Jeugd te zijn bewijst klaar voor Texel 1 istalent Hans Boswijk vim kringkampioenschap jetbalprogramma pillenkampioenen Voetbaluitslagen Eilandcompetitie tennis Roomeijer opvolger Vaars bij SV Texel Barre tocht voor Texelse duiven Toernooi Texelse voetbal-veteranen D1 van SVO kampioen Boswijk (links) en Hans Geus |dag_ 7 MEI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 van de Texelse tennisclub Deuce wisten beide tot de finale van hun leeftijdscategorie door te dringen |l7 jarige Hans Boswijk heeft vrij- R op de banen van Deuce de fina- sn de kringkampioenschappen irderkwartier gewonnen met 6-1 2. De eindstrijd nam nauwelijks 0 uur in beslag. De 11-jarige Hans jus kon het in de eindstrijd niet [hverken tegen zijn (oudere) tegen- lider. Ijeugdtennis op Texel zit in de lift. 1 blijkt met alleen uit het aantal |ere leden van tennisvereniging ice (meer dan 130), maar ook uit [aansprekende prestaties ti|dens de ilopenweek gehouden kringkam- inschappen en in de competitie, e jaar geleden kwam Deuce met Iregeling dat jeugdleden elk jaar irdag 11 mei: VB afdeling Noord-Holland: loren: Meer A2-0osterend A1 12.30 u. o B1-ZDH BI 14.30 u. en C1-Tex. Boys C1 11.00 u. Af C2-0osterend C1 13.15 u. Cl-Texel C1 14.00 u. il C2-SRC C2 13.30 u. Hen: F3-Texel F3 10.00 u. dag 12 mei: 'B afd. Noordholland: oren: AVTexel A1 Boys A1-WMC A2 zwart B1-Texel B2 nes: iranders-Tex. Boys 14.30 u. 12.00 u. 14.30 u. 14.30 u. D1-Oosterend D1 16.00 u. kampioenen van de Texelse voet- ompetitie voor pupillenteams zijn ■nd, zo was vorige week in de Ise krant te lezen. Bijgaand een al van deze kampioenen in beeld. tien tennislessen krijgen. Nieuwe le den worden in een jaar de grondbe ginselen van het spel bijgebracht. Daarna worden ze ingedeeld in groe pen van ongeveer gelijke sterkte. Dit systeem voldoet goed. Tweeentwintig verenigingen deden mee aan de kampioenschappen van de kring noorderkwartier. Woensdag werden in vijftien verschillende ten nisparken de poulewedstrijden gespeeld. De Texelse vereniging Deu ce stelde haar banen en accommoda tie beschikbaar voor verdere wedstrijden en de halve en hele fina les. Ijzers De winnaars van de poulestrijd tra den donderdag op Texel tegen elkaar aan. Via een afvalsysteem bleven de finalisten over, die vrijdag tegen el kaar streden. Deuce had acht ijzers in het vuur. Zaterdag 4 mei: KNVB afdeling Noord-Holland: Junioren: Texel Al-Reigerboys A1 ZAP BTTexel B1 Texel B2-Con Zelo BI Texel C1-WGW C2 Succes C2-Texel C2 Pupillen: Oosterend DTTexel D1 SVC DTDe Koog D1 Texel D2-Tex. Boys D1 Tex. Boys El-Texel E1 ZDH El-Oosterend E1 Texel E2-Tex. Boys E2 SVC F1-Tex. Boys F1 Texel F1-Oosterend F1 De Koog Fl-Texel F2 Texel F3-Tex. Boys F3 Zondag 5 mei: KNVB Texel-Valken KNVB afd. Noordholland: Texel 3-Wiron 4 De Koog 2-Succes 5 1-1 1-2 6-2 2-0 Texel n.o. 6-2 0-9 3-2 5-2 15-1 7-1 0-4 11-2 1-1 1-7 1-2 5-1 Frank Boeyen werd bij de jongens tot en met 10 jaar tweede in zijn poule. Erik Plaatsman en Ivo Lauers werden tweede in de poules voor tot en met 12 jaar. Ewoud Bakker en Hans Geus wisten in deze categorie hun poule te winnen. In de halve finale traden ze tegen elkaar aan. Dit onderonsje werd een prooi voor Hans Geus, die daarmee een plaatsje in de finale ver diende. Daar wist hij de winnende lijn echter niet vast te houden. Bij de meisjes tot en met 16 jaar stelde Marike Westerlaken enigszins teleur door geen poulewinnares te worden. Arjen Saai bleek in de cate gorie tot en met 18 jaar nog niet op gewassen tegen C-spelers. Hans Boswijk, zelf D1 speler, wel. Qua ta lent