de C-, B- Jnioren aan bod. Na afloop sdere deelnemer een Lotto- i een certificaat. Gerrie Müh- IS al eerder op Texel met de- fatietrainingen actief bij Bidene voetbalclubs. Dit sei- hij voor het eerst samen met Arnold op pad. De door het 'ad Voetbal International isorde voetbal„clinic" van de as Mühren is een leerzame 'atie van demonstraties, in- jj- sPel- en wedstrijdvormen. leid worden onder meer oefe- op afwerken, positiespel en Daarnaast kan de jeugd ^en aan boardingvoetbal, een dsmeting en een penalty- 'Jd. De winnaars krijgen niet een dagprijs, maar maken ook P het volgen van een 5-daagse hij een professionele voetbal- (124 pt. in de klasse L), Petra Jonker met Evieta in de klasse L2 paarden en met Wilda Tilda in de klasse Z, Tessa de Graaff met Davy in de M2-klasse en Chloë Weel met Zamba bij de Z-pony's. Het achttal van de Waddenruiters bleef de concurrentie met een paard- lengte voor, door te winnen met 123 punten. De viertallen bleven qua pun ten in dit geweld achter. Eerste wer den de ruiters van Heiloo met 112 pt., op de voet gevolgd door de Texelse Kleppertjes onder commando van Andrea Keyser met 112 pt. Vera Blom eiste in het L springen de eerste prijs voor zich op met haar po ny Big Surprise. De Texelse victorie was compleet toen Chloè Weel de Z- springrubriek voor pony's ook op haar naam wist te schrijven. Harma Eilander heeft een zeer fraaie rijstijl. Dit leverde haar in de rijstijlsprmgcompetitie het oranje lint op. Bij de L pony's ging de eerste prijs naar de Texelse Lieneke Roeper met Arabel. Irene Plaatsman van de Waddenrui ters werd eerste in het B-springen voor paarden. De klasse L werd ge wonnen door alweer een Texelse combinatie: Corrien Duin met Ba- rivaal. De nog niet afgehaalde prijzen van de verloting in manege Akenburg zijn gevallen op de lotnummers rose nr. 101, rose nr. 143, blauw nr. 74 en blauw nr. 219. Inlichtingen: tel. 14490. Uitslagen verschillende rijbanen en proeven: B-dressuur pony's: 1 Sanne Lampers (Patty, 129 pt); L1-dressuur Felicity de Vries (Mercy, 126 pt.); L2-dressuur pony's 1. Femke de Harde (Sin- die, 127 pt); B-dressuur paarden 1. Annemiek van IJsseldijk (Earldom, 133 pt); L1-dressuur paarden: 1. Annemarie van der Linde (Flair, 125 pt)L2-dressuur paarden: 1. Sandra Broess (Charlie, 116 pt); Ml-dressuur paarden: 1. Anjo Kikkert (Ardour, 129 pt); M2-dressuur paarden- 1. John van der Zwaag (Wendy, 124 pt); Zl-dressuur paarden: 1. Anjo Kikkert (Am ber, 182 pt.); Z1 pony's: 1 Lieneke Roeper (Arabel, 176 pt), Z2-paarden: 1 Margriet Meijer (Udith, 165 pt); L1-dressuur paarden: 1. Saskia Ven (Viënna, 115 pt); M1 dressuur po ny's: 1 Sophie de Jong (Puck, 126 pt); M2-dressuur pony's: 1. Vivian Oosterkamp (Penwood Oregon, 118 pt); B-dressuur pony's: 1. E. Jissink (132 pnt), B-dressuur cat. D-E: 1. Suzanne Groot (laila, 125 pnt); B-dressuur paarden. 