a „Back to the Sixties": meer kwaliteit dan ooit Nauwelijks „rotzooi op Lions-veiling Texelse" voorstelling deze zomer in Japan Festival met klinkende namen uit vroeger tijden ■■iiüi van 1 en 2 juni rr Niet zo oud Kerkdiensten 2 juni - PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 30 De oude kleding kan dit weekeinde weer uit de mottenballen worden getrokken. De Koog staat het komende wee keinde bol van klanken uit de zesti ger jaren. Liefhebbers kunnen zaterdagavond tijdens „Back tot the sixties" hun hart ophalen met be kende bands als „Earth Fire" en „The Shoes". Hoogtepunt van het festival vormen de optredens van de uit Engeland afkomstige band „The Pretty Things", die vrijdagavond in discotheek De Toekomst het spits afbijt en een opwarmconcert verzorgt. Na het opwarmconcert van vrijdag geeft een rock 'n rollgroep zaterdag middag vanaf 17.00 demonstraties op het Dorpsplein, waar tevens histo rische auto's staan opgesteld. Zater dagavond breekt het Back tot the Sixties festival in alle hevigheid los: in liefst tien zaken worden optredens verzorgd. The Shoes, een Nederland se band die nog regelmatig op het podium te vinden is, speelt in De Pol lepel. Alle optredens beginnen rond 21.30 uur. In De Jutter treden The Happy Tunes voor het voetlicht met nummers als Strawberry Fields Fore ver en Major Tom. TheClarks hebben al meerdere malen op het festival gespeeld en zijn ook dit jaar weer van de partij. Deze publiekstrekker speelt alles, van rock 'n roll, Beatles tot Rolling Stones. Zij zijn te beluiste ren in de Beerekuil. Discotheek de Toekomst presenteert Earth Fire, een band die weinig in troductie behoeft. Zangeres Jerney Kaagman zingt oude hits als „Maybe Tomorrow, maybe Toninght" en „Sea sons". De groep is sinds 1966 nog steeds actief. In disco De Boulevard spelen Renee and the Alligators, een band die in 1959 is opgericht en nog steeds - zij het met wisselende bandleden - de bühne beklimt. Eenmansorkest Armand vormt zaterdagavond een eenmansorkest. In 't Galjoen zal hij ongetwijfeld zijn onsterfelijke hit „Ben ik te min" ten gehore brengen. In De Kuip zijn Jimmy James the Blue Flames te vinden, goede beken den bij Back to the Sixties. De band leden brengen funk en soul in zo'n swingend tempo, dat stilstaan bij het beluisteren van deze muziek bijna niet mogelijk is. Catmen is een rock 'n rollband die meer in Engeland dan in Nederland optreedt. Voor Texel wordt echter een uitzondering gemaakt, zaterdagavond zijn de bandleden present in Onder de Pomp. De grote klapper van het festival. The Pretty Things, speelt za terdag in De Metro. Phil May en Dick Taylor hebben hun glans nog niet ver loren en stralen nog dezelfde energie uit als 25 jaar geleden. Zondagavond wordt het festival besloten met een optreden van Jim my James The Blue Flames in De Kuip. Facelift De organisatie van Back to the Six ties heeft het festival dit jaar een „facelift" gegeven. „We hebben Back to the Sixties meer (muzikalel kwali teit dan voorheen willen geven in de hoop daarmee meer publiek van de vaste wal naar Texel te krijgen. Om die reden hebben we ook aardig wat publiciteit aan het festival gegeven", aldus Hanneke van Laar. Om in ieder geval verzekerd te zijn van een slaap plaats is de festivalgangers gevraagd het „tentje" mee te nemen. Een weekendkaart (passe-partout) kost 717,50. De kaartverkoop start vrijdagavond tijdens het opwarmcon cert in De Toekomst. Zaterdag zijn kaarten verkrijgbaar in de rode dub beldekker in de Dorpsstraat. Het op warmconcert (het enige concert dat apart kan worden bezocht! kost voor mensen die geen weekendkaart bezit ten 75,- entree. Donderdag 36 mei In het programma 't Allegaartje (19.00-20.00 uur) van Radio Texel vertelt jeugdwerker Andries Huberts over de zomeractiviteiten voor de Texelse jeugd. De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Van 19.00 tot 22.00 uur is in het bedrijvengebouw in Oudeschild gelegenheid om