xelse wielerronde nu net Duitse deelnemers KORT TEXELS [HenkCfexel-yik wil die agent voor de rechter! Schoorsteenbrandje snel onder controle Gamma 3 kampioen van de reserve-hoofdklasse Wielerjeugd reed goed in Zaandam Visstrijd gewonnen door vader en zoon Familietoernooi Texelse Boys Vuurtje gestookt n Wolkers lost zaterdag startschot ugdtoernooi Boys Voetbaltoernooi A-junioren SVT Voetbaltoernooi SVO ^Hongerstaker zoekt gerechtigheid voor deur Apostolische Kerk aan Oostzijde Programma zaalvoetbal Prijsuitreiking van volleybalcompetitie Brommerpassagier gewond aan been Studie-ochtend voor agrarische vrouwen SDAG 7 MEI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Brandweerman Huug Snoek heeft de gloeiend hete, rokende kachel uit de woonkamer verwij derd en zet deze op het plaatsje achter huis om af te koelen. De brandweer rukte gistermiddag omstreeks half twee uit voor een schoorsteenbrand bij de familie Van Beek aan de De Ruyterstraat 118. De situatie was spoedig onder con trole, maar brandweerlieden waren nog geruime tijd bezig met het zorg vuldig verwijderen van smeulende Gamma 3 is, na winst op Klif 3, kampioen geworden in de reserve hoofdklasse in de overige klassen blijft het nog bijzonder spannend. Ook spannend is het onderaan in de hoofdklasse, waar De Koog de laat ste plaats overdeed aan De Krim, door dit team met 7-1 te verslaan. In de eerste klasse gaat de strijd om de bovenste plaats tussen Rab en Oosterend 4, de laatste heeft twee verliespunten minder dan Rab. In de tweede klasse verspeelde koploper Gamma 6 een punt door doelpunt loos gelijk te spelen tegen Klif 5. Hierdoor komt Texel 3, dat zelf van Gempo won, wat betreft de ver liespunten weer op gelijke hoogte met Gamma 6. Door omstandigheden ging de wedstrijd Jelleboog 3 tegen Oosterend 5 niet door. Deze wordt op vrijdag 17 mei om 21.55 uur inge haald. In de derde klasse duurt de strijd tussen De Koog 4 en Texel on verminderd voort. Texel 4 versloeg Oosterend 7 en De Koog 4 bleef de baas over Casino 6, zodat met nog twee wedstrijden te spelen Texel 4 met één punt voorstaat op De Koog 4. Donderdag en vrijdag worden de beide halve finales verspeeld om de reservebeker. In de hoofdklasse moet De Krim winnen van ZDH om zich te ontdoen van de laatste plaats. De Koog moet dan wel punten verspelen tegen Casino. Maandag 13 en Jeugdrenners van Wielervereniging Texel (WVT) hebben zondag goede prestaties geleverd bi] een wedstrijd voor licentiehouders in Zaandam. Bij de 11-jarigen reed Tijmen de Wijn goed mee in de groep, die tot de laatste ronde bijeen bleef. In de eindsprint eiste de Texelse deelne mer de vierde plaats voor zich op. Thijs de Boer en Daniël Wichers re den mee bij de 13-jarigen. Een ronde voor het einde probeerde Daniël Wi chers alleen weg te komen, maar hij zag zijn poging teniet gedaan. In de eindsprint kwam hij er niet meer aan te pas (15e), maar Thijs de Boer werd knap zesde. Roel Bakker raakte bij de 14-jarigen vrijwel direct na de start kansloos. Hij raakte op achter stand omdat de groep er meteen een moordend tempo in zette. In een goed tempo reed Roel Bakker toch de wedstrijd uit. Op de wielerbaan in Den Burg wer den vrijdag clubwedstrijden gehou den. Thijs de Boer won bij de A-jeugd voor Roel Bakker, Daniël Wi chers, Tijmen de Wijn en Onno Terpstra. Bij de B-jeugd toonde Yvo Witte zich de