1. Annette Res (Raya, 126 pt), L1-dressuur pony's: 1. Dorine Ruygh (Maris- kas, 124 pt); L2-dressuur pony's- 1. Debby Nobel (Tosca, 128 pt); B-dressuus pony's 1 Stephanie Oosterkamp (Winnie, 124 pt); B- dressuur pony's: 1. Fleur de Ruyter (Edwin, 130 pt); L1-dressuur pony's. 1. Kirsten Zoete lief (Julia, 124 pt), L1-dressuur pony's: Cat D- E: 1. M. Verreyen (Sunset, 123 pt); L2-dressuur pony's: 1. Femke Freling (Porsche, 121 pt); L2-dressuur paarden: 1. Petra Jonker (Evieta, 120 pt); B-dressuur pony's: 1. Fleur de Ruyter (Edwin, 135 pt); Cat. B-C: 1. E. Jis- sink (130 pt)B-dressuur paarden: 1 Gerie Peeters (Vudith, 127 pt); L2-dressuur pony's: 1. Barbara Oosterkamp (Jikke, 127 pt), B- dressuur paarden: 1. Alice Broers (Due, 129 pt); L1-dressuur paarden: 1. Annemarie van der Linde (Flair, 122 pt); L2-dressuur paarden: 1. Petra Jonker (Evieta, 124 pt), M2-dressuur paarden. 1. Tessa de Graaff (Davy, 117 pt); M2-dressuur pony's: 1. V. Oosterkamp, 112 pt);M2-dressuur paarden: 1. Tessa de Graaf (Davy, 122 pt) M1-dressuur pony's: 1. Brenda Zirschky (Rilanda, 125 pt); Zl-dressuur paar den: 1 Petra Jonker (Wilda-tilda, 178 pt); Z2-dressuur paarden: 1 Margriet Meijer, (Udith, 174 pt); Z1-dressuur pony's: 1. Chloë Weel (Zamba. 188 pt); M1-dressuur paarden: 1. Nathalie Jansen (Veronique, 124 pt) M2-dressuur pony's- 1. Valerie Stegehuis (Ramses, 120 pt); Achttal M-pony's; 1. Klep pertjes, 113 pt, Achttal L-paarden: 1. Wadden ruiters, 123 pt; Viertal L-pony's: 1. Heiloo, 112 Springen: B-pony's cat. B-C 1. Harma Eilander met Va lentine, B-pony's cat D-E: 1. Simone Zirschky met Gambel; L-pony's cat. B-C 1; Gitte Mole naar met Nathalie; L-pony's D-E: 1. Vera Blom met Big Surprise; M-pony's cat. D-E: 1. Gert Jan Haan met Olga; Z-pony's cat. D-E: 1 Chloë Weel met Zamba; B-paarden: 1 Odette Schipper met Nouska; Rijstijlspringen: B-pony's: 1. Harma Eilander met Valentine; B- pony's cat. D-E: 1. Simone Zirschky met Gambel; L-pony's cat. D-E 1 Lieneke Roeper met Arabel; B-paarden: 1 Irene Plaatsman met Djahill; L-paarden: 1. Corrien Duin met Barivaal; Zaterdag 27 april: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel Al- HCSC A2 3-1 Texel B2-SVAP BI 5-1 Tex. Boys CTWinkel C1 6-2 Con Zelo C2-Texel Cl 3-4 Vios (W) C2-Tex. Boys C2 0-1 Schagen C3-Texel C2 3-3 Pupillen: Tex. Boys F2-SVC F3 24-0 De Koog ETOosterend E2 4-3 Tex. Boys ETOosterend El 6-3 De Koog DTTexel D1 1-2 Tex. Boys D1-SVC D1 7-0 Texel D2-Oosterend D1 0-9 Zondag 28 april: KNVB ZAP-Texel 2-1 KNVB afd. Noordholland: AGSV-Tex. Boys 4-3 Texel 3-Callantsoog 2 5-2 Tex. Boys 2-Callantsoog 3 2-0 AGSV 2-Tex. Boys 3 6-1 Junioren; Tex. Boys Al-Kwiek A1 3-4 De voorjaarskampioenen van de pu- pillencompetitie Texel zijn bekend. Bij de D-pupillen moeten nog enkele wedstrijden worden gespeeld, omdat het grootste gedeelte van de 1ste ronde moest worden afgelast vanwe ge de vorst. Maar de kampioen is al wel bekend namelijk Oosterend D1 met 16 punten uit 8 wedstrijden. Zij zijn dus niet meer in te halen door de achtervolgers, Texelse Boys D1 en Texel D2. De E-pupillen zijn ingedeeld in twee klassen. De kampioen in de eerste klasse is Texelse Boys E1. In de laatste wedstrijd werd met 6-3 van Oosterend E1 gewonnen. De tweede klasse was enorm spannend. De laatste wedstrijd moest de beslis