de spullen van de komende Lions-veiling te be kijken. Het bestuur van de Stichting On dersteuning Welzijnswerk heeft een openbare vergadering in dorpshuis d'Ouwe ULO; 20.00 uur. Vrijdag 31 mei In De Buureton wordt een voor lichtingsbijeenkomst over slecht horendheid gehouden, aanvang 14.00 uur. Wie komen wil wordt verzocht zich aan te melden via telefoon 12696. Om 19.00 uur begint in het be drijvengebouw te Oudeschild de Lions-veiling. Vanaf 17.00 uur kijkgelegenheid. In De Koog is de eerste avond van het Rock 'n Roll-festival „Back to the sixties". In Cinema Texel draait voor het eerst „The Godfather III", aan vang 20.00 uur. De erfgenaam van Don Vito Corleone stelt in New York alles in het werk om de illegaal verworven investerin gen van zijn roemruchte familie legaal te maken. Inplaats van ca-, sino's en andere gokondernemin- gen houdt hij zich nu bezig met onroerend goed, het bankwezen en de beurs. Hij wil zich rehabili teren en zijn familie een toe komst zonder misdaad bezorgen. Op zoek naar een opvolger laat hij het oog vallen op Vincent Mancini, de onwettige zoon van zijn overleden broer. Het is echter de vraag of deze oud-crimineel geschikt is voor deze taak. Het lot leidt de hele familie naar de geboortegrond op Sicilië, waar dramatische ontwikkelingen tot een ontknoping komen. Zaterdag 1 juni Om 6.00 uur start bij Catharina- hoeve aan de Rozendijk een zangvogelexcursie van de Vogel werkgroep. Ook niet-leden zijn welkom. Van 10.00 tot 14.00 uur staat de Panda-bus van het Wereld Na-^ tuurfonds op de Groeneplaats. Vrije toegang voor kinderen van basisschoolleeftijd en hun ouders. In verband met de Nationale „Zwemfandag" zijn er tussen 11.00 en 16.00 uur diverse activi teiten in zwempark Molenkoog. Tussen 12.00 en 17.00 uur houdt SV Texel een voetbaltoernooi voor A en B-junioren. Prijsuitrei king om 17.30 uur. In het bedrijvengebouw te Oude schild is de tweede dag van de Lions-veiling: 16.00 tot 21.00 uur. In Cinema Texel draait „The God- father III"; 20.00 uur. Zondag 2 juni Van 8.00 tot 10.30 uur wordt aan de IJsdijk bij Nieuw Buiten- heim een wedstrijd van de Sport- vissersclub Texel gehouden, meetellend voor het kam pioenschap. De Kustzeilvereniging Westerslag houdt een clubwedstrijd voor ca tamarans. Briefing 10.00 uur; start 11.00 uur. Zaalvoetbalvereniging Casino houdt een buitentoernooi op^ veld van Texelse Boys. Start 10.00 uur; einde 16.15 uur. De Windsurfclub Texel houdt t Dijkmanshuizen de eerste wej strijd van dit seizoen, meetelfo voor het clubkampioenschap. schrijven vanaf 10.00 uur. Ooi niet-leden mogen meedoen. In Cinema Texel draait om 20.! uur „The Godfather III"; 20.00 Maandag 3 juni Ingaand heden wordt iedere maandag om 20.00 uur in Cis restaurant Azië een open klava jasdrive gehouden voor Texelaj en toeristen. In manege Akenburg begint oo 20.00 uur een bridgedrive ten bate van het Tesselhuus. In schrijfgeld f20,- per paar. In Cinema Texel draait om 20! uur „The Godfather III". Dinsdag 4 juni Voor leden van de Texelse Vere ging van Logiesverstrekkers wordt in hotel Opduin een info matiebijeenkomst gehouden m de ANWB-klassificatie; 20.00 In Cinema Texel draait om 20.0 uur „The Godfather III". Hoogwater Oudeschild Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do. 30 31 1 2 3 4 5 6 10.04 en 21: 10.50 en 22 11.25 en 23 11.54 en 00! 00.00 en 121 00.25 en 13! 