Kustzeilvereniging bij paal 33 houdt vanaf zaterdag voórronde DRT TEXELS KORT TEXELS Doorbraak Oosterend: geen prioriteit Wielerronde in Den Burg Wielerwedstrijd Tekort medewerkers voor bouwdorpen Eilandcompetite tennis else Boys op 0ek bij PSV ite opbrengst Igedrive Lentekampioenen Indeling zaalvoetbal voor nieuw seizoen ^zwammen Stevin gaat Postweg reconstrueren Pool behoudt Ronde-trofee ,erDAG 6 JUNI 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Het SV Texel team B2 werd kampioen. Foto Bert Koning oenen. Na de winterstop werden ze ingedeeld in een zwaardere klasse. Ook nu bleken de SVT-voetballers de sterksten, ze hoefden maar twee punten in te leveren. Op de foto staan de volgende jongens: Pascal Spigt, Arjen van der Slikke, Bart Oosterhof, Roald van der Slikke, Vin- Hoofdklasse: Gamma, Texel, Casino, Jelleboog, Klif, De Koog, De Krim, Mantje en Oosterend. Reserve hoofdklasse: Gamma 2, Casino 2, Jelleboog 2, Oosterend 3, Oosterend 2, De Koog 2, Klif 2, Klif 3 en Texel 2. Eerste klasse: Casino 3, Texel 3, Klif 4, Oosterend 4, Albert Heijn, Gamma 3, Mantje 2, De Krim 2, Rab en Attent. 2e Klasse: De Koog 4, De Koog 3, Gempo, De Muij, Casino 4, Klif 5, Oosterend 5, ZDH, Jelleboog 3 en Texel 4. 3e Klasse: De Koog 5, NIOZ, Klif 6, Jelleboog 4, Rab 2, Oosterend 6, Oosterend 7, Casino 5 en Jelleboog 5. Dames: Klif, Mantje, De Krim, Casino 1 en Casino 2. Junioren 1: Oosterend 1, Oosterend 2, Texel 1, Texel 2, Texel 3, Casino 1, Casino 2, Casino 3, De Koog en De Krim. Junioren 2: Texel 4, Casino 4, Casino 5 en Oosterend 3. De doorbraak in Oosterend (Van Mul derstraat naar Oranjestraat) is in ver band met krappe financiën door het college van b en w voorlopig op de lange baan geschoven. Vorige week vond nog een hoorzitting over een eventuele doorbraak plaats. Het college geeft prioriteit aan de realisatie van een rotonde op de krui sing Postweg/Nieuwlanderweg/Rui- gendijk. Aanpassing van de Redoute is hierna de volgende wens. Het is vele jaren geleden dat voor het laatst in Den Burg een wielerron de werd verreden. Het wielercomité Texel wil deze traditie in ere herstel len en houdt zaterdag „De Ronde van Den Burg". Het startschot van deze ronde wordt om 17.30 uur gegeven op de Wilhel- minalaan, ter hoogte van de Brou werstraat. De deelnemers moeten zestig kilometer afleggen. Aan de start verschijnen alle favorieten in de categorie Recreanten uit de kop van Noordholland. Zij hebben ook in de Tour de Lasalle van zich doen spre ken. Bekende namen zijn onder ande re Rob Wassenburg (kampioen Noordholland), Jan van der Vaart (Nederlands kampioen), Ron Clowting (winaar Tour de Lasalle), Pim Keet man, Hans Baltus en Siebe Bloem bergen. De Texelse afvaardiging bestaat uit Evert Koopman, Jan Nico van der Ploeg, Piet Roeper, Hans van Osch en Jordy Vinke. De ronde speelt zich af op het vol gende traject: Wilhelminalaan, Waal- derstraat, Bernhardlaan, Thijsselaan, Drijverstraat, Wilhelminalaan. De Bernhardlaan wordt tussen de Waalderstraat en de Thijsselan voor de helft voor verkeer afgesloten, zo dat iedereen die hier langs wil er evengoed nog door kan. cent Huizinga, Patrick van Leeuwen, Sander van Leeuwen, Richard Houter man, Peter Boonstra, Jeroen van der Vring en Corné Keijser. Op de foto ontbreken Richard Stevens, Daniël Sleutel en Emiel Keyser. De uitslagen van de dinsdag gehou den wielerwedstrijd zijn: A-jeugd: 1. Thijs de Boer; 2. Roel Bakker; 3. Daniël Wichers; 4. Jan Werner Prins en 5. Onno Terpsta. B-jeugd: 1. Robert Huisman; 2. Ivo Witte en 3. Hans Zijm. Senioren: 1. Theo Boom; 2. Dirk Vin ke; 3. Jordi Vinke; 4. Jan Nico van de Ploeg; 5. Kees Koopman; 6. Loek van Vliet; 7. Jac. Betsema; 8. Jan Zijm en 9. Martin Visser. Vrijdag is er geen wedstrijd in ver band met de Ronde van Den Burg die zaterdag wordt verreden. Voor het eerst in zijn bestaan heeft de werkgroep Vakantie activiteiten Texelse jeugd te kampen met een groot tekort aan medewerkers voor het bouwdorp en de hike. De oor zaak van