Eindexamenkandidaten RSG naar „Hollywood" Vakantiereis naar de Texelsemissionaris Gezamenlijk Wilhelm tijdens Taptoe Texel van 8 en 9 juni Kerkdiensten 9 juni Overnachting in strandpaviljoens toegestaan Geslaagd PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 6 J Leraren en leerlingen van de RSG wachten op het plein voor de bioscoop hun beurt voor de filmopnamen af. „Hé, hé, hebben jullie Hans de Kleijn al gezien. Ik kan m'n ogen d'r haast niet van af houden. Een secretares setype om rauw in te bijten." De hooggehakte gymleraar van de RSG laat de lovende woorden koket over zich heen gaan. Opeens richten vele ogen zich op een swingende, glad gevetkuifde Jan Knippenberg, die met een zwoele roodharige schone vandaag zijn eigen geschiedenis wil maken. De leerlingen, zelf ook fraai uitgedost, komen ogen te kort om alles in één keer te aanschouwen. De eindexamenkandidaten van de Rijksscholengemeenschap vieren feest. De leerlingen die volgend jaar zelf HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar. uit zending via De Lichtboei. De Waal 11.00 uur dhr. Guiljam. De Koog 9.30 uur dhr. Kuiper. Den Hoorn 9.30 uur dhr. Guiljam. Oosterend 9.30 uur drs. J. J. N. Wilmink. Oudeschild 11.00 uur dhr. Kuiper De Cocksdorp 11.00 uur drs. J. J. N. Wilmink. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg:10.00 uur dhr. Poussiat uit Scherpenzeel; 19.00 uur geen dienst. Oosterend 10.00 uur ds. H. Fibbe. Gez. dienst in de Geref. kerk. Uit zending via De Lichtboei; 19.30 uur ds. Groeneveld uit Broek op Lan- gedijk. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. zo. 10.00 uur en 16.00 uur dienst, wo. 19.00 uur ds. R. Kattenberg. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Knipscheer. BAPTISTEN GEMEENTE TEXEL 10.00 uur ds. R. Meeuwsen uit Den Helder; 19.00 uur Welkomst- dienst o.l.v. ds. R. Meeuwwsen. Uitzending via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur Woord- Gebedsdienst, dameskoor. Uitzen ding via De Lichtboei, zo. 10.45 uur herenkoor. Crèche. Oudeschild za. 19.30 uur. Oosterend zo. 9.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezing. God verheerlijken met alles wat wij hebben. 11.20-12.30 uur Wachtorenstudie: Wordt verenigd door de zuivere taal. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. 12039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur, zonder afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw N. Schuijl, telefoon 11446. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. 'Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. 'Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via telefoon 12527. 'Kruisvereniging Texel: Het alarm nummer is 02230-27166. 'Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. 'Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. 'Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. 'Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. 'Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. eindexamen moeten doen, hebben er traditiegetrouw weer alles aan ge daan om het laatste grote RSG-feest van hun voorgangers te laten klinken als een klok. Vier en vijf Atheneum en vier Havo zijn al dagen in de weer geweest om alles op tijd voor elkaar te krijgen. De aula is omgetoverd tot een Hollywood-achtig geheel. Er is onder meer een saloonbar, een Dynasty-bar (met prachtige muur schilderingen van Marieke Timmer), een zeegroen Vrijheidsbeeld en een heus spookhuis, waar ook twee toi letten in zijn gevestigd. Op weg daar heen klinken bloedstollende geluiden op en steken er, schaars verlicht, bloederige