Zaterdag traditionele wandelronde om Texel Em van 25 en 26 mei Kerkdiensten 26 mei Vuiloverslag Vrije School houdt weer „open dag" Wie maakte dit tegeltje Nioz-workshop Openluchtconcert Foto's Koninginnen Harley gestolen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 23 MB De wandelronde om Texel kent op het strand ook dit jaar enige hindernissen als gevolg van de zandsuppletie bij De Koog. Voor de 21ste keer wordt zaterdag de wandelronde om Texel gehouden door de wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. Voor deze monster- tocht hebben zich al erg veel men sen opgegeven. De zandsuppletie bij De Koog vormt dit keer een handicap voor de lopers. Maar de vaste deelnemers zijn inmid dels wel gewend aan enige hindernis sen op het strand: vorig jaar lagen de buizen immers bij De Cocksdorp. Het Gouden Boltje heeft als vanouds alles in het werk gesteld om de lo pers een vlekkeloze tocht te bezor gen. De start is om 06.30 uur op 't Horntje. Bij de paviljoens Zeeaster en Ome Joop aan paal 17 is het eerste controlepunt. De volgende post zit bij het Torenpaviljoen. Verzorging Na dit stuk strand vervolgen de deel nemers hun weg over het verharde gedeelte naast de dijk. Er zijn ver schillende verzorgingsposten in het traject opgenomen, onder andere bij het Prins Hendrikhotel, aan het einde van de Eendrachtpolder, in het club huis van de windsurfclub op Dijk manshuizen en bij Ceres. In de Zeven Provincieën is de laatste vaste con trolepost. Tijdens de hele tocht staat het Rode Kruis paraat. Wie ook mee wil doen aan deze zwa re tocht kan zich inschrijven bij de start of op de boot die om 06.35 uur HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur dhr. Guiljam. Uit zending via De Lichtboei. De Waal 9.30 uur dhr. Kuiper. De Koog 9.30 uur ds. Ter Haar. Den Hoorn 11.00 uur ds. J. Bruin, Den Helder. Oosterend 9.30 uur ds. J. Bruin, Den Helder. Oudeschild 11.00 uur ds. Ter Haar De Cocksdorp 11.00 uur dhr. Kuiper m.m.v. Texels Mannenkoor. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 Ds. Boite uit Andijk. Uitzending via Radio Texel; 19.00 uur ds. Boite uit Andijk. Uizending via De Lichtboei. Oosterend 10.00 uur ds. J.J.N. Wil mink; 19.30 uur drs. Timmerman uit Dirkshorn. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. zo. 10.00 uur en 16.00 uur dienst, wo. 19.00 uur ds. A. Bac. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Knipscheer. BAPTISTEN GEMEENTE TEXEL 10.00 uur ds. R. Reurekas uit Zwaag. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur herenkoor zo. 10.45 uur Themadienst, The Gospeltrain. Crèche. Uitzending via De Lichtboei. De Cocksdorp zo. 9.30 uur. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing. 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter A. Waverijn Th. van Hat- tem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw N. Schuijl, telefoon 11446. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. 'Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via telefoon 12527. 'Kruisvereniging Texel: Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: tel. 02230-23024. 'Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. uit Den Helder vertrekt. Het startbu reau is vanaf 06.00 uur bemand. Niet-leden betalen 712,50, leden 710,-. Wie mee wil doen moet mini maal 16 jaar oud zijn en tussen de 5 en 7,5 km per uur afleggen. Voor meer informatie kan worden gebeld naar Ben Roest, telefoon 14451. VERVOLG VAN PAGINA 1 deponeren omwonenden vaak ook hun afval in de containers." Dit laatste is ook voor Visser een be langrijk punt. „Ik heb best begrip voor een betere aanpak van het mi lieu, maar het is heel moeilijk om schoon puin aan te bieden. Afval scheiding is alleen bij groot werk in teressant. Er is geen tijd voor om alles zelf uit te zoeken." Normen Volgens Jan Frederici van gemeen te- werken is het niet mogelijk de nor men inzake het schoon aanleveren van bouwafval te versoepelen. „Bij hergebruik kun je niet staan met al lerlei andere materialen door het puin", aldus Frederici. Willem van Tatenhove heeft inmiddels maatregelen genomen om het hoofd te bieden aan de dreigende terugloop van containerverhuur en -transport. Voor de gemeente transporteert Van Tatenhove het vuil van het over slagstation naar overkantse stort plaatsen. Hij moet het nu dus opnemen tegen anderen, die het be drijfsafval buiten het overslagstation om naar het vasteland brengen. Van Tatenhove heeft nu besloten om dit zelf ook te doen. „Wat een ander kan, kan ik ook", aldus Van Tatenho ve. „Het was een kwestie van even afwachten hoeveel er zou worden aangeboden bij het overslagstation. Tot op heden valt het gewicht me niet