het tekort kan gezocht worden in het feit dat het aanbod van betere betaalde vakantiebaantjes groter is dan in het verleden. Veel jongeren maken daar gebruik van om een deel van hun studie te bekosti gen of om duurzame artikelen te kopen. Het werken bij het bouwdorp en de hike valt jammer genoeg niet onder de noemer van goed betaalde vakan- tiebanen, men moet het gewoon leuk vinden om in een ontspannen sfeer samen met kinderen te bouwen, spelletjes te doen, te eten, te luieren De wateren rond Texel zijn onbere kenbaar. De deelnemers aan de Ron de om Texel weten dat maar al te goed. Zandbanken veranderen voort durend van plaats. De zandsuppletie van een paar jaar geleden ligt weer op dezelfde plek waar het oorspron kelijk vandaan werd gezogen: achter de Cockdorp bij Paal 33. Rond de vuurtoren maakt men kennis met grillige windschiftingen en als wind en stroom tegen elkaar in staan on- staan er steile golven in het Eier- landse Gat. De Eierlandse Gronden zijn berucht bij zeelieden. Het is te vens de thuisplek van de Cocksdor- per Kustzeilvereniging, de club die de „voorronde" voor catamarans or ganiseert. De leden van CKZ kennen het water als hun broekzak en de gemiddelde zeilprestaties worden hoog aangesla gen. Toeristen wrijven de ogen uit als' ze een waterskiër achter een catama ran zien scheren. Niet voor niets ko men de winnaars van de vorige Ronde van deze club, evenals de ab solute Ronde rekordhouders. Deelnemers koppelen al sinds jaren de Ronde aan een weekje vakantie Programma: Zondag 9 juni: Deuce: 9.00 uur R. Buitenweg-E. Wichers 19.00 uur J. Zoetelief-R. Verduyn f9.00 uur J. Beintema-H. den Brok Heri Hodie: 9.00 uur H. Schraag-H. Elzinga 10.00 uur A. Saal-D. Bol 19.00 uur A. Saal-H. Maas Oosterend: 9.00 uur S. Amende-E. Balkhoven Üfcslagen: H. Schraag-R. v.d. Bent 4-9; A. Saal-S. Amen- de 3-15; R. Verduyn-H den Brok 5-14; J. Beintema-A. Saai 14-2; H Maas-H den Brok 4-14; en leggen hun boot bij de C.K.Z. om gebruik te maken van de gastvrije know how. De verenigingsleden heb ben een uitgebreid programma op gesteld om zeilers kennis te laten maken met het Texelse water. Op zaterdag 8 juni worden de deel nemers ontvangen, de boten naar het strand gebracht en ingeschreven voor de wedstrijden. Zondags start men om half elf met "driehoekswedstrij den", die zich vlak onder de kust van het strand van Paal 33 afspelen en daarom interessant voor toeschou wers zijn. Maandag starten de zeilers weer vlak bij de kust, maar gaan dan door het Eierlandse Gat naar de Noorzee om een langebaan wedstrijd te varen. De finish is weer bij Paal 33. Mocht een van de zeildagen door weersomstandigheden niet door kun nen gaan, dan start men alsnog op dinsdag. Woensdags maken de zei lers zich op voor een tocht rond Vlie land. Door het tij gedwongen start men om acht uur 's morgens. Voor deze toertocht worden alleen twee mans boten toegelaten, 's Avonds volgt de traditionele "barbeque bij Piet" in het strandpaviljoen van Paal 28. Men zegt dat er zeilers zijn die niet in de eerste plaats voor de Ron de om Texel komen, maar meer voor dit feest. Op donderdag worden de Wadden verkend achter de Vlakte van Kerken. De organisatie heeft het de "Wadden-natuur-toertocht" ge noemd, maar het gaat vooral om kennis op te doen voor de Ronde. Vrijdags vindt een massale uittocht plaats. Om een uur 's middags gaan de zeilers het water op en varen naar het strand van Paal 17 om de volgen de dag de Ronde te varen. In tegen stelling tot de echte Ronde kent deze "Voorronde" geen deelnemerslimiet. Geïnteresseerden kunnen kontakt op nemen met Lyda Dijt, die na 18.00 te bereiken is op telefoonnummer 15628. Gedurende de week zelf is de C.K.Z. bereikbaar van 8,30 tot 17.00 uur. Telefoon; 16407. 