KORT TEXELS 13e Pinkstertoernooi brengt Boys geluk Volleybaltoernooi Programma tennis Jan Kingma achtste in Den Helder Ledenvergadering Jeroen de Geus wint surfwedstrijd Nieuwe boogschutters maken strijd leuker Mishandeling >en strijd om de >ede plaats zorgt |r schaakspanning Verrassend begin finales basketball Voetbalkampioenen kregen rondvlucht lemeente nam olkenzuiger gebruik Trimzwemmen bij ZPC TX'71 Uitslagen zaalvoetbal Voetbaltoernooi vijf tegen vijf Aanmelden voor de avondvierdaagse SV De Koog houdt tweedaags toernooi ierdag 23 MEI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Dertien was zeker geen ongeluksge tal voor voetbalvereniging Texelse Boys. Het jaarlijkse Pinkstertoernooi, dat in 1979 voor het eerst werd ge houden, was voor de club in alle op zichten een klapper. Toernooiwinnaar werd Velsen, dat in een kwalitatief goede finale Mariënheem met 1-0 versloeg. Texelse Boys 1 werd derde na winst via strafschoppen op Quick Boys. Sinds de eerste editie is het twee daagse Pinkstertoernooi een succes, dat sportief en financieel niet meer valt weg te denken. De formule is eenvoudig, maar doeltreffend: 24 teams uit alle windstreken van Ne derland kamperen tijdens het toernooi rond de velden. De meeste deelne mers beschouwen het sportieve uit stapje naar Texel als een leuk slot van een vermoeiend voetbalseizoen en nemen de nodige supporters mee, wat voor extra sfeer zorgt. Het weer heeft het toernooi in dertien edities slechts éénmaal in de steek gelaten. Op de feestavond aan het eind van de eerste toernooidag komt het meestal tot een echte sportverloe dering. In voorgaande jaren trad tel kens een bandje op, maar ditmaal was de feesttent op het Boys-terrein ingericht als discotheek. De „disco on the rocks"-show bleek een schot in de roos. De meeste bezoekers maakten het gezellig en trokken niet voortijdig Den Burg in. Zij werden gestimuleerd om in de tent te blijven vanwege een verloting. Aanlokkelijke hoofdprijs was een avontuurlijke reis voor twee per sonen naar Oostenrijk. Een meisje uit Vlaardingen, behorend tot de liefst 58 personen tellende de legatie van voetbalvereniging DVO, sleepte deze prijs in de wacht. Het enige minpunt werd veroorzaakt door klachten over geluidoverlast. Na tus senkomst van de politie werd het vo lume halverwege de avond teruggeschroefd. Voor het overige verliep de avond zonder wanklanken. De door Texelse Boys ingestelde „susploegen" hoefden niet handelend op te treden. De organisatie, die toch #wel wat gewend is, zag zich overi gens tijdens de feestavond voor het probleem geplaatst dat de aggregaat het dreigde te begeven. De discos how nam namelijk veel meer stroom af dan de aggregaat kon verwerken. Met hulp van electriciëns werd een noodvoorziening getroffen, door stroom af te tappen van de licht masten van het trainingsveld.... Eindstanden Standaardteams: I.Velsen; 2 Mariënheem, 3.Texelse Boys; 4.Quick Boys; 5-Schalkwijk (Haarlem); 6.Halle. Reserveteams; I.Fortitudo (Culemborg), 2.De Volare (Vlaardingen); 3.Schalkwijk; 4.Texelse Boys 2; H.Texelse Boys 3 Zaterdag wordt door de Stichting Re- creatiewerk Sportraad Texel een vol leybaltoernooi gehouden, ledereen ouder