kan deze speler makkelijk een hogere categorie aan, maar om te promoveren moeten toernooipunten worden gehaald en Boswijk doet we gens studie en voetbalactiviteiten (aanvoeder van A1-junioren bij SV Texel) niet aan zoveel toernooien mee. Voorrang Hans Geus en Hans Boswijk hebben zich beiden door het behalen van de finale geplaatst voor de districtskam pioenschappen van Noordholland- noord. Deze beginnen echter donder dag en op die dag hebben beide Texelaars een voetbaltoernooi, waar zij voorrang aan verlenen. De publieke belangstelling voor het tennistoernooi viel tegen. Misschien had dit wat met het sombere weer te maken. In de competitie gaat het goed met de Texelse afvaardiging. Het team ge mengd tot en met 18 jaar staat op een tweede plaats en het team meis jes tot en met 18 jaar stevent met drie overwinningen rechtstreeks op een kampioenschap af. Programma zondag 12 mei: Deuce: J. Joosten-H. Schraag W. Vos-R. v. d. Bent D. Bol-R. Buitenweg E. Wichers-S. Amende H. den Brok-J. Zoetelief R. Verduyn-A. Saai Heri-Hodie 9.00 uur 9.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 19.00 uur 19.00 uur E. Balkhoven-Arjen Saai 9.00 uur H. Maas-J. Beintema 19.00 uur De A-junioren Hans Boswijk en Jan Willem Kraaij vormden zondag met succes het centrale verdediginsduo bij Texel 1. Zij vervingen Koos Tjep- kema die afwezig was vanwege een enkelblessure, en Simon Brand die centraal op het middenveld speel den. De beide A-junioren kunnen vol gend seizoen bij de nieuwe Texel-trainer, Wim Roomeijer aan spraak maken op een plaatsje in de hoofdmacht. Texel verloor wèl: 1-3 tegen De Valken. Interimcoach Wim Koorn was op nieuw van een 4-4-2 opstelling uitge gaan. Opvallend was de rol van Wim van Veen. De onder trainer Vaars in ongenade geraakte speler voetbalde of de competitie nog maar net was begonnen. Keihard werkend en vech tend in elk duel zorgde hij voor de nodige acties. Tegenstander De Valken kon nog degraderen. Bij winst was men veilig, maar bij een gelijkspel was men afhankelijk van wat de andere teams zouden doen. Texel wilde echter toch het talrijke Aad Vaars is niet meer in dienst als hoofdtrainer bij SV Texel. Zijn con tract, dat hem nog tot en met het seizoen 1991-1992 aan de voetbal club bond, is na overleg en met in stemming van beide partijen ontbonden. Vaars wordt opgevolgd door Wim Roomeijer uit Den Helder. De 41-jarige Roomeijer speelde in het begin van de jaren zeventig al eens in Texel 1. Voordien voetbalde hij twee seizoenen als semi-prof bij AZ in Alk maar. Roomeijer, die training mag ge ven tot en met de tweede klasse amateurs, is momenteel assistent trainer bij HRC in Den Helder. Zater dagmiddag zal Roomeijer aan de Texel-selectie worden voorgesteld en zal hij zijn plannen voor het nieuwe seizoen ontvouwen. Eind juli begint hij met de trainingen. Aad Vaars heeft bijna twee seizoenen de hoofdmacht van SV Texel ge traind. In 1989 volgde hij Gerrit As- fcelman op, die met Texel 1 kampioen was geworden van de vierde klasse KNVB. In zijn eerste seizoen slaagde Vaars erin zich met Texel 1 te hand haven, terwijl ook Texel 2 een suc cesvol jaar kende. In het nu bijna afgelopen tweede seizoen had Vaars het aanzienlijk moeilijker. Het eerste werd geplaagd door een reeks bles sures, waardoor het op de onderste plaats in de competitie belandde. Het tij bleek niet te keren, zodat al ruim voor het einde van de competitie de degradatie een feit was. Halverwege het seizoen had Vaars deze ontwik keling al aangekaart bij het bestuur en voorgesteld naar een opvolger uit te