tegen. Vervoer van afval naar de overkant buiten het overslagstation om is alleen interessant bij grote con tainers. Kleine containers kun je net zo goed op Texel storten. Het ge wicht is natuurlijk ook belangrijk. Je moet het dus van geval tot geval be kijken, het is te allen tijde een reken sommetje." Fractie Gemeentewerken toont begrip voor de commerciële benadering van de aannemers. Voor de exploitatie van het overslagstation zal een beduidend lager aanbod van bedrijfsafval voor alsnog geen gevolgen hebben, ver wacht Jan Frederici. „Bouw- en sloopafval vormen slechts een fractie van de totale afvalstroom. Huisvuil is verreweg de belangrijkste moot." Toch is het een vreemde zaak dat bij een overslagstation dat f 2,8 miljoen heeft gekost, een deel van het afval niet wordt aangeboden. Voor de ge meente wellicht een reden om de ta rieven voor het sloopafval eens te heroverwegen. De Vrije School houdt zaterdag haar jaarlijkse open dag. Het gebouw aan de Gasthuisstraat is van 13.00 tot 17.00 uur open voor een ieder die belangstelling heeft. De leerlingen zullen op elk heel uur een presenta tie geven van wat ze zoal in de klas doen. De klassen 3, 4 en 5 zullen om 14.00 en 16.00 uur een Duits to neelstukje opvoeren en iets uit de muziekles laten horen. De eerste en tweede klas laten om 15.00 uur iets uit hun lessen zien. Tevens zijn er ac tiviteiten zoals een bazar, stokbrood bakken, koper slaan, kinderspelletjes, een grabbelton, een restaurant, aller lei kramen en popcorn bakken. In het fietsenhok zullen tweedehands spul letjes worden verkocht en de peuter- ouders verkopen tweedehands kin derkleding. De opbrengst is ten bate van de school. Tijdens de presenta ties is er kinderopvang voor de aller kleinsten. Donderdag 23 mei In het programma ,,'t Allegaartje" van Radio Texel (19.00 tot 20.00 uur) wordt opgetreden door Jaap Bakker uit Oudeschild. Hij vertelt over zijn verzamelhobby, zijn be trokkenheid bij het verenigingsle ven, draagt anecdotes voor en leest voor uit eigen werk. Vrijdag 24 mei Muziekkorps „Door Eigen Kracht" geeft een openluchtcon cert in Den Hoorn op het pleintje bij Goenga; 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Questions and answers", een film van Sidney Lumet met Nick Nolte. Timothy Hutton en Armand Assante in de hoofdrol len. De New Yorkse politieman Brennan is dank zij z'n ouder wets harde aanpak een voor beeld voor veel jonge collega's. Een van zijn bewonderaars is Al, de zoon van een vermoorde col lega van Brennan, die inmiddels is opgeklommen tot hulpofficier van justitie. Er rijzen echter ver denkingen tegen Brennan; hij zou een moord op zijn geweten heb ben, maar het streven lijkt erop gericht te zijn hem vrijuit te laten gaan door geloof te hechten aan de toedracht zoals die door Bren nan wordt voorgesteld. Het loopt anders want er duiken getuigen op en de speurders komen te recht in de Puortoricaanse onder wereld. Het wordt duidelijk dat Brennan allerminst een modela gent is, maar een gewetenloze en corrupte moordenaar, die poogt de getuigen van zijn wandaden uit de weg te rui men... Zaterdag 25 mei Vanaf 6.30 uur kan op de veer haven van 't Horntje worden gestart voor de wandelronde om Texel. In en bij de Redmer IJska-school wordt van 11.00 tot 15.00 uur fancy fair gehouden ten bate van extra schoolbenodigdheden en adoptie van een scholier in Irian Jaya. Van 11.30 tot 17.00 uur wordt op het SV Texel-veld een 5 tegen 5-toernooi gehouden. De Vrije School Texel (Gast huisstraat) houdt van 13.00 tot 17.00 uur open dag. Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur worden prestaties van leerlingen getoond. Verder: bazaar, koperslaan, stok brood en popcorn bakken, twee dehands spullenmarkt en verkoop kinderkleding. De Muziek- en Dansschool (d'Ouwe ULO) houdt open dag van 10.30 tot 15.00 uur. In het kader van de Open Dag Waterrecreatie worden bij paal 33 en in de haven van Oude schild diverse demonstraties ge geven. Voor meer informatie zie het artikel elders in deze krant. Om 18.40 uur begint op camping Het Woutershok een volleybal toernooi van de Sportraad. Deel name staat open voor ieder. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Questions and answers". SV Texel houdt feestavond met verloting in de kantine; 20.00 uur. Zondag 26 mei Tennisvereniging Deuce houdt het „vijftig plustoernooi". In Cinema Texel draait om 20 uur „Questions and Answers Maandag 27 mei SV Texel houdt de algemene I denvergadering in de kantine, aanvang 20.00 uur. Tussen 19.30 en 20.30 uur bestaat in dorpshuis De Wald hoorn gelegenheid om foto's Koninginnedag te bekijken en: te bestellen. In Cinema Texel draait om 20. uur „Questions and answers' Dinsdag 28 mei De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft om 19.30 uu een openbare vergadering in h raadhuis. De Historische Vereniging hou om 19.30 uur een bibliotheek avond in d'Ouwe ULO, alleen toegankelijk voor leden. Tevens ruilbeurs van de verzamelaar^ deling. In het gemeentehuis begint ors 19.30 uur een openbare verga dering van de raadscommissie voor welzijnsbeleid. Op de agenda staan o.a. aanvraag CVO voor onderhoud De Buittf bóet en beheer Eierlandsche Huis. Hoogwater Oudeschild Do. 23 Vr. 24 Za. 25 Zo. 26 Ma. 27 Di. 28 Wo. 29 Do. 30 04.27 en 17,1 05.55 en 06.57 en 19 08.00 en 20 08.35 en 20 09.07 en 21! 09.45 en 21 10.04 en 21 Aan het strand is het een uur eerdei hoogwater. De zon komt 26 mei o 05.31 uur en gaat onder om 21.42 28 mei volle maan; 29 mei springtij EcoMare verzamelt ijverig allerlei ge schriften, foto's, voorwerpen en an dere zaken die te maken hebben met de geschiedenis van dit matuurre creatiecentrum" en zijn voorganger, het Texels Museum" in De Dennen. Van de familie F. Kortenhoeven uit Den Burg kreeg men enkele wand- of Q- legtegeltjes, 14 cm hoog, met een getekende afbeelding van het oude museum. Het is geen massaproduct want uit verschillen is af te leiden dat de tekeningen apart met de hand zijn gemaakt, mogelijk door iemand die ter plaatse niet bekend is, anders zou hij of zij er niet „Den Burg" on der hebben gezet. De tegeltjes moe ten zijn vervaardigd in de vijftiger jaren. De mensen van EcoMare willen graag weten wie deze tegels ont wierp, bakte en van tekeningen voor zag. Wie er iets over weet, wordt verzocht te bellen met conservator Johan Reydon, 17741. De opzet van de internationale workshop die vorige week in het Ni- oz werd gehouden, is geslaagd. In het instituut nabij 't Horntje waren ruim veertig wetenschappers uit Europa en Noord-Amerika vijf dagen lang bezig met het schrijven van een manuscript, waarin aanbevelingen worden gedaan om internationaal de vervuiling van de zee te bestrijden. Daarbij wordt uitgegaan van het voorkomen van negatieve effecten op organismen die in zee leven. Vijf werkgroepen namen elk een hoofd stuk voor rekening. Alle hoofdstukken kwamen in kladversie gereed. De ko mende weken worden de puntjes op de i gezet, waarna in de loop van het jaar een boek zal verschijnen. „Er is uitermate voortvarend gewerkt", con cludeert mede-organisator dr. Jan Everaarts van het Nioz tevreden. DEK houdt vrijdag een openluc eert op het pleintje voor Goënp begint om 20.00 uur. Zowel hi farekorps als de drumband verf medewerking aan het optreden ongeveer een half uur zal duret slecht weer wordt het concert plaatst naar dorpshuis De WaW De feestcommissie van Den l®r vraagt iedereen die op koning« in Den Hoorn foto's heeft gems van de festiviteiten, maandag m deze foto's naar het dorpshuis S men. Tussen 19.30 rn 20.30 KJ de feestcommissie dorpsgenot» anderen in de gelegenheid steta to's van deze dag na te bestel!» Een week later, op maandag 3|i kunnen de bestelde foto's in te Dorpshuis worden afgehaald, eens tussen 19.30 en 20.30 ui Een Harley Davidson motorfiets waarde van 720.000,-, is zateic nacht ontvreemd. De motor stu geparkeerd aan de Nïkadel, op t trottoir van de supermarkt. De' lie rode motor is eigendom van 28-jarige inwoner van Wuppert; Harley is van het type Panhead cc) en draagt het kenteken WZ De motor stond op het stuurslö was daarnaast voorzien van eff tingslot. Met droefheid geven wij kennis van het ge heel onverwacht overlijden van mijn lieve man onze zorgzame vader, schoonvader en opa Adriaan Smidt echtgenoot van Hiltje Lucia Boon op de leeftijd van bijna 64 jaar. H. L. Smidt-Boon K. Smidt I. Raghoebarsing M. v.d. Vis-Smidt P. v.d. Vis ans, nchard Y. v. Maldegem-Smidt H. D. v. Maldegem wendy, arjan M. Smidt J. Smidt-Verra Texel, 18 mei 1991 Weverstraat 6, 1791 AD Den Burg. Mijn man en onze vader en opa ligt opgebaard in het uitvaartcentrum aan de Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 22 mei van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum. Een korte overdenking zal worden gehouden op donderdag 23 mei om 14.00 uur in het uit vaartcentrum, waarna de begrafenis op de Al gemene begraafplaats te Den Burg zal plaatsvinden. Rust zacht lieve opa Smidt Aris Richard Wendy Arjan Verslagen en diepbedroefd geven wij te' van het plotseling overlijden van onze ge de broer, zwager en oom Addie Smidt T. Smidt t N. Smidt-Ellen N. Drenth-Smidt N. Drenth Y. H. v.d. Wulp-Smidl Th. v.d. Wulp G. Smidt G. Smidt-de Jong KI. Smidt M. C. Smidt-Witte Neven en nichten Den Burg-Texel, 18 mei 1991

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2