51 junioren van Texelse Boys zijn jag naar Eindhoven geweest de jeugdvoetbaldag 1991. Met 0t van 6.05 uur werd naar de int vertrokken, waarna de ge voetballers met een specia- n naar Eindhoven werden ge- nige vertraging arriveerden de ars om 10.40 uur in Eindhoven, laat voor de finale van het Ne ds Kampioenschap meisjes voetbal, dat werd gewonnen Ie Christinaschool uit iluis. Wel kon Texelse Boys nog e zijn van de wedstrijd tussen jnioren van Feyenoord en NEC, it 41 door Feyenoord werd ge in. Tussen de wedstrijden door lartiest Fred Vork een paar ss van zijn kunnen zien en om hele dag op de tribune te 1 zitten, werden buiten het sta- iverse activiteiten gehouden, ales schoolvoetbal voor jon- jing tussen de St. Martinus- uit Millingen aan de Rijn en Isstok uit Amsterdam. Winnaar )e Polsstok met 3-1. Hierna i een optreden van Peter Koe- land met de laatste boot kon ale van de A-junioren niet wor- gekeken. Bij rust was de stand i Ajax en PSV nog 0-0. Al met leuke dag en een goede afslui- m het voetbalseizoen. ibrengst van de sponsor- idrive die maandag werd gehou- en bate van het Tesselhuus /1125,- opgeleverd. De organi- was in handen van bridgeclub Slem en Rotary Texel. I paren deden mee. De eerste was voor familie Hopman, twee- >rden gebr. Bakker, derde fam. lambeek, vierde fam. Van Hoo- vijfde fam. Alberda, zesde fam. jen en zevende de dames Kerk en Zutphen en de fam. Schuijl. tenement is dermate geslaagd, besloten een- tweemaal per en drive ten behoeve van dit doel te houden. laagd Mirjam Witte uit Den Burg feagd voor het diploma vakbe- irheid (eerste kapster) te fit van Lubek is geslaagd aan het te Heerenveen. Zij heeft zich cialiseerd in orthobeweging/ sch werk en is tevens gediplo- lop het gebied van sportmas- en schaats-, zwem- en Üetrainingen. De B2-junioren van SV Texel eindig den al na de eerste helft van de voetbalcompetitie op een eerste plaats en werden zonder enige ver- liespunt uitgeroepen tot herfstkampi- De indeling voor het nieuwe zaal voetbal seizoen bevat vijf teams minder. De terugloop is toch te wij ten aan het verdwijnen van veel schoolgaande jeugd naar de „vaste wal". De competitie start op maandag 19 augustus. Op die dag wordt tevens met de zaalvoetbalscheidsrechters overleg gepleegd over het nieuwe seizoen. De scheidsrechters worden toch al op de proef gesteld, daar er midden in het seizoen een bijscho lingscursus wordt gehouden in ver band met een aantal spelregelwijzigingen. Tevens is de ray oncommissie Texei van plan in het nieuwe seizoen weer een cursus te houden die er toe moet leiden het aantal scheidsrechters te vergroten. Indien men belangstelling heeft voor deze cursus, kan contact worden op genomen met T. Houterman, tel. 15330 of het secretariaat van de ray oncommissie, tel. 16341. mmen m de iepen aan de Bernhardlaan ®err,hardlaan in Den Burg 'n enkele flink uit de kluiten s®n houtzwammen op het 1 de aandacht van vele pas- 6 zwammengroeien midden am van twee langs de weg eiePen, die zich in de nabij- n de kruising met het Schil- bevinden. dij gemeentewerken leert dat het hier eenonschuldig soort zwam betreft. Vorig jaar heeft de Heidemijde zaak bekeken en ge constateerd dat de iepen niet ziek- zijn, maar waarschijnlijk snoeiwonden hebben opgelopen. In de wonden hebben zich enkele jaren geleden de zwammengenesteld. Op zich komt dit verschijnsel wel vaker voor. De hout- zwammen hebben dit jaar echter een uitzonderlijkformaat bereikt. Voor het voortbestaan van de bomen hoeft echter niet te worden gevreesd. enz. Hier staat een vergoeding als te genprestatie tegenover en er wordt een etentje aangeboden. Zoals het er nu naar uit ziet, bestaat de mogelijk heid dat de beide bouwdorpen en de hike voor 1991 niet doorgaan, we gens gebrek aan leiding. De werk groep doet dus een noodoproep aan jongeren, oudere jongeren en volwas senen vanaf 16 jaar om zich aan te melden. Bouwdorp 1 vindt plaats van 8 t/m 12 juli, bouwdorp 2 van 15 t/m 19 juli en de hike van 24 t/m 26 juli. De vergoedingen bedragen voor het bouwdorp f150,— per week en de hike f100,— voor drie dagen. Er worden medewerkers gezocht voor de huishouding, groepsleiding en creativiteit. Tel. 02220-14300/18972 (Andries Huberts). De reconstructie van de