dan 12 jaar is vanaf 18.40 uur welkom op camping het Woutershok. Inschrijving kan per groep of indivi dueel. De deelname is geheel gratis. Zondag 26 mei Deuce H. Lauwers-J. Joosten 9.00 u. E. Wichers-D. Bol 9.00 u. R. Buitenweg-E. Balkhoven 10.00 u. R. Verduyn-H. den Brok 19.00 u. J. Zoetelief-H. Maas 19.00 u. J. Beintema-A. Saai 20.00 u. Heri Hodie H. Schraag-R. v.d. Bent 9.00 u. Arjen Saal-S. Amende 10.00 u. Zes Texelse sportvissers zijn op tweede Pinksterdag naar de vrije zeeviswedstrijd van H.S.V. Den Hel der geweest. In totaal stonden tach tig vissers aan de dijk nabij Landsend. Er werd redelijk tot goed gevangen. Zeer veel onderlijnen met lood wer den verspeeld. Eerste werd P, Veet uit Den Helder (507). Nummer twee had 453 en nummer drie 392. Jan Kingma was de beste Texelaar met 282 cm. Nummer vijftien was Piet Kingma met 227 cm. De uitslagen van de andere Texelaars: Cor Huisman (103 cm); Paul Verha gen (98 cm.) en Johan Hopman (82 cm.) Mark Prins ving niets, maar haalde wel een prijs op deelnemers nummer. De volgende wedstrijd voor de sportvisserclub Texel is de Wadde nuitwisseling van 25 en 26 mei op Vlieland. Op 2 juni wordt weer voor het kampioenschap gevist op de IJs- dijk tegenover Nieuw Buitenheim van 8.00 tot 10.30 uur. Maandag wordt om 20.00 uur de jaarlijkse Algemene ledenvergadering van de sportvereniging Texel gehou den. De vergadering heeft die avond als belangrijkste agendapunt de bestuursverkiezingen en het wordt gehouden in de kantine van de sportver eniging Texel aan de Haffelderweg. Zondag werd met weinig wind bij Paal 17 de eerste surfwedstrijd van dit seizoen gevaren. De organiseren de vereniging Windsurfclub Texel en Kustzeilvereniging Westerslag stel den de op 11.00 uur geplande start uit tot 12.40 uur. Pas toen was er voldoende wind voor een geldige wedstrijd. Door de weersvoorspelling van 2-4 BF waren de meeste surfers thuis ge bleven. De surfers van de vaste wal hadden zaterdag al afgebeld. Ze von den de kosten voor een vergeefse reis te groot. Enkele trouwe leden van de vaste wal waren toch geko men en lieten dit merken ook. In de eerste manch gingen negen surfers van start en doordat de wind was toegenomen werd het toch nog een leuke wedstrijddag. Voor de pauze werden drie manches gevaren, waarvan Jeroen de Geus er twee wist te winnen. De andere manch zette Jacob Roeper als eerste zijn plank op het strand. Nadat ieder een weer was opgewarmd door de soep werd gestart voor de laatste twee manches. Hiervan wonnen De Geus en Roeper er ieder één. Uitslag: 1. Jeroen de Geus. Meppel; 2 Jacob Roeper, Den Burg; 3. André v.d. Berg, Oosterend; 4 Peter Wiersma, Steenwijk; 5. Joost Endlich, Heerhugowaard; 6, André Barhorst, Den Burg; 7 Mark v. Rijsselberghe, Den Burg; 8. Willem Vinke, Alkmaar; 9. Gertjan de Wit, Oosterend. Uitslagen tennis; R. Verduyn-J. Zoetelief 6-8; H. Maas-A. Saai 8-6; H. Elzinga-R. vxJ. Bent 4-12; E. Balkhoven-E Wichers 20-0; H Maas-R. Ver- duyn 11-7; J. Bemtema-J. Zoetelief 22-0; J. Joosten-H Schraag 6-9; W Vos-R. v.d. Bent 5-12; D. Bol-R. Buitenweg 9-14, E. Balkhoven- A. Saai 15-3, H. den Brok-J. Zoetelief 12-6 Wedstrijden die door de regen niet zijn gespeeld worden