Ringsteekstrijd om h Geslaagden LBO en RSG Texels kampioenscha Simon Bremer (9 jaar) jongste informaticus Texelse wint voorronde van ontwerpwedstrijd x Uit het politierapport Getuigen gezocht Commissie voor onderzoek naar oesterteelt Hoorzitting met Tweede kamerlid Particulieren niet op koninginnemarkt Accordeonmuziek in de muziekschool PAGINA 2 TEXELSE COURANTDINSDAG 11 Ji| Tussen 07.00 en 13.00 uur is don derdag uit de fietsenstalling bij de boot een helm gestolen. Deze zat met een beugelslot aan een brom fiets vast. In de nacht van woensdag op don derdag is een spiegel vernield van de auto van een 51-jarige man uit Oude- schild. Tevens werd de asbak uit de wagen gehaald. Op de Vismarkt in Den Burg zijn, vermoedelijk door voetballende kinde ren, enkele neonbuizen van een lich- treklame vernield. Op de Californiëweg is in de nacht van donderdag op vrijdag een auto ruit ingeslagen. Er wordt niets uit de wagen vermist. De auto is van een 36-jarige man uit Heiligenroth. In de nacht van donderdag op vrijdag is op de Elemert de portierruit van de auto van een 33-jarige Amsterdam mer ingeslagen. De schade bedraagt 7400,-. Het zit er weer op voor de examen kandidaten van de RSG en het LBO. Op verschillende plaatsen op het eiland hangen schooltassen in vlag- gemasten, anderen maken zich op voor een herexamen. De diploma-uitreiking van het LBO vindt plaats op vrijdag 21 juni om 20.00 uur in de Burgemeester De Ko ninghal. De RSG voorziet de geslaag den als op vrijdag 14 juni om 20.00 uur in de aula van het felbegeerde papiertje. ATHENEUM Sven Amende; Niels van Arkel; Fred Arnout; Alexander Bakker; Bart Bar nard; Susan van Beek; Remko van de Belt; Henk Broekman; Martine Brüge- mann; Anke van Bruggen; Maaike den Draak; Dennis Eelman; Caroline van der Geest; Jurgen Gerritsen; Yvette Gieles; Ingrid Hanenberg; Jo hannes van Heerwaarden; Danielle van Hove; Anouk de Leeuw; Sjoerd Postma; Clara Scherpenhuisen; Astrid van der Star; Mariken Veth; Annema- rie Vlaming; Kees de Waal; Chloë Weel; Marcel Witte. HAVO Wendy Beers; Katja de Boer; Lorendz Boom; Stefanie van den Brink; Ingrid Brouwer; Mariska Buren; Sigrid Col- lou; Karin van Dompselaar; Arthur van der Gracht; Dirk Keijser; Annette Kossen; Greetje Kuipers; Peerke Reijn- ders; Pascal Riemens; Sandra Rikken- berg; Maarten W. Roeper; Anita Roest; Jeroen Schoo; Bianca Smit; Sijbrand Stiehl; Bea Timmer; Diane Timmer; Kim de Veij; Hester Whyte; Irma Wonder; Martin Zijm; Alfons Witte. MAVO Joost Albers; Bart Bakker; Uipko Berghuis; Arja Boon; Joost Brüge- mann; Suzan Bruming; Anoeska Buijsman; Martine Daalder; Eduard van der Gracht; Maartje Habraken; Mariëlle Hendriks; Ingrid Janssen; Vera Keijzer; Jofry van der Kooi; René Kooiman; Louise Kortenhoeven; Pas cal van Liere; Remco Oostra; Gerco van Putten; Ronald de Ridder, Gea de Ruiter; Guido Scherpenhuisen; Petra Sieling; Daniël Sleutel; Peter Arje van der Slikke; Linda Smit; Mariska Steenhuizen; Joop Veltkamp; Sonja Versluis; Bob Verveer; Marcella van der Vis; Ingrid van de Wetering; Peter Zijlstra; Erik Zijm; Patricia de Kleijn. L.B.O. Consumptief B-niveau: Anne-Mieke Bakker; Harald Hutjes; Cindy Koning; Mariska Ko ning; Titia Kuiper; Angelique Looijer; Linda Moor; Niels Ran; Sander Schaatsenberg; Mischa Witte C/D-niveau; Zefanja Brandenburg; Si mon Daalder; Jordi van Heerwaarden; Marjo Huisman; Rinco Lemstra. Afgewezen'. 