sterkste. Hij liet Robert Huisman, Hans Zijm en Remco Koop man achter zich. Jordi Vinke rekende bij de senioren af met zijn enige te genstander Jac Betsema.' Wegens het open Noordhollands kampioenschap dat zaterdag op Texel wordt verreden zijn er komend week end geen wedstrijden op de wieler baan. resten uit het rookkanaal. De brand was ontdekt door omwo nenden, die dikke rookwolken uit de schoorsteen zagen komen. Schoon zoon en buurman Ed Smit' schoot te hulp; hij probeerde met een tuinslang de brand te blussen. Tegelijkertijd werd zand in de houtkachel gedaan. Deze middelen bleken echter onvol doende om de schoorsteenbrand tot staan te brengen, zodat de brand weer werd gealarmeerd. woensdag 15 mei worden weer de bekerfinales van de jeugdklasse ver speeld. In de eerste juniorenklasse is het een Casino/Oosterend aangele genheid. Oosterend 2 wist zich in de laatste wedstrijd op doelsaldo te plaatsen ten koste van Casino 2. In de junioren 2 klasse gaat het tussen Casino 4, Oosterend 3, Texel 3 en De Krim. Bij Nieuweschild werd zondag een viswedstrijd gehouden in de regen. De seniorenrubriek werd gewonnen door Map van der Zwaag met vijf tien vissen van totaal 433 cm. Zijn zoon Sjoerd maakte het succes voor de familie compleet door de jeugdru briek te winnen met tien vissen van totaal 283 cm. In totaal deden 21 vissers mee aan de wedstrijd. Gastvisser M. Duinker haalde vijf vissen op de kant (145 cm.). Bij de jeugd werden in totaal 28 vissen gevangen (771 cm.) en bij de senioren 115 vissen (3058 cm.). De volgende wedstrijd om het kam pioenschap is op 2 juni om 08.00 uur op de IJsdijk. Ter gelegenheid van het Waddentoer- nooi is zaterdag 25 mei een wed strijd op Vlieland. Die begint om 14.00 uur en is ter hoogte van de Vliehors. Deelnemers hieraan moeten die dag om 07.00 uur verzamelen op het parkeerterrein bij het reddingboo thuis van De Cocksdorp. De boot naar Vlieland vertrekt om 07.30 uur. Zondag rond 18.00 uur zijn de vis sers weer op Texel terug. De Uitslag: jeugd: 1 Sjoerd van der Zwaag 283 cm 10 vissen, 2. Marcel Verhagen 176 cm. 7 vissen, 3. Sebastiaan Duinker 84 cm. 3 vissen, senioren: 1. Map van der Zwaag 433 cm. 15 vissen, 2. Jan Kingma 354 cm. 11 vissen 3. Cor Huisman 313 cm. 12 vissen. Op het Texelse Boysveld begint don derdag (Hemelvaartsdag) om 13.00 uur een familietoernooi. De families Boogaard, Van Heerwaarden, Veeger en Witte strijden in één poule op het A-veld, terwijl vier kleine teams (Bar- horst, Witte, Van de Wetering en Wit te) in twee poules op het B-veld spelen. De wedstrijden (op beide vel den) starten om 13.30 uur. Rond 16.45 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Er wordt via zaalvoetbalregels ge voetbald, de wedstrijden duren twee keer tien minuten. Zes jongens uit Oosterend en één uit Den Burg hebben vrijdag bij de riool zuivering van Oosterend riet en ande re rommel die daar lag met benzine overgoten en in brand gestoken. De politie heeft het brandje gedoofd en de ouders van de kinderen op de hoogte gebracht. ndjes-rond-de-kerk" zijn er volop r «vielerrecreanten. Echte'" Istrijden van stad-tot-stad, de lten in de pap voor iedere fana- t hobbyfietser, worden echter welijks georganiseerd. Eén van iveinige „klassiekers" voor wiel- iers zonder bondslicentie wordt ouden op Texel: het open Noord- jnds kampioenschap voor re- nten. Zaterdag worden op