'einig belangstelling oen dag watersport fiannA RAB kampioen in zaalvoetbalklasse Vliestraat dicht Houwing/Kuip winnen Pointregatta Dieven tijdens toernooi met kleding op de loop Jaarvergadering Rode Kruis Voetbaltoernooi De Koog gewonnen door T.H.E.O mma 3 kampioen erve-hoofdklasse Zaalvoetbalprogramma Veel wind voor Texelse duiven Sportvissers tweede in onsportieve wedstrijd jAG 28 MEI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 IZEEKANO Een week voor het einde van de competitie van het Texelse zaalvoet bal zijn bijna alle beslissingen geval len. In de hoofdklasse verloor De Koog in een doelpuntrijke wedstrijd met 9-8, terwijl De Krim de laatste wedstrijd met 3-1 winnend afsloot tegen Oosterend. Hierdoor is De Koog definitief laatste geworden in de Hoofdklasse. Ook in de eerste klasse is de beslis sing gevallen. Het kampioenschap ging dit jaar verrassend naar RAB, dat met nog één wedstrijd te spelen niet meer is in te halen. Lange tijd zag het er naar uit dat Oosterend 4 de sterkste zou zijn, maar de compe titie duurde drie wedstrijden te lang voor het team uit Oosterend, dat uit de laatste drie wedstrijden slechts één punt haalde. In de laatste wed strijd van Oosterend 4 tegen Ooster end 3 deed de laatste meer dan z'n sportieve plicht, door Oosterend 4 verrassend een nederlaag toe te brengen. Ook in de tweede klasse is het kampioenschap beslist. In een onderling treffen tussen de nummers één en twee Texel 3 en Gamma 6, wist Texel 3 met 1-0 van Gamma 6 te winnen en hierdoor het kampioen schap in de tweede klasse te beha len. In de laatste week moeten de beslissingen nog vallen in de derde klasse, waar Texel 4 of De Koog 4 kampioen wordt. In de junioren 1 klasse gaat de strijd tussen Casino 1 en Oosterend 1. Voor beide wedstrij den geldt: indien beide teams gelijk eindigen, telt het resultaat van de on derlinge wedstrijden. In dat geval zijn Texel 4 en Oosterend in het voordeel. Vrijdag worden ter afsluiting van het seizoen de finales in diverse beker toernooien afgewerkt. In het beker toernooi voor standaardteams speelt Mantje tegen Gaam. In het reserve- bekertoernooi speelt Oosterend 3 te gen Oosterend 2. Bij de dames gaat de bekerfinale tussen De Krim en Mantje. Voor de wedstrijden in de standaard-beker en dames-beker (de Bertus Heerschap Trofee) geldt dat de winnaar mee doet in de strijd om de Noordhollandbeker aan de vaste wal. Vrijdag eindigt tevens de over schrijvingstermijn om van club te ver anderen en de termijn, waarvoor hem mutaties in de voorkeur van speelda gen en dergelijke dient te melden aan de Rayoncommissie Texel. Uitslagen: ZDH-Mantje 1-6; De Koog-Gamma 8-9; Jelleboog-Klif 1-3, Oosterend-De Krim 1-3; Casino-Texel 2-5; Casino 2-De Krim 2 1-3; Gamma 3-Casino 3 3-1, Gamma 2-Casino 2 3-2; Oosterend 2-Khf 3 4-5; Casino 4-Jelleboog 2 2-7; De Koog 3-Oosterend 4 1-8; Mantje 2-Albert Heijn 3-4; Attent-De Krim 2 0-7; Oosterend 4-Oosterend 3 8-9; Gempo-Mantje 3 2-1; Texel 3-Gamma 6 1-0; Gamma 5-Jelleboog 3 6-1; Oosterend 5-Jelleboog 3 6-1; Oosterend 5-De Muij 2-1; De Koog 4-Jelleboog 4 7-2. In verband met renovatie van de rio lering wordt de Vliestraat te Ooster end vanaf woensdag afgesloten voor alle verkeer. Alleen voetgangers kun nen er, met enige moeite, door. De werkzaamheden duren vijf weken. Dit weekend werden in Zeewolde Pointregatta wedstrijden