1 kandidaat. Huishoudkunde B-niveau: Patricia den Brok; Leonie Gieles; Patricia Knol; Nanda Koop man; Brigitta Krijnen; Karin de Kroon; Angela Maas. C/D-niveau: Esther Klippel; Monique Pronk; Eveline Witte. Teruggetrokken: 1 kandidaat. Mechanische techniek A-niveau: Arjan Huisman; Edwin Kui ter; Stefan Maas; Carlo Timmer. B-niveau: Daan Appelman; Arjan Boon; Richard Bousma; Albert Dros; Jeroen Hemelrijk; Raymond Ouden dag; Marcel de Ridder; Sander Wes- sels; Marcel Witte. C/D-niveau: Gijsbert Dros; Mare Kooi man; Mariëlle Kuiter; Albert van der Schans; Denhard van der Slikke; Ro- ald van der Slikke; Ronny van der Slikke; Robin Speets; Jan van der Star; Ronnie Witte; Ronald Zijm. Afgewezen: 1 kandidaat. Textiele Werkvormen B-niveau: Inge Veldman; Petruska Visser. C-niveau: Elles Beijert. Bouwtechniek A-niveau: Jacob Pieter Duijzer. B-nivo: Dennis Brouwer; Merijn Drij ver; Laurens Kikkert. C/D-niveau: Sander Buijsman; Marcel Dijker; Hermen Groote; Arjen van der Slikke; Arie van der Vis; Udo Visser; Albert Zandstra. Afgewezen: 1 kandidaat. Verkooppraktijk B-niveau: Dirk Bouthoorn; Rogier Krü- ger; Arjen Saai. C/D-niveau: Jan Bloem; Janna Goes; Mariska Groenhof; Elmar Keyser; llon- ka Kuiper; Peter Moerbeek; Sanna Pelgrim; Remco Ran; Marcel Ris; Lie- neke Roeper; Brigitte van Sweeden; Barry de Vries. Woensdag zal het voorspeeluur van de Texelse muziek- en dansschool ge heel in het teken staan van accorde- onmuziek. De muzikale demonstratie, die voor iedereen toegankelijk is, wordt gege ven door leerlingen van de muziek school en begint om 19.30 uur in de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo. Op de Groeneplaats ter hoogte van een Chinees Restaurant is in de nacht van zaterdag op zondag een muur over de lengte van twee meter omgetrokken. Tevens werd de erach ter staande fietsenstandaard omge trokken. Door onbekenden zijn ook fietsen en lantaarns vernield. De poli tie verzoekt eventuele getuigen van het vandalisme zich te melden, tele foon 12222. Er zal, als het aan de leden van de commissie voor financieel, econo misch en technisch beleid ligt, een onderzoek worden gedaan naar de teelt van oesters in het koelwater bassin van de PEN in Oudeschild. De kosten hiervan bedragen f22.515,-, maar de helft van dit bedrag wordt gesubsidieerd door de gewestelijke stuurgroep „Koppen bij elkaar". Gerbrand Poster van Texels Belang vond het wel een heleboel geld, maar zolang een Texelaar de werkzaamhe den gaat aanpakken ging hij met het bedrag akkoord. „Maar als het een overkanter is niet!" Gerard van der Kooi (PvdA) voegde hem toe dat het te hopen is dat de oesters het ver schil weten tussen Texelaars en over- kanters, waarop Groen Links-man Peter Bakker zei wèl te willen weten wat die Texelaar die erin komt stemt. „Stel je voor dat het wat anders is dan Texels Belang. Dan zit Poster voor niks z'n nek uit te steken." Erna Eelman van de VVd vond het een goed plan, maar vroeg zich ongerust af hoe lang nog kan worden gepraat over koelwater van de PEN. Volgens ambtenaar Alex Bijma maakt het echter voor de oesterteelt niet uit of het om gewoon zeewater of koelwa ter gaat. „RIVO verricht het onder zoek. Ik dacht dat het Japanse lange oesters betreft. De vooruitzichten zijn goed, maar dit is natuurlijk nog maar een oriënterend onderzoek." behoeve van het thema. De bandle den maakten geen treurige indruk dat ze niet verder waren gekomen dan een derde plaats. „Anders hadden we zaterdag naar de finale gemoe ten, nu kunnen we lekker naar het jazzfestival," aldus één van de band leden. De prijswinnaars kregen diver se blijken van waardering, onder andere een t-shirt van De Kunstben de. Karen den Draak kreeg nog een speciale prijs: een bekende Haarlem se kunstenaar zal haar ontwerp ver werken in een kunstwerk. Tweede Kamerlid Jan van Zeijl, die voor de PvdA visserijzaken behartigt, brengt vrijdag een werkbezoek aan Texel. Van Zeijl lanceerde onlangs het plan voor een nieuwe zeedagenrege ling. 's Middags wordt de politicus rondgeleid langs de haven. De heren Weijdt en Trap zullen tijdens een besloten bijeenkomst in het CIV- kantoor een inleiding geven over ac tuele zaken in Oudeschild. Daarbij zal met name van gedachte worden ge wisseld over de problematiek rond de vuilafvoer. Ook zal een bezoek wor den gebracht aan het Maritiem en Juttersmuseum. 