Postweg bij Zuid-Eierland is gegund aan Koninklij ke Wegenbouw Stevin te Heerhugo- waard. Het bedrijf was met 7245.800,- (excl. btw) de laagste in schrijver. Om de snelheid van het door het buurtschap razende verkeer te verminderen wordt ten noorden van het benzinestation een „slinger" in de Postweg aangebracht. Ten behoeve van de verkeersveilig heid wordt tegelijkertijd de kruising Postweg/Muyweg aangepast en wordt ten zuiden van het kruispunt onderhoud aan het wegdek gepleegd. Het aanbrengen van de meer zuidelijk op de Postweg gesitueerde slinger laat nog even op zich wachten, om dat de hiervoor benodigde grond nog niet beschikbaar is. Televisie. In het Maritiem- en Jut- tersmuseum van Oudeschild worden woensdag opnamen gemaakt voor het AVRO-programma „Land in zicht". Wanneer deze zullen worden uitgezonden is nog niet bekend. Uitvoering. De gymvereniging van Oosterend geeft vrijdag 14 juni om 19.00 uur een uitvoering in dorpshuis De Bijenkorf. Bezoekers. Het Maritiem- en Jut- tersmuseum had dinsdag de 20.000ste bezoeker van dit jaar bin nen de poorten. Dat is twee weken eerder dan vorig jaar. De wrakken- kaart ging dit keer naar een hele groep: een klas van de Amsterdamse Spaarndammerschool. •Leskist. De Werkgroep Anti Discri minatie krijgt een aanvullende subsi die van 7500,- van de gemeente voor het aanschaffen van een leskist. De ze bevat materiaal voor het basison derwijs over intercultureel onderwijs. Twee Texelaars raakten in de nacht van zaterdag op zondag slaags met een bewoner van de Dorpsstraat in De Koog. De man nam het niet toen de twee Texelaars, al stoeiende, in zijn voortuin terecht kwamen. Met hulp van een kennis werkte hij ze van zijn erf. Hierbij vielen over en weer enkele rake klappen. De bewo ner bracht na de vechtpartij één van de Texelaars naar een arts. De politie heeft geen proces verbaal opge maakt. De betrokkenen waren het er over eens dat de zaak door omstan digheden uit de hand was gelopen. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oudpapier-wagen kunt u ook gereedschappen voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 7. Wilhelminalaan, Thijsselaan, Drij verstraat, Binsbergenstraat en Brou werstraat. De Koog Met ingang van 14 juni wordt het oudpapier op elke tweede vrijdaga vond van de maand vanaf 19.00 uur opgehaald. Dirk en Eddy Pool dreigen de wissel trofee, die zij als winnaars van de Ronde om Texel vorig jaar kregen, niet terug te geven. De enorme be ker is inzet van het geschil tussen de Rondeorganisatie en de beide zei lers omdat Eddy met zijn elf jaar niet voldoet aan de leeftijdsnorm van 15 jaar. Vorig jaar kreeg hij nog dispensatie door zijn behaalde zeilprestaties. De organisatie hanteert deze regel omdat zij vinden dat kinderen niet in staat zijn probleem situaties op te lossen als de volwassene in moeilijkheden zou komen. Bovendien is het argu ment dat meedoen een beslissing van de verantwoordelijke ouders is in plaats van het kind. Dirk Pool vindt het onzin omdat Eddy beter zeilt en meer ervaren is dan menige volwas sen deelnemer Hij heeft al vergeefs geprobeerd via een persoonlijk red dingsvaartuig de organisatoren te ver murwen. Ook Texelse ondernemers hebben nu aanbiedingen gedaan om garant te staan voor het team Pool. Dirk Pool: „het is toch belachelijk dat we onze titel van vorig jaar niet eens mogen verdedigen. Eddy wil dat zelf dol graag. Een gewonnen beker verdedi gen is toch een normaal gewoonterecht in de wedstrijdsport. Het liefst zou ik dat ding op het strand vernietigen ten overstaan van de televisiecamera's." De Ronde om Texel wordt georgani seerd in samenwerking met het Ko ninklijk Watersport Verbond. Het Verbond schaart zich achter het standpunt van de Ronde-organisatie: geen kinderen onder de zestien. Dirk Pool: „desnoods doen we nooit meer mee. Als wij de wisselbeker niet mo gen verdedigen wordt hij ook met ge wisseld." Dirk Pool: ..Ze krijgen 'm niet".

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 9