de nalaan ongeveer 110 deelnemers de start verwacht, onder wie ze- Duitsers. I peloton wordt op weg geschoten li niemand minder dan Jan Wol- De schrijver/beeldhouwer, die de ners al jaren voor zijn woning aan tozendijk ziet voorbij flitsen, zal na afloop de prijzen uitreiken. De misatie heeft opnieuw een promi- le Nederlander bij de wedstrijd okken na de gunstige ervaring j jaar met schaatstrainer Henk ïser. De start is om 13.45 uur, de h wordt omstreeks 15.53 uur racht (eveneens op de Emma- Iwmnaar van vorjg jaar, Rob Was- iurg uit Den Helder, behoort ook jot de favorieten. Zijn belangrijk- [concurrenten zijn naar verwach- Nederlands kampioen Jan van ilse Boys houdt zaterdag een tbaltoernooi voor pupillenteams. 11.00 uur komen D-, E- en F- illen in actie op vijf velden. Texel- Joys F2 is ingedeeld met de :eams van SV Texel, SV Cocks- p, Watervogels (Den Helder) en alkwijk (Haarlem). In de F1-poule len uit Dirkshorn F1, SVC F1, Wa- ogels F1, Schalkwijk F1 en Tex. F1. In de E2-poule spelen de- de verenigingen behalve SVC, dat idt vervangen door De Koog E1. In El-poule wordt deze plaats inge- lendoor ZDH E1. De wedstrijden fdeE-tjes en F-jes zijn om 14.50 einde. De D-pupillen hebben programma, want zij spe urt 15.20 uur de finale. De zijn verdeeld over twee poules, eerst een halve competitie afgewerkt. In poule A zitten Boys D i, Alexandria D1, De Dl en SVC D1. In poule B zit- D1, Texel D2, Ooster en Dirkshorn Dl. I Danièlla Koorn uit Purmerend len we het bijgaande knipsel over pnd die „Texel" als achternaam It. Navraag, onder andere bij ge lote Zaandam of deze opvallende i vaker voorkomt, leverde niets Wel is bekend dat „Texelaar" of Jselaar" regelmatig voorkomende Bernamen zijn. der Vaart, Pim Keetman en Willem Mulder. De Texelse inbreng is ditmaal zeer klem. Slechts vier eilandgenoten verschijnen aan de start: Jordy Vinke, Piet Roeper, Jan Nico van der Ploeg (ploeggenoten bij de Helderse „Meester Reenders"-formatie) en Evert Koopman (voormalig winnaar, maar nu minder kansrijk wegens stu die). Veel deelnemers grijpen de wed strijd aan als voorbereiding op de „Tour de Lasalle", de etappewedstrijd die komende zomer in Den Helder en omstreken wordt verreden. De ver schillende ploegen zullen elkanders krachten testen. Dat betekent niet dat de wedstrijd slechts een test is. Iedere renner zal graag een overwin ning in de Texelse „klassieker", die zaterdag voor het achtste achtereen volgende jaar wordt gehouden, op zijn erelijst laten bijschrijven. De organisatie berust bij het Wieier- comité Texel, gesteund door een le ger van vrijwilligers, de Rode Kruis Colonne Texel (EHBO) en de Rijkspoli tie Texel. Route De 85 kilometer lange wedstrijd start om 13.45 uur op de Emmalaan. Via de Hogeberg wordt -uitgaande van een gemiddelde snelheid van 40 km/uur- om 13.59 uur de haven van Oudeschild bereikt. De renners gaan over de Laagwaalderweg rechtstreeks naar De Waal (14.06 uur) en bereiken via de Zaandammerdijk, Schorren- weg, Genteweg en Koningsweg Op Hemelvaartsdag houdt SV Texel voor het tweede achtereenvolgende jaar het „Hotel Opduin" jeugdvoet- baltoernooi voor A-junioren. Deelne mers zijn HRC A1 uit Den Helder (spelend in de topklasse), SRC A1 uit Schagen (kampioen van de hoofd klasse en gepromoveerd naar de top klasse), SEW A1 uit Nibbixwoud (1ste klasse C) en Texel A1 (1ste klasse