's Avonds om 19.00 uur wordt een openbare hoorzitting in dorpshuis 't Skiltje gehouden, waar Van Zeijl zijn omstreden plan nen zal verdedigen. De Texelse menners zullen ook dit seizoen weer de strijd aanbinden om het kampioenschap ringsteken. In zeven wedstrijden, die gedurende de hele zomer in verschillende dorpen zullen worden gehouden, zullen zij proberen meer ringen te steken dan hun concurrenten. De eerste wed strijd is op 7 juli in De Waal. De ringsteekwedstrijden worden ge houden door een speciaal comité van menvereniging Tussen Wad en Duin. Er is getracht in alle dorpen van het eiland een wedstrijd te orgam De wedstrijden beginnen ste* 19.00 uur. De volgende dorpen worden i daan: 7 juli De Waal, 11 juli D Hoorn, 21 juli Oudeschild, 26 Oosterend, 8 augustus De Cc dorp, 15 augustus De Koog ei augustus is de finale in Den! ledereen die een aanspanning kan meedoen, maar men mas kans op de titel als aan minst wedstrijden is meegedaan. Opgeven kan bij Henk van de telefoon 13728 of 15304. Om hun koopwaar aan de man te brengen nemen particuliere stand houders op de koninginnemarkt in Den Burg steeds vaker plaats tussen de overige kramen. Toch is dat al leen aan verenigingen en instellingen zonder winstoogmerk voorbehouden. De politie zal overtreders voortaan dan ook bekeuren. De koninginnemarkt is voor verenigin gen bij uitstek een kans de clubkas te spekken. De organiserende com missie, onder aanvoering van Fenny Spanhaak, zorgt dat voor dei mers kramen beschikbaar zijn huur die daarvoor wordt beta bestemd voor De Bolder, die plaatsing van de kramen zorg culieren, die menen dat de vu gedachte ook voor Texel van toepassing is, willen eveneens plaatsje op de markt of mem recht op te hebben. B en w; mening dat de behoefte van lieren aan een standplaats t( om aan iedereen plaats te ba Daarom is besloten de koninj markt te handhaven zodat uid instellingen zonder winstoogq worden toegelaten. Verwijsbd persberichten moeten dit in A komst aan publiek duidelijk rc De 9-jarige Simon Bremer uit Oosterend heeft zaterdag uit handen van professor Pieter Span van de Rijksuniversiteit van Utrecht het Praktijkdiploma Informatica (MBO- niveau!) ontvangen. Omdat hij de jongste is die dit diploma kreeg, werd hem tevens de onderscheiding „gouden baret" uitgereikt. Zijn 11-jarige zus Ineke haalde het schooldiploma informatica. Simon en zijn zus zijn met nog negen andere snel-lerende kinderen uit heel Nederland opgeleid door de Stichting Facta. Deze instantie heeft de leerstof zo bewerkt dat kinderen er goed mee overweg kunnen. Zeven zaterdagen reisde de familie Bremer naar Utrecht waar de zoon en dochter des huizes drie uur school volgden. Er is bewust gekozen voor een informatica-opleiding. Vader Bremer: „Wij vinden het belangrijk dat de kin deren meer van computers weten dan alleen de spelletjes die ze ermee doen." Simon en Ineke konden zich in de keuze goed vinden. De opleiding viel het tweetal niet mee. Het kwam niet zomaar aan waaien, er moest hard voor worden geleerd. Ineke: „We moesten thuis vragen maken en die werden dan la ter doorgenomen." Simon is volgens zijn moedei speels en was niet altijd te pi voor het maken van huiswerk de laatste week voor het exai werd iedere dag een uurtje ai leren besteed. Volgens cursusleider Hans var leren de kinderen enorm snel. volwassene moet ongéveer 21 leren om het diploma te haler kinderen deden het in dertig i Het examen werd afgenomen Brabanthallen in Den Bosch. 