opnieuw in gedeeld. Theo Kikkert heeft net als vorig jaar de koningstitel van boogschietvereni- ging De Eilandschutters in de wacht gesleept. „Koning" Kikkert behaalde 288 pun ten, zeven meer dan nummer twee Siem de Porto en negen meer dan Maarten Hoogenbosch, die als derde eindigde. Bij de in sportzaal De Ferre- ver gehouden wedstrijd zorgden de nieuwe leden, die het afgelopen sei zoen bij de club zijn gekomen, voor een verbreding van de top. Dit maak te de strijd interessanter. Enkele de butanten vielen maar net buiten de prijzen. De keizerschutter van de ver eniging, Henk Witte, trad op als scheidsrechter. Op 28 mei wordt weer een wedstrijd geschoten. Dan gaat het om de titel „hofnar 1991". De winnaar is degene die het verst onder zijn persoonlijk re cord schiet. Een 27-jarige Texelaar heeft aangifte gedaan van mishandeling. De Texe laar verklaarde een stomp in het ge zicht te hebben gehad van een 22-jarige inwoner van Harlingen. Vol gens de Harlinger toerist was de Texelaar in de nacht van maandag op dinsdag met vrienden in een café wat aan het treiteren geweest. Toen de twee elkaar buiten opnieuw ont moetten, ontstond een handgemeen. De Texelaar liep hierbij een dik oog op en verloor tijdens de worsteling een zilveren ketting. Zwemwater. De kwaliteit van het zwemwater aan het Texelse strand is goed. Dit is de conclusie van een on derzoek van Rijkswaterstaat, dat ieder seizoen rond de Waddeneilan den een aantal malen wordt gehou den. Ook de andere eilanden kwamen er goed vanaf in het on derzoek. Onwel. Bij de IJzeren Kaap te Oosterend werd dinsdag een man on wel. Hij viel met zijn hoofd op de stenen. Een arts werd gewaar schuwd, maar die stuurde de man per ambulance door naar het Gemim- ziekenhuis. Geslaagd. Jans Goënga heeft met gunstig gevolg het examen voor maatschappelijk werkster afgelegd. Ze volgde de vierjarige HBO-opleiding aan de Academie „Markendaal" van de Hogeschool West Brabant te Breda. Badminton. Maandag is de laatste trainingsavond van de badmintonclub. Dit in verband met de renovatie van de sporthalvloer. {erne competitie van schaak- in passant om het kampioen en Texel is opnieuw j,nen door Jaap Dros, die met jote voorsprong op de als |e en derde gefinishte Rinus len Piet Cornelisse zijn zo- L schaaktitel veroverde. De om de eerste plaats was mis biet al te opwindend, wel iend was de strijd om de twee- jering tussen Cornelisse en i. Ikele weken voor het eind van mpetitie hield Cornelisse de |e plaats stevig in handen. Hij laarmee voor een kleine sensa- gaan zorgen, want sinds vele js Vittali En Passants tweede U In de laatste,ronden voltrok chter een klein drama: Cornelis- lftte volledig in en moest een ïederlagen incasseren die Vittali in de race bracht. In de laatste moest Cornelisse van Vittali «om de tweede plaats te be ugen. In een zinderend duel okte Cornelisse de stelling van met bewonderenswaardige ust, maar Vittali hield stand en Ide op zijn tandvlees een be- |e remise, waardoor Vittali, die sns dit jaar de Texelse damtitel wacht sleepte, zich opnieuw tweede schaker mag noemen. Talent je Wijk, die bij aanvang van zijn seizoen bij En Passant aankon- een aanval op de titel van