D, speelt promotiewedstrijden voor een plaatsje in de hoofdklasse). Dit sterk bezette toernooi wordt geleid door de KNVB-scheidsrechters A. Dijker en H. de Ruijter. Voor elk team is een beker beschikbaar; de uitreiking hiervan ge schiedt door hotelier Wuis varv „Op- duin". Daarnaast kan de sportiefste ploeg de fair play cup winnen, de „Wil Huizinga bokaal". De beoorde ling is in handen van de scheidsrech ters en voorzitter Boswijk van de Club van Honderd van SVT. Tussen de middag worden alle deelnemers van soep en broodjes voorzien en na afloop volgt een warme maaltijd in de kantine, verzorgd en aangeboden door de sponsor. De toernooileiding berust bij de A1-begeleiders D. Dijker en J.A. van der Slikke. De wedstrij den duren drie kwartier. Wedstrijdschema: 9.45 uur Texel-HRC; 10.35 SRC-SEW; 11.40 HRC-SRC; 12.30 SEW-Texel; 13 35 Texel-SRC; 14.25 SEW-HRC; 15.30 no.3-no.4; 16.20 no1-no.2. Oosterend (14.14 uur), waarna via Oost, Lancasterdijk en Stuifweg de Hoofdweg wordt bereikt. Om 14.32 uur passeert het peloton De Cocks dorp (Stengweg). Het reddingboo thuis is het meest noordelijke punt. De renners gaan vervolgens kris-kras door de polder Eierland, Via de Hoofdweg en Zaandammerdijk stuift de groep af op De Waal, maar buigt vóór het dorp af over de Staart (15.01 uur). Over de Pijpersdijk en de Pontweg arriveren de coureurs in De Koog. Om 15.09 uur fietsen de eersten over de Nikadel, Badweg en Ruyslaan. Door de Dennen gaat de groep via Rommelpot, Lageweg en Westerweg richting Den Hoorn, waar om 15.26 uur de Kleiweg wordt be reikt. Over Hoornderweg en Hemmer- weg belandt men weer op de Westerweg. Via de Fonteinsweg komt het peloton (of wat daar nog van over is) weer in het bos (15.38 uur). Over de „kasseien" van de Rozendijk gaan de hardfietsers bij Catharina- hoeve het bos weer uit, waarna de finale is aangebroken: Laanweg- Westerweg-Hemmerkooi-Driehuizen- Hoornderweg-Zuidhaffel-oversteek Pontweg-Zuidhaffel-Schansweg voor bij „Panorama"-Schilderweg- Schilderend-Emmalaan (finish). Op de velden van SV Oosterend wordt zondag een voetbaltoernooi voor seniorenteams gehouden. Met verenigingen als Velox (Utrecht), Zand voort '75 en SV Texel kent het toernooi een sterke bezetting. Hoofd sponsor is Vishandel Lange Ben, die de prijzen beschikbaar heeft gesteld. Radio Texel zal van 16.00 tot 18.00 uur in de kantine aanwezig zijn om in het programma „Sportlokaal" rechtstreeks verslag te doen van de laatste wedstrijden en prijsuitreiking. Bij de standaardteams spelen behalve gastheer Oosterend 1 ook Watervo gels uit Den Helder, SV De Koog, Texel 1, Zandvoort '75 en Velox. In de poule van de reserveteams komen uit: Texel 3, Marken, Zandvoort '75 2, Velox 2, Oosterend 2 en 3. In bei de poules wordt een halve competitie afgewerkt. De wedstrijden duren 25 minuten zonder wisseling van speel- helft. De eerste wedstrijd begint om 10.00 uur en het toernooi is ten ein de omstreeks 17.00 uur. Programma veld A 10.00 u S.V.O 2-S.V.O 3 10.28 u. Zandvoort 2-Marken 10.56 u. S.VO. 1-Velox 1 11 24 u S.V.O. 3-Texel 3 11.52 u Texel 1-S.V.O 1 12.20 u Marken-Texel 3 12.48 u. Velox 1-De Koog 13.16 u. Velox 2-Marken 13.44 u. S.VO. 1-De Koog 14 12 u. S.V.O. 2-Texel 3 14.40 u. Zandvoort 1-S.V.O. 1 15.08 u. Marken-S.V.O. 2 15.36 u. Watervogels-SV.O. 1 16 04 u S.V.O. 3-Velox 2 16.32 u. Zandvoort 1-De Koog 1 Programma veld B 