gevaren. Het Texelse duo Willem Houwing en Cor- ry Kuip bleek in goede vorm te verke ren. Zowel op zaterdag als op zondag konden zij in het kleine, maar zeer sterke deelnemersveld de concurren tie met hun Prindle 18-2 voorblijven. Terecht werden zij dan ook overall winnaar en eerste in de Prindle 18-2 klasse. m.r. Marcel Ris, Gerco van Putten, Barry de Vries. Hans Kaaij en coach Martin Land. Gehurkt v.l.n.r. Arjen van der Slikke, Bert Ooster- c* van Leeuwen en Marko Koorn. Emile Keijser en Henk-Jan Ramaker ontbreken op de foto. Uit kleedkamers van SV Texel zijn tij dens een voetbaltoernooi zaterdag kledingstukken gestolen. De vermiste artikelen, met een to taalwaarde van bijna /500,- waren eigendom van gastspelers uit Heer- hugowaard. Zoals gebruikelijk tijdens een toernooi werden de kleedkamers ook ditmaal niet afgesloten en bewaarde men de waardevolle bezittingen, zoals horlo ges en portemonnaie's op een veilige plek. Het dievengilde interesseert zich nu klaarblijkelijk ook in tweedehands kleding, want de buit bestond uit twee jack's, een overhemd en een T-shirt. Op woensdag houdt het Rode Kruis Texel de jaarvergadering. Dit keer heeft deze vergadering een feestelijk tintje: de afdeling Texel bestaat na melijk 75 jaar. Om deze reden trakeert Bakkerij „Het Gouden Boltje" de vrijwillig(st)ers en direct betrokkenen op taart. Het 75-jarig jubileum staat in het teken van de jeugd. De actie „Kinderen schrijven voor kinderen van Bangla Desh" was hiertoe de aanzet. De ac tie is nog in volle gang, de kinderen van het basis- en voortgezet onder wijs hebbben hun bijdrage.ingeleverd en binnenkort wordt het boekje ge presenteerd. Op de jaarvergadering komen de gebruikelijke agandapunten aan de orde: verslag, colonne, welfa re, vakantieproject en het financiële verslag. Na de pauze staat Frank Bastiaanse, coördinator Jeugd Rode Kruis Noord-Holland op het program ma hij zal aan hand van dia's het Jeugd Rode Kruis presenteren. Verder wordt het nieuwe lesprogramma aan hand van modulen gepresenteerd. Te vens worden een zevental vrijwillig- (st)ers gehuldigd in verband met hun 10 en 20 jaar inzet voor het Rode Kruis. Belangstellenden zijn van harte welkom in de kantine van De Bolder, Wezenland 1 te Den Burg om 20.00 uur. nen. En door vooral verdedigend gedisciplineerd te spelen leed Gamma 3 weinig onnodig puntenverlies. Ge brek aan snelheid en kracht door de jeugdige leeftijd van de spelers (15-16 jaar) werd technisch, taktisch en ook mentaal uitstekend gecompenseerd. Doordat Gerco van Putten en Marcel Ris moeten stoppen met zaalvoetbal (gaan veldvoetballen bij AZ-Alkmaar) is het voor de overige ook talentvolle spelers een uitdaging om volgend jaar seizoen dit kampioenschap in de reserve-hoofdklasse te prolongeren. Met een aankomsttijd van 14.20.02 uur kreeg Meyert de Waard de eerste duif binnen die een snelheid behaalde van 968,17 meter per minuut. Tevens werd door enkele Texelse dui- venliefhebbers meegedaan met Den Helder aan een vlucht vanuit Etam- pes (Frankrijk) met een afstand van 550 km. Een duif van Meyert de Waard behaalde een 20e plaats. De totale uitslag van Stormbeek: Meyert de Waard: 1, 3, 7, Herman Groene- veld 2; Sjoerd Feenstra: 4, 5, 6 De Koog 2 in nieuwe voetbaltenue's. Staand vlnr: Theo Bonne, Dirk Barends. Richard Daalder, Dirk Dracht. Dennis Saai, Martijn de Vey. Jo Flensch, Ben