armen en benen uit de grond. Geheim Voor de eindexamenkandidaten en de meeste leraren was de hele gang van zaken gisteravond een verrassing. Al les was namelijk strict geheim ge houden. De feestvierders hadden bij hun uitnodiging het verzoek gekregen als een bepaald persoon te verschij nen. Aan dat verzoek was massaal gehoor gegeven. Een bont gezelschap was het gevolg. Tarzan en Jane, Lau rel en Hardy, Thea en Theo, Super man en Supergirl, alles liep door elkaar. Grote verrassing was het ma ken van een film, waarin iedereen een rol toebedeeld had gekregen. De leerlingen kregen een korte opdracht, waarna de actie onmiddellijk werd vastgelegd. De bijrollen -portier, bar keeper, w.c.-juffrouw en dergelijke - waren zoals het hoort, voor de lera ren weggelegd. Nadat op vijf plaatsen in Den Burg opnamen waren gemaakt, verzamelde het gehele gezelschap zich tegen kwart voor acht op de Groeneplaats voor een groepsfoto. Monteren Hierna werd de RSG opgezocht, waar een uitgebreid koud buffet wachtte. Paul van Hoof en Simon Smit hebben het niet mogen smaken. Hen wacht te de taak de vijf delen van de film tot één geheel te monteren. Omdat het resultaat uiteraard iedereen bezig hield, werd na de maaltijd met twee bussen richting NIOZ gereden om de première bij te wonen. Terug op de RSG kon het gezelschap voor de eer ste maal de fraaie Hollywood-aula in ogenschouw nemen. Tijdens het drin ken van een cocktail werd het feest op knallende wijze geopend door met een brullende motorfiets onverwachts het „Grease-podium" op te rijden. Tot in de kleine uurtjes werd vervolgens gedanst op muziek van The Legenda ry Late Inbetweenees, afgewisseld door de discotheek van Marco van Sambeek. Het college van b en w heeft beslo ten overnachting in een strandpavil joen en/of kiosk toe te staan als bewaking van de inboedel in het ge ding is. Het overnachten in strand huisjes, om reden van bewaking, blijft verboden. Recentelijk zijn een aantal vragen voor bewoning bij strandpavil joens of strandhuisjes ingediend. Omdat de tegenwoordige strandpavil joens steeds met meer en duurdere apparatuur worden aangekleed en veelal niet meer onder doen voor restaurants in de dorpen, is besloten de aanvraag te honoreren. Donderdag 6 juni Laatste dag van de avondvier daagse. Om 19.00 uur is de ge zamenlijke intocht van de deelnemers op de Groeneplaats. Vrijdag 7 juni Om 16.30 uur worden in de LBO-kantine de prijzen uitgereikt van de tekenwedstrijd die werd gehouden ter gelegenheid van het eeuwfeest van het Kon. Texels Fanfare. In Cinema Texel draait voor het eerst „Sleeping with the enemy",, het verhaal van Laura, die door een ziekelijk jaloerse en geweld dadige echtgenoot wordt geterro riseerd. Zo ondragelijk wordt het voor haar dat ze vlucht. Om te voorkomen dat haar man haar gaat zoeken, doet ze het voorko men alsof ze is verdronken bij een zeiltocht. Ze zwemt naar de wal en begint een nieuw leven, verkleed als man. De argwanen de Martin Burnley krijgt echter argwaan, ontdekt de waarheid en weet Laura op te sporen om met haar af te rekenen. Aanvang 20.00 uur. Toneel/cabaretgroep „Niet uit het raam" brengt het programma „Wonderkinderen" in theater restaurant Klif 12 in Den Hoorn, aanvang 21.00 uur. Entree f 15,- (vriendenprijs f12,50). Zaterdag 8 juni In dorpshuis d'Ouwe ULO is van 14.00 tot 16.00 uur fancy fair ten bate van peuterspeelzaal Spelemaer: verkoop van tweede hands kinderkleding en andere spullen, spelletjes voor de klein tjes, schminken, poffertjes bak ken en verloting. In de ZDH-kantine De Spil is re ceptie ter