kijken. Het bestuur behield echter vertrouwen in de trainer en stelde hem voor zijn contract met een sei zoen (tot juli 1992) te verlengen. Na enige bedenktijd ging Vaars hierop in. Vorige maand echter bleek de meer derheid van de spelersgroep niet meer achter de trainer te staan. Het bestuur koos partij voor de spelers en liet Vaars vallen. De teleurgestelde Vaars, die zich als echte verenigings man (hij trainde voordien de jeugd en keepte jarenlang in het eerste) on heus behandeld voelde, meldde zich ziek. De honneurs als coach werden de afgelopen weken waargenomen door teambegeleider Wim Koorn. Het bestuur en Vaars kwamen in de tus sentijd tot overeenstemming over de ontbinding van het contract. Volgens het SVT-bestuur blijft de selectie voor komend seizoen in tact. publiek graag laten zien dat men aan de beterende hand was. Er werd door Texel uitstekend gevoetbald. De „lange bal" werd niet gebruikt en men probeerde door middel van com binatievoetbal De Valken vast te zet ten op eigen helft. Dit lukte en De Valken moest zich beperken tot spo radische counters. Van achteruit lie ten zelfs Hans Boswijk en de weer uitstekend spelende Ingmar Moer beek zich in de voorste linie zien. Achtereenvolgens waren Wim van Veen, Ingmar Moerbeek en Paul van Exel dicht bij een doelpunt. Geluk en een goede keeper hielden De Valken toen in de race. Met name Paul van Exel was in de eerste helft een plaag voor zijn tegenstanders. Simon Brand, die uitgroeide tot de beste speler van Texel, was twee tot drie maal dicht bij een treffer maar ook hij had geen geluk. Zoals zo vaak in deze competitie viel het doelpunt aan de andere zijde De Valken-Spitsen speelden de Texelse verdedigers in een één-man-meer-situatie keurig uit en lieten Bart Heerschap kansloos: 0-1. Het antwoord van Texel was er binnen twee minuten. Van een af stand van een meter of dertig joeg Simon Brand de bal uit een vrije trap laag en hard langs de muur in de uiterste hoek: 1-1. Nederlaag Na de pauze toen inmiddels bekend Zaterdag werd het concours oude duiven gevlogen vanuit St. Chislain Hornu (België). Door het koude weer en de zware noord-oosten wind werd de 320 kilo meter tocht een barre vlucht voor de 48 Texelse duiven. Om 10.20 uur werd het lossingssein gegeven en be gonnen de duiven aan de terugtocht, die lang duurde. De eerste duif werd om 15.41.39 uur geconstateerd door Meyert de Waard, waarbij de snelheid die de duif behaalde 962,65 m. per min. bedroeg. Uitslag: Meyert de Waard: 1. 2, 5, 6, 7, 10 Sjoerd Feenstra: 3, 8, 9 Herman Groeneveld: 4 was dat De Valken slechts gebaat was bij een overwinning, een weer beter spelend Texel 1. Toch stond het na twee minuten reeds 1-2 toen de linkerspits van De Valken vanaf de linkerzijkant van het strafschopgebied met een lage schuiver keeper Heer schap verraste. Texel bleef komen en met kunst en vliegwerk hield De Val ken Texel van het lijf. De wedstrijd werd grimmiger en Paul van Exel liep bij één van deze harde acties een blessure op en was niet meer in staat zijn niveau van de eerste helft te halen. Opnieuw onnodig balverlies in de Texelse achterhoede was de aanleiding voor de derde treffer van De Valken. De Valken had daar geen boodschap aan en profiteerde dank baar van het cadeau en stelde daar mee het derde klasserschap veilig. Coach Wim Koorn wisselde de ge blesseerde Paul van Exel voor broer Hans van Exel en de moegestreden Ingmar Moerbeek werd vervangen door A-junior Stephan Bousma. On danks dat Texel 1 bleef aanvallen en er een doelpunt van Texel werd afge keurd kwam