sing brengen. In een enerverende wedstrijd met kansen voor beide teams won De Koog E1 met 4-3 van Oosterend E2 en is daarmee kampi oen geworden in deze klasse. De F- pupillen zijn verdeeld in drie klassen. In de eerste klasse werd SVC F1 vo rige week al kampioen, door in de laatste wedstrijd Texelse Boys F1 met 3-2 te verslaan. De Koog F1 werd in de tweede klasse kampioen met twee punten voorsprong op sv Texel F2. Bij de jongste pupillen van Texel werd Texelse Boys F2 de kampioen met 10 punten uit vijf wedstrijden. In de derde klasse moet nog één wed strijd worden gespeeld; Texelse Boys is dus niet meer in te halen. EINDSTAND PUPILLEN COMPETITIE VELD VOETBAL E-pupillen 1e klasse 7. Texelse Boys El 6-9 2. sv Texel E1 6-7 3. ZDH E1 6-6 4. Oosterend E1 6-2 F-pupillen 1e klasse 7. SVC F1 6-9 2. Texelse Boys F 6-8 3. sv Texel F1 6-6 4 Oosterend F1 6-1 F-pupillen 3e klasse 7. Texelse Boys F2 5-10 2. sv Texel F3 4-2 3 SVC F3 5-2 D-pupillen tussenstand 7. Oosterend 8-16 2. Texelse Boys 8-11 3 sv Texel D2 8-10 4. sv De Koog 8-5 5. sv Texel D1 7-4 6. SVC D1 7-0 E-pupillen 2e klasse 7 sv De Koog El 2 Oosterend E2 3. sv Texel E2 4. Texelse Boys E2 2e Klasse sv De Koog F1 sv Texel F 2 SVC F2 1% ZDH F1 Opnieuw een kleine nederlaag voor Texel 1. Ditmaal verloor het team onno dig en onverdiend met 2-1 van Z.A.P. De scheidsrechter gaf Z.A.P. en Texel een strafschop, maar onthield het eilandelijke team ook één. Aan de kant van Texel gingen Simon Brand en Paul van Exel in het boek bij de scheids rechter, beide keren voor reclameren tegen een beslissing. De man trad niet op tegen een overtreding op Paul van Exel, die er een open wond aan de en kel aan overhield. Bij SV Texel ontbraken Koos Tjepke- ma, Joost Brouwer en Jan Willem Kraaij. Hierdoor maakte A-junior Hans Boswijk na de invalbeurt vorige week tegen Helder nu zijn debuut in de ba sis, Wim Koorn, sinds de uitwedstrijd tegen Helder interim coach, bracht het volgende team in het veld. Doel: Bart Heerschap, achter: Gerrie Plaats man, Simon Brand, Leendert Eelman en Ingmar Moerbeek, midden: Hans Boswijk, John List en Nicol Scher mer, voor: Sjoerd Postma, Ralph Ko ning en Paul van Exel. Texel en Z.A.P. waren van plan er toch nog een ech te wedstrijd van te maken. Z.A.P. was nog in de race voor een periode- titel en Texel wilde graag de reeks uitwedstrijden in de competitie afslui ten met een overwinning. Met name Paul van Exel speelde in de eerste helft een prima wedstrijd en wisselde een individuele actie regelmatig af met het in het spel betrekken van zijn teamgenoten. Al moet gezegd dat met name voor de rust Hans Boswijk en Ingmar Moerbeek voor de rust met de regelmaat van de klok werden overgeslagen, ondanks dat deze spelers veelvuldig aanspeelbaar waren. Over en weer waren er wat kansen maar de rust leek in te gaan met een 0-0 stand. Vlak voor de pauze was er in het Texelse straf schopgebied een duel tussen Simon Brand en een Z.A.P. aanvaller, waarbij de laatste zich prachtig liet vallen. De Districtscompetitie Dames Deuce 1 - Pancras 1 3-3 Deuce 2 - Bergen 3 3-3 