2700 volwassenen zaten dei deren in de enorme ruimte hi gen te maken. Hoewel Simon het jammer vil hij het voetballen moest miss de cursus, wil hij toch de ver pleiding in. „Ik weet nog niet wil worden later. Nee, in iede geen brandweerman. Wat ik meer leuk vind? Dammen en spelletjes." Dinsdag 11 juni Om 19.30 uur komt de gemeen teraad in openbare vergadering bijeen. De agenda staat elders in deze krant. In Cinema Texel draait voor het laatst „Sleeping with the ene my"; 20.00 uur. Woensdag 12 juni In het kader van het „voorrond je" wordt een toertocht rond Vlieland gemaakt, alleen voor tweemansboten. Briefing bij paal 33 om 8.00 uur. 's Avonds tradi tionele barbecue bij strandpavil joen paal 28. De Taptoe Texel 1991 begint om 19.30 uur op de Groeneplaats. In de Muziekschool wordt voor ieder vrij toegankelijk] speeluur (accordeon) geho] aanvang 19.30 uur. vs Donderdag 13 juni In het kader van het „voon I je" wordt een wadden nat: I toertocht gehouden. Briefin I 9.00 uur bij paal 33. Hoogwater Oudeschil Di. 11 7.54 en Wo. 12 8,54 en Do. 13 9.44 en Vr. 14 10.45 en Za. 15 11.30 en Zo. 16 0.04 en Ma. 17 0.55 en Di. 18 1.25 en Aan het strand is het een uur eer< hoogwater De zon komt 16 junii 05 18 uur en gaat onder om 22.(1 12 juni nieuwe maan; 13 juni spij Een 52-jarige man uit De Cocks- dorp leende vorig weekend zijn jas en fiets uit aan een barbezoeker die hij verder niet kende. Hij had met de man afgesproken dat deze de spullen een dag later zou terugbrengen. Toen dat echter na een week nog niet was gebeurd, besloot de Cocksdorper aangifte te doen bij de politie. Een 26-jarige automobilist uit Hoek van Holland is in de nacht van zater dag op zondag in De Koog aange houden omdat hij reed met drank op Hij blies maar liefst 325 ug./l„ terwijl maximaal maar 220 ug./l. is toe gestaan. De fiets van een 21-jarige man uit Oosterend is in de nacht van woens dag op donderdag gestolen vanaf het erf van zijn woning aan de Bijenkorf- weg. Het is een grijze Gazelle met versnellingen, ter waarde van 71000,-. Een 18-jarige jongen uit Den Burg is aangehouden omdat hij met een opgevoerde bromfiets over de Burg wal reed. Er zal technisch onderzoek aan de brommer worden verricht. Reclame. Vijf bierreclame- emblemen uit vaste fietsenrekken zijn in de nacht van zaterdag op zondag ontvreemd op de Nattevlakweg. De prijswinnaars op een rijtje. Tweede van rechts is Karen den Draak. De 15-jarige LBO-scholiere Karen den Draak heeft de Noordhollandse voorronde van ,,De Kunstbende" in de rubriek T-shirt ontwerpen gewon nen. Zij kreeg van de jury het maxi maal haalbare aantal punten. De Texelse band Release it haalde een eervolle derde plaats in de rubriek popmuziek. De Kunstbende is een initiatief van het ministerie van WVC. De bedoe ling is jongeren te stimuleren aan kunst te doen. Via tal van jongeren centra is geprobeerd middels deze actie jeugd mee te laten doen aan één van de vele rubrieken, zoals to neel, zang, dans, popmuziek, schrij ven, filmen of ontwerpen. Het Texelse jeugdcentrum Time Out heeft zich beperkt tot de ontwerp wedstrijd en de afdeling popmuziek. Op de voorrondes, die vorig weekend in Haarlem werden gehouden, moesten de drie Texelaars die een T- shirt hadden ontworpen (Karen den Draak, Bart Esselman en Diana Vis ser) hun eigen werkstuk showen. De band mocht één nummer spelen. Droom Het thema van De Kunstbende was „jouw andere wereld". Karen den Draak liet zich inspireren door een droom van haar zusje. Ze maakte op een wit t-shirt een vlak waarin een hand is weergegeven, die mandarij nen strooit. De jury was diep onder de indruk van het idee en de uitwer king. Karen doet op het LBO de rich ting metaalbewerking. Ze tekent veel en wil later een grafische opleiding volgen. „En misschien ga ik wel t- shirts ontwerpen op verzoek", aldus de verlegen ontwerpster, die enigs zins werd overdonderd door alle lof- betuigingen. Release it speelde op de voorronde het nummer „Fooi". Deze bestaande song werd een beetje aangepast ten Simon en Ineke Bremer. Computerspelletjes blijven het allerleukst.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2