Molanus en coach Inse Daalder. Gehurkt: Marin Sipsma. Jacky Bargo. Fony de Jonge. Erik Kossen en Dennis Eelman. De vereniging T.H.E.O. uit 't Haantje (Drente) is winnaar geworden van het tweedagse toernooi van SV De Koog. In de finale versloeg dit team Berdos met 3-1. De strijd om de der de en vierde plaats. De Koog 1 tegen Concordia, eindigde met 1-1. Na pe nalty's zegevierde De Koog. Het tweede team van De Koog, dat dank zij hun kersverse sponsor Tiffany Pub in nieuwe tenue's aantrad, eindigde op de negende plaats. R Stadega (Berdus) werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi en P. Weyers van Concordia tot beste keeper. De Fairplay-cup werd gewonnen door FC Arno uit Dongen. De namen van win naars van de verloting zullen in de komende TC3 worden gepubliceerd. de tweede achtereenvolgende werd Gamma 3, dat louter at uit B-junioren, kampioen in emorenklasse. Werd vorig sei- het kampioenschap in de eerste behaald, dit jaar was men de in de reserve-hoofdklasse, zeer aantrekkelijk spel wer- e meeste wedstrijden gewon- s een les geweest en als het organisatie ligt proberen we jgend jaar weer", aldus Henk en, mede organisator van de gag Waterrecreatie (ODW). De itatie speelde zich zowel in de van Oudeschild als op het van paal 33 af. Het publiek I echter massaal afweten op ipen dag, waar kennis kon n gemaakt met alle mogelijk- op watersportgebied. wintig bedrijven, verenigingen ihtmgen, waaronder het VVV n de presentatie georganiseerd, iderdeel van een landelijk wa- irtdag hielden de Texelse werk- ODW de dag dit jaar voor het Bij de passanten haven van ichild stond de VVV-Texeltruck teld, waarin een ieder zich kon informeren. Verdere waren di- stands ingericht, waarin de i uiteenlopende attributen voor k werden geetaleerd. Aan de ntatie lag het dan ook met. Groenen: „Ondanks grote publi- is het publiek nog onvoldoende hoogte van het evenement. look de eerste keer." Het feit j'n 300 Texelaars in het kader ,et Waddentoernooi op Vlieland iven deed volgens Groenen ook goed aan de opkomst. Botenbe- bleven weg en profiteerde niet Ie gratis overnachting die hen aangeboden. Bij Paal 33 viel de gstelling eveneens tegen. De /olie gedachte van kano- Kteur Tjeerd Hoeksma, dat 's jgs meer mensen zouden ver en, bleek ongegrond. Kennelijk ok hier het weer tegen. Nuttig sportmedewerkers besteden de Bsondanks toch nuttig door uit- len van kennis en ervaringen, skiën en kanoën, zo bleek, zijn delen waar een snelgroeiende gstelling naar uit gaat. Op de ij de jachthaven hadden zich en- ientallen mensen verzameld om Isloeren van de waterskieërs te touwen. De belangstelling van juder Tine Krijnen-Baijs, die op jiging even een kijkje kwam ne- gmg echter meer uit naar het uren. De welzijnsvrouwe, die als (ervan een beurtschipper prak- iop het water is grootgebracht, kh door Jos Engelvaart van het mocentrum gewillig in een kano In goede handen van kano- lierjo-an van Vijfeicken peddel- behoedzaam een paar baantjes de haven. „Zo Tine, en dan i nog even waterskiën", liet directeur Jaap Dekker zich ont- Evaluatie avond zijn leden van de organi- de werkgroep weer om de tafel zitten om van gedachte te wis- over het resultaat. Henk Groe- „Dit jaar was de dag wat Woensdag 29 mei: 17.15 u. Texel-Selectie 18.00 u. Oosterend 6-ZDH 3 18.50 u. Jelleboog 3-Texel 3 19.40 u. Casino 1-Mantje (D) 20.30 u. Texel 