10.00 u. Velox 2-Texel 3 10.28 u. Watervogels-De Koog 10.56 u. Texel 1-Zandvoort 1 11.24 u. Velox 2-S.V.O. 2 11 52 u. Velox 1-Zandvoort 1 12.20 u Zandvoort 2-S.V.O. 3 12.48 u. Zadvoort 1-Watervogels 13.16 u. Zandvoort 2-S.V.O. 2 13.44 u. Watervogels-Texel 1 14.12 u. S.V.O. 3-Marken 14.40 u. Velox 1-Watervogels 15.08 u. Velox 2-Zandvoort 2 15.36 u. Texel 1-De Koog 16 04 u. Texel 3-Zandvoort 2 16.32 u. Texel 1-Velox 1 Hel pistoolschot van hongerstaker Henk Texel: „Mijn nanoeisrnem ZAANDAM - Hij houdt zich in leven met koffie, vitamine c, piergist, kalkpillen, en bouil Ion Ook slikt hij zenuw- en slaaptabletten. Henk Texel uit Zaandam weigert nog langer te eten. Op de stoep voor de Apo stolische Kerk aan de Oostzij de zoekt hij zijn recht De hon gerstaker wil de politieman, waarmee hij drie jaar terug in gevecht raakte, voor de rech ter Tot dan houdt hij vol. „God is my backbone, hallelujah", glimlacht de 49-jarige Texei. jPraten kost moeite Sinds een "wpt'k ligt hij voor de kerkingang in 4«kens en plastic gehuld „Hut is lammer dat ik de zaak zo moet wak kOr schudden", verklaart hij. „Maar net ls hun eigen schuld Ik ben diep gekwetst Moet je hier zo je recht krijgen?" Ingevocht Ifi 1988 raakte Henk Texel in ge vecht met een agent van de gemeen tepGlitic Zaanstad voor de IJdoorn- flat Daarbij brak Texel zijn kuitbeen en enkel Het werken in zijn stomerij werd hem vanwege de langzaam gc nezende breuken onmogelijk De of ftcier van justitie seponeerde de zaak Texels advocaat, mr P Doe- dens uit Utrecht, slaagde er niet in dc zaak alsnog voor de rechter te krijRen. De politieman, lid van de Apostoli sche Kerk. vandaar de gekozen plaats van handeling, zou in '88 ach ter de vrouw van Texel hebben aan gezeten, beweert de hongerstaker Inmiddels is Henk Texel geschei den. „Ik zit niet achter die kerk aan, en ook niet achter de gemeentepoll tie Ik wil alleen dat die ene agent voor de rechter komt Zolang Ik de datum van de rechtszaak niet heb, blijf ik hier zitten." Tachtig gram „Ook al weeg ik straks tachtig gram. Dan laat ik me in het zieken huls volpompen, totdat ik tachtig kilo weeg Maar daarna ga ik hier weer liggen Ik rol ze allemaal op Al diegenen die de zaak in de doofpot stopten, want ze hebben geknoeid Ik maak Zaanstad schoon Ik was vroeger een gerespecteerd burger, nu hebben ze een beest van me ge maakt Maar ik ben sterk, weet je Ik leid geen honger want ik heb God in mij „Ken je het verhaal van die drie wijzen uit het Oosten? Daar was een neger bij Nou. die ligt vandaag hier' Henk Texel maakt daarbij een ge baar alsof hij een pistool afschiet „Mijn handelsmerk", zegt hij „Ze kennen me allemaal De mensen ko men met matjes, dekens en drin ken." Blues Brothers Als hfj fotograaf Herman Hom burg bespeurt roept hy Wacht even Snel zet hij een donkere bril op met ronde glazen Samen met zijn hoed en de zwarte kleding lijkt hij te zijn weggelopen uit de film The Ulues Brothers ,,Ik moet aan mijn image denkc-n Vrienden hurken naast de moeide actievoerder. Een enkeling 1 heeft moeite met de wanhoopsdaad i van Henk Texel. Geëmotioneerd .We krijgen het niet uit z'n kop ge praat. Ik ben hel er helemaal met i mee eensTexel kijkt hem aan r „Maar ik blijf achter je staan, Henk J Echt waar Woensdag 8 mei 1991: 17.15 u. Texel 1-De Koog (J) 18.00 u. Gamma 6-Gamma 5 18.50 u. De Krim 2-Casino 1 (D) 19.40 