gelegenheid van het afscheid van trainer Willem 01- thof. Van 16.00 tot 17.30 uur voor de jeugdspelers en van 19.30 tot 21.00 uur voor senio ren, supporters en oud-leden. Om 17.30 uur gaat op de Wilhel- minalaan de wielerwedstrijd Den Burg van start. Het „voorrondje" van de Cocks- dorper Kustzeilvereniging begint bij paal 33 met de installatie van de deelnemers. De kartingwedstrijden bij Aken- buurt beginnen vandaag met vrije training van 11.00 tot 17.00 uur, per klasse afwisselend met huurkarts. In Cinema Texel draait „Sleeping with the enemy"; 20.00 uur. v.VC-'S Zondag 9 juni In het kader van de karting wedstrijden bij Akenbuurt is van 10.00 tot 12.00 uur training en worden tussen 13.00 en 17.00 uur de races gehouden. Klassen: 60 cc mini, 100 cc junioren/seni oren, 125 cc junioren/senioren. Prijsuitreiking 17.30 uur. In het kader van het „voorrond je" worden bij paal 33 driehoeks- baan wedstrijden gehouden, aanvang 10.30 uur. Briefing 10.00 uur. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt een avondrit. Start om 19.00 uur bij manege Akenburg. Windsurfclub Texel doet om 11.00 uur in Castricum mee een wedstrijd om de KNWV bokaal. Van 15.00 tot 17.00 uur we het Scoutinggebouw aan de Bernhardlaan receptie gehon ter gelegenheid van het afsc van groepsleider Niek Slijdei In Cinema Texel draait om 2 uur „Sleeping with the ener Maandag 10 juni In het kader van het „voorrg je" wordt om 10.30 uur bij j 33 een langebaanwedstrijd t houden. Briefing om 10.00 u Hans Evers van de Joodse g meente in Amsterdam (vice- voorzitter van het OJEC) h», in het Leerhuis (zaaltje bij Di gezinde kerk Den Burg) een zing „De oorsprong van het Zionisme en de samenhang: de staat Israël tot in de huid situatie". Aanvang 20.00 un ke belangstellende is welkon De muziekschool houdt in dl we ULO een voor ieder toegi lijk voorspeeluur, aanvang 19 uur: harp, viool, koper, dwars en piano. In Cinema Texel draait om 2i uur „Sleeping with the enem In De Schuilhut aan de Dorpsstraat in De Koog vera de heer vd Berg een dia-lezirj over Texel; 20.00 uur. Dinsdag 11 juni In Cinema Texel draait om 2( uur „Sleeping with the enep Hoogwater Oudeschild 01.47 en 1! 02.27 en li 03.17 en li 05.50 en li 07.00 en li 07.54 en 2( 08.54 en 21 09.44 en 2] Aan het strand is het een uur eerde hoogwater. De zon komt 9 juni opi 05.20 uur en gaat onder om 21.57 12 juni nieuwe maan; 6 juni doodij 13 juni springtij. Do. 6 Vr. 7 Za. 8 Zo. 9 Ma. 10 Di. 11 Wo. 12 Do. 13 j Oud Texelaar Jan Witte uit Sint Pan- cras is bezig een reis te organiseren naar de Filippijnen, waar een bezoek wordt gebracht aan de missie van pater Ted Bandsma. De bezichtiging van zijn missiepost is onderdeel van een rondreis waarbij tal van andere bezienswaardigheden van het schit terende land zullen worden aan gedaan. dit na kunnen doen en dat bij de ge ringe middelen die hij heeft. In Hol land verdient een goede manager al gauw een ton. Ted's loon bestaat uit een enorme voldoening en de dank baarheid die zijn mensen uitstralen". Het grote probleem voor Bandsma is dat zijn portemonnee steeds (bijna) leeg is, waardoor het soms erg moei lijk is voldoende hulp te geven. Eén van de vraagstukken is dat het aantal wezen dat in de missiepost wordt opgevangen inmiddels tot dertig is gegroeid. Zij moeten gevoed en ge kleed worden en de mogelijkheid krij gen wat te leren. Zonder iets te leren is er voor hen geen enkele kans op een redelijk bestaan in de toekomst. Daarom is een fonds opgericht om talentvolle maar arme kinderen te la ten leren. Dat fonds wordt gevoed uit bijdragen van mensen