Kringcompetitie Dames 0-4 T.C. 4 - Deuce 1 Deuce A - Topspin B 4-0 Anna Paulowna - Deuce B 0-4 Deuce A - Middenmeer B 3-1 Districtscompetitie Gemengd Hogendijk 5 - Deuce 1 2-3 Meisjes 15-18 jaar Deuce 1 - Boerenslag 1 5-1 PROGRAMMA Zondag 5 mei: Deuce H. Elzinga-R. v.d. Bent W. Vos - H. Schraag D. Bol - S. Amende H. den Brok - A. Saai J. Beintema-J. Zoetelief Herihodie E. Balkhoven - Wichers Arjen Saai - R. Buiteweg H. Maas - R. Verduyn scheidsrechter gaf een strafschop die Z.A.P. dankbaar benutte. De monde linge reactie van Brand was voor de scheidsrechter aanleiding om hem een boeking te geven. Na de pauze had Sjoerd Postma plaats gemaakt voor Wim van Veen en deze zorgde direct voor de nodige activiteit. Met de nodige inzet be zorgde hij de Z.A.P. verdediging flink wat problemen en liet zien dat hij nog wel degelijk in beeld wil zijn voor Texel 1, waarin hij lange tijd heeft ontbroken. Texel vocht voor wat het waard was en kreeg ook de nodige kansen, maar wist deze niet te benutten. Na een kwartier werd de doorgebroken Paul van Exel binnen de beruchte lijnen onderuit gehaald en kreeg Texel een strafschop toegewezen. Gerrie Plaats man nam de toegekende strafschop, maar de Z.A.P. doelman stopte de te zacht ingeschoten bal. Even later was het opnieuw Paul van Exel die duidelijk binnen het strafschopgebied onderuit werd gehaald. Opnieuw floot de scheidsrechter en iedereen dacht aan een strafschop. Tot verba zing van een ieder pakte de scheids rechter de bal op en legde hem een meter of vijf terug, juist buiten het strafschopgebied. De vrije trap lever de niets op en even later leek Z.A.P. de wedstrijd te beslissen toen men via een snelle counter 2-0 maakte. Niets van dat alles, want Texel zette opnieuw alles op alles. Verdediger In gmar Moerbeek werd gewiseld voor aanvaller Arjen van der Knaap en Texel ging voorin met vier spitsen en achterin één tegen één spelen. Het verdiende doelpunt kwam dan ook. Hans Boswijk lepelde de bal over de Z.A.P. doelman heen, maar het leer belandde op de lat. De terugspringen de bal werd echter door Paul van Exel in het verlaten doel gekopt. Texel ging op weg naar de gelijkma ker, maar wat men ook probeerde, dit lukte niet meer. Wel werd Paul van Exel nogmaals onderuit geschopt. Hij hield daar een behoorlijke enkelbles sure aan over en moest zich de resterende vijf minuten beperken tot wat gestrompel, mede omdat Wim van Veen eveneens wegens een bles sure net daarvoor het veld had verla ten. Texel leed dus ook ditmaal weer een onverdiende kleine nederlaag, maar dat was deze competitie vaker het geval. Volgende week de laatste (thuis)wed- strijd van de competitie waarbij het nog wel eens spannend kan worden, want het bezoekende De Valken kan nog degraderen. Zij moeten minimaal gelijkspelen om een degradatie te ontlopen. De wedstrijd begint in te genstelling tot de andere Texelse thuiswedstrijden ditmaal om 14.30 uur. 9.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 19.00 uur 19.00 uur 9.00 uur 9.00 uur 19.00 uur

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7