01.05 en 13' 01.47 en 14, Aan het strand is het een uur eerde hoogwater De zon komt 2juni op o- 05.25 uur en gaat onder om 21.51 5 juni laatste kwartier; 6 Juni doodt; Komende zomer zal op diverse plaat sen in Japan een door Texel geïnspi reerde theatervoorstelling te zien zijn. Bedenker en uitvoerder is de Amsterdamse poppenspeler Max Verstappen, die met zijn theater „De Spotvogel" een toernee door Japan maakt. Verstappen is een trouw bezoeker van het eiland en speelde al geruime tijd met het idee een voorstelling over de Texelse situatie te maken. Afgelopen zomer kwam het er dan eindelijk van: Verstappen kwam in de gelegenheid geruime tijd op het eiland te bivakkeren en het resultaat was de voorstelling „Aangespoeld" die het afgelopen seizoen op diverse plaatsen in Nederland was te zien. „Aangespoeld" is een theater voorstelling waarin poppenspel en ac teren wordt gecombineerd. Het verhaal (dat op een speelvlak van zes bij vier meter wordt uitgebeeld) han delt over een verliefde ingenieur die, om moed te verzamelen en zijn ge dachten te ordenen, zich langs het strand verpoost. Daar treft hij een half onder het zand begraven kist, die bij opening vol blijkt te zitten met attributen voor een poppentheater, waaronder drie décors van eilanden, waarop de rest van het verhaal zich afspeelt. „Aangespoeld" is bedoeld voor kinderen vanaf zes jaar, maar kan voor hetzelfde geld worden om schreven als familievoorstelling. Het verhaal, dat als ondertitel mee kreeg „Eilanden, vuurtorenwachters, jutters, strand en zee", zal ook door het Japanse publiek kunnen worden begrepen, want Verstappen heeft een verteller ingelast, die op een band het verhaal vertelt. Dit zal in Japan dus in het Japans gebeuren. Geschreven Verstappen heeft zijn voorstelling niet alleen op Texel geïnspireerd, maar voor een groot gedeelte is de voor stelling ook op het eiland zelf ge schreven. Met enige moeite wist de kunstenaar zo'n vijf maanden op het eiland te vertoeven, waarbij hij afwis selend onderdak vond in een tent, een caravan of een schuur. De diver se lokaties werkten dermate inspire rend dat een voorstelling werd geschreven die door het Nederlandse publiek goed werd ontvangen. „Aan gespoeld" is, diverse pogingen ten spijt, nog niet op Texel te zien ge weest. En, voor zover op dit moment bekend, zal dat voorlopig ook niet gebeuren, een optreden op Texel zit nog niet in de planning. Verstappen hoopt echter dat daar binnenkort ver andering' in komt, want hij zou de op Texel geïnspireerde en geschreven voorstelling ook eens aan het Texelse publiek willen presenteren. De Lions-veiling die morgenavond om 19.00 begint in het bedrijvenge bouw van Oudeschild biedt de ko pers een collectie artikelen van behoorlijke kwaliteit. Er zit nog min der „rotzooi" tussen dan vroeger en zelfs zijn er naar verhouding veel spullen te koop die als kunst of an tiek kunnen worden beschouwd. Overigens vormen de 750 kavels die dit weekend aan de man of de vrouw moeten worden gebracht weer een uiterst bonte collectie van kleine en (zeer) grote voorwerpen, die alle maal bij voorinschrijving zijn aange boden door totaal 150 van Texel afkomstige inbrengers. Naast zilveren en koperen antiquiteiten, schilderijen van Blok vd Velden en postzegelal bums vindt men radio's, tv's, geluid- sapparatuur,een Teso-aandeel, meubels, kasten, stoelen en ander huisraad, maar ook landbouwwerktui gen, diverse auto's en zelfs een auto bus. Die bus wordt door de veilingcommissie (bestaande uit W. van Tatenhove, J. Bloem, P. Kuip Czn, R. Veenstra en J. Wendrich) „Wip- express" genoemd omdat hij ooit dienst heeft gedaan als rijdend bor deel, maar de nieuwe eigenaar mag er natuurlijk ook een andere bestem ming aan geven. Kijken Geïnteresseerde kopers zijn vanavond tussen 19.00 en 11.00 uur al welkom want dan is er kijkavond. Dan begint tevens de verkoop van catalogi. Ook vrijdagavond (vanaf 17.00 uur) en za terdagmiddag (vanaf 14.00 uur) is er gelegenheid om de ingebrachte spul len te bekijken. De Lions-club heeft deze keer van de firma A. Bakker bij na het hele gebouw ter beschikking gekregen, zodat de koopwaar nog overzichtelijker kon worden op gesteld. Om precies 19.00 uur vrijdagavond gaat het veilingcircus van start. De bedoeling is ongeveer 350 kavels te verkopen en rond 23.00 uur te stop pen. De praktijk heeft geleerd dat het niet verstandig is langer door te gaan. Voor het publiek wordt het dan vervelend en voor de veilingmeesters en andere betrokkenen te vermoei end. De rest van