uit Nederland, waaronder Texel maar toch is er nog te weinig geld om te doen wat ge daan moet worden. Het is de bedoeling de onge* dagen durende reis naar pate Bandsma rond 19 oktober tel beginnen. De tour wordt gem met een kleine groep, ongeve personen. Er kunnen zich noj belangstellenden voor opgevs rondreis is samengesteld in s; werking met een touroperatoi Utrecht. Naast het bezoek vj dagen aan de missiepost, zul de wereldberoemde rijstterras Banawe worden bekeken. Vei meldt het programma een be aan het voormalige paleis var cos, bezichtiging van de Taal de Pagsanjanwatervallen, Lata raya, Cala de Oro Beach reso „Hidden Valley", etc. De rondreis wordt gemaakt n eigen busje met chauffeur, zc groep in vrijheid alle kanten a en er ruime mogelijkheden zij contact met de bevolking. 0[ rugweg naar Nederland word stop gemaakt in Bangkok wa het koninklijk paleis wordt be De kosten bedragen ca f36CX dere informatie is verkrijgbaai Witte, Bovenweg 7, 1834 CA Pancras, telefoon 072-64166 02220-12662. Pater Ted Bandsma. „Elk teken van leven van Texel is wel kom", schreef de missionaris toen hem werd gevraagd of het mogelijk is hem met een groepje op te zoeken in zijn vestigingsplaats Villa Verde. Veel oudere Texelaars kennen Bandsma. Hij was werkzaam bij de plaatselijke LTB, studeerde vervolgens (hij was een zg. „late roeping") voor priester en is inmiddels al dertig jaar werkzaam als missionaris in de Filipij- nen. Onder zijn relaties op Texel be vinden zich begunstigers die zijn werk financieel steunen. Bandsma heeft in de Filippijnen met stilgeze ten. J. Swart uit Heiloo die ter plekke met de resultaten van zijn werk ken nis maakte, noemt hem een „sociale duizendpoot". „Hij zorgt voor het uit delen van voedsel, bemiddelt bij ve- te's, is een halve dokter die medicijnen beheert en is directeur van een scholengemeenschap met vierhonderd kinderen. Er zullen wei nig managers in Holland zijn die hem Woensdag vindt de jaarlijkse Taptoe Texel plaats. Aangekondigd door speaker Andrew Albers maken vanaf 19.30 uur KTF, DEK en Excelsior hun opwachting op de Groeneplaats. De fanfareverenigingen spelen na een gezamenlijke roffel van de drum band (tamboer-maifre Carla Veeger) onder leiding van dirigent Klaas Modder samen het Wilhelmus. Voor mensen in een rolstoel is ruimte gereserveerd. Het verdient echter aanbeveling tijdig te komen. Voor mensen die slecht kunnen staan, zijn banken aanwezig. Om een plaats te bemachtigen geldt ook hier dat vroegtijdige aanwezigheid een ver eiste is. De taptoe, die naar verwachting vijf kwartier duurt, staat onder auspiciën van het Contactorgaan voor Zang en Muziek. Na afloop vindt ter bestrijding van de kosten een collecteplaats. Programma 1. Intrada door Excelsior. 2. Optreden Koninklijk Texels Fanfarekorps Miami mars, Drummasters; The Rhythm Stars; Colonel Bogey, Hootenanny; Jubihsi 3. Optreden Door Eigen Kracht. Amazing grace; Marche des Matelo' Land is Your Land. 4. Optreden Excelsior Gamel Jager mars. Bolero Militaire; Post, Army of the Nile. 5. Opmars voor finale. 6. Finale. K.T.F.: Hoch und Deutschmeister D.E.K.: Veteranenmars. Excelsior: Royal Salut. Gezamenlijk: Saint Triphon. Roffel door alle drumbands. Signaal. Wilhelmus door alle orkesten. Dirigent K. Modder, tambour-maftre Veeger. 7. Afmars. De volgende leerlingen van i lengemeenschap LBO Texel i geslaagd voor het diploma (y gier Krüger, Jan Bloem, Dirk hoorn en Petruska Visser. Va basisexamen tekstverwerking den: Mariska Groenhof, Brigit Sweeden, llonka Kuyper.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2