u. Mantje-De Krim 1 (Dl 20.30 u. Texel 3- Mantje 3 21.20 u. Klif 5-Jelleboog 3 22.10 u. flab 2-ZDH 3 Zaaldienst: Casino Donderdag 9 mei: 18.50 u. Mantje 3-Gamma 6 19.40 u. Jelleboog 3-Oosterend 5 20.30 u. Gamma 5-Klif 5 21,20 u. Texel 2-Oosterend 2 22.10 u. Casino 2-Gamma 3 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 10 mei: 17.00 u. Oosterend 3-Texel 3 (reserve beker) 17.45 u. Oosterend 5-Gamma 5 18.35 u. Oosterend 2-Casino 3 19.25 u. Casino-De Koog 20.15 u Gamma-Jelleboog 21.05 u. Texel-Oosterend 21.55 u. ZDH-De Krim 22.45 u. Mantje-Klif Zaaldienst: Klif Maandag 13 mei: 17.15 u. Casino 1-Casmo 3 (J) 18.05 u. 3e-4e plaats (J) 18.30 u. Finale 18.40 u. Oosterend 1-Oosterend 2 (J) Woensdag 15 mei: 17.15 u. Casino 4-Texel 3 (J) 17.40 u. Oosterend 3-De Krim (J) 18.10 u. 3e-4e plaats (J) 18.35 u. 1e-2e plaats (J) Uitslagen: Casino-Mantje 7-6; Oosterend-Jelleboog 5-2; Klif-Gamma 8-5; Texel-ZDH 11-0; De Krim-De Koog 1-7; Mantje-Casmo 2 19-0; Mantje 2-Jelleboog 2 1-2; Gamma 4-Albert Heijn 2-2; Nioz-Artent 2-2; Casino 4-Klif 4 0-6; Texel 3-Gempo 12-0, Mantje 3-De Muy 7-2; Gam ma 6-Klif 5 0-0; Oosterend 7-Texel 4 2-6; Rab 2-Klif 6 3-4; De Koog 4-Casino 6 5-1; Jelle boog 4-ZDH 3 3-3; Oosterend 6-ZDH 2 3-4; Casino 3-De Koog 4-1; Casino 2-Texel 2 1-2, Texel 2-Oosterend 2 0-3; De Koog 2-Texel 5 7-0; Dinsdag 7 mei is de laatste speela vond van de eilandcompetitie volley bal van het seizoen '90/'91. Aansluitend aan de laatste wedstrij den wordt de prijsuitreiking gehou den. Zowel voor de eerste als voor de tweede helft van het seizoen zijn er prijzen voor de eerste, tweede en derde plaatsen. De wedstrijdleiding verzoekt of er op de bewuste avond van alle winnende teams iemand aanwezig kan zijn in de sporthal. Een 16-jarige Oosterender is zater dagavond bij een val van een brom fiets zwaar gewond geraakt aan zijn been. Hij zat achterop bij een 16-jarige jongen uit Den Burg. Het tweetal reed op het fietspad langs de Oosterenderweg in de richting van De Waal. In een bocht stond vlak naast het pad een schrikhek. Een plank daarvan kwam tegen het bo venbeen van de Oosterender, die hierdoor van de brommer viel. De plank brak doormidden. Ook de bestuurder van de bromfiets raakte gewond aan een been, maar dat be trof slechts licht letsel. Het agrarische vrouwen platform af deling Noordholland houdt een studie-ochtend voor de regio noord in Lands End te Den Helder Dit is op donderdag 16 mei van 09.30 tot 12.15 uur. Plattelandssociologe Kitty Verrips geeft haar visie over een leefbaar platteland waar nog altijd zo'n 45 procent van onze bevolking woont. De tweede spreker is H. Hoenekoop, secretaris van het gewest kop vgan Noordholland. Hij gaat het hebben over de plannen om het gewest in de toekomst leefbaar te houden. Wie meer informatie wil hebben over deze studie-ochtend kan bellen naar mevr. F. de Lugt-Parlevliet, tel. 12072. Voetbal. Juniorenteam Texelse Boys C2 heeft eind vorige week deel genomen aan een voetbaldriedaagse in Dirkshorn. Onder leiding van KNVB-trainers en profvoetballers van Volendam en AZ waren de jongens drie dagen intensief bezig met hun favoriete sport. „Volgend jaar wéér", was hun eensgezinde conclusie. In elk geval volgt nog een reünie, want alle deelnemers hebben een vrijkaart- je gekregen voor een wedstrijd van AZ.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 13