4-Rab 2 21.20 u. Oosterend 5-Klif 5 22.10 u. Oosterend 7-De Koog 4 Zaaldienst: Gamma Donderdag 30 mei: 17.1 5 u. Selectie 18.00 u. Rab 2-Jelleboog 4 18.50 u. Texel 4-ZDH 2 19.40 u. Casino 6-Oosterend 6 20.30 u. ZDH 3-Klif 6 21.20 u. Prom./Degr. wedstrijd 22.10 u. Prom./Degr. wedstrijd Zaaldienst: Texel Vrijdag 31 mei: 17.00 u. Selecties 18.15 u. Oosterend 1-Casino 1 (J7 19.05 u. Klif 4-De Koog 3 19.55 u. Rab-Gamma 4 20.45 u. De Krim 1-Mantje (finale beker-dames) 21.35 u. Mantje-Gamma (finale stand.-beker) 22.25 u. Oosterend 2-Oosterend 3 (finale res. beker) Prijsuitreiking bekerwinnaars en top scorers. Zaaldienst: Jelleboog. Met een stevige noordenwind wer den zaterdag om 10.00 uur 37 Texelse duiven om 10.00 uur gelost in Strombeek (België). De te vliegen afstand bedroeg ongeveer 250 km! ongelukkig gekozen, doordat veel evenementen gelijktijdig plaatsvon den. Door het landelijke karakter van de presentatie hadden we geen keus. Toch zijn de contacten tussen bedrij ven en verenigingen onderling sterk verbeterd. De dag blijkt toch in een behoeft te voorzien. Volgend jaar zul len we wellicht de watersportonder delen meer centraliseren. Misschien dat we de lokatie moeten aanpassen. Dat soort zaken zullen we met de deelnemende verenigingen en bedrij ven gaan bespreken." Tijdens de ver gadering werden tevens de winnaars van de prijsvragen die aan de wa tersportdag waren gekoppeld bekend gemaakt. Winnaars kunnen vanaf donderdag de prijzen bij het VVV-kantoor in Den Burg afhalen. De prijswinnaars zijn: Kim Kooger, Louis Rungs (2X), Robert-Jan Appel, Sandra Bakker, Merlijn Adema, M. Waverijn (Rogerstraat), W.R Klerks, Nelly Appel, Hans Hoogenbosch, Tij- men de Wijn, Svan Jansen, Claudia van der Braak, Jaap Waverijn, Chris Vlas, Leny Kikkert, Pieter Waverijn, F. Millekamp. Kano-instructeur Tjeerd Hoeksma wacht vol goede moed op geïnteresseerden voor zijn sport. In de ogen van de Texelse Sportvis club, is de wedstrijd die zaterdag in het kader van de Waddenuitwisse ling op Vlieland werd gevist, de naam „sport" niet waard. Een slech te organisatie, waardoor de vissen onnodig hadden te lijden, zorgde voor veel ergernis bij de Texelse af vaardiging. De organisatie had wel gekozen voor een goede stek, aan het begin van de Vliehors. Maar daar het wedstrijd- gebied niet duidelijk was aangewezen en veel Vlielandse deelnemers over auto's beschikten waarmee over het strand werd gereden, was het deel nemersveld op een gegeven ogenblik over een afstand van meer dan een kilometer verspreid. Ook vissers die te ver het water inliepen werden niet door de organisatie teruggefloten. Waar de Texelse deelnemers zich echter het meest aan ergerden, was het feit dat alle gevangen vis pas né de wedstrijd werd gemeten (en niet direct na de vangst), zodat de vis on nodig veel had te lijden. Al met al een slecht georganiseerden en on sportieve wedstrijd, met als enige lichtpuntje het feit dat er goed werd gevangen. De Texelaars wisten op een tweede plaats te eindigen, met een kleine achterstand op de num mer één, Schiermonnikoog. Uitslagen: 1 Schiermonnikoog 2. Texel 3. Ameland 4. Terrschelling 5. Vlieland 239 cm. 215 cm. 186 cm. 185 cm. 85 cm. ..Wethouder Tine Krijnen, een van de weinige die een bezoek bracht aan de watersportdag, kon goed met de peddels overweg.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7