Dros len ondernemen, kon ondanks ;erke seizoensopening zijn plan iet realiseren. Hij is zeker een waarmee in de toekomst reke- al moeten worden gehouden Jetopspelers van En Passant, zijn hyperscherpe aanvalsstijl i zich te vaak tegen hemzelf iet hij in stellingen die dat niet en toch trachtte beslissingen te en. Hij eindigde op een emgs- ileurstellende elfde plaats. Club nestor Harm Broekema neemt in de eindranglijst een fraaie vierde plaats in en ook Piet Bakelaar maakte een forse sprong omhoog: hij werd vijfde. De eindstand van de schaakcompeti tie luidt: 1. J.Dros 376 pnt (volgens het systeem Keizer) 2. R.Vittali 285 3. P.Cornelisse 273 4. H.Broekema 228 5. P.Bakelaar 227 6. A. Terpstra 222 7. A. Bakker 220 8. K.Kistemaker 201 9. G. Zoetelief 199 10. P. Eel- man 189 11. J. de Wijk 184 12. T.van Lingen 172 13. F, Eijgenraam 171 14. R. Riegman 169 15. M. Witte 164 16. M. Birkenhager 158 17. T. Witte 155 18. F. van Tatenhove 150 19. W. Hoekman 150 20. D, Leegwater 137 21. A. Zijm 125 22. K. Bruining 120 23. N. van Heeringen 105 24. K. Bakker 103 25, H.Tuinema 100 26 D. Poleacov 99 27. E. de Visser 95 28. W. Pranger 80 29. W. van de Rijke 73 30. H. Sluijter 39. Het C1 elftal van SVO is kampioen geworden na een fraaie overwinning op WGW. In een sportieve wedstrijd werd een 6-1 eindstand bereikt. Sponosr Bob Rienks van het Para centrum bood de kampioenen een rondvlucht boven het eiland aan. De meeste voetballertjes stapten vol bravoure het toestel in, waarmee de rondvlucht zou worden gemaakt. An deren waren toch wel zenuwachtig: zij kregen hun luchtdoop. De piloten deden hun uiterste best. Boven Oosterend werd een extra rondje ge maakt, om de SVO-ers hun velden ook eens van bovenaf te laten aan schouwen. De SVO-kampioenen van links naar rechts: Staand trainer Bep Vonk. Sebastiaan Schaatsenberg, René MantjeCor Vlaming. Richard de Vries. Jeroen Rouwenhorst. Richard Koning. Wouter Haak. Ton Witte en coach Rob Vonk. Zittend Stefan Witte. Jothan Purmer, Pieter Kuiper, Koen Broes. Arjen Oosterhof. Wouter Purmer. Liggend keeper Pieter Daalder. pmente heeft een nieuwe temiger in gebruik geno- i De rijdende installatie, die 'mart miljoen gulden ge il, vervangt de kolkenzuiger na elf jaar trouwe dienst beste tijd had gehad en nu leservefunctie krijgt. De Je reservezuiger is te koop. nieuwe kolkenzuiger, die m3 afvalwater kan laden, ft ongeveer dezelfde capaci- en mogelijkheden als zijn «ganger maar is meer ge- iksvriendelijk uitgevoerd en men van een veel krachti- hogedrukinstallatie. Riolen men nu met een water- Klit van 90 bar worden toongespoten. De kolkenzui- is een onmisbaar apparaat, practisch elke dag in actie W voor het legen van beer- Iten, vetvangers, straatkol- pompgemalen e.d. en voor verhelpen van verstoppin- l De DAF vrachtauto waar- De zuiginstallatie met xhorende voorzieningen is nomeerd. werd geleverd Wim van Sambeek truck- vree te Oudeschild. De 'enlijke installatie kwam van w 8.V. uit Alkmaar. De foto >'d gistermiddag gemaakt in Heijserstraat, toen de vaste fan ningsleden Kees Lex- "d en Rikus Bakker voor het met ,,hun" kolkenzuiger kwamen. De ..play offs" van de eilandcompe titie basketball zijn verrassend