de kavels moet za terdag tussen 16.00 en 21.00 uur van de hand gaan. De kopers kunnen hun spullen meteen meenemen. Maandagavond om 14.00 uur moet alles weg zijn. Gezellig De veiling is méér dan alleen maar een verkoping. Het is ook een „so ciaal gebeuren" met veel gezelligheid. Er is het nodige te eten en te drinken (ten bate van dezelfde goede doelen al waarvoor de veiling wordt gehou den) en deze keer zijn zelfs twee ei- landelijke orkesten ingeschakeld om het publiek in de juiste (koop)stem- ming te brengen. De Boerenkapel van het KTF speelt vrijdagavond vanaf 18.15 uur en de Rommeltjeskapel van Oosterend laat zich zaterdagmiddag vanaf 15.15 uur horen tot het mo ment dat de veilingmeester het start sein geeft. Organisatie en uitvoering van de vei ling, die wordt gehouden ten over staan van notaris Boswijk, is practisch helemaal een aangelegen heid van Lions-leden en hun dames. Als veilingmeesters fungeren Joh. C. Roeper en G. Zijm. Het netto resultaat van de veiling (vorig jaar f22.000,-) wordt ook deze keer verdeeld volgens een vaste steu- tel: een derde gaat naar het Tessel huus in De Koog, een derde naar een projekt in de derde wereld en de rest komt ten goede van diverse goede doelen op Texel. Han Bakker, die in het verslag van de Wandelronde om Texel tot oudste deelnemer was gebombardeerd is niet 71 jaar, maar nog maar 67.... Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oudpapier-wagen kunt u ook gereedschappen voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul en Schoorwal. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags wordt in de rest van de Eierlandse polder papier opgehaald door de Strijbosschool van 13.00 tot 15.00 uur. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar. De Waal 11.00 uur ds. Grafhorst uit Amsterdam. De Koog 9.30 uur dhr. Wieten. Den Hoorn 9.30 uur ds. Grafhorst uit Amsterdam. Oosterend 9.30 uur dienst in De Cocksdorp. Oudeschild 11.00 uur dienst in De Cocksdorp. De Cocksdorp 10.00 uur ds. Fibbe, m.m.v. The singers of the Lord. Uit zending via Radio Texel. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 uur Drs. C. corpo- raal uit Den Helder.Viering Heilig Avondmaal; 19.00 uur drs. C. Cor- poraal uit Den Helder. Voortzetting Heilig Avondmaal. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend: Drs. J. J. N. Wilmink. Viering Heilig Avondmaal; 19.30 uur drs. J. J. N. Wilmink. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. zo. 10.00 uur en 16.00 uur ds. A. b. van der Heiden. wo. 19.00 uur ds. P. Melis GEREF. KERK (Vrijgemaaktl in de Doopsgezinde kerk te Burg 11.30 en 16.30 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Knipscheer in dt Vermaning van Oosterend. Keil busje Den Hoorn. Uitzendingw De Lichtboei. BAPTISTEN GEMEENTE TEXEL 10.00 uur ds. R. Meeuwsen V Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur herenii zo. 10.45 uur dameskoor, kinds nevendienst. Uitzending via De Lichtboei. De Koog zo. 9.30 uur. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Leze 11.20-12.30 uur Wachttorenstu: volg thans Gods bovenhartigte na. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. "Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. "Dierenartsen Praktijk: Keesoir laan 11, Den Burg. Dag en nad bereikbaar via telefoon 12527 "Kruisvereniging Texel: Van vn; 18.00 tot maandag 8.00 uur:l 02230-23024. "Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood tel. 16270. "Chemicaliën op het strand: 6 de brandweer, tel. 12066. "Gevonden munitie: Bel de po tel. 12222. "Kunstgebitreparatie: Tandtec' niek Van Kralingen (samenwei' met het Tandheelkundig centm vergoed door het ziekenfonds) 12069. Tandtechniek R. van Oosten (P culiere praktijk), tel. 16441. "Apotheek: Weverstraat 95, D Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 u» Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die V leen voor spoedeisende

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2