er geen verandering meer in de stand en nam Texel af scheid van de derde klasse waarin men slechts twee jaar heeft kunnen spelen. Tenminste éénmaal per jaar halen de Texelse „oudjes" de voetbalschoenen uit de wilgen om met de maten „van toen" een balletje te trappen. Dat ge beurt op het Ab van Sambeek- veteranentoernooi van Texelse Boys. Aanstaande zondag is het weer zo ver. Het deelnemersveld bestaat uit uitsluitend Texelse teams, die ver deeld over twee poules een halve competitie spelen. De nummers 1 en 2 spelen kruisfinales, waarna om 15.00 uur in de finale wordt beslist welk team de Ab van Sambeek- bokaal door de familie Van Sambeek krijgt uitgereikt. Scheidsrechters zijn Jaap Kager, Norbert Kager, Piet Koopman en Ab de Vey. De wedstrij den duren tweemaal een kwartier. Wedstrijdschema: Poule A: SVC, Texelse Boys, ZDH. Poule B: Texel, SV Oosterend en SV De Koog. Veld A: 11.00 uur SVC-Texelse Boys, 11.45 Texelse Boys-ZDH. 12.30 ZDH-SVC. Veld B: 11.00 Texel-Oosterend; 11.45 Oosterend-De Koog; 12.30 De Koog-Texel. 13 30 kruisfinales, 14,15 veld A: om de 3e en 4e plaats, veld B: om de 5e en 6e plaats; 15.00 veld A. finale 15.45 prijsuitreiking. Met nog maar één wedstrijd voor de boeg mag SVO D1 zich kampioen noemen. Vorige week werd de wed strijd Texel D2-SVO D1 gespeeld, de twee bovenste van de ranglijst. Het beloofde dus spannend te worden maar het bleek voor SVO een „makkie". Tijdens de rust stond het al 0-7 door éen doelpunt van Klaas Marten Ra ven, drie van Cees Jan Laan en drie van Erik Plaatsman. Na de rust scoorde Plaatsman nog één keer en het klapstuk kwam van Mart Hoven. Eindstand werd dus 0-9. Na de wed strijd gingen de jongens direct naar Oosterend, want thuis vier je pas echt feest. De jongens kregen bloe men van het jeugdbestuur en van sponsor Klaas Langius van Het Stei gertje. Op de foto van links naar rechts. Staande: trainer Bep Vonk. auke Vermeulen, Cees-Jan Laan. jeugdleider Meyert Laan. IVO Witte. Christiaan de Vries. Sponsor Klaas Langius. Erik Plaatsman. Klaas Marten Raven. Jeroen Huizinga. Bert Langius. technisch begeleider Piet de Vries. Zittend Merlijn Adema; Cees Joustra; Mart Hoven. Sebastiaan Schaatsenberg; Simon van Ar- kei; Mala Zwieringa en Nadja Daalder, op de foto ontbreekt Victor Zuydweg. oys El was zowel voor als na de winterstop de sterkste in de E-poule. Staand van |^aar^0c',fs; coach Paul van Sambeek. Linda Smit. Mark Randsdorp. Lucas Witte en Ro- Geknield: Wilburt Loef. Michelle Kuiper, Koen van der Slikke keeperen Arianne van De Cocksdorp F1 was met Texelse Boys F1 in een felle strijd om de bovenste plaats verwikkeld. De jeugd van SVC (welke club momenteel weer een florende pupillenafdeling heeft na een aan tal magere jaren) trok aan het langste eind. Op de foto staand van links naar rechts: coach Henk Stevens. Dirk Jan Saai, trainer Maarten Boon. Niels Dekker. John Wuis. Niek Westdorp en coach Henk Dekker. Geknield v.l.n.r. Reijer Stevens. Michiel Dekker. Tjarko Stolk (keeper). Jona than Stiehl en Peter Bolier. Texelse Boys F2 was dit voorjaar niet te stuiten bij de jongste pupillen. Grote uitslagen waren meer regel dan uitzondering voor dit team met merendeels jongetjes die pas op voetballen zit ten. In het gezelschap van begeleider Anton Graaf staan van links naar rechts: Bart Graaf (kee per). Rowdy Bakker, Tommie Boogaard. Peter Eelman. Ronald de Porto. Chris Kuiper en Jaap Witte. Gehurkt: Wilco Keijzer. Bob Ran en Meivin van Sambeek. Gaime Vlaming ontbreekt op de foto.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7