van start gegaan. Time Out bracht Dikke Mik onverwacht een 30-29 neder laag toe.. SI Gollards was niet opge wassen tegen Datamarkt/Kapsalon Joke (17-45). In de „play offs" spelen de vier hoogst geëindigde teams om het Texels kampioenschap. S1 Gollards staat bekend als een ploeg met een goed gesloten verdediging, maar moest vrijdagavond flink toegeven op de tegenstander. Toen ook Dirk Oosterhof met vijf persoonlijke fouten naar de kant moest, was het hele maal gedaan met de verdediging. Vooral Marco Tundelder liep er ge makkelijk doorheen. Spannender was de partij tussen Dik ke Mik en Time Out, de nummers twee en vier van de ranglijst. De wedstrijd kende een aarzelend begin, waardoor het na vijf minuten nog al tijd 0-0 stond. Dikke Mik begon toen flink te scoren en nam een comforta bel lijkende 13-2 voorsprong. Time Out bracht de verdediging op orde, en slaagde erin de scoringsmachine van de tegenstander te doen stok ken. Langzaam maar zeker kwam Dikke Mik terug. Bij rust was de ach terstand nog maar één punt (14-15). In de tweede helft hielden de ploe gen elkaar in evenwicht. Tot in de slotminuut bleef het de vraag wie zou winnen. Francien Dijt zorgde vijf tien seconden voor tijd voor de doorslaggevende treffer. Met een 30-29 nederlaag zocht Dikke Mik de kleedkamer op, een illusie armer wat betreft het kampioenschap. Programma: 20.30 uur Datamarkt/Kapsalon JokeTime Out (SI Gollards); 21.15 uur Dikke Mik-S1 Gollards (Time Out). Zwemlustigen die verder willen kijken dan de schoolslag lang is, kunnen woensdagavonds terecht bij het trim zwemmen in zwembad Molenkoog. ZPC TX'71 verzorgt van 20.15 tot 20.45 uur een cursus, waarin onder richt in verschillende zwemslagen worden gegeven. De zwemtraining wordt gegeven door Ria Keyser en Dick Haker. De kosten bedragen f32,50 voor een heel seizoen. Zondag: 9.45 u. Zilvermeeuwen-FC Vlotbrug 10.15 u. FC Arno-SV De Koog 2 10.45 u. Beverwijk-SV De Koog 1 11.15 u. Theo-Concordia 11.45 u. Berdos-SV De Koog 1 12.15 u. FC Vlotbrug-Beverwijk 12.45 u. Grijpskerk-Roden 13.15 u. FC Arno-Theo 13.45 u. Uitgeest-Gieten 14.15 u. SV De Koog 2-Concordia 14.45 u. FC Vlotbrug-Berdos 15.15 u. Nr. 2 poule A-Nr. 2 poule B 15.50 u. Nr. 1 poule A-Nr. 1 poule B (De wedstrijd tussen de poulewin naars wordt gespeeld in twee keer twintig minuten) Zaterdag houdt SV Texel een „Vijf te gen vijf" voetbaltoernooi op het sportcomplex aan de Haffelderweg. Op het normaal te gebruiken speel veld worden vier kleine veldjes uitge zet en deze worden van kleine doeltjes voorzien. Op deze kleine veldjes spelen de teams bestaande uit „vijf" spelers de geplande wedstrijden. Het juiste programma staat nog niet vast omdat men nog, tot en met vrijdagavond 20.00 uur gelegenheid heeft om voor dit toer nooi in te schrijven. Dat kan bij Rob Dapper, Lieuwstraat 22, Den Burg, telefoon 14337. Vorig jaar deden zestien teams aan het toen zeer geslaagde toernooi mee. De aanvang is 11.30 uur en de laatste wedstrijd zal omstreeks 17.00 uur worden gespeeld. Op zaterdaga vond zal er, in de kantine van sportver eniging Texel aan de Haffelderweg, een feestavond ter afsluiting van het voetbalseizoen worden gehouden, met een loterij. Hoofdprijs is een compleet tuinameubelement. De aan vang van de feestavond is 20.30 uur. Ook mensen die geen lid zijn, zoals bijvoorbeeld de trouwe supporters, zijn welkom. Van maandag 3 juni tot en met don derdag 6 juni wordt traditiegetrouw de Texelse avondvierdaagse gehou den door wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. Deelnemers kunnen zich hiervoor in schrijven op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Dat kan op de volgende adressen: Den Burg: Koffiecentrum, Weverstraat 58. Oosterend: fam. Eelman, Mul derstraat 3. Oudeschild: fam. Van Heerwaarden, Loodssingel 33. Den Hoorn: fam. Bakker, Diek 21. Bij voorinschrijving betalen leden f4,- en niet-leden ƒ5,50. Wie op de eer ste dag aanmeldt, betaalt ƒ7,50. Maandag 3 juni wordt gestart tussen 17.30 en 18.30 uur vanuit de Koning hal bij het LBO, Het startbureau is een half uur van tevoren geopend en sluit om 21.00 uur. De afstanden die kunnen worden ge lopen zijn leeftijdgebonden. Jeugd van 4 tot en met 8 jaar loopt 5 km (uitsluitend onder begeleiding), van 9 tot en met 13 jaar 10 km en van 14 jaar en ouder 15 km. Minder lopen mag ook. Voor inlichtingen kan wor den gebeld naar Ben Roest, telefoon 14451 (na 18.00 uur). Dames: De Krim 2-Mantje 4-8; De Krim 1-Casino 2 5-3. RH: Gamma 3-De Koog 2 1-2; Casino 3-Ooster- end 2 2-8; Klif 2-Gamma 2 12-4; Texel 2-Klif 3 8-5. Eerste klasse: Al- bert Heijn-Oosterend 4 5-3; Klif 4-Oosterend 4 2-2. Tweede klasse: Gempo-Jelleboog 3 6-0; Texel 3-Oosterend 5 12-1; Gamma 6-De Muy 4-4; Oosterend 5-jelleboog 3 3-2. Derde klasse: Rab 2-Oosterend 6 2-4; Casino 6-Jelleboog 4 4-2. SV De Koog houdt komend weekend een groot tweedaags toernooi, waar aan wordt deelgenomen door twaalf teams. Wegens afbericht van USVU kan De Koog 2 voor het eerst meedoen. Er wordt gespeeld in twee poules van zes teams en de wedstrijden du ren twee keer vijftien minuten. Alleen de wedstrijden om de derde en de vierde plaats en de finale duren twee keer twintig minuten. Scheidsrechters zijn A. v.d. laan, J. Vriens en F. Ka- menz. Tijdens dit toernooi wordt de sportiefste ploeg beloond met de Fairplay-Cup, die vorig jaar door FC Arno werd veroverd. Verder is er een beker voor de beste keeper en de beste speler van het toernooi. Na de eerste toernooidag (zaterdag) is er een gezamenlijke nasi-maaltijd, gevolgd door een feest avond met optreden van de band Surprise. Op deze avond vindt tevens de trekking plaats van de grote verlo ting, die in drie fasen zal plaatsvin den. Op zondag zal de prijsuitreiking plaatsvinden om ongeveer 17.30 uur. Programma zaterdag: 9.15 u. Gieten-S.V. De Koog 1 9.45 u. Theo-Grijpskerk 10.15 u. Roden-SV De Koog 2 10.45 u. Beverwijk-Berdos 11.15 u. SV De Koogl-Zilverm. 11.45 u. FC Amo-Concordia 12.15 u. FC Vlotbrug-Gieten 12.45 u. Theo-Roden 13.15 u. Berdos-Zilvermeeuwen 13.45 u. Grijpskerk-SV De Koog 2 14.15 u. Gieten-Beverwijk 14.45 u. FC Arno-Roden 15.15 u. FC Vlotbrug-SV De Koog 1 15.45 u. Concordia-Grijpskerk 16.15 u. Berdos-Gieten 16.45 u. Theo-SV De Koog 2 17.15 u. Zilvermeeuwen-Beverwijk 17.45 u. Roden-Concordia 18.15 u. Grijpskerk-FC Arno

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 13